In Alphen lopen kostbare jachten van stapel Nieuw Spaarbankgebouw geopend Martha-stichting Alphen ontruimt oude gebouwen Wapens en springstof in onbevoegde handen Noordwijkse baby 's delen in vreugde IjjJlo-scholieren gaan me naar Engeland Subsidies culturele doeleinden Nieuwe bedrijven LEIDSE COURANT 5 DONDERDAG 30 MEI 1963 bestuur een viertal bloembakken en vlaggen aan, ter versiering van plantsoen dat voor het gebouw wordt aangelegd, In zijn dankwoord betrok de heer Lindhout ook de directeur van de bank de heer Jos. de Mooy, die al 44 jaar zijn be^te krachten aan de bank gaf en nog steeds onvermoeid in het belang van deze instelling werkzaam is. Hierna was er gelegenheid het fraaie feheel te bezichtigen. Ongetwijfeld bete- tent de stichting van dit gebouw, dat tevens als wisselkantoor functioneert, een bijzondere aanwinst voor de badplaats Noordwijk. HET bestuur van de vereniging Martha-Stichting overweegt binnen af zienbare tijd het oude complex gebouwen aan de Julianastraat te ont ruimen. Door vervangende en uiteraard meer aan de eisen des tijds aan gepaste bebouwing op haar terrein aan de Raadhuisstraat zullen het jon genshuis en de daarbij behorende opstallen, alsmede de vijf direct aan de Julianastraat staande woningen kunnen worden afgestoten. Tussen dit terrein van de Martha-Stichting en het postkantoor ligt een de gemeente toebehorend perceel met daarop een totaal verouderd schoolgebouw en schoolhuis. B. en W. achten het, met het oog op de sanering Van dit be langrijke deel van het centrum der gemeente van groot belang, dat de ge meente eveneens de beschikking over de bedoelde percelen van de Martha- Stichting verkrijgt. lopende strook grond langs de Oranje van talrijke genodig 1 werd gistermiddag het nieuwe ge- ïw van de Spaarbank voor Noordwijk l™1 Omstreken aan de Nieuwe Zeeweg geopend. e De voorzitter van het college van en hmissarissen de heer P. H. Lindhout fkr^vel'komde de aanwezigèn en zei, dat voor het bestuur van de bank een ~eJte dag was. De ,,Zeeërs" bèhoevèn ^pi-taan niet meer helemaal haar „Bln- van)". [elaas heeft oud-commissaris C Admi. Hz., die nog wel de eerste steen °rHft gelegd, deze dag niet meer mogen r Aeven. Het was spr een grote eer, da' 1 KATWIJK ons O van de Internationale gemeente-uit- ?st'%eling een groep van 22 leerlingen ct,ld - - - -de derde klassen van de chr. ulo- oen^01 033,1 de Engelse badplaats Lowe- ope t gaan onder leiding van de heren iylo!Pronk en B. de Bruyn, Ièraren En- 'oe6*. 1,1 bedoeling, dat de 3 Inemers logeren in gezinnen met 'n h^olR^nde kinderen van ongeveer ge- leeftijd. Het gezelschap zal in Engeland blijven. gemeentebestuur van Lowestoft voor volgende week een aantrek- e Ljk programma samengesteld om de .Jdige gasten aangenaam bezig tc hoü- en hun tevens een zo goed moge- g gjf indruk te geven van Lowestoft In ïandi bijzonder en Engeland in het alge- ingem. damÜereerst worden enkele kleine uit jes en excurSier binnen de gemeente iakt. Zo staat voor woensdag een Hojek op het programma naar de oude 1. Le Norwich, terwijl er vrijdag een len, iraie naar Londen met een bezoek ïpionfae Westminster Abbey, het Sint Ja- en ^ark, het Buchingham Palace lp'idere bekende plekjes en gebouwen, ligt Jn de bedoeling, dat te zijner jeen e(bezoi straa\t men in Lowestoft het contact met 4° Krik op hoge prijs stelt, is duidelijk Kwa?rden op de gTOte handels- en nij- pujsldsrtentoonfitelling, die daar van 13 sin» moi werd gehouden; door deze ionstelling geheel geïnspireerd was uto's je relatie met Katwijk. Via verschil- stands en decoratieve elementen de bezoekers een indruk gegeveri Nederlandse leefwijze. De Ne- 34indse kaas was er te proeven, ter- :één van Nederlands grootste bier- u™e weryen een restaurant had inge- aagst/ In een van he Lowestoftse plant- Haatfn was een perk aangelegd in de De O. van het Katwijkse gemeentewapen, Jas samengesteld udit 1500 bloeiendo iten een geschenk van het Kat- gemeentebestuur aan de Engelse 293_ ente. In het midden van de expo- -wa» een Nederlandse tuin tc zien, drietal miniatuur windmolens, "in Nederlands marktplein, terwijl ^een groep jongeren uit Lowestoft derejbezoek aan Katwijk zal brengen. %|ran de geveld van de Oude Kerk 'Katwijk op het terrein gekopieerd itis ;fr )4 ATWIJK AAN ZEE HóAg en laag water idag 3*1 mei: hoog water 10.06 1 tutor, laag watef 5 24 en 18.03 Ut de burgemeester van Noordwijk mr. G. W. van Berokel, het nieuwe 'gebouw zou openen - Mr. Van Berokel deed dit met een toespraak waarin hij de grote waarde ring van het gemeentebestuur schetste voor het werk van de bank. De burge meester noemde het sparen een gezonde reactie op de ewlvaart. De werkzaam heden van de bank hebben zich in de loop der jaren steeds meer uitgebreid en de burgemeester verheugde zich erover, dat de vlag van de spaarbank van Noord- Wyk-Binnen nu ook naar Noordwijk aan Zee was overgebracht Mr. Van Berokel complimenteerde de bestuurders met dit bankgebouw, een ge slaagde creatie van de architecten Paar- dekooper en Barnhoorn, gebouwd door de firma G. Vogelaar De burgemeester overhandigde vervol gens symbolisch aan het loket een spaar bankboekje, welke handeling inhield, dat iedere baby die deze dag het levens licht zag, van de bank eenzelfde boekje zou ontvangen met f 100. Hierna hield de vertegenwoordiger van dé Ned. Spaarbankbond, de heer Zuidwijk een toespraak. Hij wees op do typische Hollandse deugd van het spa ren en schetste de betekenis van de spaarbank juist bij de huidige geldont waarding in het economisch bestel. Notaris S Pasma wees op het verband tussen notariaat en de spaarbanken, welke instellingen vooral voor de kleine man van grote betekenis zijn. Hij noem de het Sparen een moderne wijze van bezitsvorming, aantrekkelijk door het ge ven van meer maatschappelijke zeker heid. Bloembakken De directeur van de Twentschc Bank te Noordwijk de heer D. Algera, zeide, dat in het publiek dat spaart een groot stuk volkskracht schuilt en dat het eco nomisch leven het zonder spaarders niet kan stellen. Namens de Coöperatieve Raiffeisen- bank sprak de heer C. G. J. Alkemade. die hoopte op het voortbestaan van de goede samenwerking. De heer P. H. Lindhout dankte ten slotte alle sprekers voor hun goede woorden, het gemeentebestuur voor de medewerking en ook de architecten en de bouwer voor deze fraaie creatie die een sieraad is voor Noordwijk. De heer Lindhout bood het gemeente- Na langdurige onderhandelingen bleek NOORDWIJKERHOUT Rijnsburg eerste in Noordwijkerhout Op het terrein van de St Bavo-stich- ting had een wedstrijd plaats van BB- ploegen uit het district-West: Sassen- helm, Lisse, Hillegom, Rijnsburg en Val kenburg. De ploegen moesten tonen, wat zij waard waren op het gebied .van red ding, brandbestrijding en eerste hulp. Het hoogste aantal punten, 36, werd be haald door de BB-ploeg uit Rijnsburg, die daardoor op 19 juni het district mag vertegenwoordigen bij de kringwedstrija in Leideh. De ploeg van Valkenburg werd met 34 1/3 punt tweede, die van Sassenheim derde met 32%, Hillegom vierde met 31% en Lisse vijfde met 29 1/3 punt. Uitbreiding middenstand In de nabijheid van het winkelcentrum Viaductweg heeft de heer P. C. van den Nieuwendijk aan de Dorpsstraat 44 een nieuwe radio- en televisiezaak geopend. Een schat van bloemen verfraaide do zaak nog. TER AAR Tankauto van de weg Gistermorgen omstreeks 11 uur reed een geladen tankauto van de fa. Jongen burger uirt Alphen aan den Rijn over de Kerkweg in de richting Korteraar. Bij een uithaalmanoèuvre kwam de zwa re auto te ver in de berm van de weg en reed dwars door de heg het land in. Nadat de stookolie was overgeladen in een andere wagen, heeft een kraan wagen van Boot de wagen Weer op de weg gezet. Ook hier alleen materiële schade. Botsing dp kruispunt Gistermorgen om 7 uur had op het on overzichtelijke kruispunt Aardam een autobotsing plaats. De bestuurder van een Volkswagen, komende uit de rich ting Alphen aan den Rijn, wilde dit kruispunt passeren, juist op het mo ment dat van de Kerkweg het busje van de fa. Wijfjes het kruispunt over stak. Een botsing was niet meer te voor komen. Beide wagens werden bescha digd en van de arbeiders in het busje had slechts één ingezetene een bloed- het bestuur tot overdracht aan de gemeen te bereid tegén een prijs van f175.000. Voorts hébben B. en W. met het be stuur van de Martha-Stichting onderhan delingen gevoerd ter verkrijging van en kele ten oosten van de Oranje Nassau- slngel en ten zuiden van de Verlengde Aarkade gelegen percelen weiland en water. Deze percelen, ter oppervlakte van 2.89.17 ha, zijn nodig voor de realisering van het uitbreidingsplan De Bijlen. De gemeente kan voor een bedrag van f 57.834 tot aankoop overgaan. De gronden worden dan Op korte termijn vrij van pacht of andere gebruiksrechten aan de gemeente geleverd. Ten slotte heeft de Martha-Stichting in verband met haar bouwplannen verzocht te bevorderen, dat haar terreinencomplex aan de oostzijde wordt ontsloten door de aanleg van een weg in het verlengde van de Marnixstraat. Met het doortrekken van de Marnixstraat over een afstand van 100 meter over het terrein van de Stich ting zou kunnen worden volstaan. B. en W. menen echter, dat deze gelegenheid dient te worden aangegrepen om een zo lang mogelijk weggedeelte als onderdeel van de parallelweg van de provinciale weg aan te leggen. De Martha-Stichting bleek bereid een tot de grens van haar eigendommen HAZERSWOUDE Voetbalwedstrijd Zaterdagavond wordt om 7.30 uur een voetbalwedstrijd gespeeld waarvan de baten ten goede komen aan de ouden van dagen. De Wedstrijd gaat tussen brandweer en gemeentepersoneel. De elftallen zijn als volgt samengesteld: brandweer: doel: v.d. Werf; achter: v.d. Haven en Quartel; rfi: Havenaar, Ver sluis, Bogerman; v: v.d. Jagt. Horten- sius. Schouten, Slootweg, Noordam; gem. personeel doel: Lotens; achter: v. Veen en v. Zwieten; m: Splinter, v. Ofwegen, De Jong; v: Hoogendoorn, Ploeg, Hoge- woning, Wieringa, Turenhout. Vooral om 6.30 uur is er een pupillen-wedstrijd Motorjacht te water Woensdagavond is onder grote belang stelling een motorjacht van het type „kruiser" te water gelaten. De te water- lating geschiedde in de vaart langs de Warnaarkade. Het jacht, dat bij Vreug- denhils jachtenbouw werd gebouwd in opdracht van de heer Van der Spek uit Valkenburg, heeft een lengte van 8 me ter. De heer A. Vreugdenhil die enkele jaren geleden voor zichzelf begon, heeft het geheel alleen gebouwd. Dat men hier met een bekwaam vakman heeft te doen blijkt wel uit deze kruiser. Jaarfeest jongeneclub Gisteravond had het jaarfeest plaats van de Hervormde jongensclub. De avond werd geopend door leider S. Huis man. Enkele leden verzorgden een in- léldlng. Uit het jaarverslag bleek, dat de jongensclub 20 leden tolt. Er was een kastekort van f 30,-. In de pauze werd getracht, het tekort weg te werken, wat niet alleen slaagde, maar zelfs een voor delig saldo van f 30,- opleverde. Enkele gasten, Ellie van Driel en Geertje en Maaike Dorsman, zorgden voor een mu zikale omlijsting. Aan het eind van de avond wenste ds. G. Jonkers de leiders en de jongensclub veel succes toe. ZWAMMERDAM Tweede prUs De Christelijke plattelands jongeren bond hield gisteren en vandaag in IJs- selmuiden de bondsdagen Gisteren is een nationale voordrachtwedstrijd go- houden, die is gewonnen door mej. J. Westra uit Drachten met 179 punten. Tweede werd mej. G Niesing uit Zwam- merdam met 173 punten en derde mej. J. van Ittersum uit Mastenbroek met 172 punten. Nassausingél, lang plm. 280 m en breed plm 20 m aan de gemeente af tc staan. De koopsom voor deze oppervlakte van ongeveer 56 are kan worden gestéld op f 1 in totaal. De eigenlijke waarde is uiteraard aanmerkelijk hoger. De Martha- Stichting wenst de grondstrook echter een symbolische koopsom over te dragen als een gedeelte van de van haar ver- wachté tegenprestatie voor de aanleg van het voor haar van belang zijnde deel van de ontsluitingsweg. Wannéér zij daarnaast nog een bedrag van f35.140 betaalt als bijdrage in de aanlegkosten, kan van een redelijke lastenverdeling worden gespro ken. Op deze basis is voorlopig, behoudens Instemming van de raad met het bestuur van de vereniging tot overeenstemming gekomen. Scholieren speelden toneel Onder regie van de heren J. Horné en P. E. Jense, onderwijzers van de open bare ulo-school aan het Thorbeckeplein. hebben de leden van de schoolvereniging MEDO gisteravond in de Nutszaal een geslaagde uitvoering gegeven van de ko mische thriller in drie bedrijven .Sim metje" van R. Feenstra. Promotiewedstrijd A.R.C. 2 Op verzoek van het A.R.C.-bestuur zal zaterdag een begin worden gemaakt met de promotiewedstrijden van drie reserve derde klas kampioenen om twee plaat sen in de reserve tweede klas. A.R.C. 2 ontvangt 's middags om 4.15 uur Excel- sior-Pernis 2. Zoals gemeld is de derde kampioen Kozakken Boys 2. KOUDEKERK a.d. Schaaknieuws Voor de zomercompetitie van de Kou- dekerkse Schaakclub werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Groep I: A. Scheer-A. J. de Witte 10, H. van Vliet-J. Colijn G. Snatersen-P. de Jong Groep II: K. Spaargaren-A. van der Meijden P. Vernet-N. van Donselaar L. van der Wulp-C. Reijneveld Groep III: H. Boelee-T. van Dorp J. den Houdijker-H. Starreveld RIJN OMDAT thuis op de jachtwerf van vader te Oude-W etering, niet voor alle zonen emplooi te vinden was, hebben de gebroeders J. en A. van Dam zich vorig jaar september als jachtenbouwers in onze gemeente ge vestigd. Hun overdekte bedrijf is te vinden in het industrie-gebied Alphen- West, aan de Rijnhaven, naast de mastenmakerij van de fa. D. van der Neut. De heren Van Dam kwamen niet zonder orderportefeuille in Alphen en omdat het met bouwvergunningen niet steeds vlot loopt, zijn ze alvast maar in de open lucht aan het wérk gegaan. En van hun bedrijfsfuiihte stonden alléén de spanten nog maar, toen de felle winter uitbrak. Het was dus vrijwel ondoenlijk te wer ken, maar de heren Van Dam moesten Wel, want ze hadden inmiddels een be langrijke order op stapel staan, een wed- strijdjacht en dit vaartuig moest zeer be slist op 1 juni klaar zijn, om de oversteek naar Engeland te maken en daarna over twee weken mee te zeilen in een Atlan tische wedstrijd. Als men een dergelijke bouw met twee man (de laatste weken met drie) en voornamelijk als handwerk moet uitvoeren, kan men niet bij de kachel blijven, als het buiten koud is. Klaar De loods is inmiddels dicht en ook het jacht is klaargekomen. Gisteravond laat of vanmorgen heel vroeg, zou het vaartuig te water worden gelaten. Het is dag en nacht werken geweest, de laatste wéék. Het typeert deze eenvoudige werkers, dat ze daarover liefst niet vooraf iets in dc krant wilden, want allicht waren er dan kijkers gekomen en: „wat heb Je aan die drukte". Het wedstrijdjacht, waarvoor men de Opdracht ontving via een Engelse ont werper, is bestemd voor de Londense houtmaatschappij „Timber". Het is 13% meter lang, 3 meter breed en hééft een kieldiepte van 2 meter, waarin 4 ton lood is ondergebracht in verband met de zen- Waardigheid. Het jacht krijgt twee masten van 16 en 8 meter en een totaal van m2 zeil. De onderbouw is staal, de boven bouw mahoniehout. Het is voorzien val» allerlei moderne apparatuur, waarbij de elektrische windmeter iets geheel nieuws Is en het probleem van het zeilen in do nacht oplost. Een hulpmotor van 40 pk ls Ingebouwd. De gehele bouw en de afbouw, ook het schilderen, hebben de gebroeders Van Dam zelf uitgevoerd. Er is slaapplaats aan boord voor zeven personen. Er is gewoekerd met de ruimte. Het jacht zal zeilen onder de naam Pas Seul, genoemd naar een Engels renpaard. De heren Van Dam zijn voornemens de komende weken in hun nieuwe verblijf eens goed orde op zaken te stellen en dan weer met energie verder te werken. Orders? Eerst nog een soortgelijk vaar tuig en dan een motorboot voor een multi miljonair, beide vaartuigen eveneens voor Engeland. B. en W. stellen voor over 1962 de volgende subsidiebedragen toe te ken nen: 1. Rijnlandse Orkest Vereniging 85C 2. Chr. Oratoriumvereniging „Hosanna" 850 3. R.K gemengde zangvereni ging „SI Bonifacius" 850 4. Chr. muziekvereniging „Arti et Religion!" Alphense politie ontdekt: TN de afgelopen barre winter en ook daarna werd in dc aan de Kortsteek- terweg en de Ziendeweg grenzende polders van Alphen aan den Rijn gestroopt. Er violen ook des nachts schoten, maar de politie kon de dader(s) niet betrappen. Tot nog toe is niet gebleken wie het wild clan destien schoot, maar de jaehthouders in bedoelde polders zullen met in stemming vernemen, dat de gemeentepolitie bij een 26-jarige dragline machinist een vuurbuks aantrof en een tweede vuurwapen, een repeteer- buks met kijker, eveneens toebehorende aan de machinist, bij diens broer achterhaalde. Dit laatste wapen was de machinist geleverd door zijn vriend, een 24-jarige fabrieksarbeider, die in het bezit bleek te zijn van een zware windbuks, aan loop en kolf ingekort Jagers weten met wolk doel som mige lieden geweren inkorten. Bij het onderzoek naar de vuurwapens keken de politieambtenaren wel even verbaasd toen zij in het schuurtje vari de machinist 14 pakjes springstof on 25 elektrische ontstekers aantroffen Sprakeloos werden de ambtenaren toen Zij bij de aanhouding van de machinist in het dashbordkastje van zijn auto vier pakjes springstof en twee elektrischo ontstekers, nota bene bij elikaar, zagen liggen. Het vervoer van springstof mag slecht* geschieden met een vergunning ih daar toe speciaal geconstrueerde voertuigen Niet alleen bij vervoer, maar ook bij op slag moeten ontstekingsmiddelen streng gescheiden worden gehouden van da springstof. Onlangs is de bunker aan de Verlengde Aarkade in opdracht van de dienst van gemeentewerken door een Haagse firma gesloopt. Déze firma gebruikte daarbij legaal springstoffen. De Alpheuse machinist, die bij hot slopen van de bunker aanwezig was, bo- weèrt de springstoffen en ontstekings middelen op het werkterrein te hebben gevonden nadat hot werk was geëindigd en de springmeester was vertrokken, De bedrijfsleider en de springmeester vart de Haagse finna beweren, dat de spring stoffen tijdens de werkzaamhédéh moo ten zijn verdwenen, Het werd bepaald Ingewikkeld toén de machinist verklaarde dat de z.g springkabel verlengkabel) die ook in zijn auto werd aangetroffen door hem op het werkterrein na beëindiging van het springen ls gevonden, terwijl de staf van de Haagse firma nadrukkelijk ver klaart nimmer met een dergelijk soort springkabel te hebben gewerkt of in voorraad te hebben gehad. „Wij komen er niet uit", zo was de conclusie van de politie, „maar vast staal dat het gevaarlijke goedje afkomstig ls van het terrein aan de Verlengde Aar- kade, alwaar deze springstoffen door do Haagse firma werden gebruikt" Muziekvereniging „Crescendo" R.K. muziekvereniging „Door 700 Samenwerking Sterk" 7. Drumband en jachthoorn korps „Con Brio" 8. Drumband „Crescendo" 9. Drumband „Door Samenwer king Sterk" 150 10. Zangkoor Ned. Protestanten Bond 200 11. Chr. zangvereniging „Jubi late Deo" 100 12. Alphens Dubbel Mannen- kwartet „Euphonie" 100 13. Accordeonvereniging „Door Volharding Verkregen" 150 14. Comité „Kleur en Fleur" 850 Totaal 6000 Salets machinale meubelfabriek N.V. gevestigd te Beneden-Reeuwen, wenst ten behoeve van de vestiging van een meubelbedrijf in onze gemeente een perceel industrieterrein ter grootte van ongeveer 1930 m2, gelegen aan de Prin ses Margrietlaan, van de gemeente aan te kopen. De overeengekomen prijs is f 19,50 per m2 (önopgehoogd). Lochs Margarlnefabrlek N.V. geves tigd te Dieren, wenst een perceel grond van de gemeente aan te kopen aan de Prinses Marijkestraat, ter oppervlakte van 420 m2. Het is de bedoeling op da grond opslagruimte en een dienstwoning te bouwen. Gezellig uitstapje De leden van de Vrijzinnige Vrouwen- club „Oudshoorn" hebben gisteren onder leiding van de presidente, mevrouw C Kromhout-Nachtegaal, en ds. G. Cadóa een geslaagd uitstapje per autobus ge maakt In Zeist werd 'n bezoek gebracht aan de Hernhutters. Na de lunch in Arn hem ging men naar 't openluchtmuseum. Op de terugweg werd in restaurant „De Biltsehock" een diner alle eer aan gedaan. Nieuw schip Scheepswerf De Vooruitgang van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen aan den Rijn heeft opgéleverd aan rederij P. A. van Es en Có. N.V. te Rotterdam een motor- kustvaartuig Kittiwake. Het schip heeft do volgende afmetingen: lengte over alles 72.65 m., lengte tussen de loodlijnon 65.22 m., breedte op de spanten 10.26 m., holte tot hoofddek 3.85 m., holte tot sheltordek 6.00 m., diepgang geladen 3.80 m., bruto tonnage 496 brt, rulminhoud (graan) ca 79.000 cft. De voortstuwing geschiedt door oen Industrie-diesolmotor typo 6D 8 OHD, die 1350 pk ontwikkelt bij 300 omw./min„ Op de proeftocht had het schip een snelheid van 13.8 mijl. Alle verblijven zijn centraal verwarmd on mechanisch geventileerd, hetgeen ook het geval is met dc ruimer, en de motorkamer. In het tonnageruim achter staan een koelkast van 1000 liter en een vrieskast van 1000 liter. Nog een dental-car Op 30 Januari 1959 besloot de raad de gemeente Alphen aan den Rijn garant te stellen voor de juiste betaling van rente en aflossing van een door het al- meen ziekenfonds „Alphen en omstre ken'' te Alphen aan den Rijn aan de „Stichting ter bevordering van de tand- verzorging van schoolgaande kinderen ia het district Alphen aan den Rijn" te ver strekken geldlening ad f40.000 voor de financiering van de aartkoop en inrich ting van een zg „dental-car" In ver band met de uitbreiding van de omvang der werkzaamheden van de stichting be staat thans behoefte aan een 2e „den tal-car". De stichting verzoekt daarom ook een gemeentelijke garantie te ver lenen voor de rente en aflossing van een ter financiering van de nieuwe aankoop te sluiten geldlening, groot f40.000, die thans zal worden verstrekt door de Stich ting „Het Zilveren Kruis" te Woerdea tegen een rente van 4%%. Ruiling eigendommen Ten behoeven van de realisering van de „Regeling bebouwde kom, gedeelte Schoolstraat" is met de heer J. Kanis, Julianastraat 83. alhier overeenstemming bereikt over een ruiling van eigendom men krachtens v/elke de gemeente door haar benodigde gronden met opstallen, gelegen aan de Julianastraat en de St Jorisstraat, met een gezamenlijke opper vlakte van ongeveer 446 m2, verkrijgt in ruil voor de aan de aan de heer J. Kanis af te stane percelen bouwgrond ter grootte van ongeveer 424 en 600 m2, ge legen respectieve!ijle aan de Juliana straat en de Stationsstraat, hoek Gaslaaru Overeenstemming is bereikt over bijbe taling door de gemeente aan de heer J. Kanis van een bedrag van f 153.000. Nieuwe brandweerspuit Een der by dc brandweer in gebruik zijnde autospuiten is by een in 1962 plaats gehad hebbend ongeval zwaar be schadigd. Herstel wordt niet verantwoord geacht. Besloten is daarom de spuit te vervangen door een nieuwe lagedruk -utospuit van groot vermogen, waar voor naar raming 'n bédrag van 40.000 aodig zal zyn. Van de verzekeringsmy. zal rond 8.700,worden ontvangen, terwyi verwacht wordt, dat de oude spuit nog een opbrengst van ƒ1.300,— zal opleveren. De gemeente zal dut 30.000,— moeten betalen, af te schre ven in 15 jaar. Astmafonds krijgt ook steun uit Alphen JN tegenwoordigheid van een klein gezelschap belangstellenden is gis teravond ln de kantine van N. Samsom N.V. aan de Wllhelmlnalaan te Alphen aan den RUn, als derde In het land, of. ficleel opgericht een plaatselUke afde ling van de Vereniging tot steun aan het Astmafonda. Jhr. mr. A. Felth, bur gemeester van Voorburg en lid van het hoofdbestuur, installeerde het afdelings bestuur, waartoe onlangs een aantal personen was uitgenodigd. Dc heer Felth belichtte de materiële kant van de doelstelling van de vereni ging: het Astmafonds in staat te stellen de financiële hiaten op te vullen by de bestryding van deze veel verbrei de volksziekte, waarvan men de oorzaak nog onvoldoende onderkent. Er zyn meer dan 800,000 astmaUJders in Neder- land, onder wie tienduizenden kinderen. Do heer J. B. G. Samson, hoofdbe stuurslid, gaf een kort historisch over zicht van wat tot heden organisatorisch gezien is bereikt. Over do medische kant werd uitvoe rig gesproken door drv A. D. J. Berk hout, medlsch-advisour van het Gemeen- 6Chappeiyk Administratiekantoor te Amsterdam. Astma is een gecompliceer de ziekte, Waarbij tal van factoren een rol kunnen spelen. Zekerheid over de oorzaken is er nog niet. Een korte inleiding tot deze byeen- komst werd gesproken door de heer P. Ottens, voorzitter van de plaatselijke afde ling. Do overlgo bestuursleden zyn mevr. H. Ypma-Bakker, secretaresse, Van Boetzelaerstl-aat 83, tel. 3515, de heer M. de Pyper, penningmeester, Burgem. Visserpark 2. tel. 2400. dr. W. T. C. D. Cornet en deken E. A. M. Paap. OUDE WETERING Gss ontsnapte Gistermorgen ontstond een lek in een gasleiding van do Nederlands Electro- lasch Maatschappij (N.E.M.) afdeling Oude Wetering. Het gas stroomde onder de grond vandaan de fabriek binnen. Een 60-jarige Loldenaar was in de om geving van het lek met een slijptol aan het werk. Door wegspattende vonken ontstond een korte maar hevige brand. De Leidenaar liep uitgebreide brand wonden op en moest na verbonden te zyn naar een ziekenhuis in Leiden wor den vervoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5