uw eigen fijne Paaskeuken Culinaire topconferentie geeft ideeën voor 11 beroemde chef-koks schenken u liun lekkerste zuivel-recepten r f In Kasteel-Hotel De Hooge J uursche hebben 11 groolmeesters-van-cle-fijne-keuken overlegd welke originele zuivel-recepte kunnen wij bedenken - niet te duur en niet te moeilijk - die de huisvrouw met Pasen in haar eigen keuken kan maken Er gepraat, gemengd, geroerd, gekookt, geproefd. En hier ziet u de grote gala-foto, waarop de conferentie haar resultaten etaleer 11 bijzondere lekkernijen, bedoeld en bedacht voor üw keuken, üw Paastafel. Hieronder vinclt u cle recepten, voor 4 personei GEFOTOGRAFEERD IN KASTEEL DE HOOGE VUURSCHE DOOR PAUL Hl Staand van links naar rechts: chef-kok A. A. Baede van Restaurant RoyalArnhem chef-kok E. G. Schwab van Hotel „De Hooge Vuursche", Baarn chef-kok J. H. Clements van „Auberge de Kievit", Wassenaar J chef-kok J. A. Zwennis va Restaurant Queen's Garden", Den Haag chef-kok G. J. Kamps van Restaurant „ie Fin Bec", Utrecht chef-kok G. J. Krielaart van de K.L.M. chef-kok F. H. van Meekeren v.h. van Restaurant „Brinkmann", Haarlem. Zittend van links naar rechts chef-kok H. Andeweg van Hotel „Cocagne", Eindhoven chef-kok P. H. Minderman v.h. van „Carlton", Amsterdam maitre-rótisseur H. F. Wunneberg van „De BoerderijAmsterdam chef-kok M. J. van Eek van Restaurant Park-HotelRotterdam 1 Eier-B vvarois door chef-kok M. J. van ECK 18 1. slagroom stijfslaan, 4 blaadjes geweekte gelatine in 1 dl bouillon oplossen. 6 hardgekookte eieren met een vork fijn maken en tezamen met 1 lepel fijn gesneden bieslook door de bouillon roeren en daarna door de slagroom scheppen en met zout, peper en paprikapoeder op smaak afmaken. In beboterde kopjes eerst een plakje hard gekookt ei leggen, hier de eier-bavarois op doen en stijf laten worden. De puddinkjes op een schoteltje keren, er sterrekers omheen leggen en garneren met schijfjes radijs. Feestelijk, bij 't Paas-ontbijt! 2 Paaskaasmandjes door chef-kok F. H. VAN MEEKEREN Van A kg. bloem, 3 dl melk, 20 gr. gist, 10 gr. zout, 250 gr. boter en 10 gr. suiker een gistdeeg maken en in 4 balletjes verdelen. 10 minuten laten rijzen en ieder balletje daarna uitrollen tot een lapje van plm. 3/4 cm. dikte. Met een glas of kom metje een cirkel (dit wordt de bodem) hieruit steken en van de rest van het deeg een rol maken die met wat water als rand op de bodem wordt vastgezet. De mandjes worden nu gevuld met een mengsel van 100 gr. geraspte kaas, 2 eierdooiers, A dl. room en peper en zout naar smaak, de randen met ei bestreken en de mandjes in plm. 20 minuten in een matig hete oven gaar en goudgeel gemaakt. 3 Soufflé au Fromage Hollandais door chef-kok P. H. MINDERMAN 60 gr. boter laten smelten, 50 gr. bloem erin strooien en er met 2A dl. melk onder voortdurend roeren op een niet te groot vuur, een glad gebonden saus van maken. Met peper en zout op smaak maken, 10 gr. boter en 4 eierdooiers van het vuur af erdoor kloppen en er daarna 3 stijf- geslagen eiwitten en 100 gr. geraspte kaas door scheppen. Beboterde en met geraspte kaas bestrooide soufflé potjes voor 2/3 met dit mengsel vullen, in een matig hete oven in 20 minuten gaar en goudgeel maken (ovendeur 4 Kervelsoep Specfale 5 Zalmcocktail door chef-kok A. A. BAEDE Van 30 gr. boter (natuurlijk echte roomboter), 30 gr. bloem. 3/41. kalfsbouillon en 2 dl melk een glad gebonden soep maken. 2 eierdooiers losgeklopt met 1 dl room, 50 gr. geraspte kaas, 50 gr. gehakte kervel erdoor roeren, de soep met iets zout en peper afmaken en in borden opdoen. Op de soep voorzichtig een gepocheerd ei leggen, waarop tijdens het pocheren geraspte kaas is ge strooid en waarop tot slot als garnering een plakje gevulde olijf of radijs wordt gelegd. Kaascroutons erbij serveren. door chef-kok J. H. CLEMENl 1 pakje monchou vermengen met li dl. room, 1 lepel sherry, enkele druppels citroensap, zout, wat bies look of iets rauw geraspte vii. De zalm van de graatjes ontdoen, in stukjes verdelen en over 4 cocktail-glazen verdelen; een klein blik zalm is voldoende. De saus over de zalm gieten en enkele uren goed in laten trekken. De oppervlakte daarna met wat papriki poeder bestrooien en een uitgetand schijfje citroen insnijden en om de rand van het glas schuiven. 6 Carré Suisse door Maltre-Rótisseur H. F. WUNNEBERG Van een mooi stuk varkens- of kalfsrib de rib-uiteinden schoon krabben, het ribvlees tussen de ribben insnijden, het ribstuk zouten en in ruim boter in plm. 1 uur gaar braden. In de sneden afwisselend een plak belegen Goudse kaas en ham zetten (liefst gesneden in de vorm van een halve cirkel). Het vlees nu nog kort onder de grill zetten of in een goed gesloten pan laten sudderen tot de kaas zacht wordt». Het vlees opdoen, iets van de jus (afgemaakt met wat madeira) erover grieten en op iedere rib een manchetje steken. 7 Monchou Cabillaud door chef-kok FT. ANDEWEG 2 mooie kabeljauwfilets zouten en in 50 gr. boter gaar smoren of in water gaar koken, op een langwerpige schotel leggen eri bedekken met een roomsaus die bereid is door 2\ dl. koffieroom met het sap van een A citroen te vermengen en met iets zout op smaak af te maken. Over het midden een reep van stukjes gerookte zeezalm leggen. Op de rand van de schotel nestjes van aardappelpuree spuiten, deze met een plakje zeezalm voeren, hierin monchou vermengd met gehakte bieslook en iets zout spuiten, op de vis ook enkele rozetten monchou en tussen de nestjes in nette, stapeltjes gaar gekookte en met wat peterselie bestrooide worteltjes leggen. 8 Oeufs Pochés Kernhem door chef-kok G. J .KRIELAART 4 eieren pocheren in heet water met een scheutje azijn. A fijn gesnipperde ui en 50 gr. champignons in 20 gr. boter fruiten, 5 minuten met 1 eetlepel sherry en met wat zout en peper laten smoren en in een platte vuurvaste schotel overdoen. Hierop de 4 gepocheerde eieren leggen, reepjes kernhemse kaas er omheen leggen, het geheel met 1 dl. room overgieten en even in de oven gratineren. Voor het opdoen de reepjes kaas met paprikapoeder bestrooien. 9 Coupe Croquante door chef-kok G. KAMPS In 4 coupeglazen een laag chocolade vla doen. Hierop advocaat vermengd met fijn gehakte noten of een fijne vanillecrème (van 2A dl. koffieroom gebonden met 3 eieren en met 15 gr. 3uiker zoet gemaakt en gevuld met 6 fijngesneden bigarreaux) aanbrengen. 100 gr. suiker op een zacht vuur al roerend tot caramel branden. De caramel wat af laten koelen en dan voorzichtig over de advocaat uit gieten (niet tegen de rand van het glas) hard laten worden en garneren met een toef slagroom. io Paas-Bavarois door cTtof-kok E. G. SCHWAB 2 eieren splitsen, de dooiers met 100 gram suiker schuimig roeren, 2 dl. grapefruitsap (b.v. uit blik) erbij doen en au bain marie binden. In de hete massa 3 blaadjes geweekte goed uitgeknepen gelatine oplossen en het geheel wat laten afkoelen. In de tussentijd in een kom i 1. slagroom en in een andere kom de eiwitten stijfslaan. Zodra het grape fruitsap begint op te stijven, voor zichtig met de slagroom en eiwitten vermengen en in een i chocolade ei doen. Als de bavarois stijf is, worden er partjes grape fruit en een paar bigarreaux op gelegd, of met partjes grapefruit en kleine chocolade eitjes gegarneerd. 11 Biscuit-Surprise door chef-kok J. A. ZWENNIS Lange vingers weken in wat melk waaraan een scheutje marasquin is toegevoegd. Met de helft van deze biscuits de bodem van een recht hoekige beboterde vuurvaste niet te diepe schotel bekleden. 6 eieren met 60 gr. suiker, de rasp van -V citroen en 1melk loskloppen en over de biscuits gieten. Er op de rest van de geweekte lange vingers leggen en in ongeveer 3/4 uur in een matig warme oven laten stollen. Koud laten worden, met poedersuiker bestuiven en met kleine chocolade eitjes of figuurtjes garneren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 20