SKODA'63 Sluitingsavond chr. technische school te Katwijk Haringtrawlers maakten niet al te veel buit LISSE een AGENT-BEZORGER Visuitvoer Wandelpad kan nu worden aangelegd Christelijk onderwijs vooral niet discutabel stellen l*«EUWE LEID5E COURANT VRIJDAG 31 MEI 1963 4 In de grote zaal van de Chr. Technische school aan de Louise de Coligny- laan te Katwijk werd de sluitingsavond gehouden. De burgemeester van Katwijk, die met de wethouders H. Haasnoot en C. van der Plas aanwezig %ras, reikte de diploma's uit. De tweede voorzitter, de heer N. J. ïan Duyvcnbode heette in zijn openings woord de genodigden welkom, onder wie Je heer M. Sweris uit Leiden namens de Kamer van Koophandel, vertegenwoor- jigers van leerlingenstelsels en van de fegionale raad. Spreker zei, dat de school langzamerhand te klein gaat worden. De directeur van de school, de heer R. (lijkenboer, merkte in zijn toespraak tot Ie jongelui en hun ouders op, dat na 1 jktober 1963 alle avondscholen in Neder land met cursussen van acht maanden lullen gaan werken. Spreker zei respect je hebben voor veel leerlingen voor de ivijze, waarop zij het werk voor en op de ivondschool hebben gedaan. De heer Rijkenboer sprak de dringende wens uit, kat de werkgevers zich er aan zullen hou- jien, hun werknemers de gelegenheid te {even de avondcursussen regelmatig te irolgen. Hierna maakte de directeur de namen van de bevorderden bekend en kan hen, die een diploma verwierven. Voor de achtste maal stond daarna bur gemeester H. Duiker voor de jongelui Jran de avondschool. Hij wees in zijn toe spraak op de belangrijkheid van het on derwijs. Spr. wekte nog op tot verdere studie waarna hij de getuigschriften aan het grote aantal geslaagden uitreikte. Bevorderden Afd. Bouwkunde: C. Ketting, A. C ïlonk. H. Hus, D. de Jong, Gijsb. v. Duyn; v. Iterson, Rijnsburg, W. L. v. d. Kooi. i; Dirk Meijvogel, W. Varkevisser; Joh. Zonderwijk, Noordwijk; A. J. v. Beelen. van Beelen; W. J. v. Beelen, Noordwijk, A. G. v. d. Berg, id.; N. E. Boekee, tijnsburg; C. v. d. Boon; J. A. Caspers. ïoordwijk, C. van Duin, id., P. RL v. juin id.; A. van Duyn, C. van Duyn, D. v. Duyn. P. van Dijk, C. Dijkhuizen. W. v. d. Gugten, H. Guyt; Fr. de Haas, Noordwijk; A. Haasnoot, W. Heemskerk, P. J. Hoek, A. Kuyt; H. Maat, Rijnsburg; A. v. d. Meij; W. G. de Mooij, Rijnsburg; C. v. d. Niet, Noordwijk; C. v. Nieuwkoop, Rijnsburg; D. Parlevliet, A. Pronk, J. Iran Rijn, A. L. Rijsdam, P. Varkevisser, D. de Vreugd, A. Zuyderduyn, W. Barn- noorn; A. J. van Duin, Noordwijk; L. Lindhout, Rijnsburg; G. Paap; RL Marijt, Noordwijk: Niet bevorderd: 6 leerlingen. Afd. Werktuigbouwkunde: H. Nacken, Wassenaar: C. v. d. Plas. W. v. d. Plas, W. B. Ringelink, Jac. v. d. Plas, G. van Rhyn, E. Volker; A. W. Anholts, Oegstgeest (voonv.); C. v. d. Bent; A. H. W. Caspers. Noordwijk; L. v. d. pias; B. G. v. Rooyen. Noordwijk; A. Zwanenburg; C. van Stra ten, Wassenaar (voorw.). Geslaagden Een getuigschrift ontvingen: afd. Bouw kunde (A-afdeling): C. Schaap, L. de Best. B-afdeling: L. v. d. Plas; A. Dannijs, Sassenheim; J. T. v. Duyn, P. G. v. Duyn; H. de Haas, Noordwijk; C. Hazenoot; W. Hoek, Noordwijk; W. Kloos, Adr. Meij vogel, C. v. d. Plas; H. v. d. Plas, Wasse naar; C. G. Ravensbergen, Rijnsburg; W. van Rhijn, W. van Rijn; W Spaanderman. Noordwijk. Afd. Werktuigboukundc (A-afdeling): Fr. W. Th. Maurits. Noordwijk; D. Ver does. B-afdeling: W. R. F. Barnhoorn, N. van Beelen, A. van Dijk, P. Dijkdrenth, H. van Duyn, Jac. v. Duyn, C. Haasnoot, WTN RIAART van dit Jaar was het aan bal bod van zeevis ruim, de aanvoer van ^koolvis en wyting was opvallend groot. ^Gezouten haring werd in geringe hoe- Iveelheden aangevoerd; met de haring- ispanvisserü werden goede resultaten be lt haald. In de verslagmaand konden grote hoeveelheden zeevis worden uitgevoerd, \de totalen waren respectievelijk 5050 ton en f 6.6 miljoen. Uitvoer had onder meer ilplaats naar België (165 ton), West-Duits- J'land 2052 ton), Frankrijk (1147 ton), jiltalië <323 ton). Groot-Brittannië (294 Vton), Zwitserland (133 ton) en de Ver enigde Staten (131 ton). In maart 1962 P%erd 3448 ton zeevis uitgevoerd voor aseen waarde van f 7.3 miljoen, j? De bijna 1300 kantjes steurharing die in de verslagmaand werden aangevoerd, waren afkomstig van de trawlvisserij. Er [werden 300 kantjes gezouten haring in gevoerd. In maart 1963 werd slechts 1943 Son gezouten haring uitgevoerd voor een (waarde van f 2.1 miljoen tegen 3738 ton voor een waarde van f 2.4 miljoen in de pvereenkomstige maand van 1962. Afne mers waren onder meer België (659 ton), West-Duitsland (878 ton). Frankrijk (109 iton). Noorwegen (82 ton) en Roemenië (48 ton). In de verslagmaand werd een bevre digend kwantum bokking uitgevoerd, na melijk 382 ton voor een waarde van 616.000 tegen 273 ton voor een waarde -an f 277.000 in maart 1962. Verzonden 'erd onder meer naar België (43 ton). "est-Duitsland (87 ton) en Griekenland (241 ton). De in maart 1963 aangevoerde verse (haring 5092 ton met een gemiddeld» [prijs van f 0,34 per kilo was voor ruim percent afkomstig van de harlngspan- 'isserij die met goede resultaten niet ver lit de kust werd uitgeoefend. De uitvoer 'an verse haring bedroeg 3088 ton voor waarde van f 1.5 miljoen tegen 3778 voor een waarde van f 1.3 miljoen in maart 1962. Klanten waren onder meer België (582 ton), West-Duitsland (2116 ton) en Frankrijk (370 ton). In de verslagmaand werd door de vls- conservenindustrie op beperkte schaal haring en wijting verwerkt. De uitvoer van visconserVen bereikte een vrij be vredigend peil met een totaal van 1110 ton voor een waarde van f 1.6 miljoen. In de overeenkomstige maand van 1952 waren de totalen respectievelijk 1263 ton en f 1.5 miljoen. De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH jROTE SORTERING Terlenka Vitrage heden geëtaleerd bi) WONINGINRICHTING J. BUIS en Zn Slulsweg 25. tel. 2964. Katwijk aan Zee. J MODERNISEER UW KAMERS jen laat die oude „krullenlijst" vervan gen door 'n moderne strakke schilderlijst. Hou waard; J. A. de Leeuw, Rijnsburg; L. J. Limburg, P. G. v. d. Plas, H. Rei- mers.T. van Rhijn, L. A. Schaap, C. Vooijs. Een blijk van waardering ontvingen: G. van Duyn, Jac. v. d. Plas, A. Zwanen burg. G. van Beelen, P. Varkevisser, C. Vooijs, L. v. d. Plas, W. van Rhijn en C. G. Ravensbergen, Rijnsburg. De prijs voor de beste leerling, beschik baar gesteld door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Lei den, werd uitgereikt aan D. A. Schaap, Katwijk aan Zee. Verder ontvingen een getuigschrift: Autogeen-lassen (beginners) G. J. van Galen, D. Haasnoot, D. Varkevisser Noordwijk; A. Verhey, Wassenaar. Autogeen-lassen (gevorderden) RL J. Durieux; C. de Vries, Valkenburg. Elektrisch-lassen (beginners): A. J. Bo- gerd, Rijnsburg; A. T. van Ham. Wasse naar: L. de Jong, D. de Koning. Rijns burg; J. Schaap, D. Varkevisser. Noord wijk. Elektrisch-lassen (gevorderden)D. Harteveld, H. Honsbeek, P. Imthorn. Val kenburg; D. van den Oever, J. Paap, D. van Rijn, C. de Vries, Valkenburg. Totaal afgewezen: 4 leerlingen. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is de kandidaat te Katwijk woonachtig. VISSERIJGOLFJES DE haringtrawlers vingen niet vceL Als beste vanger kwam de KW 42 Nicolaas Senior uit de bus. Dit schip haalde op 57 NB uit drie trekken 32 kantjes scheep. De KW 15 Rijnmond is de hele dag in de weer geweest voor 10 kantjes. De LJM 82 Rotterdam Is deze schrale vangsten moe de Noord inge- stoomd in de hoop daar betere resultaten te bereiken. Ook de IJM. 26 's-Graven- hage zal baar geluk in de Noord gaan beproevep. De loggers en kotters die achter de platvis aanzitten, gaven trek ken door van 40-50 kilo tong en een paar manden andere vis. Aan de donderdagmarkt in IJmuiden verschenen 28 vaartuigen. Zij zorgdeD voor een aanvoer van 3250 kisten, waar van 450 kisten schelvis, 60 kisten radio. 620 kisten wijting, 90 kisten gul en ka beljauw, 50 kisten haring, 900 kisten ma kreel. 620 kisten schol, 5 kisten tarbot, 140 kisten diversen, 950 st. stijve kabel jauw en 14.000 kilo tong. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten wijting, 12 kisten gul en kabel jauw, 420 kisten schol, 5000 kilo tong en 335 kantges haring. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag onder meer aan de markt de SCH 117 Onder neming 3 met 130 kisten en 100 kantje* de IJM 25 Julie Streiff met 475 kisten en de KW 8 Deining met 510 kisten. Experimenten In de IJmuider vishallen is de laatst» dagen behoorlijk geëxperimenteerd. Het mechanische losapparaat van de heer L v.d. Gaag verscheen weer eens ten tone le en bewees bij de lossing van de KW 3 Koraalbank goede diensten. De 300 kis- ten haring en makreel werden in een zeer snel tempo gelost, het ging zelfs zo snel, dat de pakkers het niet bij konden houden. Ruim een uur eerder dan bij d» normale manier van lossen het geval 19. kon het sein: De laatste mand, worden gegeven. De vernuftige installatie vaD de IJmuider uitvinder is geruime tijd niet beproefd, maar het is wel komen vast te staan, dat met enige van deze ap paraten de lossing veel sneller kan ge schieden. Vooral op' de drukke maanda- KATWIJK AAN ZEE Duiven vlogen Dc postduivenhoudersvereniging „De RIjnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven van St. Ghislain. Afstand 200 km. In concours 173 duiven. De uit slag: M Souverein 1-3-10-18-20-22-24- 32; H. Smit 2-4-27-36-37; B. Paauw 5-7- 12-21-29-38; J. Heemskerk 6-8-13-33; de Liefde 9; B. Noteboom 11-30-31-34; W. van Zanten 14; J. Jungerius 15-17-19; K. Schaap 16; F. Heemskerk 23; C. van Doorn 25-28-41; T. de Mooij 35-43; J. Winters 39; K. Schuitemaker 40-42. Kampioen vitesse: 1. H. Smit met 487 punten; 2. M. Souverein met 486 punten; 3. B. Paauw met 480 punten. Beiaardbespeling In het tijdvak van 1 juni t/m 14 sep tember zullen de wekelijkse beiaardbe spelingen zaterdagsavonds worden gege ven van 89 uur. Morgenavond zal Hessel H. de Harder ten gehore brengen: 1. Air, van G. F. Handel; 2. Variaties op het thema van een lente lied, Hessel H. de Harder; 3. Liederen uit Valerius Gedenck- clanck: a) De Heer in Zijnen troon zeer schoon, b) Ik hoor trompetten klinken, c) Laat zang en spel, tam boer en fluit nu klinken tot Gods eer; 4. Toi la gloire, van G. F. Handel; 5. Pinksterliederen: a) Komt allen deze dag, b) Heer ik hoor van rijke zegen, c) Roept uit aan alle stranden, d) Waterstromen wil ik gieten, e) Ruis o Godsstroom der genade, f) O hei lige Geest, o heilige God, g) O heil'ge Geest, ons hoogste goed. Zaterdag 8 juni zal een programma bestaande uit populaire melodieën wor den uitgevoerd. gen zou dit een niet te schatten winst aan tijd en dus ook aan geld kunnen op leveren. Een tweede nieuwigheid was een kls- tenspuitmachine van Duitse oorsprong. Dit apparaat dat uiterlijk veel van een stofzuiger weg heeft, kan binnen een se conde een druk van 50 atmosfeer ont wikkelen. Het water komt met een ge weldige kracht op zijn „prooi" terecht en dringt tot in de kleinste hoekjes en gaatjes door. Bij de demonstratie bleek duidelijk, dat ook deze „Bobby" het werk in de hallen zeer kan vergemakkelijken. Inde Duitse visserijplaatsen wordt Bobby met veel succes aan het werk gezet Hij is ook geschikt voor het schoonmaken van een visruim, een karwei dat thans nogal eens moeilijkheden oplevert Medische hulp Door de Internationale Radio-Medische Dienst is bij wijze van proef onlangs een vaartuig in dienst gesteld, dat tot taak beeft medische huip te verlenen aan de opvarenden van vissersschepen langs de Afrikaanse kust De werkwijze doet sterk denken aan de bijstand die het hospitaalkerkschip De Hoop op de Noord zee aan de vissers verleent, voorzover het de medische hulp betreft Per radio worden de op dit vaartuig aanwezige dokter en zijn staf op de hoogte gebracht van ziekte en ongeval, in ernstige geval len kan vervoer van de patiënt door de lucht worden geregeld. Voor dit laatste wordt gebruik gemaakt van de diensten van de Amerikaanse Luchtreddings- dienst in Tripolis. OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT DOOR UITZONDERLIJKE DEGELIJKHEID I onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u I oersterk buisliggerchassis- knlkweerstand 70.000 kg I geheel stalen car"osse"e van 1 mm d kke staalplaat Geheel compleet - v.a. f 5250, Octavia Combi a f 6475. een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010 OEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 HAZERSWOUDE Uitstapjes Het gemeen tepersoneel heeft een uit stapje gemaakt Na het Kopje van Bloe- mendaal te hebben bezocht ging men naar Amsterdam om een rondvaart door de grachten te maken. Voorts was dc bezichtiging van Schiphol in het, pro gramma opgenomen. In De Bilt werd gedineerd. De reis werd afgerond met een wandeling over de Scheveningse pier. De hervormde j.v. en m.v. hebben een bezoek aan Valkenburg gebracht waar men de gemeentegrot bekeek en een ritje maakte per kabelbaan Tijdens een wandeling door het Geuldal was er alle gelegenheid het prachtige natuurschoon te bewonderen. Op de terugreis veror berden de jongelui de meegenomen zelf gebakken pannekoeken- Over leven en werk van dr. Schweitzer In zaal Timmermans spnk ds. G. Cadee uit Alphen aan den Rijn voor de afdeling Hazerswoude en omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw over leven en werk van Albert Schweit zer. Deze veelzijdig begaafde persoonlijk heid zag als hoogste doel in het leven anderen te dienen Iets te betekenen voor verstotenen. Hoewel reeds een befaamd theoloog ging hij nogmaals op de collegebanken zitten, nu om het artsdiploma te behalen. Daarna ging hji naar Lambarene in Kongo, waar hij als zendeling-arts een ziekenhuis stichtte voor melaatsen. Dc leden besloten dit jaar niet het ge bruikelijke uitstapje te maken, maar in plaats daarvan met z'n allen naar een revuevoorstelling te gaan LISSE Zendingsavond Op uitnodiging van de Zendingscom missie van de Geref. Gemeente te Lisse hield ds. P. Blok. van Dirksland gister avond een zendingsrede in het kerkge bouw aan de Tulpenstraat. De Kerk van het Oude Testament heeft reeds gezon gen van de heidenen die in Sion zouden worden geboren, aldus ds. Blok. In Sion, dat verbonden is aan Gods instellingen. Dit gebeurt door middel van de predi king. Prediken is het brengen van de boodschap door een heraut Deze bood schap is en blijft dezelfde. Spreker be paalde zijn gehoor bij vers 18 van de Handelingen 26. Hij las in deze woorden van Paulus de vrucht van de ware pre diking, die zich openbaart in; a. een ont dekking door God; b. een vluchten tot God; c. een schuilen in God. (Advertentie) De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor Eventueel hulp aanwezig. Goede bijverdienste. Nadere inlichtingen abonnementen afdeling Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37. Telefoon 01710—31441. LISSE Burgerlijke stand GEBOREN: Pirn, z v C A van der Klauw en C W van der Linden, Stations weg 104: Jacobus Cornelis Adriaan, z v H Luyk en H van Stam, Witte de With- straat 19; Alexandra Johanna Maria, d v P H Warmerdam en A M Schoutens, Wil- helminastraat 65; Gerda Hendrina, d v D C Plug en W Kroon. Witte de With- straat 2; Maria Petronella Wilhelmina, d v L W Does en M P Koomen. Korte Havenstraat 5a. ONDERTROUWD: Aart Donker te Haarlemmermeer en Geertrui van Tol; Johanne G van Klink te Alkemade en Willemientje de Jong; Christiaan Leder, te Den Haag en Wilhelmina Maria van Essen. GEHUWD: M L G A Coratelli en W Th M Onderwater. OVERLEDEN: Geertrui van Blitters- wijk, weduwe van G Tegelaar, 91 jaar; Johanna van Kooij, 83 jaar; Cornelia Qulripa Oudsh:orn, weduwe van H Ver del, 71 jaar. Veertig jaar in dienst De heren P. Helmus te Lisse en C. Heemskerk te Heemstede zijn 1 juni 40 jaar in dienst bij de firma N.V. Gebr. Driehuizen, waar zij als bloembollenrei ziger werkzaam zijn. Wegens afwezigheid van beide jubilarissen zal het jubileum worden gevierd op donderdag 13 juni met een receptie in de „Nachtegaal". Evangelisatiesamenkomst Woensdag 5 juni om 8 uur spreekt de evangelist Th. Dikkes voor de evangeli satiekring in De Witte Zwaan. Onder werp: „De profeet Haggaï". Loop der bevolking GEVESTIGD: M Quartel van Deventer, Prins Hendrikstraat 14; F M C Wynands- Brouwer, van Noordwijkerhout, Van Speijkstraat 302; A J Brabander, van Goirle, naar Hereweg 469; C J H Goede- mans, van Doorn, naar Engelplein 11; M J W van Pijpen-Snijders. van Sassenheim Kanaalstraat 6; W A Hornsveld en ge zin, van H. I. Ambacht, naar Barendtsz- straat 50; C H Erbrink, van Haarlem naar Lijsterlaan 24; P Slootweg en ge zin van Haarlemmermeer naar Midden weg 19; J S de Graaf, van Leiden, naar Hereweg 315; J H M Bisschop, van Sas senheim, naar Julianastraat 114. VERTROKKEN: L F Duymaer van Twist, van Hereweg 295 naar Amster dam; J de Wit en gezin van Schoolstraat 7 naar SchoorL BENTHUIZEN Woningbouwvereniging had een rumoerige vergadering De woningbouwvereniging Algemeen Belang had onder leiding van de heer P. de Vrij Mzn een nogal rumoerige vergadering, die door 22 van de 102 leden werd bijgewoond. Althans, tegen het eind van de avond zaten de aanwezigen zo verwarrend door elkaar heen te praten, dat men niet tot een besluit kwam inzake een voorstel om de zes slechtste huizen van plan 1 in het Beelaertspark te slopen en op deze plaats 9 bejaardenwoningen neer te zetten. Na de opening herdacht de vergade- ng met enige ogenblikken stilte het overlijden van de heer J. v. d. Walle. die meer dan 25 jaar een actief bestuurs lid is geweest De voorzitter noemde in zijn openings woord de bouwgrondprijzen in Benthui zen (ƒ2680 per woningwetwoning, exclu sief het ophogen) niet ongunstig. Met waardering sprak hij over de samenwer king met het gemeentebestuur. Onder meer door het aanbrengen van douche cellen zullen enige woningen geriefelij ker worden gemaakt en de stinksloot achter de Molenstraat zal worden ge dempt. Secretaris J. Roggeveen zei in zijn jaarverslag, dat 1962 gunstig is geweest voor de vereniging. De aoht woningwet woningen van de oontingenten 1961-1962 zijn thans bijna voltooid en kunnen wel dra worden betrokken Geen besluit Penningmeester G. J. A. Runsink meldde een batig saldo van 4791.59. De vergadering machtigde het bestuur nog maals aoht woningen te laten bouwen; dit wordt dus plan 11 en de grond er voor is al eigendom der vereniging. Ovei de bouw wordt nog onderhandeld. Aan nemer De Graaf uit Moerkapelle is be- teid voor 135.457 de acht huizen bouwen. De heer G. H. Wolsheimer werd herkozen als bestuurslid. Ten slotte kwam het drukst besproken agendapunt ter sprake: voorstel van de beer Runsink betreffende de huizen in het Beelaertspark. Hierbij dient te wor den opgemerkt, dat al eerder was beslo ten deze in slechte toestand verkerende buizen niet te gaan restaureren omdat de kosten hiervan buiten iedere propor tie zouden komen te liggen. Aan gelei delijke sanering werd de voorkeur ge geven. Nu puntje bij paaltje kwam. bleken in het bijzonder de betrokken bewoners er niet veel voor te voelen. Zij zonden dan tijdelijk of voorgoed in de acht nog te bouwen huizen worden onderge bracht, zodat ze een belangrijk hogere huur zouden moeten gaan betalen, ter wijl zü bovendien voor verhuiskosten zouden komen te staan. Tot een besluit kwam men niet, maar in Ieder geval heeft het bestuur nu wel zo'n beetje de mening van de betrokkenen kunnen pei len. Hazerswoude-Rijndijk Fijn schoolreisje Begunstigd door schitterend zomer weer hadden de leerlingen van de Chr. Nationale School aan de Rijndijk hun jaarlijks schoolreisje. Onder leiding van het onderwijzend personeel en van het bestuur reisden zij in drie autobussen. Te Wassenaar werden de laagste drie klassen afgezet aan het dierenpark. De hoogste klassen gingen naar Schevenin gen. Allereerst werd daar de pier be zocht, daarna Panorama Mesdag en ver. volgens het bijbelse diorama in de Ko ning Willem III kerk. Omstreeks half één werd naar het strand getrokken, waar inmiddels ook de laagste klassen waren aangekomen. Het volgende num mer op het programma was een bezoek aan Madurodam. De laatste pleisterplaats bleek de speeltuin Drievliet te Rijswijk te zijn. Samenzang Morgenavond acht uur wordt op hot Frederik van Eedenplein in de Rhijnen- burg een samenzangbijeenkomst gehou den, georganiseerd door de evangelisa- tiegroep van de Gereformeerde Kerken door de Open-Deurgroep van de Herv. Gemeente. Het is de bedoeling pinkster liederen te zingen. Iedereen is welkom. Het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" verleent medewerking. Het christelijke gemengde koor „Soli Deo Gloria" de zang ondersteunen. Bij slecht weer zal de samenzang in de koorzaal van de hervormde kerk worden gehouden. KOUDEKERK A. D. RIJS Zangfestival Het mannenkoor Onderling Zanggenot zal onder leiding van zijn dirigent, de heer C. van der Molen, morgen deel nemen aan het zangfestival in de AVRO- studio te Hilversum, daft is uitgeschre ven ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Bond van Zang- en Ora toriumverenigingen en van het 40-jarig bestaan van de AVRO. De gemeenteraad van Zwammerdam vergaderde gisteravond. De voorzitter kon mededelen, dat er vergunning is verleend tot de aanleg van het veel be sproken wandelpad langs de rijksweg. In de Vlnkebuurt wordt thans geheld voor de bouw van de laatste 24 woningen ZWAMMERDAM 6 woningwetwoningen en 19 premie- Aan de heer W Veldhuizen wesd ont slag verleend als 'administrateur van het gemeentelijke woningbedrijf en sec re- tari&penmingmeester van het burgerlijke armbestuur alsmede als ambtenaar van de burgerlijke stand. In zijn plaats werd per 1 juli a s. benoemd de heer A. Dek kers, thans commies ter secretarie in Kerkwijk. Er werd een wacht verbod voor het Plein vastgesteld. Langer parkeren dan 2 uur is niet toegestaan, uitgezonderd voor trouwauto's. Aangezien de exploi tatie van de speeltuin bevredigend ver loopt, besloot de raad de gemeentelijke medewerking te continueren. Namens de commissie van onderzoek bracht de heer Zwetsloot verslag uit over de rekening van het gemeentelijke wo ningbedrijf over 1961 De gewone dienst sloot met f 102.416.34 én de kapitaaldienst met f285.164,31. De raad ging aikkoord met enige sub sidie-voorstellen en verleende voorts medewerking in een aantel schoolaange- legenhedcn. In de rondvraag bracht de heer Piket de wegreparaties bij Paarden, bung ter sprake. Deze kunnen nog wel het gehele jaar duren en hij vroeg zich af of er geen mogelijkheid bestaat het verkeer om te leiden via de Schoordijk Dit blijkt echter op teveel bezwaren te stuiten, antwoordde de burgemeester. WOUBRVGGE Oudenrt-jkse polder In Het oude Rsedthuys werd donder dagavond onder voorzitterschap van de heer B. Heenk eet» geanimeerde ingelan den-vergadering gehouden van de pol der Oudendijk. Penningmeester G. C. Hillebrand lichtte de rekeningen 1962 en begroting 1963 toe. Het batig saldo be droeg rood 444 gulden. Daar de kosten van het gemaal sterk verhoogd zijn even als de post onderhoud polderwegen, ging men akkoord met een gedwongen ver hoging der polderlasten van 33 tot 48 gul den per bunder met een minimum van f 1,50. Nadat de vergadering de begroting had goedgekeurd werden in de nieuw# rekeningscommissie de leden T. Kroes en J. Veiboon gekozen. Besloten werd tot verhoging van de post verzekering aansprakelijkheid van de penningmeester. Tenslotte ging de ver gadering nog akkoord met een verhoogde uitgave van de vergoedingen voor de machinist van het gemaal en de sala riëring van de secretaris-penningmeester. (Advertentie) Gemeente Alkemade De burgemeester van Alkemade maakt bekend, dat in de week van 2 t.m. 8 juni a.s. het huisvuil wordt opgehaald; op dinsdag en donderdag in Kaag, Nieu- we-Wetering, Rijpwetering, Oud-Ade en Oudewetering; op woensdag en vrijdag in Roelofarends- veen. Schoolvergadering Alphen IN Concordia is gisteravond de huishoudelijke jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot oprichting en instandhouding van christelijke scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs op Geref. grondslag. Er was een vrij goede opkomst; ook ere-voorzitter E. van der Pol en het erelid, de emeritus-predikant J. H. A. Bosch (die lange tijd ziek was), waren aan wezig. Voorzitter W. W. Smith, hield een uitvoerige toespraak, die hij plaatste tegen de achtergrond van Deuteronium 6, waar God Zijn gebod ft voor de opvoeding der kinderen. Dat gebod geldt nu niet minder. Daar om is het een onbegrijpelijke zaak, dat zoveel Christen-ouders, ook in gerefor meerde kring, onverschillig staan tegen over de schoolkeus, dat men zelfs het christelijke onderwijs discutabel stelt De heer Smitt deed een bewogen appèl op de ouders hierin toch hun verantwoor delijkheid tegenover God te beseffen. Gezin. Kerk en school, het zijn drie op voedingscentra in eikaars verlengde en spr. herinnerde aan het woord van de oud-voorzitter: Voor de opvoeding en het onderwijs van onze kinderen is het beste nauwelijks goed genoeg. Hij bracht de heer v. d. Pol, die vorig jaar aftrad als voorzitter, dank voor alles wat hij voor de schoolvereniging deed. Praktische zaken Voorts werden enkele zaken nader toe gelicht betreffende praktische onderwijs- aangelegenheden. Ten slotte deed spreker een krachtig beroep op de leden hun lid maatschap ook te beleven door medewer king. Laat men nooit de verenigingsvorm tot steun van de scholen prijsgeven. Daar in hebben de ouders hun rechten. De secretaris, de heer E. Boer, gaf na dere toelichting op het jaarverslag, waar we deze week reeds over schreven. Dc penningmeester, de heer A. Pool, lichtte op geestige wijze de ba lans en de exploitatierekening 1962 toe. Het eindcijfer van de balans was f 117.232,34, van de exploitatie f 7.084,45 mét een nadelig saldo van f 255,76. Een voorstel tot contributie verhoging werd na enige discussie goedgekeurd. De heer M. Stapper was aftredend als bestuurslid en er was nog een vacature. Uit dc tweetallen werden gekozen de heren J. van Dongen en C. J. Konijnen burg. Forum Na de pauze was er gelegenheid aan een forum, bestaande uit de heren W. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgerlijke stand GEBOREN: Franciscus zv. F. Schmal en P. G. Vis; Nicoline Yvonne dv. R. C. Plomp en W. Reijneker; Wylske dv. W. H. E. Lagro en W. W. Bottema; Ronny zv. L. de Romijn en M J. Gelderblom; Marion dv. L. Duiker en J. M. van der Kleij; Richard Gerardus zv. F. A Bahl- mann en E. J. Bos; Rudolf Jan zv. J. P van Donk en M. T. Rijnsburger; Hendri- ka Anna dv. J. van Nieuwenhuijzen en C. Hogewoning: Frederika zv. P. Blom en A. C. van Vliet; Jolanda dv. L. van Dyk en G. Grootendorst; André Mari- nus zv. M. G. van de Ruit en M. M. van den Bosch; Gerbrand Jurriaan zv. S. G. Kat cn M. D. Wijchers. ONDERTROUWD: Antonlus H. G. de Wit, 27 j. en Cornelia M. Oudshoorn, 23 j; Alle Uitvlugt, 21 J. en Hilletje J. de Groot, 23 j.; Cornelis N. Wilkens. 22 j. en Elizabeth M. H. de Smits, 25 J. GEHUWD: Marinus L. Haneveer. 24 j en Gcertruida Bruné, 19 j.; Cornelis A G. van der Laan, 21 j. en Cornelia Koop man 19 j.; Johannes L. van Egmond, 25 j. en Petronella C. W. Zirkzee. 23 j.; Pie. ter C. de Pater. 23 j. en Agatha G. Pouw 18 j.; Jan C. W. Snel, 24 j. en Matje G«- bel, 21 j.; Jan Geervliet, 27 j. en Pieter- tje A. Rietveld, 21 j. OVERLEDEN: Gerbrand van Winkel 71 Cornelis van Tol 85 j.; Zwaantje Kroeze, 48 j.; Willem Brak, 85 j. KOUDEKERK a.d. RIJN Fietsen gevonden Sinds ongeveer anderhalve week staan by dokter Blaauwendraad twee dames fietsen die daar vermoedelijk na een spreekuur zijn achtergelarten. Hebben de eigenaressen hun karretje nog niet ge mist van Zwieten, 2c voorzitter van het schoolbestuur, H. H. Keizer, hoofd Oran- jeschool, en M B. Figee. A. P. Stuiven- berg en J. H. N oom en, leden schoolver eniging, vragen voor te leggen betref fende allerlei onderwijszaken. Ruime aandacht kreeg hierbij het vraagstuk van de samenwerking, ook in verband met de ontwikkeling van Alphen aan den Rijn. In verband met het gevorderde uur moest de discussie besloten worden, maar algemeen was de gedachte, dat men hier nog weer eens op terug moet komen. Ook de emeritus-predikant, ds. G. Mulder, en de predikanten Schuring en Wij ma wa ren aanwezig. Eerste steen voor liet ziekenhuis Vrijdag 7 juni, 's middags om 3 uur. zal burgemeester Bruins Slot de eerste steen leggen voor het in aanbouw zijnde ziekenhuis van de Vereniging voor Chris telijke Ziekenverzorging in Nederland. De genodigden worden om kwart voor drie verwacht in het perceel Rijnoord aan de Oudshoornseweg. Na afloop van de steenlegging, zal het bestuur reci piëren in hotel 's Molenaarsbrug. Straatprediking Morgenavond half 8 zal in de Oranje straat weer een begin worden gemaakt met de wekelijkse straatprediking. Gevestigd en vertrokken INGEKOMEN VAN: Leiden, Cornelis Kurpershoek, Wilgenlaan 17; Leimuiden. Louise van Gaaien-Vonk, Oostgouwc- weg 3; Gouda. Arie Schouten. Vijver straat 7; Katwijk, 6 kinderen Spaander man, Raadhuisstraat 44; Oss, Feodore A. Joseph, Pieter Floriszstraat 202; Zeist. Wilhelmina Tonnis-van Bemmel, Ceder- straat 4; Hazerswoude, Antonius J. van Kempen, Gnephoek 25; Rotterdam. Pie ter J. Koppy. Dwarsstraat 11; Nleuwer- Amstel, Anna A. God art. Raadhuisstraat 44; Amsterdam, Jan Bouhuijs, Wilgen laan 23; Naaldwijk, Engel de Jonge echtgenote, Frans Halsstraat 22; De Bilt, Catharina W. van der Giessen-van den Berg. Cederstraat 18; Leidschendam. Gijsberfcus J. de Wit -f gezin. Goudenre genplantsoen 25; Leiderdorp, Dirk J. Rijnsburger gezin. Cederstraat 6; Voorburg. Laurina L. M. Flikweert Raadhuisstraat 44; Weert, Frank Treu ren, Steekterweg 152; Raalte, Everdina A. J. Geertman, Boskoopseweg 5; Zuid- Afrika, Angenieta J. M. Scheuer-van Syn. Van Lennepsbraat 63; 's-Gravenha- ge. Jan Kroes echtgenote. Wilgenlaan 8; Hazerswoude, Lambertus H. M. van der Laan. ws nabij Hoorn 418; Delft. Teuntje Nap, Oudshoornseweg 168a; Australië, Willem A. Noomen, Vondel straat 6; VERTROKKEN NAAR: Zuid-Beyer- land, Zwartsluisje 115, Bastiaantje La gerwerf. 3 feb. 1945, Raadhuisstraat 44; Rotterdam, van den Hoonaardsingel 24b, Willem Bregman, 2 sept. 1947, Raadhuis straat 44; Venlo, Frans Halsstraat 30. Ja cob van der Werff echtgenote, 2 mei 1936, Naereboutstraat 15: Waddinxveen, W. de Zwijgerlaan 24, Hendrikus C. van der Post, 12 jan. 1934, Noordeinde 69a; Delft. Koningsplein 27. Gustaaf J. Ra- phaëL 17 jan. 1940, Dillenburgstraat 24; Oegstgeest, Kempenaerstraat 52 Frans P. van Beek gezin, 17 sept 1910, van Genderenstraat 23; Oegstgeest, Kempe naerstraat 52, Maria Penders-Balvert, 3 Juli 1884. van Genderenstraat 23; Noord wijk, Irisplein 8, Elisabeth A. M. van der Meer-Verhaar, 20 sept 1937, Jac. van Damstraat 2; Leidschendam, Veurse Ach terweg 133, Gijsberte Jongeleen, 21 dec 1923, Nieuwstraat 18; Wassenaar, Bloem- camplaan 42, Bertha J. M. M. C. va» ye*n. 23 'eb. 1945, Pieter Floriszstraat 128; Elburg, Ellestraat 48, Marinus Tatje echtgenote. 22 sep. istw, Landlurtweg 15, Amsterdam, S. Semeijnsstraat 73 hs, Emrich A. Fruneaux, 7 aug. 1938. W. d# Zwygerlaan 19.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5