Afrika en Azië volop in belangstelling de 7.i Dr. Locher in OEGSTGEEST: Open deuren voor Evangelie Indonesische Kerken hopen op uitbreiding van zendingshulp uit ons land: mensen en geld Opgave is met de Kerken daar tot vernieuwing te komen Te hoog chloridegehalte in boezemwatereren Collecte in Leiden voor de kinderuitzending Classicale afgevaardigden in Oegstgeest bijeen Acad jaar in OEGSTGEEST gesloten Schenk met Vaderdag KLOSTERBERG MACHTUMER RIESLING Voor VADERDAC 5.000 BETERE sporthemden voor halve prijs A 2 9P NIEUWE LE1DSE COURANT 4 VRIJDAG 14 JUNI 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Waaggebouw. 2130 en 7—9.30 uur m: T.b.c.-onderzoek. Zaal Koningskerk, W de Zwijgerlaan. 7.45 uur: Ruilavond voor verzamelaars Leiderdorp, Dorpshuis, 7.45 uur: Openbare les muziekschool. Zaterdag Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Geza menlijk concert Betriebs Chor Fuhr und Reinigungsamt, Wiesbaden en Stem des Volks, Leiden. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze", van Lessing (Holland Festival) Station N.S., 1.45 uur: Vertrek K en O.-excursie naar Amsterdamse water leidingduinen. Busstation, 2.30 uur: Vertrek K. en O.- excursie naar St. Jorisdoelen Noord-wijk- Binnen. Busstation, 1.40 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar Pan van Persijn. Den Haag Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nederlandse Toneelmanifestatie „Uitkomst" van Heijermans. Op gouden Wieken, 8.15 uur: Residen tie Vrouwenkoor. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: S.O.S. Pa cific (14 jaar). Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Nachtclub „De Groene Spin" (14 jaar). Studio. 2.30, 7 en 9.15 uur: Pas op boudoirleeuwen (18 jaar). Luxor. 2.30, 7 en 9 15 uur: Ich bin auch nur eine Frau (14 jaar). Trianon, 2 en 8 uur: Westside Story (14 jaar). Rex, 2.30, 7 en 9.15 uur: Hert zwaard van de veroveraar (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargeno men door deze apotheek. Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden, Het dier als motief in de antieke kunst (t/m 25 augustus) Academie, grafiek van Jan Beutener (tot 7 juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Op Trek", expositie van nomaden, trekken en kamperen (tot 6 oktober) Lakenhal, bekroonde Inzendingen Ta- lens' Prijs 1962—1963 (t/m 16 juni). L,eeszaaJ en oibiioiheek cteuveu». tfn straat 27, maandag en woensdag var tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag v 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuveria, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur. w< dag en zaterdag van 12 tot 430 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 630 tot 830 uur avonds gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. te Oegstgeest sprak dr. G. P. H. Locher, vóór zijn tweede vertrek naar Indonesië over zijn ervaringen in dit land gedurende zijn verblijf van half maart tot begin mei van dit jaar en over de verwachtingen waar mee hij zijn tweede reis begint. Hij begon met op te merken, dat het ge schil om Nieuw-Guinea een heel eigen, vaak irrationele plaats heeft gehad in het leven van het Indonesische volk en zijn regering. Door dit conflict liep ook het aantal Nederlandse zendingarbeiders in Indonesië snel terug. De Indonesische kerkelijke leiders hoopten voortdurend dat het conflict snel zou worden opgelost om daarna weer nieuwe zendingsarbeiders te kunnen vragen. Daarbij hielden ze echter voortdurend rekening met de stromingen in de Indonesische regering. We merkten er hier weinig van dat ze tegen de wensen van de regering op grond van het Evangelie en de verbondenheid in Christus hun eisen durfden te stellen. Leerlingenavond Leidse Muziekschool Maandagavond om half acht geven de leerlingen van de Leidse Muziekschool in de meisjes-hjb.s. aan de Kagerstraat hun jaarlijkse uitvoering. Medewerking verlenen de jeugdaccordeonorkesten on der leiding van de heer L. Boellaard. strijk- en blaasensembles en het Toon kunstorkest Nadat verleden jaar romer het geschil as besledht, kèken de kerkelijke lei ders eerst de kat uit de boom. Toen echter bij een bezoek, dat de voorzitter de Nederlandse Zendingsraad tij dens zijn verblijf in Indonesië aan mi nister Soebandrio bracht, deze laatste welwillend bleek te staan tegenover de toelating van nieuwe Nederlandse Zen dingsarbeiders, besloten de Kerken uit nodigingen naar Nederland te doen uit gaan. Daarbij was het een goede zaak. dat de verschillende zendingen in Ne derland overeenkwamen niet afzonder lijk maar gemeenschappelijk de nieuwe contacten te gaan leggen. Aanvankelijk wilden de Indonesiërs alleen contact over de vragen die samen hingen met de problemen van de Kerk in West-Irian. problemen waarover de kerkelijke leiders in Djakarta veel spra ken, maar waarvoor ze na het wegtrek ken der Nederlanders bijna niets heb ben gedaan. In het begin van dit jaar wilde men in Djakarta gesprekken met de Nederlandse Zending over 'n breder program. Deze contacten zouden dan sa menvallen met de grote Kerkenconferen- tie in Makassar, die in juli a.s. zou wor den gehouden. Ter voorbereiding van dit alles en tevens om een noodzakelijk bezoek aan West-Irian te brengen gingen ar. Locher en dr. H. de Kleine van de Rijnse Zending half maairt jJ.. naar In donesië; de eerste bezocht tevens, als enige van het Europese continent, een grote conferentie van Zuid-Oost-Aziati sche Kerken in Singapore. Geen creativiteit Bij dit eerste bezoek werd het dui delijk, dat de Indonesische kerken ho pen op uitbreiding van de zendings hulp uit Nederland in mensen en geld. Zij hopen daarop omdat er in het te genwoordige Indonesië grote kansen zijn voor de verbreiding van het Evan gelie en zij er zich van bewust zijn dat ze zelf deze kansen maar zeer ten dele kunnen aangrijpen. Daarbij willen de leiders van de verschillende Kerken medewerking van Nederland uit op de oude manier. Over vernieu wing hebben ze weinig gedacht; er L geen creativiteit om nieuwe wegen te zoeken. De Jonge Kerken zijn op dit punt oud geworden, ze blijven lopen in het oude spoor en willen het liefst maar aanknopen bij het punt waar of 6 jaar geleden de banden met Ne derland moesten worden doorgesne den. Gelukkig wil de centrale leiding in de Raad van Kerken in Djakarta wel naar nieuwe wegen zoeken. Zij denken aan de tienduizenden stu denten, die er thans in Indonesië zijn. Het streven is iedere provincie een eigen universiteit te bezorgen, waarbij deze universiteiten meer vakscholen zijn jongelui, die de middelbare school heb ben afgelopen dan wetenschappelijke in stituten in westerse zin. Hier ligt eer grote taak voor de Kerken; misschien is het wel belangrijker hiervoor beschikbaar te stellen dan christelijke universiteit, was blemen aan vastzitten. Zij denken ook aan lekentrainingscen- tra zoals er één, oecumenisch, in Soeka- boemi is geopend en in Oost-Java ge opend zal worden. Daaraan zijn reële mogelijkheden voor Nederlandse zen dingsarbeiders. Men denkt ook aan de theologische op leidingen die nodig zijn om honderden godsdienstleraren te vormen. Op alle on derwijsinrichtingen in Indonesië, van de lagere school af tot en met de universi- tot bevoogding wordt verdacht en de Indonesiër zich niet meer tegen wer kelijke of vermeende bevoogding ver- :t. Er zijn open deuren voor het Evan gelie, maar als in de dagen van de apostel Paulus zijn er ook veel tegen standers. Er zijn de ultra-nationalisten, die vra gen wat die buitenlanders komen doen. Er zijn de communisten, die vragen waar de Kerken hulp willen hebben uit kapitalistische landen. Er zijn de mos- r, die de uitbreiding der Kerken pro beren af te remmen. Dr. Locher hoopt dat van deze tweede ;is. die hij tezamen met drie Neder landers, een Duitser en een Zwitser gaat ondernemen een nieuwe uitbreiding van het werk in Indonesië en Irian het ge volg zal zijn. „Daarbij zullen wij moeten vermijden het oude werk zonder meer op te nemen. De opgave zal zijn met de Kerken van Indonesië werkelijk tot ver nieuwing te komen, tot de aanpak van we taken, waarvoor de Kerk zich thans gesteld ziet, en dan gemeenschap pelijk met andere zendingen, waarbij we reëel moeten bedenken dat dit alles, zeker ook dit laatste, gemakkelij ker gezegd is dan gedaan." Dr. Locher eindigde met er zijn blijdschap over uit te spreken, dat de Nederlandse zending mag bleven deel nemen aan de proclamatie van Gods werk in Indonesië. „De Kerken daar vragen dit terwille van de zaak van het Rijk van God in dat deel van de ■ereld." HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND De Verenigde vergadering van hoogheemraadschap Rijnland kwam te Leiden bijeen voor haar rekening-' gadering. Het over het dienstjaar 1962 door het College van Dijkgraaf en hoog heemraden gevoerde financiële beleid vond bekrachtiging. Het jaarverslag 1962 gaf aanleiding tot enige discussie over relatief hoge chlori de-gehalten in enkele boezemwateren in het najaar van het verslagjaar. Dit verschijnsel moest in hoofdzaak worden geweten aan extreme chloride-gehalten van het inlaatwater te Gouda, tijdelijk veroorzaakt door bijzonder lage Rijn standen. Hoezeer het voor de waterhuis houding van ons land noodzakelijk is, paal en perk te stellen aan de zorgwek kende vervuiling van de Rijn in het bo- Bij zijn oriëntatiebezoek aan Leiden heeft ds. W. van Herpen, Hervormd predikant te Kinder dijk, het beroep van de Leidse Hervormde Gemeente aange nomen. Ds. Van Herpen is in 1925 geboren en aanvaardde het ambt in Melissant (1954), dat hij in 1958 verwisselde voor Nieuw- Lekkerland, waarvan Kinder dijk een onderdeel is. Hij is le- gerpredikant geweest te Oirschot en Den Haag. REGENJASSEN HAARLEMMERSTRAAT 87 TVTU van 17 t.m. 22 juni de gezamen L* lyke verenigingen voor kinderuit zending, verenigd in de Leidse Raad voor Kinderuitzending, wederom eer roep doen op de milddadigheid van publiek zü het mij vergund even stil te 6taan bü het prachtige werk van deze uitzendvereniglngen en de betekenis DR. LOCHER Blijvende deelneming ao proclamatie teiit, wordt twee uur per week verplicht door de Staat betaald godsdienston derwijs gegeven. Tuinduizenden var ze studerende jongelui wensen Protes tants-christelijk godsdienstonderwijs t£ volgen. Voor de opleiding van de hon derden leraren, die hiervoor nodig zijn hoopt men van Nederland uit docenten en beurzen te krijgen. Een andere vraag, die onder ogen wordt gezien is de bewerking var achterbuurten in een 6tad als Djakarta. Verder: hoe het isolement van de Ker ken in Oostelijk Indonesië te doorbre ken? Hier zien de Indonesiërs overal mogelijkheden voor Nederlandse zen dingsmensen. Daarbij zal, naar de me ning van dr. Locher. prioriteit moeten worden gegeven aan nieuw werk. dat door de verschillende Nederlandse zen dingen gemeenschappelijk kan worden ondernomen. Geen verdenking We moeten goed beseffen dat de Kerk in de tegenwoordige economi sche en politieke veranderingen in In donesië kansen heeft als nooit tevo ren. Daarbij heeft het dr. Locher. toen hij na 7 jaar Indonesië terug zag, ge troffen, dat de doem van de koloniale sfeer, die na 1950 nog overal aanwe zig was, nu de discussie niet meer I bepaalde. Men kan werkelijk als vrije mensen met elkaar spreken, waarbij de Nederlander niet meer van zucht uit 33 Her-1 se vormde classes waren gisteren in P- het Oegstgeester zendingshuis bueenge. komen voor de halfjaarlijkse vergade ring van de commissie voor de Binnen landse Vertegenwoordiging van de Raad de Zending. De vergadering werd voorgezeten door ds. A. Oskamp van Heemstede, vice-voorzitter van de Raad de Zending. waren drie sprekers: dr. G. P. H. Locher, die verslag deed van de erva ringen opgedaan op een reis door Indo nesië en West-Irian, waarvan hij begin mei terugkeerde; dokter F C. van der Horst, de medische secretaris, zette met voorbeelden uiteen hoezeer de medische zending de laatste twee jaar karakter verandert en wegen zoekt, door moeder-en-kind-zorg en aller lei sbciaal-preventief werk, dat meer mogelijkheden biedt om door te dringen de sociale verbanden waarin de men- Advertentie OEGSTGEEST Dr. Locher vanmorgen vertrokken De secretaris van de Hervormde Raad uor de Zending dr. G. P. H. Locher ver trok hedenmorgen van Schiphol naar donesië. Op weg daarheen brengt hij bezoek aan Israël waar een van zoons enige maanden werkzaam is. De volgende week zaterdag hoopt hü In Djakarta aan te komen. De grote vergadering van de vertegen woordigers komst met vele predikanten en genodigden het academisch jaar aan de Zendingshogeschool te Oegstgeest gesloten. Na een lezing van dr. G. P. H. Locher gaf de waarnemend-lector, dr. L H. Enklaar, een overzicht van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Door de gang van zaken op Nieuw- Guinea zijn de korte cursussen met vele deelnemers, die zich voor werk op dat eiland voorbereidden, afgelo pen Er was nog wel een korte cur sus, die geheel op Afrika gericht was en gedurende vier maanden door zes cursisten werd gevolgd. Het achterliggende jaar werd sterk bepaald door de afwezigheid van de rector, prof. dr. E. Janzen Schoonhoven, die met zijn vrouw voor tien maanden naar Kameroen vertrok, en de afwezig heid van de predikant-directeur, ds. H. K. Jonkman, die met zijn gezin voor twee jaar als jeugdpredikant naar Gha na ging. Dr. Enklaar was tot deze dub bele waarneming geroepen, daarbij trouw ter zijde gestaan door de secre tarie van de Zendingsschool G. van den Hoven van Genderen, dr. A. Th. van Leeuwen voor de leiding van de pre dikantencursus en ds. A. de Kemper voor allerlei Bijbelkrmg- en pastoraal werk. Op 1 januari trad de voorzitter van het curatorium, prof. dr. J. N. Seven- ster, af. Hij werd opgevolgd door prof. dr. H. Berkhof. Vier kandidaten legden het zendings examen af. In oktober a.s. zullen drie nieuwe kandidaten van de Utrechtse Universiteit hun intrek nemen in het zendingshuis; met anderen zijn nog be sprekingen gaande Dit jaar waren alle colleges op Afrika gericht; nu in Indonesië weer deuren opengaanzal ook Azië in de studie weer volop in de belangstelling komen. Deze zomer zullen gedurende drie maanden twee Zwitsers aan de Zen dingshogeschool studeren, een predikant voor West-Irian en een ingenieur voor Kalimantan/Borneo. In november keerden van de vier Papoese theologen, die aan de Zendings hogeschool studeerden, de oudste twee terug naar Irian, omdat de kerk daar hen nodig had. De heren Deda en Hoko- joku bereiden zich nog voor om september aan de theologische hoge school in Djakarta tot het vierde leer jaar te worden toegelaten. Zij zullen de volgende maand uit Oegstgeest bun vaderland vertrekken. De nieuwe cursus voor apostolaats- theologie en oecumenica die in oktober begon, kreeg 22 predikant-deelnemers, Ook predikanten uit andere kerken wer den uitgenodigd, maar ditmaal kwam err van daar niet één. Er werd een drietal grote conferenties ge/houden, één voor niet-theologische studenten, die een hele week duurde, de jaarlijkse theologische kandidaten- conferentie, en die lustrumconferentie van de studentenzendingscommissie. Nog deze maand zullen twee weekend, conferenties worden gehouden in samen, werking met het bureau Dienst over Grenzen" met mensen, die zich voor arbeid in de Kongo beschikbaar stelden. Het overleg met het Gereformeerde Zendingsseminarie te Baarn om tot nauwere samenwerking te komen heeft op praktische gronden nog geen resul taten opgeleverd. Wel zal dit jaar de studieweek voor niet-theologen geza menlijk worden georganiseerd. Tretford-Bouclé Moquette Tapijt in vele kleuren voorradig. Ook 380 breed. Textielhandel en woninginrichting W. J. ZIRKZEE van 't Hoffstraat 7-7a, Leiden Telefoon 24610 MIDZA de Indonesische Kerken in Makassar, die de volgende maand zou worden gehouden en waar met andere Europeanen ook dr. Locher aanwezig zou zijn, is zeker voor de tijd var maanden uitgesteld. De oorzaak van dit uitstel schijnt te liggen in de sinds een maand verdub belde kosten van het reizen met vlieg tuigen en andere openbare vervoersmid delen in Indonesië. Het laat zich i, dat de Indonesische Kerken ni staat zijn op korte termijn een aantal roepiahs voor het vervoer van de vele vertegenwoordigers op tafel te leggen dat tweemaal zo groot is als was begroot. Toch stelt men er in Indonesië prijs op, dat de zes vertegenwoordigers van d« Kontinentale Zending, onder wie dr. Lo cher, het voorgenomen bezoek zullen brengen. Hoe zijn reis door Indonesië nu worden opgezet, is nog niet duidelijk, wel spreekt het vanzelf dat hij n uit verschillende Kerken van Oostelijk Indonesië, die hij in Makassar hoopte te zien, niet zal ontmoeten. De zendingspredikant hoopt dat het mogelijk is begin augustus in Nederland terug te zijn. Burgerlijke stand GEBOREN Ingrid Johanna Elisabeth, dv. W. Overdijk en van J. M. H. Pran gers; Maarten Wilbert Alexander zv. J. M. van Zeijl en van M. M. H. Kanters: Elisabeth dv. S. Star en van D. Lobs; Marinus Johannes zv. B. van der Meij en van A. van Egmond; Franciscus zv. A. Zaalberg en van C. Verbiest; Erik Mi- chiel zv. E. R. E. Slaghek en van E. J. S. Hulst. ONDERTROUWD: W. J. van Velzen en W. van Kempen; J. Winnubst en M. E T. Fles; P. van Tol en A. W. Jonker. GETROUWD: B. Stravers en G. H. van der Poel; M. Ammeraal en C. Stravers; M. Woldringh en M. B. Boissevain; A. Wolthaus en A. van Klaveren. OVERLEDEN: M. L. A. Kröplin, w.v. K. A. Fisher. iverzee leven; ten slotte sprak ds. Mackaay, secretaris-binnenland, de groeiende contacten tussen het diaconale werk van de sectie voor de internationale hulpverlening van de Al gemene Diaconale Raad en het werk van de medische zending. Daarbij werd ook aandacht geschonken aan de brief die door het Centrale Missiecommissariaat de Tweede Kamerleden is gericht met het verzoek de mogelijkheid onder ogen te zien, dat geld dait door de Staat Nederlanden beschikbaar wordt ge steld voor werk in ontwikkelingslanden werk dat door missie of ding wordt onderhouden beschikbaar komt. Wanneer dit geld, zoals ook de missie niet wil, niet voor evangelisato- risch werk wordt gegeven en wanneer het door de Overheid alleen maar gege- zal worden op een verzoek van eer Kerk overzee, dus niet direct van eer missie- of zendingslichaam in Neder land. dan zal waarschijnlijk de zending daar niet afwijzend tegenover staan. Ook werd gesproken over de bedoe lingen van het jongeren-vrijwilligers korps en het enige maanden geleden ge opende bureau voor Dienst over Gren- Utrecht, waardoor zending er Interkerkelijke Hulpverlening gezamen lijk bemiddeling verlenen aan hen die willen uitgaan om te dienen in ontwik kelingslanden, een bureau dat in de korte tijd van zijn bestaan reeds een gro- vlucht neemt Na deze inleidingen werd telkens uit voerig met de classicale vertegenwoor digers gediscussieerd over deze onder werpen, die zeer actueel zijn. Sluitingsavond clubwerk In „Irene" werd een feestelijke slui tingsavond gehouden van het clubwerk uitgaande van de samenwerkende Cen trale Hervormde jeugdraad en de Gere formeerde evangelisatiecommissie. Na dat de clubleden zich hadden gepresen teerd en zij het clublied hadden gezon gen, deden wika De Vlieger en mej. Van der Bijl, leidsters van de diverse clubs, twaalf in totaal, uit de doeken wat door de jeugd was gedaan. Verscheide ne leden gaven toelichtingen op hetgeen zoals te doen is. Na de pauze was het de beurt aai kinderkoor van Hans Boelee. Dit voerde de operette „Prinses Rozelijn" uit. Deze bijzonder goed gespeelde en gezongen operette ontlokte de vele aanwezigen daverend applaus voor de spelers(sters) en de leider. De dank werd overgeno men door Wika De Vlieger die alle dewerkenden hulde bracht voor alles wat is gedaan in het afgelopen seizoen. Tenslotte zong men staande gezang >1:1, 2, 8 en 9. es flessen de zevende gratis! zaak Steenstraat 8, is geslo- —22 juni. STEENSTRA AT S HERENSTRAAT t -'HAARLEMMERSTR. 104 ei d e. hiervan voor de gezondheid van onz« kinderen. Zeker, de sociaal-hygiënische omstan digheden waaronder het kind tegenwoor dig wordt grootgebracht zijn beter dan vroeger. De tuberculose is gelukkig langzamerhand aan het verdwijnen, de voeding is beter en deskundiger samen gesteld dan 25 jaar geleden en echte ondervoeding komt bijna niet meer Men zou zich daarom kunnen afvra gen of kinderuitzending nog wel nood zakelijk is. Toch kan deze vraag zonder bevestigend worden beantwoord. Het mag dan waar zijn dat de tuber culose bij kinderen sterk is teruggelo- maar de kans op besmetting door volwassenen van het in slechte conditie 'erkerende kind blijft. Wij zullen er dus 'oor moeten zorgen dat de besmetting geen kans krijgt, door het kind in zo goed mogelijke conditie te houden. Steeds is er nog een vrij grote groep kinderen die na een langdurige of ern stige ziekte weer moet aansterken en op verhaal komen. Ook voor hen is uit zending naar een koloniehuis gewenst. Maar eveneens onze astma- en bron- chitis-kinderen en vooral ook de tegen woordig zo talrijke nerveuze kinderen, die juist door hun zwakke constitutie ïrveus zijn geworden. Hierbij moet vooral worden gedacht aan toestanden die het gevolg zijn van de nog steeds velen ongewenste en soms nog on toelaatbare woonsituatie in deze ge meente. Het staat vast dat opneming deze kinderen in de koloniehuizen, waar met alle beschikbare middelen wordt gepoogd de kinderen weer tot rus tige evenwichtigheid te brengen, van on schatbare waarde is ter voorkoming in ernstiger psychische stoornissen. Kinderuitzending is en blijft noodzake- jk en er zijn meer kandidaatjes dan mogelijkheid is tot plaatsing, dit in v- band met de financiële draagkracht de verenigingen. t is daarom dat ik een drin gend beroep doe op het publiek om d« collecte ruim te gedenken, want kinder uitzending is en biyft noodzakelijk en dE bijna 160 kinderen die jaarlijks worden uitgezonden zullen u daarvoor dankbaar T oelatingsexamen meisjes-HBS Voor het Toelatingsexamen van de Louise de Cologny-HBS voor meisjes en afdeling MMS zijn geslaagd: Beek S., Oegstgeest: Beelen v. E„ Nóordwijk aan Zee; Boer R., Bodegraven; Bosch E., Lei den; Bontkan M., Leiderdorp; Breton v Groll L., Leiden; Bruinsma E, Leiden; Burgerjon J., Oegstgeest; Duik den M. Katwijk aan Zee; Duyvenbode C. Oegst geest; Dekker M., Leiden: Dugteren W., Warmond; Eewijk L., Leiden; Egmond v C., Leiden; Geinairt J., Oegstgeest; Gille- baard V. Hazerswoude; Gottmer M. Oegstgeest: Harting A. Leiden; Hassel- bach M. Leiden; Hemmes H., Oegstgeest; Hollander den L. Katwijk a/d Rijn; Hoogt M. Leiden; Hout in 't Leiden; Huijsman V. Katwijk aan Zee; Jong den B. Lei derdorp; Reijzer W. Alphen a/d Rijn; Klep v.d. M. Leiden: Kloot v.d. P War mond; Langiler A. Oegstgeest; Vat v.d. A. Leiden; Vaijlor R. Oegstgeest; Voest M. Leiden, Oud V Wassenaar; Ouwer- kerk L. Leiden; Hekkinga J. Leider; Popken D. Leiden; Ravelli J. Oegstgeest; Reidsma L. Katwijk aan Zee; Remmé E. Oegstgeest; Roodheuvel C. Valkenburg Z.H.; Sieders H. Leiderdorp; Tijssen W Leiderdorp; Vuder V. Oegstgeest; Ver boog L. Leiden; Werk J. Leiden; Wilde de J. Boskoop; Willemse M. Leiden; Zaal J. Leiden; Koolemans Beijnen F. Leiden: Bavelaar F. Leiderdorp; Ruiter W. Oegstgeest; Kouwenhoven M. Leider- Met tien kandidaten wordt het exa men voortgezet Opening gebouw Stationsweg Vrijdagmiddag 28 juni om 4 uur wordt het gebouw Stationsweg 46 geopend. Hierin zijn behalve het bureau van de Leidse universiteit gehuisvest het Ma thematisch Instituut, het Centraal Re- keninstituut van de faculteit der wis- en natuurkunde, het Instituut voor Theore tische Biologie, het bureau van de Stich ting Leidse Studentenhuisvesting en de Universitaire Gezondheidszorg. Radiokerkdienet uit Leiden De morgendienst van de Doopsgezinde Gemeente te Leiden wordt a.s. zondag door het I.K.OJt. uitgezonden. Voorgan ger is de plaatselijke predikant ds. S. L. Verheus en organist de heer F. Muller De dienst begint om half 11. venstroomse buitenland, trad andermaal aan de dag. Besloten werd tot bevordering eigendomsverkrijging van een de noordelijke dijk langs de Geil naliseerde Hollandse IJssel; zulks behoeve van doelmatige verbetering rationeler toekomstig onderhoud i dijk en de daarop gelegen weg. Voo werd o.m. nog akkoord gegaan met| bouw van een tweetal personeelswoif gen bij de Grote Sluis te Spaarndam Na afloop der vergadering werden) duinen in noordwestelijk Rijnland i inspecteerd. De inspectie gaf gelegenhj tot nadere oriëntatie omtrent de protj waarvoor Rijnland zich in de kq strook gesteld ziet Burgerlijke stand va) Leiden Geboren: Jan z v G van 't Wout ei C van Veen: Joan R E z v J F I Schouten en H A Zwemmer; Wil helmina E d v H C Mesker en M I Vink; Pieter z v P Lepelaar en J I de Tombe; Wilma d v N Sinteur ei M A den Horder; Stephanus A z j W Springer en G E van Hees; An drea M E d v P L Hoogeveen en M Meijer; Johannes M z v G J I Diepenbach en H M Lardée; Mensjj d v J van Dijk en T de Mooij. Ondertrouwd: D Glasbergen en 1 G van Zijp; J C v d Pluijm en E A Neuteboom; A C de Haas en E Burgmeijer; F Gerritsen en J A ij de Koning; A C A Jansen en A Al van de Kamp; A P Post en L J Bon O de Jonge en J C de Wit; J M Sasse en F M M Zandbergen; T D Kraai en M H J Koek; W de Vreese en 1 A Devilee. Gehuwd: G J de Jong en E Hartt velt; J Fielemon en J Struik; A G j Kanbier en C v d Hoeven; P 1 van der Zeeuw en D van der Blom H G Honnef en M C Verhoogt; J van Abten en H B W van Goor; W i G van den Broek en J T M Ver plancke; C A van Soest en A Diersman. Overleden: N J Wasserman, 73 1 man; Jonkheer J E Heemskerck va Beest, 73 j, man; L Schouten, 76 wed v C v Meijeren; A J v d Knoq 29 j, man. :abrieken hie lande niet doorgingen, konden v j 5000 prachtige sporthemden z« voordelig inkopen. Hierdoor 1 door de late zomer kunt U profit - ren van een sensationele pri Geen wonder echter, dat de i brikanten eisten, dat de etikett J eruit moesten. Tijdelijk, als fantastische ''"9-5000 SPORTHEMD 'JJ on als speciale aderdag-attractie an lêrKTnó voor van -J7t9ö" n(J voor 8.90 van J-9r96" nd voor 9.90 Meer dan twee stuks worden nj tegelijk verkocht! fur LEIDEN: Haarlemmcrs^Ira ROTTERDAM: Korte Hoogsti ïas Meent ler Katendr.Lagd"" West-Kiuiska HOOGVLIET: Winkelcentuf, VLAARDINGEN: Liesveld ZEIST: Slotlaan Ai

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4