EEN AGENT-BEZORGER Eeuwenoud gebouw wacht op de laatste restauratie Tijd voor herstel van het koor thans gekomen NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1963 j Visserijgolfjes Middenslagtrawler voor de Zeebrugse vissersvloot De scheepswerf Seghers te Oostende heeft een nieuwe stalen middenslagtraw ler voor de Zeebrugse vissersvloot op geleverd. de Z 431 ..Judith". Het schip! Is het eigendom van Henri Cattoor te! Zeebrugge. De kiel van het schip werd gelegd op 22 oktober 1962. de tewaterla ting geschiedde op 27 april 1963. De ..Ju dith" is volledig gebouwd uit gelaste staalplaat. De lengte over alles is 28 m., tussen de loodlijnen 24 meter, de breedte op spanten 6.25 meter, de holte 3,20 m. en de diepte achter 3,10 meter. Het visruim heeft een inhoud van ze ventig kubieke meter en is voorzien van een koelinstallartie. De brandstoftanks, totale inhoud 28.000 liter, zijn aange bracht aan beide zijden van de machine kamer. Verder heeft het schip een dag tank van veertig liter en een smeerolie tank van 600 liter. De Z 431 heeft een zescilinder, niet omstuurbare Industrie- motor van 330 PK bij 500 omwentelin gen per minuut. De machine wordt ge koeld met zeewater en bezit een Brevo- hydraulische keerkoppeling met reductie van 2 op 1. De vierbladige Lipsschroef heeft een diameter van 1.90. Het verblijf van de bemanning is ach ter ingericht en centraal verwarmd. De drinkwartervoorraad bevindt zich in de achtersteven en heeft een inhoud van 4500 liter. De stuurbrug is heel breed en verder bezit het schip alle nodige na- vigatie-instrumenten: roerstand aanwij zer, afstandsbediening van de motor en keerkoppeling, kompas boven het hoofd, toerenteïler van de hoofdmotor, diepte meter, Decca-navigator, intercom-itele- foon, radiozender en ontvanger en radio- Op zee De IJM 18 Gerria heeft moeilijkheden met een spanningsnet gekregen, die men aan boord niet kon oplossen. Het hospi taalkerkschip De Hoop is nu op weg naar het nieuwe schip. De KW 43 Rijnmond 2 heeft op 57 graden noorderbreedte 's morgens vroeg drie trekken haring binnengehaald, die 130 kantjes opleverden. Vrijdagmiddag ving het schip nog eens 25 kantjes. De SCH 249 Arie ving donderdagmiddag slechts vijf kantjes uit drie trekken. Tot tweemaal toe was namelijk het net ge scheurd. De SCH 8 Gerardina was 's middags tot een vangst van 65 kantjes gevorderd. Wat er was In IJmuiden losten 69 vaartuigen 5488 kisten vis, waarvan 645 kisten schelvis, 260 wijting, 75 gul en kabeljauw, 1200 haring, 520 kleine haring, 1950 makreel, 800 schol, 5 tarbot en 250 varia, 450 st. gladde kabeljauw en 18.150 kilo tong. In Scheveningen was de aanvoer 40 schelvis, 50 wijting, 30 gul en kabeljauw, 220 ha ring, 70 makreel, 400 schol en 8000 kilo tong. Haring De vangsten van de drijfnetschepen waren als volgt: KW 130—40, KW 37— 10, KW 70—14, KW 163—17, KW 40—20, KW 170—10. Gemiddeld Katwijk 18, Scheveningen 21, Vlaardingen 29. KATWIJK Burgerlijke stand Geboren: Petronella W d v M. van Duijn en M M Gerretsen; Jeroen z v G J van den Eijkel en M G den Hollan der; Jacoba BdvPJ van Duijvenbode en J Koelewijn; Floris J z v M van Duijn en L van der Plas; Aria d v A van der Plas en J J Guijt; Arris F z v H van der Ploeg en C J Zwanenburg; Huig z v H van Duijn en J Remmel- zwaaL Ondertrouwd: J L de Groot en C W Vooijs. Getrouwd: W G Paulsen en W J M van Beelen; L C van Haasen en M Schoonderwal: W M Duivenvoorden en A C Kiebert; F A M Rahms en G Schaap. Overleden: C den Duik, 64 j; M Plug, 93 j; J P van ZeQm, 76 j (A'dam); W C Kaak, 79 J, w v W Chr Nijeboer. AUTO FINANCIERING en AUTO VERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR KAMPERPOEI.IEPLEIN 1 TELEFOON 3139 KATWIJK AAN ZEE TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE Souvenirs zien we overal in deze vakantiemaanden. Net zoals wandel stokken en -schoenen in bergachtige streken, zeilpetten in water sportgebieden en strandtassen en -ballen langs de kust. Er is steeds wel belangstelling voor KATWIJK AAN ZEE Vangsten blijven goed De vangsten van de vleetschipper blij ven goed gaan. Deze week was het don derdag wel een losdag, daar de gemiddel de vangsten toen per schip tot wel 200 kantjes opliepen. Het is dan ook niet te verwonderen dat de meeste schepen veer binnen de veertien dagen thuis zijn met volle lading. Vorig jaar was dil zeker drie a vier weken en dan was hel maar met een paar honderd kant- aanvoer van de haring van d€ vleetvisserij bestaat nog steeds voor 9C pet uit maatjesharing. De haringtrek kers doen het iets minder goed: hier blijven de vangsten beneden het, gemid delde vóh vorig jaar. (Advertentie) ECHTE GELDERSE RAUWE ROOKWORST van STEGEMAN EEN KLASSE APART DE LANDBOUWER heeft ze VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 Badgastentoernooi in Noordwijk Uitslagen badgastentoernooi Noordwijk: H.E.A. 2de ronde: Woodcock-De Roy ran Zuidewijn 6—2, 6—3, Grosse-Peeters 6—3, 6—3, Langweg-Pasma 26,6—2,6—2, Rubinoff-Nusch 6—1, 64; halve finale: Frost-Tegler 6—2, 6—2, Woodcock-Van 't Hoff 6—4, 6—4. D.E.A. 1ste ronde: mej. v. d. Linden- mevr. Nagel 6—1, 6—1. D.E.B. halve finales: mej. Frisch-mej. v. d. Koogh 4—6, 6—1, 6—2, mej. Heck- hausen-mej. Nijeboer 61, 62. H.E.C. halve finales: v. d. Berg-Spoel 64, 64, Bröring-Junker 64, 61, Volkland-Roodermond 63, 60. D.E.C. halve finales: mej. Herward- mej. Van Putten 6—0, 6—0, mej. De Vos- mej. E. Kengen 36, 64, 63. Het badgastentoernooi tennis heeft on danks minder goed weer nog een be hoorlijk aantal wedstrijden afgewerkt, In A waren Woodcock (Austr.) en Rubi- noff (USA) uiteraard te sterk voor resp. De Roy van Zuidewijn en Van 't Hoff, hoewel de laatste zeer behoorlijk tegen stand wist te bieden. Bij de dames in C kon mej. Herward tegen mej. Van Put ten haar kandidatuur voor een finale plaats wel héél nadrukkelijk stellen, 6—0, 6—0. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT 50 TEL. 2019 KATWIJK AAN DEN RIJN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor haar agent schap KATWIJK AAN DEN RIJN NOORDWIJK V.V.H. heeft thans 500 leden De familie Aandewiel aan de Leidt- wech 7 te Noordwijk-Binnen zal giste- wel vreemd op hebben gekeken. Achter elkaar werden bezorgd te taart en een boeket bloemen. Deze attentie had men te danken aan hel bestuur van de Vereniging van Villa- Huizenverhuurders, dat de heerAan dewiel als vijfhonderdste lid van d' vereniging kon inschrijven. Na het teruglopen van het ledental ii_ de laatste jaren, blijkt uit de thans voortdurende stijging, dat het vertrou- en in het werk van de V.V.H. steeds eer terugkeert Expositie Ab Stecnvoorden Aan de reeds bestaande kunstmani festaties in Noordwijk is een toegevoegd. Onze plaatsgenoot Ab Steenvoorden exposeert in de kleuter school aan de Hoofdstraat eigen werk. Zijn beheerste composities beelden de levensmogelijkheden van de m( ruimte uit. Vuilnisophaaldienst In verband met de R. K. feestdag op 15 augustus zal het huisvuil te Noord wijk aan Zee worden opgehaald op woensdag 14 augustus, inplaats var donderdag 15 augustus. BENTHUIZEN Sportdag 1963 De jaarlijkse sportdag in Benthuizen is ditmaal op 31 augustus op het terrein var de heer Jos. van der Eijk aan de Geer- weg. 's Middags om 2 uur zal de jeugd 6 t.m. 14 jaar sportieve prestaties kunnen tonen met hoogspringen, balspel, hardlopen, etc. Het hoogtepunt van de middag zal de kilometerloop zijn. Wim Boevé, die op deze afstand reeds twee maal heeft gezegevierd, zal de wisselbe ker moeten verdedigen en zal bij eventuele derde overwinning deze mogen behouden. Benthuizens snelste meisje wa: het afgelopen jaar Marrie van Pijlen. 's Avonds wordt er een voetbalwed strijd gespeeld, die ongetwijfeld weei veel aandacht zal trekken. Tijdens de rust zullen er turndemonstraties zijn. De sportdag sluit met een lampionoptocht met muzikale rondgang van het Zoeter- meerse korps „de Harpe Davids". De organisatie is in handen van de he ren P. J. Kreft en M. M. van der Ruit. Tot deelname kan de jeugd zich t.m. 24 augustus opgeven op het adres Graaf van Bloisstraat 17. Eenmalige deelname kost f 0.25. De netto-opbrengst komt de kas van het „Groene Kruis" ten goede. Inbreker gearresteerd Zoals donderdag onder „Hazerswoude" werd vermeld, is in Utrecht een 58-jarige man gearresteerd, die de dader blijkt te zijn van een aantal tot op dat moment onopgehelderde inbraken. Wat Benthuizen betreft: in de nacht van 3 op 4 juli verschafte hij zich toe gang tot de woningen van N. Huijsman, dames Van Aalst en W. de Ruiter. Bij de laatste twee bezoeken nam hij geld mee. TER AAR Geen voorrang: botsing Gistermiddag omstreeks 1 uur had op de Viersprong te Aardam een botsing plaats tussen een personenauto die kwam uit de ridhting Alphen aan den Rijn, en een uit de richting Korteraar. De eerste verleende geen voorrang, sloeg bij de botsing een slag om en kwam in een sloot teredht. In de andere auto zaten behalve de bestuurder drie personen. Twee liepen verwondingen op die even wel niet ernstig waren. De schade aan de beide wagens was aanzienlijk. Dorpskerk van Wassenaar mooi bouwwerk A AN het rustieke dorpsplein, verscholen onder het groen en bruin van de omringende bomen, droomt een van de mooiste bouwwerken in onze omgeving: de eeuwenoude Dorpskerk van Wassenaar. Wie zal den ken, dat dit altijd zo is geweest komt bedrogen uit, want in de loop der tijd bleef ook deze kerk niet bewaard voor oorlogsgeweld en de branden, die de kerk teisterden, hebben ook hun sporen nagelaten. Kort voor de laatste oorlog werd begonnen met een bijna algehele restauratie onder leiding van de enige tijd geleden overleden Haagse restauratie-architect H. van der Kloot Meyburg. Het is aan de kerk te zien, dat Herman van der Kloot Meyburg, voor zover de financiële middelen dat toelieten, met vak manschap en liefde zijn plannen heeft uitgevoerd. Alleen het koor van de kerk moest en laten voor wat het was. Het schip werd zo afgesloten, dat een op bouw van het koor altijd nog moge- is gebleven. De architect, die zo veel voor deze kerk heeft betekend, heeft aan de voet van de kerk een laatste rustplaats gevonden. Hoe oud het Wassenaarse kerkgebouw is niet met zekerheid te zeggen. Om streeks 690 landde bij de Rijnmond, niet van Wassenaar af dus, de bekende apostel der Friezen en eerste bisschop Uitrecht, Willibrordus. Er kan wel worden aangenomen, dat hij met zijn blijde boodschap ook mensen in de om geving van het huidige Wassenaar tot geloof heeft gebracht. Het zou heel goed mogelijk kunnen zijn, dat men enkele jaren daarna op de plaats van de hui dige kerk reeds een klein, eenvoudig houten kapelletje bezat, misschien ge bouwd op een plaaits waar voordien een heidense cultus werd bedreven. Vaste bewijzen hiervoor zijn jammer genoeg iet te leveren, want dan zou de kerk an Wassenaar een van de oudste kerken an ons land zijn. Dat er in Wassenaar al vroeg een bloeiende gemeente was moge blijken uit enkele oude stukken, waarin mel ding wordt gemaakt van de heffing van de tienden van kerkelijke inkomsten tussen 1276 en 1280 ten behoeve van de kruistochten naar het Heilige Land. Wassenaar bracht meer geld bijeen dan Voorburg, Voorschoten, Warmond of Oegstgeest. Van het bestaan van een kerkgebouw wordt in deze stukken echter niet gesproken. OUDERDOM LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBORiEN: Johanna dr van N. J. de Jong en J. Sepers, Hoofdstraat 200; Egi- dius Johannes Franciscus zn van H. Ver- Vloet en J. W. van Es, Pinksterbloem 100; Caitiharina dr van A. C. van der Sijs en D. W. Runhaar, Hoofdstraat 44; Ste ven Jurniaaji zn van L. C. de Jong en G. A. Hartog, Zijloordkade 7. ONDERTROUWD: Johannes Petrus Wagemaker, 38 jr, Haarlem, en Johanna Maria Cornelia Goddijn, 31 jr; Jtohan van Schip, 19 jr, Bodegraven, en Maria Anna van Velzen, 17 jr; Cornel is Hoger- vorst, 41 jr, en Jannetje de Bruijn, 36 jr. L1SSE Afscheid dr. Betfer De Officiële afscheidsbijeenkomst van dr. J. J. Beijer wordt 5 september ge houden in de filmzaal van het labora torium voor bloembollenonderzoek. Na mens al degenen die in het bloembollen vak werken, zal hem een geschenk den aangeboden. Burgerlijke stand GEBOREN: Cornelia Maria Petronel la, dr van Th. IJ. de Klerk en C. E Warmerdam, Leddsevaart 13; Ambo-mus Marcellus Maria, zn van P. F. Walden- burg en M. Warmerdam, le Poellaan 24. ONDERTROUWD: Jacob Bart te Zuid- Noord Schermer en Baafje A. Tromp; Johannes J. A. Zoet en Johainna Th. C. van der Ham te Haarlemmermeer; Jai H. van Tilburg te Haarlemmermeer ei Bastiana Dubbeldam. GEHUWD: G. M. van Haaster en M J. M". Buyck; K, Tannentoauw en D. Ber- neok. Stand der bevolking Gevestigd: M. E. Hogervorst-Rus van Schagen naar Oranjelaan 52; H. A. van Gorimdhem naar Heereweg 469; A, H de Wit van Gorinchem naar Heereweg; Nieuwenhuis-Vos, van Den Helder naar Heereweg 9. WARMOND Nieuw-Guinea kruisen Aan de hren J. L. van Egmond en A. M. L. Habes werd in de raadszaal door de burgemeester het Nieuw-Guinea herinneringskruis met gesp uitgereikt. Hierbij waren aanwezig de familieleden de gedecoreerden. De burgemeester erop, dat hem uit de rapporten gebleken dat beide personen dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden steeds hun plicht hebben gedaan. Zij zijn hierbij een voorbeeld geweest len. Vooral de door hen ondernomen pa- trouilletochten waren niet zonder ge vaar, doch dit heeft hen niet weerhouden om met inzet van him gehele persoon lijkheid de opgedragen taak nauwgezet te vervullen. Spreker zei ervan over tuigd te zijn dat, wanneer het land weea een beroep op hen mocht doen, zij hier aan zonder dralen gevolg zouden geven. Bij deze plechtigheid was eveneens aanwezig kapitein Valkenhof als verte genwoordiger van de garnizoenscomman dant van 's-Gravenhage. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog eni ge tijd gezellig bijeen, waarbij de beide gedecoreerden vertelden van hun bele venissen tijdens hun detachering ir Nieuw-Guinea. de bouw werden gebruikt nog zijn bewaard, een duidelijke taal. dit kerkgebouw goed be kijkt, blijkt de noordwand, de muur aan de zijde van het kerkhof, de oudste te zijn. Deze grotendeels uit natuursteen opgetrokken muur, toont sporen van 3 Romaanse vensters en een ingangspor taal. Met deze gegevens kan met vrij grote zekerheid worden gezegd, dat de muur al in de elfde of twaalfde eeuw bestond. Daarnaast vormt het onderste gedeelte van de toren een van de oudste bouwdelen der kerk. Deze uit grote moppen opgetrokken en later verhoogde toren stamt uit de twaalfde of dertiende De kerk had al spoedig te lijden van het oorlogsgeweld, want tijdens de Hoekse- en Kabeljauwse twisten werd het gebouw verwoest. Niet kort daarna werd de kerk weer herbouwd en te- vergroot. Om deze herbouw en ver groting mogelijk te maken, werd de rente van een perceel land verkocht aan Pieterskerk te Leiden. In 1464 werden met toestemming in de bisschop van Utrecht ook drie stukken land ten behoeve van de res tauratie verkocht. De kerk bestond toen uit een ruim middenschip, een dwarspand aan de kerkhofzijde, het koor en de zuiderzijbeuk. Deze zuider zijbeuk was door middel van pilaren in het schip gescheiden. De Wassenaarse dorpskerk zag er - de vijftiende eeuw dus net als de gerestaureerde kerk nu, met uitzondering echter van het koorDe kerk had toen tevens drie kapellen twee aan de noordzijde en een 'aan d( oostzijde van de zuiderzijbeuk In de woelige tijden" van de tachtig jarige oorlog hebben de Spanjaarden ook de handen niet van de Wassenaa kerk kunnen houden. Op zondag 26 juli 1573 is een deel van de Spaanse bezet ting van Leiden, die het beleg zag komen, naar Wassenaar geaaan om daar hun gram te halen. Niet alleen de kerk, ook de molen en enkele huizen werden een prooi der vlammen. Van de kerk bleef de romp over. Tot in de ja- dertig heeft een groot deel van de e zo gelegen, zoals zij in 1573 werd achtergelaten. Het bouwval werd tij dens de Reformatie door de overheid de kleine Hervormde Gemeente toe- In 1594 'lad men een klein deelte van de kerk weer voor de dienst ter beschikking. In 1640 werd het gebouw nog een stukje in oostelijke richting uitgebreid, maar zoals opge merkt: de rest van het gebouw bleef n de restauratie in 1938 een RESTAURATIE T\E snelle uitbreiding van Wassenaar maakte toen een uitbreiding nood zakelijk, terwijl bovendien het in ge bruik zijnde gedeelte dringend aan res tauratie toe was. De toren bleek er zc slecht aan toe te zijn. dat de klok niet meer mocht worden geluid om instorten te voorkomen. Twee mensen, die zich hebben beijverd om deze uitbreiding restauraitie mogelijk te maken, mogen met ere worden genoemd, nl. jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland en de plaat selijke predikant, dr. H. J. Honders. Het door architect opgestelde volledige res tauratieplan moest wegens het ontbre ken van financiën voor een gedeelte worden geschrapt. Het koor zou tot bete re tijden een ruïne blijven, doch men zou het noorderschip gelieel herbouwen. Bij de uitvoering werden kerkruimte en toren geheel in oude trant hersteld. Al leen de oostwand, waartegen de preek stoel werd geplaatst zou nieuwbouw zijn, met dien verstande, dat deze muur worden weggebroken, als men mocht besluiten ook het koor nog eens te herbouwen. Wij menen, dat gezien de toestand waarin dit koor zich thans bevindt er alle reden bestaat om deze plannen uit de ijskast te halen. VONDSTEN rpiJDENS de restauratie heeft men heel wat gevonden. In de eerste plaats ontdekte men in de zuiderkapel de grafkelder van Cralingen en later Raephorst, het geslacht, dat zoveel Hervormd Wassenaar heeft bete kend. Een van de grafkelders bevatte loden kist met het stoffelijk over schot van jonker Albrecht van Raep horst, die op 31 december 1648 overleed. De wanden van deze grafkapel waren voorzien van het wapen van het ge slacht Van Cralingen, dat voor de Re formatie op kasteel Zuijdwijck woonde. Bovendien werden in de kelder o m. en kele wijdingskruisen gevonden. Het dek sel van de gevonden loden kist had inscriptie. Dit deksel heeft men in houten raam gevat en een plaaits gege- in het interieur der kerk. Omdat de gevonden grafkelders niet konden den gehandhaafd, werd het stoffelijk overschot in de zuiderzijbeuk bijgezet. Voorts vond men enkele prachtige graf zerken uit het eind van de vijftiende ;uw en een geheel uit steen gehou- en doodkist. Na de restauratie kreeg men van hel gemeentebestuur weer de oude, aan dl kerk toebehorénde. offerkist terug. Vóór 1868 had deze kist steeds in de kerk gestaan, doch in dat jaar was zü terecht gekomen in het koor, waar in de vorige een politiebureau was gevestigd. Dat hier de arrestanten van de dorps veldwachter goed werden bewaakt, is nog duidelijk te zien aan de deuren t tralies en de etensluibjes, die zich in dit gedeelte van de kerk bevin den. Van het waardevolle oude interieur i niet zo heel veel meer overgebleven, of het moet zijn een uit 1604 daterend wandbord met de Wet des Heren, een uit 1647 daterend bord met de Apostoli sche Geloofdbelijdenis. het Gebedt c Heeren Jezu Christi (1648) en de uit 1768 daterende kansel. Voorts heeft nog enig Avondmaalszilver daterend uit en 1735. Doorgedraaide bonen vermalen tot groenmeel (Van onze correspondent) de veiling van Bergen op Zoon: zijn gisteren 120 ton dubbele sperziebo nen doorgedraaid. Op het veilingterrein stonden duizenden kisten. Een machine was bezig al deze bonen te versnijden en te vermalen tot groenmeel. Onder het geraas van de machine vertelde veiling voorzitter J. Somers: „Wat we hier doen is een experiment. Wellicht levert het nog wat op. Anders komen de bonen op de vuilnisstortplaatsen terecht." De doordraai van bonen is vrij plot seling gekomen. Dinsdag maakten de sperziebonen nog een goede prijs. Maar gisteren was er een geweldige en kon slechts 36 ton aan handel dustrie worden verkocht Ook op andere veilingen draaiden de bonen onverwachts door. De zestienjarige Gerrit Tijhof uit de Buurtschap Eisen (gem. Markelo) is gisteravond op weg naar huis op de Markeloseweg in Rijssen met zijn brom fiets tegen een treintje van een steen bakkerij gereden. De jongen werd stig gewond en is in het ziekenhuis te Almelo overleden. Het ongeluk gebeurde tijdens een zware regenbui, waardoor hij het treintje vermoedelijk niet tijdig heeft gezien. orgel - TN 1767 gaven de graaf en gravin vai Wassenaar aan schout en kerkmees ters opdracht naar een bekwaam orgel bouwer uit te zien, die een instrument de kerk moest bouwen. De keuze viel op de beroemde orgelmaker A. A Hinsz uit Groningen. Het door hem ge bouwde en in 1769 opgeleverde instru ment bestond toen uit het hoofdorgel met aangehangen pedaal. In 1792 werd dit orgel door de orgelmaker L. van Dam uit Leeuwarden uitgebreid met kleiner orgel en een rugpositief. De- uitbreiding -was een geschenk' var Daniel Pompeius baron du Tour, onder yQorwaarde,, dat hij. zondagsmorgens de dienst mocht spelen. In dé lóóp der tijden is veel aan het instrument ver anderd, doch tijdens de kerkrestauratie werd ook het orgel gerestaureerd door de firma Van Leeuwen te Leiderdorp. Het nog steeds aangehangen pedaal werd zelfstandig en kreeg zeven stemmen, ter een stem werd toegevoegd aan he' manuaal. De aandachtige bezoeker van dez< prachtige Dorpskerk zal ervaren, dat de stenen, waaruit dit Godshuis werd bouwd een eigen taal spreken. Markt- en visserijberichten Visserij SCHEVENINGEN. 10 augustus Visserij- berichten. Besommingen kustvissers in gul dens: SCH 51—1830, SOH 234—3850, SCH 243—1860, SOH 91—6530, SCH 34—2180, UK 21—1220, UK 164—2780. KW 105—2280, KW SCHEVENINGEN, 10 SOH 33—3530 en de vlc -7180 en SCH 201—180, voc ;rs met tezamen 25.580 >ng 26—30. middel kabeljaui leng 5357; per klein 68—99, ider klein 43—47, idem KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 augustus tvelling: waspeen A extra 2.80— 20—4.20, B-I 2.40—4, 3.60, AI 2.10—3 10, All bloemkool 6 per bak A 66. An 12—46, 8 per bak AI 36—42, All 17- 25, bospeen 3042, sla 7—10, snijbonen I 47- 60, II 18—58, pronkbonen 41. komkommei Cl 41," t0m0ten PVtr" n "vtr° 61—64, AI 46— barber igurken 6—13, kroten AI 2.70—3, All 1.2 1.10, tuinbonen 6, prei 2930. selderij bloemkool 26.500 stuks, stuks voor exiport, sla 11.500 230o bos. LEIDEN, 9 augustus Groenteveiling: rabarfer 7—11, spinazie 10—15, tomaten 46. uien 17—27. waspeen 12—20, meloenen 50 -1-74, perziken 7—27. bloemkool 17—66, komkommers 10—16, sla 4—14, bospeen 1"> -34, selderij 5—6, RIJNSBURG, 19 augustus Groentevei- ng: herebonen 3246, uien 21.50—22 30, •aspeen 1144. spitskool 8—13, tomaten 25— 4 per 10o kg; selderij 8—9, radijs 13.70— 1.50, peterselie 6.4011, krulpeterselle 16, aspeen 4144 per 100 bos; sla 6.10—7.90, bloemkool I 45—55, H 10—25 per 100 stuks. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Films in Volkenkunde Zondag worden in het Rijksmuseum voor Volkenkunde wegens de zeer grote belangstelling voor de tentoonstelling ,Op Trek" drie voorstellingen van films iver nomaden in Australië, Noord-Afri- ca en Noord-Canada gegeven. De film programma's beginnen om 2.30 uur, 3.15 uur en 4 uur. Evangelist Leo J. Pasman met jeugdgroep in ons land De in ons land vooral in evangelisa tiekringen bekende Leo J. Pasman, oud voorzitter van Youth for Christ Neder land, thans leraar aan de Bij'belschool .te Wiedenést (Duitsland), zal enkele weken in ons land doorbrengen. Hij zal vergezeld zijn van een jeugdgroep van ongeveer 45 jongens en meisjes. Zondag a.s. 10 uur zal hij in de heiligingsdienst van de Christengemeenschap, Veenkade 48, voorgaan. Voor zijn vele oude vrienden zal er na afloop van de dienst gelegenheid zijn hem te begroeten. Southampton tl

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6