Woningbouwvereniging te Benthuizen heeft een slim plannetje Alphens raad dacht aan toekomst: plannen Noord en De Bijlen rans Inschrijving van nieuwe leerlingen 2 BEZORGERS Bethlehemschool hl mei al aanbesteding nieuwe Hervormde school Ouderavond Herv. school te Hazerswoude RIJNSATERWOUDE H. M. v. BEKKUM Rotterdam verkoopt RTM-aandelen aan Sp oorwegen Binnenkort nogmaals 8 woningen TIMOTHËUSSCHOOL VOOR CHR. NAT. ONDERWIJS ALPHEN AAN DEN RIJN Inschrijving van leerlingen P. Stouthamer, Dr. Lovinklaan 26 NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 MAART 1963 KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag hoogwater 7.31 uur. 20.03 uur: laagwater 3.14 uur. 15.40 uur. Maandag hoogwater 8.31 uur. 21.12 uur; laagwater 3.57 uur, 16.31 uur. KATWIJK yIAN DEN RIJN Bridgedrive De uitslag van d"e drive van de bridge club „De Brug" is als volgt: 1. W. Klos M. D. Hage 144 punten. 2. D. van der PlasJ. de Jong 130 p.. 3. mevrouw Den DuikA. Hermans 126 p.. 4. eohtpaar P van Paridon 116 p., 5. S. Visser—C. Duin dam 113 p., 6. D. ParlevlietJ. Parlevliet 110 p., 7. echtpaar A. de Lange 105 p.. 8. E. van LeeuwenA. de Ruiter 103 p., 9. dames Groeneveld>—Glazer 100 p., 10. mevrouw CoenraadsH. Booy 95 p.. 11. echtpaar M. vand en Akker 93 p.. 12. M. Hermans—M. van Duyvenvoorde 85 punten. Diaken Tot diaken in dfe Hervormde gemeente werd benoemd de heer C. Parlevliet. in de vacature C. J. Vroege. Ouderavond in Koudekerk /~iP de ouderavond-ledenvergadering van de Hervormde Schoolvereni- ging, die gisteren werd gehouden in de school, deed burgemeester Waverijn de mededeling dat de vergunning voor de bouw van een nieuwe school in mei kan worden verwacht, zodat dan met de aanbesteding kan worden begonnen. De voorzitter van de schoolvereniging, ds. Koerselman, had juist in het bijzonder architect Kuijper uit Scheveningen welkom geheten. Hij was het gemeentebestuur dankbaar voor de medewerking die steeds is ondervonden. De heer Kuyper toonde aan de hand van een maquette en tekeningen hoe de school eruit zal zien. De school zal worden gebouwd op het vrijliggende terrein tussen de Prins Bernhardlaan- Prinses Irenestraat-Prinses Margriet straat en de Kerklaan, en zal bestaan uit vier lokalen, twee op het zuiden en twee op het westen. Tussen de blok ken van twee lokalen is een hal gepro- GISTEREN werd in het Hervormd Verenigingsgebouw de ouderavond van de Hervormde school gehouden. Vooraf hadden de ouders gelegen heid het werk van de kinderen te bezichtigen en contact op te nemen met de leerkrachten. Ds. G. Jonkers opende de avond met het lezen van een gedeelte uit Deut. 6, waarover hij mediteerde. In dit Schriftgedeelte ligt het fundament van het christelijk onderwijs. Schoolhoofd D. P. Elsman zei dat in onderwijskringen vaak wordt geklaagd dat ouders geen belangstelling meer to nen. In Hazerswoude bleek, gezien de grote opkomst, het tegendeel. Nadat enkele leerlingen met blokfluit en piano hun prestaties ten gehore had den gebracht onder leiding van mej. Van der Steen, gaf de heer A. Voets. secreta ris van de schoolvereniging, een jaar- HILLEGOM Boaz-scliool had een goed jaar De Christelijke schoolvereniging „Boaz" hield gisteravond de jaarvergadering in Weltevreden. Voorzitter Jac. van der Vinne heette in het bijzonder welkom de heer Overduin, die voorlichting kwam geven over een film van Barthi- nieüs. Uit het financiële overzicht bleek een overschrijding van de onderhouds- nota van de gebouwen. Het jaarverslag van schoolhoofd J. Liezenga vermeldde een toename van het aantal leerlingen, zodat er een zesde leerkracht mocht worden aangesteld. Dit werd mej. J. Spaanderman. Voor de zending brachten de leerlingen in 1962 ruim f 370 bijeen. Behalve bij verschil lende kerken kreeg een deel van deze gelden by de Suriname-, de joden- en de Morgenlandzending een bestemming De oud-papieractie bracht ruim 100 op; daarvoor werden filmstroken aange schaft. De schoolreis naar de Rijn en het Openluchtmuseum zijn zeer geslaagd. Het lijkt erop dat met de aanvang van het nieuwe schooljaar de vijfdaagse school week een feit zal worden. De heer Liezenga dankte de aftreden de bestuursleden, mevrouw Nieuwenhuis en de heer De Boer, voor de prettige samenwerking. In de plaats van deze leden werden gekozen mevrouw De Vries en de heer J. Heij. Na de pauze werd de film „Bartlii- mcüs" vertoond Studiedag L.O.I. Gisteren werd door de Leidsche On derwijsinstellingen een studiedag gehou den voor de cursisten van de opleiding „magazijnmeester". In de gebouwen van de L.O.I. hield de docent A. M. Jansen, chef van de afdeling Intern Transport van de E.V.O. te Den Haag, een exposé over „De taak van de magazijnmeester", waarna een discussie volgde. Na een koffiepauze gaf de heer P. H Homoet, personeelschef van de Verenig de Glasfabrieken, een uiteenzetting over beheer en administratie, waarin economi sche factoren i.v.m. opslagkosten en ren tederving een rol spelen. Na de lunch gaf de heer G. W. Corpo- iaal een overzicht van hetgeen getoond zou worden bij het bezoek aan de Royal McBee N V. te Leiden. Hoofdzaken van dit bezoek waren uiteraard de techni sche verwerkingen in de verschillende magazijnen. overzicht. In de school zelf werd veel veranderd, oud materiaal werrd vervan gen, de bestuurskamer was verbeterd en men was van kolen- op olieverwarming overgegaan. Van de dameskrans „Wees een zegen" werd ƒ1.675,voor de school ontvangen. Het aantal leerlingen is ruim voldoende voor een vijfde leerkracht, die door het rijk moet worden gesalarieerd. De heer Elsman, die ook penningmees ter is, gaf een financieel overzicht, waar uit bleek dat er een nadelig saldo van f 133.02 was. De komende jaren zullen minder offers vragen, hoewel het school plein nodig moet worden opgeknapt de school aan een nieuwe verflaag toe Zending Nadat leerlingen met een schets dansje waren opgetreden, sprak de heer Uittenbogaard over de zending die door de Broedersgemeente te Zeist in Suri name wordt gedreven. Waarom juist over de zending werd gesproken, was omdat het onderwijs in de zending punt één is. In Suriname is men veelal van onderwijs verstoken. De heer Uitten bogaard, die een visitatiereis door Suri name maakte, gaf er voorbeelden van hoever men daar ten achter is. Na de pauze vertoonde de heer Uitten bogaard dia's en men kreeg gelegenheid lectuur over het onderwerp te kopen. Agent van ons blad is de heer WASSENAARLAAN 1 Advertenties en abonnementen worden gaarne door hem aangenomen. De Rotterdamse gemeenteraad heeft dezer dagen een langdurige discussie haar goedkeuring verleend aan het voor stel van B. en W. om tachtig procent van de aandelen in het streekvervoer- bedrijf R.T.M., die de stad twee jaar geleden tegeneen koers van 500 pro cent kocht, over te dragen aan de Ne derlandsche Spoorwegen. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim vier mil joen gulden. Eén tegenstem moest wet- houder H. W. Jettinghoff (openbare nutsbedrijven) incasseren, namelijk var dr. F. J. Krop (c.h.), die meent dat de belangen van de krediteuren van de K.T.M. met deze overdracht niet vol doende garant zijn gesteld. jecteerd. Doordat de lokalen boven de hal en gangen uitspringen, is gelegen heid voor lichtinval van boven. Behal ve twee gangen (mede voor garderobe met w.c.'s en wasgelegenheid) zal er in de hal een kamer zijn voor het hoofd, ook te gebruiken door schoolarts en tandarts. Achter het gebouw komt een ruime speelplaats, waar zo nodig nog een lo kaal kan worden gebouwd. De speel plaats wordt aan de achterzijde afge sloten door een rijwielstalling. De school zal centrale verwarming krij gen, de plafonds worden geluiddem pend en tussen de lokalen worden dub bele deuren aangebracht. Uit het jaarverslag van secretaris W. van der Pluijm bleek, dat de school thans 129 leerlingen heeft. Door het kweken van kamerplanten lukte het de leer lingen de Floraliawisselbeker thans de finitief in bezit te krijgen. Er waren vier besprekingen met het bestuur van de Christelijk Nationale school aan 'de Rijndijk om tot nauwere samenwer king te komen. Ook het jaarverslag van penning meester Jac. Vonk gaf geen reden tot klagen. In verband met de aankoop van een nieuwe woning voor het schoolhoofd en de bouw van de nieu we school, wekte hij de leden op tot medewerking. In de kascommissie wer den benoemd de heren Wijnmalen en De Vogel De heren W van der Pluijm en H. Bijsterbosch werden in het bestuur herkozen. Bij de rondvraag kwamen tenslotte enkele punten ter sprake. ALPHEN AAN DEN RIJN Diploma-uitreiking bij Martha-stichting De leerlingen van de Nijverheids- avondschool van de Martha-Sitichting heb ben gisteravond de cursus 1962-1963 af gesloten met een expositie van de ver vaardigde werkstukken van de metaal bewerkers, bouwvakafdeling en de schil ders Nadat de directeur van de school, de heer A. Hoekstra, de leerlingen met de ouders had verwelkomd en de uitslag had bekend gemaakt, heeft de directeur van de Martha-stichting ds. J. Veen de diplo ma's uitgereikt. De heer Sweris van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Leiden wees de leerlingen op het grote nut van deze diploma's en hij adviseerde de jongens de studie vooral voort te zetten. De beste leerlingen ontvingen uit zijn handen de uitgeloofde prijzen. Dit zijn H. J. Vos uit Alphen a.d. Rijn. D. Scheer uit Koude kerk aan den JUin en C. G. M. de Heij uit Alphen aan den Rijn. Ds Veen sprak een slotwoord en ver zorgde de sluiting. Bevorderd zijn van 1ste naar 2de klas: B. v Eysden. M. Fokkens. T. den Hartog, R. v d. Linden. M. J. M. Bugenbrink, A. Gombos, A. van Heems. K. v. d. Horst, W. Leeuwenburg. W. Verbeek en P. v. d. Most. Van II naar Ille klasse: A. van Dijk, P. J. Zuidam. W. de Neef, P. F. Dongel- mans en E. Venema. Van III naar IVde klasse: A. M. Haak, H. Meijers. D. Scheer. Koudekerk aan den Rijn. H. van Veen, M. N. de Jong, H. Knol. K, G. Visser en F. Tamboer. Deze behaalden allen het diploma A. Van IV naar Vde klasse: R. Balsemhof, J. de Bruyn. Waddinxveen. J. H. Grif fioen. M Idelenburg, J. Langelaar. J. Rens. J. Valentiin, Ter Aar, Tj. Zewuster, en L. Buytendiik. Diploma B werd behaald door: A. P. v, d Meer H. J de Vos; Th. den Daas en C. G. M. de Heij. Schoolvoetbalwedstrijden De schoolvoetbalwfedstrijden zullen in Alphen aan den Rijn worden gehouden op dinsdag na Pasen namelijk 16 april. De finale zal op 19 april in Leiden plaats vinden. IN Benthuizen wordt momenteel flink gebouwd, het geringe aantal in woners 1400 in aanmerking genomen. Voorzitter P. de Vrij Mzn. (58) van de in 1912 opgerichte woningbouwvereniging Algemeen Belang is blij met deze activiteit en met enthousiasme werkt hij met zijn bestuurs leden aan de uitwerking van nieuwe plannen. Eén ervan is nogal spectacu lair: zodra de thans in aanbouw zijnde acht woningwetwoningen (een samenvoeging van de contingenten voor 1961 en 1962) klaar zijn, omstreeks 1 juli waarschijnlijk, hoopt de bouwvereniging het gedaan te krijgen direct weer acht woningen op stapel te zetten, vormende de contingenten voor dit jaar en1964. Men is dus wel „voorlijk" in Benthuizen. Niet alleen ziet de bouwvereniging hiermee haar aantal bewoonde huizen (thans S3, verdeeld over 8 plannen) verhoudingsgewijs snel stijgen, de toekom stige bewoners zelf zullen minstens zo blij zijn met het vlotte bestuur. De hoofdstraat in het eerste deel van plan-Zuid is de Kon. Julianastraat die parallel loopt met de Dorpstrat. Ook de andere straten in dit rechthoekige plan zijn naar leden van het Konikliik Huis genoemd. Was de winter niet zo streng geweest, dan waren de acht woningwetwoningen al per 1 april opgeleverd. Het zijn aan trekkelijke huizen met de voordeuren niet naast elkaar, zoal in sommige andere plannen dit terwille van een grotere vrijheid der bewoners. De voorlopige huurprijs is vastgesteld op f 18,55 per week, inclusief geiserhuur en dergelijke. Dit keuzeplan is ontworpen door archi tect J. Dekker en deze combinatie van twee contingenten uit economische overwegingen tot stand gekomen is zo goed bevallen, dat op papier het twee de plan van acht woningen al gereed is, terwijl het zich laat aanzien, dat ook „Den Haag" er wel mee akkoord zal gaan Het aannemersbedrijf D. de Graaf en Zn. te Moerkapelle zal de bouw weer voor zijn rekening nemen. Ook particulieren Door een en ander en door de aanstaan, de bouw van 16 Bouwfondswoningen in dit eerste deel van plan-Zuid krijgt het plan steede meer vorm. De entree bij de molen is nog niet ideaal maar het is de bedoeling, dat de Kon. Julianastraat wordt doorgetrokken om ter hoogte van het raadhuis dan op de Dorpsstraat uit te komen. Plan-Zuid I is in totaal bestemd voor 92 woningen, terwijl er ook een klein industrieterrein is geprojecteerd. Het zuidelijke deel van het plan is bestemd voor de bouw van circa 40 middenstands woningen. terwijl in de noordwestelijke hoek van woonhuizen met kleine bedrijf, jes kunnen worde gebouwd. Uit deze cij fers blijkt wel, dat ook particulieren te recht kunnen in dit nieuwe wijkje van Benthuizen. In de zuid-oostelijke hoek komt een speelweide. Afgezien van plan-Zuid heeft de wo- ningbouwver. nog enkele plannen op staoel staan. Zo zullen de houten schoor steenmantels van de 16 woningen in plan 2 binnenkort worde betegeld. Voorts ligt het in de bedoeling van het bestuur de wascellen in de vier woningen van plan 3 te veranderen in douchecellen in de 6 woningen van plan 4 is dit reeds gebeurd. Aan de 6 tot 8 krotwoningen, die eigen lijk hoognodig moeten worden opge ruimd, denkt het bestuur voorlopig nog maar niet, vertelde de heer De Vrij ons Nodig is die opruiming, maar mogelijk? DOOR het aanvaarden van de ettelijke miljoenen vragende voorstellen heeft Alphens raad gisteravond een belangrijk stuk werk verricht voor de toekomst van de gemeente, die niet moet worden 'n massief geheel van huizenrijen, maar ook mogelijkheden moet bieden voor ontspanning. Het was dan ook niet te verwonderen dat het voorstel inzake het ophogen van terreinen in de uitbreidingsplannen „Noord"' en „De Bijlen" de meeste aandacht kreeg. De kosten hiervan zijn ruim vier miljoen gulden. De heer G. Gesman noemde het plan verantwoord, ook al gaat 35 ha weiland verloren. Ir. Schilpzand zei dat het plan- Noord op zichzelf niet gunstig ligt. door dat de lage polders ophoging nodig ma ken. Maar een meer efficiënte opzet al» de voorgestelde zandwinning is niet mo gelijk. De heer Duin voorzag dat de ex ploitatietekorten op de gewone begro tingen mede door deze aanpak nog een reeks van jaren voort zullen duren. De heer v. d. Meent vond dit voorstel van de zandwinning de goedkoopste weg. Toch zag hij ook wel bezwaren: overal wint men land of tracht men dit te doen Hier gaat men water (een meertje) ma ken; 35 ha bouwterrein wordt prijsgege ven. Het meertje dat zal ontstaan, wilde hü meer een zandkuil noemen, waarvan men de recreatieve betekenis niet moet overschatten. Doordat er maar één uit monding komt op het Aarkanaal, wa» hy bevreesd dat de doorstroming te wei nig en daardoor het water vuil zou zijn. Waardering De burgemeester sloot zich aan bij de algemene waardering voor de dienst Ge meentewerken, die het plan voorbereid de. Hij kon mededelen dat, nu de vorst periode voorbij is, de belangstelling voor Alphen bij de woningbouwers weer los gekomen is. Wat de opmerkingen over het meertje betreft, ook hij was daar aanvankelijk niet enthousiast over, maar men moet hier ingroeien. En dan zijn hier, bij een goede aanpak, stellig re creatieve mogelijkheden, die het grond- veriies tot winst kunnen doen worden De randen en de oevers moeten vrij ge houden worden. In dit verband wees hU bij een vraag van de heer De Ruiter bungalowbouw langs het meer toegestaan zal zijn, beslist af. Over de aanleg van de sportterreinen houdt men goede con tacten, o.a. met de K.N.V.B Het voorstel werd met algemene stem men aangenomen, evenals het hiermee verband houdende voorstel tot grondaan koop en ruiling van en met de heer J Rijlaarsdam, aan de Verlengde Aarkade. Incidentje De vergadering was met een incidentje begonnen. Er was namelijk een advies ingekomen van de A.N.W.B. over de. met het oog op de reconstructie van de Oran- ie-Nassausmgel en aansluitende wegen, is treffen verkeersvoorzieningen. De heer Schilpzand zei over dit advies niet en thousiast te zijn. Het gaat namelijk uit van een eventuele verbreding van de Van Boetzelaerstraat. Men had uit moeten gaan van de situatie van heden, dan had men gelijk ook over de genoemde ver breding kunnen adviseren. De heer Duin zei teleurgesteld te zijn, dat geen ver keerstechnisch onderzoek is ingesteld, maar dat het advies geldt voor na de verbreding. De voorzitter zei dat hü de teleurstel ling begreep als men hoopte dat het an ders zou vallen. De heer Duin persis teerde bij een andere mogelijkheid van aansluiting dan via de Van Boetzelaer straat en dat liep nogal even warm toen de voorzitter met nadruk verklaarde dat de rechtstreekse verbinding vanuit het centrum de beste is. Maar dan zullen de bewoners van de Van Boetzelaerstraat, in het algemeen belang, hun voortuintjes moeten missen. Dat was nu juist het hete hangijzer! Overigens, de wat geladen sfeer bij de aanvang was spoedig voorbij. In het algemeen waren er alleen maar tevreden klanken. Zo ook over het voorstel to' aansluiting van het Rietveldsepad aar w het waterleidingnet. Er blijft nu nog slechts een twintigtal niet-aangesloten woningen over, maar wethouder Rogaar vertelde dat in volgende raadsvergade ringen nog voorstellen tot aansluiting van onrendabele gebieden aan de orde komeD De voorzitter zei dat de betrokkenen 'voornamelijk veehouders) moéten be seffen, dat ze daarvoor zelf ook een of fer moeten brengen en de heer De Rui ter wees erop dat men dit wel wee* •erugontvangt door gezonder vee en ho gere produktie. Het voorstel tot toekenning van een subsidie van ƒ300 voor het Bureau voor dc medische sportkeuring deed de voor zitter opmerken dat men hier in het col lege nogal „tegenaan gehangen" heeft, want er werd ƒ750 gevraagd. Maar via de jeugdsubsidie ontvangt de sport al belangryke steun en men moet toch zo veel mogelijk trachten zelf deze zaken te financieren. In dit verband weer de heer Brokaar erop, dat enkele aangesloten sportverenigingen onvoldoende doordron gen zyn van het belang van de keurin gen en te weinig controle uitoefenen. Bij een voorstel via een begrotingswij ziging tot aanschaf van nieuwe machines voor sneeuwruimen vroeg de heer Ges man of men dit materiaal wel kan on derbrengen. Hoe staat het met de ont werpen voor nieuwe onderkomens voor de bedrijven? De voorzitter kon deze op merkingen begrijpen; vooral de brand weer komt met materiaal in de klem Door de drukte bij Gemeentewerken sleept deze zaak nog steeds, maar men ral hierop nog eens attenderen. Mej. N. van Beest werd in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van da heer Stortenbeker, gekozen in commissie tot wering van schoolverzuim. De heer Duin was niet enthousiast over net plan van de N.V. „Vapada" aan de Lijsterlaan woningen te bouwen met vier woonlagen. Er zijn aan deze hoogste le veranciers enz. bezwaren verbonden. De voorzitter wees erop dat men. om zo economisch mogelijk te kunnen bouwen, cit wel toe moest staan. Na de openbare vergadering werd nog een zitting gehouden zonder de wethou ders, waarin de voorzitter voorstelde om aan G.S. te verzoeken de wethouders salarissen te stellen op 7500. In een der vorige vergaderingen besloot de raad dit bedrag met ingang van 1 juli 1962 te stellen op ƒ7000. Na discussie ging de raad met 13 tegen 4 stemmen akkoord, met de restrictie dat dit zal ingaan per 1 januari 1963. Tegen stemden de C.H.-leden Brokaar. Gesman en Pennewaard en het AJl.-lid ir. Schilp zand. Cefafilras In de grote Salvatoriezaal draait van avond om 6.45 en 9.15 uur de Cefafilm „Geluidsbarrière", Zoals de tite] al doet vermoeden, is het een film uit het vliegersbes taan. Om drie uur vanmiddag is er jeugdfilm. P. de Vrij, voorzitter van de woningbouwvereniging Alge meen Belang" te Benthuizen. Wanneer u uw kind voor het eerst naar school zendt, hoopt U natuurlijk dat het later verder kan studeren. Geeft uw kind dan ook het goede begin: meldt het aan als leerling voor: KLEUTERONDERWIJS: in de J. W. Hoornenborgschool, Anna van Burenlaan, Alphen aan den Rijn Hoofd: Mej. A. van der Schee, Stevinstraat 20. telefoon 2894. GEWOON LAGER ONDERWIJS ORANJESCHOOL, Zaalbergstraat, Alphen a. d. Rijn Hoofd: de heer H. H. Keizer, Hazeveld 24 telefoon 2063 J. W. HOORNENBORGSCHOOL, Anna van Burenlaan, Alphen aan den Rijn Hoofd: de heer P. J. Schuyl. Borneostraat 6. telefoon 3386. VOORTGEZET GEWOON LAGER ONDERWIJS (VGLO) ORANJESCHOOL, Zaalbergstraat - Alphen a. d. Rijn Hoofd: de heer H. H. Keizer. Hazeveld 24, telefoon 2063 Beide scholen voor lager onderwijs zijn met bijzonder goede resultaten tevens opleidingsscholen voor: het toelatingsexamen voor het lyceum de overgang naar ULO en andere vormen van voortgezet onderwijs. De scholen gaan uit van de VERENIGING voor lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag, zijn dus SCHOLEN VAN DE LEDEN-OUDERS Corresp -adres: secretariaat van Boetseiaerstraat 106 Alphen a. d. Rijn Tel. 2621. Lagere school: Hooftstraat 242, hoofd de heer A de Jong. Kleuterscholen Hoogstraat 242, hoofd Mevr Enkelaar Molenaorsweg 5, hoofd Mej. Baart. :Op vrijdag 5 april 1963 bestaat er gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de lagere school én voor de kleuterscholen Het bestuur houdt hiertoe zitting in het schoolgebouw, Hooftstraat 242 des avonds van half acht tot half tien. Trouwboekje s.v.p. meebrengen. VOOR ONS AGENTSCHAP TE vragen wij voor direct Aanmelden bij de agent- C. DEELSTRA, P. Floriszstraat 154, Alphen a.d. Rijn. ST. JORISPLEIN 4 ALPHEN AAN DEN RIJN op MAANDAG 1 APRIL van 7-8 uur n.m. ten huize van het hoofd der school Teneinde de nieuwe inwoners van Alphen enige inlich ting betreffende de school te verstrekken, moge het onderstaande dienen. De school wordt hoofdzakelijk bevolkt door kinderen voor wie t.z.t. ULO of M-O. gewenst wordt. Er wordt naar gestreefd een stevige basis te leggen, nodig voor hèt volgen van dat onderwijs en vooral ook de leerlingen reeds vroeg te gewennen aan enigszins zelfstandig leren, zodat de overgang naar ULO of M O. straks zonder schokken verloopt. Het zesde leerjaar is gesplitst in twee klassen, waarvan één voor bereidt op het toelatingsexamen M.O. (in '62 slaagden alle leer lingen - 21). Per gezin wordt een bijdrage gevraagd van plm. f 35,- jaarlijks, waardoor het bestuur in staat is één of twee extra leerkrachten aan te stellen. Overigens geen bijkomende kosten voor leermiddelen of Franse lessen. De school heeft een prot.-christeliik karakter, leden van bestuur en personeel behoren tot diverse kerkgenootschappen. Vanwege interne aangelegenheden is het dit jaar nodig reeds vroeg een overzicht te hebben van de schoolbevolking voor de nieuwe cursus: opgave van leerlingen na bovengenoemde datum zou voor gegadigden teleurstelling kunnen meebrengen. HET BESTUUR: J. P. SAMSOM voorz. H. JONGENBURGER secr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5