Nieuwe Leidlse Courant Chroesjtsjef pleit voor dooi in koude oorlog Commentaar Syrië rekent af met 20 opstandelingen Man doodt uit aak vrouw hamolweer vandaag- Andriessen en Bogaers spraken met Marij nen r CHRISTELIJK-NATIONAAL OAGB'.AD Kantoren Leiden Steenstraat 37 Postbus 76 - Telefoon 31441 „Stentvaitigh u fkebUvwi Zie Zondagsblad mijn bert In tsghsnipost" Zaterdag 20 juli 1963, 44ete jaargang De dokter komt in Dahomey f 8,25 Klachtendienst bezorging 18 -- 19 X)REMIER Chroesjtsjef heeft voorstellen gelanceerd die een „dooi teweeg H moeten brengen in de koude oorlog". Hij pleitte gisteren, na meege deeld te hebben dat de besprekingen over een gedeeltelijke kernstop goed verlopen, voor het sluiten van een akkoord over verrassingsaanvallen, voor het plaatsen van waarnemers bij eikaars strijdkrachten, voor het inkrim pen van buitenlandse troepen in Oost- en West-Duitsland en voor het be vriezen of besnoeien van de defensiebegrotingen. De eerste reactie van de Amerikanen was hoopvol. De Westduitsers waren zeer geïnteresseerd, hoe wel Bonn onderstreept dat er eerst zichtbare wijzigingen moeten zijn dat de Sowjetunie de „aggressievc politiek" tegenover het Westen wijzigt. De Russische premier sprak gisteren in het Kremlin op een vriendschaps bijeenkomst ter ere van de Hongaarse delegatie onder leiding van Kadar. Hü zei dat als er geen wijziging komt De Franse premier Pompidou is voor een officieel bezoek naar Turkije vertrokken. De student wiskunde Yves Rehbi schreef de eerste minister of hij mee mocht in het vliegtuig voor een studiereis. De heer Pompidou stemde toe. Op de foto Yves Rehbi naast de pre mier in het vliegtuig. Nieuws in één oogopslag Chroesjtsjef heeft en kele oude voorstellen nieuw leven ingeblazen om 'een dooi in de koude oorlog teweeg te brengen'. Hiertoe behoort een akkoord over het voorkomen van verras singsaanvallen (waar ja renlang over is onderhan deld, nadat het door Eisen hower op de Geneefse con ferentie van 1955 was voor gesteld). Zo vriendelijk als Chroesjtsjef zich tegen over het westen toonde, zo fel ging hij tegen China te keer. Hij beschuldigde 'de fanatici die oorlog willen en de huidige Sowjetleiders uit het zadel willen wippen. Ik lach om hen,' aldus de premier. De grote drukte, die de vakanties op de wegen heb ben veroorzaakt, zal zeker niet vreemd zijn geweest aan de talrijke verkeers ongelukken, die uit vele plaatsen in ons land wor den gemeld. In oktober zal in ons land een inzameling wor den gehouden voor hulp aan duizend vluchtelingen in Griekenland en Turkije. Er is een stichting gevormd onder voorzitterschap van dr. W. Drees, minister van staat. Het optimisme rondom de kabinetsformatie houdt aan. Vooral in liberale kring geeft men mr. Marij- nen een goede kans van slagen. Mr. Toxopeus, de liberale fractieleider, zou een persoonlijk beroep heb ben gedaan op minister Veldkamp (sociale zaken», aan te blijven, ook al wordt het akkoord van Wassenaar niet gewijzigd. De Nederlandse consu mentenbond heeft de wens te kennen gegeven, dat de kredietinstellingen er toe overgaan, in hun aanbie dingen de zuivere rentevoet te vermelden. Zelfstandige kruideniers werken gemiddeld 65 uren per week. Dit gegeven kwam tevoorschijn uit een enquête, die het blad „De christelijke kruidenier-' heeft gehouden. Ongeveer driekwart van het aantal kruideniersvrouwen werkt mee in het bedrijf. Massale executie in Damascus Negent: zijn vrijdag in Damascus door exe cutiepelotons terechtgesteld, wegens hun aandeel in de mislukte pro-Nas- ser-revolte in Syrië, die gericht was tegen het regiem van de Baath-partij. Acht van de terechtgestelden wa ren militairen, de overigen burgers. Het persbureau voor het M.-Oosten meldde in een bericht uit Cairo, dat vrijdag opnieuw enkele schoten waren gelost in Damascus. De grenzen van Syrië zijn nog steeds gesloten. Ruim een uur nadat het uitgaansverbod in Damascus voor de tijd van acht uur was opgeheven, werd het opnieuw voor on bepaalde tijd ingevoerd. Radio-Damascus heeft omgeroepen, dat het standrecht nog steeds van kracht is en dat demqnstraties, samenscholingen en het dragen van wapens verboden zijn. Overtredingen zullen worden gestraft met drie jaar gevangenisstraf en zware boetes. De telefoonverbindingen tussen Da- ascus en Beiroet, die vrijdagochtend aren hersteld, werden 's middags weer verbroken, maar later op de middag nog maals hersteld. Een Syrische delegatie onder leiding in de voorzitter van de revolutionaire raad, generaal Louay Atassi is naar Da- us teruggekeerd na een bezoek van twee dagen aan Cairo. De De delegatie heeft in Cairo besprekingen gevoerd met president Nasser over toetreding tot de Egyptische federatie. Vakantiegangers overstromen de treinen De Nederlandse stations zijn vanmorgen overstroomd door va kantiegangers. De drukte was zelfs zo groot, dat militaire treinen moesten worden opengesteld voor burgers, Iets wat maar zelden ge- Het opvallendst was de trek uit de noordelijke provincies naar het westen en zuiden van het land. Hoewel de spoorwegen op grond van ervaringen in andere jaren de treinen uit Groningen en Leeu warden al extra hadden versterkt, zagen zij zich ook nog genoodzaakt om drie voortreinen in te leggen, die eveneens tjokvol zuidwaarts reden Overvol waren ook de treinen van de Valkenburg-express die om 8.10 en 9.10 uur uit Amsterdam vertrokken. Het grensoverschrij dend verkeer is in beide rich tui gen bijzonder druk. Door diepe sluisput Verzakkingen in oud Terneuzen Steeds meer woningen en ook andere gebouwen in het oude stadsgedeelte van Terneuzen vertonen nieuwe scheuren, terwijl oude scheuren in zeer korte tijd aanmerkelijk groter zijn geworden. Zeer duidelijk is dit te constateren aan de Rooms-katholieke St. Willibrorduskerk. Algemeen neemt men aan, dat dit de gevolgen zijn van de werkzaamheden aan de nieuwe zeesluis. Rijkswaterstaat laat op het ogenblik een reusachtige sluisput van 30 meter diepte maken, die door middel van bron- bemaling droog gehouden inoet worden. Tengevolge hiervan worden grote hoe veelheden water aan de veenlaag, wa; op dit stadsgedeelte van Terneuzen gebouwd, onttrokken. Mogelijk zouden daardoor de verzakkingen ontstaan, maar het bewijs is nog niet geleverd en zolang dit niet het geval is, kan er moeilijk aanspraak opschadevergoeding worden gemaakt, aldus Rijkswaterstaat. Nog meer Duitsers naar ons land In het eerste kwartaal van 1963 werden ongeveer 411.000 overnachtingen van bui tenlandse gasten in hotels geregistreerd. Vergeleken met het overeenkomstige kwartaal van 1962 betekent dit een toe neming met 14.000 overnachtingen of met 3.5 pet. zo heeft het Centraal bureau voor de statistiek vandaag meegedeeld. Het grootste aantal bezoekers (met 111.000 overnachtingen» kwam uit Duits land. Ten opzichte van het aantal over nachtingen in het eerste kwartaal 1962 betekent dit voor deze categorie een neming met 25 pet. Voor een belangrijk deel houdt deze stijging verband met eer uitbreiding van de hotelaccommodatie. Het aantal overnachtingen van gaster uit de volgende landen liep terug: Frank rijk met 10 pet, België en Luxemburg met 4 pet. Denemarken en IJsland met 13 pet, Noorwegen met 7 pet en de Verenigde Staten van Amerika met 7 pet. Het be zoek van geallieerde militairen uit Duits land liep eveneens terug en wel met 16 pet. Het aantal overnachtingen gasten uit Zwitserland steeg met 6 f 0 De 49-jarige landbouwer J. Luken in Heer Hugowaard is gisteren op zijn ei gen bedrijf verongelukt. Met een land bouwtrekker reed hij onder een afdak vandaan, waarbij de wagen kantelde op een hoeveelheid aardappelen die op de grond lag. De heer Luken raakte met zijn hoofd bekneld tussen de trekker en het afdak. Hüj brak zijn nek en was op slag dood. De 74-jarige P Nan uit Nibbixwoud is gistermiddag io Zwaagdijk bij een verkeersongeval jm het leven gekomen De heer Nan stak met zijn fiets plot seling de weg over en werd aangereden door een personenauto. in de houding van de Britten en Ame rikanen, de t(jd rijp schijnt voor een kernstopverdrag voor proeven onder wa it in de ruimte. Dit zou kloppen met de optimistische westerse verklaringen het verloop van de driemogendhe- denconfcrentie. Volgens Chroesjtsjef is dit een belangrijke stap voorwaarts, hoe wel er ook voor proeven onder de grond een verdrag moet komen. „Maar dat wil len de westelijke niet, omdat zc nog wat inlichtingen willen verzamelen". Hij pleitte ook weer voor een niet-aan- valsverdrag tussen de NAVO en het Warschau-pact, hoewel hij dit niet kop pelde aan het kernstopakkoord. De vorm van een dergelijk niet-aanvalsverdrag was niet belangrijk, het ging om de in- Zoals gemeld zouden de westelijke mo gendheden erkenning van Oost-Duitsland willen vermijden, als er een nie't-aanvals- verdrag gesloten wordt Men meent dat Chroesjtsjef hier begrip voor heeft en het Westen een mogelijkheid wil bieden, bijvoorbeeld door een niet-aanvalsver- klaring, die kwestie te lalen rusten. De Russische premier zei echter, dat het belangrijkste vraagstuk de Duitse kwestie en daarmee de oorzaak van de spanningen tussen Oost en West alleen maar door een vredesverdrag kan wor den opgelost. Een tijd werd niet genoemd. Controle De Sowjetunie, aldus de Russische pre mier. acht het verder nuttig om boven grondse controleposten in te richten in zeehavens, op vliegvelden en spoorweg stations om onverwachte aanvallen te voorkomen. Maar dit moest natuurlijk gebeuren op basis van wederkerigheid. Rusland zou er ook mee akkoord gaan als westelijke inspecteurs bij de Russi sche troepen komen, mits het Westen Russische inspecteurs bij zijn strijd krachten toelaat (Wat deze inspectie betreft, er bestaat reeds een apparaat voor wederzijdse in spectie van troepenbewegingen in beide delen van Duitsland: de verbindingsmis sies op eikaars hoofdkwartieren. Maar deze missies mogen in grote delen van het land niet komen, zodat het effect ge ring is. Als het voorstel van Chroesjtsjef aanvaard zou worden zouden de reisbe perkingen wellicht worden opgeheven. De Amerikanen hebben toegezegd de voorstellen van Chroesjtsjef met zorg te zullen bestuderen. De V S. hebben reeds lang gezocht naar praktische middelen om te komen tot vermindering van de bewapening. De Westelijke geallieerden zullen over verdere voorstellen worden geraadpleegd. Dc onderhandelaars in Moskou hebben de jongste Russische stap reeds besproken. De Duitsers leggen er de nadruk op dat Adenauer zich altijd heeft uitgesproken voor gecontroleerde ontwapening. Minister Schroder was niet erg enthousiast voor een niet-aanvals- verklaring, tenzij dit leidt tot een con crete verbetering van de situatie: „zelf beschikking voor dc Duitsers". Het is best mogelijk, aldus Schroder, dat de con ferentie van Moskou een begin is in deze richting. Men neemt aan dat het vrijwel zeker is dat de conferentie in de loop van de volgende week zal eindigen, en gezien de optimistische verwachtingen van gisteren, met succes zal worden bekroond. 0 De driejarige Pieter Doorenbosch uit Vlissingen is gisteren op het havendorp, een der wijken van Vlissingen, door een vuilnisauto overreden. Hij werd op slag gedood. Het jongetje, dat op een drie- wielertje reed, werd geraakt door een der wielen van de achteruitrijdende auto. ®De zesjarige Willie van der Eist uit Kralingseveer bij Rotterdam, is gisteren door 'n verkeersongeluk om het leven ge komen. Het meisje werd in de Buffel straat aangereden door een vrachtauto. Chroesjtsjef bleek gisteren vrien delijker gezind jegens het westen dan ten opzichte van de Chinezen. Hij hield tenminste een verzoe nende rede. Moord in Ede Wl'c In een woning aan de Borneolaan te Ede heeft de 43-jarige C. E. H. B. gister middag omstreeks vier uur zijn echtge. note met verscheidene messteken in borst en hals van het leven beroofd. Het slachtoffer, de 23-jarige uit Tilburg afkomstige mevrouw AL A. M. B.-V., leefde na een huwelijk van ruim twee jaar reeds enkele maanden gescheiden van haar man. Ze had met haar ander half jaar oude dochtertje huisvesting ge vonden bij de familie Cools aan da Borneolaan. Toen de man, die onder de invloed van sterke drank verkeerde, zich des mid dags aan deze woning vervoegde, liet mevrouw Cools hem met zijn vrouw in de kamer achter, waarna zij naar de keuken ging. Na enige tijd hoorde ra echter gillen en schreeuwen en zag za B. het huis verlaten. Zijn vrouw lag do delijk gewond op de grond De politie, die snel gewaarschuwd werd, slaagde er direct in de dader te vinden en aan te houden. PR HEERST ontspanning In de wereld. -Cj Het enige gekrakeel in de wereld is dat tussen Rusland en China op sich- zelf overigens belangrijk genoeg. Tegelijk zijn c aanwijzingen, dat hetzelfde Rus land toenadering zoekt tot het westen. Ook het jongste nieuws behelst enige In schikkelijkheid van Russische kant. Ontspanning dus. F.n een die het aan Ne derland vergunt, de tijd te nemen voor zijn kabinetsformatie. Hetgeen het dan ook doet. Ergens aan de rand van de we reld doktert Nederland aan een nieuw regeringsteam. Het formeren van een ka binet schijnt langzamerhand tot onze folklore te gaan behoren. Afgezien een ogenblik van wie hierbij be trokken zijn. *'jn het voor ons allen de weken die bij voorkeur voor vakantie in aanmerking komen, ook dan wanneer de weersgesteldheid onvoldoende mee werkt En zo zien w e ook ditmaal het ver schijnsel zich voltrekken dat ieder Jaar nog groter vormen aanneemt een volks verhuizing waarbij vergeleken die uit de geschiedenis nog maar het karakter droeg van een bescheiden emigratie. Miljoenen zoeken het elders. Vreemde landen lokken, er komt een wereld open te liggen, en tot ons alleen weerklinkt de roep van de verte. Vakantie betekent vrij heid. loskomen uit de dagelijkse sleur, eigen wens mogen doen, en nog nimmer waren de mogelijkheden daartoe zo groot. Het verzorgen van de vakantie voor anderen is al tot een bedrijf geworden. Reeds zijn er wijsgerige beschouwingen op papier gezet over het mansbeeld van vandaag met betrekking tot de vakantie, en men kan er staat op maken dat een sociologie van de vakantie op komst ls. Laten we blij zijn. dat dit alles mogelijk ls. Al zijn ze het zich wellicht niet altijd bewust geweest, vroegere generaties heb ben dit alles gemist. Of ze zonder uitzon dering vergenoegd zullen zijn geweest met wat ze hadden? liet is nauwelijks aan te nemen. De mens is nu eenmaal de drang tot ontwikkeling, tot expansie, ingeschapen. We mogen blij zijn, maar tegelijk dank baar. Want dit alles is tegelijk ook ge schenk. Geschenk de betrekkelijke rus» die ons in dit seizoen is gegund. Geschenk de kans om verder te zien dan ons anders is toegestaan. Geschenk de ontspanning na het gedane werk. Hoewel ook nu de va kantie datgene is wat we er zelf van ma ken. Vakantie is een levensstijl en een kunst. En voor wie het zo ziet, is er ook thuis nog wel iets van te maken. Eén der slaapzaaltjes van de Benendeschool in het graaf schap Kent, waar prinses Anne naar toe zal gaan. Duitse inbreker in Amsterdam gepakt De Amsterdamse politie heeft de 28- jarige Duitser H. J. H. M. aangehouden, nadat een opkoper had gewaarschuwd, dat deze man hem een hoeveelheid vrij kostbare sieraden, ter waarde van cir ca f 4000, te koop aanbood voor f 400. Geruime tijd heeft de politie de man verhoord en'tenslotte heeft h(J de be kentenis afgelegd in Wuppertal twee in braken te hebben gepleegd, éón in een villa en één bij een juwelier. Hij logeer de sedert ongeveer een week in Katwijk. De politie vond toen ze daar poolshoog te ging nemen nog een radiotoestel, een transistor-radio in dure uitvoering, voorts nog verscheidene sieraden en een bedrag van omstreeks f 300 in Neder lands geld. M. zal naar Wuppertal worden overgebracht. De 10-jarige Robert van der Vliet uit Utrecht is gisteren tussen Schoorl en Kamperduin bij een strekdam in zee verdronken- De jongen verloor, terwijl hij met een bootje aan het spelen was, evenwicht en werd door het water de ogen van zijn va- poging deed zijn zoon meegesleurd der. die nog te redden. In Boxtel is gisteravond de 53-jarige bromfietser A. J. van der Toelen uit het kerkdorp Gemonde op de Gemondseweg tegen een auto gebotst en verongelukt. Het slachtoffer was vader van elf kin- AKKOORD MET VELDKAMP Formateur Marijnen heeft i morgen om negen uur de C.H. kan didaat minister voor economische zaken prof. dr. J. E. Andriessen en •m half elf het Tweede-Kamerlid ran de K.V.P. drs. P. C. W. Bogaers •ntvangen. Gisteravond had mr. Ma- rijnen een langdurig onderhoud met minister Veldkamp. Het is niet hele maal duidelijk wat de bedoeling is het gesprek met drs. Bogaers, roor kort secretaris van de K.A.B. Men vermoedt echter, dat hem de portefeuille van volkshuisvesting en bouwnijverheid is aangeboden en niet die van sociale zaken. Drs. Bogaers was wel kandidaat-sociale zaken voor het geval minister Veldkamp voor deze portefeuille zou bedanken. Waarnemers kregen vanmorgen echter de indruk, dat formateur Marijnen met dr. Veldkamp tot een akkoord is geko men. Concrete aanwijzingen ontbreken weliswaar, maar mr. Marijnen zei gister avond. dat hij „optimistisch bleef". Als dr. Veldkamp op sociale zaken blijft en drs. Bogaers volkshuisvesting krijgt, zou de K.V.P -staatssecretaris Schmelzer, die tijdens de formatie-de Quay kandidaat voor volkshuisvesting was. naar verkeer en waterstaat verhuizen. Dit zou even wel betekenen de de a.r. weer op on derwijs vastgepind worden. Volgens dc laatste berichten zou de V.V.D. defensie- kunnen inruilen voor maatschappelijk Minister Veldkamp heeft gisteren niet alleen met mr. Marijnen de liberale fractieleider minister Toxo peus gesproken. Het staat wél vaat, dat mr. Toxopeus een persoonlijk beroep op zijn ambtge noot heeft gedaan om aan te blijven. Meliswaar wil de V.V.D.-aanvoerder geen wijdzing van het akkoord van Was senaar, maar hij meent dat minister Veldkamp er desondanks op kan ver trouwen dat zijn sociale plannen in het kabinet voldoende steun zullen krijgen, ook van liberale zijde. De liberalen zfjn zeker niet principieel tegen medefinan ciering van de A.O. W.-ver hogingen uit dc schatkist. Zij hebben vroeger immer* steeds voor het staatspensioen op de bres gestaan. Onbegrijpelijk ls het niet, dat mr. loxopeus zijn oud-stadgenoot (ook dr. Veldkamp begon zijn politieke loopbaan in de gemeenteraad van Breda) graag in het nieuwe kabinet wil hebben. Hij weet, dat een confeMioneel-Ilberaal ka binet met Veldkamp veel duurzamer en stabieler zal zijn dan een soortgelijk kabinet zonder Veldkamp. Voor tallozen in z(jn eigen partij (maar ook wel daar buiten) Is de K.V.P.-bewindsman de ver persoonlijking van een sterk sociaal be leid. Als hij zijn ministerschap niet con tinueert, zal het nieuwe kabinet in veler JULI heeft ons vanmorgen met op het hart beterschap beloofd. Aan. vankelijk lijkt dit er niet op, morgen passeerde nog een zwak frontje niet veel bewolking en wat motregen Via Engeland komt een hogedrukgebied naderbij dat nog in betekenis toeneemt In de loop van de middag bereiken ons opklaringen en morgen zal het weer een zonnig karakter hebben. Ook gaat einde lijk een frisse zeewind eens verdwijnen want de wind wordt zwak en draait naar zuid tot zuidoost. Het is mogelijk dat het hogedrukgebied zich verder versterkt en de komende dagen in onze buurt blijft hetgeen een priode van zonnig en ge leidelijk warmer weer kan inluiden. Dat het vandaag op Sint Margriet plaatselijk toch nog iets heeft geregend, zal niet van invloed zijn op deze verbetering. Tendens stijgend ogen een te rechts en te liberaal ka rakter hebben. Dit kan tot spanningen ieiden, die de positie van het kabinet zullen ondergraven. Mr. Toxopeus weet verder heel goed, dat als dc formatdepo- ging-Marijnen strandt op het probleem- Veldkamp, de kar>g weer groter wordt dat de P.v.d.A. bij de formatie wordt betrokken. In dat geval moet de V VD. wijken. want een vijf-par tijen-kabinet 'il niemand. Na zijn gesprek met dr. Veldkamp be- af mr. Toxopeus zich naar het Binnen- of om daar de fractievergadering van de V.V.D. te presideren. Na afloop daar- werd vernomen, dat dc liberalen be reid zijn de vederlichte portefeuille van maatsdhappelük werk van de K.V.P. te nemen in ruil voor defensie. Als ook de K.V.P hieraan wil meewerken, levert de bezetting van defensie dus geen probleem meer op voor de formu- K.VJV -kandidaten voor defensie zijn staatssecretaris Bot (eerst gepolst maatschappelijk werk) en de hui dige staatssecretaris van marine P. J. de Jong. De V.V.D.-kandidate voor maat schappelijk werk is het Eerste-Kamer- nevrouw dra. J. F. Schouwenaar- Franssen, weduwe van het vorig jaar overleden Tweede-Kamerlid Schouwe- Kwaad op Beernink In K.V.P -kringen schijnt men nognl kwaad te zijn over de rede, die C.H.Ü. voorzitter en -fractieleider mr. Beer nink op de zomerconferentie van de unie heeft gehouden De K.V.P -leiding het mr. Beernink zeer kwalijk ne- i, dat hij minister Veldkamp heelt geattakeerd op een moment, dat alle mogelijke moeite wordt gedaan om de K.V.P.-bewindsman alsnog voor bet kabinet te behouden. De Bilt verwacht tot zondagavond: Koudere nacht met opklaringen. Mor gen flinke zonnige perioden. Droog weer en iets hogere mlddagtemperaturen. Wei nig wind. (Opgemaakt om 11.15 unr). ZON EN MAAN Zondag 21 juli: zon op 4.44, onder 20.48; maan op 509, onder 21.26. Maandag 22 juli: zon op 4.45, onder 20.46; maan op 6.21. onder 21.56. 23 juli: eerste kwartier. HOOGWATER SCIIEVENINGEN HET WEER l/V EEROPA Rapporten hedenmorgen teven uui StatSae Wssrs. (•StSklK ii U it u D Helder regen Ypcnburg regen Vlissingen regen Eelde gh. bew De Bilt gh bew Twente 7.w bew Eindhoven gh. bew Zd.-Limb. zw. bew Helsinki onbew Stockholm zw bew Oslo 1 bew Aberdeen h. bew Londen rw bew A'dam regen B russet gh bew Luxemburg 1 bew ParMe zw bew Bordeaux niet ontv. Grenöble niet ontv Nico niet ontv. nw 6 39 15 1 wzw 4 20 16 3 wzw« :s 16 6.4 wzw 4 22 11 0 zw 2 2'. 16 0.1 rw 3 33 !S 0 rw 2 23 4 0 w-rw 2 23 16 0 r 2 23 fi 0 Z 4 23 14 1 rw 4 6 14 5 rw t> 23 16 0 w nw 6 19 8 2 wnw l .9 )S 0 WTW4 2; :s 1 rw 3 23 ',4 0 windstil - 12 0 nw 4 34 10 0 Berlijn Frankfort MUnchen onbew ZUrlcti h bew Genève onbew Locarno l. bew Wenen zw bew Innabruck gh bew Ajaecio niet o windstil 32 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 1