Von den Baumen zeilde goed in Valkenklasse Atleten van VS staan voor tegen Engeland Leden van 62 clubs naar bad Groenoord Kloosterman door val uitgeschakeld MEÜWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG S AUGUSTUS 1963 Hollandweek op Loosdrechtse plassen TTET wisselende weer van zaterdag heeft duidelijk zijn invloed gehad op de prestaties van de deelnemers aan de Hollandweek 1, die op de Looedrechtseplassen werd gehouden. Het buiige weer bezorgde in de laat ste wedstrijd van de valken, sharpies, flying juniors, 16 m2, jeugd- en twaalfvoetsjollen voor veel verrassingen. De wind draaide soms plotseling negentig graden en dat gaf outsiders de kans op te rukken naar de voorste gelederen en zelfs de overwinning te behalen. In de valken was het Van Schie, die door de spelingen van de natuur naar van de rakfcen koos hö een totaal andere koers dan de oer» Rolf von den Baumen. De Wi,ue aki eerste by de volgende boei. Deze geroutineerde zeüer, die vorig jaar de Kaagweefc won, stond deze plaats niet af. Zijn grootste concurrent was ïulihL'11D .Baumen- dl« het begin f had.maar terugviel naar de derde plaats. Zijn pogingen nm de kop weer te bereiken slaagden maar gedeel telijk. Alleen Kirkenier kwam de Kaag- zeiler nog voortnj. De hoofdprijs was voor Rolf von den Baumen. die in totaal twee eerste e«=m negende en een tweede plaats behaalde Twe?dt de eindrangschikking was De Wilde, die met zijn 1ste. 2de, 3de en 4de plaatsen bijzonder succesvol heeft gevaren. In de 16 m2-klasse heeft de Amsterdammer Jan Schiet met een dui delijke voorsprong op nummer twee in het klassement, J. de Ruyter. de hoofd prijs behaald. In de laatste wedstrijd stuurde Schiet zonder vtel problemen zijn schip naar de overwinning. Bij de eerste boei had hij al de leiding. Van Rietschoten probeerde verschillende ke ren jan Schiet de wind uit de zeilen te nemen, maar zonder succes. In één van de kruisrakken op de vijfde plas koos Schiet zijn slagen zo zorgvuldig dat hij zich kon loswerken van zijn achtervolgers en als eerste de finish passeerde. Een fraaie prestatie leverde in de twaalfvoetsjollen R. Hommels. In dit eerste gedeelte van de Hollandweek maandag en dinsdag komen de overige klassen aan bod behaalde hij vier keer de overwinning. Zijn enige rivaal. Piet Bulters, was bij het lizhte weer van zaterdag minder goed op dreef en kwam op de derde en vierde plaats binnen. In de sharpie-klasse greep Van Swol met twee overwinningen op de laatste dag de hoofdprijs. Zijn grootste concurrent- was ditmaal Van Veen Verschillende keren nam Van Veen de leiding over. maar steeds sloeg Van Swol op het be slissende moment terug. De uitslagen van de races, die zaterdag voor de Hollandweek werden gehouden Uitslagen Valkenklasse: ochtendrace: 1 Rolf den Baumen met Bounty 2 2. J. W. Lang met La Coda. Middag: 1. Van Schie met Hestia tweede in zeilrace om Wight Het Nederlandse jacht Hestia. onder commando van H. A. van Beuningen. dat al tweemaal de wedstrijd rond het eiland Wight over veertig mijl heeft ge wonnen, moest ditmaal genoegen nemen met een tweede plaats. De Hestia werd weliswaar winnaar in klasse drie, maar haar tijd van 3.59.19 werd juist nog overtroffen door het Engelse schip Liz of Lymington, dat als eerste in klasse vier arriveerde. Anne Mieke; 2. Von den Baumen Hoofd prijs: 1. Rolf von den Baumen 5057 pnt; 2. De Wilde met Maaike 4932 pnt. 12 m2 klasse: ochtend: 1. Ch. van Swol met Mustang; 2. Van Veen met Kanni- baaltje. Middag: 1. Van Swol; 2. Van Veen. Hoofdprijs: 1. Van Swol 4141 pnt; 2. Casander met Deugniet 3664 pnt. Fly'ng juniorklasse: ochtend: 1, Hei- neke met Hou Afstand: 2 Gulcher met Marguerite. Middag: 1 Schipper met Krentje: 2 Gulcher, Hoofdprijs: 1. Dudok van Heel met Flevo 2 4411 pnt: 2. Schip per 4256 pnt. 16 m2 streepklasse: echtend: 1. D( Ruyter met Still Going Anna, 2 Sie- brand met Het Poortje. Middag: 1. Schiet met .Iel For Bel-Air; 2 Van Rietschoten met Dak. Hoofdprijs: 1. Schiet 4131 pnt; 2. De Ruyter 3705 pnt. 12 voetsjollen klasse: ochtend: 1. Hom mels met Koedoe; 2 De Goederen met Pancrito. Middag: 1. Hommels; 2. Duurs- ma met Electron Hoofdprijs- 1. Hom mels 4720 pnt; 2. Bulters met Wildzang 2 3339 pnt. GOLF IN OSLO België won (5-4) van Ned. jeugd ploeg De Nederlandse ploeg heeft de zaterdag zoor groep 3 van het toernooi om het Europese jeugdkampioenschap golf te Oslo gespeelde wedstrijd tegen België met 45 verloren. De overige resultaten van zaterdag waren: groep 1: Duitsland- Zweden 4V4; Frankrijk-Noorwegen 54; groep 2: Italië-Zwitserland 614 2Vi. In de groepen 1 en 2 leiden respec tievelijk Duitsland en Zwitserland, ter wijl in groep 3 Spanje met 7>4 punt de eerste plaats bezet, gevolgd door België met 6 M punt en Nederland met 4 punten. ZEILEN Hans Deus kampioen in Olympia-jollen Zieken maken mooie boottocht De Engelse estafetteploeg op de maal 110 yards heeft zaterdag een Eur«- pese en gemenebest record gevestigd wereldrecord geëvenaard door Amerikaanse ploeg met een yard sprong te verslaan. De Amerikanen len echter zeven van de tien vandaag ïfgewerkte nummers. Zij hebben met 61 tegen 44 punten de leiding na de e ere te ig van de ontmoeting. De overige num- ers zullen vandaag worden afgewerkt De overwinning in 40 sec. rond van de Engelse estafetteploeg was de grote verrassing vandaag. De prestatie bete kende een evenaring van het wereld record en een verbetering van het we reldrecord van 40.3 dat hetzelfde Engel- Onder helaas wat trieste weers omstandigheden werden vanochtend 72 chronisch zieken en invaliden uit Leiden en omgeving aan boord ge bracht van het in De Zijl nabij de Spanjaardsbrug te Leiden en late de ochtend in Alphen afgemeerde hospitaalschip van het Roode Kruis, de „J. Henry Dunant". De stemming leed niet onder het sombere te begrijpen. Want deze zie ken, die vrijwel nooit of helemaal nooit hun huis uitkomen, hadden esdaagse vaartocht voor boeg. Er wordt overnacht in Bad hoevedorp, Rotterdam, Wolphaarts- dijk, Gorkum en Alphen aan den Rijn. De mensen van het Roode Kruis hebben vanmorgen niets gelaten om het de zieken zo goed mogelijk naar de zin te maken en zij zullen dit ongetwijfeld ook de komende dagen doen. Zaterdag wordt de JHenry Dunant" den teruggebracht. De komende da gen hopen we de achterblijv> gelmatig op de hoogte te houden van de wedervaardigheden der opvaren den. Foto N. van der Horst Op bet Enganinmeer b|| Sint Moritz is de Duitser Hans Deus op overtuigen de w(jze Europees kampioen In de Olym- pia-joilen geworden, in een veld var 34 schepen behaalde hy resp. drie twee drie eerste plaatsen. De laatste zeilde hU zeer voorzichtig, omdat hij reeds zeker was van de gouden daille. Daardoor eindigde hU daarin als vijftiende. De beste Nederlander in de totaalrangschikking werd Husslage, die i de achtste plaats beslag legde. I Kramer De einduitslag was: 1. Hans Deus (Did) tennisminnend Nederland wordt dit het jean Lacourciere. Beiden arriveerden et Malheur 4,8 punt; 2. dr. Wolfgang evenement van het Jaar. want deze half uur na Willemse aan de finish. Handl (Oostenr.) met Syssi 15,4 pnt; 3. profs zijn onbetwist dc beste spelers ter| Honkbal Het Antwerpse honkbal- Claus Loevenich (Did.) met Loewe wereld. De wedstrijden worden gehou-negental, met zes internationals, heeft 25 pnt; 8 Husslage (Ned.) met Taifoen!den van 19 tot en met 25 augustus tel- zaterdagmiddag te Antwerpen een 55,9 pnt; 11. Peter van Wamel (Ned.) j kens 's middags om twee uur op de ba- winning met 117 behaald op de met Diala 65 pnt; 12. Chris van Vliet nen van het Casino Onder anderen spe- tegen woord igende Rotterdamse ploeg. De (Ned.) met Fury 72 pnt; 13. Bert Ben- len mee: Rosewall, Hoad. Laver. Ander- werpersresultaten aan Rotterdamse zijde met Windewiek 74,6 pnt;son. Cooper, Sedgman._ Ayala, Gimeno, waren: Bouwen (Sparta) 4 innings 1-1-2. Tenniscracks naar Noordwijk aan Zee ZWEMMEN Herman Willemse won 24-mijlsrace Herman Willemse, de succesvolle Ne derlandse langeafstandzwemmer, heeft zaterdag voor de derde achtereenvolgen de maal de 24-mijls-wedstrijd over het Lake St. John in Canada gewonnen. Zijn tijd was 8 uur 32 minuten 50 se conden. hetgeen een record voor deze wedstrijd betekende. De eerste prijs deze race, waaraan tien zwemmers Het bestuur van de Noordwijkse vier landen deelnamen, bedroeg 3500 Sportvereniging is erin geslaagd de be- dollar. Op de tweede en derde plaats professionele tennisgroep van digden ex-aequo de Egyptenaar Abdel Noordwijk te halen. Voor Abouheif en de plaatselijke favoriet Re- schot (Ned. ID 19 Hans Beekman (Ned.) met Janus Olmedo. Buchholtz, MacKay Haillot. De Lange (SVV) 2 innings 0-2-5, Corpe- 102 punten. I Nielsen en Davies. leyn (Neptunus) 2 innings 3-1-6. 62 Zilveren waterbolletjes schoten als glinsteren de briljantjes uit de trillende kabel en traag, ja by na onwillig, begon de steven van de „Kwei chow" het watervlak te snijden. Weer tingelde de telegraaf. Rukkend schoot de wijzer op ..Slowly ahead" en de „Fairy Queen" was haar sleeptocht begonnen. Toen eerst was de tijd gekomen om de koers uit te zetten. Nadat ze ongeveer een uur onder weg waren, passeerden ze op nog geen mijl af stand een Engelsman. Kapitein Beunders en Rinus Westra, die op de commandobrug ston den en voor de eerste maal die dag een kop hete soep slobberden, keken elkaar eens mee smuilend aan. „Die heeft er vriendelijk naast gegrepen, ka pitein", grinnikte Rinus en Beunders, knipogend over de rand van zijn soepkop, antwoordde: „Weet je het ook, Rinus?" De lading rijst lag opgetast als een grillig berglandschap. Hoge pieken staken tegen dc on derbinten van het dek op; elders weer gaapten verraderlijke donkere afgronden, waarvan de wanden elk ogenblik, door het ondoordacht weg trekken van een baal, met geweld konden in storten. Het was een vreselijk tafereel; de zwe tende kerels, voorzichtig hun weg zoekend in het halfduister naar de top van de rijstberg, om zak voor zak naar beneden te sjorren, steunend en zuchtend. Elk moment weer ver loor één van de mannen het evenwicht, of gleed een verraderlijk steunpunt onder zijn voe ten weg. Met last en al gleden ze omlaag, meestal gevolgd door een lawine van andere balen, die zich uit de chaos hadden weten los te rukken. Maar koppig hielden ze vol; zonder ophou den, zonder ook maar één ogenblik om hun adem terug te vinden. Maar wat later op de dag werd kapitein Beunders ernstig. Koppig zweeg hij. Hij stond voor zich uit te kijken als een man, die ernsti ge kopzorg heeft. Het beklemde Rinus en ein delijk verstoutte hy zich te vragen: „Ergens wat waar u over zit te piekeren, kapitein?" „Goed geschoten Rinus", en het klonk alsof hy blij was. dat iemand anders de beklemmen de stilte verbrak. „Ik zit inderdaad ergens over te piekeren en niet zo mis ook, jongen. Met dat sleepje, dat we hebben", en hij wees met zijn ONDER VALSE VLAG duim over zijn schouder in de richting van de „Kweichow", „is alles mooi en goed, maar jong, ik ben o zo bang van alles wat maar naar advocaten, rechtbank of de Raad voor de Scheepvaart ruikt. Je denkt, dat je in je recht staat en ze d'r eenvoudig geen haar tussen kunnen krijgen en voordat je het weet kom je er achter, dat je geen poot hebt om op te staan en je eigenlijk nog blij mag zijn, wanneer je er zonder kleerscheuren afkomt". „Nou ja", zei Rinus, bijna verontwaardigd, „maar in dit geval behoeven we toch niet bang te zyn. Ik bedoel, dat is zo klaar als een klontje. Je vindt een schip, dat niet meer uit de weg kan met goedvinden, neen, op ver zoek van de gezagvoerder breng je zijn schuit veilig binnen en de wet garandeert je een bergloon Hoeveel nou ja, da's een tweede kwestie." „Zo is het Rinus, zo is het. Dat is niet meer dan logisch. En dat is voor iedereen, die er niet zijn vak van maakt mazen in een wet te vinden, doodgewoon goed recht. Maar, was jij het niet, die me destijds gevraagd hebt of ik vergeten was, dat we onder valse vlag „Tja", zei hij. „Dat al die bedrijven door geten". „Ik niet," bromde kapitein Beunders. Toen zweeg hij. Bedenkelijk krabde Rinus Westra zijn achter hoofd. Het geluk was met hen. Geen valwindje van de Sumatraanse kust overviel hen. Het water vlak bleef onbewogen als in een eendenkom en ze volgden met een slakkegangetje van een mijl of zes, dat ze van tijd tot tyd tot acht knopen durfden opvoeren, de uitgezette koers. Ten slotte doemde aan bakboord het eiland op. Het popperige fort, dat misschien in de da gen der grijze oudheid van belang was geweest om een handjevol wilden, met assegaaien bewa pend. op de vlucht te doen slaan maar nu een anachronisme was, stak als een stuk wit pleis ter tegen de blauwe lucht af. Loom hing een Engels? standaard aan een schriele, lange vlag- gestok. Een waarschuwingssein werd aan boord van de Fairy Queen" gehesen en langzaam verminderde Bart de vaart. Op een plecht van de „Fairy Queen" zowel als op die van de „Kweichow" stond alles gereed om het anker te laten vallen. Een zucht van verlichting steeg op uit de borst van Bart Beunders, toen beide ankers met een kletterend geratel van de ankerspil en een doffe plomp in het water hun weg naar de bodem zochten en eindelijk de ankerkettingen strak trokken. Nog nooit in hun lange leven waren de ge broeders Martijn zo overstuur geweest. Rustig en zwijgzaam zaten ze achter een kop thee hun krantje te lezen toen er zo hard geheld werd. alsof er brand was. In het vage schijnsel van een lantaarnpaal stond een kletsnatte telegram besteller. De enveloppe die hy in zijn hand hield, was zo dik als de portemonnaie van een boer op de veemarkt. Verwonderd hield Koen- raad, die de deur had open gedaan, de vette enveloppe in zijn hand. „Wat zullen we nou hebben. Hein?" vroeg hy aan zijn broer, terwijl hij hem het dikke pak liet zien. „Een telegram Een beetje achterdochtig scheurde hij couvert open. Een bundel blaadjes dwarrelde uit als herfstbladeren, die van een boom worden geschud. „Jonge, jonge", zei Hein, die belangstellend had toegekeken en zijn kartonnen brillenhuis be- friemelde. „Lees maar voor Koenraad. Wat kan dat nu zyn? Waar komt het vandaan?" Koenraad had het laatste blad ingekeken in de eerste plaats te weten te komen of vermoeden juist was. „Ja zie je wel Ik dacht het wel. Van Bart Beunders uit Penang". „Uit Penang?" echode Hein. Koenraad zette zijn bril op en begon voor te lezen, alsof hij een schoolmeester was, die de klas stond. se kwartet op 27 juli had gevestigd. De Amerikaanse ploeg finishte in 40.1 De Amerikaanse dames, die in Mos kou met groot verschil werden versla gen en zich sindsdien geleidelijk hebben aersteld, wonnen op verrassende wijze drie van de vijf nummers tegen de En gelse meisjes. Historisch Het gebeurde op het sportterrein van de voetbalvereniging Koudekerk bij de voetbalwedstrijden in het kader van de jeugdvakantieweek Tij dens een der wedstrijden stonden op een bepaald moment twee voorhoede spelers van een der ploegen (beiden 9 jaar) in gesprek met een verde diger (10 jaar) van de tegenpartij De bal was op een ander gedeelte van het veld, dus kon er even wor den gepraat. Waar het gesprek over ging, kon het publiek niet verstaan. Tot plotseling de stem van een der negenjarigen zich in volle ernst tegen de oudste gesprekspartner verhief: ,Jij wordi ook een dagje ouder!" Ze merkten de hilariteit onder het pu bliek langs de lijn niet eens op Jeugdkampioenschappen Schiedam (Van een onzer verslaggevers) De ideeën van de Australische zwemcoach van de KNZB, Forbes Carlile, vinden ingang bij de KNZB. Vorig jaar vertelde deze rijzige trai ner ons dat men de jeugd vroeg met de wedstrijdzwemsport vertrouwd moet maken. De 75-jarige zwembond wilde gaarne bewijzen, dat zij bet lanceren van frisse initiatieven betreft eeuwig jong blijft en orga niseerde daarom zaterdag jl. in hei fraaie openluchtzwembad „Groen oord" te Schiedam voor de eerste maal het Nederlandse jeugdkam pioenschap. De zaken werden meteen energiek aangepakt, want er waren zoveel zwemmers en zwemsters van zoveel verenigingen, dat de opsom ming van de namen een volle pagina het programma in beslag nam. Welgeteld 62 secretarissen van clubs hadden het bondsbureau bericht, dat zij graag hun beste jeugdleden wil den afvaardigen. Vanaf 's morgens 10 uur is het blauwe water in beweging geweest om de jongelui van 12 tot 15 jaar de gelegenmeid te geven hun kampioens- drang te doen uitleven. De schoon- ipringsters en één schoonspringer, en een dag tevoren al aan de v ronden begonnen. Er werden geen tijden genoteerd, hetgeen niet weg neemt dat er toch tijdaanwijzingen op de jurybriefjes kwamen die tot te vreden kijken noopten. Rob Zyistra van de Schiedamse Zwem- •lub mocht op het ereschavot komen als kampioen op de 100 meter vrije slag jongens 14/15 jaar. Hij maakte een tijd 1.00.5. Ook de KNZB-voorzitter Jan de Vries uitte zyn bewondering over deze goede prestatie. Leuk was het voor dc junioren, dat „grootheden" zoals Johan Bontekoe en Jan Jiskoot bijna de ge hele dag aanwezig waren om de presta- van hun toekomstige opvolgers te bekijken. C. Leysenaar van 't IJ zwom e series voor plaatsing op de 100 Zijl -reserves gedegradeerd Het r zevental van Dc Zijl moet mdanks dat het niet de laatste plaats op de competitieranglijst bezet, toch de graderen. De sportcommlssie van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond heeft het Leldse team namelijk onderaan de lijst van de reserve tweede klasse B geplaatst daar De Zijl 2 en enkele com petitiewedstrijden met on-gerechtjgde spelers Is uitgekomen. Ronde van het Zuiderpark AL (Van een onzer verslaggevers) in een flits gebeurde het. Nol Kloosterman, de bijzonder hard zwoegende Leidse renner, probeerde voor de zoveelste maal weer eens weg te komen. Met een snelheid van rond dc vijftig kilometer draaiden de ranke wieltjes rond. Nog feller ging Kloos terman op de pedalen staan Slinge rend kwam de Leidenaar los, totdat een val hem van alle illusies op de overwinning beroofde- Want was het niet steeds Kloosterman geweest, die op één enkele uitzondering na alle vluchtpogingen een hartig woordje meesprak? Nu werd dc ongetwijfeld strijdlustige renner door een val geschakeld. En dat terwijl hij nog de beste kansen op de overwinning had. Geen enkele renner zag zaterdagmid- ig in het Haagse Zuiderpark kans eer beslissende voorsprong te veroveren er de massasprint van meer dan vijftig ireurs verraste de Dordtenaar Gys Stiegilis alle prominenten door langs de buitenkant weg te springen. De rest het veld ging als een complete m de streep. In dat peloton bevonden zich ook de twee overgebleven Swift- renners, de Rijnsburger Cees Schyff (Wordt vervolgd) Tour de Lisse is begonnen Dc eerste etappe van de „Tour de Lisse 1963" zit er weer op en we mogen zeg gen, dat reeds deze eerste middag een felle strijd werd geleverd. Het is de ren- nersploeg uit „De Engel" onder aanvoe ring van J. van Dijk, de bekende wiel renner, gelukt als winnende ploeg uit de strijd te treden. We laten hier de uitsla gen volgen van het ploegenklassement en het dagklassement: Dagklassement: 1 R Bisschops 7 16 min voor de afstand van 4 km; R Dofferhoff 7.17; H Berbee 7.17; A van der Salm 7.20; H van Lierop 7.21; P Bemelman 7.29; TT van der Vlugt 7.31; H van der Meij 7.31; R Meijers 7.34; H Wesseling 7.41: B van Beek 7.43; J Langeveld 7.44: H Frauen- felder 7 46; L van der Lans 7.46; J H van Rooijen 7.48; H Bent 7.50; H van der Veek 7.53; G Wassenaar 7.58; C H van Rooijen 8.04; E Hoogkamer 8.07; P van Kampen 8.03; W van der Lans 8.03; N van der Zijde 8.08; J Duizers 8.09; J Nederpelt 8.09; T Stembert 8.09: D Faas 8.09; K de Zwart 8.10; C van Waveren 8.10; J H van der Vlugt 8.10; D van der Voort 8.11; H Smit 8.12; A Oosterhof "8.12; G Sanders 8.12; J van Velzen 8.12; N Teeuw 8.14; K Rusman 8.14: B Nederstigt 8.14; F Groe- newegen 8.15; J Boll 8.15; C de Vos 3.15; M Onos 8.17; B Warmerdam 8.17; J Sijn- stra 8.17: H van Dongen 3.28: B Walraven 8 34; M van Noort 8.34; B Straathof 8.54. Algemeen ploegenklassement: Grafi- is-ploeg 7.07.9; Beijersbergen-ploe- 729.5; Tissing-ploeg 7.42.6: Ons Week- bladploc 7 44 1; Gezamenlijke melkhan- delarenploeg 8.08.6; De Vlinder-ploeg 8.112: Cezamenlyke kolenhandelaren- ploeg 8.12.1; Bronkhorstploeg (kampioen 1962) 828.1. Cock van der Hulst uit Zoeterwoude. De derde Leidenaar, Hennie van Gent (win naar van de Ronde van Leiden), die lid is van het Haagse de Spartaan, finishte als negende. Schyff en Van der Hulst die vaak in de slag waren, reikten niet verder dan een twaalfde en veertiende plaats. De uitslag luidt: 1. G. Stiegilis (Dor drecht) 100 km in 2 u. 23 min. 12 sec.: 2 E. Dolman (Rotterdam); 3. L. Althuyzen (Den Haag); 4. S. Koeverman (Vlaar- dingen); 5. R. Brinkman (Haarlem); 6. R. Liebrechts (Vlaardingen); 7. B. Raats (Amsterdam); 8. W. Schuling (Den Haag); 9. H. v. Gent 'Leiden): 10. v. Geest (Maasland; 12. C. Schyff (Ryns-. burg) 14. C. v. d. Hulst (Zoeterwoude» allen in dezelfde tyd als de meter rugslag reeds snel. Zyn tyd: 1.09.3 Toch was zyn prestatie in de finale veel beter, want toen tikte hy aan na 1.08.4 De 100 meter vlinderslag kon Ada Kok niet ontgaan. Zy noteerde 1.10.2 voor Ine ke Heemskerk die er 0.4 seconde langer over deed. Met het schoonsprin-gen was het eigen lijk een vreemde zaak, in zoverre dat de jury zyn taak op een enigszins vreemde manier verrichtte. Beslist on juist was het, dat de juryleden met el kaar over de prestaties spraken en bo vendien op een plaats zaten die voor een goed overzicht totaal ongeschikt was. Het meisje Dammers werd eerste met 75 punten. Ton van Oudheusden verwierf het kampioenschap met 60.03 punten. ;oo vrije eisjes 1415 Jaai I T Winkel (GDZ) 1.04.9: 2 T I reus) i.Oï.9; 3 I Heemskerk (Robben) Jongens: 1 R Zijlstra (SCZ) schoolslag Jongens 14 en 15 Jaar: I G Heerens (PSV) 1.20.3: 2 H Spijker man (BZZ) 1.21.6: 3 R Vonhoff (Naarden) "idem meisje»; 1 W Klleverik (OZPC) 1.26.4 2 J Veldhuizen (Naarden) 1.26.4; 3 Z van Glabbeek (Surea) 1.28.4. 4 x 50 meter wls«elsiag persoonlijk. Jon gens 12 en 13 Jaar: 1 J Tinholt (Zwemlust) 3.06 5 2 W Snel (DVZ) 3.22.5; idem meisje»; 1 M van IJzendoorn (EZPC) 3.11.2. 40o meter vrije slag Jongen» 14 en 15 Jaar 1 T Janeen (EZPC) 4.42.3: 2 C van Lint (PSV) 4 54.9 3 W Walter (DJK) 5.4.3; idem meisjes 1 A van der Bom (HDZ) "22.2; 2 E Mos (ZCIR) 5 58.4 3 M Brouwer rugslag Jongens 14 en 15 Jaar. lar Ct IJ) 1.03.4; 2 H Dekker 3 G van der Kamp (Naar- (Robben) 6,05.1 100 meter 1 C Leyssen; (H2PC) ;.0S.' den) 1.10; idem meisje 2 M Feerrstr (HDZ) 1.16.1. 100 meter vlinderslag Jongens 14 en 15 Jaar. 1 N Hermsen (Robben) 1.09.1; 2 M Feenstra (GDZ) 1.15.2: 3 E de Vries (HDZ) idér meter wisselslag persoonlijk Jon- n :s Jaar: 1 W Hermsen (Robben» B Walter (DJK) 5.57.9; 3 B Hui- iOO meter wissetel isjes: 1 GDZ 5.10.4: 2 Robben 5 2 't IJ 4.26.6: 2 HPC 4.3 3 Robben 5.8. GDZ 4.43.2: 2 Nereus Zaterdag in Katwijk Sportclub Enschede met internationals naar Quick Boys Sportclub Enschede uit de eredivisie an liet betaalde voetbal treedt zater dagmiddag half vier met een sterk elf- sn in de VW-wedstrijd tegen Quick In het doel staat Lagarde. de re- -keeper van het Nederlands elftal, die viermaal in het nationale team stond opgesteld. Rechtsback v. d. Wel heeft drie B-in ter lands op zyn naam staan spil De Vries speelde tien keer jeugd-landenwedstrijd. In de voorhoede staat Bosveld (vier jeugd-interlands en eenmaal het nationale elftal). Nemès Hongaars jeugdelftal) en Köhn. die tien keer de nationale Luxemburgse kleuren verdedigde. De opstellingen luiden verder: SC. ENSCHEDE: d. Lagarde: a. v. d. Wel en Kalter; m. Plageman. De Vries en Ter Beek: v. Köhn. Nemès. Janssen. Bosveld Stallen. QUICK BOYS: d Den Hol landers: a. De Mooy en Den Hollander; van Dijk, C. v. d. Plas en P. Viool: )r van Duijvenbode, G v. d. Plas. in Leeuwen, Cees van Duijvenbode van Duyn. Res.: L. de Best. P Dijkdrenth, H. Pluimgraaff en A. Ver does. VOOR JUDO KARATE JON BLUMING MaredUk 48a Lelden Tel. 32 Op uitnodiging van de Amerikaanse tennisbond zal de K.N.L.T.B. twee speel sters en twee spelers afvaardigen naar de Amerikaanse tenniskampioenschap pen. die van 28 augustus tot 8 september in Forest Hills worden gehouden. De reis wordt gemaakt door Jenny Ridcerhof. Trudy Groenman, Jan Hajer en Ton Ok- ker. Finales uitgesteld Tennis op Roomburg Het grote nationale tennistoernooi op Roomburg is gisteren door regen buien vroegtijdig geëindigd. Voordat echter de neervallende watermassa's het verder spelen onmogelijk maak ten, hadden vele toeschouwers die uit Leiden en omstreken naar de Kanaal- weg waren getogen, menig staaltje van knap tennis gezien, dat de overvolle tribunes* velen zaten zelfs op het dak vaak applaus ontlokte. Zo zagen wy zaterdagmiddag in de halve finales H. E. A. Karamoy tegen de als nummer een geplaatste Hajer aantreden. Hajer wist de eerste set ge makkelijk op zyn naam te brengen (6—0) Wat niemand verwachte gebeurde. Kara moy werd door deze forse cyfers ge prikkeld tot sterk spel, waarby hy met goed anticiperen enkele malen de ser vices-game van zyn tegenstander wist doorbreken en daarmee de tweede set (63). Hajer trok daarna echter in de uiterst spannende, beslis sende set met 9—7 aan het langste eind. hoewel dat pas by het vierde matchpunt gebeurde. Ook Schneider, de tweede finalist, kwam met de hakken over de sloot aangezien hy tegen Okker zes match- punten moest wegwerken voor hy met 63, 26, 75 kon zegevieren. In de finale was hy na een geiykopgaande eerste set (10—8) de duidelyke meerdere van een vermoeide Hajer (62). Mevrouw Ridderhof toonde zich ook dit jaar sterker dan mevrouw Baars (61, 86) die zy verleden jaar reeds had teruggewezen. Door de regen kon den de andere eindstryden niet worden afgespeeld. Ook in B en C staan nog wat slotpartyen open. Kampioen in heren B werd Luyk, die verrassend van Tul leken en Swart won. Tulleken en Luyk moesten in het dubbelspel hun meerdere erkennen in Blaa^V. d. Kolk (62, 6—3). In C versloeg mejuffrouw Hofmans mejuffrouw Van Wyngaarden (46, 61, 46). Het damesdubbelspel werd door mevrouw Soonius en mejuffrouw Ken- gen gewonnen. Nog deze week zullen de resterende finales op Roomburg worden afgespeeld. TENNIS Vau Eysden-Ridderhoi uitgeschakeld Bij een internationaal tennistoernoo in Ostende is het Nederlandse gemengd dubbel mevrouw Ridderhof en Piet van Eysden door het Belgisch-Braziliaans dubbel Christiane Mercelis en Fernan- des met 62 en 63 verslagen. Sassenheimer won Tour der V.N. Zaterdagmiddag Is de „Tour der Ver enigde Natie»" geëindigd op het Raad- hulsplein te Heeze. Winnaar werd Ab Wassenaar uit Sassenheim. Op het bordes van het raadhuis heette burgemeester M. H. Cox alle deelnemers welkom en hy sprak er zijn vreugde over uit dat voor deze tour, die reeds zeven maal Heeze als etappeplaats had, thans Heeze als finish was gekozen. De hee- W van Kemenade. voorzitter van de VVV bood de leider van deze tour. „ome Joop" Legerstee, bloemen aan en alle deelne- een foto van het kasteel van Heeze persoonlijk opschrift. De winnaar werd door hem in een door de VW aan geboden gele trui gestoken. Winnaar van het ploegenklassement werd de ploeg -an Amersfoorts Dierenpark. De dag werd besloten met een gezelli ge avond, waar o.m. een kleurenfilm werd vertoond van de eerste vier etappes

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4