De Verpleging te Katwijk vierde jubileumfeest ROBIN! In Dorpsstraat mogen geen vrachtauto's parkeren ME UWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 APRIL 1963 straat haar 40-jarig bestaansjubileum. Voorzitter L. van der Zwan ieette in zijn openingswoord vooral welkom de oud-bestuursleden D. C. ran Leeuwen en Kr. Dijkdrenth, alsmede het oudste lid, de heer G. van jiggele. Hij zei grote bewondering te hebben voor de bestuursleden Jan Jjpel en Anton Rovers en de heren De Waal Malefijt, destijds burgemees- er van Katwijk, en dr. J. Heuting, die de stoot hebben gegeven tot de op ichting van De Verpleging, een vereniging waarvan, voordat de wet op jet Ziekenfondswezen in werking trad, haast iedere Katwijker lid was. De oprichting voorzag in een nood, |e de oudere Katwijkers nog aan den jve hebben ondervonden. Vóór 1 sep- tmber 1922 was bij opneming in een er Leidse ziekenhuizen eerst een „brief- j" van de burgemeester vereist. Na de- datum werd het verpleeggeld per dag p f 2,50 gesteld, of de patiënt onvermo- jnd was of niet. mmmm^Bij de oprichters stond van meet af in vast dat de vereniging onafhankelijk [oest zijn. Uit hoofde hiervan werd de V >cds toegezegde subsidie van Overheids- i V lege geweigerd. De bedoeling was zich- 1 jlf te helpen. Nauw werd in het verle- M en samengewerkt met De Eendracht. dddenstandsverenigingen en besturen- "»1 pnd. Op 3 februari 1923 had de oprich- J bgsvergadering plaats. De contributie ierd vastgesteld op 5 cent per volwasse- per week. Ambulancewagen r denet ledental breidde zich in korte tijd ncewagen. Voor deze aanschaf diende contributie met één cent te worden jrhoogd. In 1929 ging men over tot het aanstel- n van een tweede bode, de heer C. in Beelen. In de crisisjaren heeft De erpleging wonderwel stand gehouden, e grote aderlating kwam in de jaren sertig met het in werking treden van ziekenfondswet. In die tijd was de !ees groot, dat alle terrein zou moeten orden prijsgegeven. Zelfs werd over- ogen samen te gaan met het algemeen ekenfonds, een fusie die maar kort ■eft geduurd. Maar ook dit dieptepunt erd gepasseerd. De vereniging zag het intal leden weer gestadig toenemen. In ize jaren hebben namen als J. van iin Duijn, J. Varkevisser, D. Minnée. J. elewijn, D. van der Plas, W. Kulk, Haasnoot en A. L. de Jong een be ende klank gekregen. Na de laatste oorlog werd aan de gewijzigde omstandigheden tegemoet Igekomen. Verplegings- en operatie fonds werden samengevoegd. Het 't-bc.-fonds werd een zelfstandig deel van De Verpleging. Verscheidene aanvullende fondsen werden opge- Lt IS richt. SDe vereniging De Verpleging bezit een Ske ervaring. De van medische zijde Jdig geoordeelde ziekenhuisverpleging in en wordt door de vereniging op jede en verantwoorde wijze gefinan- erd. Nooit is er gesteld met hoe weinig jnnen wij volstaan, maar wel in hoe- srre kunnen wij tegemoetkomen ln smaakte onkosten. Het bestuur maakt zich echter zorgen ver de stijgende kosten van de medi- :he behandeling. Als gevolg hiervan ebben de contributies een peil bereikt, at voor sommige leden bezwaarlijk .Jordt. Toch zijn de uitkeringen •iÈgDe heer L. van der Zwan, voor- jihj? zitter en één van de oprichters H van De Verpleging. 1 Visserijgolfjes lx FEBRUARI van dit jaar ontwikkel- de de Nederlandse uitvoer van zee- l is in verse en bevroren toestand zich Trfcvredigend. Er ging 4401 ton naar het LHiitenland voor een waarde van f 6 mil- -...r-f^en tegen 2660 ton voor een waarde van ni:üli{;§ii5.3 miljoen in februari 1962. In de ver- Üliï'gjsWgmaand werd 1101 ton zeevis inge- I,,™;1,Jberd voor een waarde van f 1.6 miljoen. '"Weranclers waren onder meer België 51 ton), West-Duitsland (395 ton) en oorwegen (285 ton). De invoertotalen in HHMgbruari 1962 waren respectievelijk 980 HU1! en f 1.3 miljoen. Ook de uitvoer van gezouten haring Srliep naar wens; deze bedroeg 2859 ton )or een waarde van f 2.8 miljoen tegen 181 ton voor een waarde van f 1.9 mil- en in februari 1962. Roemenië was met i9 ton de belangrijkste afnemer. De uit- Jer van bokking lag met een hoeveel- feid van 289 ton voor een waarde van 427.000 op nagenoeg hetzelfde niveau #»n januari 1963. De uitvoer van verse haring bedroeg :37 ton voor een waarde van f 692.000 igen 824 ton voor een waarde van 477.000 in februari 1962. In de verslag- aand wend veel verse haring ingevoerd, lelijk 2721 ton voor een waarde van 19.000. Klaverbank [De tongtrawlers hebben zich op en om Klaverbank geconcentreerd. De vang- m li,epen uiteen van 55-80 kilo tong plus Sn enkele mand schol per trek. Vandaag aan de markt I Vandaag lag in IJmuiden onder meer Jan de markt de IJM 28 Amsterdam met IS kisten schelvis, 275 kisten gul en ka- eljauw, 450 kisten koolvis, 750 kisten ïodbaars van IJsland. Wat er was In IJmuiden verzorgden 30 vaartuigen en aanvoer van 2675 kisten vis, waarvan 9 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 430 isten gul en kabeljauw, 70 kisten kool- is, 680 kisten schol, 40 kisten tarbot, 190 isten diversen 75 kisten roodbaars, 240 t. stijve kabeljauw en 50.000 kilo tong. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 60 kisten wijting, 20 kisten gul en ka eljauw, 150 kisten schol, 8000 kilo tong. Jaarverslag Uit het jaarverslag van secretaris A. C. Hofkes bleek, dat in verband met de kostenfinanciering het bestuur het nood zakelijk acht enkele tariefsgroepen te verhogen. Het ledental bedraagt thans 7000. Er werd voor 2919 verpleegdagen hogere klasse vergoed. In overleg met het gemeentebestuur werd nanciële regeling getroffen inzake het ambulancevervoer. Er werden 965 ritten de ziekenhuizen gemaakt met de beide ambulancewagens. De heer C. van Beelen gaat par 1 mei met pensioen In zijn plaats werd als bode aangesteld de heer C. van der Perk. De heer A. C. Hofkens werd bij accla matie als bestuurslid herkozen. Als nieuw in het bestuur werd toegevoegd de heer C. van Beelen. De verlies- en winst rekening werd toegelicht door de heer J. Vink. De leden der vereniging ontvin- en lepeltje met inscriptie als her innering aan het 40-jarig bestaan. al deze huishoudelijke zaken werd nog het woord gevoerd door de heren Dijkdrenth en D. C. van Leeuwen, die elk op hun wijze talrijke gebeurtenissen uit het verleden der vereniging naar iren brachten. Na de rondvraag bleef men gezellig bijeen. Gemeentepersoneel voetbalde Op het sportterein aan de Piet Hein- laan speelde een elftal, samengesteld uit personeelsleden van de dienst van open bare werken, tegen een team van „ge meentebedrijven". Het eerstgenoemde elftal won de voetbalwedstrijd met 43. KATWIJK AAN ZEE Prettig jaarfeest Gisteravond hebben de J.V. David en de M.V. Esther een fijne gecombineerde jaarvergadering gehad in de zaal bü de Oude Kerk. Hiervoor was veel belang stelling van de zjjde der ouders en an deren. Ds. D. Bouman opende dit feestelijke samenzijn. Vervolgens hield Dick Wij- nands een inleiding over Johannes 15: „Hebt de wereld niet lief'. Een gedicht werd voorgelezen door Maart je de Zwart verder kregen wij te horen „Door het geloof alleen" door Cornelis van der Plas, Jaap de Vreugd en Gerrit de Mol Afgevaardigden van diverse verenigin gen brachten gelukwensen over. Na de pauze volgde een opstel „Mijn lichaam een tempel" door Truus van Dijk. Van IJsbrand Van Dijk hoorden wij een gedicht. Ten slotte werd een kerkhistorisch declamatorium „Zij trok ken een spoor" gebracht door Dicky van der Marei, Gerrit Vlieland, Henny van Dijk, Wim Guijt, Dicky de Vreugd en Jaap van der Plas. De programmapunten werden afge wisseld met samenzang. De verenigingen mogen terugzien op een geslaagde jaarvergadering. Hoog en laag water Vrijdag hoog water 4.50 u., 17.16 uu: laag water 0.42 u.. 13.09 uur. Raad van Warmond over zeven premie woningen De gemeenteraad yan Warmond kwam gisteravond in spoedvergadering bijeen te spreken over het plan Endepoel. Voordat met de bouw van zeven pre miewoningen in het plan kan worden begonnen, moet de raad namelijk keuring hebben verleend, hetgeen gis teravond geschiedde. Voor het verkrij van rijkspremie voor de woningen n nogal wat moeilijkheden onfc staan, waardoor de zaak werd gestag neerd. De premiebeschikking is thans echter afgekomen, zodat de aannemer nu zo spoedig mogelijk kan beginnen. Toen de beschikbare grond voor de bouw van premiewoningen in plan En depoel was verkocht, hebben B. en W. de mogelijkheid van aanmelding vooi gegadigden opengesteld. Zestien perso- toonden interesse: er is grond be schikbaar voor zeven woningen. Men moest dus een keuze maken: de i wijzing van definitieve gegadigde i: overleg met de woonruimteadviescom missie tot stand gekomen. De gegadigden zijn allen als woningbehoevenden ir Warmond erkend. De minister heeft een premie toege kend van 1953 per woning: de stich- tingskosten zullen niet meer dan 24.000 bedragen. De voor deze categorie gron- in de exploitatieopzet van het plan berekende prijs bedraagt 5180. E W. stelden de raad voor tot deze koop te besluiten voor 5200 per ning, hetgeen neerkomt op ongeveeT 40,80 per vierkante meter bouwter rein. Door de goedkeuring van de raad van gisteravond kunnen binnen afzien bare tijd de gegadigden (W. J. Heijl, H. J. F. van Seggelen. A. Kiel, J. J, Sonderen, F. H. C. Stadhouders, C. C. M. Willemsen en C. van Staveren) de bouw van hun woning tegemoetzien. 9 Bij het neerstorten van een klein riiegtuig in de buurt van Melun Frankrijk is de 23-jarige ongehuwde Jan Koeman om het leven gekomen. De heer Koeman, die afkomstig was uit Wolphaartsdijk. is in december 1961 Frankrijk geëmigreerd 20 HILLEGOM Raad besloot tot aanleg van deel Marconistraat De gemeenteraad van Hillegom kwam gisteravond bijeen in verband met de aanleg van de Marconistraat, waarmee nogal haast moet. worden gemaakt. Het gebouw van de fa. Den Hartogs Sneldien- sten is voltooid en nu is het gewenst, dat het voorste deel van de genoemde straat zijn definitieve vorm krijgt. De aanlegkosten zijn f 13.900 en de kosten van verlichting f 1800. De heer D van Egmond vroeg of de weg op 18 mei, de dag van de officiël- opening, klaar zou kunnen zijn De voor zitter kon geen toezegging doen. Het is» wellicht het best gebruik te maken van de weg zoals hij er nu ligt, en met de werkzaamheden te wachten tot na de opening. De onderhandelingen hebben veel te lang geduurd. De raad verklaarde zich akkoord met het voorstel van B en W. Besloten werd een geldlening van fl miljoen aan te gaan. Verder was er een voorstel tot inrich ting van een massage- en heilgymnas- tiekafdeling in het medische centrum en tot verhuur van deze afdeling aan mej. Arentz tegen f 2500 per jaar. De inrich ting wordt geraamd op f 6000. De raad vond het goed. Met 9 tegen 7 stemmen werd ten slotte een voorstel aangenomen tot bouw van een tweetal garages aan de Van Buddenborgstraat Uitreiking herinneringskniisen Op donderdag 9 mei zal in Hillegom 't Nieuw-Gui nea-herin nermgskru s wor den uitgereikt aan G. van der Beid, Stationsweg 106, H. J. Stroombergen. Stationsweg 124, C. J. Keijzer, Kerkplein 12. P. A. Dol. Van den Endelaan 9. en T. Maulany, Michiel de Ruyterstraat 6 De uitreiking zal geschieden in het ge meentehuis om 11 uur. Schaakclub ,De Uil" De uitslagen van de negende ronde om het persoonlijk kampioenschap van de schaakclub „De Uil" luiden: D. Kaptean- J. Staats M Rood-J. van de- Zwet 0—1; J. van der Wolf-H. Keijzer 10: J Salier-J. Ph. van den Berg 01: J. H. Veenstra-B. Winkelaar 1—0: W Peet-J. van den Berg 01; L. C. Zonne veld-J Brauckman 0—1; H. H. Hulsman- n der Weijden J. van Lierop- Th. Jonkheer afgebr. KOUDEKERK a. d. RIJN „Helpt Elkander" verdwijnt Op een in hotel de Bruin gehouden buitengewone ledenvergadering van de vereniging „Helpt elkander" werd be sloten tot opheffing over te gaan. Op een vorige vergadering was reeds hierover gesproken, maar toen was men nog niet tot een beslissing gekomen. Evenals de vorige vergadering was ook thans een klein aantal leden opgekomen: 23 van een totaal van 215 leden. Na een 54-jarig bestaan komt thans een eind aan liet werk van deze vereniging, die in de tijd dat zij werd opgericht in een grote be hoefte voorzag. Als voornaamste reden voor de opheffing schetste voorzitter G. P. de Jong in zijn openingswoord het feit dat de tegenwoordige bode A. van Diggele met ingang van 1 augustus als zodanig ontslag heeft gevraagd en de moeilijkheid voor dit werk een Vervan ger te krijgen. Tevens is het werk dat bestond uit het verlenen van steun bij ziekte, door de verbeterde sociale toe standen voor vele leden van minder be tekenis dan tijdens de oprichting. Na de oprichting op 1 maart 1909 had de vereniging bij de eerste Jaarvergade ring een ledental van 97, terwijl toen het batig saldo reeds f 225 bedroeg. De con tributie werd bij de oprichting vastge steld op 10 cent per week en deze is bij na steeds gehandhaafd. Slechts korte tijd werd de contributie .verhoogd tot 15 cent per week, maar gezien het ledenver lies werd hierop weer snel teruggeko men. De hoogste uitkering bedroeg f 6 per week gedurende een tijdvak van 6 we ken. Dit was in 1914 en het ledental be droeg die tijd f 230. Later werd de uit kering teruggebracht tot het tegenwoor dige bedrag van f 3 per week. Het hoog tepunt wat het aantal leden betrof werd kort na de oorlog bereikt, toen er 270 stonden ingeschreven. Spreker memo reerde dat de voorzitter reeds gedurende 40 jaar zitting in het bestuur heeft. De heer H. van Driel bezet zijn bestuurs- plaats reeds gedurende 25 jaren, terwijl de heer W. van der Velde gedurende tien jaar zitting heeft. Bode Van Digge le vervulde deze functie 16 jaren. Na dit overzicht dankte de heer van Driel de voorzitter. Hierna stelde de voorzit ter de vraag aan de orde: „Opheffen of niet opheffen?" Hierop volgde een uit voerige bespreking, waaruit bleek dat men. behoudens enkele uitzonderingen, voor opheffing was. Met drie stemmen tegen werd tot op heffing per 1 augustus besloten. Even een slokje en brokje G.J.C. Alphen aan den Rijn verwent Rotterdammers (Van een onzer verslaggevers) T\E gereformeerde jeugdcentrale in Alphen aan den Rijn heeft spon taan gereageerd op het enthousiaste plan van vijftig Rotterdamse jonge lui (onder wie enkele meisjes), die zaterdag ten bate van de actie Heb 't hart eens een monstermars (80 km) gaan maken van Amsterdam naar Rotterdam. Het Alphense initiatief is van de heer G.' W. Schollaardt (J. P. Coenstraat 1), die in Jong Gereformeerd over het Rot terdamse plan las. Hij spande de G.J.C, voor zijn voorstel de moedige wande laars bij aankomst in Alphen op een hartversterking in de vorm van koffie met koek te tracteren. De ontvangst zal zaterdagmorgen tus sen acht en negen uur gebeuren in de Salvatorikerk. Het oponthoud zal niet lang duren, hooguit een kwartier twin tig minuten. De Rotterdamse hart-lopers willen zich namelijk aan een strak tijd schema houden in verband met de plan- WOVBRUGGE Eerste paal bejaardenhuis Vanmorgen sloeg burgemeester A. Smit van Hazerswoude in Woubrugge de eerste paal voor het protestantse bejaar dencentrum, dat ressorteert onder de Hervormde diakonieën van Hazerswou de, Woubrugge, Koudekerk en Hoogma- de. Het bejaardencentrum, dat op de plaats van het oude aan de Heimanswe tering komt, krijgt een capaciteit van 36 bedden en zal medio volgend jaar klaar zijn. Onder de aanwezigen bevond zich vanmorgen ook ds. G. F. Overgaauw, thans Hervormd predikant te Leersum, die in zijn Woubrugse tijd veel heeft ge daan om tot de stichting van dit nieuwe bejaardencentrum te komen. Het actiecomité van de voetbalver eniging Woubrugge organiseert een grote bazaar ten bate van een kleedgelegen heid bü het nieuwe sportveld aan de Bateweg. Vele attracties en fraaie prij zen zoals clubs, cassette, dekens e.d. De bazaar wordt gehouden in Het Oude Raedthuys op vrijdag 26 april van 811 uur en zaterdag 27 april van 25.30 uur en 7—11 uur. VALKENBURG Gymuitvoering De 'afdeling gymnastiek van de sport vereniging „De Valken" geeft op vrijdag 26 en zaterdag 27 april de eerste uitvoe ring in het Dorpshuis. Gezien het grote aantal leden en de beperkte plaatsruimte heeft men deze uitvoering over twee avonden moeten verdelen. Een rijk gevarieerd program ma, waaraan zowel de junioren als de senioren meewerken, zal worden afge werkt. Men begint om half acht. Het geheel staat onder leiding van mejuffr. S. Klok en de heer P. de Knegt. Aan mr. M, R. Winkel is met ingang van 1 juli op zün verzoek eervol ont slag verleend uit zün ambt van vice- president van het gerechtshof in Arn hem. Met ingang van dezelfde datum is tot zijn opvolger benoemd mr. J. M. Croockewit. thans raadsheer van dit hof. nen, die voor hun ontvangst in Rotter dam op touw zün gezet De initiatiefnemers van de monster mars (leden van de G.J V. Deo Vita) ir Rotterdam-Zuid hebben de namen geno teerd van vele honderden „supporters", die een, twee. drie of nog meer cen ten per kilometer willen betalen.Het mini mum-tarief is dus tachtig cent, ook al loopt slechts een deelnemer de mars uit Het bedrag dat de „supporters" hebben toegezegd, is al meer dan duizend gulden. HAZERSWOUDE Chirstenvrouwen De afdeling Hazerswoude van de Ned. Christen-vrouwenbond houdt vrijdag om 7.30 uur een vergadering in het lokaal achter de Gereformeerde kerk. Mevrouw J. BerghoutRozeboom uit Rotterdam hoopt te spreken over het onderwerp „Tot Wien zullen wij gaan?" ZWAMMERDAM Koninginnedag Programma Koninginnedag. Voormiddag. 8 uur: tamboerskorps van de muziekver eniging Wilhelmina blaast reveille: 8.30 uur: optocht met muziek van d schoolkinderen. Vertrek van de Oranje- Nassauschool, Buitendorpstraat: 9 uur: alle kinderen en volwassenen ver zamelen zich op het Plein, waarna ge zamenlijk zingen van volksliederen. Toespraak door de burgemeester: 9.30 uur: de schoolkinderen vertrekken per boot naar Avifauna. Afvaart: Jaag pad bü de brug. 12.30 uur: terugkomst op plaats van ver trek. Namiddag, 14 uur: voetbalcompetitie tussen schoolelftallen op het terrein van en in samenwerking met Z.V.V. 15 uur: volksspelen (voor jong en oud) op het voorterrein van het voetbal veld aan de Spoorlaan. onder meei langzaam fietsen, hardlopen met hin dernissen, koekhappen, ringsteken oi de fiets en zaklopen. Opgeven voor deelneming: maandag avond 29 april om 8.30 uur in de Spaar- bankzaaL 's Avonds. 20 uur: feestavond in de Nutszaal. Onder meer hersengymnastiek spraakwaterval, optreden van het Spaanse duo: „Miguel Mateo y Miguel de Malaga" (aanmelden voor deelneming aan hersengymnastiek en spraakwaterval op 29 april 8.30 uur in de Spaarbank). Teenagerbal in de garage van fa. Uitten- bogaart. met diverse attracties, o.a. het optreden van het bekende Spaanse duo. krachtmeten op da fiets-hometraine' Burgerlüke stand GEBOREN: Willem, zn van J. de Heer en W. C. Boere, Overtocht 52; Grietje, ör van K. Mol en L. Nijland, Hellen- broeckstraat 1. OVERLEDEN: Frederik Leendert van Muiswinkel, 88 jr. Buitendorpstraat 8: Wilhelmus Veelenturf, 85 jr, Van Tol straat 33. ONDERTROUWD: Klaas Graveland, 28 jr, te Haastrecht, en Cornelia Niesing, 23 jaar. GEHUWD: Klaas Kool, 24 jr, te Gou derak. en Marijke Niesing, 24 jr. Vertrokken personen VERTROKKEN: M. Kool-Niesing van RÜksstraatweg 58 naar Gouderak; F Engelage van Kerkplein 4 naar Arnhem. n kwaliteits sandaal dan... deze \JujtyuL met de zes maanden garantiezooi Raad Benthuizen Gisteravond kwam de raad van Benthuizen onder voorzitterschap van burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen in openbare vergadering bijeen. De tongen van de vroede vaderen kwamen vooral in beweging bij de behandeling van de begroting '63 der drinkwaterleiding, het parkeer- vraagstuk en het subsidieverzoek van het Oranjecomité. Bij de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de stichting drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten" ore goedkeuring te verlenen aan de begro ting voor 1963, welke goedkeuring na een uitgebreide discussie over de tarie ven van waterleveranties werd verleend. De heer D. van Soest (arb. bel.) acht te de tarieven vooral voor de minder- gesitueerden, veel te hoog. Op zijn vraag welke invloed een gemeentebe stuur in het drinkwaterleidingbestuur ten aanzien van de tarieven kan uitoe fenen, antwoordde de burgemeester (die tevens secretaris is van het algemen bestuur der waterleiding) dat het ge meentebestuur geen enkele bemoeienis heeft met het beleid van het waterlei- dingbestuur. Zü hebben ieder hun eigen taak. De recente tarievenherziening was volkomen op haar plaats, aangezien het Koninklijk brons in Alphen Burgemeester Bruins Slot heeft gistermorgen aan de heer A. Hesse- ling, in verhand met diens 40-jarig arbeidsjubileum hij de betonfabriek van F. P. Bos N.V. te Alphen aan den Rijn, de eremedaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. Jeugdavond inNabij' Het ontbrak bepaald niet aan belang stelling op het jaarfeest van de chris telijke jongerenvereniging „Bethel" en de C.J.V.-jongensclubs Vriendenschaar" en „Karei Doorman", welk feest gister avond in het wijk- en jeugdcentrum Nabü is gevierd. Dat de zaal tot de laatste plaats was bezet, viel trouwens wel te verwachen, omdat deze jeugd clubs niet alleen hun feest met veel tam-tam hadden aangekondigd, maar bovendien hebben ze de laatste paar Jaar het bewüs geleverd een werkelijk goede avond te kunnen bieden. Wat dit laatste betreft, moet het ons van 't hart, dat het programma waarmee de jonge ren gisteravond ten tonele verschenen onder het motto ,,'t Is weer zover", de aanwezigen wel enigszins teleurgesteld zal hebben. Het geheel was wat romme lig, het miste de nodige vaart en som mige onderdelen gaven blijk van beslist onvoldoende voorbereiding. Al haasten wü ons te zeggen, dat toch ook dit in de cabaretvorm gegoten programma de „zelf-werkzaamheid" der leden demon streerde; wij hadden de indruk, dat vrijwel alle leden op de een of andere manier hebben bügedragen. Jeugdleider J. Groenendük toonde zich in zijn welkomstwoord verheugd over de enorme opkomst en heette in 't bijzonder ds. P. A. Lefeber, jeugd- ouderling H. M. Smits en de vertegen woordigers van andere verenigingen hartelijk welkom. Ere-voorzitter C. van Duyvenboden bleek wegens ziekte niet aanwezig te kunnen zijn. Hans Lefeber hield een Bübelinleiding (Marcus 10:17-27). Later op de avond heeft de CJ.V.-federatievorzitter J. Pont de aandacht gevraagd voor actie ten bate van de militairen er maakte van die gelegenheid gebruik door de jarige vereniging te feliciteren. In het programma van muziek, zang en schetsjes hebben wü bijzonder geno ten van de schoolklas (gebracht door de leden van de jongensclub), de muziek van het bandje en het door Gerie Koe nekoop gezongen liedje „Ik weet 'n eenzaam plekje". Jammer, dat door het herhaaldelijk uitvallen van de geluids installatie van het gesprokene veel ver loren ging. De taferelen, waarmee hel programma werd besloten, gaven uit drukking aan de eenzaamheid van mens zonder Jezus. Ds. Lefeber sprak er zijn vreugde over uit, dat de jongeren zich ook be zig houden met de bübel en zich wil len bezinnen op de belangrijke levens vragen. Na het dankgebed zongen de aanwezigen staande twee coupletten van gezang 148. Bij de uitgang werd een collecte gehouden voor de nieuwe kerk in de wijk West. De heer Hesseling werd in zijn woning aan de Woubrugseweg in aanwezigheid van zijn kinderen en echtgenote door de directeurde heer F. P. Bos, op hartelijke wijze toege sproken. Deze wees erop, dat hij als 17-jarige knaap destijds in het drijf kwam. De modernisering in de fabriek leverde voor de jubilaris nimmer problemen op. Ruim acht tien jaar heeft hij een der modern ste rioolbuizenmachine tot ieders te vredenheid bediend. Thans worden de buizen door de jubilaris gecontro leerd. De heer Bos betrok ook de echtgenote in de huldiging. Als blijk van waardering bood hij een ge schenk onder couvert aan. Mevrouw Hesseling ontving een bloemstuk. Burgemeester Bruins Slot was er van overtuigd, dat de heer Hesse ling steeds een waardevolle kracht voor het bedrijf is geweest, die de ontwikkeling goed heeft kunnen bij houden. OUDE WETERING Zuster Rietmulder nam officieel afscheid Onder leiding van tweede voorzitter dokter Van Haselen is de afdeling Oude Wetering van het Groene Kruis büeen geweest in hotel v. d. Werf; eerste voor zitter Meijer had in zün benoeming eerst op de laatste bestuursvergadering aan vaard. In verband met het afscheid van zuster Rietmulder, die twaalf jaar in de omgeving heeft gewerkt, waren ook de besturen van de afdeling Leimuiden en Rijnsaterwoude uitgenodigd. Dokter Brinkhorst sprak zuster Riet- mulder namens deze afdelingen toe; hü overhandigde haar een persoonlijk ge schenk. Van de drie verenigingen ont ving zü een pick-up-instaliatie, waarbij dokter Van Haselen nog een grammo foonplaat van de afdeling Oude Wete ring voegde. In de plaats van zuster Riet- oude stelsel gebaseerd was op de socia le verhoudingen in de jaren twintig. De heer A. Voorwinden (sgp) merkte nog op dat het gemeentebestuur een plaatsvervangend lid heeft benoemd in het bestuur der waterleiding, zodat van enige invloed wel sprake moet zijn. Tot een uitvoerige bespreking leidde eveneens het voorstel tot würiging van de algemene politieverordening. Reeds enkele maanden geleden- schetste de heer D. van Leeuwen (sgp) de gevaren van het parkeren in de Dorpsstraat door vrachtauto's met aanhangwagens van „ongekende afmetingen". Tot zün vreugde is thans een oplossing gevon den door het toevoegen van een artikel aan de politieverordening, waarin het verboden wordt een vrachtauto en-of aanhangwagen op de openbare weg of op enig ander openbaar terrein te laten staan anders dan voor het bedryfspand van de eigenaar of gebruiker. Het ver bod geldt onder meer niet gedurende de tüd, nodig voor onmlddelluk laden en lossen van goederen. De heer Zonneveld (PvdA) vond „dat het gemeentebestuur de gedupeerden wél iets afneemt, maar niets teruggeeft Deze krasse maatregel staat misschien de vestiging van nieuwe industrie in de weg". Het voorstel tot het verlenen van een gemeentelijke subsidie aan het Oranje comité in verband met Koninginnedag werd enigszins anders belicht toen de burgemeester mededeelde van de voor zitter van het comité bericht te hebben ontvangen dat, door een samenloop van omstandigheden, de traditionele zang- hulde geen doorgang kan vinden. Het subsidieverzoek bleef echter gehand haafd en werd ingewilligd. De heer P. de Vrij Mzn. (ar) betreur de het dat de zangmanifestatie niet plaats kan hebben. Hij stelde voor er bij het Oranjecomité strek op aan te drin gen een en ander toch te laten doorgaan. Raiffeisenbank nam afscheid van de heer J. Janse Wegens het bereiken van een bepaalde leeftijdsgrens moest de heer J. Janse, sinds 1939 lid en voorzitter van de raad van toezicht en sinds 1957 voorzitter van het bestuur, afscheid nemen van de Coöp. Raiffeisenbank „Benthuizen". Maandagavond werden bü monde van de heer C. van Gaaien door het bestuur en de raad van toezicht woorden van dank gebracht. Vele jaren heeft de bank van zijn deskundige leiding geprofi teerd; als blijk van erkentelijkheid werd de gaande voorzitter een boekwerk over handigd. Namens de leden sprak de heer P. de Vrij Mzn, die van de uitstekende leiding van de heer Janse op de vergaderingen gewaagde. De heer Janse dankte tenslot te voor de waarderende woorden en de prettige samenwerking tussen de be stuursleden. De heer P. J. Graper werd gekozen als nieuwe voorzitter. Het bestuur heeft de knoop doorge hakt: in Zoetermeer zal een bükantoor van de Benthuizer Raiffeisenbank wor den gevestigd. Met de fundering is men reeds begonnen. Al jarenlang werd de noodzaak tot deze vestiging gevoeld, maar een beslissing was het voorzichtig overwegen wei waard. Géén aubade De gebruikelijke zanghulde op het ge meentenplein, voor vele schoolkinderen het hoogtepunt van een Koninginnedag viering, wordt dit jaar niet gehouden. Het Oranjecomité denkt een en ander uit te stellen tot een nog nader te bepalen datum, waarop tevens Nederlands 150- jarige onafhankelükheid zal worden her dacht. Nieuwe voorzitter Na een 15-jarig voorzitterschap van het organiserend comité „Zonnedag voor de bejaarden" heeft de heer C. van Gaaien de voorzittershamer overgedra gen aan de heer A. A. van der Maas. De heer A. Schellingerhout is de nieuwe secretaris. mulder, die aan het eind van de maand vertrekt naar Gorssel, komt zuster Ver haar uit Woerden. Het jaaroverzicht van de penning meester vermeldde een nadelig saldo van f 144.53. De begroting voor 1963 is ge raamd op f 19.807. Dokter Van Haselen en mevrouw Van Staveren werden in het bestuur herkozen: de heer Touw in de kascommissies. De vergadering werd door 37 leden bezocht LEIMUIDEN Verkeersdiploma's uitgereikt In een gezellige bijeenkomst in de raadzaal werden gisteravond aan 26 kan didaten de diploma's uitgereikt van de in de afgelopen winter door de plaatse- Ujke afdeling van Veilig Verkeer geor ganiseerde verkeerscursus. Voorzitter D. Broere sprak er zün ver heuging over uit, dat de cursus ondanks het barre winterweer toch büzonder trouw werd bezocht Het diploma, dat u nu hebt behaald, aldus de heer Broere. is niet voldoende. Er moet een grote dosis goede wil komen om het geleerde ln praktük te brengen. Burgemeester Kam- menga reikte als voorzitter van de exe- mencommissie de diploma's uit. Hü merkte o.m. op. dat een veilig verkeer belangrüker is dan ooit. In 1962 vielen er 2062 slachtoffers od de weg. Dit is een getal dat ons aan spreekt en daarom moeten wij doen wat wü kunnen om aan dit gevaar een halt toe te roepen. Hij zwaaide lof toe aan de actieve afdeling Leimuiden/Rijnsater woude. die deze cursussen organiseert, terwül hij ook dank bracht aan opper wachtmeester v. d. Haven van de Rijks politie, die de cursus weer op voortref- fehjke wüze heeft geleid. De cijfers, die aan de deelnemers van deze tiende cursus werden gegeven, waren zeer goed, waarvoor de burge meester de cursisten een compliment maakte. Namens de cursisten dankte de heer De Graaf speciaal de cursusleider de heer v. d. Haven. Hü overhandigde hem een elektrisch scheerapparaat, ter wijl mevrouw v. d. Haven bloemen ont ving. Namens de vereniging bood de heer Broere aan de heer v. d. Haven een vierkleurenballpoint aan. De heer v. d. Haven bracht in zün dankwoord naar voren, dat hü zijn taak op de verkeers cursus beschouwde als een deel van dc dienende taak van de politie om burgerij en politie dichter bü elkaar te brengen. De geslaagden zün: de dames T. Brand- Lemmers. M. de Bruyn-van Tol, A. van Egmond-Smoorenberg, B. v. Emmerik- v. 't Hart. G. J. de Graaf-Balfert, A. v. Graas-v. d. Breggen. A. v. Graas-Huibers, T. Knelange-Verdel. T. Leeflang-Kastc- lein, A. M. B. Pieterse-Hoogervorst, M. A. Straathof-Heemskerk en Verdel-Ade- ma en de heren C. Brand, J. G. Brand. P. Bulk, M. P. v. d. End, A. de Graaf, M. Kinkel. P. M. Kok, E. G. Roozeboom, B. Rükelijkhuizen, Th. Rijkelijkhuizen, C. A. M. Strathof, C. Straathof, H. de Vos en J. Wassenburg. Raadsvergadering Woensdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt on- der meer de volgende punten: aanschaf fing motortractor; jaarwedden wethou ders; aanleg rioolzuiveringsinstallatie; wijziging uitbreidingsplan Dorp; onbe woonbaarverklaring van de woning Willem v. d. Veldeweg 11; definitieve riolering in de Kastanjelaan en de Aca cialaan en aanleg van een brug tussen de Acacialaan en de Korklaan; het tref fen van voorzieningen aan de brug over de Drecht te Bilderdam; aanleg centrale verwarming in de R.K. school aan de Willem v. d. Veldenweg en verhuur ge- meentewoningen Acacialaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11