plezierige vaartocht bejaarden hadden Alphense Nederlandse vloot Nieuwe schepen voor de I Jubileum burgemeester van Voorschoten Subsidies voor het jeugdwerk Lenteklokjes op de plaat GEOPEND 29 MEI Banketbakkerij KEES VAN EGMOND Ontsluiting in Alphen-Noord WOENSDAG 29 MEI 1963 verwennen. De animator van de be iaardenbijeenkomsten, ds. Schuring, was ook op deze tocht weer vol activi teit. Zijn collega, ds. G. A. Wcsterveld, was eveneens van de partij. Ds. Wes- terveld verklaarde voor de scheeps- microfoon buitengewoon te hebben ge noten. Ds. Schuring bracht dank aan de heren Ooststroom, J. H. Verschuur en Zwijgers die zoveel deden bij de voor- LEIMUIDEN Boerenleenbank ging nu akkoord In het café van de heer J.Keijzer ver gaderden de leden van de boerenleen bank. Deze bijeenkomst was een voort zetting van de algemene ledenvergade ring van 8 april 1963. Naaar aanleiding van een enquête-onderzoek door de cen trale bank te Eindhoven werd in de ver gadering van 8 april gediscussieerd over de bepaling van taakverdeling bestuur en raad van toezicht. Bezwaren van de organisatie van de boerenleenbanken waren o.a. dat teveel personen betrok ken waren bij de beoordeling van de voorschot- en kredietaanvragen. De sta tutenwijziging houdt daarom in een wij ziging van de art. 27 en 35 waardoor in de toekomst de taak van de raad van toezicht ten aanzien van de voorschot en kredietverlening zal worden beperkt. Inplaats van meebesturend college wordt de raad van toezicht dan weer toezicht houdend orgaan. De genoemde vergade ring aanvaardde deze wijziging niet. Na dat thans de heer Ideler van de centrale bank de wijziging had toegelicht, werd zij met algemene stemmen aangenomen. Inbraken opgehelderd Enkele weken geleden werd ingebro ken in het woonhuis van mevr. Van Oos ten aan de Drechtkade. Terwijl mevr. Van Oosten als toezichtihoudster van de speeltuin „De Peppel" afwezig was werd midden op de dag een zijdeur geforceerd. Kasten en laden werden overhoop ge haald met als gevolg, dat 6 ringen en een geldbedrag van ƒ7,50 werden meegeno men. In Rijnsaterwoude werd bij de familie V. op het Molenpad een portemonnaie ontvreemd. Terwijl de bewoners afwezig waren, was men hier binnengekomen door een raam dat gemakkelijk opge schoven kon worden. Het is de politie gelukt de dader van deze inbraken op te sporen: een 16-jari- ge jongeman uit Alphen a/d Rijn, die re gelmatig in deze omgeving met groenten en fruit ventte. Hij heeft tijdens net ver hoor ook nog enkele diefstallen bekend, waarvan geen aangifte bij de politie was gedaan. Roode-Kruiscollecte De jaarlijkse huis-aan-huis collecte ten bate van het Roode Kruis wordt gehou den in de week van 3 tot 8 juni. Hazersxcoude—Rijndijk Uitgesteld De feesten die de Oranjevereniging Hazerswoude (Rijndijk) op 7 en 8 juni. tegelijk met de officiële opening van het nieuwe raadhuis zou houden, zijn evenals de opening van het raadhuis uitgesteld tot september, in veifoand met de ziekte van burgemeester Smit, bereidingen. De dominee kreeg dank woorden van de heer Verschuur, die ook de diensters en de verpleegsters (die geen dienst behoefden te doen) bedankte voor hun medewerking. Er waren autobezitters die een veertig moeilijk ter been zijnde personen van huis haalden en weer thuis brachten. De aanvragen om subsidie ingevolge de .Verordening subsidie jeugdwerk 1960" over 1962 hebben B. en W. om advies in handen gesteld van de Adviesraad voor het Jeugdwerk. Het nu door die raad uitgebrachte ad vies luidt als volgt: Padvindersgroep .,De Bonte Kraaien" f 84; Stichting Financiële Commissie voor het Katholiek Jeugdwerk f 270; R.K. Jeugdbeweging Aarlanderveen f 42; De Blokfluitgroep f 113,45; Kleuter- en Kin derkoor Klein Zanglust" f 84.79; Gere formeerde Jeugdcentrale f 474,80; Com missie voor het Jeugdwerk van de- Her vormde Gemeente f 326.24; Hervormde Jeugdraad Oudshoorn f 133,05; Clubhul zen „De Jeugdhaven" f 115.50; Alphense Voetbalvereniging Alphen" f 341,20; R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys" f 264; Sportvereniging ,,A.R.C." f 504; R.K.S.V. „Wilskracht" f 440; Gymnastiekvereni ging ,,Hou-Vast" f 194; Alphense Atle tiekvereniging .A.A.V. '36" f 130; Alphen se Chr Korfbalvereniging „Tempo" f 74; Alphense Zwemclub „A.Z.C." f 246; Vol leybalvereniging „V.V.A." f 30; Alphense Tafeltennisclub f 50; Voetbalvereniging .Alphen" f 180; Commissie Jeugdwerk Herv. Gemeente f 320; Gereformeerde Jeugdcentrale f 250; R.K.S.V. „Wils_ kracht" f 250. De laatste vier zijn bijzon dere subsidies. Geadviseerd wordt afwijzend te be schikken op het verzoek om toekenning van ..basissubsidie" van de Alphense Wan delsportvereniging „Op Goede Voet" en op de verzoeken om toekenning van ..bij zonder subsidie" van de R.K. Voetbal vereniging „Alphense Boys" cn de Al phense Athletiekvereniging .,A.A.V. '36c". Meer geld nodig Aan nieuwe gebouwen willen wel eens gebreken kleven. Dit blijkt ook met de gemeentelijke sociale werkplaats het geval te zijn. Aanvullende werkzaamhe den zijn nodig tot een bedrag van f 19.500 en op de bouwsom komt nog een hoger bedrag van f 37.000. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand GEBOREN: Josephus Casparus Maria, z v H P Wesselingh en H M de Winter; Maria Jannetje, d v J van Vliet en T Geers; Jan Cees, z v C Hortensius en J van der Bijl; Catharina Johanna Maria, d v M J van Zuilen en C J Th Jacobs; Meindert, z v M van Dongen en M van Beek; Cornelis Nicolaas Martinus, z v N M J M Menken en A M A van der Zwaan. ONDERTROUWD: Wilhelmus Jacobus Maria van der Drift, 31 j, en Adriana Wil- helmina van Zuilen, 31 J. GEHUWD: A G Verhoef, 26 j, en W M P Kerkvliet, 26 j; M Voets, 25 j. en A Binnendijk, 26 j.; J C van der Haven, 24 j en J W Slappendel 19 j; V C Tijsen, 23 j en C C van Veen, 22 j; J H J Kompier, 22 j en M J van Leeuwen, 19 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Vandaag precies veertien weken gele den Is In. Alphen een afdeling van Dirk van Vliet's „De Lenteklokjes" opgericht. Lieten zich b(j de oprichting bijna vijftig meisjes als lid inschrijven, thans telt het koor al zeventig leden. Zondag hebben de Lenteklokjes voor de eerste maal in 't openbaar gezongen. Dat was ln een Open-Deurdienst, die ln de aula van de Immannuelschool is gehouden. En bin nenkort op 4 juli mogen zi) hun medewerking verlenen voor een gram* mofoonplaat. Dirk van Vliet heeft van een gramme* foonplatenmaatschappij het verzoek ont vangen om op korte termijn de opnama te verzorgen van een St Nicolaasplaatje en een plaat met Kerstliederen. De St Nicolaasplaat zal worden verzorgd door één van de vier Katwijkse afdelingen van De Lenteklokjes en op 3 juli worden opgenomen in een studio te Amsterdam. De zang zal begeleiding krijgen van con certorgel, drum en bas. De Kerstliederen zullen worden ge zongen door de grotere meisjes van De Lenteklokjes uit Aalsmeer, Alphen en Katwijk aan Zee, met begeleiding on dermeer van de Alphense Blokfluitgroep De opname zal zijn in de historische kerk van de Hervormde Gemeente te Oudshoorn. Overdracht van grond Voor de realisering van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Prins Hendrik straat" is het nodig dat de gemeente de eigendom verkrijgt van een perceel grond ter grootte van ongeveer 3850 m2, tussen de Prins Hendrikstraat en de spoorlijn Alphen-Woerden, toebehorend aan de N V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen Alphen aan den Rijn. Onderhandelingen met deze vennoot schap hebben tot overeenstemming ge leid over de overdracht aan de gemeen te voor f 4,- per m2. Bezwaar tegen patio-bungalows De heer Joh. Westmaas wenst voor woningbouw aan te kopen een aan de Prinses Beatrixlaan gelegen perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer 3230 m2. Overeenstemming is bereikt omtrent verkoop tegen f 23,- per m2 voor de grond binnen een afstand van 20 m van de van de weg afgekeerde zijde van het trottoir 3120 m2) en f 6,- per m2 voor de op grotere afstand gelegen grond 110 m2). B. en W. stellen voor tot ver koop over te gaan. De commissie van bijstand voor het grondbedrijf heeft tegen de voorgestelde verkoop op zichzelf geen bezwaar. De le den betreuren het echter, dat de grond bebouwd zal worden met patio-bunga- lows van hetzelfde type als op de aan grenzende grond tot stand zijn gebracht Overleg met de koper heeft ertoe geleid, dat deze zich nog nader zal beraden over het type van dé woningen. Het komt B. en W. echter voor. dat ook indien patio bungalows van hetzelfde type zouden verrijzen, daaraan geen reden kan wor den ontleend om deze verkoop geen door gang te doen vinden. Aankoop van grond In verband met de op handen zijnde reconstructie van de Oudshoornseweg zijn onderhandelingen gevoerd met de firma Gesman en Zoetemeyer, tot ver krijging van twee aan deze weg gelegen perceeltjes berm en sloot De firma was voor een som van f 1,- in totaal tot ver koop van de 60 m2 bereid. Straatverlichting wordt verbeterd In de raadsvergaderingen is meerma len aangedrongen op verbetering van de openbare verlichting ln de oudere wijken .De gloeiver lichting heeft een be langrijk geringere lichtopbrengst dan ia de nieuwe wijken aangebrachte fluores centieverlichting Bovendien is het aan tal liohtmasten veelal te gering. Thans is een eerste plan opgesteld tot verbetering van de straatverlichting in het gebied begrensd door Ennnalaan. Willem de Zwijgerlaan, Prins Bernhard- laan en het cou.plex van de N.V. Oost hoek. Het voorziet in de vervanging van 79 glocilichtmasten door 112 pentagon- m as ten met 2 T.L-bulzen van elk 20 Watt. De totale kosten worden geraamd op f53.640. MEEUWENLAAN 39 - KATWIJK AAN ZEE - TEL. 9444 Ter kennismaking bij aankoop van 2,50 4 HAZELNOOTGEBAKJES VOOR ƒ1,- De eerste aanbesteding voor de aanleg van straten en wegen in het uitbreidingsplan Alphen Noord zal op 11 juni vn het ge- meentehuis plaats hebben. Deze aanbesteding zal grond-, riolerings- en bestratingswer- ken betreffen. Het uitbreidingsplan Alphen- Noord zal de eerste aansluiting met het overige deel van Al phen krijgen tegenover de Wil lem de Zwijgerlaan, ter hoog te van de toegang tot het ARC- sportveldencomplex, dat even eens zal moeten worden ver legd. Vinkesteijn 4 900 180 37 5,00 Cavé 4 1118 237 46 4,72 Wallaart 2 1059 217 39 Hoek 0 1000 213 47 De laatste ronde wordt gespeeld op aandag 10 juni. KATWIJK AAN ZEE Eerste supermarkt Gistermiddag werd de eerste Kat- ijkse supermarkt, van de heer W rijgsman aan de Meeuwenlaan 43-45. Ificieel geopend. Viele bloemstukken ven de zaak een feestelijk aanzien il van genodigden gaven blijk van hun (langstelling. De oppervlakte van dit drijf, inclusief magazijnruimte, be- aagt 260 vierkante meter. Tevens opende de heer H. Schaap od immer 47 een textielbedrijf. Ook hier- lor bestond grote belangstelling. De Kanarievogel In het- hervormd jeugdhuis hield de Btwijkse kanariefokvereniging De anarievogel een vergadering, onder iding van voorzitter KI. van DuiJn l het huishoudelijk gedeelte werd dr fer F. de Best benoemd tot ringen- mmissaris. Door een der leden werd gevraagd komen tot een doelmatiger verwar ing voor de vogels in de volière ge- Irende de wintermaanden. Ook werd sloten eens enkele bezoeken te bren- m bij grote kwekers in Nederland. Pliilatelica In Casa Cara hield gisteravond Phila- ■lica, afdeling Katwijk, een vergadering. )der leiding van de heer J. L. van empen. Er werden onder meer een «loting en een veiling van zegels ge- >uden. Daarna was er gelegenheid tot iderling ruilen. Hoog eit laag water Donderdag 30 mei: hoog water 8.59 en 32 uur, laag water 4.25 en 16.56 uur KATWIJK Gesloten De gemeentesecretarie en het kantoor m de gemeente-ontvanger zijn morgen gehele dag gesloten VISSERIJGOLFJES De firma S. Seymonsbergen te Am sterdam heeft voor de N.V. Jaczon, rede rij en haringhand el tc Scheveningen, een nieuwe motortrawler gebouwd, na melijk de SCH 33 Margriet. Dit schip heeft de volgende afmetingen: lengte over alles 48,30 meter, breedte 7,50 meter diepte 3,80 meter. De hoofdmotor heeft een vermogen van 1000 pk, de trawler meet 346 brutoregisterton. De KW 8 Deining is verbouwd. Men heeft een verandering aan de bak aan gebracht, waardoor het schip nu meer tonnen kan bergen. Een verbouwing heeft ook ondergaan de IJM 35 Postboy, welk schip spoedig weer in de vaart komt. De naamsverandering van prinses Ma rijke heeft ook een consequentie gehad voor de N.V. Verre Visserijmaatschappij in Scheveningen, want deze rederij moest de logger SCH 9 Prinses Marijke om dopen in SCH 9 Prinses Christine. De KW 184 Margaretha eigendom van de gebroeders Groen, is verkocht aan de rederij Guijt, Ouwehand en Van der Plas. Het schip heet nu KW 126 Samen werking. Nu is door de gebroeders Groen aangekocht de motorkotter MA 2 Kla- zina van P. de Haas te Maassluis. Dit schip gaat KW 184 Zilvermeeuw heten. De firma D. J. Krijger heeft er weer een nieuwe trawler bij. De in Duitsland aangekochte stoomtrawler is namelijk in IJmuiden gearriveerd. Het schip zal IJM 24 Utrecht heten. In 1950 werd de traw ler gebouwd bij de Rickmerswerf onder de naam BX 595 Heinrich Buercn. De Hochseefischerei Carl Kampf was de re der van deze trawler, die de volgende maten heeft: lengte over alles 59,10 m., breedte 8,84 m. en holte 4,35 meter. Het schip meet 589 brutoregisterton. Het schip, dat werd gebouwd als kolensto- kcr is in 1959 tot oliestokcr verbouwd. Er staat nu een stoommachine in van 950 pk, vervaardigd door de Ofctenserer Eisenwerke. Wat er was In IJmuiden was de aanvoer dinsdag: 130 kisten schelvis. 210 wijting, 80 gul en kabeljauw, 500 haring, 1900 makreel, 450 tarbot, 370 varia, 330 stuks kabel jauw, 14.000 kilo tong, 43 kantjes haring, Er waren 34 schepen. Eén daarvan kwam van IJsland met 130 schelvis. 325 gul en kabeljauw, 25 schol. 25 wolf. 35 rood- baars en 500 stuks kabeljauw. In Scheveningen was de aanvoer 240 kisten schelvis, 120 wijting, 210 gul en kabeljauw, 6 koolvis. 350 haring, 1600 makreel, 25 schol. 250 stuks kabeljauw, 100 kilo tong en 800 kantjes haring. Haring De drijfnetschepen kwamen tot de volgende resultaten: KW 22 50 kantjes met nog veertig netten te halen, KW 163 45 karntjes, KW 139 65 kantjes met nog veertig netten te halen, KW 147 30 kant jes met nog veertig netten te halen, KW 37 65 kantjes met nog 45 netten te halen, KW 70 45 kantjes met nog veertig netten te halen, KW 40 45 kantjes met nog veertig netten te halen, KW 167 40 kantjes. Gemiddeld: Katwijk 48, Sche-1 veningen 22 en Vlaardingen 32 kantjes. Academische examens LEIDEN, 2$ mei Aan de Rijksuniversi teit zijn geslaagd voor de examens: doet. geologie: de heren J B H M Rubbens en J Bezemer. beiden te Leiden; doet. schei kunde: de heer L P A de Jong (Leiden); doet. godgeleerdheid; de heer R M Nepveu (Rijswijk) cum lande:: kand. H wis- en natuurkunde: de heer P W Smit (Leiden): kand. A wi6- en natuurkunde-, de heer A Staghouwer (Leiden); kand. A' wis. en na tuurkunde: de heer H Lamet (Lelden); kand. F wis- en natuurkunde; de heer Th G J van Olrschot (Leiden); kand K wis- en natuurkunde: de heren M S Hoogmoed (Leiden) en A A Hartman (Haarlem); kand. L wis- en natuurkunde: mej. MAE Nales en de heer HPT van Helden, belden te Leiden. KOUDEKERK a. d. RIJN Christen-vrouwen over reuma In het Verenigingsgebouw hield de afdeling Koudekerk aan den Rijn Hazerswoude (Rijndijk) van de Christen Vrouwenbond haar laatste ledenverga dering van dit seizoen. Dokter Smeets, arts, verbonden aan het Centraal Bureau voor Reumabe strijding te Den Haag, sprak over het onderwerp: „Huisvrouw en Reuma" Voor de huisvrouw is er geen sprake van een gereglementeerde werkdag. Ook geestelijk wordt zij de gehele dag voor problemen gesteld. De arts drong aan op een economische werkindeling. Dit is temeer van belang, als een vrouw reuma zou krijgen. De meeste mensen denken dat reuma een ziekte is. Toch is dit niet juist. Reuma is een verzamel naam voor een grote groep ziekten, dia gemeen hebben dat ze alle op elkaar lijken. Nu al worden 70 verschillende reumatische aandoeningen onderkend. Deze ziekten worden verdeeld in twee groepen. De eerste is de gewrichtsru- matiek, die blijvende invaliditeit kan veroorzaken. De andere aandoeningen komen voor in de weke delen van het lichaam. By bevolkingsonderzoek is gebleken dat in Nederland op elke 1000 inwoners er 200 lijders zijn aan enige vorm van reuma. Ook bij jongere mensen treedt de ziek te wel op. De arts bond de dames op het hart nimmer op ei-gen gelegenheid naar middelen te zoeken, maar het voor schrift van de huisarts te volgen. Na de pauze vertoonde dokter Smeets de film „Wil om te winnen". Hondsdijkse Polder In hotel De Bruin vergaderden de in gelanden van de Hondsdijkse Polder. De rekening 1962 vermeldde een batig slot van f. 1811,89. De begroting voor 1963 werd vastgesteld op een bedrag van f 11.696.06, met een omslag per hectare van f 22,50. In de commissie tot het nazien van de boeken en bescheiden van de penningmeester werden benoemd de heren Jac. van Leeuwen, G. G. Reij- neveld en J. Verburg. Het bestuur werd gemachtigd tot het aangaan van een als tijdelijke lening bedoelde kasgeldlening tot f 2000,-. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Dorrepaal er de aandacht op dat de kade langs de molenboezem zoveel water doorlaat dat het naastgelegen weiland in een drassige toestand verkeert. De heren J. D. Reijneveld en G. van der Voorn wezen erop dat de kaden langs de Brui ne Wetering op kosten van de eigenaars van de percelen moeten worden opge knapt, terwijl deze wetering toch op het punt staat te verdwijnen. Dit wordt als een onbilliijkheid gevoeld. De voorzitter antwoordde dat de plicht tot verbetering van deze kade is opgelegd door het Hoogheemraadschap van Rijnland en dat het bestuur hier geen enkel verwijt kan worden gemaakt. Hij gaf de betrokkenen in overweging alsnog een minnelijke schikking te treffen. Voorzitter D. Reijneveld werd herko zen. VOORHOUT Burgerlijke stand Geboren: Adriana A. M., d v S. Rewijk en P. A. Versluis; Anthonius J., z v A. J. de Bruin en J. A Verlaan; Sonja, d v W. Oskam en C. H Jansze; Margaretha E. M„ d v H G Kraakman en P. A. Vrijiburg; Maria Jd v D. S. de Jong en J. E. M. Warmerdam; Maria C. G., d v G. M. van Kempen en P. C. T. Koo- men; Margaretha M J„ d v L. Onder water en A. M. M v. d. Nouland. Ondertrouwd: A. A. J. van Dijk, Noord- wijk en J. A. Bakker. Voorhout. Gehuwd: F. J. Lakeman en E. A. M. Klaar; J. W. Klinkenberg, Gouda en G. A. van der Gugten; T. N. van Schie, Noordwijk en G. D W. J. van den Berg; J. C. Frauenfelder, Haarlemmermeer en J. M. Groote Wilthaar, Voorhout. Overleden: Cornelis Bakker, e/v J. v. d. Berg, 62 j; Catharina van Steijn, e/v P. L. v. d. Hulst, 79 j. ÏIEUWE LEIDSE COURANT ALPHEK AAK DEK RIJK De raadsagenda De agenda voor de vrijdag om half 8 te houden raadsvergadering, bevat de volgende voorstellen: vaststellen van een besluit, waarbij wordt bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen „Prins Hendrikstraat II" wordt voorbereii: ruiling eigendommen met de heer J. Kanis: aankoop eigen dommen van de Martha-Stichting; kre diet voor doortrekking van de Marnix- straat; aanvullend krediet voor de bouw van de sociale we-kplaats aan de Eiken laan; krediet openbare verlichting; aan koop perceel, berm en sloot van fa Gasman en Zoetemeyer; verkoop bouw grond aan Joh. Westmaas; verkoop bouw grond aan Lock's Margarinefabriek te Dieren; verkoop industrieterrein van Salets Machinale Meubelfabrieken N.V te Beneden Leeuwen, ruiling eigen dommen met D. Boot Dzn.: aankoop ei gendommen van N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen Alphen aan den Rijn; overeenkomst met J. de Jong betreffende het ontbinden van een huurovereenkomst; verzoek om medewerking voor de bijzondere school voor g.l.o. aan de Prinses Irenelaan; wij ziging Ambtenarenreglement; wijziging Bezoldigingsbesluit; garantstelling voor rente en aflossing van een geldlening ad f40.000. te sluiten door de Stichting ter bevordering van de tandverzorging van schoolgaande kinderen in het district Alphen aan den Rijn; subsidie aan in stellingen van weldadigheid; subsidie aan jeugdverenigingen; subsidie ten laste van het fonds voer culturele doeleinden. yOOR DE bejaarden, die maandelijks bijeenkomen in de Salvatorizaal, is het seizoen besloten met een alles zins geslaagde boottocht Omstreeks 8 uur vertrok de Avifauna-salonboot met ongeveer 170 opvarenden van de Rijnkade, richting Leiden, Leidschen- dam en Rijswijk naar Rotterdam. Hier heeft men in de havens gevaren en op de Maas. Voor velen was dit een eerste kennismaking. Van Rotterdam voer men de IJssel af naar Gouda, waar kapitein Neute boom een langdurig oponthoud voor de spoorbrug wist te voorkomen door een aantal opvarenden te verplaatsen waardoor de hoge voorplecht juist de speling kreeg om de brug te passeren. Om even zeven uur kwam men in onze gemeente terug. Aan boord was de stemming de ge hele dag voortreffelijk. Verscheidene dames hadden smakelijke baksels af geleverd om de bejaarden deze dag te URGEMEESTER L. de Kool hoopt op 22 juni off icieel de dag te herden ken, dat hij veertig jaar geleden in dienst van de overheid trad. In lite trad de heer De Kool op 14 juni 1923 in overheidsdienst en wel op et gemeentehuis van zijn geboorteplaats Ridderkerk. Op 1 juli 1932 werd ij benoemd tot gemeentesecretaris te Heer Jansdam, waar hij in 1944 oor de bezetter werd ontslagen. Na de bevrijding in 1945 werd hij „uit- eleend" aan het ministerie van Binnenlandse Zaken en op 16 maart 1947 olgde zijn benoeming tot burgemeester, tevens gemeentesecretaris, van e gemeente Zuidland. Onder meer ligt het in de bedoeling van dit comité gelden bijeen te brengen om de burgemeester op 22 juni nament de gehele burgerij eon passend geschenk aan te bieden. Het huldigingscomité bo- raadt zich momenteel nog over plannen betreffende een waardige viering van het jubileum van de burgemeester. RIJNSATERWOUDE V erkeersdiploma's uitgereikt ct-orgaan ruimtelijke ordening en van tandheelkundige jeugdzorg. De heer De Kool als centrale figuur erd eens tijdens een bijeenkomst vau irgemeesters van gemeenten op Voor- en Putten goed getypeerd door net izegde van een zijner collega's: „We |n allemaal burgemeesters, maar jij int de burgemeester van het gehele land". Ook in Voorschoten heeft hij zich op- lllend snel weten in te werken in de !le problemen van een zich snel uit leidende gemeente. Door zijn welge- eende belangstelling voor de veto fa- itten van het maatschappelijke en cul- Iele leven van de gemeente is hij een Cr geziene figuur geworden bij alle gen van de bevolking. Er heeft zich een huldigingscomité' ge- )rmd, dat ten doel heeft de 22ste juni tor burgemeester en mevrouw De Kool t een onvergetelijke dag te maken. Dit mité bestaat uit de heer G. Schrama, lorzitter, de dames A. Diamant-Elias, J. Schuurman-Aalberse en zr. There- ta en de heren mr. S. A. C. Begeer, G. J. ROELOFARENDSVEEN Biljarten In café ,,'t Noorden" te Roelofarends- jen werd de zesde ronde verspeeld voor persoonlijke kampioenschappen le [as Leidse Biljartbond. De uitslagen werden: Wallaart jh. Bakker car. 70 250 brt. 21 21 h.s. 13 61 moy. 3.33 11,90 Vinkesteijn Turk 140 250 25 25 37 46 5,60 10,— Hoek Cavé 249 250 50 50 42 30 4,98 5 Turk Bakker 207 250 33 33 33 32 6,27 7,57 De stand na de ze. pnt. 12 12 sde ronde: ih. Bakker Bakker 1500 1500 139 153 107 65 10,78 9,80 Turk Turk 8 6 1356 1341 174 189 60 52 7,73 7,09 De jongens en meisjes van de zesde klas van de lagere scholen uit Leimui- den en Rijnsaterwoude kwamen gister middag in het Nutsgebouw bijeen om hun verkeersdiploma in ontvangst te nemen. Adjudant van Dijk reikte de diploma's uit. Openbare school, Rijnsaterswoude: G. v. Bekkum, Klaas Visser, W. Roest Ohr. Nat. school Rijnsaterwoude: A. de Bruin, M. v. d. Zwan, G. Eikelen boom, T. Jansen, N. Jansen, B. van Dijk, M. van Os, M. Jansen. School met de Bijbel, Leimuiden: A. van de Akker, foutloos, H. Baardman, foutioos, A. Roubos, foutloos, N. Zweeg- man, foutloos, N. Appelmelk, J. van Breen, W. Bouma, J. Colijn, H. Comelis- se, I. Dunki Jacobs, A. Dompeling, F. Dijkgraaf, N. de Dekker, J. Flikweerd, L. Goedhard, P van Harte, S van der Have, J. van der Hoek, F van Laren, M. Leeflang, A. Los, R. van Muide, A. Oos terman, S. Speelman, S. J. Tukker, J. de Vos, N. Vroonland, T. Schoenmaker M. Zorn. St. Jansschool, Leimuiden: H. Boere, foutloos, T. Beuk, foutloos, R. van Haasteren, foutloos, M. Beuk, fout loos, A. van Oostwaard, foutloos, N. van der Klauw, foutloos, T. van Berkel, fout loos, L. van Amsterdam, P. Baak, Sj. Beuk, T. Baartels, W. Hoogenboom, W. Kneelanger, K. de Koning, Gr. Keizer, D. Könst, W. Kuipers, C. Keelanger, .T. Lemmers, D. van der Meer, J. Overde- vest, H. Opdam, F. Senne, B. van Soha- ge, C. van Stegeren, T. Senne, H. van Tol, T. Turk, R. Turk, T. van Tol, E. Touw, A. Vernooi, J. van Veen, L. van Velzen, P. van Wieringen, A. Zandvliet, N. Zevenhoven. BENTHUIZEN Algemeen Belang Vanavond half acht komen in de zaal A. van Staalduinen, Dorpsstraat 1, de leden der bouwvereniging .Algemeen Belang" in vergadering bijeen. Naast de Jaarverslagen van secretaris en penning meester en een bestuursverkiezing (af tredend doch herkiesbaar de heer G. H. Wolslheimer) zullen mededelingen wor den gedaan met betrekking tot de wo ningbouw. Op Voorne en Putten was hij onder leer voorzitter van de eilandengemeen- i, van de kringraad B.B., van het con- Boom, M. Dirksen. C. Fortanier, B. Hoog. werff Kroon, G. van der Hulst, C. A. B. van der Peet. ds. E. Saraber, dokter M. van der Stoel, prof. dr. M. Vink en C. van der Werf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5