Ni'Twtmooiv STOND WEL OP Z'N KOP ALTIOR boekt (eerste) zege op ALPHEN: 5-1 niet scoren Oegstgeest kon GSV won van Ter Leede, maar niet gemakkelijk Kampioen tweede klasse A bij het dertigjarig bestaan Feesten De 82ste minuut leverde twee doelpunten en overwinning op Bij de junioren in AI JAC verdient zege volledig ZUIDLAND GERED DOOR GELIJKSPEL Katwijk was sterker dan Rouwkoop: 2-1 Kampioenschap- j en jubileumcijfers F eij enoord-ploeg pas laat bekend Foto's Noordwijk van N. vHorst NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 MEI 1963 De strijd is gestreden. Spandoe ken, een opdringende mensen massa, jeugdig gebrul en (vd.n.r.) Piet v. d. Lippe, Jan Haasnoot, Jaap v. d. Niet en „Rous" Heems kerk op de schouders. Het heeft 's-Grav. SV zaterdag wel moeite gekost degradatiekandidaat Ter Leede van het lüf te houden. Met de rust stonden de Sassenheimers zelfs nog met 10 voor, waarbij elke Westlander moest toegeven, dat het ook 20 had kunnen zijn. want reeds direct na het eerste be- ginsignaal kwam linksbinnen W. van Biezen van Ter Leede alleen voor kee per Meijer, maar zUn schot ging hoog over de lat. In deze matige wedstrijd nam Ter Leede de leiding door een treffer van D. van Biezen, die na 10 min. spelen uil een aanval over rechts de bal achter Meijer kon plaatsen. Direct na deze openingstreffer, dacht alles wat GSV was. dat de Westlanders gelijk zouden maken, maar het schot van Benny Vermeer kwam in het zijnet Ka enkele wisselende aanvallen moest de uitstekende linksback Molema van de gasten op de doellijn redden, toen kee per De Vries reeds was gepasseerd. Tot iuit hield Ter Leede zich keurig staande. Het was eahter zeker verdiend, dat het 6 min. na rust toch gelijk werd, om dat de thuisclub iets beter voetbal speel de. Nadat een aanval van Ter Leede was afgeslagen, lanceerde spil Joh. Vos zijn clubmaat Dijkhuizen, die de bal goed doorspeelde naar de uitstekend opge stelde rechtsbuiten C. Stolze. Met een enorm hard schot knalde deze de gelijk maker in het net (11). Ter Leede sloeg echter meteen terug en kwam heel dicht bij een tweede doel punt. toen keeper Meijer reeds was ver slagen. maar Dijkhuizen de hoog in het doel geplaatste bal nog juist van de lijn kon koppen. De strijd bleef gelijk op en het leek op een gelijkspel uit te lo pen, toen 3 min. voor het einde beide punten toch nog bij GSV kwamen. Een goed voor het doel beplaatste bal van Den Uyl kreeg de Sassenheimse rechts back niet goed onder controle, waardoor Hans van Nieuwkerk een klein kansje kreeg, dat hij prachtig benutte en daar- Een aardig partijtje zomeravondvoetbal hebben Ornas en Oegstgeest zaterdagmid dag gespeeld. Het ging er rustig toe en duidelijk was te zien, dat er niets meer op het spel stond. Ornas scoorde vijf maal; de eindstand werd 41. Gedurende de gehele wedstrijd heeft Ornas een sterk veldoverwicht gehad. De voorhoede van Oegstgeest kwam niet zo dikwijls voor de Haagse veste en ge beurde dit eens een keer. dan school er nog maar weinig gevaar in de aanvallen van de Oegstgeesters, die zich nog de weelde veroorloofden een wegens hands toegekende penalty naast te schieten. In de 15e min. werd de score geopend door de 16-jarige invaller G. Wolbersen. die op een uitstekende wedstrijd kan terugzien. Zijn broer, B. Wolbersen. wil de voorhem niet onderdoen en bracht de stand 10 min. later op 20. Voor rust gebeurde daarna weinig meer. Kort na de hervatting was het opnieuw B. Wolbersen, die scoorde (30) en nu was het zijn jongere broer, die als in valler toonde van hetzelfde hout te zijn gesneden: in de 20e min. bracht G. Wol bersen dus de stand op 40. En na die gemiste penalty had iedereen zich eigen lijk al bij dit resultaat neergelegd. Spil v. d. Heuvl van Ornas dacht er echter anders over en toen hij een voorzet van Oegstgeest wilde onderscheppen, rolde de bal van zijn schoen en langs de eigen, reeds uitgelopen, doelman in het net. Maar bij 41 bleef het echt. mede zijn club naar een bescheiden over winning schoot; de vijfde in successie. Bij Ter Leede was linksback Molema ongetwijfeld de beste speler. Opvallend was het. dat ook bij 's-Grav. SV de linksback, De Jonge, boven de anderen uitstak. Een klein geheimpje: Noordwijk is exprès kampioen geworden! De vereniging heeft het er om gedaan. Het moest wel. Want Noordwijk bestaat namelijk 30 jaar. En, zegt men in Noordwijk, bij een jubi leum hoort een kampioenschap. Groot gelijk. Secretaris W. Spaanderman kreeg in de 83ste minuut van de wedstrijd een ruk aan z'n colbertje: „Jullie kunnen om tien uur een diner op gediend vinden bij mij in de zaak". Een andere enthousiaste Noord- wijker zei: „Wandélen jullie van avond maar bij mij binnen, voor ieder een half kippetje. Voor nop- I pes". Wat doe je in zo'n geval als dolge lukkige voetbalsecretaris? „We doen vanavond alleen een „bakje" bij mij thuis. Het is dodenherden king en dan willen we niet naar een openbare gelegenheid gaan", was zijn zeer te respecteren ant woord. „Dan komen jullie volgen de week", werd er tweemaal ge zegd. Wat zullen ze smullen Het wordt trouwens een drukke .week voor Noordwijks kampioe nen. Eerst ontmoeten ze het op re vanche beluste Quick Boys. Dins dagavond om acht uur op het ter rein van LFC in Leiden, om de Zilveren Molen. Op de avonden daarna volgt het etentje, afgewis seld met het halve kippetje. Maar vrijdag is het wel helemaal raak. Om zeven uur komt de fan fare, het roemruchte „Echo der Duinen", naar het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuys- straat. Hier zullen de kampioenen vol ongeduld wachten in en op een open landauer, de „sjieke sjees". I Dan gaan ze „met de muziek mee" het dorp rond. Om half negen hoort iedereen in Seinpost te zijn aan de Koningin WHhelmina boulevard. Dan is het „opzitten en pootjes geven", dan is het receptie. Dat kan en dat mag best laat worden, want zaterdag wordt er toch niet gevoetbald. Kampioen en dertig jaar bestaan. Het zal wel een enorm feest wor den. Tegen Ornas 4-1 supporters wel dat deze belangrijke wed strijd voor de TV zou komen. Er waren er in ieder geval niet zoveel als bij de wedstrijd NoordwijkQuick Boys van veertien dagen geleden. Al met al was er toch nog wel een drieduizend man, die in de tweede helft een klein rampje zsgen gebeuren. Een klein kwartiertje na de her vatting ging de voortreffelijke zwoeger Jaap van der Meulen te gen de grond en hij werd vervan gen door Spaanderman, de zoon van Noordwijks secretaris. Maar dat was „"het" nog niet. Neen. koud vijf minuten later wordt er op links een vrije schop genomen. De bal vliegt over stopper Passchier heen en komt bij Spaanderman. De ze laat hem voor Jaap v. d. Niet rollen.Met de snelheid van een antiloop stuift rechtsbuiten Ooms tussen deze spelers in en.... 01. Noordwijk was in zak en as. Langs de lijnen ten minste. Altior heeft de competitie afgeslo ten met zijn eerste en enige overwin ning; DOSR werd op regelmatige wij ze naar een nederlaag gespeeld. Al phen heeft tegen Lisse een verdien stelijk gelijkspel bereikt; in beide ploegen waren de verdedigingen op permachtig. De wedstrijd Rijnsburgse BoysLugdunum, met als inzet do tweede plaats, werd uitgesteld. AlplienLisse 00 Alphen heeft het gepresteerd om Lisse een punt afhandig te maken. Deze uit slag is niet verkregen door stug verde. digen. De Alphenaren waren in het veld zeker niet de mindere van hun tegen, standers. De verdedigingen van beide elftallen gaven echter geen enkele kans weg. Hoe wel Lisse in de tweede helft wel iets sterker was, gaf de Alphen-defensie met spil Van Geen aan het hoofd geen en kele krimp. AltiorDOSR 51 In deze wedstrijd tttssen de zwakste elftallen hebben de jongens uit Aarlan- derveen duidelijk ruim gewonnen. Het vierde doelpunt kwam op een zeer eigenaardige manier tot stand. De DOSR-grensrechter vlagde voor buiten spel. Op dit teken pakte één der DOSR- verdedigers de bal vast op. De scheids rechter had echter niet gefloten en moest dit nu wel doen. Van der Voorn benutte met een hard schot deze penalty. De Lisser B. geen kampioen De kampioenskansen van JAC zijn aanzienlijk gestegen na de verdiende 3I zege in Lisse op koploper Lisser Boys. De oranjehemden waren hun zenuwen het eerst de baas en demon streerden toen een snel en gedegen partij voetbal, waar de prestaties van een mat Lisser Boys wel bij ten ach ter moest blijven. De witzwarten had den enkele geblesseerde spelers opge steld en dat wreekte zich vooral na rust, toen JAC het tempo nog meer ging opvoeren en de Lisser defensie de snelle combinaties, die een lust voor het oog waren, niet konden door breken. Zenuwachtig voetbal. Dat was de enig juiste benaming voor het vertoonde spel in het eerste half uur. De aanvallen van Lisser Boys waren in die periode ge vaarlijker, doch het liet zich al aanzien, dat JAC een grote dosis techniek in de ransel had meegenomen. Het ontbrak bij de Hagenaars echter vooral in de eerste helft aan de zo noodzakelijke afronding van de enkele aanvallen. De combinaties duurden daarvoor net iets te lang. Bij Lisser Boys ging het veel vlugger door de (niet altijd goed uitgevoerde) dieptepasses. Spil A. v. d. Wetering legde feitelijk de Lisservoorhoede aan banden. Daardoor duurde het tot de 37ste minuut voor linksbinnen Leen Broekhuyzen de score kon openen met een strak hard schot, waarbij doelman Krielaard ieder uitzicht werd ontnomen. In de laatste seconde van de eerste helft was de stand al weer in evenwicht toen linksbinnen Maas de beste Haagse aan valler met een strakke schuiver bij een snelle aanval doelman Algera kans loos liet. Na rust heeft Lisser Boys nog een half uur kunnen stand houden. Zo af en toe kregen de Boys zelfs nog kansen, doch de vuurkracht was weg en gelei delijk aan werden de aanvallen van JAC zorgvuldiger van opzet. De druk op het Lisser doel werd steeds zwaarder en na een half uur wist midvoor Van der Zwan tussen een woud van spelersbenen door de stand op 21 te brengen. Tien minuten voor tijd ondernam linksbuiten De Groot vanaf de middenlijn een solo- rush, die afgesloten werd met een boog- bal over doelman Algera. En met deze treffer kreeg JAC de verdiende zege. overige doelpunten werden gemaakt door: Van Laan, G. van Tol 2 x) en M. van Tol. DOSR scoorde vlak voor tijd tegen door de spil, ook al uit een penalty. De stand uvs 17 16 1 0 33 93—29 Lugdunum 16 10 3 3 23 65—27 Quick Boys 15 10 1 4 21 52—33 Roodenburg 16 9 2 5 20 52—41 Rijnsb. Boys 13 9 1 3 19 54—18 Lisse 15 5 3 7 13 28—33 Noordwijk 13 5 1 7 11 35—31 Alphen 16 3 2 10 8 21—56 DOSR 15 1 1 13 3 14—71 Altior 18 1 1 17 3 19—99 Tegen ARC 2-2 Nog één punt scheidde Zuldland voor de aanvang van deze match van het be houd van het derdeklasserschap. De Al phenaren startten bijzonder rustig. Dit In tegenstelling tot de gastheren, die meteen probeerden de roodzwarte defen sie te doorbreken. Die gaf zich echter niet zo maar gewonnen. Een pass van Luyendijk bracht Quak in schietpositie en Jasper faalde niet (10). Dit doelpunt bracht wat rust in de Zuidland-geledercn. Aanval na aan val rolde naar de Alphense veste. Links buiten v. d. Slot knalde laag tegen de binnenkant van de paal en middenvoor Monster wilde niet voor hem onderdoen. ARC bleek aanvallend niet sterk. De meeste aanvallen van de gasten werden geleid over de hardwerkende rechtsbin nen Timmer. Invaller middenvoor Boes veld bleek in dit milieu nog wat te licht: Valkenburg werd op links niet al te veel in het spel betrokken, zodat het eigen lijke gevaar moest komen van rechts buiten De Jeu. Tweemaal In de 40ste minuut liet De Jeu zien dat hij nog meer in zfjn mars had. Na een pass van linkshalf v. Smirren speel de De Jeu zich langs A. Bevaart en stopper Van Kempen keurig vrij om daarna van dichtbij Breeman onhoud baar te passeren (11). ARC pakte de zaken na de thee heel wat energieker aan. In de tiende iminuut begon het er voor de thuisclub somber uit te zien. Stopper Van Kempen greejp mis op een uitstekende pass van links binnen Spek. Hierdoor kon Valkenburg de bal voor doel brengen, waar eerst Boesveld zijn schot op een verdediger zag afstuiten. Daarna echter richtte De Jeu meedogenloos raak <12). Bij de vierde corner na rust van Be vaart kon alles wat Zuidland was jui chen. Al kopte de naar voren gekomen rechtsback Bosschaart mis, de bal sprong voor de voeten van linksbuiten v. d. Slot, die hoog en onhoudbaar inschoot (22). Zo kwam het einde. Zuidland was gered. Matige wedstrijd In een matige wedstrüd heeft Katwijk met 21 over Rouwkoop gezegevierd. De wedstrijd was tien minuten aan de gang toen uit een keurige aanval links, buiten Koning de score voor de thuisclub opende, door een defensiefout te benut, ten. Katwijk speelde goed over de vleu gels, doch doelman Wassenaar stond zijn mannetje. Vijf minuten voor rust moest hij echter nogmaals zwichten voor een schot van Koning, waartegen hij volko men kansloos was (20). Na de hervatting geloofde Katwijk het weL Rouwkoop kwam nu echter opzet ten en vooral rechtsbinnen Verrlps deel de goede passes uit. Er was echter een vrije trap voor nodig om tot een tegen- punt te komen. Rechtsback Arendse ko gelde van tien meter buiten het straf schopgebied de bal langs de onthutste Boesaard (21). Dat was tevens de eindstand, hoewel er nog dapper werd getracht de score een andere aaniblik te geven. Arbiter Bos leidde op verdienstelijke wijze deze sportieve maar weinig attractieve wed strijd. (Van onze sportredactie) Y^OORZITTER dokter J. van Nes heeft woord gehouden. „Volgend seizoen pakken \\e jullie", zei hij gekscherend tegen voorzitter J. Pluimgraaff van 'Quick Boys op diens kampioensreceptie vorig jaar. Drie lawines op het Noordwijk-terrein aan de Van Panhuysstraat hebben het zaterdag be wezen. De eerste keer was in de 82ste minuut van de wedstrijd tegen NDSM, toen Jan Haasnoot het blonde hoofd onder de corner van Map Marijt plaatste en de gelijkmaker scoorde. De tweede lawine denderde het veld in toen in dezelfde minuut Piet van der Lippe zich met de moed der wanhoop op een door „Rous" Heemskerk haarzuiver voorgezette cornerbal van links, tegen het bruine monster stortte en het winnende doelpunt in de touwen kopte. De dèrde maal, en dat was het meest uitgelezen lawinege vaar wat men zich kon indenken, na het eindsignaal van de voortreffelijk leidende arbiter M. Resoort uit Amersfoort. Een rampje Misschien dachten vele Noordwijk- Uitbarsting het een uitbarsting waaraan tien spe lers deelnamen. Drie corners op elkaar bij het NDSM-doel. waar na de bijzonder rustige spil Boors- BENVAN DUYL ma eindelijk red- ...trainer di"B brfJl' "et was paniek gebla zen. En toen volgde die 82ste, die geluk kige om-nooit-te-v erge ten-minuut. Het publiek was niet meer te houden. En de Noordwük-elf ook niet. Alleen hel vuurwerk ontbrak er nog maar aan. Het was de klap op de vuurpijl. Toen het eindsignaal weerklonk was het einde zoek. Iedereen ging op de schouders, tot trainer Ben van Duyl toe. En dat had hij wel verdiend ook. Noordwijk was kampioen. Maar wordt Noordwijk ook landskampioen? Dat zul len we in de nabije toekomst te zaen krijgen. Of niet? De feestvreugde duurde echter niet te lang. Hoe verheugd men ook was, men u? niet gaan feesten. Een kopje koffie bij de secretaris thuis. Dat was alles. Noordwijk nam de dodenherdenking in acht. ./WVWWWI/WXA/wwvwwwvwvwvwwwva' Jubileum en kampioenschap. i Daar horen de cijfers aan te pas te komen. De oprichting had plaats op 4 maart 1933 met een 'i I totaal van 38 leden. Momenteel zijn er rond de 250 Noordwijkers c en Noordwijkertjes lid van Noordwijk. In 1948 ging het van de vierde naar de derde klas. s In '54 van de derde naar de vier- l c de terug. „Even een aanloopje s j nemen", heette het toen. En s daar ging het: in 1958 van 4 naar 3, in '61 van 3 naar 2 en nu kampioen van de tweede klasse A. Nog een klein rukje c Nog meer cijfers. De gemid- delde leeftijd van de Noordwijk- s spelers (en hoe constant hebben t 5 de hieronder genoemde jongens l in het eerste gespeeld) ligt op s de kop af bij de 23 jaar. Daar 5 komen ze: doelman Jaap v. d. j Niet (19), rechtback Arend v. 5 d. Wiel (23), linksback Jan van l S Duin (23), rechtshalf Siem Barnhoorn (19), stopperspil Ge- s rard Passchier (26. „senior"), S linkshalf Jaap v. d. Meulen (25). I rechtsbuiten Piet v. d. Lippe (23. weer met baard), rechtsbinnen s Dick Heemskerk (24, aanvoer- Z S der), middenvoor Kees Marijt (24, tot 10 mei), linksbinnen s Jan Haasnoot (25, de „Witte"), i en rechtsbuiten Map Marijt (20, „praatgraag"). I Voorzitter dokter J. van Nes s (52), secretaris W. Spaanderman (47), trainer Ben van Duyl (48), s penningmeester Bas Valenten l S (38) en de vaste grensrechter i Siem Abcouwer (50) hebben I we in de gemiddelde leeftijd S i maar niet verdisconteerd. Ze mogen echter niet worden weg- s gecijferd. tVWWWWWWA/WWWUWWWWWWWWUWV En daar gingen ze de lucht in, op de schouders van de niet moe te schreeu wen Noordwijkse jeugd: Jan Haasnoot, Piet v. d. Lippe, Map Marijt, Jaap v. d. Niet en de anderen. Het werd een enorm gewoel op weg naar de kleedkamers, waar burgemeester mr. G. F. W. van Berckel en zijn wethouders M. C. J. Se- delaar, P. den Otter en secretaris (van de gemeente) B. Ike de eersten waren cm de dolgelukkige in twee beteke nissen spelers te feliciteren. Mr. J. J. de Jongh en de heer A. A. C. Dusee, respectievelijk voorzitter en vice-voor- zitter van de afdeling Leiden van de KNVB, deden daaraan van harte mee. En voorzitter Tol van NDSM de«ed er zelfs de „Je kunt ten slotte nooit weten waarom" vooruit gekochte bloemetjes bij. Gerust Noordwijk stond op zijn kop. Bar slecht „Bar slecht", dat was het spel van de toch wel door de nervositeit uit hun ge wone doen geraakte spelers. Heel B. en W. zat met angstig kloppend hart naar de magere prestaties van de thuisclub te kijken. „Moet dit nu tweemaal drie kwartier duren?", murmelde een dezer vroeide vaderen wanhopig. En terecht, want Noordwijk had met de zon en de wind in de rug de gehele eerste helft maar weinig laten zien. Sterker, de man nen van de Amsterdamse droogdokken, die zeker niet kansloos waren voor het kampioenschap, lieten veel beter spel zien. Een massa voetballers voor het NDSM-doel. Map Marijt heeft van links de corner genomen en de lange Jan Haasnoot sluit de ogen voor de kopbal, die de stand gelijkmaakt: 1-1. Het Feijenoord-team, dat woensdag avond te Lissabon in de tweede wed strijd voor de halve finale van het toer nooi om de Europa-cup tegen Benfica uitkomt, zal pas op zijn vroegst dinsdag middag worden samengesteld. De Rotterdamse ploeg kampt met bles sures. Cor van der Gijp, die in het begin van de wedstrijd tegen DOS werd ge blesseerd, blijkt ernstiger te zijn gewond dan aanvankelijk werd verwacht. Kreijer- maat, die kort voor het einde van de ontmoeting het veld moest verlaten, had 's avonds daarentegen weinig last van zijn knieblessure. Beide spelers zullen de reis naar Lissabon de ploeg vertrekt maandagmorgen per vliegtuig van Zes tienhoven meemaken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9