Een slecht en teleurstellend duel bracht zege zonder glorie SPORTIEVE NEDERLAND 4 - BELGIË „Strafschop" was in Katwijk een veel gebezigd woord Over eerste helft sprak men liever niet meer MET HOLLAND, MAAR DE WIND HAD VRIJ SPEL Wedstrijd, beduidend minder goed dan tegen Zwitsers V oetbalprogramma ROOMER: geen commentaar Zwaluwen won het protest MAANDAG 13 MEI 1963 i (Van onze sportredacteur) "C'ERLIJK IS EERLIJK, dit was een slechte en een teleurstellende HollandBelgië. -Ej Slecht omdat er te weinig van aantrekkelijk voetbal kon worden genoten, teleur stellend omdat deze wedstrijd heel wat minder goed was dan de voorgaande ontmoe ting in Brussel en ook op een beduidend lager peil stond dan de interland tegen de Zwitsers van tien dagen geleden. Er zijn diverse oorzaken aan te wijzen, waardoor het dit keer niet zo lekker liep en de Oranje-ploeg als geheel toch wel beneden de verwach tingen bleef. Zowel de neerstriemende regen als de stormachtige wind en het spek gladde veld vormden gezamenlijk een enorm grote hindernis om er iets goeds van te maken. Bovendien ontbrak elke sfeer aan deze interland doordat er in vergelijking met andere jaren slechts een handje vol toeschouwers was zodat de gebruikelijke leven digheid ontbrak. En tot slot mochten de Belgen technisch nog wel enkele aardige dingen doen en door een vrijere spelopvatting in de eerste helft zelfs enige tijd het beste van het spel hebben, over het geheel genomen waren onze Zuiderburen te zwak om van een gelijkopgaande wedstrijd te kunnen spreken. Nederland heeft dan ook met 41 gewonnen, maar die score wekt toch bepaald geen bevrediging als we letten op de wijze waarom de helft van de doelpunten werd gescoord, als we het veldspel van de eerste helft in de weekschaal gooien en tot slot beseffen dat Oranje een veelvoud van kansen kreeg dan die nu werden benut. Een voorhoede van enig kaliber had zeker het dubbele aantal treffers kunnen plaatsen, maar het volkomen falen van midvoor v. d. Pols en linksbinnen Visser alsmede het weinig imponerende spel van de beide buiten spelers v. d. Maas en Slagboom zijn er debet aan, dat er slechts twee normale" doel punten uit de bus kwamen. Met een uitstekend gerichte kopbal scoort midvoor v. d. Pols uit een voorzet van Slagboom het vierde doelpunt voor Nederland zonder d.U Lairesse uiterst links) er nog iets aan kan doen. Voor de toelopende v. d. Maas en i Pols onderschept keeper Luppens België deze bal resoluut. Git do volle kleedkamer Goed balancerend haalt debutant Van Manen de bal teeg voor de voeten van de Belgische midvoor Lorez. NOTITIES Weinig publiek Er z\jn wellicht nog nooit zo wei nig toeschouwers geweest bij een interlandwedstrijd van het Neder lands zaterdageljtal als eergisteren bij HollandBelgië in Katwijk. JVe zijn er beslist niet ter naast wanneer we het totaal aantal kijkers op 1000 schatten. Ze waren vrijwel alle weg gekropen onder de overdekte tribune van het stadion Niéuw-Zuid. Andere jaren schommelde het aantal kijkers lussen 8000 en 10.000. Begrijpelijk dat regen, wind en kon zeer nadelig hebben gewerkt op de belangstelling voor deze wedstrijd. Toch achten wij het tekenend, dat secretaris Schonenberg van Quick Boys slechts vijftig aanvragen voor kaartjes heeft gehad, waarvan de helft dan nog ging naar de vereniging Be Fair uit Waddinxveen, die met 25 man present teas. Lag het aan het feit, dat er geen enkele speler uit de bollenstreek zelfs niet van Quick Boys in hel elftal was opgenomenZou het waar zijn, dat het publiek na alle grote wedstrijden van Feijenoord en hel Ned. elftal wat voetbalmoe is gewor den? óf moeten we aannemen, dat de belangstelling voor het Ned. zater dagelftal niet toeneemt? Het is ons wel opgevallen, dat er in de diverse clubbladen die wij regelmatig ontvangen heel weinig aandacht besteed is aan deze inter land. Behalve in de organen van de verenigingen die een speler bij de centrale training hebben, zijn w\j nergens een opwekking tegengeko men om naar Katwijk te gaan. Wel om de bekerfinale Atletico Madrid Tottenham Hotspur te bezoeken Zelfs bij clubs, waarvan een speler in het Oranje-elftal speelde, bleek geen grote belangstelling te bestaan Een grote vereniging als Zwart Wit kon geen bus vol krijgen, terwijl ook het contingent supporters van vereni gingen als Kozakken Boys, Heerjans- dam, De Zwerver en Huizen, om er maar enkele te noemen, klein moet worden genoemd. Jammer, dat de clubs hun leden „iet meer het belang van een eigen interland voor, het zaterdagvoetbal doen inzien en voor houden. De belangstelling dient zeker te worden gestimuleerd, wil het in de toekomst niet net zo gaan als in België, waar de clubs uit het district waar de icedstrijd wordt gespeeld alle twee kaartjes per lid moeten af nemen. Of men nu de wedstrijd be zoekt of niet Het is overigens toch wel opvallend, tweede helft een penalty te hebben be- dat het Nederlands zaterdag-elftal in thuiswedstrijden minder sterk speelt dan in den vreemde. De voorbereiding tot de match was overigens vrijwel ge lijk, als die voor Zwitserland want de spelers waren reeds vrijdagavond bij eengekomen in het KNVB-centrum in Zeist. Het leek er evenwel op, dat de vastberadenheid i aarmee men tegen de Zwitsers in het veld is gekomen, zaterdag in het naargeestige Katwijk ontbrak. Had men de Belgen dan toch wat onderschat of ligt hun spel ons niet? Het zal moeilijk zijn na te gaan, maar een feit was, dat toen de Oran je-aanval in de eerste twintig minuten met de wind in de rug geen kans zag een doelpunt te scoren, de onzekerheid in onze formatie met de minuut groei de. Waarom? Door de lucht De Belgen begrepen het echter zeer goed en werkten zich al meer uit de moeilijkheden en zelfs na het gelukkige doelpunt van Nieuwstraten in de 24ste minuut (keeper Luppens verkeek zich op een ver schot en dook over de ball Kwam Oranje niet los. Een belangrijke fout was onder de gegeven omstandig heden dat de bal te veel door de lucht werd gespeeld. Het tempo werd daar door aanzienlijk verlaagd en de moge lijkheid tot doelpunten gering. Een fout van spil Visser, die behou dens de laatste minuten voor de rust in die eerste helft toch goed werk deed, leidde in de 36ste minuut een waar Belgisch offensief in, dat zelfs de goed spelende kanthalves Van Elderen en Kerkdijk soms tot wanhoopsvoetbal aan zette. En nogmaals, waarom? Gelijk systeem De Belgen speelden vrijwel een gelijk systeem als de Zwitsers. Oranje paste zich ook nu goed aan met Kerkdijk als defensieve kanthalf. Maar toch had men minder vast greep op de traag voetballende Belgen, dan twee weken terug de flitsende Zwitsers. Het heeft er dan ook dik ingezeten, dat de Belgen tot de gelijkmaker zouden komen, hegeen verdiend was geweest. Maar de goed de buterende Van Manen en rustig optreden van Woudsma alsmede een blunder van de zwak en welhaast ongeïnteresseerd leidende arbiter Plet Roomer onthielden Belgié een tegendoelpunt. In de tweede helft zijn de Belgen hoewel zij nu met de wind mee voet balden duidelijk in de minderheid ge weest. Er zat meer verband tussen de Oranje-linies, er was meer tempo men had een vastere greep op het spel van onze Zuiderburen. Vooral toen Sla; boom, na in de eerste minuut van c nut, er in de dertiende minuut 31 van maakte, was Nederland superieur, zon- der tot groots voetbal te komen. Door het voortdu rend buitenspel lo pen van Van der Pols en het zwak ke schakel- en schietwerk van linksbinnen Vis ser liepen er vele aanvallen op niets uit. De Belgen, die toch wel beter voetbalden dan in Luik, waren ech ter kansloos voor een succes, want enkele snelle uit vallen, waarbij Van Dyck en Berghs zeer actief waren, hadden geen resultaat doordat de soms goed be doelde dieptepasses mede door de rug- wind te hard wa ren. (Van een onzer verslaggevers) De stemming in de Nederlandse kleed kamer was na de royale zege op de Belgen toch minder uitgelaten dan tien dagen terug na het fraaie 2—2 gelijke spel tegen Zwltserlar«l. Alle Oranje-klan ten beseften, dat er vooral voor de rust erg slechts was gevoetbald. Wim van Elderen, ook nu een sterke kanthalf. was mogelijk de gelukkigste, want hij had de wedstrijdbal veroverd. ..We hebben ons goed hersteld", riep hij uitgelaten toen hij eenmaal op de bank in de kleedkamer zat. Daarmee kon het hele elftal het eens zijn. Men sprak liever niet meer over die eerste helft. Het was bar geweest. ,.Wat een vent, die nummer Pro beert je op alle mogelijke mamereïi te grijpen", drukte Van der Maas zich verontwaardigd uit. ,,Wel een beetje ge flatteerd overigens", vond hij van de uitslag. Even snel als hij de rode aanvallers vaak te slim afwas, glipte Gerrft Kerk dijk onder de stomende douche. ..Die Belgische linksbinnen was de gevaarlijk ste man. Heb ik m'n handen aan vol gehad", proestte hij. De Coupe Het werd zelfs nog 41 en zodoende is Nederland weer dicht bij de Coupe Fernand Canelle gekomen, want volgen de week moet er in Parijs gewonnen kunnen worden van Frankrijk. Dc KC zal er echter hard over moeten denken een wat schotvaardiger voorhoede sa men te stellen. Hoe spijtig het voor de knaap zelf is, een andere linksbinnen Nederland België Frankrijk Nederland en België kregen er elk een 2A: IJsselm.vogels—DOVO. Ter Leede— ZCFC, Q. Boys—'s-Grav. SV. Koz. Boys— Rtjnsb. Boys, CSCA—Noordwijk. NDSM Hulzen; 2B; SSSHeerjansdam, WOG Hoogvliet, Zwart Wit—SDCP. WHC—Apel doorn, FVWSpanenburg; 3A: HBSSWou- drichem, RWH—Die Haghe, NW-Lekkerland Zwaluwen, Jod. BoysDe Zwerver; Exc. P—SHO, ASWH—Monster; 4A: tlus—SV '35, Rouwkoop—SVOW, DEVJO— Katwijk, JAC—GWS. SHS—Llsser Boys; 4B: OrnasDuno; 4C: Zwervers—Maasdam; 4D: UnicumAmeide, SliedrechtWieldrecht, Rijsoord—Capelle, Or. Wit—VVGZ, MFB ASH; De kans bestaat dat wedstrijden waaraan clubs deelnemen, die spelers moeten afstaan voor het Ned. zaterdagclftal dat tegen Frank rijk uitkomt, worden uitgesteld. (Van een onzer verslaggevers) JN HET WINDERIGE stadion Nieuw-Zuid te Katwijk kwam zaterdag tijdens de interland NederlandBelgië het woord strafschop herhaaldelijk op de lippen der toeschouwers. Dat was allereerst, omdat scheidsrechter Roomer de Belgen er kort voor rust bij hands van stopper Visser één ont hield. Voor de tweede maal gebeurde dat toen kort na de hervatting Van der Pols werd vastgehouden en er terecht een elfmetertrap werd toegekend. Een vijftal minuten daarna kregen de Belgen een penalty te nemen, die hun weliswaar ten opzichte van het verkrijgen van een doelpunt van harte was gegund, maar waarmee de scheidsrechter zichzelf ontstellend blameerde. Het gevolg was, dat men op de tribunes meerdere malen gekscherend opnieuw om zulk een-beslissing riep, maar gelukkig bleven we daarvoor 'bespaard. Het was al meer dan genoeg geweest! Uit de ruime 41 Nederlandse zege mag geen produktiviteit van de Oranje hemden worden afgeleid. Zij waren hoopgevend van start gegaan, verover den zulk een sprekend veldoverwicht, dat keeper Woudsma pas na twaalf mi nuten zijn eerste bal kreeg, maar lieten al spoedig zien, dat het met de afwer king der aanvallen slecht was gesteld, De strakke schuiver van Gerrie Slag boom betekent het derde Nederlandse doelpunt. De Kinderdijker (tweede van links) is gereed om te juichen, want even als de nog toelopende rechtsback Lam- brechts en keeper Luppens, ziet hy dat de bal in de uiterste hoek gaat. „Neen, dat geef lk niet. Dat mag ik namelijk niet," antwoordde scheids rechter Piet Roomer op onze vraag om commentaar op de wedstrijd. ,,Het is een FIFA-scheidsrechter sinds vorig jaar namelijk ertoden zijn mening over een door hem geleide wedstrijd te geven, „voegde de gezette Rotter damse arbiter er aan toe. En daarmee vervloog onze kans op het gebrulkc- NIEUÏÏ'STRATEN eerste goal Gesteund door de sterke wind be reikten de Neder landers slechts dat stopper Schaep- mans c.s. onder zware druk kwa men. Onze Zuider buren ontsnapten aan een achter stand toen J an Nieuwstraten in de tiende minuut een fel schot via de vingertoppen van keeper Luppens en de lat zag over vliegen. Ondanks dit alles had Bel gië elf min. later de leiding kunnen nemen, wanneer middenvoor Lorez zijn fraaie kans beter had benut. Nu schoot hij naast. In de 24ste minuut kon Jan Nieuwstraten juichend de armen in de lucht steken. Na goed voorbereidend werk van linksbinnen Visser had hij van grote afstand een schuiver losgela ten. waarop de Belgische goalie zich verkeek (1—0). Meer tegenstand Hoewel de Belgische tegenstand na dit doelpunt toenam en de roodhemden dikwijls veldspel van behoorlijk gehalte toonden, moet het de Nederlandse voor hoede toch als een tekort worden aange rekend dat deze voorsprong van één doelpunt bij rust nog steeds op het sco rebord prijkte, laat staan dat normalitei een gelijke stand daarop had voorgeko men omdat arbiter Roomer na een pass van rechtsbuiten Spits hands van spil Visser slechts met een penalty had kun nen bestraffen. Hij deed het niet omdat een Belg een directe schietkans zou heb ben. Daarover maakte de Belgen zich te recht boos. Nog meer ontstemd werden zij toen scheidsrechter Roomer, overi gens terecht, nauwelijks twee mta. na de hervatting bij vasthouden van Van der Pols door stopper Schaepmans aan Nederland wel een strafschop toekende. Slagboom liet keeper Luppens vakkun dig de bal in een andere hoek verwach ten als waar hij nu ln het net tot rust kwam (20) Onze nationale linksbuiten kwam wel veelvuldig in het stuk voor, want op het moment dat hij in de achtste minuut zijn verdediging assisteerde en rechts half Vandenoostende een schietkans ont nam wees de scheidsrechter tot ieders verbazing weer naar de witte stip. „Danke zulle", zei rechtsback Lam- brechts en liet Woudsma kansloos (2—1). We haalden vijf min. later verlicht adem. Eindelijk was er een treffer van goede kwaliteit te noteren geweest. Jan Nieuwstraten had geprobeerd v.d. Maas i te bereiken, hetgeen gelukte, omdat de j Belgische linksback Hoenings treuzelde. De Werkendammer zette voor, maar Nieuwstraten mi-s- lijke praatje met de scheidsrechter, dat altijd interessant Is, omdat Roo mer en zijn collega's met gezag kun nen spreken. Het was overigens jammer, dat Roo mer niet zijn beste vorm naar Kat wijk had meegebracht. Vaak Is bij een teleurstellende wedstrl .1 de scheids rechter de beste man van het veld, maar dit keer was het zelfs zo dat na afloop sommige officials verklaarden dc scheidsrechter de slechtste man te vinden. En dat wil na deze toch be paald niet hoogstaande wedstrijd wel wat zeggen. Wij kunnen ons voorstellen, dat de heer Roomer het leiden van deze matige interland niet heeft gezien als een bij zonder eervolle taak. Daan-oor komt hij te vaak op de internationale velden. Het arbitrcren van zo'n interland tus sen zaterdagelf tallen zou echter wel een hijzonder aantrekkelijk karwei zijn voor onze zaterdagscheidsrech- ters. Is er geen mogelijkheid dat zij ln het vervolg .net de leldkig worden belast? (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK. Het s half drie: De velden van Quick Boys liggen nog verlaten. Re gen en wind hebben, bij een temperatuur van nauwelijks negen graden, vrij spel. Ze proberen hun krachten op de doorweekte driekleuren, die aan hoge witte masten zijn be vestigd. Het is nog helemaal verlaten op het hoofdvcld, waarvan de grasmat meer op een lappendeken lijkt; zó bij de naaister vandaan. De krachtige zuidwester heeft vanaf het „Nauw van Calais", zoals onze zuiderbu ren het zo gezapig kunnen uit drukken, de tijd en de ruimte om flarden van „het lied van de zee" over de twee duinrug gen te Jagen. Op het terrein Is dit lied te horen, weemoedig en ln mineur. Het vertelt van nog meer wind en nog meer regen, die uit de voortjagende wolken naar beneden plenst. Tegen drie nnr lijkt het be- Sfeerloos duel in stromende regen ter te worden. De druppels worden kleiner. Er komt ook wat volk het terrein op, wegge doken ln regenjassen en ver scholen onder zo groot moge lijke parapluies. De doorweek te benen spoeden zich naar de overdekte tribune, die geheel bezet wordt. Slechts een hand vol jeugd, eieren voor haar (kleine beetje) geld kiezend, waagt zich naar de onbeschut te parterre-rangen. Tegen half vier komen de spelers het veld op. Ze krijgen voor hun keurig saluut een „open doekje" van de tribnne- bevolking. Het Katwljkse mu ziekkorps UNI stelt zich bij de middenstip op. Beurtelings ge temperd en versterkt door de windvlagen zet men de Bra- banconne In. Applaos. Het Wil helmus volgt. Iets zekerder ge speeld en meegezongen door een duizendkoppig koor. De UNI-mannen ruimen met graagte het veld om een droog tribuneplekje te bcmachitgen. Het spel gaat beginnen. De fluittlst zet in en de ln de gauwigheid even afgestemde spelers vallen bij. De harmo nie in de ploegen wordt nogal eens verstoord door windvla gen. Al gauw blijken de gasten de eerste viool te spelen ln deze Internationale uitvoering. Het ritme bij dc Hollandse soils- j ten laat nogal eens te wensen over. Er wordt ook een lager tempo, zo niet een toontje la- Iger gezongen door Holland. De partij van de fluittlst is domi nerend. hoewel er wel af en toe een dissonant tussendoor klinkt. Het blijft allemaal echter iets onder de maat. De juiste toon. die tenslotte de muziek maakt, ontbreekt er nog aan, is in ieder geval nog niet ge hoord. Schetterend in d© hal tussen de kleedkamers onder de tribune trompettert UNI ln de pauze enthousiast door de voorsprong van de oranjeman nen. De hervatting brengt enigs zins gedroogde spelers op de mat. De Hollandse spelers heb ben nog even de partituur doorgenomen en blijken wat beter op elkaar afgestemd. Nog driemaal moet de pauke- nist zijn trommen roeren voor een doelpunt, maar ook de Bel gische ploeg heeft eenmaal „doeltreffend" gespeeld. Tij dens het spelen houdt het pu bliek lof en critiek niet voor zich. „Allez! Vite! Morbleu...", klinkt het uit de Waalse kelen. „Hup Holland. Kom op Oran- is het wederwoord. Maar -paald hartverwarmend is het toch nog niet. Regen en wind blazen hiervoor ook te sterk hun partijtje mee. Hoe het ook zij, de inlanders behalen met 4—1 een ruime voldoende. Misschien iets te hoog gewaardeerd, maar toch wel verdiend, want vooral na de pauze zijn de Belgische gasten overspeeld. Tegen kwart over vijf wordt de finale ge blazen. Het bescheiden aantal bezoekers kruipt toch nog wel voldaan ln de kraag en zet niet dc hulk maar de rug naar de wind. Als het weer rustig is geworden op Nieuw-Zuid blijft er alleen het lied van de zee te beluisteren. En dat, bij een temperatuur van net aan ne gen graden.. te de bal, waarna Slagboom met een fraai laag en hard schot onhoudbaar doel trof (31). Terwijl de Bel gen voortdurend met dieptepasses de Nederlandse defensie irachtten te ontwrichten, dat door de consequen te dekking van Korving, Visser, de goed debuterende Van Manen als mede door sterk spel van Van El deren en Kerkdijk, mislukte, kreeg de Oranje-aanval aan de andere zijde van het veld scoringskansen om van te lik kebaarden. Helaas, middenvoor Van der Pols faalde diverse malen, linksbinnen Visser leverde een imitatie van dit slechte voorbeeld, zodat al met al de overigens niet door ons gewenste, maar wel bereikbare zege met dubbele cij fers bij lange na niet gehaald werd. Wel liep Nederland uit tot 41. maar dat was eerst drie min. voor het ein de. De voordien zo beklaagde en zelfs verguisde Van der Pols kopte een voor zet van Slagboom langs Luppens. NEDERLAND: d. Woudsma: a. Korving en v. Manen; m. v. Elderen, Visser en Kerk dijk; v. v.d. Maas. J. Nieuwstraten, v.d. Pols, Visser en Slagboom. BELGIë: d. Luppens; a. Lambrechts en Lairesse; m Hoenings. Schaepmans en Vandenoostende: v. Berghs, Smets. Spits, Lo rez en Van Dijck. Op 6 april werd de wedstrijd 's-Grav. SV 2-^Zwaluwen gestaakt bij de stand 10. Zwaluwen scoorde met nog tien minuten te spelen de gelijkmaker, die aanvankelijk door de arbiter werd goed gekeurd, maar op aandrang van de thuisclub weer werd geannuleerd. Het werd daarna zo wanordelijk, dat de strijd werd gestaakt. Zwaluwen diende een protest in. Dit is gewonnen. De stand wordt 11 en zo nodig zullen er nog tien minuten moeten worden ge speeld te beginnen met de stand 1—1. Bovendien is het niet denkbeeldig dat de SV twee verliespunten krijgt opge legd wegens het veroorzaken van wan ordelijkheden en het schuldig zijn aan het staken van dc wedstrijd. Dat kon het tweede van de SV wel eens degra datie kosten. Stopper Visser en linksbuiten Slag boom waren het over één ding reu ze eens: wat Vis ser voor zijn handsbal in het strafschopgebied te weinig kreeg, heeft Slagboom bij zijn schouderduw in de tweede helft teveel ontvangen. Gladheid van het terrein en grote snelheid van de bal, gaf Joop Vis ser op als de oor zaken van zijij on opzettelijke maar overduidelijke handsbal. „Ik schrok me naar", ver klaarde Slagboom, „toen die scheids rechter een penalty gaf." Debutant Van Manen was best tevre den, boewei hij van mening was dat eigenlijk niemand in zijn beste spel heeft kunnen komen. Die Belgen speel den nogal erg op de man, zodat we ons voor rust niet zo goed konden redden", meende 'hij. Doelman Cas Woudsma grinnikte maar wat. „Die nieuwe mat in m'n doel was wel een nadeel. Het gras van de nieuwe plaggen is langer en daardoor veel gladder voor de bal." Hij vindt dat je altijd met het lichaam achter de bal moet blijven met nat weer. „Dat zag je aan die Belgische keeper, die het schot van Nieuwstraten niet de baas kon worden." Ook Korving vondt het moeilijk controle te krijgen over de bal op het spekgladde veld. Pruilen Middenvoor v.d. Pols zat in een hoek je te pruilen over het feit dat hij, on danks zijn fraaie kopbal-doelpunt, een slechte wedstrijd had gespeeld. Huizens Jan Visser vondt op onze vraag daar- niet dat de bal erg slap was. Wel I glad en zwaar. De algemene indruk was toch wel dat men lang niet zo vrijuit had kunnen i spelen als tegen de Zwitsers. Vooral het slechte weer en idem terrein wa ren hiervan de oorzaken. Vrijwel ieder een vond dat het tegen wind in veel I gemakkelijker spelen was. Trainer Sterk was met de uitslag wel content, evenals met het debuut van j Van Manen. De heer F. Remmers vond het niet direct zo geflatteerd. „Vergeet niet dat er viermaal is gescoord. Al is het dan met een penalty er bij. Die moet toch ook maar eerst worden raak- I geschoten voor hij als doelpunt kan wor- i den genoteerd", was zijn mening. Over het geheel kon men niet roe men over de leiding van de wedstrijd. En zeker niet meneer Joseph Tijssen, de voorzitter van het Belgische Corpora- tieve Voetbal. „Zeer zwakke leiding in j een slordige wedstrijd", zei hij. Maar I hij vond de overwinning verdiend, ,,al zou 31 een bevredigender uitslag zijn geweest." De klieder Als we voor de wedstrijd even de Belgische kleedkamer inglippen is hij bezig Fonske Lo rez nog even te „kneden", zo als hij het noemt. Alphons Adri- aenssens (63) glimlacht even naar de fotograaf en doet z'n opgestroopte mouwen naar be neden. Al 15 jaar „kneder" van het Groupement Corporative de Belgique, het Belgische zater dagelftal. Men kan het niet aan hem zien. Verzorger Adriaenssens geeft de laatste kneep en zegt met een opgewekt gezicht: „Al ze ven weken heb ik de knapen on derhanden. De conditie is tot op heden zeer goed. Ge zult 'ns zien, menierke. Ze staan te ADRIAENSSENS springen om te winnen". ..Skuus", verontschuldigd hij zich dan, om zich in rap Frans tot Smets te wenden. Hij grijpt zijn regenjas, zijn pet en zijn verzorgersspulletjes op. Hij moet met de jongens mee. Na de wedstrijd was het nog steeds hetzelfde vriendelijke „menierke". „Ge het 'et ge zien? Ze stonden teveul te sprin gen om te kunnen winnen", grijnst ie voor hij weer aan zijn jongens gaat kneden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6