voor alle MOEDERS.... |lg| JS Spekkie en Blekkie en de Grijze Violist ziet 't waarvoor elke moeder is te vangen modern Mode NIEUWE LEIDSE COURANT 10 DINSDAG 7 MEI 1963 De koningin onder de bloemen, voor de koningin van het gezin. 12 vel Postpapier met „rozen" bedrukt in pasteltinten, samen met 12 gevoerde enveloppen. Bijzonder geschikt voor invjtatie of gelukwens. 2 25 Moeder weet een extra lichtpuntje te waarderen en zeker zo'n Snoezige tafellamp met strakke kap, bedrukt met briljant getint bloemdessin. Teakhouten voet. 695 LEIDEN ALPHEN Een meesterlijk boek over de Bergrede HET LEVEN KAN OPNIEUW BEGINNEN door prof. dr. Helmut Thielickc Vertaald door da. D. J. Couvéc Verkrijgbaar in de boekhandel gebonden f8.90 N.V. GSBR. ZOMBR U RBUNINO! UITGBVBRSMAATSCHAPPIJ - WAGBNINGEN Sportsfiirt van tricot nylon, dus zó ge wassen, zó droog) Laat uw zoon eens passen, ze zitten hem Jekker ruim". In vele kleuren. 75 6 jaar Oa Short van Terlenka-poplin. Uw zoon is „wèg" van dit originele kampmodel met 3 zakken. 5Q 6 jaar O. Kleine stijging per maat Foamback anorak met nylonvoering, 'n Sportief model van poplin met foamback en dat is zo licht als een veertje. Regen en wind hebben geen kans bij deze prachtige kwaliteitsstof! OQ 75 12 jaar é£(j. Terlenka-poplin pantalon. Vast in de plooi èn gemakkelijk wasbaar. Kies uit moderne kleuren. 17 75 12 jaar I loop vrij binnen kijk vrij binnen 20. Blekkie probeerde zijn dikke vriend nog ervan te weerhouden, da commissaris op te gaan bellen, maar toen Spekkie hem enkel ongeduldig van zich afduwde en op een holletje de straat overstak, in de rich ting van de telefooncel, besloot Blekkie zijn pogingen op te geven. Hij draafde achter Spekkie aan en de jongens wipten achter elkaar de cel binnen. Zo, ben jij daar ook weer! bromde Spekkie. „Ik kan je anders missen als kies pijn. jongen. Leen me maar eens een dub beltje. want ik heb er geen bij me, merk ^Blekkie gaf hem het gevraagde geldstuk je. Spekkie liet het in de gleuf glijden en draaide het nummer van het politiebureau. „Ja, met Spekkie Spoeling," sprak hij, toen hij gehoor kreeg. „Wilt u mij even doorverbinden met commissaris Bonebak- ker?" Het bleef enkele ogenblikken stil, dan hoorde Blekkie, die zijn oor dicht bij de te lefoon hield, de zware stem van de Pip- peldrechtse politiechef zeggen: „Dag Spek kie. Leuk dat je me eens opbelt. Wat is er aan de hand? Toch geen narigheid, zeker/ „En of!" kreet Spekkie. „En of, commis saris! Een gewetenloos straatmuzikant, zich uitgevende voor ene Cas Bontinu, heeft zich zojuist geheel en al wederrechtelijk mijn kostbare Pappimarius toegeeigend, die ik vanmiddag voor een appel en een ei bij een opkoper hier ter stede had weten te bemachtigen. U moet direct alle vlieg- velden laten sluiten, commissaris en alle havens onder driedubbel toezicht stellen, ik vermoed dat de slinkse dief van plan is het instrument, waarvan ik de waarde op minstens vijftigduizend gulden schat, naai het buitenland te smokkelen!" „Een Pappimarius!" hoorde Blekkie de commissaris uitroepen. „Zo'n beroemde vi ool. bedoel je! En die .s jou ontstolen? Door wie zei je ook alweer?" „Door Bas Continu!' herhaalde Spekkie ..Een berucht straatstrijker. O, hij heeft het zo listig aangepakt! Maar hij is toch nog één minuutje te laat opgestaan. Wij zullen hem samen wel krijgen, commissaris. „Ik kom onmiddellijk naar je toe, jon gen." beloofde commissaris BonebaWker. „Tot zo dadelijk!" is het nu nog een geheimpje welke presentjes haar op moederdag zullen worden aangeboden, maar dat deze bij V D gekocht worden is voor haar geen geheimpje, maar een vaststaand feit. Kinderen (grotere of kleinere) die iets voor Moederdag wensen te kopen zullen wij gaarne helpen adviseren. Op moeders feest, natuurlijk toasten op haar welzijn, 'n Dronk uit sierlijk geslepen glazen. Glazen drinkservies, 6 wijn-, 6 port-, 6 bitter-, 6 bier- en 6 limonadeglazen. 24,75 Een fleurig presentje met praktische waarde, voor moeders snuisterijen of naaigerei. 5 Ladenkastjc met cretonne overtrokken. 6,90 Alle moeders zijn geïnteresseerd in de mode, zodat een Zuiver zijden shawl met ah's en oh's begroet zal worden. Franse dessins en prachtige kleuren als harmonisch geheel. In luxueuze geschenkverpakking. 9 75 Een Lederen handschoen met openge werkte manchet verstevigd de idee, dat er zondag echt iels aan de hand is. In zwart-wit, marine-wit. Per paar 1 0,90 Dekoraties, te verlenen aan biezondere moeders. Fraaie broches in een assor timent van betoverende kleuren. In luxe geschenkverpakking. 2,50 Moderne lakfas, in zwart, wit, amaté, groen en rood. Gedistingeerd, tijdloos- klassiek model. Keuze uit 2 beugels. Ook de binnenzijde is goed verzorgd, taft-moirée zijden voering, met vakje. 13,50 Moeder zal blij verrast zijn met een praktisch geschenk als deze Huishoud- duster. Frisse kleurenkombinaties 3/4 lang- Favorita kwaliteit. 14 90 Dubbel genot voor moeder. Verruk kelijke bonbons als vulling in Fraai gedekoreerde kop en schotel. 65 Een-Marokkaans" sierraad dat moeders instemming al bij voorbaat heeft. Echt lederen pouf met gouden motieven bedrukt en voorzien van vlechtwerk. Past in elk interieur. Diam. 50 cm ongevuld. 28,50 Een kado met een lange levensduur zal zeker een Chenille bedsprei zijn. Wasecht, llchtecht en in verschillende kleurstellingen. 1 pers. 1 0,50 2 pers. 21,-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 10