Carnegie tekende en liet Vredespaleis verrees Alphense bejaarden hadden zonnige dag Voor nieuwe gemeente geen reële kansen Goede zang en muziek in Maranathakerk te Alphen NIEUWE HAAGSE COURANT DONDERDAG 13 JUNI 1963 Gouden jubileum van monument |f Jubileumexpositie over geschiedenis Op 28 augustus zal het 50 jaar ge leden zijn, dat het Vredespaleis in tegenwoordigheid van koningin Wil- helmina, koningin Emma, prins Hen drik en de heer en mevrouw Carne gie werd geopend. Dit gouden jubi leum zal deels gekoppeld worden aan de herdenking van het 150-jarig Verruimde nieuwe cao haringvisserij In het vakblad van het Nederlands Vis serijbedrijf „De Visserij wereld" wordt be kend gemaakt dat ampel overleg tussen de Redersvereniging voor de Nederland se Zeevisserij en dc drie werknemersor ganisaties ertoe heeft geleid, dat de cao's voor de haringdrijfnetvisserij en de ha- ringtreilloggervisserij wederom zijn ver- Het blad meldt, dat de werknemersor ganisaties hun voorstellen hadden geba seerd op de richtlijnen voor de loonont wikkeling, zoals die door de regering in overleg met de Stichting voor de Arbeid zijn vastgesteld. Dit kwam neer op een loonstijging van 2,7 procent voor 1963. Tevens zal naar een bevredigende oplos sing voor het gaailoon worden gezocht Aan werknemerszijde is men althans zeer tevreden met de bepaling, dat gedurende ■de vier weken, voorafgaande aan het be- !gin van de teelt en gedurende het af- isnijden niet het schuurloon maar het ga rantieloon zal worden betaald. Ook werd een compensatieregeling Ivoor werk op christelijke feestdagen 'vastgesteld, de voedingslijst werd belang- 'rijk uitgebreid (meer vlees, vleeswaren, leieren en fruit) en de uitkeringsduur van de huidige ziekengeldregeling wordt ,van 52 weken gewijzigd in 156 weken, al dus het blad. Overeengekomen is de nieuwe lonen vanaf 22 april te laten gelden. De bereik- ite resultaten zijn ter goedkeuring voorge- jlegd aan de Stichting voor de Arbeid. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzending aan huis G. KOELEWIJN KATWIJK Aantal inwoners daalde In de loop van de maand mei daalde het aantal inwoners der gemeente met 21, van 31.621 op 1 mei tot 31.600 op 1 juni. In deze periode nam het zielen- lal door geboorte en vestiging toe met resp. 28 en 65, terwijl het door overlij den en vertrek afnam met resp. 12 en 102 KATWIJK AAN DEN RIJN Dhr. R. van Delft (74) gisteren overleden In de leeftijd van 74 jaar is gisteren de heer R van Delft, Wassenaarseweg 49, vrij onverwacht overleden. In het openbare leven te Katwijk aan den Rijn heeft de heer Van Delft een be langrijke plaats ingenomen. Zo is hij een groot aamal jaren lid gev/eest van he; dagelijks bestuur van de Coöp. Raiffei- senbank, van de veiling Katwijk en Omstreken, van de tuinbouwschool Rijns burg en secretaris van de Chr. Boeren en Tuindersbond, afdeling Katwijk, waar van hü tot erelid werd benoemd. Ook op kerkelijk terrein is de heer Van Delft zeer actief geweest. Een der tigtal jaren was hij secretaris van de zendingscommissie van de Gereformeer de Kerk, die ihij ook als diaken en latei- als ouderling heeft gediend. De begrafenis van de heer Van Delit zal plaats hebben op maandag 17 juni om drie uur op de Geref. begraafplaats aan de Sandtlaan in Rijnsburg. KATWIJK AAN ZEE Zomeravondbespeling Op zaterdag 15 juni zal van 8—9 uur een beiaardbespeling worden gegeven door de heer Hossel H. de Harder. Het programma vermeldt uitsluitend volks liedjes. Zowel de melodieën als de tekst zijn ontleend aan het zangboek „Kun je nog zingen, zing dan mee". 1. De reddingboot; 2. Een scheepje in de haven landt; 3. Een draaiersjongen; 4 De zilvervloot; 5. Mijn Nederland; 6. Hollands liedje; 7. Limburg, mijn vader land; 8. Marsliedje; 9. De trouwe kame raad; 10. De waldhoorn; 11. De herder; 12. Het roosje; 13. Klokke Roeland; 14. Een middagslaapje; 15. Avondliedje; 16. Het avondklokje. Op zaterdag 29 juni zal ook een pro gramma van bekende volksliedji den uitgevoerd, ter gelegenheid van <3 verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Hoog en laag water Vrijdag 14 juni: hoog water 8.04 e 20.35, laag water 3.34 bestaan van de staat der Nederlan den. In oktober zal in het gebouw opzij van het Vredespaleis, dat speciaal is bestemd voor de Academie voor Internationaal Recht en dat dus de zomermaanden voor de cursus in gebruik is. een tentoonstel ling worden geopend, die tot november zal duren. Deze tentoonstelling zal aller eerst de wordingsgeschiedenis van het Vredespaleis bevatten, voorts de ontwik keling van het internationale recht via Volkenbond en Verenigde Naties. Deze combinatie in oktober (hoewel 28 augus tus de openingsdag is) kan toch ook his torisch verantwoord worden, daar op 7 oktober 1903 door Andres Carnegie op zijn zomerverblijf Skibo Castle de stich- tingsacte van het Carnegiefonds werd ge tekend. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd By de vanwege de P.T.T. te Den Haag afgenomen examens slaagde onze plaats genoot de heer W. L. B. D. Dekker voor het examen ter verkrijging van een ra dio-amateur-zendmachtiging. LEIMIJ IDEN Tijdens het zwemmen in de D recht overleden De 20-jarige Rijk de Vries Jzn.. uit Vriezekoop is gisteravond tijdens het runen in de Drecht tegenover zijn woning door een hartverlamming ge troffen en overleden. Twee artsen heb ben nog getracht de levensgeesten op 'ekken maar deze pogingen bleven vruchteloos. NOORD WIJKERHOTIT Beiaarden waren hele dag uit Woensdag hebben de bejaaixlen van Noordwljkerhout ruim 200 in getal hup jaarlijkse uitstapje gemaakt. Voor half tien vertrokken de eerste wagens met bejaarden, door het comité en zijn helpers voorzien van snoep, si garen en consumptiebonnen, van de Ko ninginneweg. Het comité had een prach tige route uitgezet via Hilversum, Soest- dijk, Bilthoven en Soesterberg naar de grote uitspanning „Bergzicht" by Doorn. Daar er met in colonne werdgereden. kon iedere chauffeur in het door hert- gewenste tempo regelmatig doorrijden. In Bergzicht kreeg iedere deelnemer zijn lunchpakket en twee kopjes koffie zonder dat een bon behoefde te worden ingeleverd, zodat de bonnen later voor koelere dronken en ijs konden worden besteed. De pleisterplaats was gelegen temidden van een prachtig bos- en hei delandschap, zodat er naar hartelust kon worden gewandeld. Na hier 'n paar heerlijke uren te heb ben genoten zocht iedereen de auto's weer op en werd de tweede rit gemaakt met als doel Avifauna. Genietend van het heerlijke zomerweer en de vele vo gels in de mooie tuin bereidde het ge zelschap zich voor op het diner, dat om zes uur in de benedenzaal van het grote restaurant werd opgediend. Van de ge legenheid, dat alle deelnemers aan het uitstapje in één zaal waren verenigd, maakte de voorzitter van het comité, de heer C Geerlings, gebruik om allen, die aan het, welslagen van deze uitgaans dag meewerkten, hartelijk le bedanken. Dat waren dan allereerst de autobezit ters. Verder de directies van de St Ba- vostichting en Sancta Maria, die voor de broodjes hadden gezorgd en de da mes, die de geldinzameling hadden ver zorgd. Ten slotte dankte hij de bevol king van Noordwijkerhout, die bij de geldinzameling zo royaal had geof ferd, dat het comité ruim f 3000,be schikbaar kreeg om de bejaarden een echte welverzorgde uitgaansdag te be zorgen. Burgemeester P. M. M. v. d. Weyden. die zich met zijn echtgenote in Avifauna bij het gezelschap had gevoegd, be dankte het comité voor alle moeite, die het zich had gegeven. Zulks deden ook ds. Smits en kapelaan Kloeg. HAZERSWOUDE Bejaarden op reis De bejaarden van Hazerswoude maak ten gisteren hun jaarlijkse uitstapje. Het overlijden van burgemeester Smit had een schaduw over deze tocht ge worpen en al hebben de deelnemers toch nog wel een gezellige dag gehad, men miste de man, die altijd de motor van dit jaarlijkse evenement was. Met een vijftal toerwagens reed men naar Rhenen na in het Jagershuis te Zeist de koffie te hebben gebruikt. In Rhenen werd Ouwehands Dierenpark bezocht. Tijdens de lunch herdacht de heer Jacobs het overlijden van de bur gemeester. De heer S. Slootweg sr. sprak namens de bejaardensociëteit een dank woord tot het comité. 's Avonds werd in „De kleine Betu we" een broodmaaltijd gebruikt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Rutgerus Gerardus Maria zv. A. P. v.d. Werf en G. J. M. Straathof; Hugo zv. A. Hofman en A. v.d. Lip; Franciscus Petrus Maria zv. A. F. Jan sen en J. M. van Geijlswijk; Hugo Pe- tronella zv. S. G. S. van Waas en A. A. M. van der Kleij; Johannes zv. J. Ouds hoorn en H. van Leeuwen. ONDERTROUWD; Johannes Jozef van der Heiden 22 j. en Maria Cornelia Her mans 22 j; Frans Adrianus Brobbel Dors man 23 j. en Neeltje Raaphorst 18 j; Jo hannes Jacobus Verhorik 24 j. en Johan na Clasina van der Zwaan '37 j.; Gerrit Hassefras 41 j. en oppa van den Hoek 52 j.; Adrianus van Vliet 29 j. en Helena Hulda van Lienden 25 j.; Paulus Chris- tiaan Windhorst 27 j. en Jacoba Adriana Laban 24 j. GEHUWD: Wilhelmus Jacobus Marie van der Drift 31 j. en Adriana Wilhelmi- na van Zuilen 31 j.; Petrus Jacobus Jo hannes Roelands 27 j. en Tannetje Elisa beth Kaan 27 j. In het verenigingsgebouw te Noord- wijk aan Zee is gisteravond de heer J. van der Steen, in amateurtoneelspel- kringen beter bekend als Jan Steen, hartelijk gehuldigd ter gelegenheid van drie feiten: zijn zeventigste verjaardag, *zijn zestigjarig jubileum als amateur toneelspeler en zijn vijftigjarig jubi leum als regisseur. De voorzitter van de afdeling Leiden van de Natu, J. C. Bartelsman, speldde hem de zilveren rtederijkersspeld op. De verenigingen „HTIÖS" en „Louis Bouwmeester", die de receptie hadden georganiseerd, bo den een gerestaureerde rococostoel uit 1735 aan. De honderden receptiegan- gers brachten een keur van geschenken mee. De muziekvereniging Crescendo was present met een muzikale hulde. „Moe maar voldaan", zo zou men de toestand kunnen schetsen waarin de Alphense bejaarden verkeerden na het bezoek aan Ouwehands dierenpark te Rhenen. Bej WOVBRVGGE aaiden hadden een goede dag Nagewuifd door vele dorpelingen ver trokken woensdagmorgen omstreeks half negen ruim tachtig bejaarden van ge Keessen in twee bussen om met stra lend weer hun jaarlijks uitstapje te gaan maken. Bij het gezelschap hadden zich onder anderen gevoegd burgemeester en mi Van Wageningen, dokter J. Nooter echtgenote en wijkzuster G. de Haan. De tocht ging allereerst naar Rotterdam. Op een gereserveerde rondvaartboot maak ten de deelnemers een prachtige rond vaart over de Nieuwe Maas. en door de havens van 's werelds grootste haven stad. Een evenement, dat altijd weer af- •isselend en nieuw is. Ook gebruikte ten aan boord de koffie. Vervolgens reed men via Schiedam i Vlaardingen naar Hoek van Holland Hier werd in een beschutte duinpan een gezellige picknick gehouden en genoot later van het uitzicht op de in- en uitvarende zeeschepen tussen de pieren. Dwars door het Westland ging de tocht verder naar Den Haag. Na een afwisse lende stadsrit stopte men weer voor eer theepauze in de uitspanning Drievliet te Rijswijk. Via de mooie omgeving van Wassenaar Noordwijk arriveerde het geanimeer de gezelschap in restaurant Treslong te Hillegom. Voor het uitstekend diner al daar waren ook overgekomen de be jaarde dokter L. E. Loth en de voorzit- van de Feestcommissie 1928, de heer Couperus. Deze sprak na het diner zijn dank uit voor de betoonde grote offervaardigheid van de ingezetenen, waardoor men dit jaar wat royaler de bejaardentocht kon opzetten. Tevens werd de onlangs overleden secretaris J. Westmaas herdacht Tot slot sprak de heer J. Metselaar namens de bejaarden een dankwoord. Via de Haarlemmermeer bereikten de bussen tegen half negen het dorp, waai de muziek het gezelschap opwachtte. Met de aanwezige jeugd werd nog een rondedans gemaakt. Schoolreisje De leerlingen uit de hoogste klassen der openbare school maakten een drie- draags schoolreisje naar de jeugdher berg Grasheuvel te Amersfoort onder leiding van het schoolhoofd C. Juin en mevrouw Van der Wel. Het vervoer ge schiedde met personenwagens. Mede dank zij het fraaie weer werd het z^ bad druk bezocht. Ook werden het die renpark en de Koppelpoort te Amers foort met een bezoek vereerd. Bruinge brand en nog vol van alle belevenissen arriveerden de 23 deelnemers woensdag avond weer in hun woonplaats. VOORHOUT Fr. Jonker en A. Datema zestig jaar getrouwd Het echtpaar Jonker hoopt op 23 juni met elf nog in leven zijnde kinderen, 64 kleinkinderen en vijf achterkleinkinde ren in het parochiehuis zijn 60-jarige hu welijksfeest te vieren. Het diamanten echtpaar verheugt zich nog in een goede gezondheid. De 83-jarige Fr. Jonker werkte 60 jaar geleden toen hij in Nieuw Vennep met mej. Ant Datema trouwde in de Haar lemmermeer bij boeren als slachter, wa genmaker en op het land Zoals hijzelf zegt, viel het „losse gedoe" niet erg r wat de verdienste betreft tenminste, dat hij in arrenmoede naar Voorhout trok, waar hij eveneens als zelfstandig wagenmaker is gebleven. De bruid (80) heeft haar zestig huwe lijksjaren nagenoeg geheel aan haar 18 kinderen, waarvan er nog 12 in leven zijn, besteed. Op een zoon in Australië na, zullen ongeveer 100 familieleden op het diamanten feest komen. De Alphense bejaarden hebben giste- :n met volle teugen kunnen genieten m het heerlijke uitstapje, dat het co- ,itc Ouden van Dagen onder voorzitter schap van de heer F. G. van der Neut weer had georganiseerd. In tien autobussen vertrokken de be jaarden gistermorgen in oostelijke rich ting, met als eerste pleisterplaats de An- nahoeve bij Hilversum. Daar werd kof fie geserveerd en kon men even rond wandelen en genieten van de prachtige omgeving. Van Hilversum ging het door het mooi- Gooiland dwars door de bosrijke omge ving, naar Rhenen, waar men jammer genoeg drie kwartier te laat aankwam voor de warme lunch. Hierdoor moesten de bejaarden van Hazerswoudefdorp) die een bezoek aan Ouwehandsdieren- park brachten, voor hun lunch een uur wachten. Na de lunch voerden verschei dene sprekers het woord. Zo bracht de heer C. Koren namens de bejaarden dank aan de burgerij voor haar gaven, waardoor dit uitstapje nog elk jaar mo gelijk is. Ook het comité bracht de heer Koren dank voor het vele werk. dat voor deze organisatie wordt verricht. Omstreeks vier uur was het weer ver zamelen geblazen, nadat men na de lunch volop gelegenheid had om de dieren en de prachtige tuin te bezichtigen. Onderweg werd natuurlijk het hoogste lied gezongen en genoten van de prach tige omgeving waar de bussen op deze terugreis door reden. Omstreeks zeven arriveerde men weer in Alphen aan den Rijn. waar helaas dit keer geen mu ziek klaar stond om de bejaarden in te halen. reis werd dit keer ook meegemaakt door de echtgenote van de burgemeester, de predikanten ds. Schuring en ds. Ver en deken Paap. Minister over Zwammerdam Minister Toxopeus heeft er begrip voor, dat sommige leden van de Eerste Kamer de voorgestelde opheffing van de gemeente Zwammerdam om historische redenen zouden betreuren. Ht laat ook Gedeputeerde Sta ten en de minister niet onberoerd, dat een zo oude gemeenschap haar ge meentelijke zelfstandigheid zal moeten prijsgeven. Het belang van deze gemeenschap, van het gehele gebied van Zwammerdam en van de streek, leidt daar evenwel toe, ook al onderkent de plaatselijke bevolking dit vooralsnog niet. Aldus zegt de minister van binnenlandse zaken in zijn memorie van antwoord over de gemeentelijke herindeling, gericht aan de Eerste Kamer. Daaraan ontlenen we ook het volgende. Natuurlijk wordt de opheffing van d« gemeente niet uitsluitend wegens de ex centrische ligging van het centrum voor gesteld. Evenmin is het waar, dat de op heffing van Zwammerdam moet dienen als sluitstuk van het totale complex herindeling c.q. dat bij het voorstel tot beëindiging van de zelfstandigheid Zwammerdam compensatiegedachten rol hebben gespeeld. Zwammerdam is een merkwaardig mengestelde gemeente. De bevolking heeft zich vrijwel geheel samengetrok ken op een smalle strook langs de Oude Rijn. Naar het oosten vormt deze strook op zodanige wijze een geheel met de be bouwing van Bodegraven, dat een ieder, die ter plaatse niet bekend is, zich zal wanen in Bodegraven te zijn. Naar het westen wordt de bewoonde strook on derbroken door een open ruimte, aan de andere zijde waarvan zich de dorpskern van Zwammerdam zich bevindt. De uit gestrekte overige gebieden, die mede tot het territoir van Zwammerdam behoren, zijn spaarzaam bewoond. De hier, meren deels langs enkele verbindingswegen met andere kernen, gevestigde personen, zijn in sterke mate op omliggende dorpen ge oriënteerd. De gebieden zelf sluiten niet alleen aan bij doch vormen ook stnuctu- eel een geheel met overeenkomstige ge bieden van aangrenzende gemeenten. In deze gedachtengang moet indeling van het bij Bodegraven aansluitende woon gebied langs de Oude Rijn bij de ge meente Bodegraven en van de agrari sche gebieden bij Bodegraven. Reeuwijk en Boskoop worden aangemerkt als een voor de hand liggende maatregel. Het restant van de gemeente Zwammerdam is te klein voor een zelfstandig gemeen telijk bestaan. Van de zijde van Zwammerdam ziin suggesties gedaan om te komen tot de vorming van een nieuwe gemeente Zwammerdam, bestaande uit het dorp Zwammerdam met directe omgeving en aanzienlijke delen van Alphen aan den Rijn Ook bij verwezenlijking van het plan Den Burcht daargelaten of rea lisatie mogelijk zou blijken zou Zwammerdam nog niet als een krachtige gemeente zou kunnen worden merkt. Dit nu, is een dominerend be- Antwoord aan comité De minister vat z'n standpunt in i aantal punten samen, die een antwoord bevatten op hetgeen door het actieco mité is gesteld. 1. Zwammerdam is bij het ontwerp betrokken, omdat Zwammerdam, als Gouda, Woerden en Oudewater, be hoort tot de streek, waarvoor meentelijke herindeling wordt voorge steld. 2. Aan Bodegraven wordt volgens het voorstel het gebied toegevoegd, dat structureel tot deze gemeente behoort 3. Het motief voor opheffing van de gemeente Zwammerdam is de omstan- T7R is ongetwijfeld einge moed voor nodig om in de zomermaanden een zangavond te geven. Het Gereformeerde kerkkoor durfde dit aan en men trok nog een tweehonderd belangstellenden naar de Maranathakerk, wat stellig niet onbevredigend was. En er is genoten van hetgeen geboden werd in de anderhalf uur zang en muziek. Het koor zette de avond in met psalm 97 1, naar een bewerking van de eigen dirigent, Hans Boelee, waarna allen het zesde en zevende vers zongen van deze psalm. Ds. G. A. Westerveld las vervol gens deze koningspsalm onberijmd vooi en sprak een inleidend woord. Het Geref. kerkkoor, dat ongeveer zes tig leden telt, heeft nog een goede stem menverhouding. hoewel 't aantal heren- stemmen beslist niet minder mag wor den. Het deed zich deze avond horen in verschillende korte nummers, veelal ge steld in forto, zodat de zang reeds spoe dig imponeert en kleine vlekjes weg vallen. Uitblinkers waren wel de nrs. 3b Kroont Hem van W. Shrybrole, 6b Agnus Dei van Chr. Fr. Wit, waarbij bleek, dat ook in rustiger tempo de zang volkomen zuiver bleef, en nr. 9b Kyrie uit Missa Te Deum Landamus van Hans Boelee, met helaas een klein slip pertje tegen het eind. Ook in de overige, meer bekende liederen, viel zeer veel te waarderen en er werd met grote dacht geluisterd. Ook het Jeugdkoor werkte mee. kele weken geleden schreven we reeds over de uitstekende kwaliteiten var koortje, dat nu ook een tweestemmig lied bracht: Werk. want de nacht komt dalen. En ook dat ging uitstekend. In enkele nummers werkten de koren samen, zo in het mooie, bekende ve: De zon schijnt in mijn ziel vandaag. Dat de koren tot zo hoge prestaties Sportdag huishoudschool De leerlingen van alle klassen van de „Koningin Juliana" Huishoudschool heb ben op het terrein van de Alphense Boys de jaarlijkse sportdag gehouden. Het werd een heerlijke dag. "s Middags kregen de meisjes enkele verfrissingen en werden de meegebrachte boterham men genuttigd. Aan het einde van de dag kon worden bepaald, welke leerlingen van iedere klas de beste prestaties had den geleverd op het gebied van ver springen, hoogspringen, balwerpen, hard lopen. korfwerpen. Tussendoor werd volleybal gespeeld. Aan de klassewin- s werd op school een medaille uit gereikt Dit zijn: Klas IA; Greetje Haak; IB: Mario Meijer; IC: Joke Los; 2A: Martha Meij- 2B: Anneke van der Kwaak; 2C: Mar jan Rijnsburger; assistenten: Gerry van Zalingen; vormingsklas: Anke Rijswijk; inrichtingsassistenten: Anne Marie van Veen. kwamen, was voor een belangrijk deel te danken aan de begeleiding var organist Jan Bonefaas. Via de spiegel op een luifel was er uitstekend contact tus sen de bekwame dirigent en de organist Er was niet de minste aarzeling. Het orgel in de Maranathakerk is een wat omstreden instrument Men vindt het wel eens wat te hard, te scherp wellicht heeft het de capaciteiten v :n grotere ruimte. In de door hem gebracht soli heeft de heer Bonefaas doen horen, wat er in zit. We denken aan de meesterlijke ver tolking van het Andante uit de Ouver ture in D van G. F. Handel; het Toccata van L. Boëlmann en de machtige Impro visatie met als thema Psalm 09 van de organist zelf. Nadat ds. Westerveld de medewerken den dank had gebracht en deze dank had verklankt in het dankgebed tot Hem, Die de gaven van zang en muziek de mensen schonk, werd geëindigd met Gezang 48 naar de bewerking van Feike Asma, het koor vers 1 en 2, en allen, met bovenstemmen van het koor, ve Waar is een vreugd', een kalmt', heil. Het was een fijne avond. A. L Om de B. en W.-beker Alphen gelijk tegen Alphense Boys: 1-1 Alphense Boys heeft gisteravond tegen Alphen in de tweede wedstrijd om de B. en W.-beker heel wat meer strijdlust getoond dan tegen ARC. Het eerste kwartier had Alphen best de leiding kunnen nemen, maar door oneindig brei werk ging dat over. Daarna kwamen de Boys beter in het spel en bleef de stand tot de rust dubbclblank. Na de hervatting had Alphen het beste van het spel maar het ontbloot van elke verrassing. Vijf n ten in de tweede helft kwam Alphense Boys aan de leiding toen stopper G. Wortman een penalty, wegens het ten val brengen van Van Holstein in het strafschopgebied, kundig benutte (0—1), Alphen werd hierdoor geprikkeld en et name Nielen had hiervan zoveel last, dat de arbiter hem (wegens natrap pen) uit het veld zond. Toch wist het nu met tien man spelende Alphen de gelijkmaker te scoren. Boys-doelman Vreeswijk dook over een schuiver van rechtsbuiten Planken heen. Deze enige maar kostbare fout bleek beslissend, dat beide ploegen met één puntje i huis gingen. digheid, dat deze gemeente een zwakke stee in de streek is, terwijl haar be bouwde zowel als haar onbebouwde ge bied organisch en structureel een fei telijke eenheid met overeenkomstige ge bieden van aangrenzende gemeenten vormt. 4. De uitvoering van het ruilverkave lingsplan Zwammerdam zal. zo hebben gedeputeerde staten bericht, geenszins een zo grote verbetering met zich bren gen, als door het actiecomité wordt ge suggereerd. De bewoners van de Tem pelpolder, welk gebied niet in de ruil verkaveling is begrepen, zullen wat de afstand betreft geen betere verbinding met Zwammerdam verkrijgen dan zij thans hebben. 5- Voor vorming van een nieuwe ge meente Zwammerdam, rond het oude dorp Zwammerdam. bestaan geen reële mogelijkheden. Het onderhavige gebied moet tot een krachtige gemeente beho- 6. Het verband tussen de gemeentelij ke indeling van het dorp Zwammerdam en omgeving en de verschillende door het actiecomité genoemde plannen, is niet duidelijk. Welk verband ook moge zijn bedoeld, deze plannen staan in elk geval een hermdeling als voorgesteld, bepaald niet in de weg. 7. Zoals uit de memorie van toelich ting blijkt, moet er van worden uitge gaan. dat het dorp Zwammerdam nog bescheiden ontwikkelingsmogelijkheden heeft. B.B. liield oefening De B.B. hield een grote oefening, waar bij men er van uitging, dat bij de over weg een ramp was gebeurd. Ook de re- serve-politie was ingeschakeld. Volgenf de opgave waren bij het station en in de Dronenwijk bommen gevallen, die 30 slachtoffers hadden gemaakt Voorts was er ook de nodige ravage aangericht In het lokaal van het Rode Kruis ook de leden van deze organisatie deden mee was een verzamelplaats inge richt Dokter Kunst sprak na afloop zyn waardering uit voor de geleverde pres taties. Invaliden gaan varen De afdeling Nieuw-Vennep (onderaf deling van de Haarlemmermeer) van het Ned. Rode Kruis gaat op zaterdag 22 juni met veertig invaliden uit Nieuw- Vennep en omgeving een midag varen met een salonboot van de Gebrs. Har- land. De passagiers zullen tussen 12 en 1 uur aan de Turfmarkt te Leiden wor den ingescheept. Terugkomst aan de Ha ven 's middags tussen 5 en 6 uur. KOUDEKERK a. d. RIJN Bejaarden maakten hun jaarlijks uitstapje Begunstigd door prachtig weer maak ten de bejaarden gisteren hun jaarlijks reisje. Omstreeks half negen vertrok men met een viertal autobussen. Bij de gene, die de reis meemaakten, waren burgemeester Waverijn met zijn echt genote en de beide wethouders. Via GoudaMontfoortUtrecht werd naar Leersum gereden, waar koffie werd ge dronken. Tijdens de koffie feliciteerde de presidente van de Bond va* Platte landsvrouwen. (die dit reisje had geor ganiseerd) burgemeester en mevrouw Waverijn met hun 12%-jarig huwelijks feest, en namens de bejaarden bood zij hun een fruitbak aan. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Westerbouwing. Nadat de inwen dige mens was versterkt, vermaakte het gezelschap zich hier best, waarbij onder meer de kabelbaan niet over gebrek aan belangstelling te klagen had. Nadat men hier geruime tijd had verpoosd, ging de reis naar Oud-Leusden. waar tUbe werd gedronken en de omgeving werd ver kend. Daarna ging het naar Bunnik, waar in Moto Resto het middagmaal wachtte, dat zich goed liet smaken. Als eerste spreker voerde hier burge meester Waverijn het woord, die er op wees, dat veel wordt gedaan voor de jeugd, maar hij wees in dit verband ook op een mogelijkheid voor de bejaarden in Koudekerk aan den Rijn een goede ge legenheid te maken voor samenkomsten, waarbij hy dacht aan de Hervormde school, die binnenkort vrijkomt Spreker zeide het te betreuren, dat deze moge lijkheid niet kan worden benut Namens de bejaarden sprak de heer H. van der Berg een dankwoord tot de afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen. De presidente dankte burge meester en wethouders voor hun mede werking. In een kort woord herdacht zij wijlen burgemeester Smit van Ha zerswoude, die altijd meeleefde met de bejaarden en in dit verband wees zij er op. dat hij vorig jaar tijdens een thee middag een causerie heeft gehouden over zijn reis naar Israël, waarbij hij fraaie dia's vertoonde. Dank bracht zij aan de vele medewerkers, die door hun financiële steun deze reizen mogelijk maken. Bij de aankomst in de bebouwde kom stond Kunst na Arbeid gereed om de stoet onder vrolijke tonen naar het Ver enigingsgebouw te brengen. TER AAR Burgerlijke stand Beboren: Martinus C. z v H. Hoogenes en C. Rietveld, Pr. Margrietstraat 4; Bas- tiaan P z v P. van Eijsden en M M. Hunnik. Dosinstraat 1; Theodora M d. v. A, M. Hoogervorst en P. S. de Boer. Oostkan. weg 16a; Gerardus Johannes A. z v H. H. Otto en A. M. Lebesque, Kor- tenaarseweg 11b; Wilhelmus C. M. z v W. M. van Tol en H. A. M. Hoogervorst, Langeraarseweg 147; André z v S. Win- gelaar en P. van Leeuwen, Zevenhoven- seweg 2a; Paulina C. M. d v A. Kouwen- hoven en G. A. Sanders. Langeraarse weg 38: Cornelis z v C. Vis en E. J. Kooy Kortenaarseweg 61. Ondertrouwd: M. A. Markus. 29 jr. Rietveld en A. E. Rodenburg. 22 jr.; P. C. Lek. 27 jr. en J M. Th. Fransen. 25 jr.: D. K. J. van Rijn, 26 jr. Nieuwveen en H. G. D. Lek. 24 jr. Gehuwd: Th. J. van Klink. 23 jr. Nieuwveen en C. P. Borst, 32 jr. Overleden: M. Th. v. d. Staren, 67 jr, e v A. J. Treur, jhr. K. W. L. de Muralt- straat 26; A. Keijzer, 87 jr.; J. P. Picterse,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13