Koperen ambtsjubileum van burgemeester in Lisse Visserij-cijfers van april zien er goed uit Comedia Marina speelde „De draak en de duif" Damclub Rijnsburg hield haar jaarvergadering Woubrugge heeft een gouden bruidspaar BEDSTELLEN J. BUIS en Zn RADIO E. OOSTINGH Dank VISSERIJGOLFJES In Katwijk aan Zee Visserij-optocht ALPHEN AA N DEN RIJN ME J WE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 MEI 196» FJE burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, heeft gisteren zijn IS koperen ambtsjubileum gevierd. In een voor deze gelegenheid uitge- schreven buitengewone raadsvergadering ging wethouder Mesman na, wat er in de afgelopen 12Vz jaar in Lisse tot stand kwam. Hij zei blij te zijn, dat de burgemeester nu geen Kamerlid meer is. Wij hebben ons wel eens afgevraagd of dat niet teveel van het goede voor u was: Kamerlid en burgemeester. Misschien kan een deel van de vrijgekomen tijd de ge meente Lisse ten goede komen. Het is overigens te hopen, dat uw vrouw erin slaagt u wat te remmen in uw activiteit. Namens de raad sprak de heer P. van. Leeuwen, grasduinend en bloempjes ;plukkend, evenwel niet verhelend, dat Ihet mooiste roosje tooh ook doorntjes ;heeft. Er waren voor u weerstanden te overwinnen. Was voorheen de burge meesterskamer soms een zoete inval, de laatste jaren wat dat beslist niet het ge val. U was allereerst burgemeester en minder burgervader. In de eerste jaren werd wel eens gesproken van dictatuur. IMaar over die gedachte zijn we heen ge- (jroeid. Wij hebben u beter leren ken nen en weten, dat naburige gemeenten wel eens jaloers op ons zijn om zo'n burgemeester. U laat anderen hard wer ken, maar u werkt zelf ook hard. De KATWIJK AAN ZEE Belaardbespellng Morgenmiddag zal van 56 uur een carillonbespeling worden gegeven door Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Allegro uit de „Watermusic" van G. F. Handel: 2. Kinderliedjes: a) Op een klein stationnetje 's mor gens in de vroegte: b) Daar zaten 7 kikkertjes, al in een boerensloot: c) Al in een groen, groen knollenland: 't. Menuet uit „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart; 4. Duitse voorjaarsliedjes: a) An den reinsten Frühlingsmorgen, b) Frühlingsanung, c) Friihlingsglaube; 5. Meiliedjes: a) Meiplanting (Dorische melodie), b) De mei die is geplant, c) Die mei plezant, d) Er ging een patertje langs de kant, hei 't was in de mei; 6. Sonatine van Van Balkom: 7. Improvisatie over bekende hemel- vaartsmelodieën, Hessel H. de Harder. 'hebben wij tn zeer grote voorraad tn onze 'showroom, slaapkamers, bankstel I len. eethocken, bergmeubels, salonkasten :enz. enz. U moet beslist een- komen kijken WONINGINRICHTING 8LUISWEG 25 TELEFOON 2964 KATWIJK AAN ZEE RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 Katwijk aan Zee. Telefoon 4336. Advertentie) De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN De heer Terwijn biedt burge meester De Graaf, namens de gemeente een cadeau aan. heer Van Leeuwen bood uit naam van de raad twee zilveren kaarsenstandaarda aan. Gemeente-secretaris M. Th. van Dijk vertolkte de gevoelens van het gemeen- tepersoneel, speciaal de aandacht vesti gend op de prettige samenwerking. Het geschenk van het personeel was een te lelens. In zijn dankwoord zei de burgemees ter het te waarderen, dat het kritische woord niet ontbrak. Een burgemeester van wie nooit eens iets wordt gezegd, dat klopt niet helemaal. 's Middags om vier uur werd een be sloten ontvangst gehouden in het thee huis van de Keukenhof. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer A. Terwijn, hield een feestrede, waarin hij zei, dat de jubilaris zich op bijzondere wijze van zijn taak heeft gekweten. Dankzij uw uithoudingsvermogen kon u veel voor de gemeente doen. De heer Terwijn stelde de burgemeester een en- veloppe-met-inhoud ter hand voor het maken van een buitenlandse reis. Burgemeester Van Nispen tot Pan- nerden vertegenwoordigde de burge meesterskring Bollenstreek. Er wordt veel van een burgemeester gevergd, vooral in de bollenstreek, want daar zijn geen gemakkelijke gemeenten, maar, zo schertste hij, u bent als burgemeester misschien ook niet al tijd even gemakkelijk. In ernst zei de heer Van Nispen, dat de collega's in de bollenstreek respect hebben voor de manier, waarop de jubile rende burgemeester zijn werk ver richt. Voorts werden van waardering getui gende woorden gesproken door pastoor van Dijk en ds. Biesma. De vice-voor- zitter van de Keukenhof schonk een zil veren broodmand. 's Avonds om kwart over zeven nam de burgemeester een défilé van vereni gingen af, waarna de feestdag met een receptie werd afgerond. LEIDERDORP Benoeming aangenomen Mej. S. Kleeboom alhier heeft van een Hervormde school te Katwijk aan Zee en van de Prinses Beatrixschool te Katwijk aan den Rijn een benoeming als onder wijzeres ontvangen. Van laatstgenoemde sahool heeft zü deze aangenomen. Opening slagerij De heer C. H- van der Meer, die ook enkele slagerijen in Leiden bezit, heeft enige tijd geleden de slagerij Koning straat 70 overgenomen. De zaak is nu grondig verbouwd. Bovendien is zij het hoofdbedrijf geworden, wat betekent dat van daaruit voortaan de organisatie voor al deze slagerijen zal worden geleid. De winkel alhier gaat maandag 20 mei om 8 uur officieel open. VORIGE MAAND kreeg de IJmuider visafslag êen aanvoer te verwerken van 6.366.392 kilo vis waarvoor f 5.917.859,werd betaald. In de ge lijknamige maand van 1962 waren de totalen 6.329.479 kilo en f 5.484.881, De aanvoer bleef dus vrijwel gelijk, de opbrengst steeg behoorlijk. In de aanvoer deden zich echter verschuivingen voor. Zo moest men het in de verslagmaand met heel wat minder haring en makreel doen dan in april 1962. De haringvangst daalde van 1.147.961 kilo tot 554.664 kilo, die van makreel van 1.896.460 kilo tot 305.745 kilo. Voor de conserven- fabrieken was het dus een sombere tijd In de verslagmaand was het experi ment met de verre visserij pas goed op gang gekdmen. Dit valt op duidelijke wijze af te leiden uit de gestegen aan voer van rondvis. Kabeljauw, schelvis, wijting en koolvis waren in veel ruime re mate voorhanden dan in april 1962 Jammergenoeg viel de opbrengst van al deze vissoorten wat tegen. Nog al tijd heeft de handel meer belangstelling voor de Noordzeevis. Dit nam echter niet weg, dat men alle IJslandse vis graag kocht. Hoewel de proefneming tot nu toe financieel geen» succes is geble ken, is toch wel bewezen, dat deze vis serij voor ons land goede mogelijkhe den biedt. In andere jaren moest in veel grotere mate een beroep worden ge daan op de invoer om de vraag te kun nen dekken. De loggers en kotters boekten in de verslagmaand uitstekende resultaten Zij wisten vergeleken met april 1962 de aanvoer van tong op te voeren van 860.339 kilo tot 1.564.991 kilo. opbrengst ging van f 2.887.387 f 3.408.580 omhoog. Ook schol voerden deze schepen in grotere hoeveelheden aan. De aanvoer van deze vissoort steeg van 552.309 kilo tot 920.936 kilo, de opbrengst van f 340.081 tot f 454.588. Bij deze verheugende cijfers moet wel ln aanmerking worden genomen, dat in de verslagmaand meer van deze scha pen in actie waren dan in april 1962 Ondanks deze uitbreiding van de vloot liep de opbrengst per vaartuig toch op. Brand Er Is een hevige brand uitgebroken aan boord van de SCH 63 Adriana Jo hanna die in de Koningin Wilhelminaha- ven in Vlaardingen lag. Een groot ge deelte van het achterschip werd een prooi van de vlammen. Dit betekent dat het schip de vroegere IJM 20 Johannes Polderman voorlopig niet aan het nieuwe haringselzoen zal kun nen deelnemen. De Adriana Johanna had in Vlaardingen een grondige ver bouwing en modernisering ondergaan, Men had onder meer in de machineka mer een gloednieuwe 1000 PK motor geplaatst. De proefvaarten waren pri ma verlopen, zodat men ln de loop van vrijdag naar de thuishaven had willen vertrekken. De brand heeft roet in het eten gegooid. Tegengevallen Voor de VL 153 Liesje en Ruteer be gint de nieuwe teelt evenmin aanstaan de maandag. Dit schip werd door de scheepvaartinspectie onder de loep ge nomen. waarbij men tot de ontdekking kwam, dat de schroefas niet meer in deugdelijke staat verkeert. Deze zal moeten worden vervangen, alvox-ens men achter de haring aan kan gaan. /N GEBOUW Musica voerde de speelgroep „Comeclia Marina" voor haai donateurs het toneelstuk op „De draak en de duif", onder leiding van regisseur Joh. Verplancke. Dit spel van James Budie, in een vertaling van Ton Lutz, speelt zich af omstreeks 200 na Christus. De abt (Piet van den Bos) en de diakones (Mary Smit) zorgden voor een voortreffelijke inlei dende en toelichtende dialoog. De abc verhaalde de historie van de be jaarde kluizenaar Abraham en zijn nichtje Maria. Jan Mank wist deze ascetische figuur uitstekend uit te beelden. Zijn tegen speelster Lenie van Rooijen excelleerde als Maria, in de hut van haar oom op- gegroeid en opgevoed tot een voorbeeld van deugdzaamheid en reinheid. Mar kant was de vertolking van deze engel achtige maagd, die door de wereldsge zinde Abraham (Jan van Duin) een reïncarnatie van de duivel wordt ver leid en weggevoerd. Ephraim (Wim Baalbergcn), een kloos terling, treft zijn vriend Abraham op gewonden aan over de verdwijning van Maria, Terwijl dc kluizenaar in devotie en gebed verzonken is, gaat Ephraïm op zoek naar het nichtje, dat hij in een her. berg te Babyion terugvindt. In het tweede bedrijf tracht Abraham, vermomd als Romeins officier, Maria te sproken te krygen. De waardin (Agnie Passchier) en haar knecht Jozef (Jaap van Duin) muntten uit in slechtheid en moordlust, de draak voorstellend, die de duif had opgeslokt, Ontroerend is de ontmoeting tussen oom en nicht. Hij verzekert haar verge ving en wil met haar terugkeren, doch dit stuit op fel verzet van de waardin en haar knecht. In een aangrijpende scène, waarin vooral de rol van de krij sende waardin meesterlijk werd gespeeld, dringt de kluizenaar, alias de kolonel, met heilige woorden haar en de knecht terug. Jammerend kruipt de waardin over de vloer, niettemin haar knecht op dracht gevend de kolonel te vermoor. den, doch Abraham verdwijnt met het meisje met de mededeling broeder Eph raim te zullen sturen om de waardin en Jozef tot beterschap te brengen. Op 57 en 58 NB werden door de ma kreeljagers zeer uiteenlopende resulta ten behaald. Sommige schippers konden verheugd een dagproduktie van tegen de 300 kisten opgeven, anderen moesten tot hun grote spijt melden, dat zij het niet verder hadden kunnen brengen dan tot een vangst van nauwelijks 50 kisten. Wat er was Aan de donderdagmarkt verschenen 24 vaartuigen. Zij verzorgden een aan voer van 3915 kisten, waarvan 475 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw, 1910 kisten makreel, 950 kisten schol, 150 kisten diversen, 800 st. stijve kabeljauw en 10.000 kilo tong. De laatste dagen werd er betrek kelijk weinig tong aangevoerd. Dat was aan de prijs goed te merken, want die liep behoorlijk op. De middelsoorten brachten het zelfs tot ruim vijf gulden per kilo. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 6 kisten wijting, 350 kisten makreel ep 2000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in Umuiden onder meer aan de markt de SCH 261 Onder neming 1 met 600 kisten, de SCH Arie van der Zwan met 700 kisten, de KW 49 Antje met 800 kisten, de KW 81 Alberta Hendrika met 400 kisten, de KW 183 met 400 kisten en de KW 143 met 80 kisten platvis. HILLEGOM Koninklijk onderscheiden Woensdag was het 50 jaar geleden dat de heer Tlx. van der Reep in dienst trad bij de firma Stassen Vele jaren is hy chef van de pakkerij geweest. Later heeft hij zijn organisatietalent getoond op de controle-a f del ing. Woensdagmorgen werden de jubilaris en zijn echtgenote ontvangen in het directiekantoor en door de directeur, de heer L. Stassen toegesproken. Hij schetste de jubilaris als een getrouw, veelzijdig en bekwaam werker en overhandigde hem een enveloppe. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr dr. C. F. A H. van Nispen tot Pannerder» deelde mede, dat het de Koningin had behaagd hem te ondersaheiden met de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver. De heer Van der Pol feliiceerde de jubilaris en zijn echtgenote namens het personeel en bood hem ook een enveloppe met inhoud aan. Nieuw bedryfspand Zaterdag om half vier zal de hoofd inspecteur van de Rijksverkeersinspectie district Zuid-Holland, de heer J, J. Oster, het nieuwe pand van Den Hartoghs Snel diensten aan de Industriekade officier' openen. OEGSTGEEST A.R.-kiesvereniging Dinsdagavond 8 uur vergadert de a.r.- kiesvereniging ln de bovenzaal van de Geref kerk. Behalve bestuursverkiezing staat op het programma een lezing door de directeur van gemeentewerken, M. J. van Gorkum, over uitbreidingsplannen Oegstgeest. ZWAMMERDAM VU-c»baret In de Nutszaal houdt het actie-comité voor het behoud van Zwammerdam he den een feestavond, waar het cabaret van de Vrije Universiteit uit Amsterdam zal cptreden. Dit om geld voor een even tuele voortzetting van de actie bijeen te brengen. Noord wordt thans de laatste hand gelegd aan de optocht voor Vlaggetjes dag. De L.T.S. heeft een vijf meter lang model van een trawler voltooid, dat zal worden meegedragen ln de optocht. Op drie scholen zyn enkele honderden kin deren onder leiding van hun onderwU- zers bezig met het maken van vissen er botten. De ontwerpen hiervoor zyn ge maakt door leerlingen van het Instltunt voor KunstnUverheldsonderwys te Am sterdam. De optocht bevat verder een sterk folkloristisch element door de medewer king van groepen in klederdracht. Er zullen muziekkorpsen meemarcheren uit Katwijk, Marken en Volendam. Om half drie precies zet de stoet zich ln beweging. Men gaat van het Markt plein via de Kennemerlaan, de Koningin Wilhelminakade, de Oranjestraat en het Sluisplein naar de kop van de Vissers haven. Bezoekers van het openluchtspel, die de gehele optocht willen ziien, wordt aangeraden een plaats te zoeker, in de omgeving van het Sluisplein, daar men tot uiterlijk half vier op de tribune kan worden toegelaten. DE Rijnsburgse damclub hield gisteravond haar jaarvergadering in Concordia. De voorzitter, de heei- Joh. Kromhout, deelde in zijn openingswoord mee, dat RDC dit jaar geen enkel kampioenschap behaal de. Zowel het eerste als het tweede tiental eindigde in de competitie van de LDDS door enkele ongelukspartijen op de tweede plaats. Ook in het vierdorpentoernooi werd op het nippertje de kampioensboot gemist. De secretaris, de heer P. van Egmond, meldde in zijn jaarverslag, dat er 38 leden zyn. De penningmeester, de heer S. Heemskerk, had een batig saldo van f 253,20. Kampioen van Rijnsburg werd J. van der Mey, na een bijzonder felle strijd. Voorzitter Kromhout overhandigde hem de wisselbeker. G. van Zuylen en J v. d. Berg bezetten de tweede en derde plaats. Voor hen was er eveneens een prijsje. De kampioen van de le klasse is nog niet bekend. Waarschynlyk wordt dit D. Kromhout De meeste bordpunten by competitie wedstrijden behaalden D. van Egmond (IC tiental), Jac. van Delft (2e tiental) en D. Kromhout (3e tiental). Ook zy kregen een prys. Bij de bestuursverkiezing werden H- Ravensbergen en A. Samson herkozen. Van de 28 jaar dat de damclub bestaat, is zo ongeveer 25 jaar over de aanschaf van een prijzenkast gesproken. Thans viel het naar de woorden van de voor zitter historische besluit definitief tot aankoop over te gaan. Men heeft reeds een kast op het oog. Orgel voor Avondzon Er worden pogingen in het werk ge steld het bejaardenhuis Avondzon aan KATWIJK AAN ZEE Leuk schoolfeest De leerlingen van de Boorsmaschool hielden woensdag een feestavond in Mu sica. De bijeenkomst die werd bygewoond door talrijke ouders, werd gevuld met spel, zang en volksdansen. Een leerlinge van de hoogste klasse verrichtte de ope ning. Hierna trad het schoolkoor aan met het eigen schoollied. Elke klas had een gedeelte van het programma voor haar rekening genomen. Op het toneel dwar relde het van kabouters en elfjes er muizen en ratten met fantastische kop pen. begeleid door het schoolorkest. De heer T. Kuil had voor de maskers en verdere benodigdheden gezorgd. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 10.52 en 23.39 laag water 6-06 en 18.59 uur. een klein pyporgel te helpen, waarvoor ongeveer f 5000 nodig is. Het huidige orgel is niet goed te bespelen, terwijl de bejaarden toch graag 's avonds samen zingen, waarbU een orgel onmisbaar la. Binnenkort wordt voor dit doel een muziekavond gehouden in de Maranatha- kerk, waaraan meewerken het hervbrmd en gereformeerd kerkkoor, organist Dirk Schoneveld en enkele trompetters. De mooiste gedeelten van deze avond wor den op een grammofoonplaat vastgelegd, die voor f 6,25 te koop zal zyn by de heer Schoneveld. Verder worden huis- aan-huis zakjes bezorgd, waarin men een gift kan doen. Deze zakjes worden vrijdag 24 mei opgehaald. In het comité van aanbeveling hebben onder meer zitting de predikanten Van Gos'.iga, Kampman en Post OP 29 mei 1913 traden te Woubrugge in het huwelijk de heer W. van Luiing en mejuffrouw Joh. Vrolijk, welk heuglijk feit eerdaags feeste lijk wordt gevierd in hun kleine woning aan de Vierambachtsweg 9. Bo vendien bestaat er gelegenheid het gouden paar te feliciteren op 29 mei van 4-5 uur in hotel Het Oude Raedthuys. De nog goed gezonde 80-jarige bruide gom werd geboren in het oude veerhuisje aan het Paddegat. Reeds vroeg leerde hy het timmervak. In 1910 begon hij met zyn twee broers een klein aannemersbedrijf. Eén van hun eerste objecten was de res tauratie van de fundering onder de oude Hervormde kerk te Woubrugge. Aanvankelijk bouwden zij allerlei wo- ningen in en ver van Woubrugge. On danks een lange diensttijd in de eerete wereldoorlog groeide het bedrijf. Later ging men zich meer toeleggen op grond, en heiwerk. In de tweede wereldoorlog werd de bruidegom gedeeltelijk invalide door een bedrijfsongeval. In 1946 be- BENTHUIZEN Botsing Donderdagnacht kwamen op de krui sing Provinciale Weg-Hogeveensewegeen motorryder en een personenauto met el kaar in botsing. De motorrijder, de 24- jarige G. de Gelder uit Hazerswoude, sloeg tegen het wegdek. Zyn verwondin gen vielen echter nogal mee. Een inzit tende van de auto, mevrouw De Jong uit Scheveningen, ging meit haar hoofd door de voorruit. Haar man kreeg snij- wonden aan zyn handen. De materiële schade was aanzienlijk. Zang en Toneel Zaterdagavond om zeven uur geeft de christeiyke gemengde zangvereniging Hosanna in het verenigingsgebouw een zang- en toneeluitvoering. KOUDEKERK a. d. RIJN Uitgaansdag bejaarden. De bejaarden van Koudekerk aan den Ryn en Hazerswoude (Ryndyk) hopen op woensdag 12 juni hun jaarlykse uit stapje te maken. De reis gaat ditmaal naar Leersum waar koffie wordt ge dronken. Vervolgens wordt de tocht voortgezet naar Arnhem, waar in Wes- terbouwlng de lunch wordt genuttigd. Daarna rydt men naar Amersfoort, waar thee wordt gedronken. In Moto Resto te Bunnik wordt het middagmaal gebruikt. De ZWAMMERDAM Reisplannen Hervormde vrouwenvereniging Martha!' houdt op woensdag 12 juni haar jaarlijks uitstapje. Het ligt in de be doeling een bezoek te brengen aan het ex-keizerlyke kasteel te Doorn. In Sons- beek wordt gedineerd na een tocht door de omgeving van Arnhem. Restauratiefonds Het fonds voor restauratie van de Her vormde kerk is dit jaar gegi-oeid tot f 127,-. Vanavond komen de studenten Leden van het dispuut Olympus uit Amsterdam (Vrije Universiteit) komen vanavond in de Nutszaal te Zwammer dam de boel opvrolyken. Zy zullen een studentencabaret opvoeren en voorts wordt een verloting gehouden: het rad van avontuur zal draalen en het gezel schap van Adrle de Jong zorgt voor mu ziek. Er is nachtpermissTe verleend tot 2 uur en iedere bezoeker krygt een „hi storische verrassing". Wandelen toegestaan In de Van Mandersloostraat, die pret. tig is om te winkelen maar uitermate moeiiyk uit vei-keersoogpunt, golden voor het auto-verkeer reeds lang be perkende bepalingen, n.l. alleen be- dieningsvci'keer toegestaan in de rich, ting Hooftstraat. Enige tyd geleden meld den wy dat ook beperkende maatrege len waren afgekondigd voor o.a. brom- mers: alleen toegestaan met algezette motor. Wat ging men nu doen? Men ging met grote snelheid door de Hooftstraat, of Pieter Doelmanstraat of Raadhuis straat, zette by het verbodsbord de motor af en met een karretje dat goed reed, kwam men dan toch vrywel de gehele Van Mandersloostraat door, waar- by de beginsnelheid toch gevaariyk was. De politiemaatregelen zyn nu, -als logisch gevolg, verder gegaan. Men zal nu by de verbodsborden moeten afstap, pen, en met afgezette motor in de Van Mandersloostraat en het stukje Hooft straat moeten wandelen. Het is zelfs niet toegestaan de brommer als rywieJ te gebruiken, dus te trappen. Al drukte in *t zwembad In het begin van deze week is Alphens zwembad „De Hoorn" weer opengesteld. Alles is weer netjes in de verf gezet en de grasgazons liggen er keurig bij. Als het nu ook maar een beetje wil gaan zomeren. Maar Alphens jeugd, en ook wel een aantal ouderen, is tameiyk hard. En zo hoorden we gisteravond, dat het zwem bad in de vier dagen dat het open 18 al weer ruim dertienhonderd bezoekers trok. Badmeester Joel Kaltenecker was druk bezig met de training van A.Z.C.- jeugd, die met animo zyn aanwyzingeo volgden. De watertemperatuur viel niet tegen. Gistermiddag kwam de thermometer tot achttien graden en dat is echt wel om te doen. Het mooie zwembad heeft het voordeel, dat het niet zo diep is, dus als er maar even zon is loopt de tempe ratuur van het water direct op. Dr. J. Hoeiug promoveerde te Amsterdam Aan de universiteit van Amsterdam is gistermiddag gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer J. Hoeing, op een proefschrift getiteld „Een so ciaal-geneeskundig ondei-zoek by gccs- teiyk invaliden". Promotor was prof. dr. A. Querido. Dc heer Hoeing, geboren te Amster dam, studeerde geneeskunde aan de hoofdstedeiyke universiteit en behaalde daar in 1952 zUn artsdiploma. Hy ves tigde zich als hulsarts le Markelo. In 1959 werd hy benoemd tot schoolarts te Alphen a. d. Ryn. Hy is bestuui-slid van de Johannes-stichtlng te Nieuwveen. Zyn dissertatie beschryft een onder zoek naar het functioneren van het so ciaal-geneeskundig apparaat in Neder land op de grondslag van materiaal, vei'zamcld omtrent 200 van de patiënten van de Johannes-stichting te Nieuwveen Huls ter Helde. Nagegaan werd. waarom deze patiënten in de inrichting werden opgenomen en of een andere aanpak de opname had kunnen voorko men. Gesteld wordt, dat altyd eerst een medisch- èn sociaal onderzoek dienen te worden ingesteld en dat, alvorens tot plaatsing van een geestelijk invalide wordt besloten, maatschappeiyke inte gratie bewust als onmogelijk verworpen ls. sloot hij zich terug te trekken, doch hfj verrichtte sindsdien toch nog vaak al lerlei klusjes voor zichzelf of anderen. De 81-jarige bruid werd geboren op de bekende molen Vrouwgeest uit een oud molenaarsgeslacht. Ook zij geniet nog een goede gezondheid. OngetwU- feld zal het bruidspaar de komende da gen veel belangstelling ontvangen. KOUDEKERK A. D. RIJN Zuigelingcnburcau Donderdag 23 mei (Hemelvaartsdagi is er geen zitting van het zuigelingen- bureau. Deze zitting is één week ver schoven en zal op donderdag 30 nv aanstaande op dezelfde tijd in het G oe-Kruisgebouw worden gehouden. NOORD WIJK A. G. van Asten de beste fotograaf In hotel Noordzee heeft de amateur- fotografen vereniging NoordwUk de laat ste werkvergadering van het wintersei zoen gehouden. De wisselbeker voor da .beste fotograaf van het jaar" werd uit gereikt aan de heer A. G. van Asten, die zich op de voet gevolgd zag door een beginner, de heer G. Prins. Voorzitter J. K. de Vries zei, dat de vereniging in oktober naar een nieuwe voorzitter zal moeten uitzien. Vervolgens werden de onderwerpen voor het komende seizoen vastgesteld Aan het verplichte onderwerp van de laatste werkavond (Ambacht) hadden zich slechts vier leden gewaagd. De uit slag: 1. C. Prins 123.5 pt; 2. A. G. van Asten 122.5 pt; 3. C. v. d. Luyt 122 pt en K. A. Kok 100 pt. Ook het vrye on derwerp leverde slechts 4 foto's op. Winnaar werd hier weer de heer C. Prins met een fraai standbeeld. Tweede werd A. G. van Asten met een mooi kinderportret. J. Bedyn werd derde met een jongenskopje en K. A. Kok vierde met een abstractie van stroken gevou wen papier. De vier seizoenen Vanavond om 8 uur hoopt de amateur- fotografenvererriging Noordwyk in de grote zaal van het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat een kleurendiavoor stelling te geven, die voor alle Noord- wijkers van 14 jaar en ouder gratis toe gankelijk is. Een commissie van de AFVN. onder leiding van de heer N. Schmal, heeft uit honderden dia's een werkelyk fantastische serie gezocht, die de vier seizoenen In beeld brengt. Geslaagden NoordwUkse Reddingsbrigade Vyf-en-twintig Noordwijkerhoutse le den van de Noordwijkse Reddingsbrigade hebben deelgenomen aan het examen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. De geslaagden zUn de dames A M. van den Berg-Voet, L. van der Burg-Van den Berg. E. Peeters-Bon N. van der Togt, M. van Zelst-Wynanas, J. M. Kortekaas, C .van den Berg-Voet, N van den Berg- Van Denzen. A. Trompert-Van den Berg, T. van Wcnit, G J. M. Steekers en P. Peters-Nederpelt. De geslaagde heren: C. J. van Zeist, Th. P. Kortekaas, W. N. Steekers, A. Trompert, C. J Peters, J. van der Linden, C. M. van Gljlswijk,' A. Passchier, C. C, van der Linden en K. Koster, Excursie ,,Vogellust" De vereniging van vogelliefhebbers „Vogellust" maakt zaterdag 25 mei een excursie naar het natuurreservaat od Oostvoorne. Men vertrekt '6 morgens om 6 uur bij de Punt aan de Hoofdstraat Vóór 18 mei kan men zicih 'opgeven bij de secretaris, de heer C. Baljeu, tel, 2910. Burgerlijke stand GEBOREN: te Haarlem: Bernardus Vincentius Gerardus, zn van L. G. E. Strengers en A. M. Huitdnk, Langevel- derlaan 1/28; Maria Helena, dr van A, J. van den Berg en P. J. van der Lans, Alb. Verweystraat 1; Irene Chris tine, dr van P. L. Hornung en Hermien Slamet, Van de Mortelstraat 79; te Lei den: Hugobert, zn van J. Viergever en H. Noordermeer, Weteringkade 52; Ti neke, dr van W. B. van der Ham en T. Gebert, IJmulderstraat 43; Gertjan, zn van G. Kool en M. B. Bouwmeester, Piet tleinplein 9: Neeltje Johanna Agatha, dr van C. Varkevisser en Jè Ciere, Schie- slraat 42. OVERLEDEN: Gerardus Cornelis Tim mer®, 20 nov 10, Hoogwakersbosstraat 41; Judith Grada van Geffen, wed. v. Bijl, 27 juni 97, Langevelderlaan 1. ONDERTROUWD: Lauderux Mahrines van der linden 21 jan 39, Leiden, en An- ra Cornelia van Nobelen, 22 maart 45; Karei Nicolaas Hendrikus van Bhoemen, i nov 44, en Gretha van Duyn, 9 juli '42. GETROUWD: te Anna Paulowna: C. Verhoeven en H. Jeninga, Anna Pau- bwna; te Amersfoort: G. H. Heijnes en C. E. Haring, Amersfoort; te Noordwij- kerhout: G. L. van Egmond en A. J. C. Lammers, Noordwijkerhout; te Leiden: J. J .Talens, Leiden, en A. M. van Meeu wen; te Alphen a. d. Ryn: L. C. van der Meer en E. A, M. Verhaar, Alphen d. Ryn; Th. J. J. Duivenvoorden, Noordwijkerhout. en M. C. M. Steenvoor den: L. Kokkelkohen, Noordwijkerhout, ju P. A. Koeman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11