Geslaagden en bevorderden chr. techn. avondschool Genuanceerd en muzikaal spel van Arti in Alphen a. d. Rijn ALPHEN aan den Rijn 4 EXTRA Orlon VOORDELEN Bloemistenvakkring Ter Aar wil teeltuitbreiding Nieuw project CNV-woningen in Alphen aan den Rijn NIEUWE LE1DSE COURANT 4 DINSDAG 2 APRIL 1963 Eerste paal voor de technische school L de houw van de lagere technische school In Alkemade wel worden uitge voerd, moge blijken uit het feit, dat on danks de langdurige vorstperiode burge meester E. J, M. Kolfschoten reeds gis termiddag de eerste van de bijna 600 be tonnen palen in de grond mocht slaan. Met een ruk aan het bedieningstouw stelde burgemeester Kolfschoten het me chanisme van het heiblok in werking, waarna de 10,50 meter lange beton nen paal door middel van dieselgasexplo- sie de bodem werd ingedreven. Deze eerste paal staat onder het praktijklokaal dat men in september bij de aanvang van de nieuwe cursus in gebruik gaat ne- In Paviljoen „De Braassemmermeer' werden verversingen aangeboden. Daar brachA de voorzitter van het stichtings bestuur De Veenstreek, de heer J. Bak ker, hulde aan de initiatiefnemer pas toor Berneveld, Ook bracht de heer Bakker dank aan het gemeentebestuur, in het bijzonder aan burgemeester Kolf schoten, die niets heeft nagelaten alles te doen om de bouw van deze school in Alkemade mogelijk te maken. Burgemeester Kolfschoten dankte op zijn beurt het bestuur voor de betoon de activiteit en hij twijfelde er niet aan of deze school zal stellig in een grote behoefte blijken te voorzien. Naast het agrarische en recreatieve zal men in Alkemade thans ook aandacht gaan be steden aan de technische opleiding van de bevolking, zodat de bewoners van Alkemade straks overal in het land werk kunnen vinden. Na een dronk te hebben uitgebracht op de voorspoedige bouw van de school sprak aannemer Van Hecsewijk woorden van dank voor het in zijn bedrijf ge stelde vertrouwen. Pastoor Berneveld sprak de hoop uit, dat de school een zegen zal zijn voor Alkemadens bevol- HAZERSWOVDE Burgerlijke stand Hazerswoud* GeborenBelinda Corina, d v A H Snijder en E Will; Geertrudis Wilhelml- na Maria, d v J P X van Schie en MCM Kerkvliet; Nicolaas Wilhelmus, z v P W Stolwijk cn E C van Leeuwen. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Ma ria van Wieringen, 22 jaar en Joanna Henrica Cornelia van der Velde, 18 jaar; Pieter Francken, 21 jaar en Jannie Huis man 21 jaar. Gehuwd: Henricus Valk, 19 jaar en Elisabeth Adriana Ossevoort. 18 jaar; Franciscus Gerardus Tijssen, 23 jaar en Margaretha Clasina Maria Pennings, 22 jaar; Martinus Den Horder, 26 jaar en Cornelia Dam, 24 jaar. ZWAMMERDAM Muziekvereniging Wilhelmina houdt actie In I v< de aandacht op dat ze in nood zil Zoals men weet heeft het comité verle den jaar ook al aktie gevoerd om gelden te verzamelen voor de aanschaf van nieuwe instrumenten: de verschillende akties hebben toen f 3500 opgebracht. Maar. en daar gaat het om, de reeds aangeschafte instrumenten kosten f8000. dus een tekort van f 4500. Daarom doet het comité wederom een beroep op de welwillende medewerking van de bur gerij. Er wordt een stroopwafelenver koop op touw gezet en wel voor de week van 8—13 april en van 3—8 juni. Tevens ligt het in de bedoeling, op 11 en 12 ok tober een bazaar te houden in de ga rage van de heer D. Speksnijder. Voetbal Na drie-en-een-halve voetballoze maanden heeft het leder in Zwammer- dam weer op het voetbalterrein aan de Spoorlaan gerold. Zwammerdam A kwam binnen de lijnen tegen Be Fair A en won deze wedstrijd met 32. Zwam merdam 2 kreeg Sportlust 2 op bezoek. Deze wedstrijd had geen spanning. De rust ging met 00 in. Na de rust wist Sportlust dat iets sterker was, het enige doelpunt te scoren. Vernieling Het afgelopen weekeinde hebben on genode gasten, een bezoek gebracht aan het Shell-station Steekterweg. Een slot werd vernield, alsmede de afsluiter van de pomp. Ook werd een apparaat in dt telefooncel vernield door het botweg af trekken van een draad. Vermoedelijk is het te doen geweest om benzine, maar dat lukte niet. 7~)E chr. muziekvereniging Arti et Religioni (in de wandeling kortweg Arti genoemd) gaf in het Alphense Nutsgebouw het gewone zaalcon cert onder leiding van het Peet van Bruggen. We waren blij, weer eens een werkelijk goede amateurs-uitvoering te kunnen beluisteren. In zo'n geval interesseert het ons weinig of de klarinetten hier en daar wel eens even uitglijden of dat er op een moment een metalen mond eens een wat on zuivere toon voortbrengt. Natuurlijk streeft men er bij Arti naar deze vlekjes te verwijderen. Dat kan', want het spel is in de loop van tien jaar haast ongemerkt zo enorm vooruitgegaan in kwaliteit. Zonder de heer Van Bruggen hadden we het nooit zover gebracht, er kende de tweede voorzitter volmondig. Het is dan ook geen geringe prestatie om zo te kunnen spelen voor de radio, dat het optreden met de NCRV-prijs werd beloond. Deze onderscheiding is, nota bene, be stemd voor het best voor de microfoon spelende amateurskorps en wordt maar één maal in de drie jaar toegekend. Weet Alphen wel heel goed. wat het in Arti bezit, zo vroeg de waar nemend-voorzitter. Zeker, er was veel belangstelling, maar de voorste EN 90-tal leerlingen en cursisten van de christelijke technische school te Al- „Nabü" zün Ijverige studiejaren beloond met een diploma. Het was feest voor de leerlingen, voor de directeur en leraren, voor de leerkrachten en de ouders, maar ook voor het bestuur van de school, dat bij monde van voorzitter J. B. Samsom de geslaagden geluk kon wensen. Wethouder A. J. Dekker, die de hon- wat. Leimuiden; J. C. Nieudorp, A. W. G. derden aanwezigen namens het gemeen tebestuur toesprak, zei dat hij trots is op de lagere technische school. Deze beant woordt aan een uitgebreide behoefte aan technisch onderwijs, d'ie in heel de streek leeft. Zich tot de geslaagden richtend, wees de wethouder van onderwijs de jongelui op de betekenis van het diploma als be loning voor jaren ingespannen studie, een bewijs van een gedegen basis waarop een succesvolle maatschappelijke loopbaan in de toekomst kan worden opgebouwd. Nadat de wethouder aan enkele leer lingen. die een uitzonderlijk goed resul taat hebben behaald, zelf de diploma's had uitgereikt en hen daarbij elk met een persoonlijk woordje had toegespro ken, werd deze taak voor de overigen overgenomen door de directeur van de school, de heer A. Pauw Hierbij is duidelijk naar voren getre den het succesvolle resultaat, dat 22 van de 23 leerlingen, die zich voor het bouw bedrijf hebben bekwaamd, hebben ge boekt voor "het examen leerlingstelsel bouwbedrijf, uitgaande van de stichting „Vakopleiding bouwbedrijf". Slechts 1 kandidaat moest worden afgewezen: de overigen behaalden de eindstreep van het schriftelijk examen. Rest nog een prak tijk-examen. Deze cursus werd dit jaar voor het eerst gegeven. Ook een aantal metselaars slaagde voor het vakdiploma van dezelfde stichting. De heer Samsom uitte zich trots over het bewijs, dat de jeugd ook werken kan De verwachting van de maatschappij ia thans hoog gespannen. Zij vraagt flinka werkers en chefs en vakbekwame lieden die een eigen bedrijf kunnen opzetten eD leiden. De voorzitter van het bestuur besloot met een toespraakje, ontleend aan Mar cus 8. Beste resultaten De heer C. Sweris van de Leidse Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, reikte twee prijzen uit, t.w. aan de geslaagden W. A. Bos en G. F. J. Wijf. je, die de beste resultaten van dit jaar hebben geboekt. De directeur wees er in zijn slottoe spraak op, dat het een jaar is geweest VfUi veel moeilijkheden, die zowel aan de leraren als aan de leerlingen zwaardere lasten hebben opgelegd De bijeenkomst werd ook bijgewoond door de heer L. Schipper, inspecteur voor het l.o. in de Rijnstreek De resultaten zijn: Afd. Autoherstellen. Bevorderd van klas 1 naar 2: G. M. Grandia, Woubruge: F. Janssen, Boskoop. Bevorderd van klas 2 naar 3: T. L. van der Bijl, Zevenhoven; J. A. van Rijn. Iloogmade Bevorderd van klas 4 naar 5: W. J. Dirkzwager; H. C. van Heyningen. Ter Aar; A. H. M. Klarenbeek; G. C. H. Blom. Ter Aar. Van deze afdeling werden 5 leerlingen niet bevorderd. Getuigschrift 3-jarige cursus: W. A. Bos. J. T Joha. A. van Ooij. J. A. J. Seijsener. W. G. M. van der Velde. Ha zerswoude; H. A. Hilders. Zevenhoven. Getuigschrift 5-jarige cursus: N. van Heukelom, Zwammerdam; L. de Kruijf. Zwammerdam; D. Turkenburg. Afd. Bouwkunde, bevorderd van klas 1 naar 2: P. F. Th. Brouwer. Ter Aar; N. de Gelder. Hazerswoude. (met lof); W. Kuik. Bevorderd van klas 2 naar 3: P. J. van der Aar, A. E. van Egmond, E. A. Hoo- gervorst, K. van Roon, Nieuwveen, P. Verlooy. Bevorderd van klas 4 naar 5: J. F. M. v, d. Berg, Koudekerk a.d. Rijn; H. H. v. d. Bom, A. van Donk. J. Hoogeveen, Aarlanderveen; C. Houtman, H. J. de Jong, Boskoop; C D. G. van Kempen, Hazerswoude; C. M. C. Kompier, Hazers- woude; H. J. de Koning. Leimuiden, J. van Luiing, Rijnsaterwoude; J. C. Mark- Rietveld, H. S. Schipaanboord, F. P. C. Schuurbiers, Leimuiden; M. A. Spaan, G. Uitihol, Bodegraven: C. van Veen. Bos koop; D. Verkade. C. M. Wansinck, H. Warnaar: P. H. G. Zandvliet. Leimuiden: J. J. P. Zuydwijk, Koudekerk a.d. Rijn; P. Overvliet. Van deze afdeling werden 4 leerlingen nriet bevorderd. Getuigschrift 3.jarige cursus: M. G. J Borst, Ter Aar; D. Lekx; A. Scheffers. Hazerswoude; A. J. Wassenburg, Ter Aar; P. M. M. van der Werf, Chr. Zondag. Getuigschrift 5-jarige cursus: P van Abghoven; J. T. van Beek. Rijnsaterwou de; Th. M. van den Berg. Koudekerk a.d. Rijn; W. J. van Berkel, N. G. Bouthoorn. Woubrugge; H. Braam, De Kwakel; G. C. Britsemmer; K. J. v. d. Burg, Uit hoorn; A. J. N van Dam, Bodegraven; J. van Dam; H. Hogervorst; B. A. Jansen; B. Jonker, Boskoop; L. C. Kesting, Nieuwkoop; R, G, Oppelaar. Koudekerk a.d. Rijn; J. P. Roest, Zoeterwoude; J Tuis, Bodegraven; W. van Veen; D. P Zirkzee; A. L. F. van der Laan, Lange- raar; M. G. Stolwijk, Bodegraven; K. Ha- geman. Benthuizen. Van deze afdeling werden 2 leerlingen niet gediplomeerd Afd. Metselen, bevorderd van klas 1 naar 2: K. v. d. Nieuwendijk. Bevorderd van klas 4 naar 5: F. J. C. van den Berg, Koudekerk a.d. Rijn; H. C. N. M. Suiker; J. J. N. Versluis. Lan- geraar. Getuigschrift 5-jarige cursus: H M. Akerboom. Langeraar; W. L. Eikerbout; J. H. de Haan; W. F. Kesting, Nieuwkoop: J. G Vis, Aarlanderveen Afd. Meubclmaken, bevorderd van kla» 1 naar 2: J. J. Eikerbout. Bevorderd van klas 2 naar 3: H. J. M. van Vliet, Bodegraven. Bevorderd van klas 4 naar 5: W. Doe- ven; H. Groenendijk; W. G. Krijgsman: L. G. J. Pe-terse; D. Houweling, Boskoop. Van deze afdeling werd 1 leerling niet bevorderd. Getuigschrift 5-jarlgc cursus: F. Boer. Zwammerdam; J. W. de Kruijf. Zwam merdam; H. W, Nieuwenhuizen; B. Stolk. Boskoop: J. J. J. Verbij. Boskoop; M. van der Weiden, Bodegraven Afd. Houten Scheepsbouw, bevorderd van klas 1 naar 2: A. Lamfers Bevorderd van klas 2 naar 3: L. Vrise- koop; P. P. Turken. Bevorderd van klas 4 naar 5: A. J. v. d. Berg, Nieuwe-Wetering: W. P. Burggraaf Koudekerk a.d. Ryn; C. Overvliet; J. P Rigtering; G. van Wieringen; C. G. M. Hoogduyn, Boskoop. Van deze afdeling werden 2 leerlingen niet bevorderd. Getuigschrift 3-jarige cursus: M. W. van Harskamp; A. van Pruissen, Boskoop: G. Tuinenburg; B J. Turken Getuigschrift 5-jarige cursus: G. Ooms. Hazerswoude. Afd. IJzeren Scheepsbouw, bevorderd van klas 1 naar 2: P. van Deuren; A. J Reumerman. Bevorderd van klas 2 naar 3: J. J. Schijf, Woubrugge. Bevorderd van klas 4 naar 5: W. G. v. d. End; J. van den Hoek; J. M. Wol vers. Woubrugge. Van deze afdeling werd l leerling niet bevorderd. Getuigschrift 3-jarige cursus: J. Hermes K. A. Bok, Bodegraven. Getuigschrift 5-jarige cursus: A. A. Elshout; J. C. Heinen. Afd. Werktuigbouwkunde, bevorderd van klas 2 naar 3: H. A. Langelaar. Bos koop. Bevorderd van klas 4 naar 5: N. Kal bier (met lof); J. van Leeuwen; Th. v. Meij. Koudekerk a.d. Rijn; J. J. van Ni land. Hazerswoude: L. W. Spreij. Bode graver.; L. Voskuilen. Hazerswoude. Van deze afdeling werden 3 leerlingen niet bevorderd. Getuigschrift 3-jarlge cursus: L. J. Bos man. Ter Aar; L. Bult; Th. M van Eg- mond; W. Koolwijk, Zwammerdam: J. H. Overgaauw; A. H. Slof. Zevenhoven; H J. C. van Rijn. Getuigschrift 5-jarige cursus: A. F Boerefijn; D. Broekhoff, Zwammerdam; an Egmond, Aarlanderveen; G. M. Kersbergen; C. van Ofwegen; G. F. J. Wijfje. Lascursussen, N.V.L.-diploma voor bc. ginners, Elektrisch lassen: H. C. J. F. Dijkstra; K. Koster, Woubrugge; H. van der Laken; C. Raaphorst; A. S. M. Roze- Autogeen lassen: H. Laterveer. Autogeen en elektrisch lassen: B. A. Berk, Ter Aar; J. Th. Blakenburg; W. Boevé, Boskoop; W. H. Heemskerk, Ter Aar; J. J. Klink; M. A, Wiegman; H. van Leeuwen, Koudekerk a.d. Rijn. N.V.L.-diploma voor gevorderden: Elek trisch lassen: F. L A. P. M. Dijkstra; H. Houtman: H. Laterveer: L. Pfaff, Bode graven: J. Reitsma; R. Timmermans. Zwammerdam; R. Verkade, Leimuiden. Waar geen woonplaats werd vermeld, is dit Alphen a.d. Rijn. rijen van de zaal bleven nog onbezet. Dus willen we gaarne zijn oproep, donateur te worden, laten dóórklin ken. Arti verdient het! Het concert maakte helemaal niet de indruk van een korte, snel doorgejaagde inleiding tot de pauze en veel hoger ge waardeerde, luchtiger geneugten te zijn. Dirigent en korps namen alles héél se rieus en werkten rustig tot half tien door: Het publiek had evenmin haast en stelde het spel kennelijk op prijs, getuige ook de hartelijke en aan het slot zelfs drukkelijke bijval. Van Bruggen past de hele scala nuances, kleuren accenten, die bij zijn K.M.K. de meesterhand verraden, ook op dit amateurkorps toe. Dat de muzikan ten al die expressiemiddelen kunnen ge bruiken, wijst op een gedegen studie, sterke toewijding en een groot vertrou wen in hun dirigent, die het. naar aller overtuiging, wéét, die al de foefjes de vakman op het juiste moment kan te pas brengen. Men kan er op aan, dat Van Bruggen de kleine figuurtjes de vlugge loopjes, stuk voor stuk er héél precies inzet, dat hij niets aan het gelukkige toeval over laat. Daarom doet dit spel, dat eigenlijk alle elementen van het beroepswerk bevat, niet dilettanterig aan. Het heeft allure, het toont begrip en muzikale bewogen- Na het koraal psalm 145: 1 (reeds da delijk volkomen juist opgevat), hoorden we de aantrekkelijke, dus rijk gevarieer de, niet vervelende verklanking var aantal, elk op zich, waardevolle compo sities „Entrance and March o fthe Peers' van Sullivan liep, in onderscheiding met wat we vroeger al eens meemaakten, ii zuiver marstempo (M.M. 120). De klank lag hier en in alle verderi uitvoeringen volkomen open. zodat geen enkele lijn werd verdoezeld. Een r lijke ouvérture „I promessi sposi" Ponchielli, op het concours als vrij i mer te spelen, eiste zeer veel va: klarinettisten. Ze hebben moedig volge houden, in 't algemeen ook met gunstig resultaat. Overigens een écht oefenstuk, deze ouverture, zonder grote muzikale waarde. Verder hebben we met onverdeeld ge noegen geluisterd naar de bekoorlijke Aquarelles van Alyre Delhaye (een com pliment voor de hoboïste in de pastorale). Vooral de Ballerines en de Ronde enfan- tine zijn juweeltjes. Ook de Suite Minia ture van Jean Filieul is een fraai speci- van de france lucide schrijfwijze, waarbij het evenwicht zo bewonderens waardig wordt gehandhaafd. Voor de Serenade Neapoütaine van G. Winkler, héél mooi voorgedragen, zijn we bereid, stapels zwaarwichtige ouderwetse ouvertures en fantasieën in te ruilen. Een heel goed geschreven, fris klinkend werk bleek de (oorspronkelijke) Caprices Jos. Moerenhout. Enkele marsen (Me dici. The Thin Red L'ne Brasses to the fore) lardeerden het welgekozen program Na de pauze draaide een kleurenfilm met mooie Weense meisjes, pittige en vrolijke walsen. Johan v. Wolfswinkel Afscheid bij PTT "jV"A RUIM 34 jaar goede, minder goede maar ook slechte tijdingen, als brie venbesteller van de P.T.T., door Alphen aan den Rijn te hebben rondgebracht, heeft de heer G. Ververs gistermorgen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd op hartelijke wijze afscheid genomen van directie en perso- ueel van het kantoor Alphen a. d. Rijn. De eerste die de scheidende PTT-er toesprak was de directeur van het kan toor, de heer B. J. Blerhoff. die wees op de trouw waarmee de heer Ververs steeds zijn taak heeft vervuld. Namens de be drijfsleiding en de directeur-generaal Verleidelijke bromfiets Een kantoorbediende uit Alphen aan den Rijn verklaarde voor de Haagse politierechter dat hij de verleiding niet had kunnen weerstaan een bromfiets mee te nemen, die hij onbeheerd bij het station zag staan. „Ik was bezeten van bromfietsrijden", zo bekende hij. De financiën lieten hem niet toe zulk een karretje aan te schaf fen. De officier stelde de vraag, of dit nu tot diefstal moest worden gerekend of tot „joy-riding", want verdachte had het voertuig wel gebruikt, maar het later weer langs de weg gezet. „Ik had beslist niet de bedoeling de bromfiets te houden, ik wilde alleen maar een ritje maken". Op die grond wilde de officier dan de joy-riding aan nemen en gezien het blanco strafblad volstaan met f 75 boete of 15 dagen hechtenis en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met proeftijd van 3 jaar. „Een duur ritje", overwoog verdachte. Het bleef duur, al hield de rechter dan ook rekening met de financiële moei lijkheden van verdachte; het vonnis werd f 40 boete plus de 14 dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk. NATUURLIJK BABY- KLEUTER EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C*A sprak de heer Bierhoff woorden van dank voor de serieuze wijze waarop de -heer Ververs ook de kleinste werkjes op knapte. Als blijk van waardering bood hij behalve een oorkonde een wissel kalender aan. Namens de collega's sprak de heer J Verkerk. Als blijk van erkentelijkheid bood hij namens de directeur en collega's een fraai zilveren polshorloge De heer J. van Diggelen sprak als vriend de scheidende collega eveneens hartelijk toe. Hij noemde hem een voor beeld voor allen. Ten slotte dankte de heer Ververs vooi de vriendelijke woorden tot hem gespro- en voor de mooie geschenken. (Advertentie) Te koop aangeboden 760 M2 GROND t aanwezige bouwvergunning voor alleenstaand huis. Alleen voor inwoners Hazerswoude. Te bevragen telefoon 01790-3796 G. C. LABAN Hogcvecnsewcg 4 post Hazerswoude. OUDE WETERING Jaarvergadering Halleluja Gisteravond hield de Christelijke Ge mengde Zangvereniging „Halléluja" haar jaarvergadering in het jeugdgebouw. De avond stond onder leiding van voorzitter J. Los. Uit de verslagen van de secre taris bleek, dat de zangvereniging in het afgelopen jaar op allerlei gebied medewerking heeft verleend, met een tweetal radiodiensten, een kerstzang- dienst, propaganda-avond enz. Bij de penningmeester stond het niet zo roos kleurig voor: had hij vorig jaar nog een batig saldo van f 185,39, nu kon hij-maar een batig saldo melden van f 16.99. Na de huishoudelijke vergadering kwam het jeugdkoor ter vergadering en werd intens genoten van de voordrachts kunst van de heer J. Oosterwelde uit Amsterdam. De heer Oosterwelde ver zorgde een levensechte voordracht, dia tweemaal een half uur in beslag nam en die was getiteld: „Maurits de rijke jongen". 1T\E Bloemistenvakkring kwam bijeen onder leiding van de heer J. Sas- -L' sen. In het jaarverslag van secretaris J. A. Egberts werd een overzicht gegeven van wat het bestuur heeft gedaan om de bloementeelt met 25 pet. uit te breiden, speciaal voor de kleine kwekers. Men had een voorstel ge daan dat in verscheidene vergaderingen steun vond, maar uiteindelijk strandde op de minister en zijn raadgevers. Ondanks het feit dat de export van bloemen met 25 pet. was gestegen, wilde men dit niet opnemen in uit breiding van de vergunningen. De grote kwekers hebben daar geen moeite mee. omdat zij voldoende vergun ningen hebben. Maar de kleine kwekers moeten voor uitbreiding van hun teelt dure vergunningen huren of kopen. In het bestuur werden herkozen de heren J. Sassen. Th den Haan en u. Hoorn, van wie de eerste wee voorzitter werd benoemd. Vervroegen Spreker voor deze avond was de heer C. Geleins, assistent van de Rükstuin- bouwconsulent, onderwerp: het gebruik van COj. Hiermede wordt bedoeld geheel nieuwe methode voor het vroegen der cultures. In de tuinbouw kent men de methode reeds bij het vroegen van sla Daarmede zijn goede resultaten behaald Maar in de bloemisterij is men bezig met experimented en daarbij zijn Ledenvergadering N.C.A.B. De afdeling van de Ned. Chr. Agra rische Bond hield een ledenvergadering onder leiding van de heer M. Heins. Na de opening sprak de hoofdbestuurder D. van Zuilen ovar de vijfdaagse werk week, De vrije zaterdag is een ideaal, "waarvoor de vakbeweging heeft gestre den en -waarvan reeds 60 a 70% van de werknemers profiteren. In de agrarische sector is dit niet zo gemakkelijk te rea liseren. Men maakt van de zijde der gevers nogal bezwaar tegen een uitbrei ding van het aantal vrije zaterdagen. En dat is wel begrijpelijk. Zolang de zater dag voor groenten cn bloemen nog eer beste exportdag is zal men op die dag het werk niet zomaar stil leggen. Wan neer men in de plaats van de vrije zater dag op een andere dag in de week vrij krijgt, is het principe van het vrij week end teloor gegaan. Het invoeren van de vrije zaterdag op zo grote schaal, zoals dit in ons land is gebeurd, binnen zo korte tijd, brengt ook spanningen met zich. Maar deze ontwik keling is niet tegen te houden. Jammer is dat er nog steeds uitbreiding wordt gegeven aan de arbeid op zondag, door dat veel bedrijven continu zijn gaan draaien om de produktie te vergroten. Men moet cr nauwkeurig op toezien dat het invoeren van een vrije zaterdag geen prijsverhogingen in de hand werkt. De bouwsector is daar niet aan ontkomen en dat moet de gehele gemeenschap be talen. Er is echter nog wel meer te bereiken, ook in de agrarische sector. Door overleg zal dit tot stand moeten komen, tege lijk moet de beloning voor de arbeid, die in deze sector ook nog steeds achter komt bij andere bedrijfstakken, omhoog. In een zaal van ..Concordia" is gister avond de jaarvergadering gehouden var de Chr. Besturenbond, die ook door cn kele echtgenoten van bestuursleden werd bijgewoond. Het openingswoord van voorzitter, IV. Geerlof, bevatte ditmaal een dringend appel op de jongeren. „Jeugdige vrienden, let op uw taak!"' De taak van de vakbeweging is in deze tijd veelzijdig en het is vaak niet een voudig daarin de weg te vinden. Door studie moeten de jongeren zich dit alles eigen maken, opdat ze de taak der oude ren over kunnen nemen. Grijpt de ge legenheid die daartoe wordt geboden, zei de voorzitter, die er voorts aan her innerde. dat hij voor het eerst na drie maanden ziekte deze avond weer moch! leiden. Hij besloot met de wens dat God allen bij de voortduur sterke voor werk in de Chr. vakbeweging. Hierna deelde de voorziter mede. da» de tweede voorzitter, de heer S. van Leeuwen, voor deze bestuursfunctie heef' bedank» De heer Geerlof SDrak me» waardering over het vele werk door d»- heer Van Leeuwen verricht Als zUn opvolger heeft de heer E. Boender zitting genomen in het bestuur Hierna kwam het jaarverslag, waarui' we vorige week een en ander publiceer den in bespreking. Er bleek veel belang stelling te bestaan voor de gang van zaken in de gemeentelijke beschuttp werkplaats Met warme interesse nam men kennis van de uiteenzettingen van de voorzitter qn de heer Brokaar. die als lid van de raad en de dienst van Social»- Zaken inlichtingen uit de eerste ham* konden geven. Wat de instellingen betreft, waarin de "hr Besturenbond is vertegenwoordigd j-i-fjtde de heer Brokaar mede. dat daar. bij ook behoort te worden genoemd d> Chr. Middelbare Handelsavondschool. Deze bestaat nu vijf jaar. heeft eer. lingental van plm tachtig cn met ingang van de nieuwe cursus wordt deze schooi van een driejaarlijkse omgezet in vijfjaarlijkse, want hiervoor is toestem ming verkregen. Medegedeeld werd, dat gegadigden voor een huls uit een nieuw project CNV-woningen zich op moeten geven btj hun afdelingssecretaris, die voor door zending zorgt naar de heer W. de Rujjter. Het ledental van sommige afdelingen kwam nog ter sprake. De in het verslag vermeldde aantallen bleken inmiddels wel voor verbetering vatbaar in gunstige zin. Men zal als bestuur voorts aandachi schenken aan de vorming van een agent schap van de Prot. Spaarbank gevestigd te Utrecht (CNV). Voor samenwerking met de K.A.B. en het N.V.V. in het cul turele vlak is het bestuur wat huiverig Na de pauze genoot men van dia's, door de heer Brekaar vervaardigd van door hem gemaakte reis naar Italië, waarbij hij ook toelichting gaf. Diploma-uitreiking chr. landbouwschool Gistermorgen had de diploma-uitrei king plaats aan de leerlingen van de vierde klas van de chr. lagere landbouw school. De leiding van deze samenkomst berustte b|J de heer A. J. Dekker, voor zitter van de commissie van toezicht. In het bijzonder werd welkom ge heten de rijksinspecteur van het land bouwonderwijs t de 7de Inspectie ir. P Doornbos tc Den Haag. or tot diplom; -uitreiking werd over gegaan belichtte een vijftal leerlingen de resultaten niet onverdeeld gunstig. Het opnemen van koolzuurgas doprjie planten gaat het beste bij daglicht en zonneschijn. Om dit te forceren gebruikt men CO*. Proeven heeft men genomen met anjers en chrysanten. Men heeft een meer-opbrengst kunnen constateren. Spreker waarschuwde voor het gebruik van verschillende oliekachels, waarvan men CO* denkt te krijgen. Hierbij lopen de gewassen vaak schade op. Ook het gebruik van Hilos bij anjers is verre van ideaal. Vooral bij gebruik van olie met een hoog zwavelgehalte treedt bladver branding op. Als men proeven met COa wil nemen, moet men deskundig advies vragen Veilingoverzicht Nu de winter afscheid heeft genomen, is de aanvoer witlof verdubbeld. De kwa liteit was over het algemeen heel goed. De prijs ging nog verder naar beneden en kwam te liggen tussen 60 en 80 cent. De aanvoer van sla is ook toegenomen. De kwaliteit is beter dan voorheen. De prijs blijft hoog door de schaarste. De aanvoer van komkommers wordt ook groter. De prijs is niet hoog. Goede radijs wordt best betaald, voor al wanneer ze geschikt is voor eXp'ort. Als er uien van goede kwaliteit zijn, wordt een goede prijs uitgeteld. Een kleine aanvoer van waspeen, waarvan de kwaliteit matig was, werd niet best betaald. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer M. Roden burg Wz, slaagde eind vorige week voor het doctoraal examen natuurkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. L1SSE Nutsavond over Spanje Het departement Lisse van het N.ut van 't Algemeen heeft de winteroampagne be_ sloten met een boeiende lezing van de heer J. Leusden over Spanje. De heer Leusden had niet minder dan 200 heel mooie kleurendia's meegebracht, waar mede hij zijn lezing illustreerde. Hij bracht zijn gehoor in zijn betoog niet alleen op die plaatsen waar iedere toerist komt, maar vertelde van de bin nenlanden van Spanje en, voerde langs wegen waar eén dikke stofwolk de auto volgt Het dankwoord van mej. Kingma, de presidente, had aller instemming. een bepaald onderdeel van het land bouwonderwijs. De inspecteur wenste leerlingen en ouders geluk met het behaalde resul taat. daarbij tevens er op wijzend, .dat we niet moeten wanhopen aan de toekomst voor de agrarische jeugd. Wel zal men op de hoogte dienen te zijn van alle mogelijkheden, dan zal er onder Gods zegen ook in Zuid-Holland zeker een toekomst zijn Daarna overhandigde de directeur van de school, de hee- Joh. de Jong. met voor leder een toepasselijk woord, de diplo ma's aan de lee«lingen. Namens de ouders sprak de heer D. Vergunst een woord van dank tot de leraren. Namens de leerlingen sprak de „Ben jamin" nl. Kees van Rijn. Hij deed zijn dankwoord vergezeld gaan van een boe- kenbon aan het va6te personeel. De namen der geslaagden zijn: J. van Bemmel te Zegveld; J. Boere te Leimuiden; W. v. Geer en J. Nell té Bo degraven; G. de Koning te Overveen: W. van Leeuwen (met lof) te Nïeuw- ven; T. Oudshooin. J. Stapper, P. eVr- gunst te Alphen aan den Rijn; K. v. Rijn te Hazerswoude. Goede week voor ATTC ATTC 2 handhaafde zijn tweede plaats door een 73 overwinning op Scylla 5. ATTC 3 versloeg St, Vooruit 2 met grote cijfers 9—1. ATTC 4 wist ook tot winst te komen H ït won met 73 van EN 2. Door deze overwinning is het in de middenmoot geëindigd. ATTC 5 verloor met 7—3 van kop loper FRR 1 Door deze overwinning is FRR kampioen. ATTC 6 won met verrassend grote cU- rs van RTC 4. Het werd een 82 over winning. ATTC 1 (dames) won in een spannende wedstrijd van Baronie 2 Alle drie de dames wisten twee keer tot winst te komen. ATTC 2 (dames) verloor met 9—1 van Slagvaardig 1 Het eerste juniorenteam boekte een mooie 7—3 overwinning op ST/H. TSB 1. ATTC 2 (jun.) moest de eer aan Tref- ^?.rs laten: 64. Door deze nederlaag zijn de Alphenaren definitief op de on derste plaats geëindigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4