Rouwend Hazerswoude droeg burgemeester A. Smit zaterdag ten grave F Jubileum en feest bij Oosthoek in Alphen ARC versloeg Alpheuse Boys IEUVE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 JUNI 19, uitenla. dr. p 1? ervaircert r-k- Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag lotanisch laboratorium, 8 uur: K. en lezing Ontdekkingstochten in de uur, door drs. Th. H ten Berge. Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche 'Comedie met „Zo ik iets nluchttheater Zuiderpark, 8 uur: Ikloristische Dansgroep van Santa rta de Portuzelo (Portugal) Dinsdag raaggebouw, 2—4.30 en 7—9.30 uur nm.: binnenic'"onderzoek' de l**- Coenhof, 7.30 uur: Straatprediking »v Gemeente, ds. J. Poort, bfrompstraat. hoek Heemskerklaan. Straatprediking Herv. Gemeentp Schoonheim. Lodewijkskerk, Steenschuur. 8 uur Alma Materkoor. oeker's1^3 academisch ziekenhuis, 8 uur jhenkefeiking Landsteinerpenningen en is omquetten Roode Kruis. ileine Stadzaal, 2.30 uur: Sluitingsmid- Ned. Vereniging van Huisvrouwen tadhuis, 7—8 uur: Zitting Bouwfonds Gemeenten ;an der Heijden. 8 uur: Geref. School- band Leiden. W M. van Andel over bool en jeugdcriminaliteit". eiderdorp, Jeugdgebouw. El- laan 7.308.30 uur: Receptie mevr TranÊïassaar-van Driel, 25 jaar dirigente jaar ,,Hart en Stem". Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 kï Haagsche Comedie met „Don Gil al 4 h groene broek", ee veiP gouden Wieken, 8.15 uur: New York in Guitó Quintet, sdiensl rkt. Woensdag in hejref. jeugdhuis, 8 uur: Chr. platte- '/"^Visvrouwen en -meisjes, zuster Hoog- e over reis naar Nieuw-Zeeland. aaggebouw, 9—12 en 24.30 uur ^-onderzoek. •staurant Van der Heijden, 12.30 uur ch Nijverheid en Handel. J. E. Ver en over ,,Het Beleggingsadvies", adsgehoorzaal. 10 uur v.m.11 uui Concours Ring va» Chr. Zangver- igen Leiden en omstreken •terskerk, 7.30—8 uur: Avondstilte. Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Pas ot Jacobuskerk, Parkstraat. 8.15 i iard Teirlinck orgel, penluchttheater Zuiderpark, 2 i tin Vinjee's Jeugdamusem'ent vlegeljaren van Dik Trom" Vele vlaggen hingen halfstok toen zaterdagmiddag burgemeester A. Smit zijn laatste rustplaats werd gebracht op de algemene begraafplaats. Vooraf werd in de Herv. kerk een rouwdienst gehouden, die werd geleid door ds. G. Jonkers. Vele genodigden en belangstellenden vulden het kerkgebouw. Nadat was gezongen Ps. 27 vers 5 en 7 las ds. Jonkers een gedeelte~uit Openbaring 21. Als thema had hü Openbaring 21 4a „En God zal alle tranen van hun ogen afwissen". kW lf'< 1' Donderdag Tiaggebouw. 9—12 en 2—4.30 uur :.-onderzoek. Jhoboth, 8 uur: Veron, filter- en fase- enkelzijbandzenders. fcgstgeest, Irene. 7.30 uur: Slui- lavond clubwerk, opvoering operette s Rozelijn". Haag Lutherse kerk, 8 uur I van der Panne, orgel. Vrijdag fiaggebouw, 24.30 en 7—9.30 uur nm.' •onderzoek. jademie, 4 uur: Oratie prof. dr. A Kassenaar, gewoon hoogleraar in der stofwisselingsziekten, fl Koningskerk, W de Zwijgerlaan Ruilavond voor verzamelaars Zaterdag wburg, 8.15 uur: Toneelgroep met „Nathan de Wijze", van (Holland Festival) >n N.S., 1.45 uur: Vertrek K. en laar Amsterdamse water- ia tion, 1.40 uur: Vertrek excursie |Ned. Natuurhistorische Vereniging Pan van Persijn. i Haag Kon. Schouwburg, 8.15 Nederlandse Toneelmanife'statie mst" van Heijermans. gouden Wieken, 8.15 uur: Residen- rouwenkoor. Films ino (2.30, 7 en 915 uur): De woes- vik (14 jaar); donderdag: Carrou- n het nachtleven (18 jaar), iprrtf (2.30, 7 en 9.15 uur): Ontsnapt f135 Pablo (14 jaar). 'for (2.30, 7 en 9.15 uur): Summer 45.» (alle leeftijden). 23.» (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Winches- <3 (14 jaar); donderdag; Huis der iele 'ht (18 jaar). 3io (2.30. 7 en 9.15 uur): Binnen y kloppen (18 jaar). 8 uur): West Side Story Tentoonstellingen lemie, grafiek van Jan Beutener juli) voor Volkenkunde, „Op expositie van nomaden, trekken iperen (tot 6 oktober) 'rijs 1962—1963 (t/m 16 juni). *zaaJ en oibiiutneeK vc.a 6 27. idag en woensdag van 7 tot 9 uur; dinsdag va vrijdag vaD 10 tot 5.30 zaterdag van 1')5.30 uu a Zoekt U een goed ANKER HORLOGE M 1 voor 30.— en 40.— Of het -erbeste van 200.- en f 300.—. 'EG, WATER - Haarlemmerstraat 207 ram t het. Grote keuze in alle prijzen en merkeq. igenii Burgemeester Smit, aldus ds. Jonkers, was in zijn leven een mens met een stuk geloofsovertuiging. Iemand, die zowel in zijn leven als bij het naderen van de dood Gods nabijheid kende. Dat God hem nabij was, ook bij zijn moeilijke gang naar het ziekenhuis, was hem een rijke troost. God was op weg hem te halen naar het eeuwig Vaderhuis, de stad met gouden poorten, waar allen, die in Hem geloven, Hem lofzingen. Wij hebben hem bij zijn leven gekend als één onzer, die liefde en trouw kon opbrengen voor al zijn gemeentenaren. Het verscheiden bracht diepe verslagen heid, maar uit zijn persoonlijke geloofs overtuiging mogen wij toch weer kracht putten. Dit maakt droefheid draaglijk voor de familie en voor ons allen. Het hemelse Jeruzalem, waarvan het het ge lezen Schriftgedeelte spreekt, is voor hem thans realiteit. Ook smartelijke er varingen zijn hem niet onthouden, doch dit weerhield hem niet vast te houden, ondanks soms harde strijd, aan Jezus' be lofte. Wij mogen geloven en vertrouwen dat zijn sterven een doorgang is tot het eeuwige leven. Wij kunnen veel vragen en ook gaan twijfelen waarom God hem uit ons midden wegnam, maar we mogen hem, die heenging, de rijke be zitting van het Hemelse Jeruzalem niet misgunnen. Zich tot de familie Smit richtend, sprak ds. Jonkers woorden van troost en deel neming, maar ook van belofte, dat God alle tranen van de ogen zal afwissen. Nadat enkele verzen van Gezang 49 aren gezongen, besloot ds. Jonkers met gebed. De gehele liturgie was vooraf door de overledene zelf bepaald. Voor men het kerkgebouw verliet, werd nog gezon gen Ps. 116 5 en 11. Een grote schare genodigden en ingezetenen volgde de fa milie naar de begraafplaats. Commissaris sprak Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd door mr. J. Klaasesz, CommisT saris der Koningin. Wij hebben nu weer sterk kunnen ervaren, dat de mens wikt, God beschikt Niet wij vullen de agenda, doch een Hogere hand leidt. God riep hem nu op, hoewel hij tal van ge varen heeft meegemaakt in zijn strijd voor de vrijheid in de laatste oorlogs jaren. Toen heeft hij ook Goddelijke na bijheid ervaren in zijn strijd en hulp voor de naaste. Spreker memoreerde in het kort de 30-jarige ambtsperiode van de overledene als burgemeester van Sprang-Capelle. Toen wachtte hem nuttige arbeid in Ha zerswoude, zoals de bouw van een nieuw gemeentehuis, dat als centrum der ge meente vandaag geopend had moeten worden. Burgemeester A. Smit is met troffel in de hand van ons heengegaan. Overheid, rijk en provincie zijn dankbaar voor zijn arbeid. Hij heeft zich niet ge spaard. Zijn persoon voor ogen houdend. Hazerswoude—Rijndijk „Koudekerk" won beker niet Bij een temperatuur, die zich beter leende voor waterpolo dan voor voetbal, speelde Koudekerk zaterdag in het toer nooi om de Rijnstreek-wisselbeker voetbalwedstrijd tegen St. Bernardus op het terrein van laatstgenoemde ging. Deze beker was reeds viermaal door Koudekerk gewonnen en bij nogmaals gewonnen wedstrijd zoi beker definitief in de prijzenkast Koudekerk ?jjn gekomea Zover is echter niet gekomen, want met het kleinst mogelijke verschil wist St. Ber nardus de overwinning te behalen. Bij beide partijen bleken de. voorhoeden sterker dan de verdedigingen, wat re sulteerde in de eindstand van 6—5 vooi St. Bernardus. KOUDEKERK a.d. RIJN Duiven vlogen De postduivenvereniging „Ons Genoe- jen" nam deel met 101 duiven aan de wedvlucht van Fergnier. De afstand is 290 kilometer. De duiven werden gelost uur. De eerste duif bereikte het om 10.23 uur, waarna de laatste prijswinnende duif om 10.46 uur op het hok terugkeerde. De uitslag: G. Oude Elferink 1-12-14- 17-20-21-23-24; H. van Vegten en Co. 2-3- 9-13-15-16-18-22; Gebroeders De Wit 4-5- 7-8-10-11; G. Lekx en Zn 6-19; Kompier en Van Kempen 25. Postduivennieuws Uitslagen wedvlucht vanaf Corbeil (Fr.) Wedloop vanaf Corbeil. Afstand 420 km gelost met stérke N.O.-wind. De Lijnklievers: in concours 156 vo gels. D. Zwaan (13. 44. 35); A. Dubbe- laar (2). C. de Ridder (3. 5. 10); A. v. Hermert (7. 8).; D. de Ridder (6. 7); Chr d. Pluym (9). De Bonte Duif: in concours 111 vogels: Bink—V. d. IJssel (13.46.09»; 1-4-5; J. Roest 2. 3. 9; J. Noordervliet 6. 8.; J Kukler 7. 10. L.P.C.; in concours 232 vogels: D. v. Nieuwendijk (14.05 35); 1; W. Teske 2; M. de Lange 3, 6 P v. Dijk 4; J. Zec- gers 5; A. v. d. Meyt 7; W. Bey 8. 10.; P Schenkeveld 9. De Vriendenclub: in concours 191 vo gels: A. de la Rie (1401.50). A. de la Rie 1. 7: T. Gijsman 2; W. v. Klink 3; C. P. Gijsman 4; W. Vylbrief 5; H. Mooten 6: W. Mark 8; R. Pet 9; E. Wensirik 10. Viswedstrijd D.S.B. Zaterdagochtend vroeg hield de D.S.B ;n grote viswedstrijd in de Vliet bij Cronestein. Er waren 50 vissers opge komen. Het bestuur en de hoofdcontro leurs Goddijn en Dubbelaar waren al i uur het visterrein aan het uitzet ten. Er werd tweemaal anderhalf uur gevist, De vangst was matig; er werd door 22 man in totaal 3436 gram gevan gen. De prijzen bestonden uit luxe en huishoudelijke artikelen.. 'ff. de Bres, die acht vissen had ge vangen totaal 450 gram; 2 N. v. d. Hoogt; Houthof; 4 A. de Bolster; 5 Marijt; 6 Barendse; 7 J. Trouwee; 8 J. v. d. Mey; 9 J. Laterveer; 10 J. Arnoldus. mogen wij zijn werk voortzetten. Loco-burgemeester H. van Rijn sprak namens de raad, het gemeentepersoneel en de plaatselijke politie. De overledene was altijd bereid tot harmonische werking. Iemand, die zich boven de par tijen stelde. Hij heeft het gebod der naas tenliefde steeds vervuld. Spr. richtte zich met woorden van troost tot de familie Smit. Zijn persoon zal bij ons allen in herinnering blijven. Namens de burgemeesterskring sprak burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a.d. Rijn. Burgemeester Van Prooyen van Sprang-Capelle zei, dat de slag van dit plotseling verscheiden ook in zijn ge meente was doorgetrild. Immers zijn be langrijkste taak was toch gelegen in Sprang-Capelle. Veel banden waren er. Spr. schetste de arbeid van de overledene in Sprang-Capelle met 3 woorden; c bezetting, opbouw. Hij betuigde het deleven van gemeentepersoneel en de in gezetenen van Sprang-Capelle. De heer Van Wijlen sprak i verzetsgroep André. Hoewel de illegali teit tot het verleden behoort, moet hulde worden gebracht aan hem, die dit heeft verdiend. Hij kenschetste de overledene als verzetstrijder van het eerste uur. In tijd van gevaar zich nimmer terugtrek kend, doch steeds in de bres staande, kende hij een grote plichtsopvatting. Namens het ingenieursbureau sprak de heer Maaskant Als persoonlijke vriend sprak ds. Bou- sema, voorheen predikant te Sprang-Ca pelle. Ook deze wees nog eens op de per soonlijke geloofszekerheid van de over ledene. Op verzoek van de overledene las hij een kort Schriftgedeelte. Ook memo reerde hij het vele werk, dat de over ledene heeft gedaan voor Gods Bonds volk, de Joden, en zijn grote liefde voor het volk van Israël. De heer W. de Graaff sprak als zwager Korlebaandraverij in Lisse Het weer was zaterdagmiddag mis schien te mooi om een grote belang, stelling te mogen verwachten bij de kortebaandraverij te Lisse. In ieder ge val kon worden vastgesteld, dat de aan wezigen allen echte paardensportlief hebbers zün geweest. De draverijen werden gehouden in twee groepen nl. de A-groep met be kende paarden en de B-groep met paar den, die op de baan grotere bekendheid moeten verwerven door hun prestaties. In de B-draverij warén acht paarden ingeschreven, waarvan na eerste omloop overbleven Anna Scotch, berijder J. T de Graaf, Annie Norma, berijder C. Zwart; X Worthy, berijder L. J. Heij. man en Bea, berijder A. Th. Knijnen. burg. In de tweede omloop bleven over Anna Scotch en X Worthy, de derde omloop X Worthy als w uit het strijdperk trad, dus met de eerste prijs ging strijken; Anna Scotch 2. Anna Norma 3 en Zoon van Ju Ju 4 In de A-draverij bleven na de eerste omloop over Wala, berijder J. van Leeu- Radbout, berijder H. C. ten Hagen: Wachtel P, berijder H. T. Pools my Mars, berijder J. P. de Vlieger. In de tweede omloop bleven over Wala Sammy Mars. waarvan Sammy Mars in Wala de meerdere moest erkennen de derde omloop. De uitslag is dus: Wala; 2. Sammy Mars; 3. Radbout; Wachtel. In hotel de „Witte Zwaan" heeft de heer Schalij de prijzen uitgereikt, waar de beide pikeurs bovendien een Delfts blauw bord als persoonlijk aan- denken kregen. Leidse kleuters onder auto bij 't oversteken De 4%-jarige H. Jansen uit de Sophia- straat stak zondagochtend onverwachts de kruising SophiastraatPrinsenstraat over. Hij werd aangereden door een auto en gebroken linker sleutelbeen alsmde schaafwonden en een bult op het aohterhoofd op. Op de Kanaalweg werd ter hoogte van het park Roomburg onder soortgelijke omstandigheden de 3-jarige Rudolf Koet gistermiddag aangereden; resultaat schaafwonden, een hersenschudding en buil op het achterhoofd. De be stuurder van de betrokken auto bracht het jongetje zelf naar het academisch ziekenhuis. Inbraakjes in Leiden Er is ingebroken op het jacht De Karrekiet, gelegen in de Trekvliet ach ter de Zoeterwoudseweg. De buit be stond uit een blauw-grijze transistor radio, twee blauwe truien en een auto- klok. Voorts werd ingebroken in de Prins Bernhardschool aan het Noordleide. Kasten werden opengebroken en er wordt een klein geldbedrag vermist. NOORDW1JK Dobbelmaiin-kleuterscliool wordt opgeheven De vereniging „Neutrale Kleuter school" heeft besloten over te gaan tot opheffing van de Dobbelmann-kleuter- school aan de Prins Hendrikweg, zodra de openbare kleuterschool aan de Van Panhuysstraat geopend zal worden. Wanneer de school gereed zal zijn, is )g niet bekend. Het besluit van de gemeenteraad moet nog door Ged. Sta- ten goedgekeurd worden. Er bestaat goede hoop, dat deze goedkeuring zal worden verkregen. De openbare kleu terschool kan dan binnen 6 a 8 weken gereed zijp. VALKENBURG Rode Kruis enkele woorden tot de familie en de aan wezigen. Tot slot sprak ds. Chr. v. d. Leedcn van Elim. Hij las de 12 artikelen de Geloofsbelijdenis en bad het Onze Vader. Een zoon van de overledene dankte voor de grote belangstelling. „De vele woorden tot ons gesproken hebben in ons hart een geestelijk monument opgericht". Nadat de kist in de groeve was neer gedaald, begaf de familie Smit zich naar het Herv. Verenigingsgebouw, waar ge legenheid bestond tot condoleren. Behalve mr. Klaasesz, waren o.a. aan wezig: de burgemeesters van Benthuizen, Sprang-Capelle, Leiderdorp, Nieuwkoop, Woubrugge, Waddinxveen en de gemeen tesecretaris van Boskoop (burgemeester Waverijn van Koudekerk was door om standigheden verhinderd). Verder waren aanwezig de predikan ten ds. Jonkers, ds. v. d. Hout, ds. Koer- selman, Koudekerk, ds. v. d. Leeden uit Elim, pastoor Oudijk en pater Alfons Kroeze uit de parochie Groenendijk, oud gemeentesecretaris Den Braver, wethou der De Boer, de leden van de raad, i nog tal van vooraanstaande personen. Motor botste tegen auto Zaterdagavond omstreeks tien uur hi op de gemeneweg ter hoogte van de spoorwegovergang een botsing plaatsf tussen een motor en een auto. De motor bestuurd door V. uit Koudekerk met op de duo H. uit Hazerswoude, reed in de richting Rijndijk, terwijl de auto de an dere richting reed. De motor, die op de verkeerde weghelft kwam te rijden, botste tegen de voorzijde van de auto. die zwaar werd beschadigd. De 'motor kwam in de berm terecht en beide be rijders werden eraf geslingerd. De motor, vloog in brand maar het vuur werd dooi de heer Zwartjes met een schuimblus apparaat geblust V. werd met een op twee plaatsen gebroken rechteronder- been naar een ziekenhuis vervoerd. H. liep slechts enke'e schaafwonden op Jeugdbrandweer De jeugdbrandweer nam deel aan jeugdbrandweerwedstrijden te Oisterwijk in Noordbrabant. Het team was inge deeld in de afdeling adspiranten, in wel ke afdeling 10 groepen uitkwamen. De jeugdbrandweer kwam ditmaal niet der dan de 10e (en laatste) plaats met 138 punten. De eerste plaats was voor de padvinders uit Gouda. De prijzen werden uitgereikt door de commissaris der Koningin in Noordbrabant. Tafeltennis tafeltennisvereniging „Slagvaar dig" speelde een clubwedstrijd tegen „Steeds Vooruit" uit Warmond. Inzet was een wisselbeker, die reeds tweemaal achtereen door Steeds Vooruit was ge ien. Nu wist Slagvaardig op de beker beslag te leggen door drie over winningen en één verliespartij. ALPHEN AAN DEN RIJN Avondvierdaagse had stralend slot Dc Avondvierdaagse zit er weer op en het is voor de bijna achthonderd deelne- zaterdagmiddag wel een buitenge- feestelijke en stralende intocht ge worden. Een gebeuren ook, waar de bur gerij snel meeleeft, omdat het vooi grootste deel „onze jeugd" is, die daar Na de drie avonden van tien a vijftien of twintig kilometers, was de wandeling van zaterdagmiddag, langs Oudshoornsp- weg, Woubrugseweg en de Herenweg te rug, maar een peuleschilletje. Hoewel, met Pieter Stastok uit de Camera Obs- hebben misschien verscheidenen verzucht: „Hoe warm het was en Maar men had genoemde Pieter geklede burgerman de vorige belangrijk ding op hij i dat betekende in hoge hoed, hoge boord, stijve inpakselen. We willen niet beweren, dat de wandelaars Avondvierdaagse niet wel gekleed toch afgestemd op de kli- matalogische omstandigheden, alles lek ker licht en luchtig. Dat maakte de intocht extra feestelijk. De drie avonden ervoor liepen de mees hun daagse kleren. Maar zaterdag middag kwam men, vooral in sport, ver- enigings- of schoolverband, in de sport- kleren, met uiteraard veel wit. En als dan weet, dat de deelnemers rijke- net bloemen werden overladen, dan vormde dat alles een prachtige decoratie op de achtergrond. Vooral de slotgroep was fraai; deze werd gevormd door de Boskoopse ver eniging „Wios": en Boskoop zou Boskoop niet zijn geweest als daar geen rozen aan Oosthoek en Zn N.V. kwamen zaterdag, morgen directie en leden van de zilve ren club met dames bjjeen om het zil veren jubileum van de heer M. Meijer te vieren. Genoemde club- wordt ge vormd door hen, die 25 jaar of langer in dienst zün. Directeur ir. F. H. Kotter verwelkom de allen, inzonderheid de patronesse, me- Oosthoek-Kolk en haar moe der. Ir. Kotter herinnerde er aan, dat, toen men vorig jaar hier bijeen was, het gebouw nog in een stadium van onvolkomenheid was, maar nu is het modern bedrijf geworden, waar de menselijke arbeid een geheel ander aan heeft gekregen, evenals de gezags verhoudingen. Directeur jhr. Z. H. M. van Asch van Wyck riep vervolgens de jubilaris Meij- met zijn vrouw naar voren. Hij wees om. op, dat Maarten steeds blijk heeft gegeven van grote liefde voor zijn werk en verantwoordelijkheidsgevoel. Voorts is hij een vriendelijke en vrolü- ke figuur. De loopbaan van de jubilaris, stoker is, werd als volgt geschetst: mislukte ovens kwamen bij hem vrijwel nooit voor. Spr. feliciteerde hem met het jubileum. Vroeger werd een gouden zakhorloge cadeau gedaan, maar omdat geen vesten meer worden gedragen, ge bakte dit in onbruik en is het nu veelal :en enveloppe. Spreker vond dit echter :en onpersoonlijk geschenk en was blij, dat Maarten een horloge begeerde, zij het dan een polshorloge en hij bood dit cadeau aan in goud. Voorts namens de Handelaren in Bouwmaterialen in Ne derland een bronzen plaquette met oor konde en de speld van de zilveren club. Mevrouw Meijer, die ook volop in de huldiging deelde, ontving een fraai bloemstuk. Typerend voor de ongedwongen sfeer as, dat nu mevr. Oosthoek-Kolk even aar de microfoon liep om Maarten nog eer eens te herinneren aan al de fles jes melk, die hij in de oorlogsjaren bij elkaar scharrelde voor haar dochtertje Nena, waardoor de jubilaris een spe ciaal plekje verwierf bij het gezin Oost- De heer Meijer, die voordien ook reeds goed wist. „U vroeg me ook nog zei hij tot mevrouw Oosthoek, „een beetje selderij op te scharrelen. Ik wist niet waarvoor dit dienen moest (voor de soep) en kwam met een hele mand vol aanzetten. Nu moet ik van een collega nog wel eens horen; Maarten, haal even een beetje selderij!" Nieuwe produktiehal De heer S. Blouw, die reeds eerder jubileerde, werd ook -opgenomen in de zilveren club en de procuratiehouder.de heer H. Brokaar, een zeer gewaardeerde figuur, die vorig jaar veertig jaar in dienst was zag zijn zilveren speld om gewisseld in een gouden- Hij ontving ook een Hilin-plaquette met oorkonde en zijn echtgenote kreeg een mooi bloem stuk. De heer Van Asch van Wijck heeft hierna een en ander verteld ov nieuwe produktiehal waarop we week nog nader terugkomen. Namens de personeelsvereniging bedrijfskernen van dakpannen- e.. tonfabriek heeft de heer J. Griffioen feliciatiewoorden tot de heer Meijer ge sproken en een fauteuil aangeboden. Bedrijfsleider D. Buis, sprak evene met veel waardering over jubilaris Meij er. naar wiens arbeidsopgewektheid men steeds met plezier kijken kan. Ook hij vertelde nog een en ander over de be- drijfsvernieuwing. De dakpannenfabricage werd hierna in werking gesteld en bezichtigd. Om twaalf uur scheepte het gezelschap zich in aan boord van de Avifaunaboot men, al varende. een voortreffelijke lunch kreeg aangeboden. Mede dank zü het fraaie weer werd veel genoten. De heer H. Brokaar werd in gouden speld door de directeur jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck opgespeld, waarmee hij in de Zilveren Club van Oosthoek is toegelaten. In het midden me vrouw Brokaar. te pas woren gekomen. En het feesteüjk karakter werd nog vergroot door de marcherende muziek en tamboerkorpsen. Aan de Heul werd de stoet opgesteld; en toen ging het aaneengesloten door Hooftstraat, Aarkade, Van Boetzelaerstr., Pieter Doelmanstraat. Julianastraat, Vis serpark, naar het IJsclubgebouw. Men ging ook langs het Raadhuis, het bordes, anders dan was gehoopt was. In het ijsclubgebouw was er gebruikelijke drukte van de uitreiking der medailles of het bijbehorende cijfer tje dat het aantal deelnemende jaren aangaf. En toen behoorde ook dit feest, waaraan zo heel velen hun genoegen hebben beleefd, weer tot het verleden. Hier mocht inderdaad worden gezongen: ,,'t Is mooi geweestl" De heer Woordes en zijn medewerkers hadden eer van hun werk, dat werd ge steund door Rode Kruis of E.H.B.O. Om B. en W.-beker Zaterdag is een begin gemaakt met het toernooi om de B. en W.-voetbalbeker. ARC startte heel goed, want onder be paald grote belangstelling versloeg het Alphense Boys met de forse cijfers 06. Het is echter een vrij eenzijdige wed strijd geworden. Alphense Boys miste ditmaal de vechtlust het hoger geklas seerde ARC goed weerstand te bieden. Na drie minuten opende rechtsbinnen De Jeu de score (01). Tien minuten later schoot hij weer raak, waarbij de Boysdoelman v. d. Berg niet vrij-uit ging. De Groot, die het doel van de Racing- club verdedigde voor Van Horzen, kreeg betrekkelijk we'nig werk te doen. Voor rust maakte Versluis er 03 van. De tweede helft leverde nog eens drie doelpunten op van middenvoor Versluis, waardoor de stand op 06 kwam. Woens dagavond wordt de wedstrijd Alphen Alphense Boys gespeeld. Ruiterwedstrijden Het streekverband Gouda/Rijnstreek in de landelüke ruiterverenigingen heeft zaterdagmorgen en -middag zün eerste wedstrüden van dit sci Alphen aan den Rün gehouden. De voornaamste uitslagen zijn: Individuele dressuur, klasse N: 1. mej. A. Nell, Alphen a. d. Rijn, 94 punten; 2. N. v. d. Akker, idem, 93 p; 3. mej. M. Oosthoek, idem, 88p., allen leden van de Alphense Ruiters aldaar. Idem, kl. B I: 1. mej. W. van Vliet met Roland, Lekruiters te Lekkerkerk. 104% pnt; 2. mej. A. v. d. Breggen met Ma- toeska, Gouweruiters, Waddinxveen, 99 pnt; 2. mej. B. van Tol met Victoria, Gouweruiters, Waddinxveen, 98% pnt; 4. mej. J. Vroege met Reska, Boreftse Rui ters, Bodegraven, 94 pnt; 5. C. Broere met Veria, Lekruiters, Lekkerkerk, punten. Idem, kL B n: 1. mej A. Vergunst met Tino, Boreftse Ruiters, Bodegraven, 98% pnt; 2. B. Kwaakernaak met Pala- dijntje, Alphense RuiteTS, 98 pnt; 3. mej. Tr. v. d. Graaf met Kmiro. Lekruiters, Lekkerkerk. 92 pnt; 4. J. W. Turkenburg met Juna, Boreftse Ruiters. Bodegraven, 90 pnt; 5. mej. J. de Vos met Alfred, Boreftse Ruiters, Bodegraven. 87% pnt. Idem, kl L: 1. H. Schippers met Tiny, Gouweruiters, Waddinxveen, 100% pnt; 2. C. Vroege met Bierondelle, Boreftse Ruiters, Bodegraven, 97% pnt; 3. C. de Regt met Jolanda, Alphense Ruiters. 96% pnt; 4. mej. R. van Leeuwen met Tosca, Prins Bernhard Ruiters, -Nieuwveen, 95% pnt. Idem, kL M: 1, mej. W. van Vliet met Blacky, Lekruiters. Lekkerkerk, 105 p. Springen, kl. L: 1. C. Vroege met Bie rondelle, Boreftse Ruiters. Bodegraven, 28 pnt; 2. mej. R. van Leeuwen met Tos ca, Prins Bernhard Ruiters. Nieuwveen, 23 pnt; 3. R. de Vries met Ulex, Prins Bernhard Ruiters, Nieuwveen. 20 pnt; 4. H. Schippers met Tiny, Gouweruiters, Waddinxveen, 16 pnt; 5. mevr. Van der Horst-Engel met Alfred, Prins Bernhard Ruiters, Nieuwveen, 14 pnt Caprilly-proef: 1. J. W. Turkenburg met Juna, Boreftse Ruiters, Bodegraven, 78 pnt; 2. mej. Tr. de Graaf met Emiero, Lekruiters, Lekkerkerk, 72 pnt; 3. mej. L Bos met Resa, Prins Bernhard Rui- ;rs. Nieuwveen, 68 pnt Viertallen: 1. Boreftse Ruiters, le vier tallen. Bodegraven. 101 pnt: 2. Prins Bernhard Ruiters, Nieuwveen 94 pnt; 3. Gouweruiters, Waddinxveen, 93 pnt; 4. Lekruiters. Lekkerkerk. 92% pnt; 5. Bo reftse Ruiters, 2e viertallen, Bodegraven, °9% pnt. De parade, zonder inspectie, werd af genomen door de heer P. Ripping, die tot besluit een toespraak hield. Geslaagd voor EHBO Bij de vorige week gehouden examens kn de Kon. Ned Ver. E.H.B.O behaal- sn 30 van de 33 kandidaten het Een heidsdiploma. Examinator was dokter Verbrugge uit Leiden;; docenit van de cursus was mevr. G. W. Castelein-v. d Wal, arts alhier, die werd bijgestaan voor de verbandleer door de heer C de Gans. Namen der geslaagden: mej. J. P. G Belt, mevr. C van Beusekom-de Vries. B. B Boerefijn-de Graaf. dhr. P Breeuwer, mevr. J. van Dük-de Rooijen. L. van Gaaien, mevr. G. Hartwig •Klinkhamer, mevr. J van den Hoek- van Egdom, mevr. A. Hogeweg-v.ö. Wal mej. M. Horsman, mevr. A. de Jong Met bloemen getooid maakten ook de leden van de Chr. gym nastiek DOS uit Alphen aan den Rijn hun intocht. Foto N. van der Horst Naber, mevr. D. Koppe-Schenkel, dhr. H. Meije,rs( mevr. M W. J. Molenaar- Vogelesang, mej. E. B. I van Mourik, mevr. G A. Nauta-v. d. Toorn, mej. H. Ofwegen', mej. M W Oosthoek, dhr. C. Oppelaar, mej. A. J. de Pater, mej M. I. Slager, mej. G. J. A M. v d. Sliiys, de heren G de Smits, "W. Twenhaar, J. M. Vreeswijk, W. Waasdorp, P. Walda, M. A Wiegman, C. de Wit, en mej. G. van Wijk. E.H.B.O.—wedstrijd Op verzoek van de kring Alphen a/d Rijn der Kon. Ned. Ver. EJH3.0. orga niseerde de afdeling Alphen a/d Rün een kringwedstrijd. De jury bestond uit de artsen mevr. Castelein-v.d. Wal en heren Cornet, en Gill. Er werd deelge- door negen afdelingen t.w. Ter Aar, Alphen a/d Rijn, Boskoop, De Meije, Nieuwerbrug, Reeuwijk, Wou brugge, Zevenhoven, Zwammerdam. Eerste prijs Boskoop met 227 punten, Reeuwijk met 225 punten, eveneens tweede Alphen a/d Rün met 225 punten, 3. De Meije met 219 punten. De eerste prijs voor de leiders ging naar Reeuwijk Nieuwerbrug met ieder 38 punten; tweede naar Zwammerdam en Alphen a/d Rijn met ieder 33 punten; derde Woubrugge met 32 punten. Het aantal te behalen punten was voor de ploegen 365 voor de leiders vüftig. Aan het eind van de wedstrüd gaf dokter Gili nog een prettig commentaar op het werk van de ploegen. De organi satie was in handen van de afdeling Alphen a/d Rijn. ROELOFARENDSVEEN Bromfietser gewond Zaterdagavond even na het midder- nachtelük uur had tegenover het huis de heer P. Buschman, Noordeinde een ernstig ongeval plaats. Voet ganger Th. v. d M. wandelde met zy'n rijwiel aan de hand in de richting Noord- hoek. /Door een achteropkomende brom fiets werd dit rijwiel hem uit de hand gereden. De bromfiets en fiets raakten in elkaar verward, waardoor de bestuurder van de bromfiets, de lö-jarige Jac. v. d. M., tegen een hem tegemoetkomende personenauto opreed. De bestuurder van de auto, A. J. H. uit Leiden en do voetganger bekwamen geen letsel. De berijder van de bromfiets brach( hét er minder goed af. Dokter Sohürer die spoedig ter plaatse was aohtte overbren ging naar het Academisch Ziekenhuis t« Leiden noodzakelijk. Alvorens het ver voer plaats had werd door deken Th. van Niekerk aan het bewusteloze slacht offer het H. Oliesol toegediend. De ma teriële schade aan auto en bromfiets was gering. Muur ingestort Van het sinds enige wekien niet meer bewoonde en onbewoonbaar verklaarde perceel Noordeinde 214 stortte zondag middag onverwachts de voormuur in Gelukkig leverde dit geen persoonlijk ongeval op, maar wel was dit nu een gevaar voor omwonenden en spelende kinderen. Ter beveiliging werden door de dienst gemeentewerken maatregelen genomen voor afztting. ZWAMMERDAM Bejaarden hadden een prachtige dag Vrijdagochtend om half tien vertrok van het Jaagpad een salonboot van Avi fauna, waarmee de bejaarden hun jaar lijks uitstapje maakten. Via Leiden, Voor schoten en Leidschendam ging de reis naar Voorburg. Onderweg werd een kop koffie met broodjes genuttigd, terwijl in in Voorburg in Hotel „De Drievliet" de lunch werd gebruikt. Om half drie begon de terugtocht naar Alphen aan den Rijn, waar in Avifauna het traditionele diner werd gebruikt. Tijdens het diner sprak de heer C. Blok voorzitter van het be jaarden-comité. Allereerst bedankte hü heel hartelijk de dames, die de huis-aan- huis-collecte hielden en waarby f1300 werd opgehaald Ook memoreerde hü in 7-Ün dankwoord de medewerking van de Beton Industrie „Zwammerdam'1 en het poeliersbedrijf Gehr. Ruardy, die tijdens een voetbalwedstrijd voor de bejaarden ruim f150 bij elkaar speelden. Ruim f75 was er aan entree en extra-giften, terwül de B.I.Z. en Gèbr. Ruardy het verdubbel den De heer H. Niesing bedankte namens alle bejaarden het comité, dat het moge- lyk had ge-maakt, hen deze onvergetelUke dag te bezorgen De 82-jarige J. van Zwie- ten haalde tijdens net diner nog eens f50 by elkaar waarvan de onkosten, gemaakt door de muziekver. „Wilhelmina" en haar tapïboerskorps gedekt kunnen worden. Want de muziek scheepte zich reeds in Alphen in en voer met de bejaarden huiswaarts. Onderweg voerde de heer Blok op sublieme wijze het woord. Om negen uur waren de bejaarden voldaan, weer thuis. Sfeer in 't gezin De .JS'ieutve Leidse" er in f

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3