Prachtige uitvoering Hohe Messe door Leids Toonkunst-koor TER AAR EEN AGENT-BEZORGER Margriet Leiden kampt met chronische zorgen VVSL hield deur dicht RIJN- EN VEENSTREEK Haringvisserij op 56 NB was zeer slecht Jubilarissen van N.R.M. hadden dagtocht I EU WE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 JUNI 1963 la voor Leiden en Den Haag Donderdag Speeltuin Westerkwartier, Ten Kate- raat, 712 uur n.m.: Jubileumbazaar. Den Haag, Gebouw K. en W., 8.15 nr: Holland Festival Opera o.lv. Carlo faria Giulini m.m.v. Concertgebouwor- fest en Ned. Kamerkoor, „Falstaff" van ferdi. Vrijdag Lalkénlhail, 5 uur: Opening Verzetsten- Jomstelling door dr L de Jong. [Lakenhal, 8.15 uur: Herman Krebbers, jool, m.m.v. Danièle Dechenne, piano 1 Holland Festival), sonatenavond. i Waaggebouw, 2—4.30 en 79.30 u. n.m.: :-onderzoek. jpeeltuin Westerkwartier, Ten Kate- •iat. 712 uur nm.: Jubileumbazaar, n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Charlotte Kohier met „In het ra- van Tsjechow. Zaterdag Lakenhal, 105 uur: Tentoonstelling -zetsdocumenten. De Korte Vliet, Voorschoterweg, Tuin- est Hervormde Jeugdraad. jpeeltuin Westerkwartier, Ten Kate- ■iat, 312 uur n.m.: Jubileumbazaar. ISTERAVOND begaven we ons weer naar de Pieterskerk om er, naar we menen voor de negende maal, in het kader van het Holland Festi val Bachs „Hohe Messe" te beluisteren in de verklanking door het Leidse Toonkunstkoor onder leiding van Iskar Aribo en met medewerking van leden van het Concertgebouworkest. Dat het een goede uitvoering zou worden, viel nauwelijks te betwijfelen na zoveel jaren. Toch werden we enigszins verrast door het feit dat de vertolking ditmaal een ietwat ander karakter droeg dan vorige jaren. Dit was zeker niet in het nadeel van de uitvoering: wezen we vroeger bij 'herhaling op de gevaren van een wat overtrokken dramatische visie met bijbehorende felle dynamische con trasten, dirigent Aribo scheen zich nu meer aangetrokken te voelen tot meer contemplatieve, ingetogen zienswijze. Grote effecten geheel kreeg mee nenheid en rust doorzichtigheid Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.13 ir: Compagnie Roger Planchon met Jeorge Dandin" (Holland Festival). Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest Eugene Ormandy m.m.v. Herman ie-Jrebbers en Theo Olof, viooL Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: ?e-fce Wick Girls' Pipe Band en Rotter- mse Volksdanskring. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: S.O.S. Pa- (14 jaar). Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Nachtclub )e Groene Spin" (14 jaar), j Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Pas op voor Ie( mdoirleeuwen (18 jaar). Luxor, 2.30, 7 en 915 uur: Ich bin [~bch nur eine Frau (14 jaar). Trianon, 2 en 8 uur: Westside Story 4 jaar). Rex, 2.30, 7 en 9.15 uur: Het zwaard de veroveraar (14 jaar). Films van vrijdag af De misdaad t De helden- Girls, girls, Casino, 2.30, en 9.15 uui >en grenzen (18 j.) Lido, 2.30, 7 en 9j15 uui .gade (1)4 J.) Studio, 2.30, 7 en 9.15 uui udoir-Jeeuwen (18 j.) Niixor, 2.30. 7 en 9.15 uu •li (Elvis Presley) (aJ.) frianon, 2 en 8 uur: West Side Story fj.) jx, 2.30, 7.15 en 9.1(5 uurc Liefde op aatsbevel 018 j.) Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: 000 potheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. en ipotheek R. van Breest Smallenburg te ;rt «iderdorp is geopend. Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden, Het dier ft, s motief in de antieke kunst (t/m 25 Augustus). Academie, grafiek van Jan Beutener lot 7 juli) museum voor Volkenkunde, „Op expositie van nomaden, trekken kamperen (tot 6 oktober), leeszaal en bibliotheek Keuvens, Bree- aat 27, maandag en woensdag van 1 t 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 580 en n 7 tot 9 uur: zaterdag van 10580 uui Lakenhal, bekroonde inzendingen Ta ms' Prijs 1962—1963 (t/m 16 juni). Jeugdbibliotheek, leeszalen en oibllo- beek Reuvens, Plantage 6: maandag. V dinsdag van 4 tot 580 uur, woens- 'g en zaterdag van 12 tot 480 uur en lidag (speciaal voor de grotere jeugd, <n 6.30 tot 880 hut 'i avonds. ch Dinsdag 25 juni komt de raad is barmond bijeen. Op de agenda staan ne nder meer de volgende punten: vast- l! lelling van een naam voor een straalt i het uitbreidingsplan Endepoel; toe. penning van een subsidie groot f 100 de uitzending van 4 Warmondse irker.ners naar de wereldjamboree Athene; voorstel tot huur van de v ing Jan Steenlaan 28 en tot wederver- ir van deze woning aan de heer R. Jong, directeur gemeentewerken. V.V.V. vergadert Hedenavond om half negen houdt de 'V.V. de ledenvergadering in „De Stad lome". Er zal gesproken worden ove •aagweek 1963, alsmede over activiteiten ""I en de Kaagweek 1964. Ill SASSENHEIM „Crescendo* Onder leiding van de heer P. iruggen nam het dhr. Harmoniekorps ti| Crescendo" deel aan het concours Bond van Chr. Muziekverenigingen or n Nederland te Beikel Z.H. Gespeeld werden de suites „A simple lU^erenade" en „Beelden uit de Vogezen" ïide van Meindert Boekei. In de afd. E. (uitmuntendheid) werd IE Kn eerste prys behaald met 303,5 pnt. Sfeer van bezonnenheid aren spaarzaam, het een sfeer van bezon- l dit kwam aan de de duidelijke dictie het koor ten goede. Mocht de houding tussen koor en orkest nog wei wat wankel zijn, de inzetten, ook het wat moeizame Kyrie, klonken toch doorgaans voortreffelijk. In het Gloria, dat met het Kyrie uit 1733 moet stammen, werken al prachtige momen- :n in de koorzang bereikt. Een hoogtepunt voor ons Is niette min het Symbolum Micenum, d.i. het Credo, dat met de latere, grotendeels op vroegere werken gebouwde mis- delen eerst uit Bachs laatste levens jaren dateert (1747—49) naar recente onderzoekingen, en waarin Bach een volkomen unieke visionaire en „un- zeitgemasse" schrijfwijze heeft gevon den. De fragmenten Et incarnatus, en Crucifixus, evenals het Confiteor, heb ben we te Leiden nog niet vaak zo mystiek horen verklanken. Na het Credo treedt naar ons gevoel dn of meer een inzinking op, afgezien an het ontroerend schone Benedictus i het aan een cantate ontleende, even- :ns ontroerende Agnus, terwijl in het Dona nobis pacem weer de thematiek de Gloria-finale terugkomt ter vor ming van een grandioze afsluiting. Na het Crucifixus werd ditmaal in het Re- surrexit geen overdreven snel tempo aangenomen. Jammer dat daarna in het Spiritum Sanctum de gewenste rust aanvankelijk niet werd gevonden. Behalve het koor, verdienen ook de in strumentalisten, met name de blazers, veel lof voor hun geïnspireerde vertol kingen. Een bijzondere belevenis is voor ons altijd de wijze, waarop Aafje Heynis Qui sedes en dn Agnus Dei haar tech nisch meesterschap weet te paren aan bijna etherische sereniteit. George Maran moge in vergelijking met genoem- It een minder aantrekkelijk tenor- timibre bezitten, zijn technische verfij ning en muzikale aanleg schenken aan ISKAR ARIBO ingetogen zienswijze het Benediotus eveneens een grote kracht In haar duetten met alt en met tenor deed de sopraan Nelly van der Spek zich weer kennen als een betrouwbare Baoh-vertolkster. De bas David Holle- Oorlogsdocumentatie in Lakenhal Ter gelegenheid van het acht tiende congres van de Neder landse Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen uit de bezettingstijd, dat volgende week in Leiden wordt gehou den, wordt in een daartoe door het gemeentebestuur beschik baar gestelde zaal van het ste delijk museum „De Lakenhal" door het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie een ten toonstelling ingericht van do cumenten, foto's, tékeningen, affiches, drukwerken en ander materiaal, betrekking hebbend op de bezettingsjaren 1940- 1945. Met de medewerking van mevrouw O. C. D. ïd'enburg- Siegenbeek van Heulelom, con servatrice van de Historische Commissie van de Rijksuniver siteit te Leiden, zal tevens een afdeling worden ingericht met betrekking tot het verzet van de universitaire gemeenschap tijdens de bezettingsjaren. Te vens zal „Het Boekhuis" te Lei den een stand verzorgen van literatuur over het verzet. De tentoonstelling is niet al leen bedoeld voor de congres sisten, maar voor allen die er belangstelling voor hebben. Zo zullen o.a. ruim vijfhonderd leerlingen van de hoogste klas sen der middelbare scholen on der aanbeveling van de wet houder van onderwijs, de heer S. Sannes, de tentoonstelling groepsgewijze bezoeken. De unieke expositie zal vrij dag 21 juni om 17 uur in tegen woordigheid van genodigden worden geopend door dr. L. de Jong, directeur van het Rijks- instituut voor Oorlogsdocumen tatie te Amsterdam. Voor be langstellenden is de tentoon stelling geopend (met ingang van zaterdag 22 juni) op werk dagen van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag hoog water 2.41 u., 15.13 uur laag water 10.54 u.. 23.19 uur. rdjDe Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het agentschap TER AAR ^'Nadere inlichtingen abonnementen afdeling, Steenstraat 37. Telefoon 01710-31441 ,;Jot by de heer Lok, Muralstraat 7 Ter Aar. stelle wist in Tu solus en in Et in Spi ritum Sanctum fraaie momenten te rea liseren, vooral in het piano, waarbij we hem een enkele ongelukkige inzet graag willen vergeven. Oo"k al zijn we wat huiverig voor te lang volgehouden tra dities, de hoge kwaliteit van de uitvoe ring van gisteravond van een onvolpre zen meesterwerk heeft ons bijna geheel verzoend. Dr. J. v. d. Veen. Leidenaar redde jongen in Alphen Gistermiddag viel de bijna vierjarige Aider ik Klein uit de Nachtegaalstraat te Alphen aan den Rijn in het water i de Aar. De jongen dreef spoedig af raakte bewusteloos. De 45-jarige fitter H. J. Bosboom uit Leiden, die werk had aan de Aarkade, zag het, sprong onmiddellijk te water en kon het ventje op het droge brengen. Dokter Zwarten dijk, die juist in de buurt was, paste mond-op-mond-ademhaling toe. De jon gen kwam toen weer tot bewustzijn Citosadienst Leiderdorp- Leiden Het trajectgedeelte Leiderdorp-Leiden van de Citosa-busdienst Alphen Rijn-Leiden-Lage Zijde, dat tijdelijk de Hoge Zijde wordt gereden, zal maandag 24 juni a.s. af hervat worden langs de Lage Zijde. Deze dienst zal echter niet meer zoal3 voorheen door de Haarlemmerstraat rij den, doch via het Centrum van Leiden (Zijlsingel - Plantage - Breestraat enz.) naar het Station gaan. Schilderijenexpositie Morgenavond om 8 uur wordt in de Boerhaavezalen een expositie van schil derijen van Jaap van de Ende en Juffermans geopend. De tentoonstelling is daarna tot 5 juli dagelijks geopend van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. dagverblijf Margriet te Leiden hebben in het afgelopen jaar zware en chroni sche zorgen gehad, die voor hen vaak ernstige belemmering vormden in hun streven om de taken te vervullen in overeenstemming met de doelstelling de stichting. Zo lazen wy in het van daag verschenen jaarverslag. Nog steeds beschikt Margriet niet over de geldmid delen <^ie nodig zyn om een in alle op zichten verantwoorde exploitatie te kun- voeren, een exploitatievorm die de kinderen maximaal ten goede zou ko- De aanstelling van een geschoolde maatschappelijke werker en een klinisch georiënteerde kinderpsycholoog moest achterwege blijven. Ten minste even benauwend was het, dat de stich ting dikwijls niet de geldmiddelen ter beschikking had om aan de gewone fi nanciële verplichtingen te voldoen. In de stafbezetting kwam geen wijzi- :ng. De leden zijn op elkaar ingesteld een efficiënte vorm van samenwer king heeft het hele jaar hun dagelijkse taak lichter gemaakt. De kinderverzorg sters en het huishoudelijke personeel hebben zeer veel bijgedragen tot deze goede gang van zaken. Opgenomen werden 59 jongens en 45 meisjes, in totaal 104 kinderen. Enige klachten: slechte eetlust, slecht slapen, neuropathie, druk en beweeglijk, agres sief, onhandelbaar, driftig, bang, angstig huilering, overbeweeglijk, ongeremd, te licht in gewicht, onvoldoende voedings- Geslaagden Rijnlands lyceum Wassenaar Van het Rijnlands lyceum te Wasse naar ^yn geslaagd voor het diploma M.M.S.: de dames L. van den Berg, W. Bierens de Haan, D. M. Bloemendal, A. E. Dickinson, M. A de Groot, Jkvr. S. M. R. de Jonge,M. M. Kerkhoven, Y. M. Klatt, U. Ligteringen, M. Niks, L. Op- selten, E. C. J. B. M. Phaf. H. E. Reidt. Tj. de Sitter, A. P. Steenstra Toussaint, M. H. Trost, C. H. M. van der Vlies, A. H. Wennink, A. M. Mey. Er zijn drie kandidaten argewezen. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Margaretha Clazina Maria dv. W. A. Kemp en J M. T. Zwetsloot; Isabelle Eugenie dv. A. T. van Ewijk en A. J. v.d. Meer; Mar tha Johanna Maria dv. G. v.d. Hoorn en M. J. Fransen; Hildegard Inge borg dv. L. Messerschmidt en H W. v.d. Kwaak; Ronald zv. V. L. Pen- nings en A. Keijzer; Elisabeth Louise dv. H. P. Weijers en E. L. Zoet; Bir- gitte Elisabeth dv. K. C. van Oossa- nen en K. E. Steens; Ada dv. IJ. van Dijk en N. Ouwehand; Alfonsus Hen- drikus Maria zv. J. A. Cornelissen en F. M. van Ovost; Ingrid Petra dv. G. E. Feenstra en G. Sommeling. GEHUWD: L. Huijding en C. Vol- picelli. OVERLEDEN: M. J. Lukkien 16 jaar dochtor; R. F. L. Cavé 18 maan den zoon; C. A. Griffioen 73 jaar man Wedvlucht postduiven Wedvlucht van Fergnier af. Afstand lm 290 km, gelost om 6 uur met N.O. wind. De Rijnvliegers: In concours 240 vo gels, le duif 10.20.54 C. de Ridder 1-9; Gebr. Kok 2-4-5-8; A. G. Holland 3, Da de Ridder 6; A. v. Hemert 7. De Vrien denclub: In concours 220 duiven; eerste 10.22.-; L. v. d. Nieuwendyk 1-2-4; D. v. d. Nieuwendyk 35; J. v. Alphen 6; M. d. Lange 7; A. v. d. Meys 8-9-10. De Bonte Duif: In concours 100 vogels, le 10.24.54; J. Noordervliet 1-2; J. Roest 3- 4-10; W. Sira 5; F. dc Haas 6; G. v. Al- bada 7; J. Kukler 8; Bink v. d. IJssel 9. Leidse Postd. Club: In concours 200 dui ven: D. Mosseveld 1; T. v. Amsterdam 2-4; Bink v. d. IJssel 3; Chr. v. d. Pluym 5; C. v. d. Berg 6; J. Beugelsdyk 7; C. v. d. Poel 8; J. v. d. Niet 9; J. Beekman 10. toestand, verwaarlozing, jaloezie, bron chitis. opvoedingsmoeilijkheden, moei lijkheden met ontlasting, geregelde tem- peratuursverhoging, groeistoornissen, spastisch en onzindelijk. In 74 gevallen gaf de huisarts een ver wijzing naar het Kleuterdagverblijf, in 8 gevallen het consultatiebureau voor kleu ters, in 9 gevallen de kinderkliniek, in 11 gevallen de kinderarts, in 1 geval de schoolarts en in 1 geval het Medisch-Op- voedkundig Bureau. Het aantal aanmel dingen beweegt zich voortdurend instij gende lijn. Het aantal kamers van het pand Boer- haavelaan 4 werd met twee uitgebreid nu 12. Overwinning waterpolo voor L.W.V. De tweede wedstrijd in petitie van de KNZB heeft de Leidse Watervrienden eindeiyk een overwin ning opgeleverd. In „De Zyl" versloe gen Van der Hulst c.s. gisteravond het Bodegraafse BZPC met niet minder dan 72. Het reserve-zevental Zyl liet zich in Amsterdam door DJK niet verrassen: 02. Opvallend was bil LWV-BXPC, dat vooral de Bodegravers meer last dan gemak van de nieuwe spelregel speeltijden hadden. Het nu belangrijk geworden onderdeel „zwemmen" was b de Watervrienden nog enigszins ve: zorgd en dat gaf de doorslag: 72. Rinj de Kruis, Elie Vogelenzang (2x), Piet Peynaker en Joop van der Hulst (3x) zorgden voor de Leidse doelpunten. De Zyl-reserves hadden gisteravond in het overigens koude water van hel Amsterdamse Brediusbad aan één speel- tyd voldoende om het vierde zevental van DJK, na een aardige wedstrijd met 02 te verslaan. Ton Roman nam in de eerste helft de beide Leidse doelpunten voor zyn rekening. Discussie-avond Natuurvriend Gisteravond verzamelden de Leidse aquarianen van De Natuurvriend zich in de showroom van Olga-matrassenfa- briek aan de Hansenstraat, aquaria staan opgesteld. Het verheugde voorzitter P. Geertsema dat hy een groot aantal leden mocht verwelkomen. huishoudelijke mededelingen betroffen vrywel alle de huiskeuring, die tember wordt gehouden. Als deelnemer namens De Natuurvriend aan de lande- lyke huiskeuring van de N.B.A.T. werd aangewezen de heer J. Viser. Na de pauze werd er van gedachten gewisseld over onderwerpen het aquarium betref fende, het algenprobleem. op gehoopt. Maar ze hoefden niet met droge kelen naar Delft terug, de lustrumvierende studenten die een onofficieel bezoek aan hun vrouwelijke collega's in Leiden wilden brengen. Het Delftse Studenten-Corps viert zijn 23ste lustrumfeest, van 29 juni tot 12 juli- Zo'n feest wint nog aan plezier als andere univer siteitssteden er ook even door worden aangeraakt. Dus trok een jaarclub van het D.S.C. gistermid dag met een Jan Plezier naar Lei den. Ze hadden hun komst wel be kendgemaakt maar wisten niet hoe de ontvangst zou zijn. Bij het ge bouw van de V.V.S.L, aangeko men, werd hun te verstaan gege ven dat de vrouwelijke studenten niet in de gelegenheid waren hen te ontvangen. De bezoekers hiel den nog aan en hun aandrang kreeg zelfs even het karakter van een smeking maar toen enkele V.V.S.L.'ers een theeblad met dampende koppen thee door het venster naar buiten schoven ver vloog wel de laatste hoop dat de deur nog zou opengaan. Er bleef niets over dan de lafenis maar op de stoep te nuttigen. Het is niet onmogelijk, dat de heren elders in Leiden nog ander vocht tot zich hebben genomen, want de Jan Plezier reed pas ruim een uur later het Noordeinde op. Vrolijk in de richting Delft. Foto N. van der Horst ALPHEN AAN DEN RIJN Vragen over voetbalveld In verband met de sleohte toestand, waarin het hoofdterrein van de voetbal vereniging verkeert, zodat afkeuring door de K.N.V.B. niet onmogelijk is. heeft de heer Trouwborst lid van de raad voor de P.vjdA., de volgende vragen tot het college van burgemeester en wethouders gericht: 1. Is u geïnformeerd over bovenge noemde slechte terrein toestand en de risico's, die dit voor genoemde Alphense voetbalvereniging meebrengt? 2. Heeft u zich beraden over de door u te nemen maatregelen om het terrein van deze vereniging nog voor de aan vang van het nieuwe voetbalseizoen be speelbaar te maken? 3. Is een bedrag, gelijk aan de huur opbrengst van de eerstkomende vier jaar. toereikend om het terrein opnieuw te laten aanleggen en is u bereid ccn der gelijk bedrag hiervoor uit te trekken? Ondergetekende verzoekt u met klem. gezien de urgentie van eventueel te men maatregelen, deze vragen te beant woorden in eerstvolgende openbare raadsvergadering. Om de B. en W.-beker ALPHEN VERSLOEG ALPHENSE BOYS Het twee klassen hoger spelende Alphen heeft gisteravond revanche genomen op Alphense Boys voor gelijke spel van vorige week. Was Alphen minder royaal met de kansen Visserij golfjes TNE haringvisserij op 56 NB was hopeloos. De KW 121 Brittenburg deed twee trekken die totaal niets opleverden. De schipper besloot daarom de koers naar het noorden te verleggen. Hij was niet de enige. Ook de Willem van der Zwan verliet de 56 NB. Dit schip is inmiddels in de Noord aangekomen. De schipper had geen spijt van deze verhuizing, want er werd aardig gevangen: schelvis, wijting, kabeljauw, gul en wolf. De dryf- netvisserij ondervond veel last van de harde wind. Betere berichten wer den vernomen van de logger- en kottervloot die op platvis jaagt. Er wer den trekken doorgegeven van 3040 kilo tong en 1015 manden andere vis, hoofdzakelijk schol. Aan de woensdagmarkt in IJmuiden verschenen 15 vaartuigen, die zorgden voor een aanvoer van 1184 kisten. Ook dinsdag was er niet veel aanvoer, zodat de prijzen behoorlijk opliepen. Gespeci ficeerd bedroeg de aanvoer 440 kisten schelvis, 335 wijting, 90 gul en kabel jauw, 30 makreel, 165 schol, 2 tarbot, 70 diversen, 132 kl. k haring, 200 st. stij ve kabeljauw en 2600 kilo tong. In IJmuiden lagen vandaag onder aan de markt de KW 145 Anna Lydia met 420 kisten en 400 st stijve kabel jauw, de KW 195 met 350 kisten en 300 st. stijve kabeljauw, de IJM 26 's-Gra- venhage met 325 kisten en 235 kL k. ha ring, de VL 84 Jan Senior met 300 kis ten, de VL 121 Petronella met 450 kisten en de VL 153 Liesje en Rutger met geveer 250 kisten. Donderdagmorgen vijf uur liep nog binnen de IJM 35 Post Boy met 780 kisten. In april 1963 werd de haringvisserij nog slechts op geringe schaal uitge- Dinsdag bood de directie van de N.V. Nederlandsóhe Rotogravure Mij., in het kader van het gouden feest der N.V., aan alle jubilarissen die dit jaar respectievelijk vijftig, veertig of vijentwintig jaar aan het bedrijf wa ren verbonden, een uitgaansdag aan. Die jubilarissen waren de heren D. Binnekamp en J. Smit, beiden goud, C. Kamphuus, veertig jaar aan het bedrijf verbonden, en Nievaart, Sterk, Voorzaat, Broers, Lentz en Heuzen, allen zilver. 's Morgens om 10 uur werd gestart in gezelschap van de oudste directeur der N.V., de heer J. C. Stafleu, benevens en kele leden van de jubileumcommissie met hun dames. Via Utrecht voerde de tocht naar Doorn, waar koffie werd gedronken. Hierna werd de reis voortgezet om door de prachtige bossen van de Veluwe Schaarsbergen te bereiken. De koffie maaltijd hier deed de gestaag neerval lende regen al gauw vergeten. Hier voegde zich ook mr, S. C. H. Coe- bergh bij het gezelschap. Het volgende doel was het Openluchtmuseum te Arn- hem. Na een wandeling over het uitge- gezelschap weer in Leiden. strekte terrein ging het gezelschap op nieuw „scheep", nu naar Zeist, waar de directie in „Het Jagershuis" de deelne mers een diner aanbood. Tijdens dit diner richtte de directeur de heer Stafleu, zich in een persoonlijk woord tot elk der jubilarissen. Naast de felicitaties bood hij hun een enveloppe met inhoud aan cn ditzelfde deed, na mens het personeel, de heer F. Hakkaart. Aan het eind van het diner nam mr. Coebergh het woord. Ook hij bracht zijn waardering tot uiting voor de trouw aan de onderneming. Om ongeveer half elf arriveerde het oefend. De aanvoer van platvis bereikte een bevredigend peil; het aanbod rondvis was aanzienlijk minder dan in maart. De uitvoer van zeevis beweegt zich in stijgende lijn. In de verslag- maand verdween 3970 t( grenzen met een waarde van f 8,1 mil. joen tegen 2474 ton voor een waarde f 6,3 miljoen in april 1962. Afnemers waren onder meer België (904 ton), West-Duitsland (596 ton). Frankrijk (1614 ton), Italië (293 ton), Groot-Brittannië (226 ton), Zwitserland (83 ton) USA (146 ton). De uitvoer van gezouten haring be droeg in de verslagmaand 1374 ton een waarde van f 1,3 miljoen tegen 1736 ton voor eveneens f 1,3 miljoen in april 1962. Geleverd werd onder België (427 ton), West-Duitsland (487 ton), Oost-Duitsland (200 ton), Noorwe gen (89 ton), en Israël (60 ton). De uit voer van bokking vertoonde in april 1963 een normaal beeld; uitgevoerd werd 332 ton voor een waarde van f 493 000 tegen 307 ton voor f 322.000 in april 1962. Griekenland was met 247 ton de grootste afnemer, gevolgd door West- Duitsland met 47 ton en België met 25 ton. De uitvoer van verse haring verliep door het geringe aanbod niet zo bevre digend. Men bracht het tot 370 ton voor f 245.000 tegen 1273 ton voor f 494.000 in april 1962. Verzonden werd onder meer naar België (124 ton) en West-Duitsland (207 ton). Door de geringe stoffen was de produktie in de verslagmaand niet groot. De uitvoer bedroeg, inclusief marinades, 744 f 1,1 miljoen tegen 927 ton f 1,1 miljoen in april 1962. L1SSE Geslaagden Mulo-i De volgende leerlingen van de Geref Ulo-school zijn geslaagd voor het mulo examen (scheikunde): Rolly Benjamins, Trudy de Graaf, Gert Nieuwenhuisc en Nel Tromp. Geslaagd H.B.S. Onze plaatsgenoot A. van Reeuwijk slaagde aan het Mendel-college te Haar- voor het eindsxamen HiBS-A. omgesprongen dan was de score ho ger geweest. In de eerste helft tegen de schuin over het veld staande wind spelend, heeft Alphense Boys de stand 00 we ten te houden. Alphen speelde te kort en daar wist stopper Wortman c.s. wel raad mee. zodat Vreeswijk maar weinie spectaculaires behoefte te doen, want hij is een acrobaat in het doel. Ook de Boys kwamen in de eerste helft vrywel niet verder dan stopper Koopman. In de tweede helft bleek spoedig dat de vermoeidheid van maandag de Boys nog in de benen zat. Het plaatsen was onverzorgd en zo kon Alphen steeds weer terugkomen. Met een fraai schot van rechtsbuiten Planken werd het na vyf minuten 01. Toen zeven minuten later middenvoor Tuinenburg er 02 van maakte, zag het er voor de Boys slecht uit. Temeer daar men zich steeds maar weer op eigen helft terug trok. Met weinig fraai spel sleepte de wed- stryd, opnieuw door een talryk publiek bygewoond, zich naar het eind. Twee minuten voor het einde wist rechtsbin nen Holstein enkele missers in de Alphense defensie af te straffen en van dichtbij Proost te passeren, 12. Voor de gelykmaker was de tyd tekort hoe wel de Boys er nog even hard aan werk- HAZERSWOVDE E.H.B.O. jubileerde De afdeling Hazerswoude van de Ver- einging voor E.H8.0. vierde gisteravond in het Verenigingsgebouw haar koperen jubileum. Voorzatter H. Madern sr. merk te in zijn openingswoord op, dat de plaatselijke EjH.B.O. in de afgelopen 12% jaar gelukkig nooit voor ernstige rampen heeft gestaan. Wel heeft men elders hulp geboden, zoals bij de wa tersnoodramp in 1953. Voorts werkte de afdeling mee aan het bevolkingsonder zoek en aan aoties van het Rode Kruis. De afdeling had ook een groot aandeel in de stichting van een nieuw wijkge- bouw. Het dorp telt momenteel 39 ge oefende E.HJ3.0.-ens. Leden der afdeling verzorgden het ver dere programma van de avond door het toneelstuk „Het meisje van het schil derij" op te voeren. Blijkens het enthou siaste applaus na afloop hebben de E.HB.O.-ers niet zonder succes het po dium betreden op deze bijzondere avond Ook loco-burgemeester H. van Rijn en dokter P. J. Meyst waren aanwezig. Schouw Ambachtspolder Het bestuur van de Ambachtspolder te Hazerswoude maakt bekend, dat op dins dag 25 juni schouw zal worden gedreven over alle vaarten. 6loten en alle kunst werken in de polder. IEIMI/JDEW Plattelandsvrouwen op stap Samen met de afdeling Alphen aan den Ryn reden gisteren in de stromen ir regen de christeiyke plattelandsvrouwen uit Leimuiden weg voor het jaariykso uitstapje. De bus bracht hen naar Ede. waar na een aangename koffiepauze het Instituut voor Zuivelonderzoek werd be zichtigd. In het Pannekoekhuis te Lunteren ge bruikte men de lunoh, waarna wat werd rondgetoerd door de bosryke streken van Gelderland. Toen het weer wat opklaar de, was er tijd voor een zonnige wande ling in de nog druipende bossen, waar van de dames zeer genoten. Hierdoor werd tevens de eetlust opgewekt, zodat het diner, dat in Leersum werd geser veerd, dubbel goed smaakte. De da mes keerden 's avonds voldaan hu.s- w aarts. LPSV behoudt kans op promotie Het voetbalelftal van de Leidse politie speelde tegen het elfal van de Hilver- sumse politie. Dit was een wedstryd voor de promotiecompetitie naar do hoofdklasse van de N.P.S.B. De verdedi gingen overheersten in deze stryd vol komen en zo eindigde dit duel in een 00 gelijkspel. In de Leidse defensie was het vooral stopper Piet v. d. Sleet, die uitblonk. Daar Hilversum verleden week Den Helder klopte met 71 en twee van de drie clubs promoveren, hebben L.P.S.V. en Hilversum een goede kans hiervoor. De stand is nu: Hilversum 2 110 3 7—1. L.PSV 3 0 3 0 3 3—3; Den Helde,- 3 0 2 1 2 4—10. Op 25 juni wordt gespeeld Hilversum Den Helder en op 2 juli Hilversum— L.P.S.V. Sfeer in *t gezin De „Nieuwe Leidse" er in I

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3