spoelde fleur van het corso zaterdagmiddag Regen in Alphen af, Met kottervisserij gaat het niet naar wens Inspecteur Van Geldere nam afscheid in Katwijk Na jaren pas weer een goed tongbestand NJhUWE LRIDSE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTU Bijzondere vondsten in lustrumstoet 7AE KLEUR is wel gebleven, de fleur was er zaterdagmiddag in nai lijks tien minuten af, toen boven Alphen omstreeks kwart voor drie een hevige regenbui losbarstte. Het was 's morgens ook wel druilerig ge weest en soms viel er een paar spetters regen. Maar onder het zware ge boomte van de Martha Stichting stond de Kleur en Fleur"-optocht goed. En toen om half twee alles zo ongeveer vertrekklaar stond, kon men zelfs nog enigszins aan een zonnetje gaan denken, noodzakelijk om de fleur nog fleuriger te doen worden. Al spoedig kreeg men eahter wat op onthoud dbordat een klein paardje, dat de wagen van de Ohr. Gymnastiekver eniging D.O.S. trok, weigerde een etap \erder te gaan. Er moest motorkracht komen; toen het paardje uitgespannen was. huppelde het vrolijk weg met zijn begeleider. Enfin, na dit half uur oponthoud kon men de tocht, tussen dikke rijen belang stellenden (die hun bewondering dui delijk lieten blijken) door, voortzetten. Dit betrof dan het gedeelte tot en met de Thorbeckestraat. Tot dat ogenblik was het droog geweest, maar menigeen had al eens naar de lucht gekeken. Er begonnen zich donkere wolken te ver tonen. die met een plotseling toenemende wind snel samenpakten. Plotseling begon het te gieten en daalde de temperatuur Het was alles wel heel erg triest voor de op open wagens gezeten personen, de wandelgroepen, speciaal ook voor de muziekverenigingen, voor wie dergelijke buien ook nog op kosten komen te staan Tot de rustplaats J. P. Coenlaan bleef het weer in mineur. Toen knapte het op en een klein uur later was er een stra lende zon, maar toen was de eerste lustrum-optocht „Kleur en Fleur" al voorbij. Lustrum Het is werkelijk een waardige lus trumviering geworden, want er waren tal van fraaie wagens te bewonderen. Men was kwistig met bloemen (vooral gladio len, maar ook anjers en dahlia's) aan het werk geweest en de jury had dan ook geen gemakkelijke taak. Wat de praalwagens betreft, die van het Tricotagcbedrijf „Hollandia" verwierf ook ditmaal het hoogste aantal punten en daarmee een eerste en ereprijs (de wisselbeker). Maar ook de wagen van Alphen-West. een zwaan tussen de dotterbloemen, zoals men die daar wel bewonderen kan. was een kunststuk. Het groepje van de Martha-Stichting (Chinezen met hun wagentje) kreeg eveneens een eerste prijs met eervolle vermelding van de jury voor originali teit. De winkeliersvereniging „Actief Oudshoorn" had. wat de kunst van het bloemschikken betreft, wel de meest be werkelijke praalwagen; in het bloem motief was het wapen van Oudshoorn verwerkt. En dan waren er de wagens van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de speeltuin Vreugde Oord, buurtvereniging Alphen-Oost en de drie wagens van „Opgeruimd staat netjes", die evenals vorig jaar goed voor de dag kwamen. Klein en fijn Dat was dus een flink aantal praal wagens. daar zit groei in. Nee. zulke enorme stukken als de grote coreo's in nabije en verre omgeving kan men hier niet opbouwen. Daarvoor ontbreekt de bloemenpracht. Maar dat er met goede wil en burgerzin veel is te bereiken, werd hier getoond en het ..klein maar fijn" is nog altijd van kracht. Van de sportverenigingen kwamen er slechts drie uit De wandelsportvereni ging „Op goede Voet" behaalde een eer ste prijs, de Quick Steps, ook wandel sport, en de Chr. Gymnastiekvereniging D O S met een leuke wagen, kregen een tweede prijs. En tussen al de praalwagens en groe- Een lieve fee tussen de bloemen: het lustrumcorso in Alphen was de moeite waard pen waren er dan de glanzende auto's van garagehouders en reclamewagens voor bedrijven en, zoals van „Con Brio" van verenigingen. Het was dan ook niet zo heel ver wonderlijk, dat toch tal van personen de regen maar neer lieten kletteren toen de optocht „Kleur en Fleur" voorbij kwam en het, na het zien hiervan, wel dubbel jammer vonden dat dit mooie werk zo'n stortbui te verduren kreeg. Bij de rust in de J. P. Coenlaan. ver dwenen enkele groepen kinderen, o.a. van „Op goede voet", uit de stoet. Na een klein half uur was men over het algemeen blü, dat men weer verder kon gaan, om zich wat warm te lopen. De trommen roffelden weer. de muzikanten lieten zich weer horen en bij dit alles klaarde ook de lucht op. en juist toen de stoet ongeveer in het Visserpark werd ontbonden, kwam de zon er nog aan te pas. Zo onderging de eerste lustrum-op tocht „Kleur en Fleur", die van zo mooie samensrëelMmg was, alle grilligheden van Prijsuitreiking Het was tóch een opgewekt gezelschap, dat 's avonds in „Centraal" bijeen was voor de prijsuitreiking. „We hebben het niet getroffen." zei de voorzitter van he comité, de heer J S. Deurloo, maar het leed is alweer geleden. Spreker me moreerde met dankbaarheid dat burge meester Z. Bruins Slot het eré-voorzit- tersdhap van het comité heeft aanvaard. Dank werd gebracht aan het gemeente bestuur, de politie, staf en medewerkers van de Martha-stichting, de muziekver enigingen. enz. enz. voor de grote me dewerking. Ten slotte ook aan de deel nemers, wan het bestuur kon plannen maken, maar als er geen deelname is komt er niets tot stand. Spreker hoopte dat allen, en nog meerderen, volgend jaar weer van de partij zullen zijn. De loco-burgemeester, de heer J. v d. Berg, hield vóór hij de prijzen uitreikte een korte toespraak. Hij dankte het co mité voor de organisatie. Verscheidene léden werken reeds vijf jaar mee. Spre ker wekte hen op „teken er voor de vol gende vijf jaar bij!" Hij onderstreepte uit het voorwoord In het corso-programma de woorden van burgemeester Bruins Slot: „Het is in deze jachtige tijd voor ons alleen een geluk, dat op verschillend terrein toch steeds weer mensen zijn, die in georga niseerd verband belangeloos de gemeen schap willen dienen, door deze af en toe een goede verpozing te bezorgen." De jury bestond uit de heren M. van der Hul. D. van Iterson. Jungerius en G. Noort, allen Rijnsburg. D Aldesden. Aalsmeer, en v Zomeren. Oegstgeest, De or ijzen waren voor: Groepen: Eerste prijs: W.S.V. „Op goe de voet; tweede prijzen: W.S.V. Quick Steps cn Ohr. gymnastiekvereniging D.O.S. Personenwagens: eerste prijs en ere- njs (wisselbeker) rijschool Do van Wielen: eerste prijzen: Rijschool Rijn land, garage Baaij (twee maal): tweede prijzen: garage Bervo (twee maal); Ga rage Vos. firma v. d. Snoek; derde prij zen: Con Brio, garage Bervo. garage Vos. garage De graaf, garage Boot: vier de prijzen: garage Bezem er en puinhan- del Vos. Een eerste prijs voor de scooter van rijschool „Rijnland". Praalwagens: Hollandia, eerste en prijs wisselbeker)eerste prijzen: Al- phen-West, Martha-Stichting, Actief Oudshoorn; tweede prijzen: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw. Buurtvereniging Alphen-Oost, speeltuin Vreugde-Oord. Opgeruimd staat Netjes, welke laatste ook een derde en vierde prijs won. Voorts waren er eervolle vermeldingen )r Rijschool Tatje en fa. P. de Ruiter. Ten slotte werden bloemstukjes of andere presentjes uitgereikt. Zo de k>eojburgemeester, die een bloe menhulde mee kreeg voor zijn vrouw, de heren Dekker en Van Petegem van de Martha-Stichting voor hun waardevolle diensten aan „Kleur en Fleur" op deze dag verleend; de heer v. d. Snoek voor de geluidswagen de actieve secretaresse, mej. H. Bruins Slot, had ook volgens haar medebe stuursleden. een bloemstukje méér dan verdiend. ALPHEN AAN DEN RIJN Zaterdag jl. gingen de B- en C-groepen ran „Op Goede Voet" per bus naar im daar deel te gaan nemen aai tiende nationale Heidemars Hoewel het weer niet zo meewerkte, werd volop genoten van de prachtige natuur rond Ede. De B-groep wandelde 15 km., de C-groep 25 km. Beide groepen behaalden een extra prijs, de B-groep de vierde op haar afstand en de C-groep de derde prijs op de 25 km Verrijkt met 2 bekers werd de terugreis naar Alphen HA?F.t<t trniDE Geslaagd Onze plaatsgenoot H Borst behaalde Nationale vogeltentoonstelling Op 30 en 31 oktober en 1 en 2 novem ber zal de vereniging van vogelliefheb bers Vogelvreugd een nationale tentoon stelling houden. Vogelvreugd, dat leden heeft in Hazerswoude en Koudekerk, zal de expositie houden in het Verenigings gebouw in Koudekerk. Zwemdiploma's Op 31 augustus zal in het gemeente lijk zwembad gelegenheid bestaan onder auspiciën van de KNZB de officiële emdiploma's te behalen. Opgaven die- n zo spoedig mogelijk te worden ge richt aan de badmeester, telefoon 01728- 488. Op 30 augustus worden waarschijn - weer zwemproeven van scholieren afgenomen. Nieuwe kapsalon Het winkelpand aan het Raadhuisplein, dat zolang onbewoond heeft gestaan, ont ving bewoners. Mcvtouw h, Zitman- Meijsen exploiteert er sinds kort een dameskapsalon. KATWIJK Tennistoernooi Katwijk Felle slagregens maakten dat de ba- en waarop de finales van het tennis toernooi van Katwijk werden verspeeld spiegelglad waren Dat was de oorzaak dat de winnaar van het heren-enkelspel B. F Engelenburg in de finale van het heren-dubbelspel, waarin hij samen met Blommendaal tegen Tiele en Monod de Froideville speelde, na 64. 03 zijn enkel verstuikte en de partij verloor 64. 26, 26). Een geluk was dat hij zijn enkelspel reeds had gespeeld. Na Tiele in de halve finale te hebben gesla gen. kwam hij tegen De Groot die eerst Monod de Froideville had uitgeschakeld. Engelenburg won met 75. 62 de eind strijd De dames Pino en Overdijkink be rstten elkaar eerst de titel in het da- es-enkeispel. Mej Overdijkink won et 62. 63, waarna beide finalistes het dnmes-dubbel wonnen door een 60. 62 zege op mevr. Sauerbren en mej. Wirschell. Een bewerkelijke wagen was die van „Actief Oudshoorn", die een eerste prijs verwierf. NIEUWE WETERING Uitslagen Oranjefeest-wedstrijden De prijzen van de ter gelegenheid v; de Oranjefeesten gehouden optocht en wedstrijd werden als volgt gewonnen: Optocht (versierde fietsen) - 1. Jos Bouwmeester, 2. R. Spring in t Veld. 3. Bartje Klerks. Autopeds - 1. Erna Klomp, 2. Ria Zwetsloot. Vlaggetje steken - 1. Annie Bouw meester, 2. Marry Mastwijk,- 3. Dorientje Möllers. Autopedwedstrij-d - 1. Joke Bouwmeester. Ringrijden voor dames - 1. mej Bouwmeester. 2. mevr. G. Jansen-Bar- tels, 3. mej. A. Clemens; heren - 1. Leo Griffioen, 2. A. Zoetendaal, 3. G. Jan: Kussenslaan - 1. Piet Roos, 2. Jan Goedhart, 2. Arie Los. Op zoek naar een vrouw - 1. A. Zoe tendaal, 2. KI. Bouwmeester. 3. M. v. d Holst Op zoek naar een man - 1. Lize v. d Luit, 2. mevr. Klerks, 3. mevr C Bouw meester. Naar de trein - 1. mevr. A. v. d. Broek. 2. mevr. A. Zoetendaal. 3. mevr Bouwmeester. Ringsteken op de fiets - 1. H. M. Holst, 2. Elly Bontje, 3. J. Goedhart 4 Cees Loos. WOURRUGGE eniging Womi organiseert een uitstapje met de vaste klanten op dinsdag 27 augustus. Het reisdoel is dit jaar Zuid- Limburg met als standplaats Valken burg. Vertrek om zes uur. Kennismaking In de kerkzaal van de Gereformeerde kerk wordt dinsdagavond. 20 augustus gemeentevergadering gehouden, waarbij de beroepen kandidaat R. Pluim uit Meppel met zijn verloofde kennis komt maken. Aanvang half acht TER AAR Veilingoverzicht In de afgelopen week zijn de snijbo nen weer uit de lage prijzen vandaan gekomen. Nu de warmte is verdwenen, is de handel weer wat vlotter geworden De kwaliteit, is over het algemeen heel goed. Er zijn ook weer jonge kassnijbo- nen, die nog hoger genoteerd waren. De princessebonen hebben het voor beeld van hun snij-familie niet kunnen volgen, ze bleven wat goedkoop. Er zat wel meer leven in de handel dan heen. De kwaliteit is ook heel goed. De aanvoer zal spoedig wat kleiner gaan worden Pronkbonen, die er nu steeds meer gaan komen, wisten zich aardig te ver kopen tegen een matige prijs. De kwali- :it is heel best. Een deel van de oogst van de snii- bonen nl. die zonder draad, was vooraf gecontracteerd en deze oogst valt mee. zodat de telers een goede beloning vin den. Spekbonen worden er steeds minder geteeld, er is ook weinig vraag naar. Sla was meer gezocht dan voorheen, de aan voer is niet groot, de kwaliteit heel verschillend. Goede sla wordt goed bp- taald. Andijvie kon zich ook behoorlijk redden tegen een matige prijs. De aan voer hiervan moet nog komen. Waspeen ging ook weer van de hand bij een prijs even boven het minimum. Uien worden best betaald, de kwaliteit s heel goed Komkommers hebben een moeilijke veek gehad. Er was nog niet voldoende vraag. De grootste sorteringen konden worden verkocht, de rest draaide door Alleen vrijdag, toen de aanvoer klein bracht dat een opleving met zich. De vraag van het buitenland is te ge ring om een prijsverhoging teweeg te brengen. Tomaten zijn in de loop van de week nog weer goedkoper geworden. De han del is niet vlot. omdat de export geen bod doet. De aanvoer begint reeds groter te worden en de kwaliteit is heel goed. De prijs is nu te laag om de kwekers aan winst te kunnen helpen De augurken, waarvan de aanvoer niet meevalt, zijn duurder geworden. Hier was de export oorzaak van. De helft van •erd aangekocht voor export. VOORSCHOTEN Geen viswedstrijd Het bestuur van de hengelsportver eniging „Ons Genoegen" heeft bekend gemaakt dat de traditionele viswedstrijd ten bate van de bejaardensociëteit te Voorschoten dit jaar niet zal doorgaan STUS ^ATERDAGMORGEN nam de lieer J. H. van Geldere, inspecteur van poli tie. afscheid van het politiekorps in ver band met zijn benoeming in Middelburg. Wegens afwezigheid van hoofdinspecteur J. Blanken sprak de adjudant van politie, de lieer J. Venekamp, de schei dende inspecteur, zijn vrouw en 3 kin deren toe. Namens het gehele korps bood hü een projectiescherm aan. Burgemeester H. Duiker dankte de heer van Geldere voor het vele. dat hij de jeugd heeft gedaan, onder meer bij de padvinderij. Brigadier Van Nieuwenhuizen sprak imens de politiesportvereniging en bood hem een projectietafeltje aan. Hoofdagent Vahrmeijer sprak namens de afdeling Katwijk-Noordwijk van de Bond vap Christelijke politieambtenaren. Hij liet zijn goede wensen vergezeld van ?n driekleuren-potlo.od. Verder voerde het woord een afge vaardigde van de N.Z.H.V.M. die de heer Van Geldere roemde vanwege de pretti ge sapienwerking. Nadat koffie was geserveerd, namen al- KATWIJK AAIS ZEE KRB-nieuws Zoals wij reeds eerder meldden, zal de uitgestelde zeezwemtocht nu aanstaande iterdag worden gehouden. De Katwijkse reddingsbrigade heeft oor het jubileumgeschenk nog enkele belangrijke giften ontvangen. Het diploma A voor strandwacht is tgereikt aan: D W. Barkheij, J. Haas- jot. mej N. van Schalk, mej. C. Scho- neveld. Voor het B-examen slaagde P. Prins. Voor het strandwacht-instructeurs- ïen slaagden: E. Vegter, Bloemen- daal, A. Wassenaar. Katwijk, A. B. Wag- Katwijk a/d Rijn, J. Dubbeldam. Katwijk aan Zee. Spreekuur kraamcentrum Het spreekuur van het kraamcentrum Oranje-Groene Kruis wordt Ochouden iedere donderdag van 2-3 uur. Voorstraat 38 te Katwijk aan Zee. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 3.49 en 16.18, laag water 12.03 uur KOUDEKERK A. D. RIJIS Duiven vlogen De postduivenvereniging Ons Genoe gen nam met 107 duiven deel aan de wedvlucht van Roosendaal af. Afstand 67 kilometer. De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste duif bereikte het hok om 8.51 uur. De laatste prijswinnen de duif keerde terug om 8.57 uur. De uitslag: H. van Vegten en Co. 1 14, 21, 22, 25, 27; L. de Wit 2, 7; G. Lekx en Zn. 3. 11, 19; J. Hogenes 4: Gebroeders De Wit 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13. 15. 16, 17, 18; H. Schellingerhout 20: G. Jansen 23, 24; M. Schellingerhout 26. Zondagmorgen omstreeks IJ uur raakte de chauffeur van een melkauto in de La-gewaard te Koudekerk aan den Rijn de macht over het stuur kwijt. De auto vervolgde haar weg in het water maar bracht het niet ver. De chauffeur kreeg alleen natte voeten. De taart werd gewonnen door H. van Vegten en Co. terwijl L. de Wit beslag legde op een lauwertak. Visserijgolfjes MET DE kottervisserij gaat het de laatste maanden niet naar wens. Nu de tong in hevige mate verstek laat gaan, zijn de uitkomsten van dc meeste schepen niot lonend meer. Nog niet zo lang geleden was op maan dag een aanvoer in IJmuiden van over de 100.000 kilo gewoon, nu is men al blij als ei een 20.000 kilo in de markt staat. Voor deze teruglopende vangsten moet als voornaamste oorzaak worden gezien de strenge winter die onder het tongbestand enorm heeft huisgehouden. De jonge vissen hebben de Noordpooltemperatuur niet kunnen verdragen. Bijna niet overleefde de koude. Maar volgens de biologen is er nog meer De uitbrei ding van de kottervloot in de laatste jaren heeft tot een overbevissing geleid. 121.717 pk tot 88.388 pk. Eind 1962 waren er 477 kotters in de. Dat zjjn Cyfers die er njet 0m liegen, lart. In dat jaar kwamen er 54 bij. Op pe tong ]jreeg het in die jaren steeds 1 januari 1954 voeren er nog maar 213 harder te verduren, mede door de ver van deze schepen onc*®r Nederlandse beter(je vistechnieken en de moderne vlag. Op die datum beschikte men over 0psporingsapparatuur. Het moest op den j duur wel spaak lopen Alle waarschu- wmgen werden echter door de vissers slechts drie kotters r i 240 pk of meer. Nu zijn er bijna gen zij de rekening gepresenteerd. De tong heeft ondanks krachtig verzet het loodje moeten leggen. Volgens biologen zal het nog jaren duren, voordat de zo zeer begeerde vissen zich van deze slag hebben hersteld. En dan te bedenken, dat er nog tientallen kotters in aanbouw zijn. De spoeling wordt dan nog dunner. Nu is het wel zo. dat de kotter vloot niet helemaal afhankelijk is van de tong en ook aan de haring visserij een aardig centje verdient. De laatste activiteit kan men echter maar een paar maanden van het jaar. bedrijven. Ook kan men des noods achter de rondvis aangaan, maar daar zit de handel op het ogenblik niet op te wachten. De trawlers brengen overvloedig vang sten aan. Nee, de tong is de kurk waar de kottervloot op drijft. Aan zinken is men nog niet toe, maar het alarmsein dient wel te worden ge hesen. Een veeg teken is dat scheidene schepen die nog niet af betaald zijn aan de kant blijven lig gen. De eigenaars kunnen het niet meer boliwerken en wachten gelaten betere tijden af. Voor de reders die hun schaapjes het droge hebben, is het allemaal erg niet. Zij kunnen wel een stootje velen, maar ook hen staat het huilen nader dan het lachen. Per slot korpsleden afscheid van de heer en me-l vrouw Van Geldere. Onder de vele aanwezigen merkten wij op afgevaardigden van gemeentewerken, padvinderij en vrienden, onder meereen hoofdinspecteur van politie uit Rotter- KATWIJK AAN ZEE Strandtentjes door de zee omspoeld De fikse wind in de afgelopen nacht heeft de zee zo hoog opgejaagd, dat deel van de strandtentjes door het watei werd omspoeld. Er is evenwel geen ernstige schade aangericht. De strandexploitanten werden nacht omstreeks half drie gealarmeerd Zij begaven zich in allerijl naar h strand om maatregelen te nemen. Nog dit jaar een nieuwe ulo-school Door de grote toevloed van leerlingen aan de ulo-school (hoofd de heer W. F Bentsnijder) werd de ruimte een pro bleem. Naast de reeds in gebruik zijnde scholen Bestevaerweg, Remiseschool eq Rehobothschool heeft men nu ook df beschikking gekregen over lokaliteiten van de Leidsche Binkenschool aan dt Zeeweg. H6t zal een grote verbetering geven als de leerlingen kunnen worden ondergebracht in de nieuwe 16-klassigf school, waarvan de bouw goed vordertj Men hoopt alithans dit jaar ermee klaaf te komen. Weekagenda VVV Het weekpro gramma van V.V.V. vooi deze week luidt als volgt: Maandag, 19 augustus: international* postzegel-ruilavond en -veiling in df Oranjezaal van het jeugdhuis aan d( Voorstraat. Aanvang 19.30 uur; Schaakj club Katwijk-badgasten in het jeugdhuis Voorstraat te Katwijk aan Zee. Aanvanj Dinsdag, 20 augustus; orgelconcert ti geven door Koos Bons uit Maassluis ij de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aan vang 8 uur n.m. Woensdag. 21 augustus: carillonbespe ling door B. J. v. d. Veen, beiaardiej te Alkmaar. Aanvang 8 uur n.m. Donderdag, 22 augustus: strandfeestej voor kleuters van 3 jaar en ouder oj het parkeerterrein bij De Zwaan. Aan] vang 9.30 uur v.m. Inschrijving om 9.1j uur v.m. aan de startplaats; bridge! drive in De Roskam, Bruggestraat ti Katwijk aan den Rijn. Inschrijving td 20.00 uur. Vrijdag, 23 augustus: volleybalwed strijd K.V.C. 1Kangoeroes 1 op he Andreasplein. Aanvan 7 uur n.m. Zaterdag, 24 augustus: puzzelrit ma auto's, moiorrijtuigen, scooters en brom fietsen. Inschrijfadres: V.V.V.-Boulc vard en eventueel aan de start. Start plaats: gemeentehuis Katwijk gelegej de Kon. Julianalaan en de Wille» de Zwijgerlaan. Starttijd: 2.30 uur nuij Carillonbespeling door H. Pijlmai eiaardier te Meppel, Hoogeveen en Ha' >m. Aanvang 8 uur n.m. Zangavond in kerk niet Kees Deenik Donderdag 22 augustus 's avonds on uur houdt de Bijbel kioskverenigin) ,t Amsterdam een zangavond in Nieuwe Kerk. Kees Deenik leidt de ss menzang. Medewerking verlenen Geref. Kerkkoor en Herv. evangelisatif koor te Katwijk aan Zee. Soli Deo Glori Koudekerk, het mannenkoor Onderlir Zanggenot eveneens uit Koudekerk het hervormd kerkkoor De M< lenwijk uit Leiden. Het geheel staat der leiding van Bram Zaalberg. Als ganist fungeert Hans Boelee. trompettf Harry Sevenstern en als predikante zijn aanwezig ds. R. de Vries en ds. Ja de Vos. Vlag op nieuwe kerk Met de bouw van de nieuwe gere! kerk tegenover het raadhuis vordert mej gestaag. De afgelopen week konden ti stalen dakspanten geplaatst en geste» worden, waarmede tevens het hoogs» punt werd bereikt. Dit was ean redd de vlag te hijsen. Evangelisatie Morgenavond om 3 uur spreekt op a Boulevard ds. J. de Tombe uit Leidei Medewerking verleent het Geref. Kor) koor. Bij minder gunstig weer achter I Oude Kerk. Extra-collecte De extra-collecte ten bate van de Zei hee' Financiële actie De stand van de financiële actie 191 n bate van de Ned. Herv. Kerk was t 14 augustus j.l. f 71.870.25. Aan renteloi obligaties werd geplaatst f 29.050.-. dezelfde maand van 191 ging de opbrengst achteruit De aanvo steeg van 7.128 450 kilo tot 7.547.948 ki! f 4.992240, f de wind geslagen. De vangsten ble- immers goedDat was inderdaad Elk jaar kwam er meer tong de markt. Onze exporteurs boorden ieuwe afzetgebieden in het buitenland an. zodat "de prijzen zelfs stegen. Opgang Onder die omstandigheden is het de issers niet kwalijk te nemen, dat zij het ijzer smeedden terwijl het rood- j kening is het helemaal niet leuk gloeiend was. Rederijen die mei éénverlies te werken, schip begonnen, hadden een paar jaar later drie of vier schepen in de vaart. Ook vissers die een paar jaar alles opzij legden van hun goede verdiensten schaften zich een eigen schip aan. Die hele Armada maakte de tong het leven behoorlijk zuur, maar deze vissoort bleef in welhaast onuitputtelijke hoe veelheden voorkomen. Dat hiermee de geweld werd aangedaan, beseften Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden 92 i tuigen aan de markt, onder meei KW 149 met 600 kisten, de SCH 153 met 700 kisten en de KW 55 met 800 kisten. Rijksvisafslag Hoewel de de i blijkbaar niet, i i krij-: rijksvisafslag in juli de opbrengst daalde f 4.097.348. Het grootste verlies i de kottervissers incasseren. Zij zagen i tongvangsten teruglopen van 756.460 k: in juli 1962 tot 289.675 kilo in dc vt slagmaand, de opbrengst ging vl f 2.057.903 achteruit tot 1 1.252.651. De cijfers wijzen nog eens duidelijk uit, d het met de tongvisserij lang niet na wens gaat. Er werd geen compensatie gevondl in de iets gestegen scholvangsten, wa hoewel die opliepen van 889 981 kilo I juli 1962 tot 917.781 kilo in de afgelopj maand daalde de opbrengst van f 461 ti tot f 372.346. Al met al was het e zwarte maand voor de kottervloot. De aanvoer van verse haring steeg v» 710.189 kilo in juli 1962 tot niet mind dan 1.798978 kilo, waaruit zonder me kan worden opgemerkt, dat het met I haringvisserij tot nu toe naar wens gal De opbrengst steeg verhoudingsgew niet zo. maar liep toch op van f 450.11 tot f 595.941. j Makreel was in de verslagmaand hf wat minder aan de markt. De aanvo 1 daalde van 1*456.041 kilo tot 1.486.61 kilo. de opbrengst van f 666.750 11 f 514 485. Opmerkelijk was, dat de a3 zienlijk gestegen schelvisaanvoer e daling in de opbrengst tot gevolg hs' Ook de wijtingaanvoer steeg en wi in 545.732 kilo tot 571.096 kilo, echï met hetzelfde gevolg als bij de schelvj i dit geval van f205.51

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4