Op warme zaterdag zagen zeer velen de Rijnsburgse bloemen pronken TTET IS WEER voorbij, het Rijnsburgse bloemenfeest. Voorbij voor de toeschouwers, bezoekers en figurantjes tenminste. Niet afgelopen ech ter voor de bloemenkwekers en -handelaren, want moet het niet iedere dag een beetje feest zijn voor hen, die tussen Flora's kinderen leven en werken? Zij boden zaterdag voor de tiende maal hun kleurige visitiekaartje aan en duizenden hebben het langs de route Rijnsburg-Oegstgeest-Leiden in ont vangst genomen. Het was warm, broeierig, en in tegenstelling tot vorig jaar droog. De plastic capes, de paraplu's en de koppen warme soep in de kantine van de Doelenkazerne konden achterwege blijven. Gelukkig, want al toverde de zon op een gedeelte van de route geen glanzende „finishing touch" over het geheel, de ouders, grootouders, kinderen en anderen had den toch een niet door regenstralen gehinderd zicht op al het schoons, dat voorbijtrok. En velen stelden mét voldoening vast, dat de Internationale Bloemenparade 1963 de moeite waard was Wie heeft er niet gelachen om de chauf ferende bruine beer vóór de wagen „Die renrijk?" En wie was er niet even ver rast, toen de paars-lila-groene „Folies Bergère" in het gezichtsveld 'kwam? Wei nigen zal ook de schrille tegenstelling tussen de huidige weersomstandigheden en de goed getroffen sfeer-aanduiding op „Wintersprookje in St. Moritz'' zijn ont gaan! Wie had niet een beetje medelijden met de in dikke trui en pantalon geklede figurante. De witte wollige aapjes met rode snuit jes op de personenwagen van het stich tingsbestuur Rijnsburgs Bloemencorso openden de stoet, direct gevolgd door de in geel en blauw versierde auto van de V.V.V.-Leiden (met twee „gele" en twee „blauwe", charmante informatrices erin) Het met rijkgeschakeerde bloementoeven opgetuigde „Holland-Bloemenland" was de eerste praalwagen en symboliseerde zo de plaats die Nederland op het gebied i bloementeelt en -handel in de wereld een brug deed een charmante Ve- netiaanse vanuit haar gouden gondel hetzelfde. De in geel-zwart gestippelde japon gestoken Spaanse toonde haar prachtig-gele anjers onder de waaier- boog van „Tango Espagnol" en de Brusselse kantklosster (eveneens onder boog) was omgeven niet een weelde van uitsluitend witte anjers. De corsofoto's zijn van IS. van der Horst OEGSTGEEST Auto over de kop in liet water Op de afrit van de rijksweg in de richting Voohhout/Noordwijk reed zater dagavond omstreeks 'half acht een per sonenwagen te snel door de bocht Haar lemmerstraatweg. De auto schoot door, kantelde over de kop en kwam onder steboven in de sloot terecht. Met glas- wonden moesten de 21-jarige bestuurder C. van D. uit Rijnsburg en zijn Rijns burgse passagier H. v. d. M. '20 jaar) naar het Academisch ziekenhuis in Lei den worden gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. (Advertentie) Dieren Opbouw het geheel van het corso goed te zien, dat de onderbouw van de praalwagens deze keer door één (Leidse) firma was verzorgd. Was er in vorige corso's grote variatie in de stijl van de opbouwen en de daarbij van wagen tot wagen verschillende aanpak en materiaal gebruik. in de Internationale Bloemen parade 1983 (die inherent aan het thema wel grote verscheidenheid in de praal- wagenopbouw had mogen meevoeren) viel het accent op de eenvormigheid van de decors, waaronder echter heel kunstige waren. Met hun fleurige materialen wis ten de bloembinders vaak zeer esthe tische resultaten te bereiken, waardoor het algemene beeld van Rijnsburgs corso 1963 werd: een liefelijke rijdende bloe- menguirlande. Onder de boog van het theehuisje wuifde vriendelijk de in de echte ki- mino geklede Japanse, onder die van Niet alleen op de (terecht door de jury met „mooiste wagen van het corso" aangeduide) creatie „Dierenrijk" kwamen dieren voor, ook op „Peru Guano" zagen de toeristen en andere bewonderaars (opgezette) exempels uit de wereld van de dieren. Vogels bovenop en aan de voet. in inhammen en op uitsteeksels van 'de rotsen, dit alles losjes omgeven door bloemstukken en geflankeerd door twee bontgeklede Peruaanse schonen. Onder meer uit dahlia's samengestelde voorweerdlijke beesten (met griezel ig- langc staarten pn wijdopen bekken) be volkten „Dierenrijk", een ontwerp waar mee tijdens de opbouw en versiering in grote fantasie, vindingrijkheid en spon taniteit moet zijn gespeeld Het dagelijkse leven stond zaterdag langs de corsowegen voor drie kwartier stil: iedereen nam de gelegenheid te baat om zich even te vermeien in het schone schouwspel, dat door een com binatie van vakmanschap, bloemen weelde, enthousiasme en (zo nu cn dan) zonnestralen was bereikt. De kinderen zwaaiden met gele vlaggetjes, de tam- boer-maitres met hun opgetuigde staven, de volwassenen met hun van de Rijns burgse bloemenmeisjes gekochte pro grammaboekjes en de toeristen met hun foto- en filmtoestellen Vreemdelingen Duizenden hebben het corso zaterdag (en vrijdagavond) gezien Onder hen wa ren mensen uit vele landen, die Neder land en de streek rondom Leiden met een bezoek vereerden: Duitsers, Fran sen, Belgen, Engelsen, Amerikanen Zij zullen het (evenals wij Nederlanders) wel even vreemd hebben gevonden dat Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— cn 40.Of het allerbeste van 200.en 400. Horloger v. d. Water - Haarl.str. 207 heeft heit. Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker KATWIJK Reder C. den Duik (64) overleden Na een slepende ziekte is zaterdag op 64-jarige leeftijd overleden de heer C. den Duik Azn.. directeur van de N.V. Re derij en haringhandel v.h. A. den Duik. Zjjn stoffelijk hulsel zal woensdagmid dag om half drie ter aarde worden be steld op de begraafplaats Duinrust te Katwijk. De heer Den Duik was een telg uit een oud redersgeslaoht. Ongeveer 24 jaar ge leden volgde hij zijn overleden broer op als directeur. Samen met de heer W. de Jong voerde hij de directie. De - overledene vervulde verscheidene functies op maatschappelijk gebied. Hij was onder meer bestuurslid van de N.V. Koelhuis Katwijk en vijfentwintig jaar lang vervulde hij het secretarisschap van de Katwijkse visserijschool.Ook in laatst genoemde functie heeft hij veel werk verzet. Hij maakte onder meer de nieuw bouw van de school mee, waarvoor de heer Den Duik zich met enthousiasme heeft ingezet Zesduizend mensen in de Florahallen Hoeveel mensen In totaal het Rjjnsburgse bloemencorso hebben gezien, is moeilijk te schatten. j Langs de route stonden duizenden, aanvankelijk in de warm-klamme atmosfeer van dreigend onweer. later (toen de corsostoet na rustpauze in de Doelenkazerne op i weg was gegaan naar Leiden- Zuidwest) in de plotseling in stro- ;n neervallende regen. Van de weersomstandigheden i dens het bezichtigen van de wagens hebben zesduizend m ti niets gemerkt. Zü kwac namelijk vrijdagavond (ongeveer 4500) en zaterdagmorgen (1500) naar de veilinghallen van Flora. Ongeveer tweeduizend personen mécr dan vorig jaar maakten i de gelegenheid, de wagens op hun gemak te kunnen zien, gebruik. Door het kopen van een toe gangskaart hadden zij een extra l kans op het winnen van één de bloemenprjjzen, die vóór of op 15 september worden uitgedeeld. j Voor honderd personen zal dat een plezierige herinnering worden c aan een corsodag, die voor grootste gedeelte (in tegenstelling tot vorig jaar) onder een welis- waar dichtgetrokken maar regen- loze hemel verliep NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 AUGUSTUS 19( Leuke vondsten in kleurige corsostoet Witte Brusselse kant zagen de bij het Leidse station samenge stroomde toeschouwers voorbij trekken op bijvoorbeeld de Geversstraat en de Rijnsburgerweg het zicht van kinderen en volwassenen op het eerste gedeelte van de bloemenstoet voortdurende werd belemmerd door passerende auto's. Hoe wel er in de zijstraten voldoende uit wijkmogelijkheden bestonden, lieten de dinstdoende politiemensen het verkeer te lang op de voor het corso uitgestip pelde wegen rijden. Misschien werden de drukte en de warmte de (overigens nijvere) agenten een beetje teveel, of wellicht klopte hun tijdrekening niet helemaal met die van de corsoleiding. Enfin, wat de oorzaak van deze niet geheel soepele organisatie ook zjj na een klein kwartiertje was zij op geheven en daarmee verdwenen de teleurgestelde trekken op de gezichten van de kleine en grote toeschouwers, die daarna met volle aandacht dubbel genoten van wat er aan schoons te Onder de brug voer een gouden gondel met een charmante inzit tende uit Venetië. Maandag Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur, Resi dentie Orkest o.l.v. Seiji Ozawa m.m.v. Alexei Michlin, viooL Dinsdag Stadhuis, 7-8 uur: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Jong Israël danst. Openluchttheater Zuiderpark. 2 uur- Gezelschap Eddie de Valk: „Alleen op de wereld." Voorburg, Vaste Burchtkerk, 8 uur: Orgelconcert Wim van der Panne. Woensdag Pieterskerk, 7.30-8 uur: Avondstilte. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie Orkest o.l.v. Roberto Benzi, m.m.v. Nikita Magaloff, piano. Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: Charles de Wolff, orgel Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Gezelschap Carla Flink: „Circus Pep- Donderdag Openluchttheater Kikkerpolder, 2.30 uur: Jeugdvakantiebezigheden, Anneke Grönloh en de Melton Brothers. D en Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Amu sementsprogramma voor tieners. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Roberti's jeugdtoneel: „Tom Poes en Ollie B. Bommel en het mysterie van de wondervloeist'of". Vrjjdag Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie Orkest o.l.v. Roberti Benzi mm.v. Nikita Magaloff, piano. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Toneelgroep Spelenderwijs: „Ivanhoe". Zaterdag Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Hoofdstad Operette met „In einer klei nen Konditorei." Dagelijks DEN HAAG. Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toon Hermans One Man Show (heb donderdag). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48, teL 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg to Leiderdorp wordt eveneens waargeno men door apotheek Tot Hulp der Menschheid. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De vam pier van Parijs (18 jaar); donderdag Alle zonden dezer wereld (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): 55 dagen in Peking (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Aeneas (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Pépé (alle leeftijden); donderdag: Laurel en Hardv als struikrovers (a.l.) Studio (10.30 uur 's morgens): Sjors en Sjimmie op het pirateneiland (alle leef tijden); 2.30. 7 en 9.15 uur: Mijn beste vijand (alle leeftijden). Trianon (2en 8 uur): West Side Story VOORSCHOTEN Geslaagd IDe Voorsohotenaar W. J. Duyzers slaagde in Den Haag voor het examen assurantiebezorger A. Een zwarte japon droeg de figu rante op de paarrs-groene „Folies Bergère". Agenda voor Leiden en Den Haag Een lieve glimlach van een klein meisje, dat de teugels in handen had op „Mediterranée". Een zeemeermin was er ookza terdag. De parels van Mallorca bengelden boven haar hoofd

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3