Jong Gereformeerd bracht een half miljoen bijeen Fusie is eerder te laat dan te vroeg gekomen Ds. Jac. Vermaas nam ah voorzitter afscheid blijf jong... Fam. Van de Weele naar Thailand uitgezonden Lutherse kerkedag in teken van „Europa' ébblijfHU fiets! Twaalfduizend jongeren vierden hun jubil eum Een woord voor vandaag Wetenschap moet door geloof geleid worden Pagina 2 VRIJDAG 24 MEI 1963 Van ouds Is hemelvaartsdag een toogdag, maar dit jaar was het een feestdag. De geref. jongens vierden het 75-jarig bestaan van hun bond en de meisjes 45 jaar deden Ijvert* mee. De C.J.V. herdacht het feit dat hij 110 jaar geleden gesticht werd en dat tien jaar geleden een fusie met de meisjes lot stand kwam. Pa-rou- sia hield een tiende zendingsdag en ook in Zwolle was het herden king geblazen. Van onze kerkredactie ,,Ik bid u toe dat gij u in uw organisatie blijvend gebonden moogt weten aan de Waarheid, die u en mij lief is." Dat was de gelukwens van prins Bernhard gistermorgen in de Utrechtse Mar griethal gericht tot de twaalfduizend gereformeerde jongeren die bijeen gekomen waren om het 75-jarig bestaan van him bond te vieren. Een half miljoen, om precies te zijn 501.397,99, was het bedrag dat deze jonge mensen in het afgelopen jaar bijeen brachten in de actie Heb het hart eens. Het is ruimschoots voldoende om de Utrechtse jeugdleider Maarten Hijkoop met zijn gezin naar Roe- anda te zenden, om daar het jeugdwerk op te helpen zetten. „Ik ben dankbaar dat nog zoveel I Onmiddellijk na de Prins sprak dr. jongeren het spoor willen volgen", zei j p- G- Kunst, de zojuist gekozen voorzit- ,,an de gereformeerde synode. w" woensdagmiddag de vice-presidente van de bond, Rie van Doorn, die tij dens die bijeenkomst ridder werd in de orde van Oranje Nassau. Een deugd wees de jeugd erop dat veel verandert en moet veranderen, maar dat een ding moet blijven, namelijk de noodzaak van het komen tot Christus en het blijven bij Hem. Reeds woensdagmiddag had hij tot de afgevaardigden gezegd dat zijn Ouderdom behoef, op lichtdf oog deugd en dat kan ik met volle over tuiging zeggen dat u als organisatie in deze 75 jaar jong gebleven bent", zei de Prins, die de Bond van Gerefor meerde Jeugdverenigingen in zijn toe spraak prees voor het feit dat een al gehele vernieuwing heeft plaatsgevon den: „Gij houdt de blik niet meer voor namelijk gericht op de ontplooiing van het eigen leven en op de vorming van uw eigen toekomst, maar op de gehele wereld en de gehele mensheid" Maar hij wees de jongeren ook op een bijzondere nood in het eigen land en vroeg hen. nu de actie voor Roean- da is afgesloten, speciale aandacht voor „het gebrek aan plaatsingsmogelijkhe den voor bejaarden die verpleging be hoeven, hetwelk voornamelijk veroor zaakt wordt door een schreeuwend te kort aan verplegend personeel. Ook hier in presteert zich naar mijn mening een mooie gelegenheid voor de vrouwe lijke leden van uw bond om hun naas tenliefde in de praktijk te brengen." Het was duidelijk dat prins Bern hard gesproken had naar „het hart van Jeruzalem". Zijn toespraak paste volkomen in het kader van dit leest, dat bijzonder in het teken van het dienen stond. „Wanneer uw jonge ren", zei de Prins nog, „leven volgens de gelofte dat zij de belijdenis van Christus als hun Koning niet zullen verloochenen en dat zij de mensheid, nu en in de toekomst, zullen dienen met al hun beste krachten, dan mag ik u vandaag stellig gelukwensen". een voorbereiding, waarvan de kerk dan later de vruchten voor zichzelf kon kie zen. „Hebben wij het wel voldoende ge zien als het werk van de kerk zelf?" was zijn vraag. Hij antwoordde, dat nu duidelijk gezien wordt dat in deze jeugd beweging een stuk kerkelijk leven tot ontwikkeling komt. In de ochtendbijeenkomst van giste ren spraken nog prof. mr. W. F. de Gaay Fortman als rector van de Vrije Universiteit en de heer H. Algra, oud- bondsvoorzitter als christen-politicus. Beiden legden er de nadruk op dat zo wel de wetenschap als de politiek de belangstelling van de jeugd nodig heb ben. Het is wel opvallend, dat onmiddellijk na de hemelvaart van Christus al gesproken wordt over Zijn wederkomst. Nog terwijl de discipelen naar de hemel staan te staren om hun Meester als het ware met de ogen vast te houden, worden zij toegesproken door twee mannen in witte kleren. Zij krijgen geen gelegen- heid zich rustig om te schakelen en met elkaar te spreken over 1' wat zij zojuist hebben meegemaakt. Gods organisatie werktls bijzonder snel! Twee mannen in het wit brengen een boodschap van God over, een boodschap, die in wezen slechts de bevesti- ging vormt van Christus' eigen woorden tijdens Zijn verblijfl op de aarde. „Wat staat gij daar en ziet op naar de hemel?"J zo vragen de twee mannen aan de discipelen. Maar nog uoor-| dat zij antwoord kunnen geven, klinken de woorden: „Dezeii Jezus, Die van u opgenomen is naar de hemel, zal op dezelfde wijze wederkomen als gij Hem ten hemel hebt zien varen." i De woorden zijn bedoeld als troost, als een verzekering, dat Jezus niet voorgoed zal wegblijven, maar eenmaal voor ieder zichtbaar op de wolken zal verschijnen. Dat zal zijn de dag des Heren, waarop het oordeel zal worden aangezegd, maar waarop ook het gejuich zal aanzwellen ter begroeting en ver welkoming van Hem, Die eenmaal zegenend de aarde verliet - en Die vanuit de hemel de wereld heeft bestuurd. Hij keert terug als redder èn als rechter. Hoe zullen u en ik Hem een maal begroeten? (Advertentie) Volmaakte rust geeft de DRAKACEL matras Vrij gem. jeugd in Zwolle bijeen Op 10e Parousiazendingsdag Getuige Monsieur Nibisy was speciaal uit Roeanda overgekomen om de Gere formeerde jeugd zijn grote dank te betuigen voor de actie „Heb het hart eens", die niet minder dan een half miljoen opbracht voor het jeugdwerk in zijn land. Zeer Indringend was de korte toe spraak van de oud-zendeling, dr. J. Ver- kuyl, die de vraag beantwoorden moest: „Wat verwacht de zending van de jeugd?" „Gij zult mijn getuigen zijn? Dat is het antwoord, niet van de zen ding, maar van de Heer der zending", r zei hij. We worden voor het forum van de wereld geroepen om te zeggen wat er gebeurd is en dat getuigenis moe ten we uitdrukken in woord en daad. Wie zich niet verantwoordelijk weet voor de mens in nood is de naam van discipel van Christus niet waard. Maar ook zei hij prijzend: „Deze jonge generatie is zich meer bewust van deze roeping dan in het verleden." Dat was uiteindelijk ook het thema van het spel dat 's middags werd op gevoerd en geschreven werd door ds. G. N. Lammens, ds. W. H. Gispen en Jan E. Niemeijer. Het was een wat ca- baratesk spel met veel liedjes die ge componeerd werden door Koos Bons. In deze ..Zaak J." werden alle aanwezigen gedaagd voor een geheimzinnige recht bank. Er werd een aanklacht ingediend tegen de kerkjeugd van 1963. Maar dui delijk kwam de opdracht aan de orde. Het was allemaal massaal, massa-I Ier zelfs dan ooit, want in de zaal met 12.500 stoelen moesten er toch nog en kele jongeren staan. In een dergelijke sfeer kan gemakkelijk vergeten wor den dat er nog andere jongeren zijn, die zich in een dergelijke beweging niet thuisvoelen. Maar ook zij werden niet vergeten Woensdagmiddag schonk drs. J. Firet aandacht aan het feit dat de tijd van de jeugdbeweging als organisatie voorbij schijnt te zijn. Hij schetste de huidige jeugd als een jeugd die hunkert naar eigen aanwezigheid en een eigen bele ving van de dingen en van God en gaf toe dat er gereformeerde jongeren zijn die het gereformeerd zijn niet meer zien als een leefbare mogelijkheid. Daarom achtte hij het noodzakelijk dat er naast de bestaande verenigin gen kleine groepen worden gevormd die op eigen wijze gelegenheid kunnen krij- 5en deel te nemen aan het gereformeer- e jeugdwerk. Hij ziet mogelijkheden in kleine acties en bezinningsgroepen (een zijdig desnoods) waarin ieder zichzelf kan vinden. Maar het slot van de toespraak van drs. Firet was eigenlijk het slot tege lijkertijd van het gehele jubileumfeest en de wens van de leiding van de over grote meerderheid van de aanwezige jongeren. Na 75 jaar zeggen zij: „Wi, gaan voort met wat we hebben en wi; gaan uit van wat we hebben." (Van onze kerkredactie) De zendende en getuigende taak van de stichting Alliance Zen dingscentrum Parousia" is ook op de 10e zendingsdag die giste ren in Amsterdam werd gehou den duidelijk naar voren geko men. Tijdens de vergadering zijn de heer en mevrouw Th. van de Weele ingezegend voor hun ver trek naar Thailand en hebben velen hun getuigenis laten horen. De Rev. H. Boyd leidde met vaart deze dag waaraan onder andere de Gospelsingers uit Eind hoven hun medewerking gaven, (Advertentie) U rust echt uit op een DRAKACEL matras (Van een onzer verslaggevers) Europa" was het thema van de lutherse kerkedag, die dit jaar zonder de gebruikelijke mas sale avondmaalsviering ge houden werd in Utrecht. Reeds een half uur voor de aanvang be gonnen de honderden lutheranen enthousiast hun liederen te zingen onder leiding van William Mudde als om te bewijzen dat de Luther se Kerk een zingende kerk is. Stond de ochtendbijeenkomst ge heel in het teken van de eredienst met metten en preek, de middag bijeenkomst was gewijd aan de vraag „Hoe wonen wij in het huis van Europa?" Mr. N. Hendrik Miller, griffier van de staten van Gelderland gaf als z|jn mening te kennen dat een verenigd Europa alleen te benaderen is vanuit het christendom. De gedachte van Eu ropa als een eenheid is eigenlijk in de kerk ontstaan. Wanneer intussen niet Luther, maar wtl de humanist Erasmus deze gedachte verder propageerde moet dat verklaard worden vanuit het feit dat Luther zo vervuld was van het grote probleem dat hij had aangesneden, dat hij niet kon zien waaraan de aarde behoefte had. Volgens deze inleider zal een verenigd Hoewel de gehele dag in het teken van de, al of niet individuele getuigenis stond, was de inzegening van de fam. V. d. Weele en de daarbij gehoorde getuigenis toch wel het hoogtepunt van de dag. De stichting Alliance zendings centrum „Parousia" is een vertegen woordiging van The Christian Missiona ry Alliance" uit Amerika. Deze Alliance is „een absolute geloofszending". Zij stelt er prijs op alleen gesteund te wor den door vrijwillige giften van gelovigen. De heer Theo v. d. Weele vertelde dat er voor zijn uitzending 14.000 moet zijn. Op de vraag hoe hij dacht dat dit bedrag er zou moeten komen antwoord de hij dat na het bekend worden van zijn uitzending er zomaar 4000 binnen kwam. Hij vertrouwt dan ook dat de rest er ook zal komen. Dit vertrouwen is niet ongegrond. De heer Van de Wee le vertelde nog dat vorig jaar bijvoor beeld de begroting 100.000 bedroeg. Met groot enthousiasme begroet ten de duizenden Gereformeerde jongeren prins Bernhard, toen hij gistermorgen arriveerde om het 75-jarig bestaan van het Geref. jeugdwerk mee te vieren. De voorzitter, ds. G. N. Lammens, begeleidde de Prins naar het podium. Het geld kwam er. Het is in de ge schiedenis van de Alliance, in Amerika zowel als in Nederland, nog nooit ge beurd dat het geld er niet kwam. Op het ogenblik is er een staf van 860 zendelingen werkzaam op 24 zendings- velden van de Alliance. Dit interkerke lijke genootschap telt leden en belang stellenden onder alle kerkgenootschap pen. Op deze zendingsdag was er ook een afvaardiging van het Europese Bijbel instituut uit Lamorlaye. De leider van dit team de Rev. Vogel vertelde van het werk van het bijbelinstituut. Sinds 1952, het oprichtingsjaar, hebben al meer dan 100 studenten de 3-jarige cur sus gevolgd. De vele honderden aanwezigen stem den in woord en gezang meerdere malen in met de getuigenissen die er afgelegd werden. De vrienden van Parousia pro beren oprecht hun thema waar te ma ken: „Het huis van onzen God willen wij niet aan zijn lot overlaten". C.J.V.-voorzittei' gaf overzicht van werk Groots parkfeest op Sillemhoeve (Van onze kerkredactie) De Ernst Sillem Hoeve, te Lage Vuursche, is twee dagen lang het middelpunt geweest van de groot se viering van het 110-jarig be staan van het C.J.V. en het eer ste lustrum van de fusie tussen de toenmalige C.J.V.F. en de C J.M.V. Deze twee feiten waren anleiding om dit woensdag min of meer met het kader, bestuur en staf van het C.J.V. te geden ken. De tweede dag was gereser veerd voor het parkfeest, dat compleet met Spaanse dans, wa gen-spel en de heer Jules de Corte zijn naam trachtte te rechtvaar digen. Wij mogen vaststellen dat dit ten volle is gelukt. Zeer veel jongeren hebben de gelegenheid benut het zelf te komen consta teren. namelijk in de zin van het verstaan en het nakomen van zijn roeping ten op zichte van de naaste. Dit continent zal komen te staan tegenover geheel anders denkende volkeren en dat zal een grote innerlijke kracht eisen. Het zal niet mogen komen tot nieuwe kruis tochten. maar wel zullen we het kruis moeten dragen tot de einden der we reld. GELOOF Bovendien sprak nog dr. G. J, Lln- d|jer, docent aan de Europese school te Brussel, over de vraag: ..Hoe leven we in de kerken van Europa?" Als het huis van Europa meer één wordt, moet ook de kerk haar beurt kr|jgen. De eenheid van een christelijk Europa zal tevens de beste garantie zijn tegen bedreiging uit het oosten. Dr. Lind|jer waarschuw de echter tegen het geloven In Europa. De christen gelooft in de ene Heer, die Koning der wereld is. We kunnen juist daarom niet afgesplitst leven, zei deze inleider. Ieder is de buur man van de ander geworden. We moe ten dus wel Europees gaan denken, niet als controvers met andere werelddelen, maar als lid van de grote gemeen schappelijke wereldorganisatie. Ook de kerken hebben veel dienst aan elkaar te verrichten en moeten grenzen weg doen vallen. De derde assemblee van New Delhi was daarvan een lichtend voorbeeld. De dag werd besloten met de pre mière van de zendingsfilm over kerk en zending op Madagaskar. Reeds eer der in de middag had de zendingsraad een documentaire vertoond over het werk van de Lutherse zending in ver- Europa de mens tot zending brengen,schillende delen van de wereld. Ds. H. J. van Heerden. voorzitter van het C.J.V. mocht op de eerste dag naast de burgemeester en enkele wethouders van Zeist. mej. Isji Bisji-secretaresse van de Wereldbond Y.W.C.A., naast „ons eigen volk", zoals hij het uitdruk te welkom heten. De voorzitter vond in het lustrum een aanleiding om voor de mensen uit de eigen gelederen en voor hen die buiten de C.J.V. staan, enige rekenschap af te leggen van de stand van zaken. Ds. Van Heerden deed dit door uit voerig stil te staan bij de bijzondere post onder de activa: de mensen die op enigerlei wijze bij het C.J.V. be trokken zijn, of dit nu de ruim 59000 leden van het verbond zijn of de vele medewerkers zijn, dat maakt voor hem geen verschil. Hij wil ze het liefst be schouwen als een stuk toevertrouwd ka pitaal. Vooral dc fusie had de aandacht van ds. Van Heerden. „Het is de algemene opinie dat de fusie eerder te laat dan te vroeg gekomen is en slechts lande lijk integreerde wat op locaal niveau onder de jongeren reeds gaande was. is de mening van de voorzitter. Ds. Van Heerden was blij te mogen vertel len dat bij de laatste telling het aantal gemengde, dus gefuseerde groepen, 56.7 procent van het totaal bedraagt. Ook de sinds 1959 begonnen structuur wijziging roerde de voorzitter aan. Een van de vele redenen hiervoor is dat bin nen het C.J.V., en ook daarbuiten ont wikkelingen gaande zijn die een diffe rentiatie in werksoorten nog steeds rechtvaardigt Vooral ook omdat niet alle jongeren op dezelfde manier bena dert kunnen worden is men begonnen met naast de werksoort „Vrije Jeugdvor- Iming" die van het „Open Jeugdwerk" te propageren. Ds. Van Heerden is van mening dat deze laatste sectie na en kele jaren ervaring op enkele punten correctie behoeft. Hij motiveerde deze mening door aan te voeren dat er bij voorbeeld in de verhouding bestuur-pro- vincie een te grote afstand is. Ds. Van Heerden hoopt dan ook in het komend jaar er aan mee te kunnen werken een nieuwe bestuursstructuur te ontwerpen, waarin elke provincie met één plaats vertegenwoordigd is. Ook waarschuwde de voorzitter voor het gevaar dat de secties Vrije Jeugdvorming en Open Jeugdwerk te veel van elkaar gaan vervreemden. Er gaan zelfs stemmen op, aldus ds. Van Heerden, de beide secties maar te laten samensmelten. Hoe dit pre cies zal moeten kon ds. Van Heerden nog niet precies zeggen maar wel on derschreef hij de mening dat er een wisselwerking tussen beide sekties nodig is. BEDRIJFSJEUGD Over de verhouding georganiseerd en vrijblijvend jeugdwerk zei de voorzitter dat die tendens van een vrijblijvender verhouding ook sterk gaat blijken ten opzichte van de bemoeiingen van de sectie „Open Jeugdwerk". Hij toonde dit met een voorbeeld aan: Bij het open jeugdwerk zijn 25 groepen met 1300 le den aangesloten, maar er is nog met 60 andere groepen, totaal 3000 jonge ren, bemoeienis. Wat de derde werksoort van het C.J.V., „Vorming bedrijfsjeugd" be treft, vertelde ds. Van Heerden dat er in Enschede een 500 jongeren in activiteiten binnen en buiten het be drijf bereikt worden. Uitbreiding zou mogelijk zijn, als we maar over meer mankracht beschikken kon den, aldus de voorzitter. Een groei kon ds. Van Heerden ook constateren bij de staf. 37 beroepskrach ten zijn er op het ogenblik. Ds. Van Heerden was blij dat ze er zijn. Maar. zei hij, we zouden veel meer functio narissen kunnen gebruiken. Het blijkt dat er wel jeugdwerk van de grond te krijgen is en in stand te houden, maar dat het een geregelde deskundige bege leiding en stimulering nodig heeft. Het is vooral een zaak van de geschikte mensen, aldus ds. Van Heerden. Een charisma is noodzakelijk maar niet ge noeg. Er zal studie en scholing nodig zijn. Wat we missen in ons land is een opleiding tot jeugdwerkleider op middel baar niveau. De wika opleiding op „Kerk en Wereld" heeft zioh jammer genoeg, niet in deze richting ontwikkeld, opdracht van Jezus Christus, aldus ds. Van Heerden. (Van een onzer verslaggevers) Ook in Zwolle was het feest. Ook daar werd gedacht aan het feit dat 75 jaar geleden de Bond van Geref. Jongelingsverenigin gen werd opgericht. Wel werd door de heer G. Storm, de tweede voorzitter van de Bond van (vrij gemaakte) Gereformeerde Jon gelingsverenigingen, de vraag ge steld of het wel juist was dat ook zij dit jubileum gedenken, terwijl de bond maar 18 jaar bestaat. Hij meende evenwel dat er juist blijd schap mogelijk was, omdat de Duders „teruggekeerd waren naar Gods trouw en Zijn Woord". Zo wel in de Buitensociëteit als in de Plantagekerk waren alle plaatsen bezet met honderden jongeren uit het gehele land. In zijn openingswoord getiteld „Ver geet ze niet", zei hij, dat de „grote Bond" rijk was geworden en zich had verrijkt en de werken van grote voor mannen op de voorgrond had geplaatst en daarbij de daden des Heren op de achtergrond had gesteld. Maar door de genade van God waren de „ouders te ruggekeerd naar Gods trouw en Zijn Woord en zo hield God ook onze ver eniging in stand. Dankbaar moeten we zijn", vervolgde hij, „voor de grote mannen die in de beginne leiding heb ben gegeven, maar in de eerste plaats voor de vele weldaden en zegeningen van de Heer," Ds. M. van Dooren van Rouveen leid de een onderwerp in getiteld: „Dienst plicht en arbeidsvreugde". Hij had ech ter niet de militaire dienst op het oog maar de plicht waaraan zowel gezon den als zieken, ouderen als jongeren onderworpen zijn. Deze dienstplicht is zonder Schriftkennis onmogelijk. Daar om moeten we Gods Woord lezen en on derzoeken en dan merken we dat ons opgedragen wordt de naatste te dienen. In dienst van God staan leidt naar het leven en is leven. In de Buitensociëteit werd het woord gevoerd door ds. J. D. Houtman van Vollenhove-Cadoelen over „Present, Ma jesteit", en door ds. Joh. Francke var Hoogeveen over „Maatschappij van over- a ,a< s vloed een zegen of een vloek?" Op dil laatste onderwerp werd ook ingehaakBei door ds. G. Janssen van Amsterdam-Wesj die sprak in de Plantagekerk. Uu Men denkt wel eens, merkte hij on-»;e der meer op dat het vroeger alles moei lijker was en dat door de technische" vooruitgang veel is verbeterd. Maar de I vraag doet zich voor wat er terechVrk komt van de mens. Het is alles „tempo" s wat de klok slaat en de rust van r' trekschuit is ons vreemd geworden. 1 heeft een algemene verzakelijking plaatf en door de technische ontwikkelint neemt de zucht van de mens naa?e< macht en onafhankelijkheid toe. Maafr. toch meende deze predikant dat niefüu de vooruitgang zelf de oorzaak is dai g velen klagen over de geestelijke situatiiji van onze tijd. Het gaat om de hantering van die vooruitgang door de mens. DL, wetenschap wordt maar al te vaal gezien als het middel tot zelfverlossing D Door de schepping heeft de mens df"£ bevoegdheid gekregen de hand te leggei G op de schatten der aarde en tot he'en dragen van eigen verantwoordelijkheid Maar de mens kan alleen door het ge loof tot die vrijheid komen. Wetenscha] C en techniek kunnen alleen maar tcfe zegen zijn, indien zij door het gelocjg geleid en gehanteerd worden. an (Advertentie) plantaardig zoutloos licht verteerbaar (Advertentie) _lt 5 d »g rijd id l Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! Van 30 maart tot en metl juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar Herv.-geref. jeugd in Barneveld Heerden. „Wij geloven dan ook dat er mensen zijn met een ulo ondergrond, die met het charisma er bij, geschoold kunnen worden tot zeer bruikbare krachten het jeugdwerk". Ondanks de moeilijke punten die er in het werk zijn riep ds. Van Heer den zijn gehoor op blijmoedig, be zield en bezonnen verder te werken. We doen dit werk uiteindelijk niet omdat het een liefhebberij van ons is, maar omdat we bet zien als een (Van een onzer verslaggevers) Enkele duizenden jongeren, le den van hervormd-gereformeerde jeugdbonden, zijn gisteren feeste lijk bijeen geweest in Barneveld. In de grote pluimveehal hielden zij hun 52ste bondsdag, waarmee dus werd afgeweken van een oude traditie. Jaren achtereen namelijk werd de jaarlijkse bijeenkomst in Utrecht gehouden. De belangstelling was groot, on danks de regen. Met bussen uit al le delen van het land waren ze ge komen om deze feestelijke dag te vieren. Want feestelijk was deze massa-samenkomst. Niet in de laat ste plaats door dc sfeervolle aan kleding van de hal, het werk van de sinds september in dienst zijnde jeugdwerkleider bij de jeugdbonden, de heer C. van Iterson. Hoofdthema van deze bondsdag was de opdracht van Christus aan de jeugd van de kerk: „lerende hen onderhou den". Na de morgenpreek van ds. A. van Brummelen uit Giessendam, werk te ds. P. J. Bos uit Sprang het thema van de dag uit aan de hand van het nieuw-testamentisch voorbeeld van Ti- motheus, die in het gezin en later door de leraar Paulus en bovenal door het Woord zelf werd onderwezen. Met nadruk wees hij erop dat ook jongeren van nu nog heel vaak op ve lerlei manier lering ontvangen, met name ook in het jeugdwerk. Het gaat er daarbij vooral om. dat wij gaan be leven hoe geweldig Christus ons in het Woord wordt geopenbaard. Hoe meer we dat gaan zien, hoe meer vertrou wen en hoe meer zekerheid er in ons geloof komt, aldus ds. Bos. In het middagprogramma werd in een uitgebreid declamatorium dit the ma bezien door de loop van de ge schiedenis. Een jongerengroep uit Rot terdam e.o. voerde onder leiding van mej_ W. J. Sneep (secretaresse) en I A. J. Jorissen (jeugdpredikant van bonden) dit stuk op. Door goede baP_ opnamen en fraaie dia's kreeg het L(J heel een levendig cachet. Treffende historieschetsen waarin lering van God zich manifesteerde -0 eeuwen kerkgeschiedenis werden I" gewisseld met persoonlijke getuigen Zu sen. i d< Ds. Jorissen haakte hierop in licerl een kort samenvattend woord van als pel en vroeg de jeugd niet all< vr< maar te leven bij de kennis van |m moderne^ wetenschap, maar zich dfcen; mo ttve! jve 1 Iracl voorts woord en .an dank tot de werkgroep Dabar, Isten in dc hal een fraaie stand had richt om geld bijeen te brengen een llchtagregaat voor ds. Theo f' bong In Angin-Angin op Celebes (ac Lichtpunt), geld, dat ook sponta werd gegeven tijdens de grote colle?' Vermelden wij nog dat het groet blazers o.l.v. de kantor Jan van Rfc, sem op zeer stijlvolle wijze de sami zang leidde. De morgensamenkoü stond onder leiding van ds. L. Rd man. die met hartelijke woorden f scheid nam van de aftredende voorr' ter ds. Jac. Vermaas. Ds. Roetman i volgt ds. Vermaas als voorzitter op. De middagvergadering stond onf' leiding van mevrouw A. A. Streefkell Sommer, de presidente van de mai jesbond. e, God te laten leren. tichtpunl Ds. Jorissen sprak rem

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 2