daag nog? ..Zodra we bericht krijgen van de aarde." antwoordde de geleerde. „De rekenmachi nes op Kaap Kachelpijp zijn druk bezig om onze koers uit te stippelen. Zodra ze daarmee klaar zijn, krijgen wij die opge geven en moeten we de maan verlaten." ..Kop op, professor!" riep Spekkie. „We mogen dan niet lang hier zijn geweest. wij zullen altijd kunnen zeggen, dat erste aardebewoners waren, die been aan de grond hebben gekre gen, sprillobenen of geen sprillobenen. En om u de waarheid te zeggen, vind ik het helemaal niet zo erg om weer terug te gaan. Het is hier maar een kale boel. als u het mij vraagt en het ging er tenslotte maar om te bewijzen dat wij uw effecten goed belegd hadden, professor. Nu, dat be wijs hebben wij met ons vijven wel gele verd. zou ik zo zeggen. Als straks, op Kaap Kachelpijp, de televisiecamera's op ons zijn gericht en de verslaggevers ons bestormen met duizend en één vragen, dan zal dat wederom een groot moment zijn. Maar te eten zouden kunnen krijgen. Ik heb honger als een in geen zes weken gevoe derd nijlpaard." „Moeten we de raket niet uit om wat bodemmonsters te nemen, professor." vroeg oom Bram. toen ze aan een smake lijke maaltijd gezeten waren. „Nee, ik heb nadrukkelijk opdracht ge kregen dat we geen van allen de raket meer mogen verlaten," sprak de profes- Een half uur later kwam Jasje Poppe- fiets uit zijn stuurcabine afgedaald. „Ik heb de koers opgegeven gekregen, professor," sprak hij. „Als u even de cij fers met mij wilt komen doornemen." De geleerde haastte zich naar boven. „Dat wordt dan dadelijk weer: dag maan, mensen," sprak Spekkie enigszins terneergeslagen. „Het gaat mij aan mijn hart, dat we al zo spoedig moeten vertrek ken. Ik ben echt van dit onherbergzame wereldje gaan houden. Maar ja. de belang rijke gegevens die ik generaal Weinkuif kan verstrekken, mogen natuurlijk niet op de waagschaal worden gelegd O. wat zal het heerlijk zijn, de brave aarde weer t< zien! Ik verheug mij er nu al op." Naast de bekende groene doosjes theezakjes Groot Formaat, biedt Douwe Egberts u thans óók Pickwick theezakjes DUBBEL GROOT, verpakt in de aan trekkelijke rode doos. Handig als u een groot gezin hebt, Veel aanloop of vaak grote visites. U schenkt met deze DUBBELE theezakjes dezelfde heerlijke thee, die u van Pickwick Thee gewend bent en die u steeds herkent aan de kernachtige smaak, de opwekkende geur en de royale afschenk! Douwe Egberts

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16