Katwijk heeft jeugdraad Heel wat schepen aan markt in IJmuiden de Jeugdnatuurwacht ook in ZOETERWOUDE? Noord wij kse jongens na praalrijden gevat NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 APRIL 1963 ONDER leiding van de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer H. Haasnoot, werd gisteravond in de trouwzaal van het raadhuis een vergadering gehouden, waarbij tegenwoordig waren afgevaardigden van Katwijkse jeugd- en sportorganisaties. De vergadering had tot doel te komen tot installatie van een jeugdraad. Aanwezig was ook de secretaris van de provinciale jeugdzorg Zuid-Holland, de heer J. H. Th. Kouwen- hoven. De voorzitter stelde zich in zijn openingswoord de vraag wat er in de gemeente aan jeugdzorg wordt gedaan en voorts welke taak het ge meentebestuur in deze heeft. met de jeugd. Nodig is rekening te hou den met wat bij anderen leeft en wat anderen doen. Waar mogelijk dient men elkaar te vinden Inventarisatie van het jeugdwerk moet voorop gesteld worden en daarna kunnen in gezamenlijk be raad pogingen in het werk worden gesteld om te komen tot nieuwe In eerste instantie ligt deze taak in handen van dc Kerken en van particu lieren. maar daarnaast kan het gemeente bestuur stimuleren en coördineren, waar. bij in een comité een vorm van samen werking zou kunnen worden gevonden van verschillende groeperingen onder respectering van een ieders overtuiging Problemen De heer Kouwenhoven, hierop inha kende wees op de geweldige problemen, die er zijn en die nog te verwachten zyn tengevolge van de toeneming van de bevolking en dus van de jeugd. Een nauw contact is daarom gewenst tus sen al degenen, die zich bezighouden Op z'n Paasbest De nieuwste voorjaarsmode Schoenh. HAASNOOT VOORSTRAAT 52, PRINCESTRAAT 33 I GOEDE VRIJDAG GESLOTEN I (Advertentie) Flinke mnl. of vrl. hulp gevraagd >or donderdagmiddag in het verwerken De heer J van Brakel gaf een over zicht van de huidige en toekomstige sport- en spelaccommodatie in de ge meente Katwijk, waarna de voorzitter voorstelde over tc gaan tot de samen stelling van dc jeugdraad. Deze samen stelling zal een voorlopig karakter dra gen. In het dagelijks bestuur zullen vijf personen zitting hebben, namelijk voor de Hervormde jeugdbeweging de heet A. van Duijvenbode. voor de Gerefor meerde jeugdbeweging, de heer C G. Kamerling voor de padvindersorgani satie de heer G. van Marle, voor de speeltuinvereniging de heer J. Corten. voor de R.K. jeugdbeweging zal nog Iemand worden aangewezen. Voorts wenste men vertegenwoordiging In het dagelijks bestuur van de voetbal verenigingen en de gymnastiekvereni gingen. Cliristenvrouwenbond Afdeling Katwijk is een der grootste van Nederland r\E Christen vrouwenbond. afdeling Katwijk, kwam gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis bijeen. De presidente, mevrouw Van Duyn-KruUt. sprak haar dankbaarheid uit over de goede opkomst. Zij bracht dank aan allen die op enigerlei wyze eraan hebben medegewerkt de doelstelling van de ver eniging te verwezenlijken, namelijk iets te zün en te doen ,,voor de ander". Mevr. Ravensbergen, secretaresse, las het jaarverslag voor. waaruit bleek, da* een winst van 2 leden kon worden ge boekt. Momenteel telt dè vereniging 274 leden. Zij behoort daarmee tot de groot ste van het land Aan het financieel jaarverslag, uitge bracht door mevrouw Soherpenzeel. ont lenen wij, dat er een batig saldo is vac f283. Mevrouw C. de Koning-Ouwehand deed interessante mededelingen met be trekking tot het huisbezoek der leden, dat zowel het aanwerven als het zieken bezoek omvat. Vooral dit laatste blijkt in een behoefte te voorzien. De lepeltjesactie waarvoor vele leden zich verdienstelijk hebben gemaakt, bracht de prachtige som van f 805 op. Een belangrijk punt op deze vergade ring was de reeds lang uitgestelde be stuursverkiezing. Als nieuwe bestuurs- Visserijgolf jes A AN DE IJmuidcr markt verschenen gisteren 104 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8000 kisten, waar van 980 kisten schelvis, 620 kisten wij ting. 90 kisten gul en kabeljauw. 440 kis ten koolvis, 320 kisten haring. 450 kisten makreel, 400 kisten horsmakreel, 1300 kisten sehol, 50 kisten tarbot, 480 kisten diversen, 3520 st. stijve kabeljauw en 140.000 kilo tong. Onder meer waren present de VL 153 Liesje en Rutger met 615 kisten, waarvan 180 kisten schelvis, 220 kisten haring. 5 kisten makreel, 35 kisten wijting, 140 kisten koolvis en 35 kisten diversen, de KW 159 Marian Ellen met 875 kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 365 kisten, waarvan 240 kisten schelvis. 70 kisten wijting. 30 kisten gul en kabeljauw, 5 kisten koolvis, 20 kisten diversen en 1000 stuks stijve kabeljauw, de KW 42 Nico- laas Senior met 595 kisten, waarvan 350 kisten schelvis. 25 kisten haring, 15 kis ten makreel, 95 kisten wijting, 110 kis ten koolvis en 300 st. stijve kabeljauw, en de VL 112 Bets en Gerda met 610 kis ten, waarvan 70 kisten schelvis, 40 kis ten haring, 180 kisten makreel, 190 kis ten wijting, 70 kisten koolvis, 30 kisten diversen en 450 st. stijve kabeljauw. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag ongeveer 30 vaartuigen aan de markt, onder meer de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 660 kisten, waarvan 120 kisten schelvis, i kisten haring, 35 kisten makreel, 140 kisten wijting, 40 kisten gul en kabel jauw, 120 kisten koolvis en 75 kisten diversen, de KW 54 Dirkje met 300 kis- waarvan 180 kisten schelvis, 25 kis ten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw. 15 kisten diversen en 1000 stuks stijve kabeljauw en de KW 101 Nestor met 300 kisten, de KW 3 Koraalbank met 70 kis ten. de IJM 211 met 215 kisten en de KW 121 Brittenburg met 625 kisten. Verder waren er ongeveer 20 log- SCHOONMAAK Laat dan óók Uw schilderijen schoonmaken en opnieuw inlijsten. KUNSTHANDEL D. KRUYT. Voorstraat 9, Tel. 2851 KATWIJK AAN ZEE Bej i aarde Leidse vrouw ernstig gewond Op de Breestraat nabij de Koornbrug- sleeg liep de 83-jarige mevr. M. van Es- mond. wonend aan de Botermarkt, te- bromfietser aan. Zij viel en kreeg een schedelbasisfractuur. Op de Stille Rijn liep de 60-jarige mevr. P. Schouten uit Katwijk tegen een bestelauto wat haar op een gebroken linkercnkel kwam te staan. BEISTHVIZEW Hemava De collectes t.b.v. HEMAVA hebben in het eerste kwartaal f 92.- opgebrachl HOOGMADE Ophalen huisvuil Het huisvuil wordt deze week niet op vrijdag maar op donderdag opgehaald. gers en kotters met in totaal 680 kis ten tong, 220 kisten schol, 20 kisten tar bot, 35 kisten wijting. 10 kisten gul en kabeljauw. 90 kisten diversen en 135 st. stijve kabeljauw. In Schevenlngen In Schevenlngen werden aangevoerd 200 kisten schelvis. 210 kisten wijting, 110 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten kool- 150 kisten haring. 35 kisten makreel, 230 kisten schol, 300 st. stijve kabeljauw, en 32.000 kilo tong. Brand Gistermorgen is aan boord van de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn, die in de IJmuidcnse Vissershaven lag, brand uitgebroken. Het vuur. dat zijn oorsprong vond in het manschappenverblijf, spreidde dichte rookwolken over de De Velser brandweer die door de havendienst was gewaarschuwd de schipper dacht dat er een pan melk over kookte is geruime tijd bezig geweest met de blussing. De wanden van de kombuis die zwartgeblakerd uit het vuur te voorschijn kwamen, werden wegge broken. De oorzaak is niet bekend, maar men neemt aan, dat een brandend stukje kool uit de kachel de schuldige is. leden konden worden geïnstalleerd mevr. Brouwer-Houweling en mevr. Muizelaar- Na de koffie werd de avond gevuld met zang van mevr. Biersteker, aan de vleugel begeleid door de heer Haasnoot en allerlei andere bijdragen Jonge-vrouwenvereniging Ruth Morgenavond 8 uur hoopt in een bij zondere samenkomst van de Herv.-Geref jongevrouweiwereniging Ruth in het jeugdcentrum Voorstraat te spreken de heer H. van *t Veld, taalgeleerde van de Geref. Zendingsbond in de Hervormde Kerk.. Alle belangstellenden zijn welkom Hoog en laag water Woensdag: hoog water 4.21 en 16.35 uur; laag water 0.11 en 12.31 uur. ROELOFARENDSVEEN Eerste narcissen van koude grond Voor de veilingklok te Roelofarends- veen werden zaterdag j.l. de eerste nar cissen van de koude grond aangevoerd. Wij moeten er echter meteen bij ver melden, dat hiervan voor Pasen nog geen grote aanvoeren te verwachten zijn. Voor de narcissenkwekers misschien wel jam mer, want het is juist de Paasweek, die meestal een enorme vraag te zien geeft In de prijs voor de narcissen uit koude bak en de kassen is dit thans wel reeds merkbaar. De Duitse vraag heeft zich nu doen gelden naar de kasnarcissen zodat deze thans voor hoge prijzen n.L tot f 1.45 per bos worden afgedrukt. Voor de thans wel zeer grote tulpen- aanvoer, die thans wordt gecompleteerd met de tulpen uit de warenhuizen, bp- staat van exportzijde maar zeer matige belangstelling. Gelukkig daarom dat in de afgelopen week de binnenlandse markl een goede vraag toonde zodat vooral de zware tulpensoorten tot een goede prijs zetting kon komen. Voor de Veense blocmenkwekers is het derhalve te hopen, dat de zomerse tem peraturen nog enige tijd achterwege blij ven, dit om een redelijke beloning voor de zware investering, die het forceren van tulpen nu eenmaal meebrengt, te verkrijgen. Maandag (8 april) werd de aanvoer van anemonen alsook van iris sen dermate groot, dat een lichte prijs daling intrad. Fresia's lopen in kwantum terug waarbij de prijs over het algemeen iets aantrok. Een sterke prijsdaling trad ook ZWAMMERDAM Voetbalnieuws Zaterdag had „Zwammerdam" goede voetbaldag. De drie elftallen, die binnen de lijnen kwamen, wonnen alle. Allereerst speelde Zwammerdam E tegen Be Fair. dat aan kop is in 3e klasse. Bc Fair 4 speelde eerst sterke wind in dc rug en was zodoen de bijna de gehele eerste speelhelft Zwammerdams doelgebied. Het wist dit wicht niet in doelpunten uit te druk ken. Wel scoorde het al in de 8e minuut O0), maar nog geen drie minuten later was de stand weer gelijk. Een achterspeler van Be Fair speelde dc op de keeper terug, maar zo onge lukkig. dat de keeper er niet bij kon de bal in eigen doel rolde (11). Na de rust speelde Zwammerdam met .•ind in de rug. maar het wist wel tijdens de vele aanvallen enkele ker :oren. Na 8 minuten spelen maakte de linksbuiten een doelpunt. Het volgen de doelpunt, gescoord in de 17e mii had ook voorkomen kunnen worden, leer de keeper enigszins rekening Jiield met de wind. Ook nu stelde hij zich verkeerd op. Nog geen vijf minuten later was het 41, doordat de links buiten de bal, vlak onder de lat. het doel in knalde. Het laatste woord was Be Fair, dat in de 28e minuut de achterstand tot 42 verkleinde, maar daarna niets meer aan kon ver anderen. wedstrijd Zwammerdam 1Bos koop 1 nog geen drie minuten oud of de stand was al 10. De Zwammerdam- midvoor verraste met een ver schot de keeper volkomen. Dat de keeper niet erg klemvast was, bleek in deze wed strijd herhaalde malen. De stand werd de elfde minuut door een doelpunt de linksbuiten op 2—0 gebracht. Zwammerdam bleef, met de wind in rug, op het Boskoop-doel „vuur pijlen" afschieten, maar zonder resul taat verder. Boskoop wist na de rust er te redden, maar daar bleef het dan ook bij. De rechtsbuiten knalde van de middenlijn af de bal naar het doel. De keeper kon de kogel, die vlak onder de lat kwam, niet meer stuiten f21). :-junioren wonnen in Bodegraven met 52 van Esto-c. Burgerlijke stand GEBOREN: Margaretha d v J L Kwakkenbos en J A van der Hoorn Akerboomseweg 3; MartLnus H W z v A L Droogh en H H van Rossum Rijks straatweg 11. OVERLEDEN: Abraham Ruis 68 jr Kooidijk 5; Hendrik Voordouw 73 jr Rijksstraatweg 42; Everardus J van Vel- n 78 jr Oud Bodegraaf se weg 39. ONDERTROUWD: Klaas Kool 24 jr Gouderak en Marijke Niesing 24 jr Rijks straatweg 58. GEHUWD: Rommert Doop 31 jr Bo degraven en Maria Degenhardt26 jr Oud Bodegraafseweg 48. Gevestigd en vertrokken INGEKOMEN: G J Boon Akerboom seweg 7 uit Beusichem; R Doop Oud Bo degraafseweg 42 uit Bodegraven. VERTROKKEN: J M A Bouma van Oud Bodegraafseweg 7 naar Wassenaar; V de Goede-van der Tier van Oud Bo degraafseweg 63 naar Alphen a/d Rijn; C J Baars en echtgenote van woonschip nabij Rijksstraatweg 61 naar Oegstgeest: J Niesing en echtgenote van Wijkdijk 5 Alphen a/d Rijn; M G Beunder van Molenstraat 41 naar Japan (Tokio); D Elzelingen en gezin van woonschip nabij Rijksstraatweg 61 naar Lisse; H Mulder van Buitendorpstraat 8 naar Al phen a/d Rijn; T van Egmond-Tuinen- burg van Overtocht 65 naar Bodegraven. de terwijl de Am anjers voor export gelukkig goed ge vraagd bleven, zodat van een stabiele prijszetting kon worden gesproken. Enkele noteringen: narcissen 1,00—1,45. tulpen extra 1.10—1,70, anemonen 58—90. irissen 1,75—2,35, fresia 50—1,12, per bos; Am. anjers 26—43, rozen 14—39 per stuk. Evenals in voorgaande jaren wordt er ook nu op vrijdag vóór Pasen (dus 12 april) 's avonds om 7 uur een exitra bloe menveiling gehouden. Gemeenteraad vergaderde r1 ISTERAVOND vergaderde de gemeenteraad van Zoeterwoude. Voor- zitter burgemeester Dctmers deed mededeling van het K.B. houdende de goedkeuring van het industrieschap de Grote Polder. Op een vraag van de heer Straver antwoordde de burgemeester, dat de bevroren dienstlei ding tweemaal op kosten van het waterleidingbedrijf is ontdooid. Doordat de vorst maar aanhield, was het niet mogelijk steeds opnieuw op kosten van het waterleidingbedrijf leidingen te ontdooien. Wie dan ontdooiing wenste, moest dat betalen aan degene die het werk uitvoerde. De gemeente heeft in elk geval geen rekeningen gepresenteerd. De nieuw aan te leggen straat in de nieuwbouw aan de Zuidbuurtseweg zal Zuidhof worden genoemd. B. en W. stel den vervolgens voor de bebouwing in de Loethe (15 woningwetwoningen zijn daarvoor toegekend) op te dragen aan de woningbouwvereniging St. Willibror- dus. Het plan omvat 21 woningen, waar van acht voor bejaarden. De raad ging akkoord. Ook verenigde men zich met het voorstel het gemecntcpersoneel met twee werklieden uit te breiden. De gemeente Voorhout wil de vuilnisauto van Zoeterwoude twee dagen per week huren, met chauf feur. Kosten ƒ15 per uur. De chauf feur zal door Voorhout worden be taald. Dc rada vond het goed. liet voorstel het krediet voor de ver bouwing van dc voormalige burge- mcesterswoning bij het raadhuis met 18.000 te verhogen en tc brengen op 53.373 vond evenmin tegenkan ting. In de rondvraag vroeg de heer L. va der Geest om het plaatsen van banken op daarvoor geschikte punten. De i zitter zei. dat op de begroting 1963 dit doel een post is uitgetrokken. De heer Vink zei. dat de jeugd zoveel be planting vernielt. Hij zou graag dat een jeugdnatuurwacht in Zoeterwou de werd opgericht. De voorzitter juichte dit plan toe. Wethouder Van Hofwegen merkte op, dat de gemeente gereedschap wil aanschaffen om de jeugd gelegen' heid te bieden zelf tuinen te onderhou- Industrieraad vergadert Industrieraad de Grote Polder komt donderdag 18 april 's middags om h vijf in openbare vergadering bijeen het raadhuis te Zoeterwoude. W. Dekker 50 jaar bij Samsom in Alphen In de ruim 80 jaar, dat de onderne ming van N. Samson N.V. bestaat, heb ben 14 werknemers hun 50-jarlge dienst vervulling mogen herdenken. Van deze 14 zijn er op het ogenblik nog 8 in le ven. Aldus bleek uit de toespraak, die dc heer J. B. Samson namens de direc tie hield, bij dc huldiging van de 14e gouden jubilaris, de heer W. Dekker. Deze huldiging had gisteren plaats in de grote bedrijfshal, daar de kantine te klein zou zijn geweest om het grote aan tal medewerkers te bevatten, dat bij de herdenking tegenwoordig was. De jubi laris werd met echtgenote en kinderen ontvangen. De heer J. B. Samson prees de jubilaris als een ernstig werker, on verstoorbaar tussen de bedrijvigheid van het werk. De heer Dekker is steeds werkzaam geweest in de kartonnageaf- deling. Rustig, secuur en betrouwbaar ging hij daar zijn gang, een man van weinig woorden, onopvallend, een vast punt voor de leiding en vriendelijk voor zijn collega's. Namens de directie werd hem dank gebracht voor zijn toegewijde arbeid waarna hem een fraai stoffelijk blijk van waardering werd aangeboden. De directeur reikte hem vervolgens het ere- insigne in goud, met twee diamanten, voor 50-jarige dienst uit en rekende het zich tot een eer, de jubilaris te mogen inlijven bij het korps der veteranen. Hierbij traden 5 aanwezige oud-collega's op het podium, die er ook de 50 jaar op hebben zitten. Vervolgens overhandigde de heer Samson de jubilaris nog de gou den eremedaille van dc Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Namens het personeel spraken dc he ren B. Lammers en A. Redegeld. Eerst genoemde, chef vam de controlekamer, memoreerde dat de jubilaris om gezond heidsredenen thans in die afdeling werk- Coöp. Boerenleenbank „Alkemade" te Rijpwetering EVENALS VORIG JAAR IS ONS KANTOOR OP GOEDE VRIJDAG EN PAASZATERDAG GESLOTEN TYRIE NOORDWIJKSE jongens van omstreeks 18 jaar kregen, na enige cafcs te hebben bezocht, zin in een autoritje. Hoewel geen van drieën een rijbewijs had, stapten zfj In een voor café aan de Zeeweg geparkeerde Volkswagen, die na enig duwen op gang n. Een vierde jongen, die net kwam aanlopen, stapte ook in en zo gingen zU r vandoor. In Wassenaar wilde men van bestuur- er verwisselen, omdat de jongen ach- ;r het stuur nogal veel bier had ge dronken en de auto niet langer rechl op de weg kon houden. Na het stoppen, kreeg men de wagen evenwel niet meer op gang. Bloembollencul l u ur De afdeling Noordw'ijk van Bloembol lencultuur vergaderde in Het hof van Holland. Voorzitter G. J. Faasc herdacht twee overleden leden, de heer C. J. der rias cn mevrouw Van Schle. hield voorts een pleidooi voor daadw kclijke steun aan de Stichting VW Koordw'Uk, waarvoor de afdeling tot nog toe tc weinig belangstelling heeft gehad Besloten werd de bijdrage aan hét bloemencorso te verhogen van ƒ700 tot f 900. Aan het plaatselijke bloemencomit* zal ƒ30 subsidie worden verleend. Tot afgevaardigden naar de algemene ver gadering benoemde men de heren H. C van der Loo en P. Steenvoorden. Bij de bestuursverkiezing zagen de hcret J. Faase en P. Steenvoorden zich her kozen. Uitvoerig werd ten slotte van gedaoh- ten gewisseld over: cursus mechanisatW biocmbollenbedrijf, loslopende honden it de bollenvelden, overschrijding van he teeltrecht en over het surplusfonds. Toen een Wassenaarse politieauto langs kwam, sloegen de knapen op de vlucht, waarop de politie een klopjacht instelde. Zij werden ten slotte aangetroffen in de van een buitenplaats, waar zij pro beerden een sportauto aan het starten krijgen om weer snel in Noordwük te komen. Eén van de jongens kon wor den ingerekend. De andere drie hebben zich later uit eigen beweging bij Noordwijkse politie gemeld. Tegen alle vier is proces-verbaal opgemaakt. Gereformeerden en hervormden samen aan de maaltijd Gisteravond hebben de deelnemers aan de hervormd-gereformeerdc gesprek»- kringen te NoordwUk aan Zee het win terseizoen besloten met een gemeen schappelijke broodmaaltijd in het cniglngsgcbouw. Het is een prachtige avond geworden met een prettige sfeer. De feestelijk ge dekte tafels animeerden de eetlust, waar hij evenwel nog voldoende ruimte ovei bleef voor gezellige kout Gesproksleider P. J. Kleywcgt had de leiding. Ds. N. J. Cupédo hield een be zielende toespraak naar aanleiding var Epheziërs 3 de verzen 14 tot en met 21 Het toekomstbeeld van het Nieuwe Je ruzalem. waarin geen Kerken zullen zijn ei< waar aan alle gescheidenheid eind zal zijn gekomen, werd aangrijpend belicht. De doorbreking van scheidsmu ren die in dc gesprekskringen wordi beleefd, noemde de predikant een voor smaak van die heerlijke toekomst Een van de jongere leden van de krin gen bood de drie predikanten die de inleidingen hebben verzorgd, ds. Van Bottenburg, ds. Cupédo en ds. Hoekstr; een bockenbon aan. Schlctultslageu Uitslagen schietvereniging Blijft voc t land. Met de buks: A. van Egmond. 47 punten, le klasse; N. F. Jonkers, 49 ten, 2e klasse; L. Wassing, 46 punten. 3e klasse. In de tweede klasse werd de medaille definitief gewonnen door N F. Jonkers met 44. 47. 48. 45 en 49 punten Met k.sx>.: P. Slingerland, 58 punten. Ie klasse; L. Wassing, 57 punten, 2e klasse. Op 12 april wordt geen schictavond gehouden. i Is, maar dat het oude vuur nog niet Is gedoofd. Hij noemde hem een waardevol medewerker en sprak de uit, dat hij in goede gezondheid tot zijn 65e jaar zal mogen blijven werken. De heer Redegeld zei, dat het hem als jongere collega niet meeviel het woord te richiten tot een ervaren man als de ju bilaris, maar dat hij het niettemin met veel genoegen deed. Hij meende dat op de heer Dekker van toepassing is het lied dat men dezer dagen vaak hoort: „Geen woorden, maar daden". Namens het personeel overhandigde hij enkele cadeaus. Nadat de jubilaris een dankwoord had gesproken, werd van de gelegenheid om hem en zijn familie de hand te drukken door de aanwezigen een ruim gebruik gemaakt Feestavond „Alphen" De voorzitter van de voetbalvereniging .Alphen", de heer G. J. van Geen, heeft gisteravond in de Nutszaal een drietal leden van deze vereniging, de heren S. den Hoek, A. Henry en A. G. van Leeuwen, in verband met hun veertig jarig lidmaatschap voor het voetlicht gehaald en op hartelijke wijze voor hun v en toewijding voor de vereniging gehuldigd en tot lid van verdienste be noemd. Dit gebeurde direct na de opening ui de avond door de voorzitter van de Jeugdcommissie, de heer G. van Geen. De jubilarissen werd dank gebracht jor alles wat zij in het belang van de vereniging in die veertig jaar hebben erricht. Of het nu werkzaamheden achter de groene tafel waren of als Jeugd leider, nooit was het hun teveel. Na een hartelijk applaus van de zaal reikte de heer Van Geen de drie heren de zilve ren speld uit. Het programma voor deze avond werd rerzorgd door de toneelgroep van dc vereniging, die onder regie van de heer J S. Deurloo een opvoering gaf van het blijspel ,,'t Is maar een gave", van Joop Het stuk had een opvallend goede bezetting vooral de rol van dienstbode •erd door mevrouw L. Nitzsche aardig gespeeld. TER AAR Veiliiigoverzicht Het winterse karakter van de veiling begint het nu te begeven. Er is een toe- icmende aanvoer van verse voorjaars groenten. De aanvoer van spinazie neemt toe; de kwaliteit is prima maar dc prij» n stuk omlaag gegaan, wat wel t« begrijpen is. aanvoer van sla wordt ook stced» groter. De kwaliteit hiervan is erg ver schillend. Er zijn prima partijen, geheel zuiver, maar nog niet groot en er zijD partijen waar alweer tand in komt. Tot toe hindert dat nog niet zo erg, want de ha-ndel is bijzonder graag en daar door blijft de prijs goed op peil en bren gen dc partijen met gebreken ook nog een goede prijs op. Komkommers zijn in de afgelopen week in prijs gestegen: de aanvoe; toegenomen, maar nog niet zo groot. De kwaliteit is heel goed en de handel vlot Radijs vindt goed haar weg voor een beste prijs, al is ze dan niet meer zo duur als enkele weken terug. Het witlof s nog verder in prijs omlaag gegaan, waarschijnlijk tengevolge van de grote ïanvoeren. Toch is de aanvoer nu zijn hoogtepunt heen, want verscheidene kwekers beginnen „los te raken", kwaliteit is niet zo mooi meer als tijdens de vorstperiode; de groei gaat nu snel, vooral in de kassen, zodat slechts een kwestie van enkele weken ls De aardbeien zijn nog best aan de prijs. Agenda gemeenteraad Vanavond om 8 uur komt de gemeen teraad van Ter Aar bijeen voor de vol gende agenda: subsidieaanvragen: benoe ming lid bestuur stichting „Dorpshuis"; verkoop gronden in Langeraar cn in het industrieplan langs de Leidse vaart; aan koop gronden in verband met de aan leg van een ontsluitingsweg Paradysweg- Westkanaalweg: vergoeding pachtontbin- Jing voor gronden in uitbreidingsplan Aardam II; voorschotten bijzondere kleu terscholen: aanvraag van het bestuur van de R.K. kleuterschool ten behoeve van te school aan Papenveer. HAZERSWOl! DE C'onUctavond blindenbond De Nederlandse blindenbond houdt donderdag om acht uur een contactavond hl het hervormd verenigingsgebouw. Er wordt een afwisselend programma ge boden, onder meer een demonstratie brailleschrift, filmvertoning en declama tie door de blinde propagandist van de bond, de heer J. van der Berg uit Den Haag. De christelijke gemengde zang vereniging Zang en Vriendschap ver leent vocale medewerking onder lcidin? van de heer H. Akse. Bij dc Nederland- te blindenbond zyn aangesloten 1450 blinden uit alle kringen van de bevol- De heer J. B. Samsom flinks) huldigt gouden jubilaris W. Dek ker, die hij voor het front van de reeds bij vorige gelegenheden ge huldigde gouden jubilarissen haalde. „Op goede voet" wandelde Zaterdag namen twee groepen van de Alpheuse wandelsportvereniging „Op goede voet", deel aan twee verschillende tochten. De B-groep ging naar Amster dam om daar een tocht van de W.S.V. Reigersburg" te lopen en de C-gtroep naar Hillegom, waar de W.S.V. „D.V.O." een bloementocht hield. Het was jammer, dat er nog zo weinig bollen in bloei stonden, doch dit werd goed gemaakt door het zeer mooie parcours 5 ook in Amsterdam zeer mooi. Hoewel er een behoorlijke wind stond, was het wandelen, door de vrij zachte temperatuur, zeer aangenaam. Beide groe pen hadden een fijne wandelmiddag en kwamen ook nog met extra-prijzen thuis. De B-groep behaalde op de af stand van 15 km de 2de prijs en de C- groep won op de 20 km de eerste prijs. Jeugd-Haveiicross Voor de jongens-junioren van de Al pheuse atletiekvereniging A.A.V. '3d werd zaterdagmiddag op de industrie terreinen bij de insleekhavcn het cross- clubkampioenschap 1963 verwerkt. Achter de jagermeester Cock Verkade startten om beurten de jongensgroepen. Op het laaste gedeelte van het, parcours mochten de jongens de jagermeester pas en aan de eigenlijk strijd begin- Er werd vooral bij de D-jongens -n de leiding en de overwinning ge vochten. De uitslagen zijn: Jongens D: 1. Piet de Jong 1 min. 15,5 sec.; 2. Kees Deelstra min. 16,3 sec.; 3. Jos. Goedhart 1.16.4; Hans Booy 1.18.5 min.; 5. Ton v. d. nnc 1.21 min.; 6. Rob Staleman 1.22 min. Jongens E: 1. Henk de Jong 1 min. 16,4 :c.; 2. Wim de Vries 1.23.4 min.; 3. Toa Voskuilen 1.24,8 min.: 4. Kors de Bruyn 1 25,7 min.; 5. Nico de Wit 1.35 min.; 6. Kees de Vries 1.42 min. Winst voor ATTC Afgelopen week speelde ATTC slechts drie wedstrijden. Het derde team boekte een benauwde overwinning op Sparkler 2. ATTC 5 boekte in Zoeterwoude een 73 overwinning op Pit '54. Het zesde team speelde zijn laatst* wedstrijd tegen St. Vooruit 4 uit War mond. Ondanks het feit, dat het slechts met twee man uitkwam won het met 63. Aangezien St. Vooruit ook maar met twee man speelde kon de tienda party niet worden gespeeld. Culturele avond voor de bejaarden Vele bejaarden waren gisteravond ia Nabij bijeen, waar de commissie Bejaar denzorg, uitgaande van dc Hcrv. diaco nieën van Alphen en Oudshoorn, een cultureel programma aanbood. Deze avond was bedoeld als afsluiting van do bijeenkomsten, die tijdens de winter maanden zijn gehouden, aldus voorzit ter C. W. v. d. Velden in zijn welkomst woord. Het programma was afgestemd op de het kerkelijk jaar: een groepje jongeren van de Instuif bracht het leke- :pel „Christus Triomfator" onder regie /an de heer C. Griffioen, die zelf een /an <fe hoofdrollen vervulde. Het verhaal speelt zich af voor het huis van Sirach in een van de Jeruzalemse straatjes, ten tijde van Jezus' dood en opstanding Zo wel vader Sirach als zijn dochter Mirjam blijken zeer onder de indruk van wat met Jezus is gebeurd. De overige gezinsleden, alsook Kedro, de Romeinse soldaat, tot wie Mirjam zekere genegenheid heeft, kunnen naar moeilijk begrijpen. En Rebecca, vriendin van Mirjam, vindt dat die Jezus maar vreemde denkbeelden heeft: 3ls iemand je op de wang slaat, moet je ook je andere wang toekeren. Hij is een dweper, is haar bescheid. Vader Si rach had ..meer" verwacht van de grote profeet. Mirjam zegt eenvoudig: ik houd van Jezus. Zij verhaalt wat Jezus tijdens zijn omwandeling op aarde heeft gedaan; Zyn leven was liefde. Haar verdriet is groot, maar op de eerste dag van de nieuwe week ontvangt zij de blijde tij ding. dal haar Heer is opgestaan Dan breekt het licht door haar leven en met haar vader jubelt zij het uit: zingt dan door nood en tranen heen, looft Hem met uw psalmen. Onze Meester leeft in eeuwigheid; Christus is Triomfator Na gemenschappelijk zingen werd deze ivond door diaken C- Wijk WOVBRVGGE Ophalen huisvuil Het huisvuil wordt deze week niet op vrijdag maar op donderdag opgehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5