Raad van Lisse kreeg extra agendapunt: aankoop grond in Poelpolder van Expositie in Oude Wetering Geref. Vrouwenvereniging te Noord wijk in t zilver Raad Oegstgeest tevreden met plannen Rijnlands lyceum k.JL isj NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG TNE RAAD der gemeente Lisse kwam woensdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. T. M. J. de Graaf. Bij de aanvang der vergadering deelde de voorzitter mede, dat de agenda dringend aanvulling behoefde met het punt: aankoop gronden in de Poel polder. Deze zaak had zoveel aandacht van het College van B. en W. en de betrokken ambtenaren gevraagd, dat het niet mogelijk was dit punt op de agenda te plaatsen, terwijl behandeling toch dringend nodig was. Om deze reden zou na de behandeling van de gewone agenda over dit speciale punt in geheime zitting worden gesproken. De voorzitter deelde bij behandeling i van de agenda mede, dat het college I terug is gekomen van het advies oir de Geref. school geen nieuwe leesboek jes ter beschikking te stellen. Het i i de overtuiging toegedaan, dat inwilliging van het verzoek toch wel billijk is te men. De raad ging hiermee akkoord. Door bijzondere voorzieningen aan gebouw van de openbare lagere school moet het huurbedrag voor het gebruik I van een lokaal dezer school door de stich ting „Bijz. Neutrale Kleuterschool" wor- LISSE T oneel-ouderavond Hervormde school In gebouw Rehoboth werd woensdag een ouderavond gehouden door de Her vormde school, waarvoor grote belang, stelling bestond. Voorzitter A. Tibboel I sprak hier zijn vreugde over uit. Hij blij, dat aan het verzoek van de ouders I gevolg kon worden gegeven door deze ouderavond te houden. Enige jaren dit niet mogelijk, omdat de kleuterschool voor het houden van ouderavonden niet meer kan worden gebruikt. Voor deze avond was een programma samengesteld, verzorgd door de school, I jeugd zelf. De heer Van Dongen, onder- wijzer aan de school, had voor de jeugd j der school het kinderboek van W. G. van der Hulst „De pruikemaker en de prins" tot een toneelstuk omgewerkt. 1 De jeugd heeft het met veel enthou siasme opgevoerd na zeer veel voorbe- reiding onder leiding van de heer Van I Dongen. Alle kostuums had de heer Van Dongen uit zijn vroegere standplaats Zie- j riikzee in bruikleen ontvangen, terwijl het décor door hem met behulp van anderen I was vervaardigd. De heer L. Brunt, hoofd der school, dankte de heer Van Dongen, die regis- seur, decorateur en leider van alles was, j bijgestaan door de dames Asschenberg en Van der Velden, terwijl de heren Ek van Houten, Dol, Gehrels en Asschenberg hulp hadden verleend bij de vervaardi ging van de coulissen. De jeugd heeft de ouders veel genoegen I doen beleven met de opvoering vai toneelstuk. Kapperszaak geopend Er was veel belangstelling vooi opening van de nieuwe herenkapsalon van de firma P. J. Hagen in de Kanaal straat. De heer Hagen die vroeger ook hetzelfde pand een herenzaak had heeft deze indertijd opgeheven om ruimte te maken voor de damessalon. Maar hij kon toch zijn oude herensalon niet vergeten en heeft daarom door verbouwing ruimte weten te vinden om een geheel nieuwe herensalon in te richten die feestelijk is geopend. Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank te Lisse werd in maart ingelegd f 71.344 en uit betaald f 48.351. Agenda Donderdagavond spreekt de heer J. H. Clement (Vrijgemaakt geref.) voor de Jong Hervormden over de Vrijgemaakten en de Hervormden ih het Baken om 8 Vrijdag 5 april em 8 uur vergadert de afdeling Lisse van Bloembollencultuur in de Witte Zwaan. De fotoclub „Bloembollenstreek" komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in de film zaal van het Lab. voor Bloembollenon- Visserijgolfj es Verschenen is het statistisch bulletin van de internationale commissie voor dc visserij in de noordwest-Atlantlc ver schenen over het jaar 1960. De gezamen lijke aanvoeren uit dit gebied, dat reikt van West-Groenland tot de kust van Maine, zijn toegenomen van 2.144.000 ton tot 2.279.000 ton. Dat is 6,3 percent. De opbrengsten aan kabeljauw stegen 18.9 pet en die van schelvis 23,2 pet. Bij roodbaars was er daarentegen een daling van 25,9 pet. Op zee De IJM 9 Haarlem heeft enkele trek ken gedaan op 58 graden en twintig manden 'hoops gevangen. De SCH 22 Magnolia had ook slechte resultaten. Scheveninigse vissers kwamen niet ver der dan enkele manden koolvis en wat baring. De trawlers, die tong als doelwit hebben, kwamen tot vangsten van 80 tot 100 kilo per trek. De gebroeders Van den Berg hebben in span vissend een grote hoeveelheid speerhaaien gevangen. In een half uur vingen zij 131 kisten. Er waren er veel meer. maar deze dieren bleven met hun stekels in het net zitten en moesten weer in zee worden gespoeld. Wat er was De aanvoer in IJmuiden werd ver zorgd door negentien schepen, die aan voerden: 1050 kisten schelvis,. 450 trawl- wijting, 500 span wijting, 860 gul en ka beljauw, 530 koolvis. 180 trawlharing, 20 spanharing, 350 makreel, 90 schol, 50 sprot, 160 roodbaars, 80 kuit, 20 lever, 200 haai. 90 diversen. 500 stuks kabel jauw, 15.000 kilo tong. den verhoogd. De basishuur wordt nu ge steld op f 750 per jaar. Voorts zullen in rekening worden gebracht de kosten van verlichting, verwarming en schoonhouden tot een bedrag van f 895 per jaar. De raad verleende medewerking aan de R.K. hbs om de school uit te breiden met een afdeling mms, doch er zal in geen geval langer dan 4 maanden extra sub sidie worden verleend. De vrees bestaat immers, dat de goedkeuring van de mi nister voor een afdeling mms niet tijdig zal afkomen. Dat de school in september a.s. kan starten werd zeer betwijfeld door de voorzitter. „Pijnlijk" Bij het voorstel om een koudetoeslag voor het gemeentepersoneel toe te ken nen merkte de heer P. v. Leeuwen (PvdA) op, dat het wel wat pijnlijk aan doet, dat ambtenaren deze tegenslag eigenlijk niet kunnen hebben en dat deze duurtetoeslag noodzakelijk is! De voor zitter wilde hier niet breed op ingaan doch stelde vast, dat de gemeente nu eens verder kan gaan dan het Rijk wat betreft de hoogte van de weistandsgrens en de hoogte van het bedrag. Er was statutenwijziging noodzakelijk voor de stichting „De Werkplaats" te Sas- senheim. In de statuten wordt gesproken van werkgeefster en werknemers, doch dit achtte de heer Van Leeuwen (PvdA) niet juist. Men neemt geen werk, doch men wordt in „De Werkplaats" tewerk gesteld. De voorzitter was het met hem eens en stelde de raad voor, dat de ge meente Lisse aantekening wenst bij dit artikel, dat met werknemers bedoeld wordt tewerkgestelden. De straatverlichting voor de Rovers- broekpolder ging er met vlag en wim pel door. De raad stelde een extra krediet ter beschikking van f 30.000 voor de door- trekking van de Nassaustraat. Het is de bedoeling dat het verkeer uit de Nassau straat rechtsaf naar Haarlem mag. De regeling dorpskern uitbreidingsplan kwam ter sprake, waarbij de heer A. H. J. Paardekoper verklaarde zich niet te kunnen verenigen met de planologie en tegenstemde. De heer C. G. v. d. Sardweg stelde een vraag omtrent het verlenen van ventver gunningen, waarop de voorzitter ant woordde dat tijdens de „Keukenhofpe riode" geen ventvergunningen voor het gebied ten westen van de Heereweg worden afgegeven. Wel mag men daar zijn vaste afnemers bezorgen. Hierna ging de raad in geheime zit- RIJNSBURG Feest oud-leerlingen tuinbouwschool De vereniging van oud-leerlingen van de christelijke tuinbouwschool te Rijns- burg telt thans ruim 270 leden. Gister avond werd het 15-jarig bestaan her dacht in De Jeugdhaven. Wegens ziekte kon de voorzitter niot aanwezig zijn zodat de tweede voorzitter, de heer J Zwaan, een welkomstwoord sprak. De feestavond werd verzorgd door-het Haagse toneelgezelschap „Nieuw Leven", dat het toneelstuk „Potasch en Perle- moer op vakantie" opvoerde. Een zeer komisch stuk. Het werd een gezellige Mevr. Doeter werd een prachtige met bloemen versierde mand fruit aangebo den voor het vele werk dat de heer Doctor en zijn vrouw voor dé vereni ging doen. NCBO uitgesteld Door bijzondere omstandigheden is de vergadering van de chr. Bond van Over heidspersoneel. aanvankelijk voor van avond vastgesteld, verschoven naar vol gende week donderdag 11 april. In het Verenigingsgebouw werd giste- :n op feestelijke wijze liet 25-jarig bc- staan van de Gereformeerde Vrouwen vereniging „Wees een zegen" gevierd De presidente, mevrouw T. Bouma-Vcl- lioga gaf in'haar openingswoord een uit voerig overzicht van de activiteiten van de vereniging in dc afgelopen kwarl De stoot tot de oprichting werd ge geven door de Diaconie. In de beruchte dertiger jaFen was het al crisis, malaise werkloosheid en vooral in die tijd heeft de vereniging prachtig -werk In deze tijd van welvaart heeft breien en naaien weinig zin meer, zodat het karakter van het werk veranderde. En kele keren is een bazaar en een ver dag gehouden, die goede resultaten opleverden, onder meer ten behoeve •estauratie van het verenigingsge bouw en van de consistorie. Met Kerstfeest stuurt de vereniging lans aan..zieken en, ouden, een pakje en )k is gewerkt voor de leprozerie te ïroei op Nieuw-Güinea. Mevrouw Bouma herinnerde aan de gezellige uitgaansdagen en constateerde lat er altijd een prima sfeer heerste >p de vergaderingen. Honden mogen NIET los Nu het verbod van de minister om honden te laten loslopen, is opgeheven, betekent dit niet, dat men nu overal het land de dieren vrij kan laten ronddartelen. De bepalingen van de algemene poli tieverordeningen en dus ook de plaat selijke politieverordening van Noord- ijk, blijven onverminderd van kracht. De artikelen in de Noordwijkse po litieverordening verbieden de honden houders hun dieren in de maanden fe bruari, maart, april en mei op de open bare weg te laten loslopen. Deze bepaling dient ter bescherming in de bloembollenkwekers en tuinders, die vaak met lede ogen moeten aanzien hoe hun kostbare gewassen door over de landerijen rennende en wroetende honden worden vernield. Daarom is het ook verboden, dat hon den zich op een particulier terrein be vinden zonder dat de eigenaar of ge bruiker van dat terrein daarvoor toe- emming heeft verleend. Op de naleving van deze bepalingen zal de politie streng toezien. Zij is be voegd de honden op te vangen, in be waring te houden en na 48 uur af te maken. Ontspanningsavond voor bejaarden In het Lidotheater werd gisteren eeD ontspanningsavond gehouden voor de Noordwijkse bejaarden. Namens het da mescomité, dat de avond had georgani seerd sprak mevrouw T. Crama-de la Bij» :n welkomstwoord. Zij deelde mede, dat deze avond aan vankelijk in januari zou worden gehou den, maar door het barre winterweer moest worden uitgesteld. Dit is nu teveni de sluitingsavond van dit seizoen. De Noordwijkse toneelvereniging Louis Bouwmeester voerde hierna het blijspel drie bedrijven op „Potasch en Perle- er met vakantie". Deze klucht is ge schreven door Johan en Jan Blaaser en werd geregisseerd door de heer Jan De volle zaal heeft veel en uitbundig gelachen om de belevenissen van de twee Joodse firmanten die in allerlei verwik kelingen verstrikt raakten. Het stuk werd voortreffelijk gespeeld. Diploma-uitreiking Maandagmiddag worden in het Lido theater de verkeersdiploma's uitgereikt de schooljeugd, die dit jaar verkeers- men heeft afgelegd. Er is ook contact met enkele clubs uit Duitsland die hier op bezoek kwamen. We hopen ons werk met dezelfde vreugde als in de afgelopen periode te kunnen voortzetten, aldus besloot de pre sidente haar interessant overzicht. Zij verwelkomde vervolgens afgevaar digden van de Diaconie en van de com missie van beheer der Geref. Kerk. Zij deelde mede dat als resultaat laatst gehouden verkoopavond een elek trische zeilwrijver voor het verenigings gebouw is aangekocht benevens een har monium voor de vereniging zelf. Bo vendien is een bedrag aan geld aan ds. Szaborsky in Hongarije gezonden. De secretaresse mevrouw M. Korbee- Houwaart bracht de jaarverslagen uit. Bij de oprichting telde de vereniging 40 leden en ook nu is het ledental bevre digend. Namens de Diaconie bracht de heer R. Eisenga gelukwensen over en namens de commissie van beheer de heer Jac. van der Niet. Beiden dankten "de vereniging voor haar werk waarvan de Kerk en de Diaconlè Vfeeï profijt heeft gehad. Mevrouw Van der Linden-Pieneman bracht de gelukwensen over van de zus tervereniging „Leid mij in Uw waar heid". Zij bood een muziekboek aan. De presidente ontving een tinnen vaas met bloemen als erkentelijkheid voor het feit dat zij 25 jaar de vereniging had gepresideerd. Ook de secretaresse kreeg voor haar langdurige activiteiten een bloemenhulde. Er volgde een zeer geanimeerd gezel lig samenzijn met voordrachten, schets jes, vertoning van plaatsjes van oud- Noordwijk en dergelijke evenementen Ds. B. Bouma sprak een slotwoord. De zeventiende april is het feest in de driehonderd jaar oude boer derij van de familie Treur te Vrieze- koop (Leimuiden). Dan viert het echtpaar Treur-Kemp zijn gouden bruiloft. Bruid en bruidegom, allebei 77 jaar oud, zijn dankbaar gestemd. Kwiek en levendig van geest ziet men hun hun leeftijd niet aan. Zij kun nen nog goed uit de voeten hele zegen. De heer Trei dagelijks bezig op de boerderij, die inmiddels door één van zijn zoons wordt beheerd. Hij is blij, dat de boerderij groot genoeg wa met zijn vrouw te kunnen blijven wonen, want hij is er gehore togen, is ermee vergroeid.. De eerste bewoners drie eeuwen geleden wa ren ook al Treurs. Zij kwamen uit Duitsland lopen, hun vee voor hen uit drijvend. Mevrouw Treur is met haar trou- en naar Vriezekoop gekomen. Zij woonde in Bodegraven. Het echtpaar kreeg zes kinderen, van wie één dochter in Canada verblijft. Er zijn 27 kleinkinderen. De tweelingzuster van de heer Treur komt voor het feest helemaal uit Californië over, tien andere zus- hem is een week later vijf tig jaar getrouwd, maar dat wordt pas van de zomer gevierd. Foto N. van der Horst de heer le v.g.l.o.- leerlingen van de christelijk-nationale school te Oude Wetering jaarlijks tentoonstelling in. Was het onderwerp vorig jaar Suriname, deze keer staat de scheepvaart in het middelpunt van de belangstelling. an alles te zien: van paal~ mastworp tot de luxueuze hutten van grote oceaanstomers, Men houten modellen van de meest uiteenlopende scheepstypen bewonde enzeer kennisnemen vat de menu's die tijdens een boottocht naar Amerika gelden. in januari reeds werden de eerste voorbereidingen voor de expositie ge troffen. Al spoedig waren er wel veertig contactadressen en de heer Broere kreeg van alle kanten mede~ rking. Er kwam ten slotte zoveel materiaal bijeen, dat twee leslokalen nauwelijks in - staat zijn het te bevatten. De leerlingen maakten naar de KNSM en de Nederlandse scheepsbouwmaatschappij. Met de ervaringen daar opgedaan en T*iE Oegstgeester gemeenteraad was gisteravond eenparig in loftuitingen ten aanzien van het voorstel inzake het nieuwe Rijnlands lyceum. Na mens de verschillende fracties spraken mevrouw Smits-Witvliet (vvd), de heren Van Velzen (prot.-chr.) en Bergmeijijer (kvp) en mevrouw Samkal- den (pvda) hun erkentelijkheid uit voor de voorbereidende werkzaamheden en hun tevredenheid met de resultaten daarvan. Er waren slechts wat op merkingen over details die B. en W. tijdens de nadere uitwerking van de plannen in gedachten houden. scholen, ker- Zo vroeg mevrouw Smits naar de mo gelijkheden van openstelling van de au la tijdens de zomervakanties van het lyceum, opdat ook in de zomermaanden culturele evenementen kunnen worden gehouden. Daartegenover staat, zoals wethouder Van der Voet toelichtte, dat het lyceumbestuur de gelegenheid moet hebben noodzakelijke reparaties e d. tij dens de vakanties te doen uitvoeren. De heer Van Weizen sprak van een vooruitziende blik bij dit ontwerp, zijn fractiegenoot Van Nieuwkoop informeer de naar wat nauwkeuriger exploitatie- cijfers. De heer Van der Voet kon die echter niet geven, aangezien de verschil len in opzet tussen dit plan en de reeds bestaande, met elkaar te vergelijken, school-sport-culturele oentra in andere gemeenten van dien aard zijn, dat ade quate cijfers niet zijn te verkrijgen. Men heeft echter alles zo zuinig mogelijk be rekend, zodat eventuele tekorten in de eerste exploitatie jaren niet ver boven het begrote nadelige saldo van 6.750 zullen komen. De heer Brouwer (prot.-chr.) vroeg zich af of de bouwcapaciteit voor dit lyceumcomplex niet beter beschikbaar kon worden gesteld voor de woning bouw, waarop de wethouder zei dat bij bouw van -meer woningen er gelijk op gaande behoefte bestaat ken, culturele centra, .e.d Mevrouw Samkalden vroeg zich af of de aula wel rendabel zou blijken; wet houder Van der Voet was terzake opti mistisch. De sportraad zal zoveel mo gelijk worden betrokken in het overleg omtrent de oprichting van een commis sie of stichting, die de verhuur van de sporthal moet regelen. Over dc verhuur van attributen (benodigd voor de ver schillende sporten) en de prijzen daar van moet deze commissie of stichting zich eveneens beraden. De raad besloot tenslotte tot verkoop van de benodigde grood tot een totaal bedrag van 443.305 aan het bestuur van het Rijnlands lyceum; tot het aan gaan van de opgestelde overeenkomsten inzake gebruik van aula en sporthal en het verlenen van de benodigde kredieten (aandeel in grond- en bouwkosten aula) 10.531, idem sporthal ƒ17.833, aandeel verdere exploitatie 9.750 per jaar; to taal 38.114 per jaar. Comité generaal Nadat de raad anderhalf uur in comité generaal jvas geweest, besloot hij tot aan koop van grond in de polder Oudenhof van de gebroeders Lubbe. Tot tweede ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer L. Landesbergen. Men gaat een gerechtelijke procedure voeren in verband met onteigening van gronden in het uitbreidingsplan Noord, ten oosten van de rijksweg, van de fa milie Van der Putten en voor het slopen van panden aan de Geversstraat-wesl- zijde stelde men 22.000 beschikbaar (profilering van het wegdek krijgt, al is het nog vooruitlopend op de totale ver betering van het kruispunt aldaar, prio riteit). Voor herstel van dé Hoge Mors- weg en de Rhijnhofweg verleende de raad een krediet van 55.000; met de verdere verhuur van grond aan de Rijnzichtweg aan de heer K. van der Kwaak ging men akkoord, evenals met de wijziging van het gemeentelijk Be zoldigingsbesluit 1955 en met intrekking van de kindertoelageverordening. De Montessorischool mag materiaal aan schaffen en de afrekeningen van exploi tatievergoedingen voor het lager en vak onderwijs over 1961 werden goedge- Straatnameii De nieuwe wegen, die er zijn of zullen worden aangelegd op de gronden tussen de Rhijngeesterstraatweg en de rijksweg, krijgen de volgende namen: Apoliolaan li.v.m. het nieuwe Rijnlands lyceum), Apolloplein, Homeruslaan, Cartesiuslaan (naar de Franse wijsgeer Cartesius Des cartes, die van 1641-1643 op Endegeest woonde) en De Voscuyl (weg naar de rioolwaterzuivering, in deze omgeving heeft vroeger een hofstede van die naam Bij de rondvraag informeerde me vrouw Samkalden,naar de datum waar op het dossier met de plannen voor het zwembad in openbare behandeling kan komen. Wanneer de commisie van ad vies voor zwembaden het dossier heeft behandeld, hetgeen wellicht nog enkele maanden duurt, kunnen B, en '7. nadere stappen doen, aidus de gemeentesecre taris De Visser, die voorts mevrouw Samkalden meedeelde dat de rapporten omtrent de eventueel op te richten schooltandartsendienst nog bij deskundi gen in behandeling zijn. Wet' juder Steenmetser deelde de heer Blansjaar (prot.-chr.) mee dat de werkzaamheden aan de aan te leggen volkstuintjes zo spoedig mogelijk worden hervat (de grond is thans nog niet droog genoeg) en de heer Blansjaar suggereerde ter itte openstelling van een deel ven het fiets pad langs de Warmonderweg voor ver keer in beide richtingen. De bromfietsen zouden dan op de rijweg moeten rijden. Met verkeersdeskundigen zal deze kwes tie worden bespfoken. met behulp van allerhande drukwerk kon worden begonnen aan de samen stelling van een „boek", waari 22 hoofdstukken de onderwerpen den behandeld die op scheepvaa scheepsbouw betrekking hebben. De leerlingen zijn zo enthousiast ge worden, dat ze zelfs in hun vrije tijd naar school kwamen om de zaak tij dig klaar te hebben en met recht kan de heer Broere dan ook zeggendat hun leren spelen is en omgt Gistermiddag heeft burgemeester Kolfschoten van Alkemade de instruc tieve en overzichtelijk ingerichte ten toonstelling officieel geopend in het bijzijn van een vertegenwoordiger de Koninklijke Marine en vertegen woordigers van scheepvaartmaat schappijen die medewerking hebben verleend. Aan het geëxposeerde van de 34 leerlingen is toegevoegd de scheep vaarttentoonstelling van de Stichting Onderwijs. De expositie is tot de paas vakantie geopend. Vanavond gaan de ouders er een kijkje nemen, daarna zijn leerlingen van de andere scholen aan de beurt. Aan de kijkavond vandaag is ook een modeshow bonden. Foto N. van der Horst ALKEMADE Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne W M d v J P Koot en B Th Wesselman, Lucia T C d v P J Loos en Th Th Hillenaar; Edwinus G M z v J N Bakker en J H Pouw; Adi P G M d v P W van Schadewijk c.. G N van den Boogaard; Johannes Th J z v A A van den Ing en A W Fits; Margaretha B d v Q J Wesselman en W G Castelein; Antonius J M A Th van Klink en C M Th v d Meer. Ondertrouwd: A G Th van Klink C A M van der Meer; A M van Noord en P M Kuiper; F M Roebroek en C Turk; H C Aniba en Th J Keijzer. ALPHEN AAN DEN RIJN Lyceïsten hadden toneelavond De leerlingen van de laagste klassen van het obr. lyceum en hun ouders wa ren uitgenodigd voor een door leden van de lyceïstenvereniging VEVO te ver zorgen toneelavond. Voorzitter J. Bulk Sprak een welkomstwoord. Opgevo werden „Een lang kerstdiner", onder gie van de heer C. de Man, „Als lopend vuurtje", ook onder regie Je heer De Man. en „Circus", onder gie van de heer M. Paats De keuze de stukken viel zeker in de smaak d< opvoering kreeg niet minder wa Vanavond volgt een tweede opvoering voor de leerlingen van de hogere klas sen en hun ouders. BENTHUIZEN Burgerlijke stand Geboren: Gerritje, d v G. W. de Pein- der en L. Moerman. Gehuwd: G. B. Koumans en H. J. Boevé. Overleden: Johannes van der Walle, 69 j, te Zoetermeer; Arie van Staveren, j. HAZERSWOUDE Jeugdclubs bijeen Gisteravond hielden de Geref, jeugd- ubs hun jaarvergadering in het Her- >rmd verenigingsgebouw. De opkomst as groot, wat een versterking voor de jongelui betekende. Mej. M. Windhorst opende de avond. Na zang en declamatie n de jongensclub Samuel op het podium. Piet Ven te vertelde in een clubvergadering iets over de figuur Mor- dechai. Mevrouw G. van Dijk-van Leeu- dankte mej. Windhorst die als jeugdleidster gaat vertrekken. Na de pauze sprak de heer W. Sloot- eg als voorzitter van de oudervereni ging. De ouders riep hij op tot spontane medewerking. De scheidende leidster kreeg een platenbon. Uit het optreden de clubs bleek wel. dal men voor deze avond intensief heeft geoefend. Aan het eind van de' avond werd de leidster ist met een plant en, de leiders met boekenbon. Ds. N. van den Hout sprak een slotwoord, waarin de dank baarheid de hoofdtoon was. TER AAR De heer II. Schouten heeft om ge zondheidsredenen bedankt als voorzit- de Chr. Middenstandsvereniging Verscheidene jaren heeft de heer Schou ten deze vereniging geleid. Tot nieuwe gekozen de heer C. J. Be- ;r Jr. Bruggenbouw 3 eerste van de te bouwen bruggen het Papenveer is nu zichtbaar ge worden de betonnen brug in de weg, die 21" voor de sluis naar de Langeraarse plassen ligt, Thans is men bezig de weg om te leggen, die aanslui- ing geeft op deze brug en de oprit moet ormen naar de nieuwe brug over het Aarka'naal, LEIMUIDEN Geref. jeugdvereniging Op 6 april om half acht hoopt de Gereformeerde jeugdvereniging een jaar feest. in de zaal Sneeboer te houden. Men verwacht grote belangstelling voor het feest, waarop ook een actie word ge voerd voor „Heb het hart aens". Play Fair Beide teams van Play Fair hebben de tafeltenniscompetitie afgesloten op een zeer eervolle wijze. Het damesteam speelde thuis tegen Tennico 1. De Nieuw- veense dames hadden het zwaar te ver duren tegen I. Heuzen, J. de Koning en B. Konst; ze konden geen enkel punt, scoren. Zo eindigde deze ontmoeting in een 10-0 zege voor de kampioenen van de vierde klas van Play Fair, Het herenteam ging naar Lisse voor de ontmoeting tegen Reflex 3. Met. 7-3 ging de volle winst mee naar Leimuiden. Dit team staat nu gelijk met Baronie. Vrij dagavond om acht uur ontmoeten beide teams elkaar in De Burcht te Leiden voor de beslissingswedstrijd. WOUBRVGGE Autobotsing Op de provinciale weg, hoek Bateweg, had gistermiddag een verkeersongeval plaats, waarbij alleen materiële schade werd opgelopen. Doordat de bestuurster van een kleine personenauto, mevrouw M. Cornelisse uit Rotterdam, komende uit Hoogmade, een voor haar rijdende Volksbastei wagen, waarvan de bestuur der lanksaf wilde slaan, nog net wilde in'halen, werd haar auto dooi" deze be stelwagen rechts van achteren geramd. Zij raakte daardoor de macht over het stuur kwijt en reed naar de reohterweg- helft, waar de wagen met de motorkap onder een vrachtwagen schoot, die op de uitwijkstrook geparkeerd stond. Causerie en film over zeereis Voor het personeel van de jachtwerf G. van Wijk hield gisteravond in Het Oude Raedthuys ir. Th.»P. Tromp, één •teunen van het Philipsconcern, nische Golf. Met zijn motorzeiljacht Wit te Raaf en in gezelschap van de commis saris der Koningin in Groningen, de heer Foch, ging de tocht via het Kielerkanaal naar de Oostzee. Dwars door de duizen den scheren (rotsachtige eilandjes) voor de Zweedse kust bereikte het gezelschap de jachthaven Sandhamn. het Mekka der zeilsport. Op levendige en boeiende wijze gaf spreker een beschrijving van de Bot- nische Golf en de lieflijkheid van het inse landschap. Op de terugweg via de Alandseilanden kreeg men met veel tegenwind te kam pen. Door stormweer en een onduidelijke betonning bleek het onmogelijk de Lau- e bereiken. Met behulp van een loods arriveerden we tenslotte in Delfzijl. In totaal legde het vaartuig in 30 dagen 2500 zeemijl af met een gemiddelde snelheid van 6 mijl per uur. De fraaie kleurenfilms over deze reis gaven de aanwezigen een duidelijk beeld n het leven aan boord en dc schoon heid van het Scandinavische landschap. KATWIJK AAN ZEE Gezellig jaarfeest De meisjesvereniging Hanna en de jongeliedenclub Jonathan hadden gisi< >■- avond hun gecombineerde jaarvergade ring in de zaal bij de Oude Kerk o.l.v. de leidsters Van Duijn en Van Dijk en leider L. van der Plas. De avond werd geopend door ds. D. Bouman. Hierna hield Ton Heemskerk een inleiding over het voorgelezen schriftgedeelte. Johannes 3 12—27. De verenigingen hadden een uitgebreid rogramma samengesteld. Zo werd door Joh. Klinkenberg een opstel voorgele- „Het leven van Jan Luiken". Ook droeg men gedichten voor. de jaarverslagen bleek, dat het ledental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt en dat de vergaderingen goed erden bezocht- Na de pauze werden door afgevaardip- en van diverse verenigingen gelukweri- :n overgebracht. Rietje de Jong la.; n pstel voor over „Het opkomende Chr-"- tendom". Hierna volgde een declamato- Justinus. lied". De programmapunten werden telken afgewisseld met samenzang. De bei enigingen mogen terugzien op een slaagde jaarvergadering, Het was v leidsters, leider en meisjes en jong prettige ervaring, dat zovelen van hun belangstelling deden blijken. Wijkavond In het wijkgebouw Abeelplein wei gisteren door het wijkcollege Zuid u laatste wijkavond van dit seizoen - houden, o.l.v. wijkpredikant ds. W. A B. Hagen. Ds. A. Baas, de nieuwe tweede predikant van Katwijk aan den Rijn. hield een lijdensmeditatie. Na de pauze zong het koortje van het vrouwenbij bei- uurtje, waarna dia's uit Palestina wer den vertoond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15