RUIVSrULlTlF MET 140 KM. TOCH MEER VEILIGHEID STOP KLM komt begin mei met plannen HG-12-25 Als „stop"' oplicht meestal geen bon De nieuwste collectie REGENJASSEN en REGENMANTELS Adr. van OOY Jr. j Vele Nederlandse i orders bij HBM Betalingsbalans in vierde kwartaal Grote bedrijvigheid bij Hazemeijer Deli-Mij verkoopt te Amsterdam NIEUWE LE1DSE COURANT 11 VRIJDAG 29 MAAKT 1963 jy^EN merkte op, dat het niet nodig was. Men verklaarde ook, dat het onzin was. Men meende en men zei dat eveneens dat het geldverspillen was. Men dacht gelijk weer aan „de belasting- centen". Men was er gewoon tegen. Dat was zo'n twee jaar geleden. „Toen", zegt men nu, „toen was het heel anders. Toen wisten we nog niet wat het zou gaan worden. Toen wisten we het alleen nog maar van horen zeggen en van lezen". Men is dus wel van mening veranderd en er al aardig mee vertrouwd geraakt. Het sceptisisme is veranderd in sympathie. De deining werd enkele jaren geleden veroorzaakt door de me- dedeling, dat de rijkspolitie naar Duits voorbeeld een Porsche had aangekocht. Zo'n lagewitte sportwagen. Zo één die minstens 140 km per uur rijdt. Hij moet de snelheid leveren in de nieuwe taak van de rijkspo litie: de inhalende surveillance. Het was niet die ene witte Porsche, die de wenkbrauwen deed jronsen. Het was ook niet het bedrag-met*veel-null,en, dat die wagen zou gaan kosten. Nee het was veeleer de mededeling, dat men bij de rijkspolitie twaalf van deze auto's wilde hebben En twaalf maal dat bedrag-met. nullen zorgde voor heel wat com mentaar. Alle twaalf Ze zijn er gekomen, alle twaalf. De resultaten met de eersten wa- ren gunstig. Nu rijden ze dage- lijks over de Nederlandse rijks wegen. Van Den Haag naar Am sterdam, van Amsterdam naar Nieuw-Vennep, van Utrecht naar Arnhem, van Arnhem naar de Duitse grens. De „boekhouding", die de 24 mensen van de surveillance- dagelijks bijhouden, heeft uitge wezen, dat het resultaat fijn is. De ervaringen van de mensen zélf leren, dat ze nu gewaardeerd worden, dat ze een vertrouwd beeld geworden zijn. Voor zover van een beeld gesproken kan oor- den, want de meeste automobilis ten zien de witte sportwagen, met de twee eveneens witte be rijders slechts in een flits. Op de linker rijbaan. Zes om zes In Den Haag is op het ogenblik het hoofdkwartier gevestigd. In de oude Alexanderkazerne vin den de twaalf wagens „onderdak'.' Van de oude Alexander uit voor de ingewijden „Alex" vertrekken elke dag zes keurig opgepoetste Porsches, om elk zo'n 500 kilometer te gaan afleggen. Bij „Alex" komen alle medelin- gen over weersgesteldheid, toe stand van de wegen en verdere bijzonderheden binnen. De andere zes wagens blijven dan binnen, en ondergaan een onderhouds beurt. De volgende dag rijden die weer uit. 24 mensen Het is de bedoeling, dat binnen niet al te lange tijd de surveil- lance-dienst een dependance of misschien een hoofdkwartier krijgt in het centrum van Ne derland. Dan kan er ook een be gin worden gemaakt met de ver- huizing van de 24 mensen, die nu uit het hele land moeten komen om hun dagtaak te beginnen. Ze wonen in Heiloo, in Breda, in Tilburg en natuurlijk ook in Den Haag. De kilometerteller wijst zeer snel trillend 140, nadat de witte wagen van de rotonde Leidschendam rijksweg 4a (naar Amsterdam) is opgedraaid en de linker rijbaan afstormt. De wind zoeft aan alle kanten langs de ge stroomlijnde vormen en degradeert het motorgeluid van de sportwagen tot het geluid van een rustig voortglijdende, grote Amerikaanse achtcilin der. De ogen van de bestuurder zijn geconcentreerd op de weg en alles wat daarbij hoort. „Alex, hier de drie hier de drie over". En na een krakend antwoord uit de luidspreker van de mobilofoon: „Alex, wij zijn zojuist 4a opgedraaid. De weg is hier goed, het weer wordt slechter. Verder geen bijzonderheden. Wij blijven op kanaal 2. Over en uit „Begrepen, drie. Goede reis en sluiten". De stijging van de orderporteeuille tot '- f 420 miljoen eind december is volgens het bestuur van de Hollandsche Beton Mij. voornamelijk gevolg van opdrachten uit Nederland. Het bezit van aandelen Intervan is bijna 100% en dagelijks wor- den nog enkele aandelen aangeboden, Het bod blijft open tot 31 mei. De sta- tutenwijziging werd met algemene stem. men aangenomen en de verlaging van het tantième der directie van 20% tot ten hoogste 15% werd algemeen toege- Z juichd. Het bestuur meent dat met de verwisselingsverhouding H.B.M./Inter- vam van 1 op 2 niemand is tekort ge- daan en aandeelhouders waren content met deze fusie. Ih. A. C. Vreede werd benoemd tt directeur. Uitnodigend wijst de vinger van de politieman naar de vluchtstrook. Het is het teken, dat de mannen van de surveillance de automobilist iets te vertellen hebben Voordracht Albert Vogel De voordrachtavond van Albert Vogel voor de Lions-club LeidenNoordwij k Öie op 7 maart was gesteld maar wegens ziekte van de kunstenaar niet kon door gaan. wordt nu gehouden op vrijdag 5 april, 8 uur in de Schouwburg. Ds. H. Heule Ds. H. Heule, Geref. predikant te Lei tien staat met ds. P. C. de Vries te Den paag-Loosduinen op een tweetal van de Geref. Kerk Rotterdam-Centrum. Verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes achter de naam van het 6chip vermeld Verenigde Staten van Amerika: ss rendijk (3!/4) Argentinië: ms Zaanland (31/3). ms Cap Blanco (2/4). ms Cap San Antonio (3/4). ms Cap San Augustln (4/4): Australië: ms Blumcnthal (2/4): Brazilië: ms Santa Rosa (2/4). ms Char les Teilier (3/4): Brits-Oost-Afrika: ss Africa (4/4): Canda: ms Pr. Wilem van Oranje (3/4); Chili- ms Wien (4/4): Ned. Antillen: ms Oranje Nassau (2/4): Suriname: ms Kreon (31/3): Z-Afrika (Rep.) en Z.W -Afrika: ms Pre toria Castle (31/3). ms Garoet (3/4). Inlichtingen betreffende de verzendingsda ta van postpakketten geven de postkan toren. (Van een onzer verslaggevers) Begin mei zal de nieuwe K.L.M.- lirectie de toekomstplannen voor iet bedrijf bekendmaken. Aldus leeft een woordvoerder van de naatschappij gisteren meegedeeld, het ogenblik onthoudt de K.L.M. ich nog van alle commentaar op de trachten als zou de directie willen oorstellen de personeelssterkte ver- er in te krimpen met 2800 man. Zolang er nog geen vaste plannen zijn. unnen wij ook geen commentaar geven p geruchten daarover, aldus de woord eerder. Als de nieuwe lijnen eenmaal Ün vastgesteld zal bovendien eerst goed- euring aan commissarissen en regering loeten worden gevraagd, alvorens offi- iële mededelingen kunnen worden ge- aan. zo werd gezegd. Aangenomen mag worden dat de toe- ;omst van de K.L.M. onderwerp van esprek is geweest op de gisteren gehou- cn vergadering van gedelegeerd com- oissarissen. hoewel over het hier be- _>rokene niets is meegedeeld. De gewone ommlssarissen-vergadering zal op 9 mei Worden gehouden. Verwacht mag dan ook worden dat vóór deze datum geen officiële bekendmakingen zullen worden Overleg Als de concept-plannen eenmaal op papier staan, zal zeker overleg worden gepleegd met de vakbonden, aldus de K.L.M.-woordvoerder die voorts herin nerde aan de woorden van de president directeur dr: ir. F. Q. den Hollander in de vergadering van de Ondernemings raad eind februari nl. dat er voor het personeel geen reden tot paniek of onrust is. De heer Den Hollander had dit gezegd na zijn opmerking dat een moment opname op het ogenblik op een zeker teveel aan personeel wijst. Dit teveel wordt echter langs natuurlijke weg (nor. maal verloop, pensionering enz.) reeds aanzienlijk gecorrigeerd aldus de presi dent-directeur op deze vergadering. De K.L.M.-directie is onaangenaam getroffen door de nieuwe geruchten omdat ze onder het personeel onwille keurig verwarring doen ontstaan. In middels is intern een onderzoek inge steld om eventuele „lekken" op te. sporen. Het personeel is in dit verband nog eens nadrukkelijk gewezen op de zwijgplicht. Personeelsobligaties Zwanenberg-Organon Zwanenberg-Organon zal voor het per soneel van de Nederlandse 100 pet doch ters winstdelende personeelsobligaties van 25 en ƒ100 uitgeven met 4 pet vaste rente alsmede voor elk procent di vidend boven de 10 pet pet rente extra tot een maximum van 10 pet. Iede re werknemer, die 1 april in vaste dienst is. kan deze obligaties kopen tot een maximum van 4 pet van het jaarinkomen en het maximum-bezit zal 1000 per werknemer bedragen. De daktaak van twee van de 24 mensen van de surveillance-groep van de rijkspolitie is weer begonnen. De bestuurder van de „Alex 3" heeft de eersten van zijn 500 kilometer, er al op zitten. Het is niet druk deze mor gen op rijksweg 4a. Nu scheelt het misschien, dat zij er net zijn rond de tijd, waarop vooral in Nederland de koffie wordt geserveerd. De wei nigen, die zich op de weg bevinden, tonen zich welopgevoede mensen: zij begaan geen overtredingen, zij hou den over het algemeen keurig rechts, zij rijden niet te hard of te langzaam. „Vervelend", zult u zeggen, over die wegen racen terwijl er niets ge beurt". Onze gastheer denkt daar an ders over. Per slot van rekening gaat hij niet op pad om alleen maar zoveel mogelijk verkeerszondaars op te sporen. Regel matig staat hij in contact met „Alex". om de toestand van de weg en diverse bijzonderheden te rapporteren. Hij moet tevens de andere rijbaan in de gaten houden. Hij moet de verkeersgroepen in de omgeving regelmatig van zijn po sitie op de hoogte houden, zodat hij bij elke voorkomende gelegenheid direct kan worden opgeroepen. Fakkels TT ET IS wat fris in de open auto. De koude wind zorgt voor vreemde luchtcirculaties achter onze hoofden en In een vriendelijk gesprekje wordt de automobilist van zijn overtre ding op de hoogte gesteld. Vaak ontwikkelt zich een gesprek over nog andere verkeersproblemen dan alleen maar zijn overtreding doet het zeil waaronder een gedeelte van de „bagage" is opgeborgen, kleine luchtsprongetjes maken. Onder dat zeil is de mobilofoon-installatie op practi- sche wijze Weggewerkt. De „Eerste- Hulp-doos" maakt de overgebleven ruimte produktief. Er zit van alles Een brandblusser, krijt, bakens voor voorkomende gevallen en nog veel meer zaken. Nieuw zijn de fakkels. „Een hele uitkomst", vindt men bij de rijkspolitie. Het grootste probleem bij ongeluk ken in de avond of bij mist vormt nog altijd de verlichting. Als er een onge- lyk gebeurd is dan staan auto's soms dwars over de weg. Zij vormen een obstakel voor het overige verkeer. Hoe vaak is het niet voorgekomen, dat een kleine aanrijding een grote kettingbo sing veroorzaakte, alleen maar omdat er geen of onvoldoende waarschuwing voor andere automobilisten was? De rijkspolitie hoopt met de nieuwe fakkels nu een eind op de goede weg te zijn. Die fakkels in twee verschil lende grootten zijn voorzien van me talen punten. Ze branden in een ogen blik en ze kunnen vanuit de auto langs de weg in de berm worden gegooid, waarop ze dan rechtop blijven staan en een grillig, fel licht verspreiden, dat de automobilisten moet waarschuwen. Het dashboard van de ,,Alex 3" is voorzien van talrijke knopjes: de auto zelf heeft licht genoeg. Een blauw zwaailicht aan de linker voorkant, een groot rood bord aan de achterkant, dat na het uittrekken van het corresponde rende knopjet het woord „stop" doet oplichten. De' achterlichten kunnen als waarschuwende" knipperlichten worden gebruikt. Op de grond, naast de pedalen, be vindt zich de schrik voor de vracht- Het is weer opgelost. De automo bilist is met een groet achterge laten. Intussen is er weer iets an ders geconstateerd. Dan moet er dus hard gelopen worden om geen tijd te verliezen wagenchauffeurs, die te hard rijden. Voor hen geldt immers een maximurr snelheid. De Tachometer registreert feil loos hun snelheid, waardoor ze ontken ningen achterwege kunnen laten. Op de motorkap bij de Porsche aan de ach terkant is de luidspreker aangebracht, waaruit zonodig waarschuwingen kun nen klinken. Het is prettig zitten in de Porsche. Voor de veiligheid van bestuurder en bijrijder is uitstekend gezorgd door de veiligheidstoelen. Invocgsnelheid UWEN voorbij Leiden remt onze gast- -*-i heer plotseling af. Evenals de be stuurder van de personenauto, die wij zojuist zijn gepasseerd, vragen wij ons af, wat de reden is. ,,Die man kan niets zien", zegt onze gastheer. Hij stapt uit en loopt via de vlucht strook. waarheen de bestuurder is ver wezen, naar de stilstaande auto. „Goedenmorgen mijnheer, mijn naam is. Mijnheer, uw achterruit is beslagen. U kunt niets zien". Nu is het beslaan van een achterruit geen bezwaar, wan neer de bestuurder de beschikking heeft over een buitenspiegel. Dat was hier niet het geval, dus trad de politieman waarschuwend op. waarschuwen dop. Uit geen zicht achter uit kunnen ongelukken voorkomen. Als het euvel is opgelost, de ruil flink schoongeveegd en de bestuur der van een schuldgevoel is verlost, volgt de toegift: „Wilt u bij het weg rijden snelheid maken op de vlucht strook. Ze zijn er voor gemaakt. Pas wanneer u snelheid heeft, voegt u zich in het andere verkeer". Het is deze toegift, die al maanden en maanden klinkt na elk gesprek En een van de resultaten van hun werk zien de politiemensen in deze toegift Het aantal ongevallen op de autowegen tengevolge van plotseling invoegen in het rijdende verkeer is zienderogen gedaald. We rijden verder, nadat het rapport is ingevuld. Van elk gesprek, van elke handeling houden deze mensen een dag rapport bij. Niet omdat men zo nodig moet controleren of ze wel hard ge noeg werken en of ze wel precies doen wat moet. Beslist niet. Het is een soort statistiek die zij bijhouden. Aan het eind van een maand kan precies worden afgelezen, wat het resultaat van al die kilometers surveilleren is geweest. Het weer wordt beter. De snelheid, waarmee de wagen zich voortbeweegt, zorgt voor een snelle verandering in weersgesteldheden. De overdrijvende regenbuien worden snel gepasseerd. Een vrachtwagenchauffeur, die even later voor hem het bord ,,stop" ziet op lichten, krijgt de goede raad eens naar Volgens het overzicht van de minis ter van financiën bedroeg het overschot de lopende rekening van de beta lingsbalans op kasbasis in het vierde kwartaal 540 (vorig jaar 136) miljoen dankzij sterk gestegen uitvoeropbren- sten, doch over het gehele Jaar 1962 621 (863) min., voor een groot deel ten gevolge van óp zich zelf staande oor zaken in de eerste helft van 1962 (1961). Het saldo van de lopende rekening op transactiebasis was 646 (665) min. Het particuliere kapitaalverkeer vehg- dc in het vierde kwartaal 528 min. Het effectenverkeer was nagenoeg in evenwicht. De Nederlandse directe in vesteringen in het buitenland overtrof fen de buitenlandse in Nederland met f 105 min. De netto lange kredietver lening vereiste 310 min., waarin be grepen de aflossing van Amerikaans krediet door de K.L.M. Het kapitaal verkeer van de overheid vergde 150 min., waarvan 108 min. vervroegde af lossing aan Canada. De uitvoer van mid dellang en lang kapitaal door banken bedroeg 40 min., doch er vloeide 68 min. kort kapitaal terug. De gehele net- to-kapitaaluitvoer was 650 min. De to tale betalingsbalans sloot met 150 min. tekort. De netto-deviezenvoorraad van De Fabriek van Elektrische Appara ten v.h. F. Hazemeyer meldt over 1962 grote bedrijvigheid. Vrijwel alle afdelin gen waren steeds ruim bezet. De om zetten namen bijna 17 pet. toe. Het ex ploitatiesaldo steeg tot f5,1 (vorig jaar 4,4) miljoen. Na f2.68 (1,91) min. af-' schrijving of evenveel als de investerin gen, f 1,07 (1,07) min. belasting, enz. is de winst f 1,2 (1,3) min. Reeds voor gesteld is 14 (14) pet. dividend. De liqui diteit is aanmerkelijk beter dan de directie had verwacht. De Uitvoer steeg 2 pet. en was 9 pet. van de omzet. De orderportefeuille veranderde in 1962 weinig en is ruim, zodat men ondanks een lichte vermindering in binnengeko men orders in 1963 optimistisch is. Deze waarborgt werk voor alle afdelingen voor een groot deel van 1963. Men hoopt de zorgwekkende kostenstijging door verhoging der produktie goed te maken. Het personeel is 2190. deviezenbanken nam met 42 min. toe en de goud- en deviezenvoorraad van de Nederlaridsche Bank verminderde met 151 min. Binnenkort prospectus Landré en Glinderman Het zal volgens de directie van Lan dré en Glinderman niet lang duren voor het prospectus der aangekondigde aan delenemissie verschijnt. Aandeelhouders krijgen voorkeursrecht. Het bestuur is overtuigd, dat indien het kapitaal kras zou worden verhoogd, toch een zeer redelijk dividend mogelijk is. De order stand van het zeer conjunctuurgevoelig bedrijf is nog kleiner geworden, doch dit is voor deze handelsonderneming niet belangrijk. De samenwerking in N.V. Berlaghe (Berkel, Landré en Gl. en Heemaf) dient voor verkrijging van grote orders. De strenge winter had geen bijzondere gevolgen voor de ver koop, behalve die van landbouwartikelen Tot directeur is benoemd de heer D. Reyneveld. De N.V. Deli-Mij Internationaal heeft In overleg met de Cipet en het Italiaanse staatsmonopolie besloten 2200 pakken subtropicali sigarentabak, oogst. 1962. van de Cipet-Deli-combinatie van 27 tot 31 mei te Amsterdam te verkopen. DIVIDEND EN BONUS NAT. GRONDBEZIT Nationaal Grondbezit zal in mei 27% (vorig jaar 23)% contant dividend voor stellen. Voor de 31 augustus 1962 uit gegeven aandelen A, genummerd 9001 t/m 12.000 bedraagt het dividend 13% Hiervan is reeds 12%%, resp. 6%% in terim-dividend uitgekeerd. In mei zul- len 1,2 miljoen bonusaandelen A op naam van 1000 met 25% verplichte storting uit de agioreserve worden uit gereikt, waarbij 10.000 aandelen A recht geet op 1000 bonus. fDeze bonus aandelen delen ten volle in de winst over 1963. Cholera in Nw.-Guinea geheel verdwenen Geheel westelijk Nièuw-Guinea is thans vrij van cholera verklaard omdat zich sinds 3 maart geen enkel geval heeft voorgedaan, terwijl de internationaal voorgeschreven wachttijd tien dagen is. Het laatste geval met dodelijke afloop is 1 maart geboekt. De epidemie heeft 510 levens geëist. De Untea (het bestuur der Verenigde Naties) heeft vier mensen eervol vermeld vóór hun aandeel in de bestrijding in Agats en omgeving: dokter Ziedzes der Plantes. zuster Van der Wouw en het echtpaar Roesiers. Rustig en zeker houdt onze gastheer de teller op 140. Dat is de normale sur veillance-snelheid. Harder is niet nodig. Door deze snelheid dwingt hij de auto mobilisten om rechts te blijven rijden en om voortdurend in de spiegel te kijken voor ze willen passeren. Ook daarom gingen de witte Porsches de weg op. Getrouwd /~\NZE gastheer rijdt voortreffelijk Zeker. Hij is evenals zijn collega's getrouwd. Dat is een vereiste om tot de surveillancegroep te mogen behoren. Het houdt overmoed tegen. Evenals zijn collega's komt ook hij van een van de verkeersgroepen in het land. Na de op leidingsschool in Arnhem zijn ze alle maal ergens op het platteland begonnen. Voor de ervaring. Daarna volgden de ver keersgroepen en nu zijn ze de witte wachters van de weg. Ze zijn in juli van het jaar 1961 met hun werk begonnen. Intussen hebben ze van een aantal in structeurs van de Porsche-fabrieken een gedegen rij-opleiding gehad op het Zandvoortse circuit. Ze weten wat er in de wagen zit, wat ze er wel en wat ze er niet mee kunnen doen. Met de groei van het Nederlandse wagenpark en de steeds voortgaande aanleg van nieuwe autowegen, zal ook het aantal Porsche-politiemannen moets»o worden uitgebreid Midden op de weg bij het verkeers plein Ouderijn staat een auto. Grote stoomwolken vertellen direct wat het euvel is. Koken. En dus kan er niet meer gereden worden. Maar op de weg blijven staan is natuurlijk onmogelijk. Onze gastheer heeft slechts een enkel ogenblik nodig om de situatie te over zien. Het „die moet aan de kant" resul teert in een gezamenlijke du w-inspan - ning. En verder gaat het weer. Want hij is er niet om reparateur te spelen. Alles wat buiten de rijbaan gebeurt is minder belangTijk. Als er maar geen obstakels zijn. U)E steeds harder suizende wind laat geen kou achter in de open wagen. Zelfs regen of sneeuw hebben weinig invoed. Onder bijna alle weersomstan digheden wordt met open kap gereden. Ze zijn er op gekleed Een nylon „ther- mosvest" onder de witte overjas met grote bontkraag, voorkomt koud wor den. De surveillance-groep doet nog meer, dan alleen maar over de autowegen rij den. Bij speciale gelegenheden, of bij escortes van koninklijke personen vor men de witte Porsches een belangrijk on derdeel. Dat zijn voor de mensen dan de extra-werkjes, waaraan ze over het al gemeen veel plezier beleven. De surveillance begint 's morgens rond een uur of tien en eindigt wanneer het donker wordt. Dat is in de winter vroeger, dan in de zomer. Bij avond is surveilleren niet alleen overbodig, maar zelfs min of meer gevaarlijk. Dan is de hoge snelheid van de witte wagens niet op te merken. Bü het donker worden eindigt dan ook de dagtaak, die elke dag weer nieu we ervaringen en elke dag weer andere dingen met zich mee brei jt. Elke dag. waarop de Porsches op de weg zijn, zorgen ztf voor een grotere beveiliging van het verkeer op de autowegen. de zeilen op zijn auto te kijken. Wan neer hij rijdt, „taan ze bol en dat be tekent dat hij niets kan zien van wat er achter hem gebeurt. Daarvoor is zelfs zijn buitenspiegel niet toereikend. AL die gesprekjes met mensen vor- men een heerlijk onderdeel van het surveillance-werk. Ze zijn er gek op, de politiemensen. Er kunnen zich vreemde gesprekken voordoen. Verve lende gesprekken kunnen het zijn, maar het merendeel is gezellig. De automo bilisten zitten meestal met een gezicht van „ik heb toch niets gedaan" zich op een verdedigende houding voor te berei den. Maar altijd valt het mee. Het kost soms wel eens moeite die verdedigende houding te doorbreken, maar de per soonlijke vorm, waarin het gesprek wordt gehouden, doet wonderen. Het is ook niet zo vreemd, dat er weinig ver balen worden uitgeschreven. Van rijksweg 4a naar rijksweg 12 (Den HaagUtrechtArnhem) is een klein stukje. Ook op deze weg is 't rustig Een oude Amerikaanse auto, gehuld in vreemde rookwolken, vormt een leven dige afwisseling. De bestuurder weet van niets, maar dat er iets aan de hand is, is zeker. Hij krijgt het advies om maar rustig naar een wegenwacht uit te zien. Weer wordt er een dankbaar automobi list achtergelaten, want wie weet, wat de man allemaal had moeten doorstaan, wanneer de politieman hem niet op een vriendelijke manier had verteld, dat er iets mis wa* a o.a. TERLENKA KWALITEIT Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeftBREESTRAAT 39 - LEIDEN tegenover het Postkantoor. 6

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11