WILLEM II l@l Fantastica egering stemt toe in ronde-tafelconferentie Zakenman reorganiseert Britse spoorwegen Onverwachte Russische stap in Genève Russisch dichter heeft toch „fouten" hekend WAJANG /ft een éLoftfce Ky AEG Vechten en sport BOUWVAKKERS IN DIENST DE DERDE MEI PUBLICATIE SUIKERPRIJS MR "1 Vrouwen zoeken De Gaulle op I Jordanië kreeg nieuwe regering ij Duizenden stations gaan dicht Even Europa bellen Georges Bidault moet Portugal verlaten Britse ambassade in Bonn aangevallen Benelux-regeling beschermt merken f Europees parlement bespreekt crisis binnen de E.E.G. Landbouwgrond te duur geworden Huidgenezing IJ 11=1.1* New York nog zonder krant Het sprookje van iedere dag aeg!£x^t planten margarine Tirools incident veroorzaakt door Ital. soldaat TOCH IS HIT ZO! DONDERDAG 28 MAART 1963 Het lid vain de Tweede Kamer, de heer Van Eibergen (a.r.) he##t aan de minister van defensie gevraagd, of ook militairen, die van plan zijn in de woningbouw te gaan werken, eerder mogen afzwaaien. De minister heeft namelijk bepaald, dat de militairen in de woningbouw moeten hebben gewerkt. Verder vraagt het kamerlid ook vrijstelling te verlenen aan de militairen, die werkzaam zijn in toeleveringsbedrijven voor de woningbouw, zoals bepaalde timmerfabrieken. De heer Seheps (soc.) heeft de minister-president schriftelijk ge vraagd welke motieven de regering ertoe hebben gebracht om de her denking van de gevallenen dit jaar te verzetten naar 3 mei. Hij verzoekt de regering op haar beslissing terug te komen. De heer Mellema, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. heeft de minister van landbouw en visserij, mr. V. G. M. Marijnen gevraagd de suikerprijs, die betrekking heeft op de suikeroogst 1963, bekend te maken. Hij herinnert de minister nog aan zijn belofte de jaarlijks vast te stellen suikerprijs tijdig te publiceren. Als reden voor een snelt* publicatie voert de heer Mellema nog aan, dat de tegenwoordige wereld marktprijs voor suiker hoog is en dat er geen aanwijzingen zijn, dat deze situatie snel zal veranderen. Franse verkeer was weer chaos Na een gisteravond gehouden :abinetsvergadering heeft de 'ranse minister van voorlichting ekendgemaakt, dat de regering aar aanbod aan de mijnwerkers andhaaft, doch dat zij bereid is ot een rondetafelconferentie om ver de toekomst van de mijn- rerkers te praten. Zij verbindt aar evenwel de voorwaarde aan, at het werk eerst wordt hervat. Ook de andere stakingen hebben het verigens de Fransen weer danig istig gemaakt gisteren. De wissel- taking bij de spoorwegen volgden het ysteem dat elke ploeg de eerste Evee uur van de dienst geen hand itstak, waardoor de verkeerschaos nbeschrijfelijk werd. Ook verschei- ene busondernemingen legden na- ïelijk het werk neer. Vandaag begon de „actieweek" van rbeiders bij de gas- en elektriciteitsbe- rijven. Bijzonderheden houden de sta- b ingsleiders angstvallig geheim, doch verklaarden de regering zoveel ti de afnemers zo weinig mogelijk last p willen bezorgen. Doordat de arbeiders bij de aardgas- Bedrijven in Lacq gisteren het werk Enkele uren nadat premier Wasfi Teil van Jordanië gisteren aan koning Hoes sein zijn ontslag en dat van zijn kabi net had aangeboden, werd reeds een nieuwe regering gevormd. Deze staat onder leiding van de ervaren politicus Samlr Rifai, die reeds vijf maal deze functie heeft bekleed. In zijn ontslagverzoek had de thans afgetreden premier duidelijk laten door schemeren dat de recente gebeurtenis sen in het Midden-Oosten de eigenlijke aanleiding zijn tot zijn ontslagaanvra ge. Er zou nu behoefte bestaan aan een heroriëntering van de Jordaanse politiek tegenover de andere Arabische landen. Hiervoor is een nieuwe regering nodig. Die is nu gevormd. Gezegd moet evenwel worden dat, ln het verleden de nieuwe premier Riifai zich even anti-Nasser-gezind heeft ge toond als zijn nu afgetreden voorgan ger. Tijdens het bewind van Teil erkende Jordanië de nieuwe regeringen van Sy rië en Irak. Deze landen blijven even wel een koele houding tegenover Jor danië aannemen. De nieuwe premier is zeer westers gezind en wordt het politieke brein ach ter koning Hoessein genoemd. Rifai is tevens minister van defensie. De besprekingen over een federatie tussen Syrië, Irak en Egypte zullen 6 april in Cairo worden hervat. Acht miljoen aan schatkistpapier verdwenen Verhandelbare Amerikaanse schat- I kistpromessen met een waarde van meer dan 8 miljoen dollar worden ver mist uit de kluizen van de federale dis- trictsbank In San Francisco. De stukken worden sinds juli vorig jaar vermist, zo meldt de San Francisco Examiner. De stukken zouden of gestolen zijn of per ongeluk verbrand. Als er sprake is van diefstal zou dat de grootste in de Amerikaanse geschiedenis zijn. De Examiner meldt dat het beves tiging van de vermissing heeft ontvan gen van het Amerikaanse ministerie van financiën in Washington, maar dat de districtsbank het heeft ontkend. rHet artikel luidde: Sinds juli zijn In Lotharingen was het woensdag i drie klui&bewaarders, drie portiers en betaaldag voor de stakende mljnwer-1 een voormalige employé langdurig on- kers. Hun stakingsfonds is door vele bijdragen gegroeid tot een miljoen francs. Elke staker kreeg voor de voorbije twaalf stakingsdagen dertig francs uitgeteld. In de trouwzaal van de mljnstad Salluamines. deelde de plaatselijke belastingontvanger geld en voedsel aan de vrouwen van de mijnwerkers uit. Het was door het stadsbestuur tor beschikking gesteld. President De Gaulle kan vandaag de huisvrouwen van Merlebach verwach ten, die vastbesloten zijn hem uit de doeken te doen waarop volgens haar de mijnwerker recht heeft. U proeft de moutwijn 'hervatten, kon de Franse industrie, die een grote afnemer van dit gas is, ver licht ademhalen. Het zal nog wel een week aanlopen voordat de druk in het reusachtige netwerk van gasbuizen het gewenste peil bereikt. Als de voorgesteldie reorgani satie bij de Britse Spoorwegen doorgaat dan zal de lengte van het spoorwegnet met byna 8000 kilometer worden besnoeid. Dat is niet het enige: het reorganisa tieplan voorziet in de sluiting van j j De Amerikaanse P'.T.T. heeft be- j kendgemaakt dat gisteren een aan vang gemaakt is met telefhonverbin- dingen tussen Amerika en West- Duitsland, waarbij het gewenste num mer direct gedraaid kan worden. In juli zal een dergelijke verbinding J met Frankrijk tot stand, worden ge- bracht, terwijl Italië en Zwitserland in het najaar aan de beurt komen. Dinsdag is de verbinding tussen Amerika en Engeland tot stand ge bracht. diensten'wil Beeching de zaak saneren. ■"KffSSSiaS 'SS "JUT 'SSCnKSSI vkoTed, van dt regeiin^ van Ii5u I ""W-, '"nLp"' absurd" en „belachelijk" van de hand gewezen. In de nota, die woensdag door het persbureau Nieuw-Ghina werd ge publiceerd. adviseert de Chinese re- gering India een lesje te trekken uit de I.,geest van vriendschap" die Ohina en Pakistan bij hun onderhandelingen aan i de dag hebben gelegd en in dezelfde i geest het Chinees-Indische grensgeschil I te regelen. 2000 van de 7000 Britse spoorweg stations. Deze drastische reorganisatie is voor gesteld door Richard Beeching, een za- kfnmagnaat die twee jaar geleden \yerd benoemd tot directeur van de spoorwegen met de opdracht dit be drijf rendabel te maken. Het is de meest drastische inkrimping die ooit werd voorgesteld. Momenteel kampen de spoorwegen met een tekort van bijna 9 miljard gulden. Het jaarlijkse tekort over 1962 bedraagt meer dan 1.7 miljard gulden. Beeching hoopt dat door zijn nieuwe plannen voor ongeveer 1,4 miljard kan worden bezuinigd. Ook op het gebied van het perso neelsbeleid zijn rigoureuze maatrege len te verwachten. Het personeel zal met ongeveer 16.000 werknemers wor den ingekrompen. Dit probleem kan echter voor een groot gedeelte worden opgelost door minder nieuwe krachten aan te trekken. Beeching hoopt zijn plan tegen augus tus in werking te laten treden. De Britse regering moet nog haar goed keuring er aan hechten. Dit zal naar verwacht wordt geen moeilijkheden op leveren, Meer verzet is echter te ver wachten van de kant van de vakbon den. Ook op het terrein van de vracht- dervraagd, echter zonder resultaat. Een woordvoerder in Washington ver klaarde dat functionarissen op het Amerikaanse ministerie van financiën geloven dat de promessen zijn gestolen, bij wat zij als een „interne aangelegen heid" beschouwen. President Kennedy en zijn echt genote hadden heel even een onderonsje, tijdens de beëdiging van Franklin D. Roosevelt als Amerikaans onderminister van handel in het Witte Huis te Washington. Met de komst van de jonge Roosevelt als lid van het federale kabinet is dus weer een bekende naam op het Amerikaanse politieke terrein teruggekeerd. Naar eerst thans werd vernomen, heeft een onbekend gebleven dader vrijdagavond jongstleden twee schoten gelost op de Britse ambassade in Bonn. Bovendien werd een met een Swastika beklad kranteknipsel onder de deur geschoven, waarin Engeland „in poli tiek opzicht het zwakste lid van het westelijk bondgenootschap" werd ge noemd. Een woordvoerder van de ambassade I middag zonder hoofdelijke stemming heeft woensdag deze incidenten beves- het wetsontwerp tot goedkeuring van Ex-premier Georges Bidault mag tigd. Het Westduitse ministerie van i het Beneluxverdrag op grond waarvan niet in Portugal blijven, waar hij buitenlandse zaken is erover ingelicht. een voor Nederland, België en Luxem- eergisteren met een KLM-vliegtuig I J burg eensluidende regeling voor de be is aangekomen: Dat is de beslissing BfitSC deHlOïlStrailtCll scherminS van warenmerken (octrooien) (Van onze parlementsredactle) De Tweede Kamer aanvaardde gister- Het Europese parlement heeft gis teren in Straatsburg een poging ge- laan om, nu de gemoederen wat be- loeld zijn, de schade, die is ont- jtaan door het afbreken van de on- lerhandelingen met Engeland, te Iverzien en de verder te volgen peg aan te geven. Uitgangspunt was [en balans, die de EEG-commissie ver de onderhandelingen had uitge bracht. I Prof. W. Hallstein, de voorzitter van Ie E.E.G.-commissie, verklaarde bij de pdiening ervan, dat de gemeenschap ■Ut oog op de toekomst gericht moet /louden. De nog niet volledig ontplooide E.E.G. moet verder uitgroeien tot een lemeenschap, die overeenkomstig haar |*ereldverantwoordelijkheid mondiale Upvattingen huldigt en die liberaal han- felt. «Wij kunnen niet stil blijven staan bij vraag of de EEG-landen na de breuk ret Engeland nog wel eensgezind ge- oeg zijn, zo zei hij. De ontwikkeling gaat nu eenmaal oor. Wel stond voor hem vast, dat er rachtige gemeenschapsinstellingen no; ig zijn en in dit verband pleitte hij oor fusie der executieven (de EEG- ommissie, de Euratom-commissie en e Hoge Autoriteit der EGKS) ter ver- terking van het Europese parlement. Tussentijdse oplossingen met Enge- ind in de vorm van vnjhandelsregelin- en achtte hij onmogelijk De enige ulpoplossing voor de huidige moeilijke icstand was een nauw kontakt met de Iritten. naar het voorbeeld van de re eling die reeds vele jaren in de EGKS estaat. Op die manier zou men psy- hologische vervreemding en onnodige ergroting van de economische en poli- eke kloof moeten vermijden. Hallstein bleek ten slotte niet erg ln- enomen met het Frans-Duitse vriend- chapsverdrag. Hij verzocht het Franse n Duitse parlement en de regeringen an beide landen bij de bekrachtiging rvan duidelijk en uitdrukkelijk te stel- dat dit bondgenootschap binnen de de inhoud, het functioneren en de ynamiek van de EEG niet mag aan- asten. van de Portugese^ autoriteiten, nadat Bidault en zijn secretaris Ribeault zich gistermorgen bij de politie had den gemeld. Bidault zal echter vrij zijn naar „een land zijner keuze te vertrekken". Zoals bekend ging het gerucht dat de ex-pre mier naar Zuid-Amerika onderweg was. Asl dit niet mogelijk is dan zal de Por tugese regering Bidault en zijn mede werker op een vliegtuig zetten naar het land waar hij vandaan kwam: West- Duitsland. De beslissing is voor de Portugese autoriteiten erg eenvoudig geweest. Ge bleken is namelijk dat Bidault met val se papieren het land is binnengekomen. Interpellatie P.v.d.A. (Van onze parlementsredactle) Het socialistische Tweede-Kamerlid Ie heer Egas heeft de Kamer toestem- nlng gevraagd, de ministers van eco- lomische zaken en van landbouw en Isserij te interpelleren over de prijs: "ntwikkeling van landbouwgrond sinds Ie opheffing van de wet vervreemding andbouwgronden per 1 januari jl. De tamer zou vanmiddag over de inter- lellatie.aanvraag beslissen. (Advertentie) MuiHzulverhe'd Huidgezondheid J nu al voor rechter Vijf mannen, die dinsdag waren ge- voortvloeiende wanordelijkheden voor het parlementsgebouw, verschenen woensdag reeds voor de rechter. Zij werden, na te hebben toegegeven zich te hebben schuldig gemaakt aan een be ledigend optreden tegenover de politie of aan aanvallen op de dienaren der overheid, veroordeeld tot boetes van vijftig gulden. Drie anderen, die ontkenden, werden nog in voorlopige hechtenis gehouden. van kracht wordt. President Nasser heeft een uitnodi- De Sowjetunie is op de ont wapeningsconferentie in Genève akkoord gegaan met inspecties ter plaatse op lanceerterreinen voor kernraketten tijdens de uit voering van hef; ontwapenings plan. Tsarapkin, die aan het hoofd van de Russische 'delegatie staat, deelde mee dat de Sowjetunie bereid was tot het doen van een belangrijke stap om aan de wes telijke standpunten inzake toe zicht op de ontwapening tegemoet te 'komen. Hij hoopte dat nu overeenstemming kan worden bereikt over bet voorstel dat de Russische minister van buiten landse zaken, Gromiko, in september van het vorig jaar tijdens de Algemene aan Algerije te brengen, aldus is woens- Vergadering der V.N. in New York dagavond officieel te Cairo bekendge-1heeft gedaan. Dit voorstel behelsde, dat maakt |de Sowjetunie en de V.S. elk een strikt beperkt, klein aantal kernwapens in louter lichte geurigheid 29 ct .■sigarenfabieken valkenswaard Sowjet-campagne hoekt succes stand zouden houden intercontinenta le rakelten, luchtdoelraketten en anti raket-raketten tot het eind van de tweede fase van de ontwapening. Dit voorstel werd beschouwd als een com promis daar de Russen voorheen steeds hadden aangedrongen op de vernieti ging van alle vervoermiddelen voor kernwapens tijdens de eerste fase van het ontwapeningsproces. Wat het aantal raketten betreft dat beide landen mogen bewaren, zei Tsa rapkin dat er een minimum aantal wa pens moest overblijven, dat wel een goede waarborg tegen agressie geeft, maar waarmee men onmogelijk een kernoorlog kan voeren. De Amerikaanse en Britse afgevaar digden zelden echter dat dc Russische verduidelijkingen niet erg waren daar de voorstellen alleen toezicht op de door de Russen aangegeven lanceerplaatscn zouden inhouden. (Advertentie) Thuis bij U de beste wasmachine uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in Europa. I'S De staking, dlc reeds 110 dagen het •erschijnen der dagbladen In New York I heeft belet, is nog niet geëindigd. Dit r wordt veroorzaakt door 302 leden van Je vakbond der clichémakers, die gc- clgerd hebben de nieuwe voorstellen oor een arbeidsovereenkomst goed te keuren. De voorstellen waren woens- dag reeds door hun vertegenwoordigers! aanvaard. Vol maakt volautomatisch voorwassen, wassen, spoelen, centrifugeren Thermo-chrone bestu ring. Die het wassen precies op de juiste tijd en de juiste tem peratuur regelt. Daarom AEG Lavamat nova, bo vendien met de roest vrij edelstalen kuip en trommel. Prijs f1975.- Jevgeny Jeftoesjenko, voornaamste doelwit in de cam pagne van de Sowjet commu nistische partij om de jonge Russisohe kunstenaars te brei delen, heeft gisteren op een bijeenkomst van Sowjet-schrij vers zijn fouten" bekend. Vol gens Tass zei het 30-jarig Idool van de jonge generatie dat hij probeert „de reputatie van anti-Sowjet rebel, mij toege dicht door de westerse pers, te weerleggen," Jeftoesjenko is voortdurend onder vuur genomen sedert premier Chroesjtsjef op 9 maart zijn poëzie kritiseerde, evenals het verdedigen van de abstracte kunst en de verkla ringen van de dichter voor de u>es-| terse pers. De dichter publiceerde kort geleden een autobiografie in het Franse week blad „Express" dat de conservatieve literaire kringen in Moskou nogal ge schokt schijnt te hebben. Jeftoesjenko, die sprak op een beslo ten vergadering van de raad van Sow- jet-schrijvers, heeft daar verklaard, dat de publicatie van de autobiografie „een grote fout was die gemaakt werd uit onnadenkendheid". Hij beschuldigde de redacteuren van Express ervan dat zij zijn geschriften tot een sensatie maken en dat zij zijn ideeën verdraaien, aldus Tass. I De clichemakers, die nu 36 en een het Tass z'el' dat Jeftoesjenko „meer dan I kwart uur per week werken, wilden niet eens aangeboden had de lasteraars in meer dan 35 uur per week arbeiden. het buitenland af te straffen en dat zij enkele dingen hadden moeten terugne men". „Toegevend dat hij een dichter Is die zoekt en fouten maakt, ontkende Jeftoesjenko dat hij een dubbel aange zicht heeft, Iets wat hem verweten wordt. Hij zei dat hij zeer oprecht was toen hij zijn gedichten over Cuba en Afrika schreef", aldus Tass. Advertentie Puistjes verdiogeo door PuroUpoedef Russische geleerden hebben gezegd, dat zij een nieuw weefsel met een bacteriedodende ei genschap hebben ont dekt. De stof kan voor vele doeleinden worden gebruikt, van jassen voor chirurgen tot luiers. I Premier Macmillan is opgekomen voor het recht van de man om zich bij speciale gele genheden in rok of smo king te hulle: ook al is het een gehuurde. Hij acht dit een kwestie van goede smaak,. Een vrou welijke Labour-afge- vaardigde verweet de regering dat zij mensen die het niet kunnen be talen gelegenheidskle ding te kopen, als het ware dwingt deze kle ding te huren. De pre mier verwierp echter de suggestie dat de rege ring verantwoordelijk is voor de kleding die wordt gedragen bij of ficiële gelegenheden. H De bosnegers in Suri name hebben en masse gebruik gemaakt van het hun pas verleende recht om hun stem uit te brengen. Een vliegtuig uit Paramaribo heeft langs de oevers van de Surinamerivier drie dagen roeien van de hoofdstad verkie zingsbiljetten uitgewor pen. Granman Aboikoni had alle leden van de stam op het hart gebon den te stemmen. I Prinses Margaret Is gistermiddag per vlieg tuig uit West-Duitsland in Zürich aangekomen. Zij heeft zich daar bij haar echtgenoot lord Snowden gevoegd en zij zullen in Davos hun va kantie doorbrengen. De Prinses werd vergezeld door een inspecteur van Scotland Yard. I Wie ook de Italiaanse verkiezingen van 28 en 29 april wint, de school kinderen zullen in ieder niet de verliezers zijn. Het ministerie van onderwijs heeft gisteren De po|itie weet thans dat de beschie- bekend gemaakt, dat al- tinR. van een artilleriekazerne te Bol le scholen tussen 25 a- Zano niet het werk is geweest van dc pril en 2 mei gesloten I terroristen die in Alto Adigc (Zuld-Ti- zullen zijn zodat ze als rol)zo nu en dan onrust veroorzaken, stembureaus gebruikt! Het is volgens de politie het werk ge weest van een Italiaanse soldaat die het feit wenste te verbergen dat zijn ge weer per ongeluk afging toen hij op wacht in slaap viel. De geweerkogels sloegen dinsdag avond in een kazernemuur. Een soldaat werd gewond. Honderden soldaten en politiemannen trokken onmiddellijk de bergen in om naar de scherpschutters te zoeken. Woensdagavond laat was nog geen spoor gevonden. Dit was hun toegezegd voor het tweede jaar van het te sluiten arbeidscontract. Doch de clichémakers willen nu reeds direct een kwartier per dag korter wer ken en zij hebben om aan deze eis kracht bij te zetten, het voorstel ver worpen. De krantendirecties hebben reeds verklaard dat zij geen verdere conces sies meer kunnen doen. De zes miljoen krantenlezers van New York blijven dus nog van dagbladnieuws verstoken. De New York Mirror had zelfs reeds voorbereidingen getroffen voor het ont steken van een groot vuurwerk, om het einde van de Newyorkse krantensta king te vieren D. Brainerd Holmes, hoofd van het bureau voor de Amerikaanse bemande ruimtevaarten, heeft verklaard, dat de geraamde kosten van een reis naar de maan thans nauwkeuriger vastgesteld zijn. De nieuwe prijs bedraagt „20 mil-1 jard dollar of minder", zei hij. AMSTERDAM met de producten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor beter wassen en spoelen. Het schuimt precies genoeg en is veilig voor machine en was. Vraag het voordelige Skip Service- pak. !PB; kunnen worden. I Een Zuidafrikaanse dokter heeft nog eens een oude theorie uit de doeken gedaan, namelijk deze, dat het drinken van melk de oorzaak van bepaalde ziekten zou zijn,. Melk is volgens hem, alleen maar goed voor kalveren. Zijn ver dere argumentatie luidt: de mens is het enige zoogdier dat na de zuige- lingentijd nog melk drinkt. Daarom moet er ergens een fout schuilen. Toen begon de politie de 22-jarige sol daat Nicola Grassi eens wat nauwkeu riger aan de tand te voelen. Grassi had alarm geslagen. Hij riep, dat iemand vanuit de bergen boven de kazerne ge schoten had. geweer afkomstig 1167 De meeste jonge zoogdieren stuk van het levensonderhoud de bo- yoeren in hun jeugd schijngevcch- ventoon gaat voeren, noch zouden ten met elkaar uit om behendig- we kunnen vaststellen op welk mo- heidservaring op te doen. of zij zit- ment het vechten in sport overgaat. 4?n, 0.l£a?r achterna, indien snclvoe- Om de vechtlust van de mens aan tigheid hun voornaamste wapen is. tc tonen is dat ook werkelijk niet Zo doelbewust als wij het bier voor- noodzakelijk, want het krijgsbedrijf stellen, houdt het dier zich natuur- door alle eeuwen heen is een in- lijk niet met spel en sc.hijngevecli- drukwekkendcr getuigenis dan alle ten bezig, het geeft uitsluitend ge- regels die wij ter motivering zouden volg aan een innerlijke drang, waar- kunnen neerschrijven, van de nuttigheid hem uiteraard ge- En de gevechten waartoe de heel ontgaat. Als zodanig staan deze mens verschillende dieren aansnoort bezigheden op het zelfde plan als zijn dat soms geen surrogaten voor het spelen van onze kinderen het uitleven van de Innerlijke drif ten waaraan hijzelf Vechten dieren op latere leeftijd ook wel met elkaar waarbij buit, het bezit van jachtge bied, de heerschap pij over de kudde en vooral het bezit van wijfjes de Inzet vormen, de mensen gaan in dit opzicht onderhevig ls, maar die door een vernis je van beschaving, allerlei uiterlijke omstandigheden, of gebrek aan moed niet aan het daglicht kunnen treden? Het is werkelijk de moeite waard de ge- nog een stapje verder en vechten spannen, sadistische cn gemene {e- soms aueeü om het vechten zelf De zichten tc zien van de toeschouwers avonturiers die zich als vrijwilliger by de weerzinwekkende hanenge- aanmelden overal ter wereld waar vechten, waarbij dc dieren elkaar met gevochten wordt, zijn hiervan niet stalen sporen letterlijk afslachten. De de enige voorbeelden. De zg. price- krekels in Indonesië zijn vaak heus fighters in de primitieve en ruwe niet zo op elkaar gebeten als de kre- gemeenschappen van houthakkers kclgevechtcn ons willen doen gelo en gouddel verskampen vechten lie- ven. Maar de mens dient deze dieren ver een karig' loon bij elkaar dan het gif van de doornappel toe om de trachten door vreedzaam werk strijdlust aan te wakkeren! hun onderhoud te voorzien. We zouden werkelijk niet kunnen Nadruk verboden aangeven bij welke grens de werke lijke vechtlust ophoudt cn het vraag-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9