M.E.A.B. Raiffeisenbank bereikte inleg van 9 miljoen gulden Drie jaar geëist voor moord op eigen gezin Vraag naar bloemkool stijgt op Katwijks veiling Haringvisserij trawlers nogal teleurstellend Polotoernooi in De Hoorn ie Alphen aan den Rijn NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 20 AUGUSTUS 195 Verdachte monteur blijft ontkennen De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. J. M. Schampers heeft gisteren een ge vangenisstraf van drie jaar met af trek geëist tegen de 31-jarige Am sterdamse monteur F. F. K., ver dacht van een poging zijn 25-jarige vrouw en zijn twee dochtertjes (3 en 5 jaar) op 10 november 1962 om het leven te brengen door de gas slang door te snijden in zijn huis aan de Da Costakade. Tegen de ver klaringen van zijn echtgenote en de boven-buurvrouw H. in, hield K vol dat hij niet de bedoeling heeft gehad zijn gezin te vermoorden maar dat hij zelfmoord wilde ple gen. Deze beide getuigen zeiden echter dat zU de verdachte 's nachts in een deken op het gangportaal hadden zien liggen, zodat het gas hem niet kon bereiken. K. zelf hield vol dat hij in de keuken vlak bij de gasslang was gaan liggen, terwijl de deur naar de kamer van vrouw en kinderen gesloten was. Dit laatste werd door de vrouw van verdachte tegen gesproken. Zij zou door het tikken van de gasmeter en de benauwde lucht wak ker zijn geworden. Toen ze de hoofd kraan had afgesloten, zou ze haar man op het gangportaal hebben gevonden. K. zei dat hij na drie minuten zijn zelf moordpoging had opgegeven en daar na zijn vrouw had gewekt Na vele ruzies zou K. zijn echtgenote op de bewuste avond gezegd hebben dat hij niet langer wilde betalen voor drie kinderen. 'Hij betaalde alimentatie voor zijn derde kind). Gedronken De bovenbuurvrouw H. vertelde als getuige dat zij, evenals haar dochtertje op de bewuste zaterdagavond de slaap niet kon vatten door een benauwde lucht Nadat ze geruime tijd op was geweest keek zij op het gangportaal en zag daar de onderbuurman gehuld in een deken liggen. Zij dacht toen dat deze te veel gedronken had. De echt genote van de verdachte (die geen ge bruik wenste te maken van het verscho ningsrecht) zei er zeker van te zijn dat de deur tussen de woonkamer, waar haar man gewoonlijk sliep en de slaap kamer, open was geweest, zodat het gas in alle vertrekken kon komen. De verdachte noemde waarnemingen van deze getuigen hallucinaties. Belde vrouwelijke getuigen gingen direct de volgende dag naar hun respectievelijke moeders om het Incident te bespreken. Dit werd door de belde moeders ter sit ting bevestigd. Pas daarna spraken de vrouw van verdachte en mevrouw H. el kaar en vernam de bovenbuurvrouw dat K. die nacht de gasslang had door gesneden. Nog steeds was geen aangifte bij de politie gedaan. De vrouw van ver dachte deed het niet uit vrees voor K enkele dagen na het gebeurde iets ver- n. Toen ik bij K. een huiszoeking deed in verband met een diefstalletje kaarsen en kerstboomversierselen, heeft mevrouw H. het hele verhaal ver teld", aldus de hoofdstedelijke recher cheur V. Seket De officier eiste drie jaar gevangenisstraf ook mede wegens deze door K. toegegeven diefstal In zijn requisitoir merkte de officier m. op geen waarde te hechten aan de lezing van de verdachte omdat door de twee getuigenverklaringen is komen vast te staan dat K. liegt, met name als hij beweert niet op het gangportaal te hebben gelegen. Er is hier z.L geen sprake van een ondeugdelijke poging, omdat de vrouw en de twee kinderen stellig op deze manier door gasverstik- king om het leven hadden kunnen ko men. Verdediging De verdediger van de monteur mr. J. C. Weisz noemde het bewijs hoewel wettig, verre van overtuigend. HU trok de getuigenissen van de echtgenote van de verdachte en de bovenbuurvrouw ernstig in twijfel- „Waarom zette mevrouw K. de deur van haar slaapkamer open, terwijl zij bang voor haar man was? Waarom deed zij geen aangifte bij de politie na het gebeurde, zodat ze er zeker van kon 'jn van haar man te worden verlost?" Mr. Weisz noemde het volkomen on aanvaardbaar dat een man een poging doen zijn vrouw en kinderen te ver moorden en dan rustig voor de deur gaat liggen afwachten. De verdediger vroeg vrijspraak van de primair ten laste gelegde poging tot moord (subsidiair was het toebrengen zwaar lichamelijk letsel ten laste gelegd) en een vervroegde uitspraak ge- het voorarrest dat nu al negen maanden duurt Dit laatste verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Zitting Ook ter zitting werd het niet duidelijk wie het eerst aangifte bij de politie deed. „Van bepaalde zijde hebben HAZERSWOVDE Auto in sloot Ongeveer zeven uur maandagavond naderde een bestelauto op de Gemeneweg uit de richting Hazerewoude-dorp en be gon op onverklaarbare wijze een twee. honderd meter bezuiden de spoorlijn Utrecht-Leiden te slippen. De auto raakte van het wegdek, schoot een tiental meters door de berm. terloops een kilometerpaal en een boom vellend, en kwam dwars over de sloot staande tot stilstand. Het wonderlijke was nog, dat de wagen tussen de bedrijven door nog een zijdelingse buiteling maakte tengevolge hiervan een draal van ruim negentig graden maakte. De bestuurder, een vertegenwoordiger uit Leiden, kon zich uit zijn natte netelige positie redden door via het ra zijn auto te verlaten. Behoudens een nat pak en de schrik bleef hy ongedeerd De auto is door een kraanwagen van de firma Boot uit Alphen naar de garage vervoerd. ZWAMMERDAM Burgerlijke stand GEBOREN: Adriana Alida Maria, dr van H. A. Roos en van C. J. M. van den Bosch, Molenkade 7, geboren te Woer den; Johanna Hendrika Maria Hulber- dina, dr van J. J. Scheer en van P. M. Noordzij, woonschip nabij Rijksstraatweg 49, geboren te Leiden; Judith Gerarda. dr van J. P. van Leeuwen en van A. M. Stolwijk, Overtocht 14: ONDERTROUWD: Jacobus Antonius Verkleij, 36 jr, te Reeuwijk en Adriana Margarettha Frederika Anna Stolwijk, 31 jr. Oud R eeuw ij kseweg 10. OVERLEDENJohannes Anthoniu: Beens, 25 Jr, zoon van P. J. Beens er van J. H. A. Bron, Oud Bodegraafseweg no. 38. BURGERVEEN Uitstapje Volgende week dinsdag heeft de chr. zangvereniging Advendo haar uitgangs dag. Men hoopt te zingen in het Zonne huis te Beekbergen, waar 150 chronische zieken worden verpleegd. Hedenavond 7.45 uur vergadering var de Dorpsraad in de kleine zaal (bespre king winteractiviteiten). Woensdagavond vergadering bazaar comité (voor het Dorpshuis). DE OFFICIEEL ERKENDE MIDDENSTANDSCURSUSSEN van het ONDERWIJS-INSTITUUT ff o.l.v. M. van der HORST Herengracht 4 Lelden Telefoon 01710—3066034784 (Door het I.M.O. officieel erkende Middenstandsopleiding) beginnen de volgende maand in: J*- KATWIJK AAN ZEE Inlichtingenavond 'vragen staat vrij!) in Katwijk aan Zee, morgen, woensdagavond van 79 uur in Lunchroom van Rijn, Princestraat 27, telefoon 3819, waar U zich ook kunt opgeven voor de cursussen DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden). Reeds duizenden malen Is reeds daadwerkelijk bewezen: Wie zeker zijn wil von succes die neme bij de „M.E.A.B." les! Schriftelijke inlichtingen op aanvrage ZWAMMERDAM Bekertoernooi De voetbalvereniging „Zwammerdam" organiseerde een bekertoernooi voor de eerste elftalen van Bodegraven, Estro (Bodegr.), Nieuwkoop en Zwammerdam. In de eerste wedstrijd ontmoetten Bode graven en Esto elkaar. De eindstand werd 43 voor Esto. De volgende wed strijd ging ussen Nieuwkoop en Zwam merdam. Nieuwkoop won met 53. Dit toernooi wordt zaterdag vervolgd. Om half drie wordt de verliezersronde ge speeld. Zwammerdam en Bodegraven maken uit wie er als derde en wie er als vierde eindigt. Om half vijf is de finale tussen Nieuwkoop en Esto. Gemeenteraadsvergadering Donderdag om half 8 komt de ge meenteraad van Zwammerdam bijeen. Agenda: bezoldiging ambtenaren van de burgerlijke stand; wijziging verordening regeling werkzaamheden burgerlijke stand 1957; verzoek om ontslag van R. Kwast als hoofd der openbare lagere zijde van de binnenlandse handel nam toe, terwijl tevens door een lager aanbod de vellingen in Zwjjndrecht en Barendrecht de concurrentiepositie verbeterde. Er werden ln totaal 122.200 stuks aangeboden, hetgeen beduidend minder is dan vorig jaar omstreeks dezelfde t|jd. De export beliep 21.900 stuks, uitsluitend naar de Duitse Bondsrepubliek, waaronder begrepen de bezettingslegers. De verschillende soorten werden, af hankelijk van de maat, als volgt betaald: A-extra 71 tot ƒ84. Al 21 tot ƒ107. A2 ƒ12 tot ƒ97. B-extra 36 tot 67. BI 16 tot 80, B2 16 tot 50 en C2 14 tot 31 por 100 etuks. Verwacht wordt dat deze week de aanvoer zich op ongeveer hetzelfde niveau zal hand haven. Wat de prijzen zullen doen, zal voor een groot deel afhangen van het aanbod van de grote bloemkoolveilingen in NoondhoUand. waarvan een toene ming te verwachten is. Voor wat het tweede hoofdprodukt de waspeen, betreft is de toestand veel minder gunstig. Weliswaar lagen de no teringen iets hoger dan de vorige week zodat het dieptepunt ln de handel voor bij schijnt te zijn, dooh dat wil nog niet reggen dat de handel nu ook lonend is. Integendeel zelfs kan worden gezegd dat de noteringen lager waren dan de pro- duktiekosten. Dit ondanks het feit dat de belangstelling iets toenam en aanbod met 177.000 kg aanmerkelijk be neden het normale peil voor de tijd van het jaar bleef. Voor export werd slechts 43.000 kg verkocht, hoofdzakelijk ln de B-sortering en bestemd voor de Duitse Bondsrepubliek en in iets min dere mate voor Engeland. De binnenlandse belangstelling voor de kiwalitelt A2 was vrij behoorlijk, waardoor deze sortering in prijs Iets hoger lag dan de A-extra en Al peen Per kist van 20 kg waren de prijzen van de verschillende soorten als volgt: A- extra 2 tot ƒ3,60, Al ƒ2 tot ƒ3,40; A2 ƒ2 tot ƒ4.90; B-extra ƒ2.80 tot ƒ5. BI 2.10 tot 5,10 en B2 1,80. Naar het zdch laat aanzien kan deze week een iets hogere aanvoer worden verwacht met beperkte vraag vooi port Hierbij kan worden aangenomen dat bij een laag prijsniveau, de industrie de kans zal waarnemen om aankopen te doen. Voor wat de bospeen betreft lig gen de verhoudingen iets gunstiger. Bij een aanvoer van 12.000 bos werd er 20 tot ƒ51 per 100 bos voor betaald, het geen gemiddeld bezien een vrij goed lonend resultaat betekent Doordraai De sla heeft nogal wat van het weer geleden, hetgeen in de prijs tot uitdruk king kwam. Alleen de goede kwaliteit werd nog behoorlijk verhandeld. Al gelang van de hoedanigheid varieerden de prijzen van 6 tot 19 per 100 krop. De handed in prinsesoenibonen en snijbo nen vertoonde een grillig beeld met sterk fluctuerende prijzen. Aan het be gin van de periode kon nauwelijks van een lonende opbrengst worden gespro ken. terwijl in de laatste dagen eer flinke verbetering optrad. Prinseesenbo- nen werden verkodht voor ƒ30 tot ƒ57 en snijbonen voor 30 tot 78 per 100 kg. De verschillende koolsoorten waren weinig in tel met de volgende lage prij zen: rode kool 6 tot 16. groene kool ƒ0 tot ƒ16 en spitskool ƒ8 tot ƒ16 per 100 kg. Tomaten werden vlot verkocht voor aantrekkelijke prijzen, al naar laaig van kwaliteit variërend van 25 tot 51 per 100 kg. Ook de uien p teerden van een gunstige markt den verkocht voor ƒ3.60 tot 5,60 per van 20 kg. Bij de komkommers kwam weliswaar geen doordraai voor. zoals op andere veilingen wel het geval is. doch de prijzen bleven laag: 10 tot ƒ20 per 100 stuks. Ook kroten laag in prijs met, afhankelijk van kwa liteit. ƒ0.90 tot ƒ3,10 per kist va: kg. De keukengroenten ten slotte rieerden sterk in prijs. Per 100 bos bracht peterselie 3 tot 19 en selderij 7 tot ƒ18 op. KATWIJK AAN ZEE Carillonbespellng Programma voor de carillonbespeling te Katiwijk aan Zee op woensdag 5 a.s. van 89 uur 's avonds door van Veen. stadsbeiaardier van Alkmaar 1. Introductie; 2. Prelude. W. de Vries; 3. a. Komt vrienden in het ronde; Meiseken jong; c. Een kalemanden rok, Oud-Ned. 4. Kling-Wang. B. de Bruin; 5. a. Wiegedeurrtje; b. "n Keer dat ik aóhter de baan kwam gegaan; c. Mei morgen; d. Des zomers, Cath. Re runes; 0. a. Gavotte (beiaarcïbewerking L. 't Hart); b. Gavotte, C. W. Gluck; 7. a. SdMafe, Fr. Schubert; b. Het zand mannetje, Joh. Brahms; c. All through the night; 8. Improvisatie over „Die winter Is gangen". Bloemencorso Men heeft onze aandacht gevestigd op het feit, dat niet alleen de heer Parle- vliet veel werk heeft verzet by de op bouw van het Katwykse de heer J. Paauw van het-bloemenmaga- zUn uit het Waaigat. Overigens is eendrachtige king van heel veel mensen nodig ge weest om het Katwykse corso t« maken tot wat het geworden is. Het voert te ver alle namen te noemen, maar duide lijk is dat allen zich met enthousiasme voor hun taak hebben ingezet. Hoog en laag water Woensdag 21 augustus: hoog water 4.J en 16.56 uur. laag water 0.27 en 12.43 'springvloed). VALKENBERG Burgerlijke stand Gefboren: Hans Peter, zn van E. Oesterholt en C. Vis. Getrouwd: G. Marchand, 16 jr, en 1 Gravekamp, 17 jr. Overleden: W. Streef, 60 jr, echtgenoot van G. L. Ramp. Muziek Indien de weersgesteldheid het toe laat, zal Valkenburgs Harmonie morgen avond om acht uur een marsconcert ge ven in de muziektent aan de Broekweg. Hieraan vooraf gaat een rondgang dwoor school (Koningin Julianaschool)wyzi- ging destructieverordening; aankoop bouwterrein ter afronding terrein bouw zes woningwetwoningen Vinkebuurt; verzoek van mevrouw de weduwe T. Liebeton-Maat te Noorden om schade vergoeding wegens huurdenving bij wo ningvordering; premie woningverbete ring woning Rijksstraatweg 66; premie woningverbetering woning Vlietkade 3; aanvraag door bestuur RJC. meisjes school; suppletie studiebydrage, provin ciaal studiefonds 1963/64. Voetb&lflitsen Woensdagavond om half 8 krijgt Zwam merdam 3 in zyn laatste wedstrijd in groep 3 Rynstreek uit Nieuwerbrug a. d. Ryn op bezoek. Wil het nog de beker in z|jn bezit krijgen, dan moet het met meer dan twee doelpunten verschil win nen, daar Nieuwkoop 3 op 10 juni met 4—2 won. De wedstrijden in groep 1 zijn nu alle gespeeld en winnaar van de beker ls Be Fair 1 uit Wadidinxveen geworden. Het bracht op 10 juli Z.V.V. 1 een 41 ne derlaag toe en dat bleek de grootste te zyn. De andere twee wedstrijden in groep 1 eindigden in een overwinning voor de thuisclub: 29 juni Zw'dam 1—- Nlc. Boys 1 8—4; 6 juli Zw'dam 1Jod. Boys 2 4—1. Gevestigd en vertrokken INGEKOMEN: G. J. Visch en echtge note, Rijksstraatweg 42 uit Amersfoort: Mulder, S wadenburgerdam 18. uit Amersfoort; C. Roodenburg-Sanohez met dochter, Rijksstraatweg 78, van Pasay FhlHppijnen. v< ERTROKKBNE. A. M, Koomennaar Berkhout; M. C. van der Stoop naar Krommende; W. H. A. M. Hubers naar Maasbracht; E. V. Breed naar Wierin- germeer; S. W. Balk naar Alphen aan den Ryn; M. G. A. Mooren naar Dongen; W. M. M. van der Bijl naar Haarlemmer- liede c.a.; E. M. van Ammers naar Zaan dam; K. C. E. NUman naar Heiloo; M J. T. Vollering naar Schipluiden; F. M M. Groen naar Schipluiden; A. A. Boele van Swadenburgerdam 14 naar Woerden; J. J. Zaal van Rijksstraatweg 96 Noordwyk. HAZERSWOVDE Hou-Vaat Morgen beginnen de lessen van gymnastiekvereniging Hou-Vast vooi nioren dames en heren weer. Maandag 26 en woensdag 28 augustus komen de jeugdleden aan bod '1 fA l Mp Geschenken in Hazerswoude-Koudekerk ^UIDHOLLANDS oudste Raiffeisenbank, die van Hazerswoude-Koude- kerk, heeft op 31 juli weer een mijlpaal bereikt in de 64-jarige histo rie. Op deze datum namelijk registreerde kassier L. M. de Boer negen miljoen gulden aan spaargelden bij de bank. Gisteravond werd in het bankgebouw in het dorp een bijeenkomst belegd, waarop behalve de leden van het bestuur en de raad van toezicht, de kassier en een perso neelslid, ook twee spaarders acte de prêsence gaven: mejuffrouw A. W. Heyker en de heer A. F. R. Hogendoorn, in zijn functie van voorzitter van de plaatselijke ambtenarenpersoneelsvereniging. vieren!" En de daad by het woord voe gend, nodigde hy een employé van de bank uit koffie met beschuit met muisjes te serveren. Tydens het gezellige onderonsje richtte de heer Hogendoorn namens de ambtenarenpersoneelsvereni ging waaraan het extraatje ten deel viel. De spaarder die de negen miljoen tot stand bracht door het bedrag dat hO stortte, had het bestuur de wens te ken nen gegeven dat hy niet op officiële wyze van een geschenk wilde worden voorzien, doch binnenskamers. De twee bovengenoemde spaarders (de voorlaatste en de eerste na het bereiken van de 9 miljoen) kregen van de voorzit ter van de bank, de heer J. Th. Wesse- lingh, een envelop met inhoud aangebo den. „wy hebben", aldus de voorzitter „met spanning de geboorte van de negen miljoenste tegemoet gezien. Reden om dit vandaag met beschuit met muisjes te HILLEGOM Bromfietser zag auto niet De bromfietser J. B. (21) uit Lisse reed (voorover zittend) in de Hoofd straat te Hillegom tegenover de firma Korbee en zag niet dat er aan de rech terkant van de weg een auto geparkeerd stond. Hij reed tegen de achterkant van de auto en werd zeer ernstig gewond overgebracht naar de Mariastiohting te Haarlem. De voertuigen werden bescha- Visserijgolfjes HE haringvisserij heeft voor de trawlers in de afgelopen week teleur- stellende resultaten opgeleverd. Dat blijkt uit de meldingen die aan de wal werden doorgegeven. De meeste schepen zijn allang „rijp" voor de thuisreis, maar het kan er niet van komen doordat de aan boord zijnde vangsten de moeite niet lonen. Er zijn vaartuigen die wel een aaixlige hoeveelheid gezouten haring aan boord hebben, maar nog niet aan de verplichte hoeveelheid verse haring toe zijn. Bij andere schepen is het precies andersom: wel veel verse haring maar lang niet genoeg gevulde kantjes. Om alles nog erger te maken verspeelden vele schepen een deel van het net. Het wachten is nu op nieuw materiaal, dat door schepen die op weg naar de visgronden zijn, wordt meegenomen. De visserij ln de Noord leverde uit eenlopende resultaten op. Meldingen van trekken van omstreeks 80 manden hoops werden afgewisseld door berichten waar- In al van oen succesje werd gesproken bij een trek van een mandje of twintig. De resultaten van de kottervloot zyn niet om over naar huis te schrijven. Schol wordt er behoorlijk gevangen, maar de tong laat in toenemende mate verstek gaan. Wat er was Aan de LJmuider markt waren 98 vaar tuigen present. Zy verzorgden een aan voer van 10.400 kisten, waarvan 1180 kist enschelvis, 880 kisten wijting. 390 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten kool- vis, 3820 kisten haring, 240 kleine kisten haring, 1420 kisten makreel, 2050 kisten schol, 240 styve kabeljauwen en 14.000 kilo tong. Laatstgenoemde hoeveelheid bewijst wel. dat het met de tongvissery maar matigjes is gesteld. Waar zijn de dagen gebleven, dat er op maandag meer dan 100 ton werd aangevoerd? Vandaag aan de markt De dinsdagmarkt in LTmuiden werd bezocht door 15 vaartuigen, die rond- of platvis in de ruimen hadden. Onder meer lagen aan de kant de SCH 117 met 300 kisten en de KW 122 Arie Ouwehand met 320 kisten. In Schevenlngen In Schevenlngen werden aangevoerd 160 kisten schelvis. 90 kisten wijting, 160 kisten gul en kabeljauw, 2000 kisten ha ring. 400 kisten makreel, 200 kisten schol en 500 kilo tong. Scheepsbouw De scheepswerven Irvln and Johnson Ltd en Hall Russel en Oo. in Aberdeen hebben een mooie order van Zuidafri- kaanse zijde gekregen. Zy zullen negen trawlers bouwen. De kosten bedragen ongeveer 1 miljoen pond. De heer John Wrigth, directeur van laatstgenoemde on derneming. zag in deze order een bewijs van de goede verstandhouding tussen Zuid-Afrika en Groot-Britannië. Bezoek Ongeveer 35 visserij-autoriteiten Afrikaanse landen hebben onlangs bezoek gebracht aan Duitse havens zich daar op de hoogte te stellen var ln de verwelkende industrie toegepaste methoden. Kroning In Bremen is sahlpper Heinriohsdorff met het nodige ceremonieel tot Duits- lands haringkoning 1963 gekroond, was zelfs belangstelling op regeringsni veau. Deze kroning wordt door de West- duitse vissery immer aangegrepen om de reclametrom te roeren. Ook ditmaal bleef het propaganda-geroffel niet ach terwege met als verheugend gevolg, dat de Westduitse consument grote belang stelling aan de dag legde voor de ha ring „puur" en voor gerechten waarvan haring een belangrijk onderdeel vormt. woorden van dank tot de bankbestuii ders. Vooruitgaa) Wat de inbreng van spaargelden by coöperatieve Raiffeisenbank Hazerswo» de-Koudekeik nog betreft: in de laats jaren viel er een snelle vooruitgang i bespeuren. Op 14 maart 1962 kondj zeven miljoen gulden aan spaargeld» worden geregistreerd. De elfde decemt| van hetzelfde jaar werd de acht miljo» bereikt. Op de foto de heer Wesselingh, <j mej. Toos Hetfker een geschenk ond couvert heeft aangeboden: de heer E gendoorn staat de gang van zaken afl wachten. i Aan het polotoernooi gisteravond in het zwembad „De Hoorn" gehouden, namen deel: Blauwen Beugel 1, Aals meer; Boskoop 1, D.K.D. 1, Leiderdorp, L.G-B. 1, Leiden; H P.C- 2, Heemstede; Donk 2, Gouda; Pinguins 2, Woerden en A-Z C. 2, Alphen. De publieke be langstelling was gering, waaraan het ongunstige weer niet vreemd zal zijn geweest. De verlichting moest dan ook al vroe aan. Er werd, bij een water temperatuur van 18 graden, over het algemeen knap en vooral sportief polo gespeeld, zodat de scheidsrechters het niet moeilijk hadden. De speeltijd was tweemaal drie minuten, netto. Begonnen werd met de wedstryd A.Z.C. 2Blauwe Beugel 1, die de Alphense reserves met 20 wonnen, een verdien stelijke prestatie tegen deze vierde-klas- ser, door twee treffers van C. de Vogel Vervolgens kwamen Boskoop 1 en H.P.C. 2 in het water. De Heemstedena. ren werden aangemoedigd door hun clubgenoot, de Nederlandse kampioen 200 en 400 meter schoolslag Johan Bonte koe, die af en toe ook polo* speelt maar nu niet meedeed. H.P.C. won met 41. De derde wedstryd ging tussen de Lei- derdorpse kampioenen en Donk 2. Ook nu bewees D.Z.D. over een knap zeven, tal te beschikken en het won met 20. Dat was ook de uitslag -van de wedstryd tussen Pinguins 2 en L.G.B. maar hier wa.ren het de Leidenaren die aan het kortste eind trokken. Toen volgden herkansingswedstrijden. Alle verliezers mochten nog een keer uitkomen tegen een winnaar en verloor men opnieuw, dan kon men zich gaan kleden. Eerst kwam weer A.Z.C. 2 in het water, nu tegen Boskoop!. Ook ditmaal was er voor de rozenkwekers geen succes weggelegd. A.Z.C. kwam weer snel 2—0 voor te staan. Wel scoorde Boskoop tegen, maar verder liet de thuisclub he: niet komen. H.P.C. tegen Donk werd ee 41-overwinning voor eerstgenoemden. In de streekderby tussen D.K.D. e L.G.B. wonnen de Leiderdorpers opnieuw met 20. En toen Blauwe Beugel met 20 verloor van Pinguins 2, had geen enkel zevental van de verliezers uit de OEGSTGEEST Burgeriyke stand GEBOREN: Aaltje Helena, da- van W P. van der Wel en E. Hoogeboom; Yvon ne Cécile, dr van J. Glasbergen en G Breedyk; Eva Elisabeth, dr van M. V Boon en E. Stranders; Christina Vrouw tje, dr van D. J. de Ruyter en M. van Breugel. ONDERTROUWD: C. J. A. Opdam en J. A. M. de Ruyter; A. Durieux en W Hogewoning. GETROUWD: J. Smit en M, Dreef: H. Willemsen en J. Jansen; W. H. A. M. van der Zalm en M. M de Weerd; M. Srujders en E. T. Hekster. OVERLEDEN: W. J. T. de Goey. w.v. J. J. A. de Koning; J. A. Luibbe, e.v. C. M. den Hollander; W. M. de Kluyver: P. Trijselaar; C. M. Servaas, e.v. J. R Veldhorst; M. S. A. van Polanen. RIJNSBVRG Blocmenpryzen Vanavond om 8 uur worden in de kan tine van Flora de bloemenpryzen. die ter gelegenheid van het corso beschik baar zyn gesteld, verloot Overdracht muziektent Donderdagavond om acht uur wordt op de Korte Vaart de nieuwe muziektent overgedragen. Er wordt meteen een con cert in gegeven. eerste ronde, de herkansing overlel I H.P.C., D.K.D., Pinguins en A.Z.C. \v de winnaarspoule gekomen AJ moest hierin uitkomen tegen H.P.Q Spoedig moest C. de Vogel het water Lange tyd hield A.Z.C. stand, te li misschien, want toen H.P.C. eindd 21 gemaakt had en ook de thuisd weer met zeven man mocht spelen, men toch niet het goede spel vani eerste wedstryd opbrengen. Het wi 31 voor H.P.C. Vervolgens moest D.K het hoofd buigen voor Pinguins 2, I werd na een aardige stryd 20 vooa Woerdennaren. Om de eerste en dc tweede prijs s| den vervolgens H.P.C. en Pinguins.! een aardige party moest ook Pingij de kracht van H.P.C- ervaren, zy 1 met de eervolle cyfers 21. Voor> stryd om de derde en vierde plaats D.K.D. geen animo meer om tegen A I 2 in het water uit te komen, zodat dit» reglementaire nederlaag werd. Het was, zoals gezegd, een aardig W nooi, maar het was toch wel wat te j gebreid voor een zomeravond, die wat herfstachtig karakter droeg. J Wedstrijdleider was de A.Z.C.-voo^ ter, de heer P. van der Neut. Gereformeerd kerkkoor en kinderk Men schrijft ons: Woensdag 21 augustus beginnen dg petities weer op de gewone tijden.) de vakanties byna voor ieder achter rug zyn, verwacht het bestuur alle ld weer om met elkaar te gaan repete voor een kerstprogramma. Nieuwe lciL en men denkt speciaal aan nieuw-inj komenen, zyn van harte welkom. Ir jongelui, die pas hun avondcursulg achter de rug hebben kunnen by het terecht. Als men toch al van plan is te korr dan kan men dit het best direct mor|t avond doen. Overigens kan men ook een avond vrybüjvend komen kennisjfc maken. Dirigent van het koor, zowel als va»- kinderkoren, is de heer Hans Boeleeu. Lelderdorp. i Oplopende kaasmar De Leeuwardense beurs van dag noteerde voor alle kaas twee hoger. Ongetwyfeld houdt deze pr|ji ging verband met de gebeurtenissei de botermarkt. export, is de prijsstijging vooral ffi antwoord indien de toch al lage projj, tie zeker niet hoger doch eerderl verder zou dalen. De mogeiykheid f toe bestaat, nu de boteropbrengst onbelangrijk is gestegen. ge In het algemeen bewegen de omz[j| in kaas zich binnen het raam vas.. normale routine-disposities, doch dr1 pende markt en de situatie in de' I tersector zou voor een aantal hanF'j ren een stimulans kunnen betekener1' ruimer disponeren, waarbij wy men' me doelen op de tweede hand Iire algemeen echter kampt de handell' een gebrek aan ruimte voor opslagf,e De nog betrekkelijk ruime aanvler van boerenkaas werden tegenovenit algemeen weinig veranderde prijzeifoe genomen. De melkproduktie blyft ti E lopen en is. afgaande op de afleverfui van melk aan fabrieken ca. 1 pet h® ner dan vorig jaar. Produlctlecijfers (CBS) '®r In tons volvet 40+ f*' 28 Juli—3 a<ug 1963 3425 1(254 lw 29 Juli4 aug. 1962 3726 1210 F* Vergel. 1962/'63 —8% +3% Cf Voorlopige cijfers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4