Heldereerlijk en penetrant Leidse chr. gereformeerden worden mooi orgel rijk Ook gaat men over tot ritmisch psalmzingen De Keukenhof haalde de zesmiljoenste binnen Meisjesvakschool houdt fleurige expositie Lichtweek Leiden mag niet verloren gaan JïIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 APRIL 1963 v^iAgenda voor Leiden en Den Haag kruk Woensdag Vakschool voor meisjes, Rapenburg S, 2.30-4.30 en 7-9 uur nm.: Tentoon- lelling, openbare lessen en modeshow. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 jur: Ned. Comedie met „Mary Mary". Gebouw K. en W., 8.15: Residentie-Or- :est o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. lansheinz Schneeberger, viool. Donderdag Louise de Coligny-H.B.S.. Zweiland- )an, 7.30 uur: Opening instructiebad. Reboboth, 8 uur: Veron. L. Ongkie- jong over: „Mengen en moduleren". Middelstegracht 91, 9-12 en 2-4.30 uur: jb.c.-onderzoek. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds. J. A. imink. Den Haag, Kurhaus Paviljoen, 8 jur: Fièsta Gitana. I Zaterdag Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Es- latement van den Visscher" en „Impro- isatie"; 8.15 uur: Haagsche Comedie pet „Venus bespied". Apotheken t deiGeopend v00r spoedeisende gevallen: .pentraal Apotheek, Breestraat 74, tel. Tj)552. Apotheek R. van Breest Smal- nderinburg te Leiderdorp is geopend. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: Moordver- ontoJaal- 14 jaar. j Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Eddie schiet V Tiet scherp, 14 jaar. delen Luxor. 2.30, 7 en 9.15 uur: Voor het 3rtel4taar der liefde, 14 jaar. :_i !Rex. 2.30. 7.15 en 9.15 uur: De duivelse TT. Mabuse, 18 jaar; donderdag: Mikkie lp Hawaii. Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Als twee urensjruppeis water, 14 jaar. even! Trianon, 2 en 7.30 uu: idoVen)e wind' 14 'aar' zaken' Tentoonstellingen lakenhal, etsen Mare Chagall als ver- steerr)uchtin§ van de BiJbel <tot 2? april), n de| Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier Ne-ils motief in de antieke kunst'" (tot 3 juni). Aademiegebouw, Jan Wolkers, sculp- achruur> schilderijen', tekeningen (tot 12 lodza^PciH* ;hoefl Lakenhal, werk leden „Ars Aemula verilaturae" (tot 21 april), ndoe- Leeszaal en bibüotheek Reuvens, Bree idiffe-ttraat 27, maandag en woensdag van I niliei^ot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van e or? tot 5-30 uur; vaD 10 tot 530 en ran 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uui 'eder- Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio- lerinjtheek Reuvens, Plantage 6: maandag ïidingjj, dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens en zaterdaS van 12 tot 4.30 uur er voor-prÜdag (speciaal voor de grotere jeugd ver-van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds reini- Bijkantoor chr school Obrecbtstraa' beervolw. dinsdag en donderdag van 6.30- -s uur n.m zaterdag 25 uur: jeugd: elk* Woensdag 25 uur. 5 Bestuur S.S.R. I Het Bestuur der Societas Studiosorum m feeformatum Lugdunensis heeft zich irvol-jyoor 1963-1964 als volgt samengesteld: H. Alblas, Praeses; mej. A. W. Swane- s hijWeld, Ab-actis; B. Glaubitz, Quaestor; Ikun-jM. Stol, Assessor I; T. A. Nijenhuis tand-' hij: Gejaagd door TNE heren Buurman en Overduin, organisten van de Leidse Chr. gerefor- meerde kerk, zijn enthousiast over hun nieuwe orgel, dat denkelijk over twee a drie weken officieel in gebruik zal worden genomen. Ze ver telden ons erover, op de galerij, bij de verrolbare speeltafel, uit de volheid van hun hart. De gemeente is echt gelukkig met de prachtig gerestaureer de kerk en nu nog daarbij met het schone orgel. Jarenlang was het met het oude instrument al sukkelen geweest. Tot het niet langer meer ging. De organisten konden toen, met klem van redenen, de kerkelijke financiële commissie van de restauratic-noodzaak overtuigen. Het wrakke orgel had twee-en-veertig jaar dienst gedaan. Uit een Duitse r.k. kerk (in Bocholt) afkomstig, namen de Leidse chr. gereformeerden het in 1920 over. De bouwer is onbekend. Vroege', kochten vele gemeenten tweede-hands orgels en dan vaak van de roomsen, die zélf een nieuw instrument lieten bouwen Men was al bly, als het geen kneusje was. Vóór 1920 had de gemeente van de Steenschuurkerk (Opstandingskerk) het jaren lang met een heel klein mecha nisch orgeltje moeten stellen. Dat werd toen aan de chr. gereformeerden vaD Den Helder overgedaan. De verleden jaar te hulp geroepen adviseur Chris Hanegraaff velde over het oude orgel een ronduit vernietigend oordeel. Hy achtte het totaal onbruik baar voor de eredienst, laat stain voor het concertspel. Ook voldeed de klank geenszins aan het ideaal van onze tijd. De dispositie telde niet minder dan acht strykregi3- ters en de firma, die het orgel in 1920 plaatste, had het bovendien nodig ge vonden, nog eens extra romantisch te intoneren. Achteraf is gebleken, dat deze handelwijze niet strookte met de oor spronkelijke bedoeling van de bouwers In het voorbygaan hadden de opstellers ook nog voor een plaatsverandering Opleiding komt tot gezinsverzorgster steeds van pas je het beroep van zinsverzorgster? Omdat het een doel heeft: een gezond gezinsleven in stand houden of herstellen. Ze is geen dienstbode, geen werkster, maar iemand die de belang rijkheid leert zien van een goed gezinsleven. Daarom staat ze niet in dienstbetrek king tot het gezin waar z< hulp geeft, maar is zij in dienst van een instelling voor gezinsverzorging, haar uitzendt, en die haar begeleidt. Om haar beroep goed te kunnen uitoefenen gaat ze zes maanden in een internaatsopleiding, waar ze leert met jonge mensen om te gaan en zich aan te passen. Daar wordt ze als jonge vrouw ge vormd voor het beroep en krygt ze een ontwikkeling die haar hele leven van pas komt. Ze krygt een geestelyke vor ming, een culturele, een sociale, een pedagogische en een vorming tot huis- w. Na het internaatshalfjaar begint de stage, waarin ze een salaris krygt volgens ryksregeling. Aan het einde van het stagejaar ontvangt ze het diploma, geregistreerd door het Departement van Maatschappeiyk Werk. De opleiding van een gezinsverzorgster is ook een voorbereiding voor het hu- Welyk. Wil men een gezond gezinsleven op bouwen, dan moet men zich voorberei den voor een huwelijk. Professor Ban ning verstaat onder een gezond gezins leven: een levensgemeenschap vaD ouders en kinderen, die wordt geken merkt door lichamelijk, geesteiyk en 'Maatschappelijk welzyn. Ia deze tyd is dat niet eenvoudig. De veiontwoordelykheid voor het gezin schuift meer en meer naar de schouders van de vrouw en zc moet steeds beter (maar ook anders) gericht zyn wil ze haa; taak goed vervullen. De vrouw is geiykwaardige partner van de man en daarmee staan er twee kapiteins op hel schip van het gezinsleven. Dit alles vraagt inzicht en aanpassing. Steeds meer komt het accent te liggen op de opvoeding en begeleiding van de kinderen. De grote verandering in de gezinsstructuur vraagt een vernieuwd inzicht, nieuwe levensnormen een we ideologische gerichtheid. Hierover leert de gezinsverzorgster nadenken de opleiding. Gaat ze daarna dan kan ze deze gedachten trachten te passen in eigen gezin. De grondslag voor een gezonde slaat is een goed ge zinsleven. Inlichtingen Om velerlei redenen is dus het beroep van gezinsverzorgster een mooi beroep. Meisjes van ruim achttien jaar, die er voor voelen hun werk te zoeken in de dienst voor de naaste, kunnen zich om inlichtingen wenden tot de Interkerke- ïyke Opleidingsschool voor gezinsver zorgsters van de Stichting Interkerke- lyke Gezinszorg. Het internaat is geves tigd aan de Rynsburgerweg 86. telefoon 01710—53336. Officieus gebruik Het niet eenvoudig, een ge schikte restaurateur, of liever: bouwer te vinden. Dit instrument, gecontrueerd volgens het pneumatische systeem, moest ook zo worden herbouwd, daar groot aantal pypen behouden kon blijven. Deze pypen pasten namelyk ander systeem. Nu wordt e- tegenwoordig meestal volgens het me chanische gebouwd, zodat naar een op het pneumatische (elektrische) systeem gespecialiseerde restaurateur moest wor den gezocht. Aan de firma Fonteyn en Gaal te Amsterdam werd, na verschei dene door haar gebouwde orgels be luisterd en bespeeld te hebben, door Ie commissie ten slotte de opdracht 'erleend. Zoals reeds verteld, was een groot deel van de pijpen nog in goede staat: ook de motor kon worden overgeno- t. In augustus 1962 werd het oude orgel weggehaald. Het was aan kelijk de bedoeling, voor de kerst dagen klaar te zijn, maar door 0 grote drukte in het bedrijf en trage afleveringen is daarvan niets geko men. Tegen de zin van de organis ten is het lang niet voltooide orgel op de tweede zondag van januari (met vijf pijpen) toch maar officieus in gebruik genomen. Maar nu ziet het er werkelyk uit, dat de gemeente over een paar weken het instrument in volle glorie het eerst op een officiële avond spel en zang zal kunnen beluisteren. Natuurlyk zullen de adviseur en beide organisten dan hun medewerking verlenen. De akoesliek van de kerk is uitste kend en we hebben ons ervan kunnen overtuigen, dat de orgelklank, althans de lege ruimte, bijzonder goed 1 neert. Verder zullen de bespelers zich aan de omstandigheden (gehele of ge deeltelijke bezetting, winterjassen, zo merkledij, enzovoort) zoveel mogelijk moeten aanpassen. Ze zullen ook moeten wennen het elektro-pneumatische systeem, dat de organist het gevoel geeft, de klank minder vast in de hand te hebben. Hel geluid lykt kwetsbaarder, elke fout ls Het timbre van de registers is helder, eerlijk, niet scherp, maar edel; de klank is doorzichtig en penetrant. Het ls een genot, naar deze fraaie stemmen te luis- De dispositie Manuaal I Prestant 8' Bourdon 8' Octaaf 4' Roerfluit 4' Quint 2 2/3' Octaaf 2' Mixtuur 2', 4—6 Holpijp 8' Salicionaal 8' Prestant 4' Nachthoorn 4' Vlakfluit 2' Quint 1 1/3' Scherp 4-sterk Sesquialter 2 st Hobo 8' Pedaal Subbas 16' Gedekt 8' Prestant 8' Octaaf 4' Bazuin 16' Schalmei 4' door ee (op verzoek van organist Buurman gehandhaafd). Trompet 8' Manuaal II Prestant 8' De tongstemmen hebben kruisje aangeduid. Er zyn koppels manuaal 1II, ook II—I. Het pedaal kan by overgang van het volle werk naar II automatisch worden uitgeschakeld. Verder besta3t er gelegenheid tot één vrye combinatie Het tweede manuaal is in een zwei- kast geplaatst; er is een tutti-trede (in schakeling volle werk) en een tremu lant op het bovenklavier. De dispositie verschaft de speler vele mogelijkheden; hij kan behalvo Bach en Handel ook Franck en andere Franse componisten op bevredigende wijze vertolken. Sprekend front By het intoneren werd het oude pyp- werk aan het nieuwe aangepast. Het front is geheel sprekend; er is een vol ledig prestantenkoor. Klavieren en pe daal hebben samen een omvang van C- contra tot g3. De speeltafel staat door een kabel met het orgel in verbinding; hy kao wens worden verrold. Maar de plaats links, dus van beneden af gezien, rechts van het orgel, vinden de orga nisten toch wel uitzonderiyk goed. Even voor de ingebruikneming wordt het ritmisch psalmzingen, op wens van de gemeente zélf, ingevoerd (met Pasen), Dit betekent natuurlijk een grote verbetering, die door het nieuwe orgel nog te luisterrijker zal uitkomen. Tenslotte zal het de gemeente onge- twyfeld interesseren, enkele byzonder- heden over de organisten te vernemen. Beide spelers zijn (bedreven) ama teurs. De heer W. Buurman, bloemist winkelier te Oegstgeest, heeft gestudeerd by de heer Van Leeuwen, organist van de Leidse Hervormde Oosterkerk; zyn secundus, de heer P. M. Overduin, groot handelaar in textiel, deed dat onder leiding van Adriaan Blankenstein (Pie terskerk). Hy heeft nu geen tyd, maai is vast van plan, weer met de studie t< beginnen. De beide organisten, die voor- treffelyk samenwerken, zyn, qua instel ling, tegenpolen; de heer Buurman denkt en voelt in muzikale zaken romantisch, de heer Overduin modern. Zy waarde ren echter eikaars opvatting. En de ge meente profiteert van het verschil, om dat hierdoor de aandacht voor het orgel spel levend blyft. Johan van Wolfswinkel Zoekt u een GERO-CASSETTE van ƒ40,— of ƒ400,—. De Gero Specialist. v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. Chr. overheidspersoneel bijeen Weinig belangstelling voor telefonie-avond Voor slechts een elftal bestuurs-) leden der afdeling Lelden van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel en de Vak groep P.T.T. sprak ir. E. Rysdorp uit Schiedam gisteravond In het gebouw chr. sociale belangen te Leiden. Ir. Rysdorp, die ingenieur is by de centrale afdeling Telefonie der P.T.T. had zijn onderwerp getiteld: „De moderne ont wikkeling van de internationale tele communicatie" en hij ging in het b\I- zonder in op de telefonie in binnen- en buitenland. -Na de uitvinding van Bell is er op het gebied van het telefoneren (ofte wel spreken) een voortdurende ontwik keling aan de gang geweest. Een door concurrentie geplaagde begrafenisonder- T legde de grondslag voor de he- aagse kiesschijf, die de aanwezig heid van een telefoniste bij het leggen ïen verbinding overbodig maakt. De automatisering van het telefoonbedrijf daarmee een aanvang. Ons land is thans in 22 telefoondistricten vereled. el kmte een eigen districtscentrale. De vroegere aan palen bevestigde te lefoondraden werden vervangen door kabels en naar mate de gesprekfsfre- quentie toenam, werd ook de capaciteit de kabels vergroot, waarbij ver sterkers nodig werden. Ter illustratie hiervan vertelde de heer Rysdorp, dat 36 nog slechts 2 gesprekken tegelijk door twee draadjes konden „vloeien" terwijl dit aantal dank zy de eltktro- thans 120 bedraagt Dan is er nog cente ontwikkeling van de telefonie met behulp van straalzenders. Ir. Rijsdorp vertoonde ter toelichting a's. De avond stond onder leiding van de heer W. J. Loeve, voorzitter van ge noemde Leidse afdeling, die zijn teleur stelling uitsprak over de bijzonder ma tige belangstelling. ACADEMISCHE EXAMENS B P L Stal ('s-Graven- scheikunde: de heer A H Hul- sociologie. Met ballonnen en toeters termiddag omstreeks kwart over drie bij de ingangspoort van De Keu kenhof te Lisse gewillig door burgemeester mr. T. J. M. de Graaf op het paard van gravin Jacoba van Beieren tillen. Daarmee begon het gezellige kinderfeest ter gelegenheid van het feit, dat het in een donkerblauwe trdi geklede knaapje de zesmiljoenste bezoeker van het vermaarde bloemen- park was. Kennelijk genietend reden Edward (met ballonnen, vlaggetjes en toeter in de armen) en de gravin voorafge gaan door een schildknaap stapvoets het theehuis, waar de zesjarige jongens en meisjes uit de acht bollen- gemeenten (Hillegom Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noord wij kerhout, Sassen- heim. Voorhout en Warmond) met toe- tertjes, vlaggetjes en ballonnen de door uitgenodigde en toevallige Keukenhof bezoekers gevormde stoet met gejuich 1 getoeter ontvingen. Samen met de gastvrouwe maakte Edward een levensgroot geel paasei open, waaruit een zwarte 6peelgoedpoedel voor de feesteling kwam. De heer en mevrouw Steurs ontvingen een envelop met inhoud, waarmee zy een échte hond voor hun zoontje gaan kopen. Het Keukenhofbestuur was daarmee nog niet klaar met geschenken geven: alle zesjarigen (getooid met kleurige feestmutsen) kregen pakketjes met snoep en in het theehuis werd hun een feestprogramma aangeboden. De onge- veertig peuters vermaakten zich een buiksprekersvoorstelling en een poppenkastverhaal (door poppentheater Frank Kooman uit Den Haag), wat werd afgewisseld met glaasjes limonade en porties ys. Zonnewijzer La-ter op de middag om vyf uur stonden burgemeester De Graaf en en kele autoriteiten uit de Horecaf-wereld geschaard om een zonnewijzer op het terras achter het grote paviljoen van De Keukenhof. De zonnewijzer was een ge schenk, dat aan de (overigens nog niet in uitbundige bloei staande) bollentuin werd aangeboden door de Horecaf uit erkentelykheid voor het feit dat het OM te laten zien dat de duizend leerlingen (vijfhonderd overdag en een even groot aantal 's avonds) van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg zich niet alleen bekwamen in wassen, koken en naaien (en dan nog vaak hoè), wordt ongeveer eens per drie jaar in de school een ten toonstelling gehouden. Gisteren en vandaag konden ouders en andere be langstellenden zich dan ook op de hoogte stellen van velerlei facetten van de „huishoudschoolwereld"; op de bijzonder goed verzorgde tentoonstel ling waren de resultaten te zien van „gewone" en „fijne" kokerij, naaien, stofversieren, tekenen, handenarbeid en algemeen vormend onderwijs. Met foto's, plakplaten en tekeningen werden gymnastiek-, muziek- en zieken- verzorgingslessen uitgebeeld, 'n kraamp je op de eerste verdieping duidde de op leiding voor leerling-verkoopsters aan, in de tearoom zorgden inrichtingsassis tenten en leerlingen van de „primaire" opleiding (grondslag voor o.m. kinder- verzorgsters. costumières) voor zelfver vaardigde lafenis en andere lekkernijen, de assistenten en naaisters voerden gis teravond (en vanavond) een maskerspel ep, 's middags waren er openbare lessen en 's middags en 's avonds toonden de leerlingen zelfgemaakte kledingstukken op de modeshow Wij zagen op de show (waaraan ook leerlingen van de Leidse ambachtsschool hadden meegewerkt, oun. door het ver vaardigen van een echt plankier en de installatie van licht- en geluidsbronnen) een snoezige effen rode pantalon, ge combineerd met een geruit jakje, enkele zomer- en wintermantels, knap gemaakte deux-piéces, een complet van nylon cloqué duster met nachthemd, een an tracietkleurig strand- en boulevarden semble met talloze variaties, gezellige zomerjaponnetjes en leuke blouses met ruches. Werkstukken waarop de leerlin gen (en hun ouders) terecht trots kun nen zijn. Ook de leerkrachten kunnen met vol doening gewagen van deze kleurige ten toonstelling, waaraan de leerlingen zelf spontaan zoveel deden. De verscheidene lokalen waren nu eens veranderd in een gezellige meisjeskamer, een eethoek mei feestelijk gedekte tafel voor een diner- tje, een stylvolle etalage van een mode magazijn, dan weer in een verzamel plaats van allerlei kleurige handenar- beid-resultaten. voorlichtingsmateriaal, scripties en fotopanelen. Zoveel moge- Lijk hebben de leerlingen zelf ook de inrichting van de tentoonstelling ver- Al met al beantwoordde de expositie (die vanavond nog van zeven tot negen uur is te bezichtigen; kleine kinderen worden in een crèche bezig gehouden) aan het doel: zij gaf een goed overzicht van wat men op een vakschool voor meisjes kan Ieren (sinds een jaar ook hulp aan bejaarden) en van wat men met het geleerde kan maken en doen. Voor het eerst gaat men in september beginnen met een oriëntatieklas, waarna de meisjes kunnen doorleren voor in- richtingsassistentc. kinderverzorgster of kolonieleidster. Voor de oricntatieklas is een ulodiploma, een bewys van over gang van de derde naar de vierde klas van het ulo of een bewys van over gang van de tweede naar de derde klas van de middelbare school vereist. RADIO TELEVISIE GANGETJE 12 de park van Jacoba van Beieren veertien tentoonstellingsjaren een toe ristische trekpleister van formaat is geworden. Leids biochemicus promoveerde in Oxford Aan de universiteit van Oxford is tot doctor of philosophy gepromoveerd do heer Carel Mulder op een proefschrift ..The synthesis of vitamin b-6 by micro organisms". Promotor was prof. D. D. Woods. De onderzoekingen, hoe bacte riën vitamine b-6 uit eenvoudige grond stoffen opbouwen, werden door dr. Mul der uitgevoerd op de Microbiology unit van het Department of biochemistry in Oxford. De heer Mulder werd tot zijn 6tudie- verblyf in Engeland in staat gesteld dank zy een stipendium van de Neder landse organisatie voor zuiver-weten- schappelijk onderzoek en door steun van de British Council, het Prins Bernhard- Fonds, het fonds Harald Quintus Bosa en het Van Vollenhoven-fonds der rijks universiteit in Leiden. De heer Mulder is werkzaam aan het laboratorium voor toegepaste enzymolo gie en radiobiologie alhier. Jaarvergadering van huiseigenaren De Leidse Bond van Huis- en Grond- eigenaren heeft gisteravond in de grote zaal van restaurant Van der Heyden zyn voorjaarsledenvergadering gehouden. In zyn openingswoord gaf voorzitter J. van Iterson een beschouwing over het zyns inziens nog altijd slepende huurvraag- stuk en de stijgende onderhoudskosten. Hoewel veel tegenstand wordt onder vonden tegen een nieuwe huurverhoging sprak hij zijn voldoening uit over het feit. dat steeds meer prominente figuren gaan inzien, dat de verhouding tussen huren en onderhoudskosten niet al te scheef moet worden getrokken. Uit het jaarverslag van secretaris P. C. A. ten Broek, bleek dat de Leidse Bond een actief jaar achter zich liet. Er zijn thans 957 leden met een totaal van ruim 9600 ingeschreven woningen. Het jaaroverzicht van penningmeester A. P. de Rooy gaf eveneens reden tot tevredenheid. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren Ten Broek en H. Verbeek bij acclamatie herkozen. Daar de heer L. Zitman regelemenitair niet herkiesbaar was, werd in zyn plaats op voordracht van het bestuur eveneens bij acclamatie de heer G. Vogelaar tot algemeen bestuurslid gekozen. T7"OOR de afdeling Leiden van do Kon. N'ed. Middenstandsbond zette de nieuwe gemeentesecretaris van Leiden, dr. J. van de Poel, gisteravond in restaurant Van der Heyden uiteen wat er allemaal moet gebeuren voor dat ingrijpende maatregelen in het stadsleven-op-de-weg tot stand komen. Een lange procedure is dat, die de leden echter de overtuiging heeft ge geven, dat allerminst lichtvaardig met de belangen van de burgerij wordt omgesprongen. Dr. Van de Poel be schouwt Leiden als een stad met pers pectief. In zyn openingswoord sprak de voor zitter van de afdeling, de heer W. Zwart, als zijn mening uit, dat de zaterdag als koopdag moet worden gehandhaafd. De heer J. H. van der Kloot meldde in zijn jaarverslag een ledental van 183. De omzetten van de middenstand zijn in het algemeen rcdelyk geweest. Er waren echter hoge bedryfskosten zodat het resultaat minder gunstig werd. De heer Van der Kloot riep de leden op aan de Lichtweek deel te nemen. Dit evene ment mag niet verloren gaan. Naar het congres in Utrecht op 7 en 8 mei hopen de heren Van der Kloot, De Ren en Bnlkestein te gaan. De heer Zwart blijft nog een jaar voor zitter, aangezien volgend jaar het gou den jubileum van de afdeling zal wor den gevierd. De heren Blitz en Susan werden als bestuurslid herkozen. Tweede penningmeester A. Kors meld de een nadelig saldo van f 686. In kas is evenwel byna L 6000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3