1 Hart van Brussel krijgt een protestants centrum TZh&vi blijfjong...Wo blijf fit... Keelpijn Prof. Brillenburg Wurth tevens aan V.U. benoemd j Actie 10 x 10: I 2.25 miljoen WWMW&1 N.C.B.O. wil waardevast minimum in loonwet Grammofoonplaat begrafenis koningin Wilhelmina ASPRO Oecumenisch congres voor 5000 jongeren Opbouwplan voor Suriname HE Een woord voor vandaag „A Ioi la gloire O verschrij ving vakbondsleden automatisch Vlug na ar vragen, mevrouw! Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! VRIJDAG 29 MAART 1963 Dr. Van Zuthem ook hoogleraar Prof. dr. G. Brillenburg Wurth, hoogleraar te Kampen, is met in gang van de cursus 19631964 be noemd tot buitengewoon hoogle raar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam in de faculteit der economische wetenschappen voor het onderwijs in de zedeleer van het economische leven. Tevens is aan de V.U. benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in dezelfde fa culteit dr. H. J. van Zuthem voor het onderwijs in de economische sociologie en de bedrijfssociologie. Prof. Brillenburg Wurth verzorgde het onderwijs in de zedeleer van het econo misch leven reeds sinds 1949 in de vorm van een leeropdracht. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit en promoveerde in 1927 tot doctor in de theologie. Vanaf 1945 is prof. Brillenburg Wurth De jeugdactie „10x10" die de Ne. derlandse Jeugdgemeenschap ito overleg met de Nederlandse Organi satie voor internationale Bijstand (Novib) als onderdeel van de anti- honger-actie heeft gevoerd, heeft een netto resultaat opgelverd van 2.255.333,83. Het kostenpercentage bedroeg 5,1 procent. Overeenkomstig de afspraken met de Novib en de hiertoe in het leven ge roepen stichting „Nederf" zullen de „10 xlO" gelden worden besteed aan de uitvoering van het zogenaamde „erf- gewassenproject" in Dahomey. Over de verwezenlijking van deze plannen zullen nog mededelingen worden gedaan. De NJG beraamt reeds weer plannen om binnen afzienbare tijd een nieuwe groot se jeugdactie te voeren nu in het ka der van de groeiende Europese eenwor ding. Christ, universiteit in Indonesië door regering erkend Het gereformeerde zendingscentrum in Baarn heeft uit Indonesië bericht ontvangen dat de christelijke universi teit in Salatiga ..Satya Watjana" (trouw aan het woord) officieel door de Indo nesische regering is erkend. Hiermee is, aldus het zendingscentrum, een be langrijke mijlpaal bereikt in de nog jon ge geschiedenis van deze universiteit. ■De universiteit telt 82 docenten en 616 studenten lidmaten van verschillende kerken in Indonesië, terwijl ook talrij ke niet-christenen staan ingeschreven. Onlangs nog is de universiteit uitge breid met een tweetal faculteiten, zodat er nu in totaal vijf faculteiten zijn, te weten een faculteit voor onderwijs en opvoedkunde, een juridische faculteit, een economische faculteit, een faculteit voor wis- en natuurkunde en een facul teit voor biologie. De bedoeling van deze christelijke universiteit werd onlangs door de rec tor, mr. O. Notohamidjojo, als volgt omschreven; ,,De christelijke universi teit in Salatiga is zich bewust van de sociale verantwoordelijkheid van de wetenschappelijke werker, wegens zijn diepste motief, de liefde, die zichzelf of fert. Darnaast staat de universiteit en wil ze staan te midden van een Indonesische maatschappij, die in hef-i tige beweging is en die van de weten schap en de wetenschappelijke werkers bevordering van regel, zorg en rust ver wacht." hoogleraar in de ethiek en evangelistiek aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Dr. H. J. van Zuthem heeft ook aan de Vrije Universiteit zijn studie gevolgd. In 1956 legde hij het doctoraal examen in de economische en sociale wetenschap pen af en in 1961 behaalde hij de doc torsgraad op een proefschrift getiteld; ,,De integratie van de onderneming als sociologisch vraagstuk". Sinds mei 1956 is dr. Van Zuthem als socioloog verbonden aan de Alge mene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem, waar hij nu de functie van hoofd van de afdeling sociale research bekleedt. De maquette geeft reeds een beeld van het nieuwe protestant se centrum dat in Brussel zal worden opgetrokken. Op de voorgrond is de kerk zichtbaar met de open toren. Er achter komt het flatgebouw met op de bovenste verdieping de ruime predikantswoning. Inmiddels heeft de commissie voor „monu mentenzorg", de Belgische schoonheidscommissie, reeds be zwaar aangetekend tegen de blinde muur van de flat. Daarin zullen dus nog ramen worden aangebracht. Postzegels helpen kerk bouwen Droom van jaren Volgend jaar verschijnt in Bel- j T 1 *7 gië voor de postzegelliefhebbers jm Werkelijkheid een unieke serie. Er komt een J reeks uit met onder andere er op de vrouw van Calvijn, Marnix van Sint Aldegonde en Petrus Datheen. Deze zegels brengen (Van onze kerkredactie) echter niet alleen grote protes tantse Belgen uit het verleden in herinnering. De opbrengst zal ge bruikt worden om een kerk voor het heden te bouwen. Brussel Amerikaanse prof. trouwt Russische Onbekende personen hebben deze week via een anoniem telefoontje het huwelijk van de Amerikaanse profes sor Edgar Lehrman (36) en zijn 24- jarige Russische verloofde Ruth Ma- karowa proberen te verhinderen door te zeggen dat het meisje geestesziek is. Professor Lehrman, die momenteel lezingen houdt aan de universiteit van Moskou onder het Amerikaans-Russi sche programma voor culturele uitwis seling en zijn verloofde hebben veel te verduren gehad van de leden van de communistische jeugdorganisatie Komsomol. De organisatie wilde de huwelijksplannen verijdelen. Mej. Makarowa, die studente is aan de universiteit van Moskou, heeft na het telefoontje opdracht gekregen van de directrice om zich te laten onder zoeken, om te bew\jzen dat zij normaal is. Dit gebeurde en gisteren heeft de directrice, mevrouw Jewdokia Woro- shilowa aan westelijke verslaggevers bekendgemaakt dat het meisje van een psychiater een bewijs heeft gekre gen van goede geestelijke gezondheid Het huwelijk is gistermiddag vol trokken. Nederland zal in de jaren 1963 tot en met 1966 voor respectievelijk 39,5 mil joen gulden en drie maal 21 miljoen gul den deelnemen in het aanvullende op- bouwplan voor Suriname. Meer dan de helft van deze middelen is bestemd voor de zogenaamde direct-produktieve sec toren. namelijk de landbouw, de bos bouw, industrie en mijnbouw. Het aanvullende opbouwplan is inge kort van „oorspronkelijk" vijf tot vier jaar. In de periode van het aanvullende opbouwplan zullen de nog in uitvoering zijnde werken van het tienjarenplan worden voltooid. Een aantal in het tien jarenplan wel voorziene maar niet tot uitvoering gekomen plannen is in het aanvullende opbouwplan geïncorporeerd. Een en ander wordt door de ministers Korthals (in zijn functie van vice-mi nister-president) en Zijlstra meegedeeld in een nota aan de Tweede Kamer. Punt één in nieuw aktieprogram Interimregeling krijgt een protestants centrum dat een nieuwe toekomst beoogt voor de Nederlandse Evangeli sche Hervormde Kerk in die wereldstad. Gisteren was de predikant van deze kerk, ds. P. Fagel even in Nederland. Hij had een map vol plannen bij zich, die het eerste teken ervan zijn dat een droom bezig is werkelijkheid te wor den. De kerk, van Brussel, volkomen verscholen achter een aantal huizen voldeed al lang niet meer. Hij werd te wein en de outillage paste niet meer in deze tijd. Reeds lang leefde er in de gemeente, die bestaat uit vele Ne derlanders, een vrij groot aantal Vlaams sprekende Belgen en wat Zuid afrikanen, het verlangen naar een nieuw gebouw. Maar waar kon een protestantse gemeenschap in deze rooms-katholieke wereldstad een hol vinden voor haar groeiende voet? Burgemeester Ds. Fagel heeft zijn dromen ge droomd en meer dan eens de stoute schoenen aangetrokken om mensen „op hoog niveau" aan te spreken. Hij kreeg de burgemeester van de stad zelfs zo ver dat deze een bezoek bracht aan het huidige gebouw. Daarmede had hij dan ook het pleit gewonnen. De man erkende: Dat kan zo niet langer. Ondertussen was men gaan sparen. Er werd een wandbordje/asbak uitge geven met de belangrijkste data van deze protestantse gemeenschap er op. Het getuigt van visie, want de jongste datum is 1961 met een vraagteken. Er kwam in dat jaar geen nieuwe kerk, maar wel een telefoontje van de burge meester, die een oud politiebureau in het hartje van de stad wilde ruilen voor het oude complex van de kerk met de huizen er voor. Zo kreeg de gemeente de beschikking over 600 vier kante meter, een oppervlakte die eigen lijk te groot is. Maar het aanbod was te goed om waar te zijn. En opnieuw vulde men deze mogelijkheid met een droom. Hier kon niet alleen een kerk komen, maar ook een heel protestants centrum. Offers De eerste stappen zijn gezet om deze droom te verwerkelijken. De 2000 men sen met wie ds. Fagel regelmatig con tact heeft (het is een echt oecumeni sche gemeenschap) hebben reeds veel meer dan twee miljoen (al bijna drie) Belgische franken gespaard en ze gaan door. Maar er wordt ook gerekend op hulp uit Nederland. In een officiële be rekening staat achter Nederland het be drag van 175.000 gulden. Diep in zijn hart echter hoopt ds. Fagel op drie ton. Het is opmerkelijk dat deze kerkelij ke gemeenschap, die wel trouw heeft meegedaan aan de hervormde kerk- bouwactie van enkele jaren geleden, uit dat fonds niet geholpen kan worden, omdat het voor Nederlandse kerken bestemd was. Wel heeft de Hervormde kerk toegezegd om alle mogelijke hulp te bieden bij deze actie. Trouwens anderen zullen ook helpen. Er is een aanbevelingscomité gevormd van vele mensen, maar waar ook ln zit ting genomen hebben de voorzitters van de hervormde en lutherse synode, van de Doopsgezinde en de Remon strantse Broederschap en van de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten. Bo vendien zitten er drie ministers en drie staatssecretarissen. Inmiddels is het gironummer 543300 in Den Haag voor de financiële actie opengesteld. Plannen De kerk is geheel gebouwd als grote stadskerk voor de toekomst. De kerk- zaal mag dan met 250 zitplaatsen (kan met 100 worden aangevuld) niet zo groot zijn, er is een zaal waar de jonge ouders (en die zijn er vele) hun babies kunnen ..stallen" tijdens de dienst, er is ruimte voor zondagschoolklassen, en een ontmoetingsplaats voor de gemeen te. Het meest opmerkelijke uan dit plan is dat er direct naast de kerk en er ten nauwste mee verbonden een flat gebouw zal worden opgetrokken dat bijna zo hoog wordt als de open toren. Op de bovenste verdieping zal de pre dikant komen te wonen. De andere verdiepingen wil men ter beschikbaar stellen van alle mogelijke protestantse organisaties, die daar dus een eigen centrum kunnen hebben. Daar komt ook een „bible shop" een permanente bijbeltentoonstelling waar tevens bij bels (en andere boeken) verkocht zul len worden. Zo krijgt het hart van Brussel een eigen protestants centrum, waar heel veel werk gemeenschappelijk gedaan of althans gecoördineerd kan worden. Dat wil zeggen.... als de financiële actie tenminste slaagt. Maar daar heeft ds. Fagel alle hoop op. Hij meent dat de Nederlandse christenen hun landgenoten in Brus sel zeker zullen willen helpen. Terwijl hun Meester beangst is tot de dood, slapen de volge lingen. Wie kan zich een voorstelling maken van de strijd, die Jezus heeft moeten strijden in de hof van Gethsémane? „Indien het mogelijk is, laat deze beker Mij voorbijgaan"zo smeekt Jezus Zijn Vader. Een engel daalt neer om Hem op te beuren en te bemoedigen. Maar de angst blijftj wordt heviger. En het gebed van de Zoon des mensen wordt nog vuriger. Zeker, het is waar en het komt diep uit Jezus' hart: Uw wil geschiede. Maar in dit uur laat de duivel niet los. Hier is zijn laatste kans. Als het hem nu niet lukt, dan nooit. Jezus' zweet wordt als bloeddruppels, die op de aarde vallen. Hier concentreert zich de strijd tussen God en de duivel. Hier komt het gevecht om de mens, om de wereld, tot een onvoor stelbare climax. Verlaten van God en mensen moet de Heiland nu de duivel weerstaan. En in dit uur, nu beslist wordt over het eeuwig wel of wee van de mens, slapen de discipelen. Wat blijft er over van de grote woorden van Petrus, die zijn Meester nooit in de steek zou laten? Tot driemaal toe moet Jezus constateren, dat Zijn jongeren slapen. „Slaapt nu maar en rust", zegt Hij ten slotte. Wat dacht u: zou zoiets ons nooit zijn overkomen? Wat kent u uzelf dan slecht! Hoe zal Jezus u en mij vinden, als Hij komt, niet meer als de lijdende Knecht des Heren, maar als de grote overwinnaar? Het is een diep gaand onderzoek alleszins waard om op die vraag een ant woord te vinden! Baten voor oec. jongerencongres Hare Majesteit de Koningin heeft de geluidsopnamen van de kerikidienst bij de begrafenis van koningin Wilhelmina ter beschik king gesteld van de Oecumeni sche Jeugdraad in Nederland. Zij omvatten twee grote langspeel platen, die worden uitgebracht met de volledige tek-st erbij ge voegd. Het geheel vormt een blijvende herinnering aan de. gevraagd (Van onze soc.-econ. redactie) ET hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel zal in de algemene vergadering der bond, die op 28, 29 en 30 mei te Arnhem wordt gehouden, een program van aktie ter tafel brengen, waarin de hoogste prio riteit wordt toegekend aan het zo spoedig mogelijk bereiken van een sociaal minimum-inkomen. Het bondsbestuur is van mening dat met kracht moet worden ge ijverd voor een snelle totstand koming van een loonwet met een daarin opgenomen welvaartsvast minimumloon en dat in afwach ting hiervan gezocht dient te worden naar een verantwoorde oplossing voor de laagst bezol digden binnen de salarisregeling van het overheidspersoneel. Met betrekking tot het vraagstuk van een sociaal verantwoord mini mumloon komen in de algemene ver gadering der N.C.B.O. niet minder dan vijftien afdelingsvoorstellen aan de orde. In het pre-advies, dat het hoofdbestuur hierover zal uitbrengen, wordt er voor gepleit krachtige aan drang uit te oefenen opdat de S.E.R. spoedig advies aan de regering zal uit brengen. Hier ligt volgens het bestuur ook voor het C.N.V. een primaire taak. Inmiddels echter zou de overheid een voorbeeld moeten geven door alvast voor haar eigen personeel een voorzie ning te treffen. Het hoofdbestuur plaatst zich hierbij achter een suggestie van de afdeling Assen, om een interimregeling voor de laagstbezoldigden tot stand te brengen. Deze regeling zou een tijdelij ke sociale toelage dienen te verschaf fen aan de laagstbezoldigde ambtena ren en zij zou los moeten staan van de huidige salarlsopbouw. De tijdelijke toelage zou ,,aan de voet" fors kunnen zijn en naar boven geleidelijk kunnen afzwakken tot het niveau van adjunct commies. Als tweede punt in het programma van aktie wordt genoemd: vereenvoudi ging en systematisering van het Bezol digingsbesluit, waarbij o.a. aandacht moet worden geschonken aan één bezol digingssysteem voor het gehele over heidspersoneel, inkorting van de scha len, verwerking van de huurcompensa- tie in de salarissen enz. PRESTATIEBELONING Vervolgens wordt in het aktieprogram gesteld dat terzake van de voor het overheidspersoneel gehanteerde vormen van prestatiebeloning gestreefd moet worden naar a. een ruimer gebruik van de mogelijkheid van tarifering (tot ma ximaal 33Va pet.); b. een spoedig on derzoek naar de toepassing van het sys teem van verdienstebeloning, welk sys teem momenteel het meest gehanteerd wordt; c. het brengen van het maximum percentage der verdienstebeloning van 12 procent op ten minste 15 procent met als uitvloeisel van deze maatregel het optrekken van het gemiddelde percenta ge; d. het opnemen van de prestatiebe loning in de pensioengrondslag. Ten aanzien van de verdienstebeloning komen twaalf afdelingsvoorstellen aan de orde. WINSTDELING Het hoofdbestuur der N.C.B.O. voorts van mening, dat met het oog de winstdelingsultkeringen, gratificaties e.d., die in het particuliere bedrijfsleven worden verstrekt, het pleit dient te wor. den gevoerd voor het treffen van equi valente maatregelen voor het overheids personeel. In het pre-advies over tien afdelings voorstellen betreffende deze aangelegen heid wordt o.m. meegedeeld, dat in de samenwerkende centrales van over heidspersoneel hierover thans materiaal wordt verzameld teneinde te komen tot afgeronde voorstellen bij de komende salarisonderhandelingen. Wat de bezitsvorming betreft dienen nieuwe mogelijkheden in het vrije be drijf eveneens in evenredigheid van toe passing te worden gemaakt voor het overheidspersoneel, waarbij volgens het aktieprogram ook een verbetering van de gepremieerde spaarregeling overwo gen dient te worden, mede in het licht van de komende Algemene Premie Spaarwet. KORTER WERKEN Blijkens het program van aktie zal de N.C.B.O. voorts pleiten voor een verho ging van de minimum-vakantieuitkering voor gehuwden en kostwinners tot 250. Tot dusver vermeldde het verlanglijstje een verhoging van deze uitkering to) f225, die echter niet werd gerealiseerd. Ook zal verder gestreefd worden naar afschaffing van de gemeenteklasse-af trek en als laatste punt op het aktiepro gram staat vermeld een geleidelijke in voering van een 40-urige werkweek, ir Advertentie In de algemene vergadering van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, die eind mei in Arnhem wordt gehouden, komt een voorstel van de afdeling Haarlem aan de orde om een regeling te ontwerpen, waarbij leden van bij het C.N.V. aan gesloten bonden automatisch kunnen worden overgeschreven naar een ande re organisatie, indien zij een betrekking aanvaarden in een andere bedrijstak of bij de overheid. In zijn pre-advies hierover zegt het hoofdbestuur, dat door de huidige overschrijvingsprocedure inderdaad veel leden voor de christelijke vakbe weging verloren gaan. Pogingen om hierin verbetering t° brengen hebben tot dusver schipbreuk geleden. Het be stuur is bereid deze kwestie met het C.N.V.-bestuur te bespreken. Natuurlijk wilt U ook profiteren van deze tijdelijke en extra voordelige aanbieding: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1,- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75ct Krachtige Knorr bouillon, fijn-gekruid, is heerlijk in Uw soepen, sausen, vlees- en groentegerech ten. Ook als pure drinkbouillon voortreffelijk. Neem wat van dié dubbeltabletten in huis. Nu voordelig, altijd handigl bouillon is kracht bouillon Oecum. en Katholieke Jeugdraad organiseren: Moeder des Vaderlands, die in de door haar zelf ontworpen kerk dienst uitdrukking heeft willen geven aan Haar overtuiging, dat de dood de ingang is to-t het Leven. Handelende in de geest van haar moe der wenst de koningin, dat de baten van de uitgave ten goede zullen komen aan de Oecumenische Jeugdraad in Neder land voor het oecumenisch jongeren werk in de ruimste zin van het woord. In de eerste plaats zullen de baten worden gebruikt om het Oecumenisch Jongerencongres te organiseren, dat in 1963 onder auspiciën van de Oecumeni sche Jeugdraad en de Katholieke Jeugd raad wordt gehouden. Het omslagontwerp van het album is gebaseerd op het teken der opstanding, zoals dit voorkomt op de vroeg-christe- lijke sarcofaag van Simon van Cyrene, uit de 4e eeuw. Pagina's met de complete gesproken en gezongen teksten van de kerkdienst vormen een onderdeel van de uitgave. Tevens zijn Nederlandse vertalingen op genomen van de hand van Gabriël Smit en J. W. Schulte-Nordtholt van de Franse gebeden en gezangen. Het ge heel wordt voorafgegaan door een son net van mr. A. W. Kist, getiteld „Delft" en een foto van de begrafenisstoet bij de aankorfist voor de Nieuwe Kerk te Delft. „A Tol la Gloire" wordt uitgebracht via de erkende platen- en boekhandel. Het kan ook worden besteld door stor ting op giro 540900 ten name van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland, Utrecht. De prijs bedraagt 15,90. Ziekenhuis geopend in Nieuw-Guinea Gisteren is in Wamena in centraal Nieuw-Guinea een nieuw ziekenhuis ge opend, waarvoor het materiaal vrijwel geheel door de lucht is aangevoerd. Met de bouw van het ziekenhuis, dat bedden telt, is men tijdens het Neder lands bestuur begonnen. Het werd vol tooid door het V.N.-bestuur en is be stemd voor de bevolking van de Baliem- vallei en het omringende berggebied. Op 28 september aanstaande zal in Utrecht een Oecumenisch Jongerencongres onder auspiciën van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland en de Katholieke Jeugdraad voor Nederland ge houden worden. Het congres heeft als thema „Vijf broden en twee vissen", en men rekent op deelname van ongeveer 5000 jon geren, waarvan misschien ook enkele uit Vlaanderen. Dr. L. G. M. Alting von Geusau, ge delegeerde van de bisschop van Groningen voor Oecumenisch werk en ds. H. van Andel, secre taris van d.e Oecumenische Jeugdraad in Nederland zullen trachten op het congres de oecumenische vragen te bespre ken en toe te spitsen op de Neder landse -situatie. Het congres zal een informatief ka rakter dragen, waardoor de jongeren zich nader op de hoogte kunnen stel len van de juiste stand van zaken ten aanzien van de oecumenische vraag stukken, zowel in de rooms-katholieke als in de andere christelijke kerken. Aan alle congresdeelnemers zal dan ook van te voren door het secretariaat voor de eenheid der christenen in Ro me en het secretariaat-generaal van de Wereldraad van Kerken in Genève in formatiemateriaal toegestuurd worden, zodat het geen vrijblijvende oecumeni sche „zeepbel" wordt, maar een be wust appèl van, vanuit hun kennis, ge tuigende christenen. De deelnemers zullen dan ook voornamelijk aangetrok ken worden uit de bij de genoemde Jeugdraden aangesloten verenigingen. Tijdens de gemeenschappelijke maal tijd op het congres zal gediscussieerd worden over vragen, die door een aan tal hiervoor aangewezen jongeren, die gedurende enige maanden overal in het land hun oor te luisteren hebben gelegd over wat er aan vragen betreffende de oecumene bij hun leeftijdgenoten be staat. Er zal op 28 september in de Mar griethal niet uitsluitend gepraat wor den. Er is dan tevens gelegenheid om de tentoonstelling „Oecumene, een huis voor heel de wereld" te bezoeken en te kijken naar de uitbeelding van het bijbelverhaal van de spijziging der 5000, door een balletgroep. Ds. L. Floor met emeritaat >s. L. Floor, christelijke gerefor meerd predikant te Nieuw Vennep is voornemens met emeritaat te gaan. De kerkeraad van Nieuw Vennep heeft het emeritaat van ds. Floor, die ruim 70 jaar is, bij de classis Haarlem aanhan gig gemaakt. Ds. Floor, op 25 september 1892 ge boren, werd als onderwijzer opgeleid waarna hij twaalf jaar aan twee oplei dingsinrichtingen voor onderwijskrach ten verbonden was. Op grond van ar tikel 3 van de Kerkenorde werd hij als lerend ouderling aan de kerk \)an Ui- rum verbonden. In 1931 deed hij aldaar zijn intrede als predikant. Ds. Floor"diende de kerken van As sen en Amsterdam-N en verhond zich in 1951 aan zijn tegenwoordige gemeen te. Ds. Floor neemt een vooraanstaande plaats in de Internationale Raad van Christelijke Kerken (I.C.C.C.) in, en is hoofdredacteur van het blad „Getrouw'" van deze organisatie. Liefde, overwint (soms) alles Een man, die terecht stond omdat hij geprobeerd had zijn vroegere ver loofde te vermoorden, vroeg voor de rechtbank nogmaals haar hand. Zij zei; „Ja". In de beklaagdenbank stond de 24-ja- rige Kenneth Poole die met zijn auto op het meisje was ingereden toen zij met een andere man op straat liep. Het meisje, de 17-jarige Barbara Loft, werd tegen een etalage van een winkel aange drukt en lag 22 dagen met talloze bles sures in een ziekenhuis. Poole verklaarde onschuldig te zijn èn vroeg het meisje: „Zou jij, ondanks alle lijden dat ik je heb berokkend, toch met me willen trouwen?" Het meisje, dat met een spierwit ge zicht in de getuigenbank stond, boog haar hoofd en zei, dat zij dat wel wil de. (Advertentie) Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Zwartebroek-Terschuur: Aangenomen naar Goes (toez.): H. J. Teutscher, voorheen zendings-pred. te W.-Nieuw-Guinea. Bedankt voor Vriezenveen (vac. H. Pol) (toez.): P. J. Bos, te Sprang; voor St. Annaland: J. A. de Waard, te Meer kerk. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-C: H. Heule. te Leiden en P. C. de Vries, te 's-Graven- hage-Loosduinen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Aagtekerke: H. Ligten- berg, te Oudemirdum. casu een werkdag van 8 uren. Wat de bijzondere groepen betreft wordt verwezen naar de hiervoor vast gestelde afzonderlijke programs van ak- I Van 30 maart tot en met I juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 2