Tegen Van W. werd zes jaar gevangenisstraf geëist ARP wil bouwen aan een nieuwe samenleving €sso, GAS Zonnedag van Open-Deur-werk in Gehoorzaal voor eenzamen en gehandicapten Inbraak in Leids A.Z. Agenda voor Leiden en Den Haag Scheepsverbindingen opgeheven? Aanzienlijk inlegsurplus bij Leidsche Spaarbank Als u zuiniger wilt koken... NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 13 MEI 1963 Maandag De Doelen, 8 uur: Amateur-fotografen, „Zwart-wit-dia's zonder geheimen", door dr. J. Versteeg. Gebouw Staalwijk, 8 uur: Politieke avond voor Jonge Kerkgroep. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8,15 nur: Toneelgroep Ensemble met „Hen drik IV". Dinsdag Huys over 't Hof, 8 uur: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, demonstra ties en vragen door leden. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: Alg. Ned. Bond van gepensioneerden. Doelenkazerne, 8 uur: Showavond dienst Welzijnszorg o.Lv. Menno Fransma. Prediker, 8 uur: Broeders in Christus, spreker D. Perryman. Garenmarkt 8.15 uur v.m.: vertrek K. en O.-excursie naar gebieden rond en nabij Leiden. Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur; bevolkingsonderzoek. Weddesteeg, 2.30 uur: Onthulling Rem- brandtgeveltje. Lakenhal, 3.305.30 uur: Receptie t-g.v. 50-jarig bestaan Ned. Rotogravure Mij N.V. Academie, 4.15 uur: Oratie dr. E. A. Loeliger, gewoon lector in de haemostase en trombose. Hoek Gasstraat, 7.308 uur: straatpre diking Open-Deurwerk Herv. Gemeente Leiden, medewerking van De Zaaiers, liederenblad wordt uitgereikt. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Het sein staat op moord". Diligentia, 8.15 uur: Museum Kamer orkest en -koor o.Lv. D. J. Balfoort Woensdag Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Schouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Mary, Mary", voor K. en O. Geref. jeugdhuis, 8 uur. Chr. Platte landsvrouwen- en meisjesbond, mej. van Os over werk in ziekenhuis Para maribo. Logegebouw, 8 uur:. De Natuurvriend, dialezing .Alles over cryptocorynen". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De Botteriken". Pauluskerk, Sijzenlaan, 8,15 uur: Nico van der Hooven, orgel, Bachprogramma, Donderdag Waaggebouw, 9 tot 12 en. 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Boerhaavezalen, 8 uur: Tentoonstelling werk K. en O.-cursistea Boshuis, 8 uur: Christenvrouwen-Zuid west, heer Wijker over „Evangelie in hout", met dia's. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds. J. Smiwk, van Den Haag. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Oh pa. arme pa" (ab.). Vrijdag Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen- centrum, mevr. J. A. Wesseling-Lengkeek met „Een kleine vrouw". Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9-30 uur: bevolkingsonderzoek. Boerhaavezalen, 25 en 810 uur: Tentoonstelling werk K. en O.-cursisten. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eindsprint" (volksvoorstelling) Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. Zaterdag Stationsplein, 1.55 uur: Vertrek excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging naar bos Huys te Warmond. Stationsplein. 1.40 uur: Vertrek NCReisV naar Pan van Persijn. Boerhaavezalen, 25 uur: Tentoonstel ling werk K. en O-cursisten. Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Nieuw Leven", door A. Boere. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Muzikale show, internationale artiestencombinatie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Gebouw K. en W-, 8 uur: Ned. Opera o.Lv. Leo Driehuys met „Carmen" van Bizet Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Films Casino (2.30, 7, en 9.15 uur): Moord in trein 16.50 (14 jaar); donderdag: Gas light (18 jaar). Lido (2.30, 7, en 9.15 uur): Chans (18 Jaar). Luxor (2.30, 7, en 9.15 uur): De wraak der Apachen (14 jaar). Rcx (220. 7.15 en 9.15 uur): Jungle- duivels (18 jaar); donderdag: Vrouwen gevangenis (18 jaar). Studio (2.30. 7. en 9.15 uur): Avond- maalsgasten (14 jaar). Trianon (2.30. 7, en 9.15 uur): Slaven schip (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, schilderijen, gou aches en tekeningen van Sholom Lixen- berg (tot 28 mei). Lakenhal, grafisch werk Harry van Kruiningen (t/m 26 mei). Rijksmuseum vod Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot juni). Leeszaal en bibliotheek Keuvcns, Bree straat 27. maandag en woensdag van tot 520 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vai 1 tot 520 uur; vrijdag vaD 10 tot 520 en ran 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—620 uui Jeugdbibliotheek, leeszalen en blbUo theek Reuvens, Plantage 6; maandag cd dinsdag van 4 tot 520 uur, woe na dag en zaterdag van 12 tot 420 uur ei vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd van 620 tot 820 uur 'a avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraai volw. dinsdag en donderdag van 620U uur run. zaterdag 2—5 uur; jeugd: Gekleed in hetzelfde keurige soprtkostuum als op 23 april verscheen maan dagochtend 10 uur Willem van W. uit Den Haag, verdacht van de gerucht makende inbraak in 't Academisch Ziekenhuis te Leiden in januari 1962, in de grote zittingszaal van de Haagse rechtbank. De behandeling van deze zaak werd op 23 april aangehouden, aangezien toen twee getuigen niet aan wezig konden zijn. De buit van deze inbraak bedroeg 2J/4 ton, die niet boven water is gekomen. Wel werd uit het water van de Vliet in Voorburg een reistas opgevist met inbrekerswerktuigen, een jas, werkblouse en schoenen, die eens eigendom zijn geweest van verdachte. Eerste getuige was nu een 43-jarige Beverwijker, v. d. B., die bijzonder on samenhangende verhalen kwam afsteken. Wel werd duidelijk dat hij kleren van Van W. had gekregen, maar onduidelijk was of hU die had ontvangen vóór of na de inbraak. V. d. B. was in contact ge weest met een andere getuige, H. B.. thans gedetineerd in Groningen, die hem kleren had gegeven met de wasnummers van Van W. Op een bepaald ogenblik ging het om een overhemd, dat door de officier en de (vrouwelijke) deurwaarder uit allerlei ter zitting aanwezige pakken werd opgevist Slechts kort duurde het verhoor van een 50-jarige baronesse uit Beverwijk, die met v. d. B. bevriend was sinds augustus 1961. Met hem was zij in sep tember van dat jaar op bezoek geweest bU verdachte en heeft toen diens bijnaam ..de marinekraker" gehoord. Tegen v. d. B. had zU inmiddels een aanklacht we gens verduistering van enige eigendom men ter waarde van ongeveer f 1000, in gediend, zonder overigens haar relaties met deze man te verbreken. Van hem had zij gehoord dat hij kleren van Van W. via een ander had gekregen. van verdachte waren. Ook het onderzoek van de schoenen in de weekendtas heeft aangetoond dat deze langdurig door VaD W. z(jn gedragen, welk onderzoek door een orthopedisch chirurg werd beves tigd. Verdachte moet nu maar aannemelijk maken dat dat hemd, die broek en dit schoenen door hem waren weggegeven Wel hebben allerlei getuigen gezegd kle ren te hebben gekregen, maar dit be wijst niet dat dit systematisch is ge schied. In zijn woning zijn nog heel wat oude kleren gevonden. Getuige v. d. B. heeft in ieder geval kleren van Van W. gekregen na de inbraak via getuige B.. Afdrukken Een in plastic verpakt stel afdrukken van de in de tuin van het A.Z. te Leiden na de inbraak gevonden voetsporen werd nu op de tafel van de president uitge stald. Inspecteur Verzijden gaf uitleg. Van W., die volgens zijn gewoonte met de neus vooraan stond, legde een zoo] van zijn schoen op de afdruk. Zijn advo caat beweerde dat die schoen nooit die afdruk heeft kunnen maken. De president las een groot aantal ge tuigenverklaringen voor. Eén punt stip pen wij aan: de rijksspeurhond „Wald" heeft bij een sorteerproef verdachte aan gewezen als de drager van de lucht van een reep deken, gebruikt bij de afdich ting van het kantoor van het A. Z. tij dens de inbraak. De brandkast is na melijk met een brander opengesneden zodat het hierbij veroorzaakte felle licht moest worden afgeschermd. De gedetineerde B. kwam vervolgens verklaren dat hij getuige v. d. B. nooit kleren heeft gebracht B. stond naast hem: „Hij heeft er nog bij gezegd, dat ik de kleren maar goed moest wegstop pen!" Nu was de beurt aan verdachte, die zich geërgerd toonde over het voorlezen van zijn straflijst, door de president, wel ke lijst in 1933 begon, waarop Van W. verklaarde steeds onschuldig te zijn ver- oordeeld. „Dat zijn dan wel brandpunten in je leven", aldus de president, die Van W. begon te ondervragen over het geld. waarvan Van W. leejde sinds hij de vorige maal uit de gevangenis was ge komen. Van W. verhuurde kamers in zijn huis, voor 200 per maand, maar het meeste geld ging op aan het knappen van het huis. Waar hij dan eigenlijk van leejde wilde hij niet zeg gen. Spectaculair In zijn requisitoir legde de officier, mr. Lulofs, de nadruk Op de koelbloedigheid en de vakkundigheid, waarmee de in braak in het A. Z. te Leiden is gepleegd. Het moet voor de daders bijzonder te leurstellend zijn geweest dat de week endtas met de inbraakwerktuigen en kleren niet is gezonken, maar bleef drij ven omdat de zuurstofcylinder niet ge- heel leeg was. Gevonden loonstrookjes bewezen dat deze dingen zijn gebruikt bij de inbraak. De instructie heeft ruim een jaar ge duurd omdat bewezen moest worden dal verdachte Van W. één van de daders ls geweest. De broek kon worden nage speurd als zijnde van Van W. Na het courantenbericht meldde Van W. zich bü de politie. Het gevonden hemd vertoonde twee wasnummers. Na een maandenlang on derzoek is komen vast te staan dat deze die zich met verscheidene getuigen in verbinding heeft gesteld om hun verkla ringen voor te bereiden. Ook het alibi, waarmee verdachte zeven maanden na het begin van zijn detentie is aangeko men achtte mr. Lulofs niet steekhoudend. Bijzondere nadruk legde de officier op het feit dat de inbraak met behulp van anderen is gepleegd. Het is niet mo gelijk gelijktijdig te snijden en te blus sen. Er zijn geen braaksporen gevonden In het administratiegebouw. Iemand heeft zich laten insluiten of is met een valse sleutel binnengekomen en heeft de me deplichtige door het raam binnengelaten. Spreker zwaaide de politie veel lof toe voor het grondige onderzoek. Verdachte heeft in dertig jaar tijds zestien jaar in de gevangenis doorge bracht door zes veroordelingen. Hij wei gert elk contact met de reclassering en wil desnoods wel een jaar langer zitten als hij maar als vry man zonder controle kan leven. Dat verdachte ontkent is lo gisch, gezien zUn persoonsstructuur. Van W. heeft namelyk nog nooit bekend. De eis luidde zes jaar gevangenistraf met aftrek van preventieve hechtenis. NOORDWIJK Teraardebestelling van hoofdagent Timmers Onder zeer grote belangstelling had za- terdagmiddag met korpseer de begrafenis plaats van hoofdagent G. C. Timmers van de gemeentepolitie die donderdagmorgen plotseling overleed. De baar met het stoffelijk overschot werd geflankeerd door een achttal col lega's van de strand- en verkeerspolitie en hoofdinspecteur A. N. Merkelbach, bri gadier W. Reudering en adjudant J. M. P. Barendse liepen m de stoet mede. Bü het hoofdbureau van politie aan de Oude eZeweg werd gestopt. De overige collega's van de overledene sloten zich daar aan byde begrafenisstoet, die zich vervolgens naar de algemene begraaf plaats begaf. Er was daar grote belangstelling. On- de rde aanwezigen bevonden zich onder meer de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel, de wethouders M. J. C. Sedelaax en P. den Otter (wethouder G. Vogelaar is met vakantie in het buitenland), ge meentesecretaris B. Ike, enkele raadsle den en vertegenwoordigers van de Chr. bond van Politieambtenaren en van de plaatseiyke Christeiyke Besturenbond. Ds. N. J. Cupedo, Herv. predikant te Noordwijk aan Zee, sprak aan de groeve woorden van troost en bemoediging tot mevrouw Timmers en de kinderen. Hoofdinspecteur Merkelba'.h sprak een kort en bewogen afscheidswoord waarna een broer van de overledene dankte voor de belangstelling namens de familie. Sluiting kantoren Woeensdag 15 mei zün de gemeentese cretarie en het ontvangerskantoor de hele dag gesloten. Mr. Biesheuvel in LEIDEN FR is kernachtig gesproken zaterdagmiddag in Den Burcht op de open- bare bijeenkomst van de a.r. Kamercentrale Leiden, zowel door lijst trekker mr. B. W. Biesheuvel als door ds. A. J. Kret, hervormd predikant te Leiden- Mr. Biesheuvel pleitte vooral voor een politiek samengaan van de reformatorische christenen. „Onze grote begeerte is te komen tot een heid met de CHU, om samen de boodschap van het Evangelie in de poli tiek uit te dragen. Het is ontzettend jammer, dat mr. Beernink te dien aanzien gedachten vertolkt, die in zijn eigen kring niet leven". Mr. Biesheuvel bestreed de opvatting dat de ARP een typisch gereformeerde partij en de CHU een typisch hervorm de party is. Het mooie van de ARP is juist, dat zij interkerkeiyk is. De poli tieke eenheid van de reformatorische christenen is overigens een zeer urgen- te zaak, waaraan veel aandacht moet worden besteed. Wü moeten afleren steeds over de verschillen te praten. Er is zoveel dat ons samenbindt. Toepassen De a.r. lijstaanvoerder onderschreef van harte, dat de ARP een beginselpar tij is, maar daarmee is men er niet. De beginselen móeten in de praktyk wór den toegepast. Hierbu gaat het er niet om ze aan te passen aan de- veranderen de omstandigheden, maar om toepas sing in andere omstandigheden. Dit laatste is heel iets anders dan het eer ste. Daar ligt een wereld tussen. Men komt er toch niet onderuit de beginse len toe te passen. Met mooie, profeti sche woorden alleen komt men er niet Wie geen oog heeft voor de ontwikke ling van de tüd verstart Uitgaande van de gedachte, dat stemmen vooruitzien betekent, ging mr. Biesheuvel vervolgens in tele gramstijl in op enige punten, die in de komende jaren van grote beteke- Australië en Nw. Zeeland De rederu Trans-Oceaan is na het af stoten van de Zuiderkruis naar de ma rine, van plan met ingang van de herfsl de afvaarten op Australië en Nieuw- Zeeland stop te zetten, gezien te ver wachten ongunstige resultaten. Over d* huurkoop van de Groote Beer en de Waterman is nog geen besluit genomen Buitenlandse lijnen zün bereid het ver voer van familieleden van Ned. emigran ten in Australië en Nieuw-Zeeland op zich te nemen. Vandaag is het jaarverslag 1962 van de Stichting Leidse Spaarbank verschenen Het afgelopen jaar heeft een aanzien lijk inlegsurplus opgeleverd. Er werd f 4'! miljoen meer ingelegd dan terug betaald Ook nu handhaafde de werk gelegenheid zich op een hoog peil en onderging het pryspeil geen belangrijke stüging. Op 14 december overschreed het inleg- gerstegoed f 50 miljoen De ontzet steeg van f 46,5 miljoen tot f52,5 miljoen. De bijkantoren nemen een steeds gro ter aandeel in de bedrijvigheid. In hel afgelopen jaar werd 36 pet van het aan tal posten a§n een bükontoor behandeld In 1961 was dit percentage 26. Het giroverkeer nam verder to«. De belangstelling voor de gepremieerde bedrijfsgpaarregel i ngen is tot nu too gering. Het is nog te vroeg om de vraag te beantwoorden of de Jeugdspaarwet en de Premiespaarregeling Rüksambtenarep tot nieuwe besparingen hebben bügedra- gen. Vast staat, dat overboekingen van vrije spaarrekeningen naar Jeugdspaar- wetboekjes geen uitzondering zyn In verband met de toenomen drukte aan het bykantoor Zuidwest is een plan ontworpen tot vergroting van de nuttig»; ruimte. Het voordelige saldo van de exploi tatie-rekening bedroeg f 281.796,96 Aan de afhaaldienst namen op 31 dec 1962 6.425 spaarders deel. In de loop van het jaar werden door de boden 261.484 kwitanties geïncasseerd tot een gezamenUjk bedrag van f 2.026.170.25 (f 2.004.003.25). Aan de ambtenarenspaarregeling na men 454 ambtenaren deel. Hun geza- menluke tegoed op kraahtens deze re geling uitgegeven boekjes bedroeg aan het einde van het jaar f 207.967.15. Aan de ouders van de in 1962 in da gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgecst geboren kinderen zond meD een folder met aangehechte waarde- coupon voor een gratis inleg van f 2.50 Van 2.166 verzonden folders werden 374 coupons aangeboden ter inschryvmg op een nieuw boekje en 155 ter buboeking op een reeds vóór ontvangst van d» coupon uitgegeven boekje. Het tegoed van 1.829 boekjes, waarin eht bedrag van de waardecoupon als eerste inleg werd geboekt, bedroeg op 31 dec. f 139.591,05 Het aantal bedrijven dat van een tus senkomst gebruik maakt voor het spa ren door middel van looninhouding be droeg aan het einde van het jaar 5. Ge durende het jaar werd in 3.608 posteD f 87.441,52 op bedrijfsspaarrekeningei geboekt. Het aantal nog lopende jeugdspaar overeenkomsten op 31 dec. 1,512. Het totale tegoed op Jeugdspaarwetboekjes was aan het einde van het jaar t 667.11684. In de loop van het jaar werden 1.677 busjes uitgereikt en 813 busjes terug bezorgd. Het aantal in omloop zijnde busjes bedroeg aan het einde van het jaar 8.986. De gezamenlijke inhoud be droeg f 430893,78 (f 403862,47). nis zullen zijn. Hij sloot daarbij aan op het programma van actie. Dit programma kenmerkt zich in de eer ste plaats door sociale bewogenheid, een schitterende erfenis van dr. A Kuyper, waarmee in de jaren twin tig en dertig helaas onvoldoende is gewoekerd. De ARP maakt in dit op zicht evenwel nu een nieuw begin. De oude lijn wordt op frisse manier doorgetrokken. Voorts valt op de openheid ten opzich te van de wereldnood (naar de geest van Idenburg) en de evenwichtigheid. De ARP meent 'n juist inzicht in de func tie van de overheid te hebben gekregen. Zü onderkent, dat de overheid een posi tieve taak heeft, een schild moet zyn voor de zwakken. Teveel is in deze kring de overheid als een boeman beschouwd. Toch wordt ook nu weer gewaakt tegen het andere uiterste. Een te grote invloed van de overheid, vooral op economisch terrein, kan niet worden gesanctioneerd. Kernbewapening Mr. Biesheuvel meende de eenzijdige ontwapening te moeten afwüzen. Met eenzijdige ontwapening is de naasten liefde niet gediend. Beter kan men stre ven naar een evenwicht van macht. Het vraagstuk van de kernbewapening moet evenwel ook in a.r. kring grondiger worden bestudeerd. Het is een grote verdienste van het rapport van de her vormde synode, dat dit zorgwekkend probleem dicht onder onze aandacht is geplaatst, dat we worden gedwongen er over na te denken. Mr. Biesheuvel legde er ten slotte de nadruk op, dat de ARP probeert mee te bouwen aan een nieuwe sa menleving. Daarvoor is een kritische instelling nodig. Men moet niet te snel tevreden zijn met de bestaande maatschappij. Het is helemaal niet nodig, dat er bijvoorbeeld zulke gro te inkomensverschillen zijn. De sa menleving moet de toest van naas tenliefde en rechtvaardigheid kun nen doorstaan. Ook wat dit betreft is het voeren van christelijke poli tiek niet alleen een zaak van het hoofd, maar vooral van het hart. Ds. Kret ging nader in op de natuur lijke spanning tussen beginsel en be leid. De ARP is een beginselparty, maar ook zij heeft te maken met de realiteit, waardoor het principiële geluid vaak een geluid moet bhjven. Het is volks misleiding wanneer wordt verzuimd te zeggen, dat men in de staatkunde niet zonder compromis toe kan. Het uitgangs punt is het belangrijkste. Wanneer dat goed is, moet men elkaar verder ver trouwen en niet eikaars meningen ver absoluteren. In wezen is alles betrekke- Ujk vergeleken bij de komst van Gods Koninkrijk. In het persoonlijke leven moeten tel kens de bakens worden verzet. Dat in de politiek niet anders. De bü eenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de Kamercentrale, mr. dr. N. G. Geelkerken. Er waren on geveer zventig belangstellenden. wendU dan tot een Esso Gas depothouder.... voor het veilige gas in de veilige fles! Esso Gas is ideaal om op te koken. Ook ideaal voor Uw heetwater-voorziening (via de kraan!) en voor extra verwarming. voor meer comfort 1/"ELE gehandicapten en alleenwo- nenden hebben gisteren een blij de dag gehad. In de Stadsgehoorzaal was een grote bijeenkomst van het Open-Deur-werk van de Leidse Her vormde Gemeente voorbereid, die speciaal voor deze mensen was be doeld. Dit gold tevens als een af sluiting van de zondagmorgenge- sprekken in de afgelopen winter. Het motto van de dag was: „Geestelijk en Feestelijk". Dr. P. L. Schoonheim. predikant van het Open-Deur-werk, had de leiding bij de organisatie van deze onvergetelijke dag. Een uitge breide staf van (medewerkers en medewerksters stond hem bij. Hij kreeg ook assistentie van de afdeling Leiden van het Rode Kruis en auto bezitters. Zangers en zangeressen en jongens en meisjes met mondaccordeons en gitaren, onder leiding van de heer J. J. van der Reijden, verzorgden het muzikale gedeelte van het sa menzijn. Er werd een aantal films vertoond en helpers zorgden voor koffie met toebehoren. F.en kleine honderd mensen nam deel aan de broodmaaltijd, waarvoor uiteraard ook medewerksters nodig waren. Op het motto van deze dag, „Geeste lijk en Feestelijk", werd zowel bij de opening en de sluiting als „tus sen de bedrijven door" gewezen. Ds. Schoonheim opende de dag met het lezen van enige verzen uit psalm 118. Hij beklemtoonde de woorden „Dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft". „Wij hebben u niet alleen laten halen uit medelijden en mede leven maar vooral om u te helpen waar mogelijk en erop te wijzen, dat er Eén is die u waarlijk kan hel pen in al uw noden". Een gemengd kwartet zong hierop „Van U wil zingen". Het accordeongezelschap „Concordia" uit Noordwijk liet zich niet onbe tuigd. Het begeleidde niet alleen de samenzang maar speelde ook enkele marsen. Een van de films behandelde het on derwerp „Voedsel en hongersnood" Hij leerde, dat men gronden in cul tuur moet brengen wil er over twin tig jaar geen voedseltekort zijn. Er werd gisteren in de Gehoorzaal veel gezongen. Hoe kan het ook an ders, waar mensen in feestelijke stemming bij elkaar zijn. Het mid dagprogramma bestond uit muziek van een instrumentaal kwartet, zang van een drietal meisjes die zichzelf op de gitaar begeleidden, en muziek van een jong accordeonniste, die po pulaire liedjes ten gehore bracht, en van een fluitist die meer het klas sieke genre vertegenwoordigde. Aan het eind van de dag dankte ds. Schoonheim allen, die hem ter zijde hebben gestaan, in welke vorm dan ook. Zijn dank ging in de eerste plaats uit naar God, Die deze dag schonk. „Ik heb de naam van God vandaag niet zoveel gebruikt", zei de predi kant, „ik ben daar zuinig op geweest, maar aan het eind gebruik ik deze wel, want Hij was het Die ons heeft samengebracht". Hij wees ook nog op de noodzakelijkheid van eenheid onder de christenen. Dit naar a leiding van het feit, dat een zuster van het Leger des Heils ook mede werking had verleend. „Wij zijn van elkaar". Het dankwoord van de Open-Deur-predikant culmineerde in het bekende gezang 94: „Halleluja, eeuwig dank en ere", met het zingen waarvan de dag werd gesloten. Wij hebben bij het uitgaan alleen maar dankbare mensen gezien. Ze waren er eens uit. Maar niet alleen dat. Ze waren opgenomen in een sfeer die blijmoedigheid gaf en uitzicht. Dat was vooral de grote waarde van deze zonnedag En de initiatiefnemers en organisatoren mogen daarvoor even dankbaar zijn als de genodigden. De inspanning was intens maar zij kon aan het eind slechts voldoening ge ven. Foto N. van der Horst SASSENHEIM Ziektebeeldeuwedstrijd In samenwerking met de plaatseiyke be- sturen van de Unie van Landarbeiders-i bonden in de bloembollenstreek en dank zij de welwillende medewerkig van de Plantenziektenkundige Dienst en de Keu ringsdiensten, zal de afdeling Sassenheim v. d. Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur weer een ziekzoekwedstryd houden te Sassenheim. waaraan alle vakgenoten kunnen deelnemen. Deze westdijd is be paald op zaterdag. 18 mei en wordt ge houden in de bollenschuur van de fa. Martin van Diest, Hoofdstraat 329 (bus halte Sassenheim-Noord). van 9 tot 12 uur v.m. en van 1.30 tot 4.30 uur n.m. De wedstrijd in het herkennen van ziektebeelden in Hyacinten en narcissen, is verdeeld in twee groepen: 1. afdeling, uitsluitend voor diplomahouders. 2. afde ling voor hen. die nog geen diploma be haalden. Een demonstratietafel, waarop alle ziek. tebeelden te zien zün is voor de deelne mers en belangstellenden opgesteld. Evenals vorige jaren worden er diplo ma's uitgereikt aan hen. die hun vakbe kwaamheid op deze wedstrijd hebben ge toond. Bovendien wordt een wisselbeker beschikbaar gesteld, voor de diplomahou der, die in de eerste groep het hoogste aantal punten heeft behaald. Brood voor het Hart De collecte in de Geref. Kerk voor deze aktie had een opbrengst van ca. f 1.150. In de Herv. kerk werd geen collecte gehou den; men stond een bedrag van f 100 af, Wedvlucht De Blauwband hield een wedvlucht met oude duiven van Mons af 201 km. In con cours 146 duiven. Deze werden gelost om 11 uur 45 min. Aankomst eerste duif 13— 5808, snelheid 1230 meter per minuut, laatste duif 141135. snelheid 1137 me. ter per minuut. Uitslag: L J Drost 116— 24—27—29—32. J Wowijs 2—18—28—30, H Spaargaren 3, Gebr v d Krogt 4614 17232635, G Ammerlaan 5911— 15—21—33—36, C Vonk 7—25. C Drost 8—13, N Koelewyn 10—12—19—31, W v d Zwart 2037, R G Slikkeveer 22, gebr Krom 34. NOORDWIJK Kerkeiyke verkiezing Tot ouderling bij de Gereformeerd* Kerk ie Noord wuk aan Zee zün gekozen de heren J, Barnhoorn C. van Duin. W. van der Niet, D. Spaanderman en P. Val kenier. Tot diaken de heer A. G. van Asten,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4