aagii Op L.T.S.-en te weinig aandacht voor veiligheid Supralux modern óók voor 48.75 24.75 13.50 Accepteren Italianen de „opening naar links E.E.G. stelt aan de V.S. te vergaande eisen Poesjkin blijkt vermoord ]jh een ojtte \ij, Wel waardering Drie doden bij gasontploffing Pers mee op de huwelijksreis 19t VRIJDAG 26 AP KL 1963 (Advertentie) U rust echt uit op een DRAKACEL matras Jury wedstrijd Veiligheidsinstituut Elk jaar 270.000 ongelukken door onvoorzichtigheid Op de lagere technische scholen wordt nog onvoldoende aandacht besteed aan de veiligheid. Tot déze conclusie moest gisteren de jury wel komen, die het werk kreeg te beoordelen van de deel nemers aan de landelijke veilig heidswedstrijd voor L.T.S.-en in het Veiligheidsinstituut in Am sterdam. Hoewel de jury wel kon vaststel len, dat de veiligheid een zaak is die steeds meer in de belangstelling komt, ook op de L.T.S.-en, was men bet erover eens dat er nog een groot werkterrein braak ligt. (Advertentie) verf en lak Kongo wil beslist hulp van Westen De Kongolese minister van justitie Bomboko heeft in New York ver klaard. dat Kongo zal doorgaan met haar plan om met behulp van de vijf westelijke landen het. Kongolese le ger te reorganiseren, zelfs indien het voorstel niet door de V.N. zal worden goedgekeurd. De afgevaardigde van de V A R. heeft zich nogal verzet, tegen dit plan waar schijnlijk omdat Israël en België daar- aan hun medewerking zullen verlenen. België zal de leiding hebben van de op richting van militaire opleidingsscholen en Israël van de opleiding van parachu tisten. De Egyptische afgevaardigde betoogde dat alleen de Algemene Vergadering mag beslissen over intrekking van dë resolutie van de V.N. waarbij de mili taire hulp aan Kongo alleen via de Ver. Naties zelf mag lopen. Adoela heeft Oe I Thant verzocht deze resolutie in te trek ken, zodat Kongo rechtstreeks bilaterale hulp van België, Canada, Israël, Italië, Noorwegen en de V.S. kan krijgep. Oe Thant heeft dit verzoek aön" de avies commissie voor Kongo, waarin de V.A.R. zitting heeft, doorgegeven. Brussels manneke weer in functie Va een afwezigheid van drie maan den heeft ..Manneken-pis" van Brus sel donderdag zijn plaats op de hoek van de Stoofstraat en de Eikstraat in de Brusselse binnenstad weer ingenomen. Hij kon echter niet direct aan het ver vullen van zijn beroemde taak beginnen, omdat pas vandaag de waterleiding weer is aangesloten. De terugkeer van het beeldje bleef jor talrijke Brusselaren niet onopge merkt en een -pplaus steeg op. toen het op een nieuw. 1300 kg wegend voet stuk werd geplaatst. Om deze lacune in het onderwijs op de technische scholen te over bruggen is op het ogenblik een speciaal leerboek in bewerking, dat binnenkort zal verschijnen en waar in technische adviezen worden ge geven ter verhoging van de veilig heid. TIEN PLOEGEN Ondanks liet feit dat de prestaties an de jongens niet op ideaal peil la- _cn, is er echter toch enthousiast strijd geleverd. Het was de vierde maal dat het Veiligheidsinstituut de wedstrijd organiseerde en ook dit Jaar was de belangstelling weer groot. Ruim 7000 leerlingen van 56 L.T.S.-en uit het hele land hebben aan de wedstrijd deel genomen. En dertig leerlingen van 10 scholen, die de voorselectie waren gepasseerd, moesten zich gisteren meten in het Vei ligheidsinstituut voor de halve finale, waar nadat zes scholen in de veilig heidsquiz. waren uitgevallen ten slotte Vier scholen aan de finale deelnamen. Een voor een kregen de jongens op drachten uit te voeren, waarbij spe- plöeg uit Winschoten, die de wisselvlag in ontvangst kon nemen. Daarmee werd de school voor de tweede achtereenvolgende maal no. 1. Voor de drie ploegleden betekende dat behalve voor een jaar het bezit van de vlag met het motief van het Veiligheids instituut erop. ook een aardig presentje, dat werd uitgereikt door ir. E. Spaan, directeur van het Veiligheidsinstituut. Tweede en derde werden resp. de L.T.S. uit Aalten en Zierikzee. Tot de ploegen die in de halve finale goede resultaten behaalden behoorden de christelijke L.T.S. uit Zwijndrecht de L.T.S. Vlaardingen, die zich beide t kop en schouders boven het ge middelde wisten te plaatsen. DOEL Het doel van de wedstrijden, die nu voor de vierde maal door het Veilig heidsinstituut worden georganiseerd, is de jongens die steaks na hun schooltijd n technisch vak zullen gaan uitoefe- •n, tc doordringen van de noodzaak an veiligheid :n het bedrijf. Ieder Jaar immers gebeuren er door dat de veiligheid niet of onvoldoende in acht wordt genomen rond de 270.000 ongelukken, die een verzuim van drie dagen of langer tot gevolg hebben. Van dere 270.000 ongelukken hebben er ge middeld 500 een dodelijke afloop. Aanleiding voldoende voor het Veilig heidsinstituut hiertegen actie te onder nemen. ook op de technische scholen, onder dit motto: veiligheid is een kwes- ie van vakmanschap! Amerikaanse kosten levensonderhoud In maart hebben de kosten Van,-le vensonderhoud" in- de V.S met een stij ging van 0,1 procent een nieuwe record hoogte bereikt. Door hogere kosten voor gebruikte automobielen, kleding en huis eigenaren (vöornartielijk belastingen op onroerende goederen en de ''waferlei- dingstarieven) steeg het indexcijfer voor 'bruiksgoederen, dat het Amerikaan- departement van arbeid maandelijks berekent op basis van 1957—1959 is 100, tot 106.2. Tsj joe En-lai gaat naar de V.A.R. Premier Tsjoe En-lai tisch China heeft een uitnodiging aan vaard voor een bezoek aan de Verenigde Arabische Republiek. Dit staat is een gemeenschappelijk communique dat don derdag in Peking is uitgegeven aan het eind van het bezoek dat de voorzitter van de uitvoerende raad van de VAR. Ali Sa- aan China heeft gebracht. Wanneer tiet bezoek plaatsvindt is nog niet be kend. Sabri heeft besprekingen gevoerd iet Chinese leiders, onder wie Mao •e-Toeng. Inhet communiqué staat, dat de beraadslagingen over interna tionale kwesties, de toestand in Afrika en Azië en de betrekkingen tussen China en de VAR .,in openhartige vriendschap pelijke sfeer verlopen waren". China betuigde voorts zijn instemming met de strijd van de arabieren voor het behoud van hun onafhankelijkheid en de verwezenlijking van hun eenheid. Voorts uitte het zijn waardering voor de po litiek van niet-verbondenheid. neutrali st en vrede die Egypte voorstaat- Westen: Bondsdag niet in Berlijn De V.S., Engeland en Frankrijk heb ben West-Duitslaiid te verstaan gegeven nat het nu niet het ogenblik is om een bijeenkomst van hel Westduitse par- m«it in West-Berlijn te houden. West-Berlijn wordt beschouwd als be lt gebied en geen deel van de West- puitse bondsrepubliek, i Tot 1959 zijn nu en dan zittingen van het parlement in West-Berlijn gehouden bm de nadruk te leggen op de verwach ting, dal de stad eens weer de hoofd stad zal zijn van een herenigd Duits- JaVid. maar sindsdien hebben de drie bezettende mogendheden dergelijke bij eenkomsten ontraden. Gezaghebbende zegslieden deelden mede dat de zaak de vorige week opnieuw is behandeld in een orgaan van de vier mogendheden, dat te Bonn Berlijnse aangelegenheden behandelt. Duits loongesprek ren is mislukt Het topgesprek tussen werkgevers en werknemers in de Westduitse metaal industrie is gisteravond in Frankfurt op niets uitgelopen. Men heeft elf uur lang onderhandeld. De werknemers eisen 8 procent loonsverhoging. Zij toonden zich bereid om gedurende acht of negen maanden van 1963 genoegen te nemen met 6 procent, maar de werkgevers wezen dit af. De arbeiders hebben zien in overgrote meerderheid voor een sta king uitgesproken. Regenmantel in prachtige changeant poplin, 'n Speciaal sportgirl model met lange loopplooien en grappige gespgarnering. Contrasterende sierstiksels maken deze modieuze creatie wer kelijk af I 15 jaar Nylon jacket, speciaal voor jou geïmporteerd I Dit méésterlljke waterdichte jacket is helemaal van dubbeistof. Kies uit vele frisse kleuren I 15 jaar Denim pantalon, die erg leuk bi] het jacket staat. Je kunt kiezen tussen mèt of zónder bovenstukje. 15 jaar Kleine stijging per maat. Premier Fanfani voor vuurproef ZONDAG 28 april zullen in Ita lië verkiezingen voor 630 le den van het Huis van Afgevaar digden en 315 Senatoren worden gehouden. Voor de samenstelling van dit vierde na-oorlogse parle ment mogen 34 miljoen Italianen hun stem uitbrengen. Het huidige Huis van Afgevaardigden, te vergelijken met onze Tweede Kamer, 596 afgevaardigden, die de volgende par tijen vertegenwoordigen: christen-demo craten (roöms-katholieken) 276. commu nisten 140, socialisten (Nenni) 87, Itali aanse sociale beweging (neo-fascisten) 24, liberalen 23. sociaal-democraten (Sa ra gat) 19, monarchisten 15, splintergroe- De Italiaanse regering bestaat thans uit een coalitie tussen christen-demo craten en republikeinen. Het Is in de eerste plaats deze coalitie, die meestal het centrum-linksexperiment van pre mier Fanfani wordt genoemd, waarover men een uitspraak van de kiezers ver wacht. De vorige verkiezingen vonden plaats in 1958. Buitenlandse waarnemers geloven, dat de zendbrief van paus Joannes, die deze maand verscheen, van in vloed zal zUn op de verkiezingen. De pauselijke goedkeuring, onder zeker voorbehoud, van praktische samenwer king tussen rooms-katholieken en niet confessionele partijen werd door velen gezien ais een aanbeveling voor de centrum-linkspolitiek van premier Fanfani. De leider van de democratische socia- isten, Giuseppe Saragat, spoorde kort oor de verkiezingen zijn collega van e zeer linkse socialisten, Pietro Nenni, an diens banden met de communisten i de vakbeweging en vele gemeente raden door te snijden. Eerst dan zou door het gras voor de voeten van de communisten, die in 1958 nog meer dan 6'ï miljoen stemmen kregen, zou worden weggemaaid, aldus Saragat. Een belangrijke vraag bU de zondag te houden verkiezingen is of de Nenni- socialisten aan de crntrum-lbikscoalltie zullen gaan meewerken. Een andere raag die zondag beantwoord zal wor den, if of vele rooms-katholleken (ferü vente voorstanders van de „opening naar links") niet op dc coalitie-partner, de so ciaal-democraten, zulenen stemmen. vervormingen kunnen doorvoeren waar- loop vrij binnen kijk vrij binnen - remier Ben Bella van Algerije 'heeft in het belang van dè nationale jmie zijn landgenoten verzocht dit maal ter gelegenheid van het moham medaanse feest Aid el Kebir geen lam- n te doden. de zaak van de postambtenaar, die werd doodgeschoten tijdens een pel grimage voor rassenintegratie door de zuidelijke staten van de VS zijn twee arrestaties verricht. 10,3 cm: niet te lang, niet tc kort, nét goed! Tariefvermindering in discussie de feiten is. Bovendien maakt de Ame rikaanse wet het onmogelijk om in de zen aan de Europese wensen tegemoet ■te komen. De Verenigde Staten willen de tarieven voor een groot aantal industriële pro- dukten verlagen met vijftig procent en wel in vijf gelijke termijnen over een periode van vier jaar en volgens Blu menthal zou er slechts een klein aantal Op een persconferentie in Ge- nève heeft de Amerikaanse on derminister voor economische zaken van het ministerie van buitenlandse zaken, Blumenthal, verklaard, dat de E.E.G- inzake de komende tariefsonderhande lingen aan de Verenigde Staten eisen stelt, waaraan de regering- Kennedy niet kan voldoen. De moeilijkheden zijn ontstaan de ontwilckelingsïanden niet naar aanleiding van de verminde- dezelfde verlaging der tarieven ring van alle tarieven met vijftig] gehele linie toe te passen. procent, zoals is voorzien in de Ame- rikaanse wet op de uitbreiding van| de handel. De onderhandelaars van de gemeenschappelijke markt, die deelnemen aan de voorbereiding van de ministeriële conferentie van de algemene overeenkomst inzake han en tarieven (GATT) van 16 mei, willen de hoge tarieven sterker ver laagd zien dan de lage. Rechtskundigen te Leningrad heb ben vastgesteld dat de beroemde dichter Alexander Poesjkin, die 126 jaar geleden in een duel het leven liet, feitelijk is vermoord, omdat zijn tegenstander zich niet aan de regels hield. Het blad Sowjetskaya Russiya, dat dit meldde, schreef, dat men voor dat men tot deze conclusie kwam on geveer vijftienhonderd originele bronnen heeft nagegaan en een ana lyse heeft gemaakt van 32 soortgelij ke duels. Daaruit was gebleken dat Poesjkins tegenstander, de Franse emigrant Dantes, een pistool van zwaarder kaliber had gebruikt dan de dichter. Bovendien had Dantes een beschermend vest onder zijn militai re uniform gedragen. Men veronder stelde al sinds geruime tijd dat Poesjkin was vermoord op instigatie van hofkringen die hem haatten. Pak slaag in rechtzaal Drie teenagers hebben gisteren tij dens een zitting van de kinderrechter in de Amerikaanse stad Atlantic City een pak slaag gekregen. Twee hunner hadden brandstichting bekend en de derde het in ontvangst nemen van ge stolen goederen. Rechter George T. Naame gelastte de ouders de drie delinquenten een pak slaag te geven. De jongens bogen zich stuk voor stuk over een tafel, wai zij van hun vaders met open hand aantal forse slagen kregen te incasse- tn. Rechter Naame zei. dat de ongewone straf diende om de jongens in het open baar aan de kaak te stellen. Boven dien werden zij veroordeeld tot voor- Volmaakte rust geeft de DRAKACEL matras Dit houdt verband met het feit dat de tarieven van de zes landen van de gemeenschap alle dicht bij de 15 a 25 procent liggen. De Amerikaanse tarie ven variëren alle tussen de nul en de tachtig procent. Blumenthal verklaarde dat het stand punt van de gemeenschappelijke markt -(..een eensluidende verlaging zou onbil lijk zijn") een onjuiste benadering van Britse persbureaus en kranten hebben gisteren nog twee documenten ontvan gen van de „spionnen voor de vrede", die zeggen geheimen te onthullen over de Britse plannen inzake de burgerlijke verdediging in geval van een kernoor log. Een van de documenten bevat bij zonderheden over wat het noemt een re gionale regeringszetel in Zuidoost-En- geland. In het ander pamflet staan ge gevens over de NAVO-oefening „fallëx" die in de herfst van het vorig jaar ge houden is. Beide documenten waren in Londen gepost. I Russische geleerden hebben een plan opge steld om water van de grote rivieren via pijp leidingen naar de Cen tra al-Aziatische Repu bliek Kazakstan te bren gen, waardoor daar de agrarische produktie zou kunnen worden verdub beld. I In New York heeft een 21-jarige jongeman, Alfred Madsen, bekend dat hij voor meer dan een miljoen dollar aan juwelen heeft gestolen uit de appartementen van vooraanstaande fi guren uit dc showwe reld. Dc ,,gentleman-in- breker" had van de slechts 100.000 dollar die dc buit hem had opge bracht, nagenoeg niets meer over. Al het geld was besteed aan uitgaan en dure kleding. I Een Fransman is gis teren door de Zweedse douane gearresteerd om dat hij meer dan 400 flessen cognac in zijn auto had. De man had gehoord van de drank staking in Zweden en hij hoopte een zoet winstje op deze manier te ma ken. Tegen de prijzen in Zweden zouden de fles sen 18.000 gulden heb ben opgebracht. Op de zwarte markt echter het dubbele. I Twee Westduitse stu denten hebben een merkwaardige reis om de wereld gemaakt op een eenvoudige brom fiets, uitgerust met lich te motoren waarmee een maximum-snelheid van 30 kilometer per uur kan worden bereikt. Zij waren 18 maanden gele den uit Helsinki vertrok ken en zijn gisteren daar weer teruggekeerd. Zij hebben 25 landen be zocht cn een groot deel van het traject ging door woestijnen en bos sen met slechte of in het geheel geen wegen. I Een waardevol schil derij van Botticelli, een Venetiaanse schilder uit dc 16e eeuw, dat 42 jaar geleden uit een Italiaan se kerk werd gestolen, is gisteren bij toeval door de Italiaanse poli tie teruggevonden in een antiekzaak in Rome. De eigenaar vertelde de po litie, dat hij het doek verscheidene jaren gele den voor ongeveer 50.000 gulden had ge kocht. I De voorstanders van een tunnel onder Het Kanaal verdedigen zich fel tegen de argumenten van de voorstanders van het gebruik van Hover crafts, die een tunnel overbodig zouden ma ken. De tunneiliefheh- bers hebben berekend, dat het 555.000.000 gul den zou kosten om een vloot van 37 "Hover crafts aan te schaffen. Daar komt dan nog bij de enorme kosten voor dokinstallaties. 1190) Het is inderdaad waar, dat die men waardeerde! En bij niemand in de 17de eeuw de ge- schilder Hendrick Vroom kreeg van dachte opkwam een praalgraf op te dezelfde stad in 1594 vrijstelling van richten voor een overleden schil- schuttersdiensten. Den Haag liet zich der, zelfs niet voor de allergrootste, evenmin onbetuigd en gaf in het En van standbeelden was in die begin van de 17de eeuw Jan van tijd nog helemaal geen sprake. We Ravesteyn vrijdom van alle toch- kunnen dit als een verzuim zien, ten en wachten als schutter en een maar niet als een blijk van onder- goede 30 jaar later kreeg hij vrij- waardering, want het was nu een- stelling van het betalen van wijn- en maal geen gebruik kunstenaars op bieraccijns. die manier te eren. Geen overheid Laten we het anders zeggen. Er dacht aan zo Iets uitzonderlijks en was geen sprake van geringschat- de schilders evenmin; de rijkste en ting voor de kunsten: ook de ijdelste niet. Praalgraven be hoorden bij overle den vorsten en verdienstelijke zee helden, die met veel vertoon wer den begraven. Laten we ons eens aan een stel ling wagen: „De TOCH IS HET ZO! beschouwde de gro ten onder hen zelfs als degenen die me de de roem der stad uitmaakten. „Van outs is Leyden van treffeiyeke Meesters vermaart geweest", zo luidt het argu ment In een rekest 1648. En de schilders werden in de 17de eeuw persoonlijke oordeelveilingen niet geacht, want er werd geen en- zeker niet geringschattender. Orlers kele straat naar hen genoemd", roemt büvoorbeeld Rembrandt en Ieder die bet door ons aangevoerde Van Goyen als „oen van de tegen- inotlef verneemt za| onmiddellijk ivoordighe vermaerste schilders van verontwaardigd opspringen en beto- onse eeuwe", cn van Rembrandls gen dat we geen deugdelijk argu- iverk wordt op een andere plaats ge- ment voor onze bewijsvoering heb- eegd. dat het „In zijn tijd zoodanig ben gekozen, om de eenvoudige re- werd geagt en gezogt, dat men den dat het destijds geen gebruik hem moest bidden en geit toeghe- waa straten, lanen pleinen en grach- ven". Dergelijke uitlatingen, die nog ten als eerbewijs de naam van met andere vermeerderd kunnen kunstenaars te geven. Welnu, het worden, wijzen er toch allerminst ontbreken vsn pompeuze graftekens op dat de grote schilders van die Is evenmin een bewijs. tijd weinig in aanzien stonden! Hier tegenover kunnen we echter allerlei verschijnselen noemen, Werd dc kunst en de maker daar- waarult blijkt dat de grote schilders van in de 16de cn 17de eeuw dus wel in de 16de en 17de eeuw hoog in degelijk geacht en geëerd, we blij ere stonden, wat niet zoals in on- ven nog steeds zitten niet het onver- ze tijd gebruikelijk ls uit woorden, leerbare feit dat voor die kunst aan maar vooral uit daden bleek. Maar- de schilders toch maar geringe be ten van Heeniskerck had in Haar- dragen werden uitbetaald. De oor- lem bijv. in 1570 vrijstelling van be- taak hiervan moeten we niet zoeken lasting en men stond hem enige ja- In gebrek aan waardering, maar in ren later zelfs toe de belegerde le fantastische overprodukile! stad te verlaten en in Amsterdam, te gaan wonen. Vanwege zijn kunst (Nadruk verboden). H. PétUlon. (Advertentie) Caribische federatie in nieuwe vorm? De regeringen van de acht eilanden in bet BrLts-Caribische gebied hebben een uitnodiging ontvangen om in Lon den een conferentie bU te wonen, die op 24 juni zal beginnen.Op deze bijeen komst zal de mogelijkheid worden be sproken van een nieuwe federatie van Engelse koloniën in het Caribische ge bied. Deze federatie zou de federatie van tien eilanden in dit gebied vervangen die in W56 tot stand kwam, doch die in mei 1062 werd ontbonden door het uit treden van de twee belangrijkste ei landen. Jamaica en Trinidad. Uitnodigingen om de nieuwe conferen tie bij te wonen zijn gezonden aan de regeringen van Barbados. Antigua, Mont- serrat. St Kitts-Nevis-Anguilla. Domi nica. Grenada, St. Lucia en St. Vincent Nieuw gesprek over kwestie-Kasjmir India en Pakistan zijn gisteren over eengekomen op 15 mei in New Delhi een zesde reeks besprekingen over da kwestie Kasjmir te beginnen. De leiders van de delegaties der twee landen hebben bekendgemaakt, dat be sloten »s de „vjjfde ronde" in Karatsji te besluiten. Zij gaven tevens te kennen, dat de kloof tussen beide partijen nog „zeer breed" is en dat een spoedige „top conferentie" van president Ajoeb Chan van Pakistan en premier Nehroa van Indië uitgesloten is. Een 28-jarige moeder en haar twee zoontjes van vier jaar en acht maanden zijn gisteren bij een gas ontploffing in Gent om het leven ge komen. Het ongeval deed zich voor op de elfde verdieping van een flat gebouw. Een loodgieter, die op de twaalfde verdieping aan het werk was, rook de gaslucht. Hij belde aan bij de woning en vermoed wordt, dat de vonk van de electrische bel de ontploffing heeft ver oorzaakt. Aanvankelijk werd medegedeeld, dat een lek in de gasleiding de oorzaak was, doch volgens andere berichten werd een open gaskraan ontdekt Vol gens artsen die de lijkschouwing ver richtten, waren de vrouw, die geschei den van haar echtgenoot leefde, en haar twee kinderen al overleden, voordat het gas tot ontploffing kwam. De loodgieter liep bij de ontploffing ernstige verwondingen op. Zaak-Pierre Longpré Vermoordde moeder haar kind Het geval van de ln het Belgische plaatsje Auvelais ontvoerde en later I vermoorde baby Pierre Longpré gaat I een verbijsterende ontknoping tegemoet, j Werd aanvankelijk op de verklaringen van de moeder van het kind afgegaan, dat haar zoontje door een mysterieuze automobilist uit de kinderwagen zou zijn gehaald, terwijl zit in een winkel was, thans wijst het onderzoek door het gerechtshof in Namen steeds meer in de richting van de moeder zelf. Mevrouw Longpré zou op die bewuste dag gesignaleerd zijn in het bos langs de rivier de Sambre. waar later het ver moorde kind werd gevonden en de ver denking, dat de moeder de ontvoering m scene heeft gezet, stügt voortdurend, Belgische bladen verwachten spoedig de arrestatie van de moeder van de baby. die, volgens dezelfde bronnen, ziekelijk en achterlijk was. Prinses Alexandra en Angus Ögilvy hebben gisteren de hun achtervolgende persvertegenwoordigers gezegd zich niet meer met hen tc bemoeien, nu ze in hun wittebroodsweken zijn. Zij stuurden deze boodschap door middel van een politie-eenheid. die een menigte journalisten en fotografen kwam spreiden die zich voor hun huis in Hooglanden hadden verzameld in de hoop een glimp van het paar te kun- en opvangen. De politie waarschuwde een der fo tografen dat als hij morgen zou terug keren. hij zou worden gearresteerd en beschuldigd van verstoring van de open bare orde. •ngus en Alexandra, die woensdag in Westminster Abbey zijn getrouwd, brengen het eerste deel van hun witte broodsweken door op Birkhall. een groot ■"it landhuis op het koninklijk landgoed almoral. Vrijdagmorgen vroeg is in het een. urn van Oost Berlijn een generale re petitie gehouden voor de 1 mei-parade. De oefening eindigt 's morgens om 4 zodat tegen de tijd dat de mensen het werk gaan de tanks en ge vechtswagens weer uit de stad verdwe nen zullen zijn, aldus een Oostduita» soldaaL

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9