ZEISS IKON Gaat grootwinkelbedrijf landbouw beoefenen Geen geforceerde structuurverandering Verbond tegen Von Habsburg Ik kom maar eens in de tien jaar xïm Lange definitie II AA K TAIBAC „Verstand gebruiken in plaats van spieren" VRIJDAG 28 JUNI 1961 N Jaarvergadering van Z.H.I. De valorisatie het tot waarde brengen van landbouwproduk- De Oostenrijkse socialistische partij fen' was bet thema in de gisteren heeft in een poging 0m otto von Habs- i in Utrecht gehouden iaarvergade- ™n de zelfstandige tot de oppositie behorende vrijheidspar tij. Beide partijen hebben overeen ming bereikt over een gezame resolutie, waarin het parlement klaart de terugkeer van Otfo ongewenst te achten. Verwacht wordt, dat deze actie zal leiden tot een verdere verkoeling betrekkingen met de conservatieve coalitiepartner van de socialisten. Een directe breuk wordt eenter niet ver- i wacht. ,,Wij zullen het niet toelaten dat de coalitie als gevolg van de kwestie- Habsburg ineenstort", zei een woord- voerder voor de Oostenrijkse volkspar tij. De resolutie heeft geen juridische con sequenties, maar volgens waarnemers kan hij gebruikt worden om de socia listische ministers van binnen- en bui- tenlandse zaken te steunen bij het ne men van maatregelen om de terug keer van Otto onmogelijk te maken. gebracht zal worden. De socialisten de Vrijheidspartij hebben in totaal 84 zetels. De Volkspartij heeft Argentijnse verkiesingen Peronisten: boycot en staking De leiding van de voorstanders van de verbannen Argentijnse ex-president Juan Peron hebben besloten de algeme ne verkiezingen, die op 7 juli in Argen tinië worden gehouden, te boycotten en een „revolutionaire staking" voor te be reiden, zo is uit Buenos Aires gemeld. Het besluit zou door de peronistische hoge raad zijn genomen op een bijeen komst in Montevideo, die woensdag is gehouden op instructies van de nu in Spanje wonende Peron. De Argentijnse regering heeft op 17 mei bekendgemaakt dat de peronisti- schepartij, die nu volksunie heet, voor de komende verkiezingen kandidaten kan stellen, maar niet voor de functies van president, vice-president, senator of gouverneur van een provincie. handel en industrie (Z.H.I.)een organisatie van de met de land bouw verbonden particuliere- in dustriële- en handelsonderne mingen. Vier voorzitters vanpro- duktschappen zeiden hun mening over dit onderwerp. Voordat zij aan het woord kwamen sprak de voorzitter van de Z.H.I. Boezaardt, zijn jaarrede uit. Hij merk te op dat de actie die het landbouw schap bij de kabinetsformateur heeft on dernomen de moeilijke situatie weer spiegelt, waarin de landbouw is geraakt. De consequent volgehouden vrijheidsge dachte der vrije boeren, heeft zeker haar aantrekkelijke kanten, zo meende hij, maar onder de huidige omstandig heden betekent zij economische zelf moord. Aan de andere kant zette hij vele vraagtekens bij de overbruggings- politiek; die het landbouwschap voor staat. De heer Boezaardt achtte de kans zeker niet uitgesloten dat de grote zelfbedieningsbedrijven wan neer de situatie zo blijft, zelf tot agrarische produktie zullen over gaan. De landbouw, aldus de heer Boezaardt, is voor zijn voortbestaan afhankelijk van politieke factoren en de stemmen tegen steun aan de landbouw en vóór verplaatsing van bepaalde produkties naar delen van de wereld, waar deze goedkoper kunnen geschieden, kracht. Hij verklaarde zich echter tegen stander van een geforceerde structuur verandering, maar voelde meer voor een langzame aanpassing. Inzicht De directeur der Z.H.I.drs. L. B. Padmos, zei dat het probleem van de valorisatie van landbouwprodukten on mogelijk in het enge milieu van land bouw en coöperatie tot oplossing kan worden gebracht. In het feit, dat in de ze vergadering het landbouwschap offi cieel vertegenwoordigd was zag hij een aanwijzing dat ook in deze kring dit in zicht gaat doordringen. Allerlei land- bouwvoormannen en -organisaties dat ze zonder meer wel even aangeven hoe het valorisatiepro bleem opgelost moet worden. Daarvoor zijn echter vakmensen nodig. De heer Padmos maakte nog een aan tal kritische opmerkingen over het be leid der produktschappen. Als er nog meer landbouwvertegenwoordigers in de besturen zouden komen te zitten, dan zouden deze produktschappen voor de dere bedrijfstakken onaanvaardbaar den, zo meende hij. Ordening 55 Kennedy tot familie .59 President Kennedy is gisteren in het plaatsje Dunganstown aan gekomen terwijl het hevig regen de. Een grote menigte bracht de president een ovatie toen zjjn auto voor het huis aankwam waar zijn over-grootvader Patrick Kennedy geboren is. Achter-neven van de president verwelkomden hem. Na de theevisite, waarvoor de huidi ge bewoners van het huis, de familie Ryan, een dozijn verre verwanten van de president had uitgenodigd en die in een ongedwongen en vrolijke sfeer ver liep. betuigde Kennedy zijn gastvrouw dank voor de moeite welke zij zich bij het klaarmaken van alle lekkernijen had getroost. Hij gaf haar, onder har telijk gelach van de aanwezigen, de ge ruststellende verzekering dat hij niet va- (Advertentie) Zeg het met bloemen ker dan eens in de tien jaar zou terug komen. Hij plantte nog een boompje ter gedachtenis aan zijn bezoek, zei de i wezige journalisten dat zij nu n eens voor hun eigen fourage moesten gaan zorgen en wandelde dan terug naar zijn helikopter op een nabijgelegen veld. Vele handen wuifden hem j wel toen het toestel opsteeg vooi vlucht naar Wexford. De gemeenteraad gaf Kennedy geborduurd tafelkleed van Iers linnen voor mevrouw Kennedy. In zijn ant woord vroeg Kennedy of er nog Kenne dy's in Ierland waren. Toen er enkele handen omhoog gingen, zei h heeft u de boot gemist?" Hij wees verder op de grote bijdrage die de Ieren hebben geleverd in Ameri kaanse oorlogen, waaronder de burger oorlog tussen de Noordelijke en de Zui delijke staten, en aan de vele, vaak ho ge posten, die Amerikanen van Ierse afkomst bekleden. Er zijn 25 miljoen Amerikanen van Ierse afkomst. Ook sprak hij over de Ierse strijd te gen de overheersing en tegen godsdien stige schismas. „Zij die van mening zijn dat de vrijheid op de vlucht is, doen goed aan Ierland in gedachten te hou- m", aldus Kennedy. Later liep hij door de opdringende menigte naar zijn auto,-die hem terug bracht naar de helikopter voor de vlucht naar Dublin. voorzitters van de produkt schappen. resp. dr. C. H. J. va kering (akkerbouwprodukten), ir. Dam (zuivel), H. H. Garrelds (pluim vee en eieren) en Joh. de Veer (vee en vlees) lichtten vervolgens toe hoe zij het probleem van de valorisatie zagen. Dr. Van Beukering wilde het pro soort Europees kartel, wat door de EEG verbindend verklaard zou moeten wor den. Overigens achtte hij zeker vóór 1970 een dergelijk plan nog niet oppor tuun. D heer De Veer sprak zich uit voor open concurrentie. 5,Ruimteschort voor Wal ja De Russische ruimtevrouw Valentina Teresjkowa heeft een „kosmisch schort", geborduurd met raketten, spoetniks, de maan en planeten cadeau gekregen toen zij in een televisie-pro gramma van drie uur optrad. Gherman Titof, de tweede Russische ruimtevaarder, zei voor de grap dat de lanceerdatum van de eerste ruimte- w, 16 juni, „door de mannen in de geschiedenisboeken zal worden beschre- 2n als de „zwarte zondag". Joeri Gagarin, de eerste Russische ruimtevaarder, sprak over de geheim zinnige „chef ontwerper" van ruimte schepen, wiens naam nog niet is gepu bliceerd. Hij zei dat het een „welbe kend geleerde" is, die invlieger is weest. De 26-jarige Valentina, die hetzelfde wollen pakje droeg dat zij op het reldcongres voor vrouwen deze week had, zong een paar coupletten ruimtevaartlied. Geen ruimtereis - toch astronaut Kapitein Robert A. Rushworth va.. Amerikaanse luchtmacht, die zich traint voor een hoogterecord, heeft het Ame rikaanse raketvliegtuig X 15 gebracht tot op een hoogte van meer dan 80 kilo meter om zijn astronauten-,,wings" te verkrijgen. De testpiloot werd gelanceerd vanuit ;n hoog vliegende bommenwerper steeg met een snelheid van ruim i kilometer per uur tot een hoogte "76.000 voet (87.713 meter). De luchtmacht kent de astronauten- wings" toe voor vluchten van hoger dan 80 kilometer. Het record staat op naam van ms Bob White met 314.750 voet (95.935 Druk op bedrijven om negers in dienst te nemen Drie aannemersbedrijven die aan ge meenteobjecten werken in Philadelphia i de V.S. hebben van de gemeente uur de tijd gekregen om een einde maken aan rassendiscriminatie bij ;t in dienst nemen van personeel Doen zij dit niet dan zullen de be staande contracten ter waarde van 685.000 dollar (2,5 miljoen gulden) ko men te vervallen en zullen de bedrijven nooit meer voor gemeenteopdrachten in aanmerking komen. De negerzanger Harry Belafonte heeft p een lunchbijeenkomst te Toronto een aanval gericht op president Kennedy wegens wat hij noemde het bankroet van de integratiepolitiek van de presi dent. Hij was van mening dat Kennedy vanaf het begin geweld had moeten toe passen om de integratie door te voe ren. De bijeenkomst was bedoeld om geld bij elkaar te brengen voor een fonds dat de naam zal krijgen van dr. Martin Luther King jr. Scherpe afwijzing ,Bonner"-wet 99J i Pa- Na afloop van een bijeenkomst rijs van de ministers van verkeer 10 Europese landen, qué uitgegeven, waarin medegedeeld wordt dat de ministers hun eenstem mige houding tegenover de Amerikaan se „Bonner"-scheepvaartwet hebben be vestigd. De deelnemende landen zeggen, dat zij weigeren deze wet te erkennen, die de Amerikaanse regering machtigt eenzijdige bevoegdheden uit te oefenen. Medegedeeld werd verder dat de ters nauwkeurige instructies aai kundigen hadden gegeven om hun ge meenschappelijk optreden tegenover de verschillende aan dij ordij gestelde vraagstukken voor te bereiden. Vol- bijc enkomen. opnieuw Oslo TOCH IS HET ZO! We behoeven gelukkig aan nie mand uit te leggen wat een dagblad is. Dat Is een blad dat dagelijks verschijnt, zal men hierop antwoor den. Helemaal juist is dat niet, want komt uw dagblad inderdaad iedere dag uit, dus óók 's zondags? Onze definitie gaat dus niet op, zodat we haar wat scherper zullen moeten formuleren: een blad dat bijna da gelijks verschijnt. Maar wat is bij- We wilden er slechts op wüzen, hoem oellijk de ge wone dagelijkse dingen bi een de finitie zyn te klem men. En daarom verlenen we ook graag voorrang aan een grondig aangelegd man die in een beslissing Rijksgerecht elke nuance van een spoorweg haar plaats in de defini tie gunde, daarmee niet alleen be wijzende, dat hij een secure kerel was, maar tevens, dat elk ding vol slagen onbegrijpelijk wordt wanneer we proberen alle facetten ervan haarfijn in een definitie uit te druk- Wat is een spoorweg? Nou. heel eenvoudig: „een onderneming ten doel hebbende de herhaaldelijke voortbeweging van personen en za ken over niet geheel onbeteke nende afstanden in de ruimte over een metalen fundament, dat door zijn constructie en gladheid het transport van grotere gewichts massa's, respectievelijk het bereiken van een naar verhouding aanzienlij ke snelheid mogelijk maakt en door deze hoedanigheid in staat is, in ver binding met de bovendien voor het opwekken der transportbeweging ge bruikte natuurkrachten (zoals stoom, elektriciteit, dierlijke en/of mense lijke spierkracht en bij hellend baan vak ook reeds door eigen zwaar te der transportwagens en hun la ding, enz.) bij het drijven der on derneming op de bet Duitse houding geweldige, geheel naar gelang de omstandigheden alleen op de tot doel gestelde nuttige, of ook mensenvernle- tigende en de men- seljjke gezondheid schadende uitwer king uit te oefenen". We kunnen ons moeilijk voorstel len, dat deze lintwormdefinitie het inzicht in het wezen van een spoor weg kan verhelderen. Afgezien van de zinsconstructie is het ons bijv. volslagen onduidelijk wat de men- senvernletigende en schadende uit werking van een spoorweg is. Maar dat doet weinig terzake. Als alles in één is verwerkt, is aan de eisen van een goede definitie voldaan en doet het er geen steek toe dat nie mand er iets van begrijpt. Dat doet ons sterk denken aan het roemruchte procesverbaal. (Nadruk verboden). de individuele haarlotion HAARTABAC is een individuele haarlotionbestemd voor de persoonlijke verzorging van Uw haar. HAARTAB AC bevordert de natuurlijke bloedcirculatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met HAARTAB AC geeft U het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Maurer+Wirlz Stolberg im Rheinland Moedig optreden van Belg bij luehtramp De Belgische minister van defensie, P. W. Sogers, heeft gisteren in het par lement woorden van lof gewijd aan he: moedige gedrag van een der omgeko menen bij de luehtramp met het Bel gisch militair vliegtuig. Hij zei dat de sergeant-majoor eerste klas E. Chabot, zodra de motor van de C119 in brand vloog, bevel gaf het toestel volgens de voorschriften te verlaten. Hierdoor, aldus de minister, konden tien man het toestel verlaten. Van een van hen ging de parachute echter niet open, zodat hij omkwam. Chabot kwam zelf ook om het leven in het vliegtuig. Tot de slachtoffers be hoorde ook een Kongolese onderofficier die in België een militaire opleiding kreeg. Hailsham wordt weg naar premierschap versperd Het Britse Lagerhuis heeft gisteren zijn goedkeuring gegeven aan het voor stel, dat het een edelman mogelijk zal maken afstand te doen van zlin titel, het Hogerhuis te verlaten en zich kan didaat te stellen voor het Lagerhuis. Het wetsontwerp zal nu door het Hoger huis worden behandeld. De kwestie is actueel geworden door ït verzet van Anthony Wedgwood het Lagerhuis te verlaten, toen zijn vader lord hij door de dood Stansgate werd, Volgens de vooraanstaande socialisti sche afgevaardigde Patrick Gordon Walker is de kwestie ook van belang de meningsverschillen in de servatieve partij over een opvolger premier Macmillan, wiens aftreden wordt verwacht als het gevolg van schandaal om de oud-minister van "tog Profumo. Gordon Walker stelde amendement voor, dat het wetsvoorstel al van kracht zou moeten worden niet pas bij de komende verkiezin gen. Hij deed dit, naar hij zei, omdat de Conservatieve partij een stroming i bestaan om lord Hailsham de weg ar het premierschap zolang mogelijk te versperren, zijn amendement werd echter met 174 tegen 113 stemmen ver worpen. Het wetsvoorstel werd vervol gens zonder tegenstemmen in derde le zing aanvaard. Panam komt met „zuinige" prijs De Pan American World Airways heeft voorgesteld op de transatlantische route een „zuinigheidsklasse" in te voe ren met een enkele-reistarief van 150 dollar. Dit zou een verlaging van 103 dollar betekenen van de prijs van een enkele reis van New York naar Lon den in de economy-class. De nieuwe transatlantische dienst, waaraan de raad van commissarissen van de Pan American zijn goedkeuring heeft gehecht, zou in april 1964 moeten beginnen. De andere luchtvaartmaat schappijen die op de transatlantische route vliegen en hun regering moeten echter nog toestemming geven, voordat het nieuwe tarief van kracht kan wor- De Pan American verklaarde, dat hetl plan voorziet in dagelijkse non-stop vluchten op de routes van New York naar Londen. Parijs. Frankfurt en Ro-1 Volgens de president van de Pan American zal de dienst met „zuinig heidsklasse" een transatlantische vlieg reis binnen het bereik van honderddui zenden mensen, zowel in de Verenigde Staten als in Europa brengen. Bij een gevecht tussen leden van twee negerstammen bij Port Shepstone, op 130 km van Durban, zijn woensdag minstens drie mensen om het leven ge komen. De stamleden -gingen elkaar met assegaaien, strijdbijlen en kapmessen te lijf. De politie die gesteund werd door een tank, nam ongeveer tachtig negers in hechtenis. Ongeveer 150 hutten den verwoest en dertg stuks vee i geslacht. Lefèvre over taalwet tot partijgenoot DENK aan het drama, dat over België zou losbarsten, indien een meerderheid zoals wij] die thans hebben, er niet in zou slagen de hangende vraagstuk ken op te lossen." Dit zei de Bel gische minister-president, Th. Lefèvre, gistermiddag in de Ka mer van Volksvertegenwoordi gers in Brussel bij de inleiding van het debat over de taalwetten. Het gaat hierbij om het tweede van de drie ontwerpen, die de rooms-katho- liek-socialistische coalitieregering heeft opgesteld om een definitieve regeling te treffen voor het gebruik van de twee landstalen, het Nederlands en het Frans. Het eerste ontwerp, dat België door een taalgrens in een Nederlands Frans sprekend gedeelte ver deelt, is reeds door het parlement goed gekeurd. Het tweede heeft tot doel het gebruik van de beide talen trale overheidsapparaat en de Brussel se agglomeratie te regelen. Het derde onderwerp betreft het gebruik van Frans en het Nederlands bij het Het tweede ontwerp behandelt onder ieer de samenvoeging van zes Vlaam- randgemeenten met de 19 gemeenten die thans Brussel vormen tot een ar rondissement „Brussel-hoofdstad", waar de tweetaligheid strikt zal worden toe gepast. Van Vlaamse zijde is tegen dit onderdeel echter heftig verzet gerezen uit vrees, dat ook in deze gemeenten het^ Frans een overwegende rol gaat Betogingen Een groot deel van de Vlaamse par lementsleden van de christelijke volks partij heeft zich daar openlijk tegen uitgesproken. Een door Vlaamse organi saties georganiseerde betoging in Wem mei, een van de zes randgemeenten die bij Brussel zou worden gevoegd, leid de de vorige week tot woelige tonelen, waarbij enkele leden van de rijkswacht verwondingen opliepen en een aantal ar restaties werd verricht. Een nieuwe be toging zal deze week worden gehou- andere gemeente, die in de- verkeert, namelijk We- zelfde positie zembeek. Compromis De Belgische premier kruiste de degens met een woordvoerder van de Vlaamse volksunie, die hem herhaal delijk trachtte te onderbreken. Wan neer gaat u eindelijk uw verstand in plaats van uw spieren gebruiken", voegde Lefèvre hem toe, doelend op de rel van de volksunie in de betogin gen tegen het onderwerp. Veel zal afhangen van de socialisti sche coalitiepartner van de C.V.P., die zich tot dusverre achter het regerings voorstel voor samenvoeging van de zes gemeenten heeft gesteld en nog geen tekenen heeft getoond om mede te wer- 1 aan een compromis, dat de Vlaara- leden van de rooms-katholleke par tij moet bevredigen. Z.-Afrika op alles voorbereid gaat bewapenen De Zuidafrikaanse minister van finan ciën dr. Donges, heeft in het parlement gezegd, dat hij niet zal aarzelen de be lastingen te verhogen om de veiligheid van het land te verzekeren. De begroting voor defensie voor het lopende jaar betekent een record in vredestijd. Volgens dr. Donges zijn er de laatste maanden veel dreigementen jegens Zuid- Afrika geuit, die echter niet tot oorlog zullen leiden, indien twee voorwaarden worden vervuld: ten eerste moet het land voorbereid zijn op agressie zowel van binnen uit als door een ander land. Ten tweede moet Zuid-Afrika vast besloten de eisen blijven afwijzen van de Afrikaanse-Aziatische en communis tische landen. Hevige gevechten met Koerden Radio Bagdad heeft melding gemaakt van hevige gevechten tussen opstandige Koerden en het Iraakse leger. In een communiqué wordt gezegd, dat vijf belegerde dorpen zich aan de Iraak se troepen hadden overgegeven. Op standige Koerden in het gebied van Imadiye die politieposten trachtten te naderen waren teruggedreven en zij wa- "in op de vlucht gedreven. Volgens het communiqué werden ve le opstandelingen'gedood of gewond. Ook een Iraakse luitenant en twee soldaten werden gedood. Paranormale genezers ï3fr aa"lei?ing °-m- van de uitlatingen als zou sinds het optreden van het kabinet-De Quay „het klimaat voor de 300 paranormale „gene- S^nstrg zrjn geworden" en als zouden „de genezers niet meer heime lijk hun praktijk hoeven uit te oefenen", heeft dr. J. H. Lamberts lid van de Tweede Kamer (soc.) zich met schriftelijke vragen gewend tot de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en van justitie. Dr. Lamberts vraagt daarin o.m. of de bewindslieden de juistheid van deze berichten, afgelegd door de voorzitter van de „Nederlandse werkgroep van paranormale genezers" kunnen bevestigen. Ook wordt ge ïnformeerd „welke richtlijnen er van de beide departementen zijn uitge- gaan of uitgaan teneinde het overtreden van de wet op de geneeskunst door bovengenoemde 'kwakzalvers' niet te doen vervolgen" De gaullistische afgevaardigden In het Europese Parlement hebben gitseren bezwaar gemaakt tegen een verslag smr de Nederlandse a.r.-afgevaardigde B. W. Biesheuvel, dat echter met grote meerderheid door de Europese af gevaardigden is goedgekeurd. Mr. Biesheuvel had volgens hen in dit rapport een overdreven pessimisme de dag gelegd bij de beoordeling de breuk met Engeland en de ge-i--^ köPremie ziektekostenverzekering De heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer (soc.) heeft de ml- ni,st"s..v,an sociale zaken en volksgezondheid en van economische zaken schriftelijk vragen gesteld over het voornemen van 35 particuliere ver zekeringsmaatschappijen om met ingang van 1 augustus de premie voor de ziektekostenverzekering aanzienlijk te verhogen, zulks o.m. met het oog op de sterk gestegen specialisten- en ziekenhuisverplegingstarieven. „Hebben de bewindslieden", aldus de heer Suurhoff in zijn vragen, „een oordeel over de vraag in hoeverre bedoelde tariefsverhogingen inder daad de aangekondigde premieverhoging wettigen". Het Kamerlid vraagt voorts of de ministers de Kamer een inzicht kunnen geven in de ontwikke ling der tarieven, die door specialisten voor niet-ziekenfondsverzekerden in rekening wordt gebracht. onthielden zich daarom van stemming. (Advertentie) N.inmiyjJW:! Ta eea étaafce Kij, Ook in België kan wel eens verwarring heersen. Zelfs bij de communisten in België is dat moge lijk. In april besloten de pro-Russische leden van de partij in Brussel dat het nu meer eens uit moest zijn met het ge scheld: vier pro-Chinese leden werden uitgestoten. Maar dezen, ook niet van gisteren, organiseerden een „buitengewoon con gres", waarop hun uit stoting werd geannuleerd en de pro-Russische com munisten werden uitge stoten. De vraag is nu maar: Wie is er nog communist in Brussel? Dat zal wel bij de ver kiezingen blijken. De Sowjetunie is met alles haantje de voorste. Iedere schooljongen droomt ervan nog eens naar Mars te gaan, maar ze beseffen zelf wel dat dit de eerste tijd onmo gelijk is. Maar de Sow jetunie staat voor niets; in Moskou is de eerste atlas van Mars uitgege ven, alsof de Russen er al een kijkje genomen hebben. De atlas bevat 474 tekeningen die ge maakt zijn toen de pla neet in 1956 relatief dicht bij de aarde kwam. I Een hotelhoudster in Rhenen wil een perma nente poppenexpositie in nationale klederdracht inrichten en de entree gelden van deze tentoon stelling bestemmen voor „Het Dorp". Tot dusver zijn poppen binnengeko men uit Frankrijk, Grie kenland, Oostenrijk, Ma rokko, Zweden en Tur kije. Nog meer eigenaren van poppen in heel Euro pa hebben aangekondigd te zullen meewerken. I Het is in Saigon niet veilig om naar de bios coop te gaan: de pers bureaus maken melding van een ontploffing van een handgranaat, waar schijnlijk, zo wordt er nog even bij gezegd, per ongeluk. Men neemt aan dat een politieman dit gevaarlijke speelgoed losjes in zijn gordel had gestoken en dat op een of andere manier de pen er werd uitgetrokken. I Een zilveren kan met schotel die meer dan een eeuw opgeborgen hadden gelegen in de kluis van een bank zijn gisteren in Londen geveild en brach ten maar liefst 110.000 gulden op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11