BEZIT BETAAL LATER Eind april bloemen zijn er nog geen voor het corso Bouwfonds gaat ook in Leiden- Zuid-West flats bouwen In Noord komen er wellicht nog 48 woningen Mej. Philippo verliet de familie De Bruyne Sociale Interacademiale houdt congres in Leiden N.M.B. [96J NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Foyer gehoorzaal, 8 uur: Feestelijke bijeenkomst t.g.v. vijfjarig bestaan afd. Philadelphia", spreker J. J. Dondorp, Hilversum; poppenspel „De Nachtegaal van de keizer". Kleine Stadszaal, 2.30 uur: Vereniging van Huisvrouwen. T. Hoogland over on bekende vakantiegebieden. Schouwburg, 8 uur: Albert Vogel over l Louis Couperus, voor Lions Club. Wijkgebouw Levendaal, 7.30 uur: Jaar vergadering CHU Statenkring Leiden, drs. A. D. W. Tilanus uit Arnhem over: ,,De taak van de overheid t.o.v. het maat schappelijk werk." Middelstegracht 91, 2—4.30 en 7—9.30 uur n.m. bevolkingsonderzoek op t.b.c. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Venüs Zaterdag Jeugdbuitencenitrum „De Korte Vliet", 3.30 uur: Opening troephuis Waingunga- ^Herenstraat 83, 11 uur: Heropening textielzaak fa. C. J. van Leeuwen en Zn Bevrijdingskerk, 7.30 uur: Avondgebed van Hervormden en Gereformeerden. Den Burcht, 7.45 uur: Propaganda- contactavond reserve-gemeentepolitie. toneelopvoering. De Hoeksteen, Levendaal 1, 24.30 uur Maken Paasversieringen door kinderen D e n H a a gKon. Schouwburg, 3 uur Werkgroep Haagsche Comedie met „Im provisatie" en „Esbatement van der Visscher"; 8.15 uur: Haagsche Comedit met ,Oh pa, arme pa". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Wilhelm Backhaus, piano. Kurzaal, 8 uur: Oscar Peterson Trio, jazzconcert. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-aipotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider- apotheek. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: Moordver- haal, 14 jaar. Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Eddie schiet met scherp, 14 jaar. Luxor, 2.30, 7 en 945 uur: Voor h< altaar der liefde, 14 jaar. Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: De duivelse dr. Mabuse, 18 jaar; donderdag: Mikkio op Hawaii- Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Als twee druppels water, 14 jaar. Trianon, 2 en 7.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Tentoonstellingen Lakenhal, etsen Mare Chagall als v( luchting van de Bijbel (tot 29 april) Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot 3 juni). Aademiegebouw, Jan Wolkers, sculp tuur, schilderijen! tekeningen (tot 12 april) Lakenhal, werk leden „Ars Aemula Naturae" (tot 21 april). LeeszaaJ en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27. maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag var 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur er vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 630 tot 830 uur 's avonds 'TOEN de gemeente Leiden in 1954 besloot toe te treden tot het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, destijds nog geheten de Bouwkas Ned. Gemeenten, kon men nauwelijks ver wachten, dat het Bouwfonds in de toekomst zo'n belangrijke plaats zou gaan innemen bij de bouw van wo ningen, speciaal voor die ingezetenen, nu niet bepaald over een ruime beurs beschikken. Immers toen deden zich reeds prijsverhogende verschijn selen voor, die tot nu toe hebben voortgeduurd. Bovendien werd de bouw premiewoningen in de loop der jaren sterk aan banden gelegd, als de bouw van woningen in de vrije sector (zonder subsidie). Voorts staat de gemeente Leiden nog maar weinig bouwterrein ter beschikking. Niette- heeft het Bouwfonds kans gezien verschillende complexen woningen zijn spaarders tot stand te bren- Wanneer wij spreken over complexen woningen, blijkt daaruit wel de grote verandering, die het Bouwfonds in de loop der jaren heeft ondergaan. Aan vankelijk was de Bouwkas alleen maar de instelling, die iemand hielp aan een bouwplan en ónder hypothecair ver band de nodige gelden ter beschikking stelde. Deze wijze van werken was in de kleinere gemeenten ook wel mogelijk. Het behoeft geen betoog, dat in de grotere gemeenten, met name in Leiden, een andere werkwijze veel ra tioneler is. Een stukje bouwterrein, ge schikt voor bebouwing met één woning ïn dubbele woning, is in Leiden moeilijk te verkrijgen. Wanneer boven dien de belangen van een grote groep spaarders bij het Bouwfonds allemaal gericht zijn op hetzelfde doel: het krijgen van een eigen woning, ligt het de hand, dat tot de bouw van cc plexen woningen wordt overgegaan. Dit betekent, dat het Bouwfonds zorgt voor het bouwplan, voor de verwerving van het bouwterrein en voor de op dracht aan een bouwer. De controle bij de bouw wordt eveneens verzorgd door technici van het Bouwfonds, waarborg voor de totstandkoming zeer deugdelijke woningen. De tot heden door bemiddeling van het Bouwfonds Leiden gebouwde woningen getuigen daarvan. want de woonkamers worden op de Zijl gericht gebouwd. Alle 72 woningen zijn thans toegewezen. Dc strenge winter er oorzaak van, dat nog niet eerder met de bouw een begin kon worden ge maakt. Gedurende de gedwongen bouw- stop heeft het Bouwfonds, in overleg met de plaatselijke commissie, zich be raden omtrent het in voorbereiding van nog meer complexen wonin gen. Met de gemeente Leiden is in prin cipe overeenstemming bereikt over bouw van nog eens 72 flatwoningen in Leiden zuid-west, die naar alle waar schijnlijkheid van een centrale-verwar mingsinstallatie zullen worden voor- Aangezien ook dit complex met premie zal worden gebouwd, zal toch ;en aanvaardbare prijs kunnen wor den verkregen. Het is niet uitgesloten, "n Leiden-noord, in de onmiddellijke nabijheid van de flat met 72 woningen :ens 48 woningen van hetzelfdè type worden gebouwd. Alleenstaanden Een probleem, waarmee ook de ge meente zelf worstelt, is dat van de huis vesting voor de alleenstaanden. Reeds geruime tijd is over de bouw van een flatgebouw voor deze categorie inwoners overleg gaande met het gemeente bestuur, dat heeft geresulteerd in de be slissing van de directie van het Bouw- lnrichting Een fraai complex van 24 woningen vormt grotendeels de Duyvendakstraat nabij de Kanaalweg. Het tweede com plex van 31 eengezinswoningen is ge legen aan de rand van de bebouwing ir zuid-west (Diepenbrocklaan e.o.). Even eens in zuid-west (Ravelstraat) is na genoeg voltooid het bouwplan var 10 grote, z.g. bajonetwoningen en 24 eengezinswoningen, met een blok ga rages. Aangezien binnen de huidige Leidse grenzen geen mogelijkheden meer zijn voor de bouw van eengezins huizen, heeft het Bouwfonds de bouw van flatwoningen ter hand genomen. Daar de bouw ervan nog met premie kan geschieden, kunnen op deze wijze veel jongere spaarders, maar oudere echtparen aan een passende woonruimte worden geholpen.' Het eerste complex zal verrijzen aan de Zul in het noordelijke stadsdeel. De woningen krijgen een prachtig uitzicht, de moderne Zig-Zag naaimachine fantastisch...! MEERROEL MAAKT DIT MOGELIJK Breestraat 171 Residentie-Orkest gaf avond van gemengde indrukken HET Residentie-Orkest gaf gisteravond alweer het laatste abonnements concert van dit seizoen, en wél onder leiding van de eigen dirigent Willem van Otterloo. Twee symfonieën stonden vóór de pauze op het pro gramma: Mozarts Haffner-symfonie K.V. 385 en Badings' derde. Wel een tegenstelling, deze beide symfonische werken! Mozarts klassieke, even wichtige, en doorzichtige orkeststijl tegenover Badings' geladen, voor dt tijd van ontstaan modernistische naar ruige sonoriteiten strevende schrijf- De Mozartsymfon ie klonk bepaald niet slecht, fris van tempo en dynamiek, wat stijfjes hier en daar en mischien wat zwaar bezet Aan de reprise van Badings' derde symfonie heeft Van Otterloo ken nelijk hard gewerkt, wellicht met het oog op de aanstaande Amerikaanse tour. nee van het orkest. In elk geval viel er op deze vertolking niet veel aan te meken, het werk kreeg allure en kloruk als uit één stuk gegoten. Vooral het koper had hier een belang rijke taak die goed vervuld werd. Het stuk zelf is karakteristiek voor een voor al op Pijper geïnspireerde richting in de Nederlandse muziek van vóór de oorlog. Pijpers derde symfonie bijvoorbeeld wordt herhaaldelijk in de herinnering ge roepen, waaruit dan tevens wel enkele zwakheden van Badings* symfonie blij ken: het thematische materiaal van Ba dings is wat eenvormig, teveel gebaseerd op toonreeksen waarin twee halve secun- den steeds afwisselen met een hele se- cunde of een kleine terts. De bondigheid en contrastrijkdom van Pijper bereikt Badings niet, hij vervalt weieens in herhaling doch anderzijds schrijft hij wèl een fraaie symfonische vorm neer. De uitvoering werd terecht met veel bijval ontvangen. Na deze prestatie van het orkest had den we verwacht dat de begeleiding van Brahms' eerste pianoconcert in d even eens van grote accuratesse zou blijk ge ven. Helaas vergisten we ons daarin. Het evenwicht tussen orkestpartij en solisten partij, juist in Brahms' klavierconcerten zo wezenlijk, hing voortdurend aan zijden draadje en dit ondanks de werke lijk schitterende prestaties van de solist Nikita Magaloff. Vooral de blazers had den liet blijkbaar moeilijk met de maat. Ondanks dit alles liet de pianist zich niet van de wijs brengen en gaf een zonder indrukwekkende interpretatie dit monumentale concert. Vooral in prachtige middendeel wist hij een poëtische verklanking te bereiken door een beheerst en gevoelig toucher, dat sleahts een enkele maal door een wat rijkelijk pedaal gebruik enigszins ge sluierd werd. In de boekdelen demon streerde hij een opvallend forse vitaliteit, die evenwel door de natuur van dit cc eert wordt gerechtvaardigd. Meer dan zijn tweede klavierconcert vervalt Brahms hier weieens in een zekere pom peusheid. De solist, wiens fenomenale pianistische begaafdheid we reeds eerder te Leiden hebben bewonderd, oogstte ovationeel applaus waarin hij zeer e moedig ook het orkest liet delen. Dr. J. van der Veen Gedenkboek Men verzocht ons, nog te melden dat het Gedenkboek van de Leidse Meis- ]es-H.B.S., dat wij in ons blad van gis teren recenseerden, belangstellenden wordt toegezonden na storting van 3,25 op giro 604804. fonds aan de Churchillaan te Leiden een riant gebouw, bevattende 126 wo ningen voor alleenstaanden, te bouwen, De voor de bouw vereiste rijksgoedkeu ring is inmiddels aan de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ge vraagd. Er bestaat gegronde .hoop, dat in de loop van 1963 met de bouw kan worden begonnen. Hoewel het nog wel enige tijd zal duren, voordat deze groep inwoners van Leiden hiervan kan pro fiteren, is het toch zaak zich nu reeds als gegadigde voor een woning op te geven. Een aantal heeft zich reeds op gegeven en is tot dit doel spaarder ge worden. Het ligt voor de hand, dat alle te bouwen gezinswoningen in de eerste plaats zijn bestemd voor inwoners van Leiden, temeer omdat deze woningen met rijkssteun worden gebouwd ten las te van het aan de gemeente toegewe zen beperkte contingent. Het Bouwfonds is voornemens een voorlichtingsavond te houden en wel op dinsdag 9 april a.s., in de foyer van de Stadsgehoorzaal te Leiden. Belang stellenden zullen dan worden voorge licht omtrent de w(jze waarop men zich een eigen woning kan verwerven. Tevens zullen nadere mededelingen worden gedaan over de indeling der woningen, de ligging der complexen, alsmede, voorzover bekend, de geraam de stichtingskosten. Men zal zich ook als spaarder bij het Bouwfonds, afdeling Leiden, kunnen la ten inschrijven. Nog zij vermeld, dat het secretariaat van de plaatselijke afdeling in handen is van de heer H. Akse, Titus Brandsma- laan 63. Te zijnen huize en ten stad- huize, kamer 111, zijn na afspraak even inlichtingen verkrijgbaar. KARPETTEN TRAP- EN GANGLOPERS 50 en 70 breed moderne en klassieke dessins GROTE KEUZE Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE VAN T HOFFSTRAAT 7—7a MIDZA Tel. 24610 LEIDEN Tuinen- en plantenkeuring van Ons Belang In het Antoniusclubhuis had gister avond onder leiding van de heer W. Schouten de feestelijke uitreiking plaats van de tuintjes- en potplantenkeuring van de woningbouwvereniging Ons Be lang. De meer dan honderd aanwe; werden verder beziggehouden door férencier Vink en een muziekgezelschap- je onder leiding van de heer Frans Houps. De uitslag der keuring is: grote ach tertuinen: 1 Streefland, 2 Pijlen, 3 W, v. d. Berg, S. Brouwer, L. Slechthorst A. de Leng en A. Singeling. Kleine achtertuinen: 1 C. Baart sr., 2 C. Baart jr; 3 D. Kooten, J. Rijsdam en J. Pompe. Voortuinen: 1 S. Brouwer, 2 A. A. de Leng, en J. Blankenstein, 3 J. Jansen, mevr. Cornet en D. J. Kooten. Potplanten: 1 mevr. A. van Duinde Winter, 2 A. A. de Leng, mevr. Cornet Blansjaar en mevr. Baart sr, 3 Chaudron, L. v. d. Linden, J. Rijsdam, v. d. Mark, P. Eduard, D. van Westbroek, Willemse, W. v. d. Berg, Stol, P. de WinterWou ter, J. Ober, L. Slechtenhorst, L. Vol kers, J. Kuklerx en Delfos. rlge folder over de evenementen in de bollenstreek. Het staat er zo overtuigend, dat niemand eraan twijfelen kan, maar de ingewijden weten zo langzamerhand wel beter. Er is geen sprake van, dat het corso op 27 april door de bollenstreek zal trekken. Al wordt het met ingang van van daag stralend mooi voorjaarsweer, dan zal men in de laatste week van april niet over voldoende hyacintenbloemen beschikken. Een deel van de hyacin ten is nog maar net van het winterdek bevrijd, de narcissen vertonen al leen mjiar groene sprieten en slechts de krokus beginnen in heel beperkte mate wat te kleuren. Een bollenPasen zal de streek zeker niet beleven. Dat gewassen niet of nauwelijks groeien is niet alleen te wijten aan het koude weer, maar vooral ook aan de abnormaal lage bodemtemperaturen. Wanneer het bollencorso nu door de streek zal rijden, is nu nog niet te zeggen. Het kan net zo goed op één als op drie weken uitstel uitlopen. We amen. dat de karavaan dit voor jaar niet bij De Uiver zal draaien, maar enkele honderden meters verderop. De eigenaars van deze koffietent hebben het comité eisen gesteld. Zo heet het met de meeste nadruk, dat men alleen bereid is de wagens hier te laten draaien, wanneer twee van de praal- karossen na afloop van het corso bij De Uiver te kijk worden gesteld. Er n trouwens nog meer condities Vorige jaren heeft het corsocomité daaraan voldaan, nu men eiste, dat hier twee praal wagens werden gezet, heeft men gezegd: neen. Kaal Nooit zag men de eerste week van april de bollenstreek nog zo kaal en loods. Onder normale omstandig heden b'oeien nu de krokussen, vele andere bijgoedgewassen en de vroege trompetnarcissen volop. Thans kan men de toerist niets anders laten zien dan velden, waarop het riet nog ligt of akkers die tegen het stuiven „gegierd" zijn: verdunde koemest heeft men tussen de bollen en in de paden ver spreid om het wegwaaien van het zand te voorkomen, Ook in de Keukenhof groeien de ge wassen nog maar traag. Het loopt er dan ook allesbehalve storm. Op het grote parkeerterrein aan de Looster- weg ziet men maar een handjevol Intussen circuleren in de streek ook weer geruchten als zou den de bollen zo hier en daar toch fikse schade hebben opgelopen als gevolg van de strenge winter. Hoe- Puzzelprominenten 1 Mevrouw B. Cambrechts. Schel. penkade 26 Leiden. 2 A. Kamme- raat, Kerkweg 34, Ter Aar; 3 mej J. P. den Haan, Burg. Meyboom- straat 64, Rijnsburg. wel het nog te vroeg is definitieve uitspraken te doen eerst als de gewassen gaan groeien zal men meer kunnen zeggen is het een feit, dat de handel de afgelopen week zeer levendig is geweest. Vooral voor tulpen bestond veel be langstelling. Vertrouwen de exporteurs het gewas ook niet zo erg of wordt er in het bui tenland zo veel gekocht? De reizigers die Amerika bezoeken, keren zo lang zamerhand weer op hun basis terug er het zal niet lang meer duren of de export zal de balans hebben opgemaakt. men veel of zal men weinig nodig hebben? Deze vraag zal het bollenvak eerstvolgende maanden beheer- Forumavond van afd. Leiden Geref. Bond Ds. A. Kret deelde gisteravond bij de opening van de vergadering van de afdeling Leiden van de Geref. Bond (waarover elders in deze editie meer) mee, dat de lezingencyclus die de af deling voor dit jaar heeft georgani seerd, in december zal worden beslo ten met een forumavond. In het forum hopen zitting te nemen dr. A. A. Koolhaas, conrector van het instituut Kerk en wereld der Ned. Herv Kerk, wonende te Amersfoort, ds. D. J. Vossers, als praeses van de classicale vergadering Leiden, ds. H. J. van Ach terberg, als praeses van de centrale kerkeraad der Leidse Hervormde Ge meente, ds. J. Groot te Leiden, die men in dit geval als vertegenwoordiger van de liturgische stroming in de Kerk zou kunnen zien, ds. J. M. D. van dert Berg die als de vertegenwoordiger der con- (essionele modaliteit kan worden be. schouwd, en een predikant van de Geref.- Bondsmodaliteit, hetzij de eventuele op volger van ds. M. Ottevanger (Leiden), hetzü een uit de omgeving van Leiden. Het thema van het gesprek is: Kunner wü samen Kerk zijn? Begin april pas wordt het win terdek van de bollen gehaald. De werkers hebben de hand schoenen nog aan. Het wordt een heel laat bollenv oor jaar. Ook Leidse schrijfster kreeg een opdracht De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan Edithe 'de Clercq Zubli te Leiden, Fem Rutke te Am sterdam, Peter Berger te 's-Gravenhage, Kees Klap te Maarssen, Huub Ooster huis te Maastricht?, Jacques Schreurs te Spauspaubeek en Gabriël Smit te Laren opdracht verleend tot het schrij ven van een gedicht of cyclus van ge dichten. Aan Louis Frequin te Nijmegen en Jan H. de Groot te Arnhem heeft de staatssecretaris opdracht gegeven een novelle respectievelijk een essay (de laatste over het tijdschrift Opwaartse Wegen) te schrijven. Genoemde letter kundigen hebben de hun verstrekte op dracht aanvaard. JN het leven van mejuffrouw L. M. Philiippo, Broekhovenhof (Papen gracht) 14 en in dat van de dokters familie De Bruyne, dan de Hoge Rijndijk is iets veranderd, nu mej. Philippo na bijna dertig jaar de fa milie De Bruyne moest loslaten en de familie De Bruyne afstand van haar moest doen. Mej. Philippo, die 74 jaar is, heeft tientallen jaren de wachtkamer en spreekkamer schoongéhouden, eerst bij dolkter J. de Bruyne aan de Zijl singel (waar zij ook woonde) en la ter aan de Hoge Rijndijk en daar na bij zijn zoon, dokter W. de Bruyne, ook aan de Rijndijk. Mevrouw De Bruyne had niets dan lof voor mej. Philippo. „Zij nam in onze familie een bijzondere plaats in en is er als het ware mee ver groeid. Haar ijver en netheid heb ben altijd onze bewondering gehad. Wij kunnen het ons wel voorstellen, dat het voor haar niet meevalt, dit werk nu te moeten missen. Trouw Jongerendag in Leiden Uitgaande van de provinciale commis- e Zuid-Holland van het Chr. Jongeren- verbond zal op de tweede Paasdag in de Stadsgehoorzaal te Leiden een jongeren ontmoeting plaats hebben. Het program ma vermeldt een dienst waarin ds. Van der Steen uit Utrecht zal voorgaan, en cabaretprogramma getiteld „Triool", raan groepen uit Schiedam en Hon- selersdijk medewerking verlenen. De muziek wordt verzorgd door het kwin tet Wim Schulze uit Schiedam en de Garden-Villageband uit BerkeL Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Willem Nicolaas, z v C Ouwehand en F Bonarius; Sylvia Petronella, d v H Blok en P A Audier; Irene Beatrix, d v J Later- veer en G van Helden: Gelenus, z v J Jansen en A E Schoenmaker; As- trid Wilhelmina Martha d v B J Wakka en W M Sollie; Johannes Geradus Hubertus, z v J G H Sim- merman en J J Koster; Evelyne Maria, d v J G H Simmerman en J J Koster; Monique, d v J Caspers en J E C van Gent; Willem Jacobus, z v J Koele wijn en W E van Duijn; Simon, z v A van Delft en G Teske; Cohristiaan Matthijs Jozef, z v P J de Groot en G M van Polanen. GEHUWD: H Bink en A D Heruer; FEB Sjarbaini en E M van den Boorn; A Pet en C C Leurink; G T de Boer en B Poepjes. OVERLEDEN: H Smit, 81 j, man; A L Pfaff, 69 j, man; J Gordijn, 71 j, echtgen v L van Es; J Heemskerk. 53 j, man; B J Saalbach, 40 j, man; M Wessel, 76 j, wed van C Veefkind; C E Plu, 72 j, wed van G Kalkhoven. i geslaagd leeskunde: mej. J M Helntz (Rotterdam) de heren J C M v d Berk (Noordwijk). Bijisma (Eindhoven), P A M Massizzo ;n Haag). B J Niessink en G A Ouden den, beiden te Heemstede, G H M Ver beek (Utrecht). P D Wychgel (Noordwijk) G A Zaal (Paramaribo). mlale zal dit jaar door leden van de Sociologische faculteit van Leidse stu denten worden georganiseerd in Leiden (groot-auditorium der rijksuniversiteit) en Scheveningcn (gebouw „Op Gouden Wieken) van 17 t/m 19 april. Ieder jaar wordt dit congres door één van de bü de federatie aangesloten studievereni gingen georganiseerd. Vorig jaar had dit congres tot thema: .Balans der methoden". Dit jaar is het onderwerp zo mogelijk nog actueler, namelijk „Mensen en machten", aspec- samenleving en politiek in wis selwerking. Naast theoretische lezingen over dit onderwerp, heeft de congres commissie gemeend ook „praktische" po litiek in het programma te moeten op nemen. Dit gebeurt door een forum, waarin de zes grootste politieke partijen van Nederland zullen ziin vertegenwoor digd. De studenten zullen aan dit forum vragen voorleggen over de politiek van Kort programmaoverzicht: woensdag 17 april: groot-auditorium rijksuniver siteit te Leiden. 14.30 uur: opening door de praeses van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Federatie van Universi taire Studieverenigingen in de Sociale Wetenschappen, de heer A. J. Hoekema. Aansluitend: lezing door prof. ir. J. F. Glastra van Loon. Titel: „Wetenschap cn politiek". Hierna zullen de deelnemers aan het congres worden ontvangen door burge meester en wethouders van Leiden in het stadhuis. Daarna gaan zij met bussen naar het congresoord. Plaats: gebouw „Op Gouden Wieken" (Scheveningse weg) Scheveningen. 20.30 uur: lezing door dr. H. Daalder. Titel: „Politiek in het Ne derlandse kader". Donderdag 13 april: Overdag zullen er excursies zijn naar: Wilton Fefjenoord, Hollands Noorderkwartier. Perscentrum Nieuwspoort, Europese Voorlichtings- 20 uur: lezing van de heer A. H. Kloos. Titel: „De vakvereniging in het politieke kt-achtenveld". Vrijdag 19 april: Op Gouden Wieken (hele dag), 10 uur: lezing dr. J. Niezing. Titel: „Ideologie en Planologie",, 14 uur: lezing dr. mr. A. A. van Rhijn. Titel: „Overheid en sociaal-economische plan ning". 16 uur: forum. Vertegenwoordigd zullen zijn: K.V.P., P.v.d-A, V.V.D., A.R., C.H.U., P.S.P. is zij en was het aontoCt van mens tot mens eenmaal ontstaan, dan was het alleen maar plezierig wer ken met haar". En mej. Philippo Jk was er thuis of vk er hoorde. Ik was echt geen werkster maar ik was er over huis. Vaste werkuren had ik niet; ails het maar schoon kwam. Nooit ben ik met tegenzin naar mijn werk gegaan. Hoe kooi het ook anders. De farniilie De Bruyne acht ik hoog en als ik er was, dan was het eCht niet a& leen om te werken, 't Was zo gezéllig, weet u. Je praatte gewoon met el- Ja, dat moet mej. Philiippo nu mis sen. Zij voelt het zo ook. Maar de familie De Bruyne heeft haar ge zegd, dat zij haar niet uit het oog zal verliezen. En mej. Philippo is dat ten opzidhte van het doktersge zin zeker ook van plan. Haar zoon woont in de Rijndijkstraat en tdan moet zij toch het huis aan de Rijn dijk passeren Voor zaterdagavond is mej. Philippo met haar zoon en solioondoaliter in de kring van de familie De Bruyne genodigd. Dan zal haar bij vernieu wing blijken hoezeer de De Bruyne's haar diensten gedurende zo lange tijd op prijs hebben gesteld. Zilver bij Grofsmederij De heer W. F. van der Steen, chef van het bedrijfsbureau van de ketting- fabriek van de Grofsmederij, herdacht gisteren het feit dat hij 25 jaar bij deze fabriek in dienst is geweest. In het hoofdgebouw hield directeur ir. M. C. de Jong een jubileum toespraak, waar bij de heer Van der Steen de zilveren draagpenning van de Nederlandse Maat schappij van Nijverheid en Handel, het vererend getuigschrift, een gedenkbord en een geschenk onder couvert over handigde. Hij haalde herinneringen op uit de carrière van de heer Van der Steen. De directe chef, bedrijfsleider ir. J. B. Postel, was de volgende spreker. Hij werd gevolgd door het hoofd van de afdeling verkoop ankers en kettingen, de heer N. van GinkeL Namens de col lega's sprak de heer H. van Maanen, die de jubilaris, een enthousiast amateur fotograaf, een statief en fotomateriaal aanbood. De bijeenkomst werd bijgewoond door de bedrijfsleiders, de echtgenote en het zoontje van de heer Van der Steen. NU SLUIT EEN PERSOONLIJKE LENING BIJ DE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3