Er is een tegenstelling in de wereld die ons niet met rust mag laten In recreatiegebied Kagerplassen Warmond een eigen taak heeft Schrijnende toestanden in bejaardentehuizen Haagse politierechter LKB-korfbal nieuwe leidse courant 9 vrijdag 19 april 1963 Burgemeester over ontwikkeling verstolen paden dwars door het gebied en langs de oevers." „De vele watersportbeoefenaars., zel den wij, „vinden in het dorp zelf wei nig of geen vertier. Wat zou volgens w mening nodig zijn om deze me ïeer aan het dorp te binden?" „Sinds men niet meer met de trein, doch per auto naar de jacht havens gaat, is de binding met het dorp noodzakelijk verminderd. Men neemt zijn levensmiddelen nu ge makkelijker mee van huis. Toch zou het stellig een verschil maken indien Warmond vanuit de plassen gemakkelijker bereikbaar zou zijn. De vaarweg is niet een-twee-drie te veranderen. Wel is door het be- sohi'kbaar stellen van de oevers het park Groot Leerust verleden jaar de openbare gelegenheid tot aanleggen verbeterd. Wanneer men het verschil ziet tussen de Sneek week en de Kaagweek (hoewel ook Sneek ver van het Sneekermeer ligt) lijkt het mogelijk een sterkere bin ding te effectueren. Toch blijven er verschillen. Het is moeilijk i stelbaar dat hier de deelname het zeilen een dergelijk algemeen karakter gaat vertonen. In ieder ge val kan men hier gemakkelijker 's avonds even terug naar huis. (Van onze correspondent) 'OWEL door de vermeerdering van het mensental als door de ver hoging van het welvaartspeil eist de menselijke samenleving steeds vierkante kilometers grond op voor woonruimte en industrie, zo- t het conflict natuur-mens ook in ons land een probleem van de eerste geworden. Het valt niet te ontkennen dat de woningbouw en de litbreiding van de industrie prioriteit moeten hebben ten opzichte van Ie eveneens zeer reële eisen inzake natuurbescherming, maar men mag woral niet vergeten dat in de tijd die voor ons ligt, de natuurbescher- ingsgedachte meer en meer veld wint. Het is daarom dan ook niet zo )erwonderlijk dat hogere instanties ertoe zijn overgegaan in Nederland gedeelten aan te wijzen als recreatiegebied, waar de industrie ,oet worden geweerd. Tot deze gebieden behoort ook War- nond met zijn nog ongerepte Kager- lassen. De meningen van de Warmon- lers hieromtrent zijn nogal sterk ver- eeld. Velen zijn van mening dat War- ïond als recreatieoord geen voldoende estaansmogelijkheden biedt. Zij wil- en „Warmond recreatieoord" wel aan aarden doch dan gecombineerd met vestiging van ambachtelijke indus- Volgens hen heeft de bevolking wei- lig contact met de watersport en de yatersporttoeristen hebben weinig con- act met Warmond. Bij slecht weer ko- ij soms het dorp in om bood- chappen te doen, hetgeen echter al- tngs afneemt. De gasten brengen het odige zelf mee met de auto, want ib le stad is het, naar hun mening, goed- ;oper. Van de hotel3 wordt relatief wel- lig gebruik gemaakt, want de mensen vernachten veelal aan boord. Een on gunstige omstandigheid is dat de ho- -iels niet aan het water liggen en dus ;n uitzicht bieden op het water of watersport. Andere wijzen erop dat de ontwikke- I van de recreatie hier te lande eerst laatste jaren een probleem van de erste orde is geworden en dat War- ïond nog aan het begin van deze ont wikkeling staat. Zij zijn erva ïigd dat Warmond in deze ontwikke- en vooraanstaande plaats moet In zijn in 1961 gehouden installatiere- als burgemeester heeft drs. F. K. ■angemeijer ook even het recreatie- raagstuk aangeroerd. Nu burgemees- Langemeijer zijn ambt bijna 11/2 jaar ervult en dus gelegenheid heeft ge- ad zich hierin meer te verdiepen, heb- en wij hem gevraagd het toen door gesprokene nader te willen toe- chten. In zijn installetierede heeft de urgemeester gezegd: „in het dichtbe- olkte westen, in de randstad, heeft STarmond een zware en belangrijke lak bij de oplossing van het evraagstuk". Taak .Zoudt u deze taak nader kunnen lelichten?", vroegen wij hem. „Een blik op de landkaart", aldus de urgemeester, „maakt duidelijk dat ei de directe omgeving van de rand- ad Holland slechts een beperkte mo- elijkheid tot recreatie is. Zowel de be- olking als de recreatiebehoefte (ver- irte werktijd, verhoging van de wei aart) nemen snel toe. De stranden xllen bij mooi weer velen trekken, de watersport geldt dit iets min er. Vooral voor de weekenden zal men toenemende mate van de Kagerplas- i en omgeving willen gaan genie- Voor de bevolking van Warmond rengt dit de consequentie me Efers moeten worden gebracht. De ndelijke rust wordt aangetast, indschapsschoon worden extra hoge gesteld, die in feite neerkomen a beperking van de vrijheid van genaren van gronden en gebouwen zal moeten worden gezocht naar egen om de capaciteit voor recreatie vergroten, zonder daarmee de eigen- happen van de Kagerplassen te ver- ietigen: men zou dan de tak doorza ai waarop men gezeten is. Dit ver st een zeer nauwkeurige voorberei- ing". „Men mag niet verlangen dat de vas- bewoners van deze gemeente zich ilkomen ondergeschikt maken inctie van Warmond als recreatieoord zal moeten worden geleefd, ge- oond en gewerkt", zei de burgemees- •r ook in zijn rede. „Houdt dit in dat u niet tegen indus- ievestiging bent of moet deze uitslui- nd beperkt blijven tot ambachtelijke idustrie?" „Het gestelde houdt In de eerste plaats in, dat de natuurlijke bevol kingsaanwas de mogelijkheid behoort te hebben zich desgewenst in War mond te vestigen in een eigen wo ning. Dit betekent niet dat er meteen voor iedere Warmonder een woning klaar kan staan. Maar men dient niet uit te gaan van een planning waarin Warmond slechts in geringe mate zou mogen groeien. Industrievesti ging zal steeds naar een daartoe ge schikte plaats zoeken. In Warmond is hiervoor, mede door het uitbreidings plan en strekenplan. weinig gelegen heid. Een sterk aantrekken van in dustrie van elders zou zeker de re creatieve fundtie van Warmond scha den. Aan de andere kant behoren ge vestigde industrieën niet te zeer in hun mogelijkheden te worden be perkt", meende drs. Langemeijer. „Met betrekking tot het recreatie- vraagstuk denkt men te gemakkelijk in absolute termen, waarbij u de vraag stelt of recreatiegebied noodzakelijk een uitgestrekt natuurgebied moet be tekenen, waar nauwelijks iémand komt. Moet hieruit de conclusie worden ge trokken dat een verdere uitbouw van dit recreatiegebied niet nodig of ge- Kleine centra „Bij mij, bestaat de indruk dat het voor de recreatie belangrijker is vele kleine recreatiecentra te scheppen dan enkele grote reservaten. Deze laat ste kunnen nut hebben voor de weten schap, voor de recreatie is hun beteke nis beperkt. Overal kan men waarne men dat de meerderheid van de re creanten zich er niafc aan waagt in eer bos door te dringen. Men gaat liever picknicken op de middenberm van verkeersweg. Voor dit gebied betekent deze tendens, dat de behoefte mee zal gaan naar enkele goed geoutilleer de verblijfplaatsen waar men en r van het natuurschoon kan genieten, dan (Van een onzer verslaggevers) DE PROVINCIALE inspectrice voor de bejaarden- en verpleegtehuizen heeft vorig jaar in verschillende Zuidhol landse tehuizen nog schrijnende toe standen aangetroffen. Dat blijkt uil het jaarverslag van de inspectie over 1962. dat thans aan Provinciale Staten is uitgebracht. o werden in een van de 73 bezochte tehuizen vier verzorgden aangetroffen in een tuinhuisje. In een ander tehuis verbleef een demente chronische zieke in een geheel van daglicht verstoken kamer. Elders trof men een moeiliik lopende bejaarde man aan op een on voldoende verwarmd zolderkamertje met een klein, hoog aangebracht raam. Ook werd een tehuis bezocht waarin vier bejaarden op een in gebruik zijn de linnenkamer sliepen, terwijl in een ander geval een damesslaapzaal tevens dienst deed als conversatiezaal voor alle bewoners. In enkele tehuizen stonden blijkens het verslag de bedden met de zijkanten en met de voeteneinden tegen elkaar. In enige andere gevallen was er zo weinig loopruimte tussen de bedden, dat er zelfs geen nachtkastje tussen kon worden geplaatst. In enkele te huizen bleek slechts één toilet beschik baar voor 15 tot 20 bejaarden of ver zorgden. Hier en daar ontbrak alle badgelegenheid of bleek de badgele genheid ongeschikt voor gebruik door bejaarden. Verder was er in één te huis een gioentekeuken, die tevens dienst deed als spoelruimte en opberg plaats voor vuile was. Eenmaal vlees In enkele gevallen kregen de verzorg den maar één- of tweemaal per week vlees bü de middagmaaltijd. Elders werd de middagmaaltijd op zaal op de borden geschept uit grote keuken pannen. In een tehuis werd in de keu ken een kapotte gasslang aangetroffen, waarvan de beide delen met een pleis ter aan elkaar waren geplakt. In een ander geval was de gasslang zo poreus en verdroogd, dat deze zonder moeite kon worden stukgetrokken. In ver schillende tehuizen ontbraken brand- blusapparaten geheel of gedeeltelijk of bleken verouderd te zijn. In enkele gevallen was overplaatsing van chronische zieken van een bejaar dentehuis naar een verpleeginrichting nodig wegens ondeskundige behande ling. Elders moest aantrekking var meer deskundig personeel worden ge adviseerd voor enkele bejaardentehui zen met chronische zieken alsmede voor enkele tehuizen welker leiding onvoldoende inzicht bleek te bezitten van hetgeen voor een goede bejaar- Advertentie) Tretford-Bouclé Moquette Tapijt in vele kleuren voorradig. Ook 380 breed. Textielhandel en woninginrichting W. J. ZIRKZEE van 't Hoffstraat 77A Leiden. Telefoon 24610. MIDZA V erbeteringen De aandacht van de inspectie heeft zich in het verslagjaar (de inspectie is haar werk per 1 januari 1962 begonnen) voornamelijk nog geconcentreerd op de voorzieningen, die als het meest noodzakelijk moeten worden aange merkt. In een volgende fase van het toezicht zullen, aldus het verslag, an dere aspecten daarvan, zoals sociale en culturele voorzieningen, aan de or de komen. Het opvolgen van de ad viezen betreffende de huisvesting ver loopt nogal stroef, omdat er veelal geen mogelijkheid aanwezig is de be trokken personen elders onder te brengen. De brandveiligheid is in en kele gevallen verbeterd, aldus het ver slag, maar blijft de aandacht houden. De V.V.V. „Is volgens uw mening een goed functionerende V.V.V. voor de ontwik keling van Warmond niet noodzakelijk en is de huidige samenstelling van deze instelling wel de meest geëigende? het geen aanbeveling verdienen hierbij de gehele gemeenschap te betrekken, m.a.w. het in het leven roepen var werkelijke vereniging, met een eigen gekozen bestuur dat dan met een goed programma voor de dag komt? Zou de gemeente dan bereid zijn deze vereni ging financieel krachtig te steunen?' „Bij een beschouwing van de V.V.V in Warmond," aldus de burgemeester, „moet wel worden bedacht dat er geen vergelijking kan worden gemaakt met de V.V.V.'s van andere gemeenten. Daar gaat het erom de gemeente bij de toerist bekend te maken, te komen tot een betere benuiting van de capaciteit. Van dit laatste is Warmond hoegenaamd geen sprake. De taak van de V.V.V. is misschien eerder: voorkomen dat Warmond achterop raakt. De V.V.V. is een vereniging. De belangstelling ervoor is echter gering, omdat men er te weinig belang bij meent te hebben. In het verleden heeft de gemeente gesubsidieerd. Zij zal dit stellig weer willen doen als er veelbe lovende plannen zouden zijn." „Wanneer Warmond door hogere instanties is aangewezen als hét tersportcentrum in de randstad Hol land, ligt het dan niet op de weg deze overheid hiervoor de nodige geld middelen ter beschikking te stellen, opdat ook uitvoering aan deze op dracht kan worden gegeven?" was onze laatste vraag, die de burge meester bevestigend beantwoordde. „Waar bepaalde plannen worden voorgelegd, zal dit ook wel kunnen gebeuren. Het is echter in dit ge bied, waarvan de openheid juist ken merkend is, niet zo eenvoudig om lot recreatieplannen te komen die het landschapsschoon niet aantasten. Is dit laatste wel het geval, dan behoort de winst in een gunstige verhouding te staan tot het verlies," voegde drs. Langemeijer eraan toe. Uit de beantwoording van de vragen menen wij te mogen concluderen dat de toekomstige ontwikkeling van War mond niet somber behoeft te worden in gezien. Ontspanning in de vrije natuur is in ons voller wordende land een steedS dringender behoefte. Op het land blijft daarvoor minder ruimte over, daarom is het water zulk een uitkomst. Warmond kan in de ontspanning van miljoenen mensen een belangrijk steen tje bijdragen. In Leiden Mondbeademing redt kleuter Gisteren heeft zich in Leiden een geval voorgedaan, waarin de moderne methods van kunstmatige ademhaling de z.g. mondbeademing met succes is toegepast, waardoor een mensenleven kon worden gered.. De driejarige Johan Steenvoorden, wo nende aan boord van een woonschip in de Haarlemmervaart, viel gistermorgen om elf uur overboord. Hij werd niet lang daarna door zijn moeder op 't droge gebacht, doch hij was reeds bewusteloos. Mevrouw Den Otter, een buurvrouw van de familie Steenvoorden, heeft daarna de mondbeademing toegepast op het kind, waardoor dit weer bij kennis kwam. De EHD heeft het jongetje voor onder zoek naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Hersenschudding Onvoorzichtigheid op Haarlemmerstraat Omstreeks kwart voor vijf stak gister middag een 65-jarige Leidenaar zeer plotseling de Haarlemmerstraat ter hoogte van perceel 217 over. Een passe rende bromfietsberijder kon daardoot een aanrijding niet voorkomen. De voet ganger werd tegen het wegdek geslingerd en is later door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Het slacht, offer (van eigen onoplettendheid) had een hoofdwonde en een hersenschudding opgelopen. Opening gymnastieklokaal in Du Rieustraat Wethouder S. Sannes opent donder dagmiddag om half drie het gymnastiek lokaal aan de Du Rieustraat te Leiden Hiertoe wordt een bijeenkomst gehou den in de aula van de Prof. v d. Leeuwschool aan de Van den Brandeler- Ga je weg of Een 31-jarige bouwvakarbeider uit Al phen aan den Rijn speelde op 6 septem ber het vermaarde spelletje „Ga je weg, of ik neem je weg," met een fiets als in zet. Die fiets stond in een rijwielstalling, de buurt waarvan de bouwvakarbei der werkte. Al enige dagen had hij er de fiets zien staan en de eigenaar bekommerde er zich kennelijk niet om. Toen deed de bouw vakarbeider dit wel en hij nam de fiets mee, welk feit hem in aanraking met de Haagse politierechter bracht „Al staat een fiets onbeheerd, er is altijd een eigenaar," zo constateerde de officier van justitie. Het was inderdaad een oud karretje en bij verkoop had het f 15 opgebracht, doch een diefstal bleef het en daarom eiste de officier twee we- ken gevangenisstraf. De politierechter vond dat nogal fors aangepakt, ook vanwege het blanco straf, blad van verdachte. Het vonnis werd f 40 boete of 8 dagen hechtenis en voorwaar delijk twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Tegen het zere been Twee feiten waren een 52-jarlge zee visser uit Katwijk ten laste gelegd; hij zat op 14 april van het vorige jaar dron- ken op de fiets en mishandelde op 2 juni een duinopzichter. Wat het eerste feit betreft, daar had verdachte niet veel tegen in te brengen. De mishandeling had meer voeten in de aarde De opzichter trof de visser die dag in het duin aan, waar hij zich vermoedelijk bezig hield met het bespioneren vrijende paartjes. Omdat hij geen vergun ning had in het duingebied te verblijven, verzocht de opzichter de visser te ver dwijnen. Evenwel, de opzichter sprak de visser aan met een naam, die naar hem later bleek slechts een bijnaam van visser was. Daarmee raakte hij bij de ser een gevoelige plek. Er ontstond een woordenwisseling de visser schopte toen de opzichter tegen een been. „Ik heb er later excuus voor willen aanbieden, maar hij nam dat niet," be toogde verdachte. „Toen was het proces-verbaal al opge maakt. Bovendien heb ik herhaaldelijk last met verdachte, die op een zondag bij mij thuis de boel op stelten kwam zetten. Ik schaamde me naar voor mün visite," verklaarde de opzichter. De officier vond, dat verdachte nu Stud entenconferentie in OEGSTGEEST dingshuis te Oegstgeest bijeen is, sprak gisteravond pater Jelsma van de „Pleingrocp" te Den Haag over het onderwerp „De Bijbel en de men selijke nood"'. Er zijn twee aanleidingen om te vragen naar wat de Bijbel over de menselijke nood te zeggen heeft. Ten eerste: wij zijn als Christenen zeer rijk; is dit niet gevaarlijk voor ons geloof? Ten tweede: er is in de wereld een schérpe tegenstelling tussen arm en rijk door een zeer on rechtvaardige verdeling van de goederen. Er is in de mens een sterke aandrang om te bezitten en bezit te vormen. Van het christelijk geloof uit proberen we dan te komen tot motivering van een chris- telijk-sociaal program, dat deze bezits vorming rechtvaardigt. Als psalm 24 zegt: Aan de Heer be hoort de aarde en wat zij bevat, dan be tekent dat, dat we aan God het vol strekte eigendom van al het geschapene toekennen Als de soevereine Schepper is Hij de Enige, Die uit Zichzelf over het geschapene beschikken mag. Als schepsel zijn wij het eigendom van God, die door Hem in ons bestaan worden bewaard. In Gods schepping neemt de mens de cen trale plaats in; voor hem zijn de goede ren der aarde bestemd. In de evangelische boodschap van Jezus Christus wordt ons gezegd, dat wij zullen bezitten als niet-bezitters Tot deze houding van niet-bezitten kunnen we eerst komen als we door genade zijn gekomen tot persoonlijke vrijheid. De vooronderstelling om tot deze vrij heid te komen ligt in de wet van de rechtvaardigheid, die een eerlijke ver deling wil zodat allen deze goederen' kunnen gebruiken. Als dit in een maat schappij niet mogelijk is dan zal het Evangelie protesteren en zal de Christen moeten protesteren. Wij zullen ook de algemene menselijke solidariteit niet mogen vergeten. In Christus zijn alle mensen lotsverbonden met elkaar dwars door sociale, nationale en andere belem meringen heen Het Christendom is katholiek, betrok ken op het geheel door het roepende woord van Jezus Christus, Die allen roept tot de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. Daarheen zullen de christenen leven in een zekere zorgeloosheid als de leliën des %relds, zoekend naar het rijk Gods waarbij al het overige hun zal worden toegeworpen Gemeenschap In het belang van Gods Rijk mag gel delijke rijkdom wel gebruikt worden. Zie b.v. het antwoord van Johannes de Doper, die de mensen, die zich tot hem wendden, wees op de rechtvaardigheid, die ieder In zyn eigen omstandigheden moet betrachten. Als de achtergrond van de zorgeloosheid, waarin de christenen mogen leven, geeft Christus de zaligspre kingen, die positief wijzen in de richting van het Koninkrijk van God en negatief gericht zijn tegen de rijken. De vrijheid, waartoe wij geroepen zijn en waartoe wij door genade mogen ko men, blijkt een levenshouding te zijn, die afwijkt van onze natuurlijke Er is een alles samenvattende werkelijkheid, die Christus voor ogen staat en die de christen voor ogen dient te staan: de ge meenschap met God en met heel de Wij zullen nooit mogen vergeten, dat de christenen over het geheel gezien, de bezitters op deze aarde zijn en de niet- christenen de twee miljard armen aan wie het allernodigste ontbreekt. Dat ls de grote tegenstelling in deze wereld, die ons niet met rust mag laten. He! heeft een gast in de vergadering van de Wereldraad van Kerken in Nieuw Delhi getroffen, dat de christenen, die daar bijeen waren eigenlijk niet pasten in het land waar zoveel armoede is te zien. Hetzelfde zou, misschien met nog meer recht, gezegd kunnen worden van het Concilie, wanneer het niet in Rome maar in Nieuw Delhi zou worden gehouden. Het is goed dat men in de Oecumene zoekt naar de eenheid van alle christe nen, maar zou het niet nog veel beter zjjn als werd gezicht naar opheffing van de grenzen tussen rijken en armen in deze wereld, opdat er geen armen meer zijn behalve zij die uit persoonlijke keuze en uit kracht van de genade, die him wordt geschonken vrijwillig afstand doen van alle bezit en de armoede ver kiezen? toch maar eens een flinke waarschuwing moest hebben en eiste naast f 50 boete, 4 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. De rechter veroor deelde tot f 40 boete en 2 weken gevan genisstraf voorwaardelijk. Spruitkool zonder vergunning Een kweker uit Ter Aar teelde 2 ha spruitkool, waarvoor hem de vergunning ontbrak. Het bleek een ingewikkeld ge val te zijn, want verdachte bezat wel een vergunning, doch had die verhuurd aan ,,En dus bezat u geen vergunning," con. stateerde de politierechter. ,Maar die vergunning kon je niet aan >n ander verhuren," wierp verdachte op. „Dat is nog lelijker, want dan hebt u eigenlijk die andere mensen opgelicht," oordeelde de politierechter. .Laten we hier maar gauw over zwijgen, anders moet u voor een nog veel ernstiger feit straks terecht staan". De officier van justitie zei, dat ver dachte vanwege de teelt zonder vergun ning f 4.500 onrechtmatig had geïncas seerd en daarom luidde de eis f 1.200 boete of 60, dagen hechtenis. „Het is een klap", merkte verdachte op, „ik zou niet weten, waar ik het geld vandaan moet ha'len". De rechter hield rekening met de om standigheden, toen hij veroordeelde tot f 600 boete of 30 dagen hechtenis. Mr. Ankum hoogleraar Mr. J. A. Ankum is benoemd tot ge woon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse univer siteit. Hij zal onderwijs geven in de grondslagen van het Romeins-oud-va derlands recht Mr. Ankum was weten schappelijk ambtenaar eerste klasse aan de Leidse universiteit Burgerlijke stand vaD Leiden GEBOREN: Jerryll zn van H R G Asin en S H Goefde; Hendricus Jo hannes en Alberbus Franciscus zns van H J Heijkoop en M E Ouwer- kerk; Martha Adriana Cornelia dr van H J Siebert en A J Verbaan; Cornelis Pieter zn van P Admiraal en A Berkheij; Bernardus zn van T G Bos en P H Kersteman; Johanna Jacoba Dina dr van D Braggaar en J C Geradts: Izak zn van J C te Hen- nepe en E J v d Blom; Monique dr van H A N Rietkerken en M van Leeuwen; Pieter Rudolf zn van R W Elias en D A J Stoop; Ronald zn van H P Seijsener en G Krukland; Paul Lodewijk zn van H Swanenburg en M M de Vrind; Irene Maria Pe- tronella dr van P G C Bervoets en T M Bakker; Benedictus Gerardus Wilhelmus zn van W J F Breukers en E J Kuppens. OVERLEDEN: G van Duijn, 78 jr, man; T Haasnoot 72 jr, echtgen. van W. Vooijs. GEHUWD: J Sier en P E dos San tos; F J van Sdhie en S M Olderiks: C H Pelgrim en J M Kop; T C van der Weyden en G C A M Hogen- boom; P Smits en M Dubbeldeman; L P Heemsekrk en E Flippo; D Vroegh en C W F A Philippo; G Brouwer en J C Rijnhout; L C W Melet en G A Sohoonderwoerd den Bezemer. Voor zaterdag heeft de LKB.competitie. leider een bescheiden programma samen- gesteld. By de senioren speelt in HB Zijlkwartier I tegen Vicus Oriëntis 7. Waarschynlyk zullen de bezoekers wel aan het langste eind trekken. Voor het overige volstaan wij met vermelding van het programma. IIB: Zijlkwartier I-Vicus Oriëntis 7. Junioren B: Vitesse A-Crescendo A; Madjoe A-Zuiderkwartier A. Adspiranten: De Danaïden a-KNS a: Vicus Oriëntis a-De Algemene: II: KNS b-Vitesse a; Crescendo a-Vicus Oriëntis b; Zijlkwartier a-Fluks b; IH: Madjoe a- KNS c; Noorderkwartier a-Zuiderkwar- tier b; Crescendo b-De Danaïden c; IV: Noorderkwartier b-Crescendo c; KNS a- Vitesse c; De Algemene c-Fluks a. Pupillen: De Algemene-Fluks; Zuider kwartier b-Noorderkwartier; Zuider kwartier c-Zuidehkwartier a. Op de zonnige morgen van van- aag is in het Leidse stadhuis het huwelijk voltrokken van Phul van Vliet (27 jaar) en Liselore Gisbertha Ilse Margarete Gerrit sen (25 jaar). De bruid was se cretaresse, de bruidegom heeft bekendheid verworven als lid van het voormalig Leids studen tencabaret, terwijl hij tegen woordig regelmatig optreedt voor de Avro-televisie. Ook de bruid is een gewaardeerd lid ge weest van dit cabaret en zij heeft een belangrijke rol ge speeld bij de musical van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten in Leiden, opgevoerd toen prinses Beatrix nog hier studeerde.. Paul van Vliet woont in korenmolen De Valk. Nadat hij vanmorgen zijn bruid had opgehaald, ging de stoet eerst naar het stadhuis, waar om half twaalf de huwelijkssluiting plaats had. Even na twaalf uur arriveerde men bij de Pieters kerk. Ds. G. H. Kassuto, her vormd predikant te Den Haag, zegende het huwelijk in. Foto N. van der Horst GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties AFSLUITING GERRIT v d LAAN STRAAT Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Gerrit van der Laanstraat met ingang van 22 april a.s. voor de duur der be stratingswerkzaamheden zal worden af gesloten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee in bei de richtingen. VOLLEYBAL Opstellingen Leidse junioren-teams Aan de diitrictskampioenschappen voor afdeiingsjumoren. die zaterdag om half drie in de F.nergiehal te Rotterdam worden gehouden neemt de afdelinug Leiden van de Ne Vo Bo deel met een meisjes- en een jengensteam. De andere deelnemende teams uit district West III komen uit de afdelingen Gouda. Den Haag en Rotterndm. De kampioen van dit district komt eind mei. waarschijn lijk weer in Rotterdam, tegen de kamp pioenen van de andere districten uit. Deze finale heeft als inzet het nationaal Icmpioenschap. De opstellingen van de Leidse teams zijn: Meisjes: M. van Elk (aanvoerster) en H. Schaap (beiden K.V.C.); E. v. d. Hoe ven en H. v. Steenwijk (beiden Or. Groen); X Kikkert. H. BoSboom. A. Key en W. v. d. Wijngaard (allen S.V.L.) en M. Leenen (Kangeroes). Coach A. Be- kooy. Jongens: P. Pi'-levliet (aanvoerder), C. Verdoes en J. Ouyt (allen K.V.C.); T. Veldstra en T. de Reede (beiden Kan geroes) en T. Z'.erlkzee en R. Meesters (beiden D.S.S.). Coach J. A. Karamoy. LEIDERDORP Raiffeisenbank nog steeds excelsior In het dorpshuis werd gisteravond de algemene ledenvergadering gehouden van de coöperatieve Raiffeisenbank Lei derdorp. De voorzitter van de raad van toezicht, de heer C. Meerburg, herdacht de heer W. Samson, oprichter van de bank en jarenlang voorzitter. De heer Meerburg herinnerde aan de overschrijding van de drie miljoen gul den en noemde het nieuwe bankgebouw een prachtige aanwinst. Nog steeds ont wikkelt de bank zich goed. De betere outillage werpt haar vruchten af. De netto-winst bedraagt ruim ƒ6000. Zij zal asn het kapitaal worden toegevoegd. De zeven kluisloketten zijn verhuurd. De heer L. van der Sys werd herko zen als lid van de raad van toezicht. All bestuurslid koos men de heer P. van Leeuwen. De voorzitter dankte de heer A. Muilwijk voor het werk, dat hij bijna twintig jaar lang als bestuurslid heeft verridht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9