Ondanks zijn voordeel kon Petrosjan niet winnen BIER WAARBIJ EEN MAN ZICH THUIS VOELT De Sleutelstad kampioen met vlag en wimpel Quick Boys won met 5-0 van Leids LFC Selectie voor Tokio is streng WOENSDAG 10 APRIL 1963 T~\E EERSTE kampioen in de Leidse wtaerpolocompetitie 1962-'63 is be kend Het eerste herenzevental van De Sleutelstad versloeg gisteravond in de Overdekte de andere titelkandidaat De Zül met 6waardoor De Sleutelstad met de volle winst uit twee wedstrijden het kampioenschap met vlag en wimpel heeft behaald. Botwinnik voer remisehaven binnen De maandagavond gespeelde achtste partij van de twee kamp Botwinnik-Petrosjan, was in een weliswaar gun stige stelling voor zwart afgebroken, doch insiders hielden het voor onwaarschijnlijk, dat het overwicht van Petrosjan beslissende vormen zou kunnen aanne men. Zij kregen spoedig na de hervatting gelijk. Zwart won weliswaar een pion, hetgeen reeds bij het afbre ken voorzien was, doch verder reikte het plus dan ook niet. Op vrij simpele wijze kon de titelhouder de re mise-haven binnenvaren. Petrosjan heeft in de negende partij vanavond wit. Daar Botwinnik tot nog toe met zwart steeds in moei lijkheden is geraakt wordt het treffen met belangstelling tegemoet gezien, dit te meer, omdat de uitdager reeds met \Vz3% de leiding heeft. De stelling na de 42e zet van wit luidde: Wit: dr. ir. M. M. Botwinnik, Kg3, Te3, Lc7., a5, c5, f3. g4 en h4. Zwart: T. Petrosjan, Kg6, Ta4, Lc6., a6, b7, f6. g7 Er volgde: 42h5xg4 De ingesloten zet, die tot pionrwinst leidt. Een andere methode om op winst te spelen is tot nog toe trouwens ndet gevonden. 43. f3xg4 Lc6d7 44. Lc7—f4/ Het thema van de verdediging. Wit mag niet de koningsvleugelpionnen op geven, wel de a-pion. 44Kg6—f7 45. Te3b3 Ld7—c8 Zwart is gedwongen deze inactieve post te betrekken. Indien nl. 45. Lc6 dan 46. Lc7 en wit verliest geen pion. 46. g4g5 f6xg5 47. h4xg5 Ta4xa5 48. Lf4e3 Kf7—g6 49 Tb5b6t Kg6—f5 50. c5c6/ De tweede pointe van de verdediging. Nu verdwijnt de zwakke c-pion. 50. b7xc6 51. Tb6xc6 Ta5a3 52. Tc6c5t Slaan op c8 in ruil voor Le3 leidt tot een verloren toreneindspel. 52Kf5g6 53. Tc5—c6t Kg6h5 54. Kg8—f4 Ta3—a4t 55. Kf4g3. Remise. De talrijke toeschouwers hebben ge keken naar een wedstrijd die niet be paald op hoog peil stond, maar rijk was aan sensationele momenten. Niet minder dan achtmaal stond het houtwerk een doelpunt in de weg en de keren dat éér, van de ploegen op welhaast miraculeuze wijze door het oog van de naald kroop zal men niet op de vingers van één hand hebben kunnen tellen. Het begin was voor De Sleutelstad Cock van der Wilk zag kans zich vrij te maken van Gé Rol en toen kreeg ook Joop Bodt geen kans: 10. De Sleutel stad bleef in de aanval, maar zoals dat wel meer gebeurt, het doelpunt dat in de lucht hing, daalde neer aan de andere kant: een doorslagbal van Rol op Stock huyzen betekende 11. De Zijlvreugde was echter van korte duur, want toen dezelfde Stockhuyzen good-old Jan Dool liet liggen,, maakte De Sleutelstad-midvoor geen fout: 21 De tweede periode, toen Hensing en Van der Moolen bij De Zijl voor Plezier en Stockhuyzen in het water waren ge komen, terwijl De Sleutelstad Hooidonk met Bekkering had gewisseld, werd het een waar schuttersfeest. Jan Dool en Wim van Zijl schoten De Sleutelstad als het ware op fluweel, maar Hennie Hensing bracht met een mooi schot èn De Zijlachterstand èn de spanning terug (4—2). Kort voor de tweede wisseling scoorde Van der Wilk via de handen vertwijfeld grijpende Bodt het vijfde Sleutelstad doelpunt. Wel slaagden de Kooibewoners er door Rol in de derde speeltijd en Hensing in de vierde periode in tot 54 terug te komen, maar Wim van Rooyen had voor De Sleutelstad uit eindelijk het laatste woord: 64. Mr. Bierenbroodspot erelid van N.IJ.B. De aftredende voorzitter van de Ned. IJshockeybond mr. J. A. C. Bierenbroods pot is dinsdag tijdens de algemene ver gadering van de bond, voor het feit dat bü 17 jaar lang de voorzittershamer heeft gehanteerd, tot ere.Iid benoemd. Verder werd een commissie samenge steld, die als taak kreeg opgedragen de vorming van een nieuw bestuur voor te bereiden. De commissie bestaat uit mej. F. van Honstede en de heren Hopman en Van IJzer. De Jaap Eden-kun6lijsbaan en de Am- stel Tijgers, beide te Amsterdam wer den als lid van de bond toegelaten. Basketbal De Tsjechische heren-bas- ketbalploeg behaalde dinsdagavond te Brno een 9159 overwinning op Zwitser- land. De ruststand was 5334 in het voor. deel van de Tsjechen. Voor de Zilveren Molen Op duidelijke wijze heeft Zwart Wit dinsdagavond op het LFC-terrein in Lel den bewezen dat het veel prijs stelt om de vorig jaar in de wacht gesleepte Zil veren Molen ook dit jaar te veroveren. Want Forcholte werd naar een overtui gende 5—0 nederlaag gespeeld. De Rotterdammers kwamen met het zelfde eflftal in het veld dat zaterdag Heerjansdam klopte, zodat Van der Gie- sen weer niet van de partij was. Kort na het begin maakte een speler van Fo- reholt? hands in het strafschopgebied maar de arbiter zag deze overtreding over het hoofd. Een kwartier later viel toch „De toverformule heb ben we nog niet gevonden, maar wel kan hel bestuur van het Ned. Olympisch Comité reeds verklaren, dat de selectie van' de sportlieden, die Nederland het volgend jaar op de Olympische Spelen In To- kio zullen vertegenwoordi gen, streng zal zijn, stren. ger dan In Rome w aarvoor w'U onder druk van enkele bonden wei wat te liberaal zUn geweest bjj onze keuze". Dit was een der hoofd- punten uit het betoog dat de voorzitter van het NOC. jhr. H. A. van Karnebeek. dinsdag in Wassenaar hield tijdens een bijeenkomst van het NOC met de ver tegenwoordigers van de Olympische bonden, de NSF en de pers. De NOC-voorzitter en de chefs de mission voor To kio en Innsbruck, de heren S. de Wit en C. Kerdel, Legden er de nadruk op dat zij Nederland tijdens de beide Olympische Spelen liever vertegenwoordigd zien door kleine ploegen, die met sterke mentaliteit en met inzet van alle fy sieke en geestelijke kracht pogen er het beste van te maken, dan door grotere afvaardigingen voor wie de „glamour" van de aan wijzing eigenlijk meer. be tekent dan de strijd in de Olympische arena. Voor de ..toeristen", die alleen maar meegaan om de rij achter de Nederlandse vlag imposanter te maken, is geen plaats meer. zo ls de opvatting. Het feit, dat voor de Ned. sport, dank zij de toto langzamerhand veel geld beschikbaar komt, waar door een grotere ploeg zou kunnen worden uitge zonden. houdt nog niet i° dat zo'n grote ploeg ook inderdaad wordt uitge zonden. De uitzending van een Olympische ploeg naar Tokio wordt inclusief het eventuele vervoer van bo ten, kano's en paarden, ge raamd op f 1.100.000. de openingstreffer en wel na een keurige combinatie tussen v. d. Pols en Coen Nieuwstraten door laatstgenoemde met een schot via de binnenkant van de staan, der afgerond (1—0). Twee minuten later kreeg Oorebeek een aardige scoringskans, maar doordat er op dat ogenblik twee ballen in het veld waren, onderbrak de goed leidende scheidsrechter het spel. In de 38e mm. schoot midvoor Verschoten de bal buiten bereik van v. d. Laan tegen de paal waar. na Coen Nieuwstraten een prachtige kop bal door doelman Van Dijk zag gestopt. Ondanks enthousiast spel kwam Forehol- te niet tot de verdiende gelijkmaker. Na rust ging Zwart Wit uit een ander vaatje tappen en in de 5e min. resulteer de een en ander in een treffer van Jan Nieuwstraten na een doorloopbal van Wim van Elderen. Uit een hoekschop kopte v. d. Pols daarna prachtig in, maar even fraai keerde Van Dijk de bal. Dit lot onderging ook een hard schot van Van Elderen maar een solo-actie van v. d. Pols was Van Dijk toch te machtig (30). Jan Oorebeek herhaalde dit kunst stukje en de stand kwam op 40. Na goed aangeven van de mee naar voren gekomen Fred Verlinde schoot Van de Pol6 in (50). Nog deze week zal de loting voor de volgende ronde plaatshebben. Hierin komen uit LFC, Noordwijk, Quick Boys en Zwart Wit ENGELS VOETBAL De uilslagen van de dinsdagavond in de Engelse league gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie: Aston VillaMan chester United 12. Tweede divisie: Swansea TownNorwich City 20. Toernooi voor de liuisschalcers Met zestien deelnemers aan het door VTL georganiseerde huisschakerstoer- nooi kan deze club zeker niet ontevreden zijn. Meestal is voor dergelijke toer nooien weinig animo. Om elf uur den de nog niet geëindigde partijen ge- arbitreerd. De uitslagen van de eerste ronde: Groep 1: H. L. A. van BeurdenA. Buysen 01; D. de BockI. Vavier 01. Groep 2: T. GermeraadR. van Ben ten 01; R. BrandsA. B. van Hove 1—0. Groep 3: C. VavierR. J. van Putten 1—0; Th. de Vrind—A. C. Teleng Groep 4; C. W. M. Röling—J. B. de Geus 10; H. StipdonkP. Sjardin 10. Diplomazwemmen van Leidse Watervrienden De Leidse Watervrienden hield voor de eerste maal dit jaar weer diploma- imen Van de 56 kandidaten voor het A-diploma werden er vier afgewezen, de 28 gegadigden voor het B-diplo ma slechts twee. Diploma A (meisjes): Joke Kooreman: Marian Hellem; Toos de Jong; Joke v d Poel; Thea Groen: Beb Weeber; Dineke Weeda; Ilonka Huybers: Jos Erades: Olga Rijnsburger: Marjan Elderhorst: Elly Varik; Everdientje Kok; Janneke Voort- huyzen; Marion Otten: Marry v d Bos; Anja Kruyer; Sjaan Mast; Marjan Moole- naar: Reinie Robbers; Loes Labruyére; Joke de Vogel: Gonnie Gouwentak; Tine ke Redel: Nelly Veefkind; Ineke Kers- hof; Mieke Kluivers; Greetje Stuart: Willy Womlehn. Diploma A (jongens): Eddy Ouwer- sloot: John Groen; Henk Oyendijk; An dre Haastrecht; Kees Banning: Cor Bos- Ton Petri: Hans Been: Hans Beek- Martin Klerks: Kees Mulder: Bert de la Rie; Peter Visser: Jan van kei; Hans Franken; Rob de Water: John Vink; Bernard de Goey; Leo Rijsdam: Bram van Klaveren; John l'Ecuse; Jack Mooten; John Rijnsburger. Diploma B (meisjes): Gerda Koster; Joke Vierkant; Ansje v d Weyden: Jean- net Mulder; Paula Teske; Ina Link; Han- neke Voskuil: Wilma de Vogel; Janny Deyn; Anita Meinders; Annie v d Wey- Diploma B f jongens): Wim Plasmey- er; Peter Sieval: Han Visser: Peter Boon man: Wim Stavleu; Hans Piket; Bob van Zelfde: Laurens Sjardijn: Henk Kijk de Vegte; Hans Poots; Johannes Gun- nihg; Daan Bey; Albert v Zonneveld; Wijnand van Berkel en Dik Blansjaar. Waterpolo-competitie De resterende indeling van de zomer competitie 1963 waterpolo van de Ko- linklijke Nederlandse Zwembond luidt voor de herenploegen uit Leiden en om- geving als volgt: Res. 3e klasse E; Haarlem 2, HPC 3. ,LZC 3, SNA 2 en ZIAN 4. Res.3e klasse F: AZC (Alphen) 2. iDWR 2, HPC 2, Swift 2 en ZIAN 5. Res. 3e klasse J: DONK 2, DVZ 3. De Gouwe 2, IIZPC 4 en De Pinguins 2. Res. 3e klasse K: De Fuut 2, De Gouwe I, GZC 2 WZC 2 en Zwemlust 4. 4e klasse D: BZPC 1. LWV 1. Shell (R) 1, ZIOS 1 en ZPC 1. Twee jaar voor poging doodslag De Arnhemse rechtbank heeft giste- :n de 31-jarige betonwerker H. K. te Gennep veroordeeld tot twee jaar met aftrek en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij zou op 5 november van het vorig jaar een poging tot dood slag hebben gedaan op een 20-jarige vrouwelijke relatie. Hij reed met een autobusje in Nijmegen op haar in, ter wijl ze zich temidden van een groepje mensen bevond. Ze werd licht gewond, doch het busje sleurde een voorbijgan ger. de negentienjarige student B. A Vreling, een eind mee. De student werd zwaar gewond. Dc eis luidde: drie jaar en vijf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Oranjeboom

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11