14?5 N M Tl Komt men eindelijk dit jaar dan tot daden? Groot jazzconcert in Leiden Hans Richter-Haaser maakt diepe indruk fïlEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 19 APRIL 1963 iaJ|^AANDAG 6 mei, 's avonds om acht uur, wordt in de stadsgehoorzaal Bethal... or op''A te Leiden een uniek jazzconcert gegeven. Het enige grote pure jazz- ersteljrkest van Europa, Boy's Big Band, treedt op met een gevarieerd program- f' verjw van moderne jazz. Het betreft hier muziek van moderne individualis- heeften overgebracht in een groter geheel. Deze arrangementen vertonen soms S<i^en volkomen chaotisch karakter en zijn dus, volgens de samenstellers, eigentijds. Ver. ".■^Agenda voor Leiden ie Wil O en Den Haag de Wil vooj. e ingt 55 kit Vrijdag uur Feestavond blïÜ2-v- 35-jarig bestaan Vola. na Zomerzorg, 8 uilr: Contaotavond Ned. vofereniging van tweelingen, J. Koevoets oet poppenspel en voordrachten, zal g« Van der Heijden, 8 uur: Niria, „Schoon t begfchip in het Suezkanaal" door ir. G. wordttuïgeraar Gzn. ijd, zifMiddelstegrachit 91, 2—4.30 en 7—9.30 jk heelden Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 dig. Lfur: Haagsche Comedie met „Venus be- gen, d$ied" (ab.). ng vod Gebouw K. en W„ 8 uur: Hofstad Ope- in N^tte met „Grafin Maritza". is «Op Gouden Wieken, 8.15 uur: George dat zij311 ^enesse- Piano. Zaterdag - Schouwburg, 8 uur: Litterïs Sacrum Ier 5et ..De koppelaarster" van Thornton Milder. Icf»n Bevrijdingskerk, 7.30 uur: Avondgebed Hervormden en Gereformeerden. isteiijioDen Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 rland p: Haagsche Comedie met „Zo ik iets nén. fl Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera, r en dCavalleria Rusticana" en galjas". en o! Diligentia, 8 uur. Rudy de Heus, piano. indelii| Willemskerk, Nassaulaan, 8.15 uur: de lijjoor van de Sixtijnse Kapel o.l.v. Dome- ^n<3jca Bartolucci. Apotheken di v Geopend spoedeisende gevallen [ooigracht 48, tel. 21060. Deze apotheek Wiseemt ook de dienst waar van apotheek ergadet van Breest Smallenburg te Leider- orp. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Misdaad chter het voetlicht (14 jaar); donder- op; Orfeu Negro (18 jaar). ido (2.30, 7 en 9.15 uur): De ijzer ter (alle leeftijden), uxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes zich verkopen (18 jaar); zondag, 5 uur: Jacht op dieven (alle leeftij- 1 i Boy's Big Band bestaat uit achttien muzikanten uit tal van bekende amuse mentsorkesten. die als hobby het spelen jazzmuziek beoefenen. Eind 1960 verenigden zij zich onder leiding van Boy Edgar in Boy's Big Band en tot hun eigen verbazing klonk het liefhebberij, samenspel zo voortreffelijk, dat al spoe- een radio- uitzending volgde. Arts Boy Edgar, de dirigent, is in het da gelijks leven arts. Hij leeft alzo in twee werelden, die hij zoveel mogelijk van elkaar gescheiden houdt maar die hij geen van tweeën kan missen. Hij diri geert niet alleen, maar maakt ook ai gementen en heeft verder de moeilijke taak zijn musici voor de repetities bijeen te krijgen. Dat laatste is altijd een inge wikkeld passen en meten, want alle Enige muzikanten van Boy's Big Band tijdens één van de schaarse repetities. Rechts bovenaan de arts-dirigent Boy Edgar kestleden zijn beroepshalve lid van een ander orkest en voor de repetities en uitvoeringen van de Big Band moeten zij maar net allemaal vrij zijn. De musici zijn onder meer afkomstig uit,The Sky- masters en The Ramblers. Een zo groot orkest dat enkel mo- derne jazz speelt, zou op een andere manier in Nederland niet kunnen bestaan. Het gaat alleen doordat de muzikanten hun broodwinning el ders hebben. In het normale geval zouden de kosten veertigduizend gul. den per maand bedragen en gezien de betrekkelijk geringe omvang van het belangstellende publiek zou de zaak op deze basis commercieel niet kunnen draaien. Het bevrijdingsconcert wil een kennis making met de moderne jazz zijn. De heer B. Bunders zal een korte toelich ting op de te spelen nummers geven. De organisatie berust bij K. en O., de Leidse Jazzclub en de Leidse Jeugd Actie. Cli risten vrouwen Zuid-W est In gezin en maatschappij heeft de vrouw eigen verantwoordelijkheid MET klem wees mevrouw C. J. Ooms-Vinckers uit Amsterdam gister avond in de Bevrijdingskerk de leden van de Ned. Christenvrouwen bond, afdeling Leiden Zuid-West, op de persoonlijke verantwoordelijk heid die de vrouw in het gezin en in de maatschappij heeft en moet waat maken. De vrouw bepaalt de status van het gezin en het is daarom be langrijk dat zij zich ontwikkelt, niet alleen met betrekking tot het intellect, maar vooral ook in de zin van begrip en wijsheid. Het is opvallend, dat van veel christelijke gezinnen zo weinig licht en hartelijkheid uitstraalt, terwijl dat juist wel het geval zou moeten zijn. IIRex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De mar let het ijzeren masker (14 jaar); don- erdag: Marteling van de nacht (18 jr.). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Junglecat alle leeftijden) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur)Het spook ian de opera (14 jaar). Tentoonstellingen Mevrouw Ooms. die in haar leven veel reizen naar andere werelddelen maakte en daar ook de buiten-christelijke hu welijken leerde kennen, besprak in haar causerie „Het moderne huwelijk" het polygame huwelijk (in zeer veel niet- oliristelijke cultuurpatronen nog steeds een gewone zaak), dat mede door het christendom langzamerhand werd gewij zigd in het monogame huwelijk in de westerse wereld. Door zijn physieke kracht had de man reeds in de oertijd een overwicht op de vrouw, die qua emotionaliteit en denk wijze niet minderwaardig, maar anders is geschapen. In het begin van de twin tigste eeuw, toen de emancipatie op kwam, leerden ook de mannen langza merhand dit feit onderkennen, doch zelfs thans komt het nog voor dat zij (doordat zij vastzitten in een denk- en gedragspatroon van duizenden jaren her) niet voldoende inzicht hebben in de eigen, gelijkwaardige persoonlijkheid van de vrouwen. De laats ben hebben daar eveneens schuld aan, daar ook zij nog i hun op- Tweeheid Zoals reeds de bisschop van Keulen bij de echtvereniging van Willem de Zwijger met Anna van Buren zei, is het huwelijk een tweeheid in een een heid. Overeenkomstig haar eigen per soonlijkheidsstructuur dient de vrou huwelijk, gezin en maatschappij haar verantwoordelijkheid te aanvaarden. Zij moet daartoe futiliteiten van zich afzet ten, redelijk leren denken en zich rich ten op haar roeping en taak. Vooral op sociaal en cultureel terrein kan zij zich nuttig maken, zij is daar zelfs nodig. Ten aanzien van de maatschappelij ke samenleving is het belangrijk dat zij zelfstandig haar keuze bepaalt in de politiek; in huishouding en gezin kan zij haar gaven ontplooien en betrekking tot het geestelijk leven van de kinderen dient zij zich ervan bewust te zijn een zeer belangrijke taak toebedeeld te hebben: het bren gen van het kind tot God, aldus vrouw Ooms. De vergadering stond onder leiding sn mevrouw G. A. J. van Daatselaar- Somsen, presidente. 7 Lakenhal, etsen Mare Chagall als 17"/^ Uchting van de Bijbel (tot 29 april). Boerhaavezalen, etsen, tekeningen, li- aquarellen van Fer Hakkaart ;'m 4 mei, 2—5 en 7—9 uur nm.) Lakenhal, werk leden „Ars Aemula Jaturae" (tot 21 april). J- Zwi Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- it 27. maandag en woensdag van 1 '-Guin*t 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag tot 5.30 uur; vrijdèg van 10 tot 5.31 ;EN ran 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 ten Ks> jeugdbibll0theek, leeszalen en bibllo- drs. tee* Reuvens, Plantage 6; maandag die bin dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woen® nder A|ag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en io€* vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd fan 680 tot 880 uur 's avonds j j H) Bijkantoor chr school Obrechtstraai folw. dinsdag en donderdag van 680- ffTEN uur nm. zaterdag 2—5 uur; jeugd: itrum i R.k. lyceum voor meisjes Gisteren heeft het architectenbureau H. A. van Oerlé, J. J. Schrama C. Bos namens het bestuur van Stichting St. Agneslyceum te Leiden openbare aanbesteding gehouden v het bouwen van een school voor m jes met 17 leslokalen, 3 vaklokalen, gymnastieklokaal, auia, kapel enz. de Kagerstraat. Voor deze aanbesteding kwamen 44 inschrijvingen binnen, waarvan enige ongeldig waren. De hoogste in schrijver was de N.V. Bovri, Santpoort met een bedrag van 2.310.000. De laag ste inschrijvingen waren afkomstig M. van Eek, Gemeren 1.925.000, firma Verdoes en Vooys, Katwijk aan Zee 1.925.000, Bouw- en aannemersbedrijf gebrs. Groenendijk, Gouda 1.919.000 en als laagste de firma Joh. Noorlander Zn. te Leiden met een bedrag 1.895.250. De raming werd niet bekend gemaakt De gunning is aangehouden. Zondagmorgen dienst Open-Deur-werk Zondag wordt voor het eerst 's mor gens een Open-Deur-dienst gehouden. Om negen uur in de Maranathakerk. Kortgeleden werd besloten naast de avonddiensten van het Open-Deurwerk Leiden ook enkele morgendiensten te verzorgen. Voorganger van zondag is dr. P. L. Schoonheim, die de hoopvolle ge dachten van de Bijbel over de toekomst zal bespreken onder de titel: „Dan moet vroeger opstaan". Een kwartet uit Leiderdorp, met - de bekende zangeres Rie Grims-Strootman. zal eenvoudige geestelijke liederen gen. Mevrouw Grims zal ook solo gen. 1. P. van der Valk. Boshuizer- kade 42. Leiden: 2. A. van Veen. Noordwijkerweg 25, Katwijk aan den Rijn; 3. A. Postma, Juffer- mansstraat 78, Oegstgeest. Jaarvergadering Leidse Reddingsbrigade Woensdag hield de L.R.B. haar jaar vergadering in Nieuw-Minerva. o.l.v. haar voorzitter, de heer* A. van Egmond. De opkomst was groter dan andere ja- Van de huishoudelijke zaken die op vlotte en prettige wijze werden afge daan, noemen wij de herbenoeming van de aftredende leden, mevr. J. G. de Beer, P. H. Stouten en de heer A. Zaal berg. Een vijftal leden werd als hulp- instructeur (-trice) aangesteld. Uit de verslagen van secretaris en penning meester bleek, dat de Brigade vele ac tiviteiten verzorgt, maar dat zonder sub sidie de mogelijkheden beperkt blij- De strenge winter heeft ook een ach terstand gebracht. Na de pauze werd de avond gevuld iet een interessante filmvoorstelling ver de zee. het werk der kustbrigades hulpverlening bij ijsongevallen. Het redden van de verdrinkingsdood met de meest uiteenlopende en ook moderne middelen kwam treffend naar vor K. en O.-concert in Leiden laatste concert in de meester- serie van K. O. Het R. Ph. O. con certeerde onder Eduard Flipse met een programma bestaande uit Wa genaars ouverture Cyrano de Ber gerac, Brahms' 2de pianoconcert en Dvoraks zevende symfonie. Drie ro mantische werken dus van kleurige orkestratie, die de dirigent zeker goed liggen. Misschien zouden we de volgorde liever hebben gewijzigd in Wagenaar-Dvordk-Brahms, want Bramhs' tweede concert vormt ongetwijfeld het zwaartepunt naar inhoud en vorm van deze trilogie. Hans Richter-Haaser beluisterden we te Leiden reeds herhaaldelijk en we maakten met geestdrift melding van zUn ongewoon briljante virtuositeit en zijn prachtige aanslag. Ook nu weer verblufte hij ons dooi de moderne Zig-Zag naaimachine fantastischI MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK Breestraat 171 N.R.V-Ieden reizen liever dan dat se vergaderen VAN de ruim drieduizend leden waren er gisteravond ongeveer negen tien aanwezig op de bij Van der Heijden gehouden jaarvergadering /an de afdeling Leiden van de Nederlandse Reis Vereniging. In het jaar verslag van secretaris M. Blitz werd herdacht het overlijden van de be stuursleden J. A. A. van der Horst en L. J. Mennes. Het ledental bleef ongeveer gelijk. De afdeling telt thans 3075 leden. Men kan met tevreden heid op 1962 terugzien, al is een opwekking tot grotere deelneming aan tochten en excursies geboden. monumentaal spel. door feilloze tech niek, en tevens door zeer rijk gescha keerde dynamiek Dit tweede concert van Brahms, da? 1881 het publiek te Boedapest reeds verbaasde, is een grandioze dialoog tus- :n orkest en solist: beide elementen jn even belangrijk en het komt hier in op een evenwichtige verhouding issen dirigent en solist. Reeds de inzet verraste door goede klankverhoudingen. In het andante werd sfeer van innige lyriek bereikt, het allegro appassionato klonk hartstochte lijk. de hoekdelen groots en toch be zonken. Flipse wist zich goed bij de splist aan te passen, de pianist van zijn kant maak te het de orkestleden niet te moeilijk door eigenzinnige tempi. Een ovationeel applaus volgde op deze indrukwekkende vertolking. De avond was ingezet met een kleur rijke verklanking van Wagenaars Cy- een suggestief, typisch laatroman- tisch orkeststuk, dat ondanks gebrek oorspronkelijke harmonieën telkens boeit ook wanneer men zich de lotgevallen van de gelijknamige hoofd persoon van Rostands bekende drama meer precies herinnert. De uitvoe- was uitstekend. t laatste gold niet overal voor Dvoraks 7de symfonie, al werd hier doorgaans een goed klankgemiddefde bereikt. Na zovele uitvoeringen van de Nieuwe wereld-symfonie deed het ons genoegen nu eens met deze on bekende symfonie kennis te maken. Het is uitstekend geschreven en ge orkestreerde muziek, goed van bouw vooral in het Beethoveniaanse eerste deel. Het poco adagio mist diepgang het scherzo vervalt wat in her halingen ondanks boeiende ritmiek (wisseling van 6/8 en 6/4, ontleend Tsjechische dansvormen). De fi nale brengt Dvoraks Slavische dan sen sterk in herinnering, naast Men delssohn en Schumann. Afgezien van genoemde slordigheden bij het inzetten hier en daar heeft de uitvoering ons zeker vreugde gegeven. waren daarin niet alleen, want na afloop weerklonk een langdurig applaus. Dr. J. van der Veen Penningmeester H. de Koning deelde mee, dat er eind 1962 een batig saldo was van f 134,17. Thans is er aanzienlijk meer geld in kas dankzij een ruimere bijdrage van het hoofdkantoor. Namens de kascommissie zei de heer S. Platteel het een vreemde zaak te vinden, dat de bestuursleden bij het bezoeken van filmavonden een rijks daalder presentiegeld krijgen. Hij had tegen het bedrag op 'zichzelf geen be zwaar, maar stelde voor het represen tatievergoeding te noemen. Aldus werd besloten In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Van der Horst stelde het bestuur tweede-voorzitter 3. Rooy kandidaat als voorzitter. Hij werd met algemene stemmen gekozen. In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer Mennes koos men ir. R. H. B. Lorrier. De nieuwe voorzitter zag zich ver volgens benoemd tot afgevaardigde naar de raad van afgevaardigden en de heref. Blitz en De Koning zullen zich als ver tegenwoordigers van de iafdeling Leiden NU KOPEN LATER BETALEN I PERSOONLIJKE LENING 1 naar de algemene vergadering mogen begeven. In de rondvraag werd de suggestie ge daan ook in Leiden een NRV-kantoor Op te richten Na de pauze vertoonde de heer Blitz een serie aantrekkelijke kleurendia's van Joegoslavië, een land dat als vakantie land thans erg in trek is. Ook werden kleurendia's van Leiden geprojecteerd, waaraan een wedstrijd Ruilavonden voor verzamelaars Voor hen die postzegels, oude munten, suikerzakjes, sigarenbandjes- lucifersmer ken en andere dingen verzamelen is er van volgende week vrijdag af regelmatig gelegenheid te ruilen. Op vrijdag 26 april kunnen de verzamelaars voor het eerst in Leiden in groten getale bijeenkomen ii één van de zalen bij de Koningskerk (achterin Koningstraat). Veertien dagen later, op vrijdag 10 mei. wordt de tweede ruilavond gehouden. De'bedoeling is op de tweede en vierde vrijdag van de maand een dergelijke gevarieerde ruilbeurs te hebben, waar iedere belangstellende van omstreeks half acht af terecht kan. Wel licht zal blijken dat deze gelegenheid een behoefte voorziet. Wegens ziekte van een der hoofdrol spelers kan de toneelavond van d« buurtvereniging Professorenwijk op woensdag 24 april in het Antoniusclub- huis niet doorgaan Een opvoering op nader te bepalen datum zal nog worden bekend gemaakt Industrieschap De Grote Polder ER gaat eindelijk schot komen in de plannen van het industrieschap „De Grote Polder", waarin de gemeentebesturen van Leiden en Zoeter- woude samenwerken. Dit kon de Leidse wethouder C. J. Picna, die voor zitter is van de raad van bestuur, gistermiddag mededelen tijdens een openbare vergadering van de industrieraad in de raadzaal van Zoeter- woude. De definitieve goedkeuring voor het eerste gedeelte van het plan is binnen en de dienst voor gemeentewerken van Leiden gaat nu een be groting opstellen voor het bouwrijp maken van dit 20 hectaren grote deel. Reeds dit jaar hoopt men van woorden tot daden te komen. Weliswaar is er een onteigeningspro cedure nodig om de gronden definitief in eigendom le krijgen slechts 3 hec taren van het bewuste stuk behoren aan de gemeente Zoeterwoude toe maar zodra deze procedure wordt ingezet en dat zal spoedig gebeuren kan het industrieschap al over de gronden be schikken. althans zo werd gistermiddag naar voren gebracht. De op de publieke tribune aanwezige betrokken grondeige naren bleken er anders over te denken Traag Deze openbare vergadering van de industrieraad werd gehouden op initiatief van de Zoeterwoudse wethouder P. van Hofwegen, die zich verontrust voelde door de trage gang van zaken tot nu toe en die zich afvroeg of bij inschakeling van het particuliere initiatief niet nog meer tijdverlies kan worden voorkomen. Uitvoerig gingen de heer Plena en bur gemeester J. A. Detmers op het bedoelde particuliere initiatief in. De Amsterdamse makelaar J. Kroese heeft namelijk met alle betrokken grondeigenaren een voor. lopig koopcontract afgesloten. De heer Piena zei het echter juister te vinden, dat het industrieschap zelf in de hand houdt wat en wie er op dc terreinen komen, terwijl hij zich kon indenken, dat een makelaar de grond graag zo duur mogelijk verkoopt zonder zich af te vragen wat er komt. Wij willen daar entegen rekening houden met de behoef, ten die er in Leiden en Zoeterwoude zijn, aldus de heer Plena. Burgemeester Detmers merkte op dat het tijdverlies is ontstaan door de be zwaren van de grondeigenaren tegen het uitbreidingsplan en hij kon niet inzien, dat door het in particuliere handen ge ven van de grond al hadden de eige- naars daar blijkbaar meer Interesse voor alles sneller zou zijn gegaan. Gegadigden tijdens de vorige vergadering niet de indruk te hebben gekregen, dat het in dustrieschap een andere koers moet gaan varen en dat de naar voren gebrachte factor ,,tijd" niet meer kan gelden het verleden. Spreker kon heel goed be grijpen, dat verkoop aan makelaar Kroese vlotter zou gaan maar of dit ln het belang zou zijn van beide gemeenten meende hij ernstig in twijfel te moeten trekken Bovendien vroeg hij zich af of bij het 'inschakelen van het particuliere initiatief men niet veel duurder uit zijn. De heer Van Hofwegen legde zich ten slotte neer bij de meerderheid en betekende dat een concept voor schriftelijk antwoord aan de heer Kroese werd aangenomen. Wel oefende de heer Van Hofwegen kritiek op de gevoerde grondpolitiek. Zijns inziens had de hele procedure die tot de Kroon toe leidde, voorkomen kunnen worden als een an dere grondpolitiek was gevoerd. Het ging er hem om, dat geen middel onbeproefd wordt gelaten om zo snel mogelijk tot handelen te komen. Aan het slot van de vergadering de heer Piena nog dat weldra moet v den begonnen met het bekijken van kwestie van de uitgifte der gronden. Er hebben zich al vele gegadigden gemeld maar eerst moet worden nagegaan, wie er nog interesse hebben en hoe aller belang zo goed mogelijk kan worden gediend. L.O.I. 40 jaar Dit jaar herdenken de Leidsche Onder wijsinstellingen het feit, dat veertig jaar geleden de basis voor dit bedrijf werd gelegd. De directie heeft gemeend dit op iste wijze te moeten vieren. De week maandag 29 april tot en met donder dag 2 mei is bestemd als feestweek voor alle L.O.I.-ers. Op maandag 29 april zal op een instuifavond in Den Burcht de ..L.O.I.-vrouwje van Ji^t jubiloprnjaar" worden verkozen. Donderdag 2 mei 'r' een puzzelrit en een feestavond i: Stadsgehoorzaal op het programma. Een hoogtepunt op de feestavond zal het optreden van Cilli Wang zijn. Er komt ook nog een voetbalwedstrijd. Wéér zo'n ongeëvenaarde Cosier- aanbieding, nu in schitterende pop lin jasjes voor jongens en meisjes. Zware rui tvoering, moderne wollen garnering op kraag en zakjes, leuk model. En de prijs.komt U maar kijken, U begrijpt niet hoe het mogelijk is. Prachtige popi In JASJES voor JONGENSen MEISJES Normale prijs 31.50. Nd,wrijf Uw ogen uit, 1 tot 6 jaar, ALLE MATEN Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. Vraagtekens bij optreden van Rie Grims en Jan van Weelden ln de Gereformeerde kerk te Leiderdorp woonden we gisteravond een jubileumconcert bij van Rie GrimsStrootman, sopraan, en Jan van Weel den, orgel. Dit concert gaven zij t.g.v. hun 20-jarige samenwerking als zangeres en organist. Een blik op het programma toonde aan, dat hier eigenlijk niet zozeer van een concert kon worden gesproken, maar veel meer van een accentueren van de beweegredenen die hen zo vele jaren deed samenwerken. In een gesprek, dat wij na afloop moch. ten hebben met mevr. Grims en de heer Van Weelden, kwam duidelijk naar ren, dat heel hun gezamelijk musici eigenlijk altijd sterk was gericht op de „evangelisatie". Zij hebben dit gedaan, omdat zij meenden dat door middel van het eenvoudige geestelijke lied de Blijde Boodschap zou kunnen worden gebracht aan diegenen die van het Evangelie zijn vervreemd. Met bet oog op deze achtergronden, verwachte de lezer dan ook nu van ons geen kritische beschouwingen omtrent de muzikale prestaties, althans niet tot in de Echter zij hier wel aan toegevoegd, dat het brengen van het evangelie door mid del van zang en muziek, beslist niet be hoeft uit te sluiten, dat de door begena- digde kunstenaars aan ons nagelaten wet ten daarbij worden gerespecteerd. Zonder in details te willen treden, moet ons toch wel van het hart, dat bij een confrontatie met het deze avond gebode. ne, wat de literaire en muzikale wetten betreft, zeer beslist vraagtekens moeten worden geplaatst, die hun oorsprong niet behoeven te vinden in een bepaalde op vatting. Het stellen van muzikale gaven In dienst van het Evangelie, geeft de ver. plichting de gaven, hoe eenvoudig ook, tot waardige 'dragers van dit Evangelie te maken. Dit is een niet zo gemakkelijke taak en het heeft zeker met „kunst" te maken. Aan de zang van mevr. Grims was hoorbaar, dat zij meende wat ze zong en daarom zal het velen hebben aangespro ken. Het orgelstuk „Prière notre Dame" van L. Boëllmann, deed bij de gekozen liederen wat erg wonderlijk aan. Een „gebed tot Maria", zomaar lussen deze evangelisatie-teksten in. was moeilijk te verteren, de typisch vorige eeuwse. In nige en door en door Rooms-Kathoiieke manier van toonzetten maakte het er niet gemakkelijker op. Wij rijn ervan overtuigd, dat Rie Grims en haar begeleider hoogstaande bedoelin gen hebben met hun arbeid, maar Iets meer objectiviteit ten aanzien van „het Evangelie" zal het niveau der aangewen de middelen zeker gunstig kunnen be- invloeden en dan wensen wij deze twee mensen nog vele jaren van gezegende arbeid toe. Tot slot geven we hier nog het pro gramma van gisteravond: 1. Inleidend or gelspel; 2. zang: „Vergiss mein nicht" en „Mein glaubiges Herze" van J. S. Bach; 3. orgel: Jesu Joy of man's desiring, J. S. Bach; 4. zang: „Sei stille dem Herrn", Mendelssohn, „Gelobt sei Gott", H. Rei- mann, „Kom. kom zet uw harte". Handel; 5. orgel: Priére a notre Dame, Toccata van L. Boëllmann; 6. zang: „Wiegedeun- tje", „Madonnakindje", „Zonnelied" van Cath. v. Rennes; 7. orgel: Achter Hem aan; 't Scheepke onder Jezus hoede, Jan Zwart; 8. zang: „Als ik zing van mijn Heiland", „Ja, ik volg U"; 9. orgelimpro visatie over: Van U wil ik zingen; 10. zang: „Fluistering der hope", „Een Ko ninklijk Kind"; 11. Slotwoord door ds. J. Banga; 12. improvisatie op: 'k Wil U o God Mijn dank betalen, Jan van Weelden. Adr. Blankenstcin. Lust rum toneel heden avond op televisie Vanavond zal in het A.VJt.O.-televisie. programma „Rooster" een fragment te zien zijn van het toneelstuk ,,La dame de chez Maxim" van G. Feydeau, dat ter gelegenheid van het veertiende lustrum der R.K.S.V. ,,Sanctus Augustinus" wordt opgevoerd. Het toneelstuk zal ook voor de Leidse burgerij worden gespeeld, en wel op 28 april, 's avonds om 8 uur in de Schouw burg, Oude Vest 43. De regie heeft Hans Croiset. Plaatskaarten voor deze voor stelling zijn verkrijgbaar op Rapenburg 24 of telefonisch te bestellen (21531). Behalve een fragment uit het lustrum- toneelstuk waarin Agatha Croiset, Nob Smeele en Frans Jansen spelen, wordt in de tv.-uitzending een demonstratie gege ven door de klassieke dansgroep van Augustinus onder leiding van de heer Castelein. Een cabaretliedje van de lus trumgrammofoonplaat wordt dan ten ge. hore gebracht. Jaarvergadering LZC Onder voorzitterschap van drs. J. P van der Reyden heeft de Leidsche Zwem- club gisteravond in haar clubhuis aan de Ruime Consciëntiestarat de jaarlijk se algemene ledenvergadering gehou- 'aar 's g°ed geweest voor de LZC. De hoogepunten waren onge twijfeld de oprichting van een hand- balafdeldng en de opening van een eigen clubhuis. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter en enkele ..hamerstukken' volgden de jaarverslagen van de secra- ei} penringmeesteresse. waar bij bleek dat de vereniging goede pres taties heeft geleve-d. Bovendien zijn 124 7wemdiploma's uitgereikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3