„Heerbaan van de lectuur" in Azië en Afrika Malcolm Frager oogstte Leiden nieuwe bijval in I8J RITMEESTER VOORJAARS AANBIEDING Dr. Verkuyl sprak in OEGSTGEEST Agenda voor Leiden l en Den Haag mmmm Bij Gerzon Leiden was het al zomer Nederland leverde wel goede bollen aan Gr.-Brittannië r-f'^jS^ÊÊÊÊ Begonnen in Rijpwetering Jubilerende firma Beelen vierde een week feest PIKEUR CJlMlfcÜu.dty' Leidse politiesuccessen bij de sabelkampioenschappen 75 JOEITWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 22 MAART 1963 de predikanten, die iedere veer- V tien dagen gedurende 24 uur in het jendingshuis zijn om colleges te volgen en '"voor een groot aantal genodigden sprak Gflr. Verkuyl, de algemeen-secretaris van rde vaderlandse zendingsraad, gisteravond over „de functie van de Kerk in Azië en ^Afrika". Dr. Verkuyl, die enige maanden irgeleden uit Indonesicë repatrieerde heeft jjin Djakarta naast zijn professoraat aan ''de Theologische Hogeschool zeer veel van J'«Ün t'jd en werkkracht gegeven voor de nlectuurcommissie yan de Raad van Ker- jjken aldaar. Men vindt in deze lectuur- 'tommissie een goede samenwerking van 'gde Hervormde en de Gereformeerde zen ding in Nederland tezamen met dc In donesische Kerken en Amerikaanse zen- -ding. Dr. Verkuyl sprak over de „Heerbaan van de lectuur". Het lectuurwerk is in het geheel der zending een „voorrangs- weg" geworden, waarlangs het Evange lie zich verbreidt, vooral na de Tweede ^Wereldoorlog, Er zijn vele redenen te 'noemen voor deze belangstelling voor het "lectuurwerk. het verdrijven van het an- glphabetisme, de algemene leeshonger, de ppkomst van het lectuurwerk van niet- Jtphristelijke richtingen enz. Bovendien "hebben de jonge Christelijke gemeen jchappen nieuwe en goede litteratuur no- flig waarin gehandeld wordt over pro- waarmee zij heden te maken 55in hun veranderde samenleving. eiTevens speelt de lectuur een grote rol bij Die kadervorming. Een factor van .groot belang in het lec- lurwerk is in de eerste plaats de plan- Nauwkeurig moeten programma's itworpen worden, waarin bepaald wordt 'elke literatuur nodig is, welke proble. ien aan de orde moeten komen en vooi -ie de lectuur moet worden verspreid. Indonesië heeft een dergelijke plan- ig steeds veel succes gehad. Zo ver dienen er commentaren op Bijbelboe- geschriften over de ethiek, boeken a] Vrijdag [Rehoboth, 8 uur Christenvrouwen-cen- tm. A. N. W. van de Meygaard over toom, vloek of zegen" 'D en Haag Kon. Schouwburg. 8.15 Jir: Nieuw Rol'erdams Toneel met fliemand van ons." (ab.) k Zaterdag '[Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep En ïmble met „Een maand op het land" bor.I- Toergenjew. [Bevrijdingskerk 7.30 uur: Avondgebed 'V Hervormden en Gereformeerden. :n Burcht, Jacobazaal, 8 uur: Film- ,Ons Grunnigerlaand". ids Volkshuis, 7.30 uur: Culturele lavond. Den Haag Kon Schouwburg, 8.15 hr: Haagsche C.'medie met „Oh pa. ar- e pa". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera l.v. Franz Baue: -Theussl met „Nabucco" Verdi. Diligentia, 8 uur: Fernande Kaeser, mo. turhaus-paviljoen, 8.15 uur: La Comé- f des jeunes met „La legon" en „Feu Mère de Madame" Films lasino (2.30. 7 en 9.15 uur): Jacht op tvoerde vrouwen (14 jaar). 'ido (2.30,7 en 9.15 uur): Als twee ïppels water (14 jaar) -uxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Verrader opdracht (14 jaar) tex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Maciste irwinnaar (14 jaar): donderdag: Liefde duur wordt betaald, itudio (2.30. 7 en 9,15 uur): Hart tegen 't (18 jaar) "rianon (2 en 7.30 uur): Gejaagd door wind (14 jaar) Apotheken ïeopend voor spoedeisende gevallen: 'theek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. derdorp: apotheek Van Breest Smal- burg, Hoofdstraat 47, tel. 34375. Tentoonstellingen ijksmuseum vud Oudheden: „Hel dier motief in de antieke kunst'" (tot 3 i). lademiegebouw, Jan Wolkers, sculp- ir, schilderijen, tekeningen (tot 12 ril). leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree lat 27, maandag en voensdag van I en 'van 7 tot 9 uur; dinsdag van ot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en 7 tot 9 uur; zaterdag van 1')5.30 uui liikantoor chr school Obrechtstraa' w dinsdag en donderdag van 6.30- -a nm zaterdag 25 uur: jeugd: elke ensdag 25 uur eugdbibliotheek. leeszalen en biblio ek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens en zaterdag van 12 tol 4.30 uur en Idag (speciaal voor de grotere jeugd 6.30 tot 8.30 uur 's avonds over de Kerkgeschiedenis, over de nlet- Christeljjke godsdiensten, over homiletiek zielzorg, godsdienstonderwijs etc. Ook de kinderboeken zijn van het grootste be lang. De kinderbijbel van Anne de Vries b.v. is in vele talen vertaald. Als tweede factor noemde spreker het taalprobleemIn Indonesië maakt men over het algemeen gebruik van het In donesisch, hoewel de streektalen niet worden verwaarloosd In Oost-Afrika schijnt het Swahili op de voorgrond te treden. Van groot belang achtte dr. Ver kuyl ook het kweken of het vormen van eigen auteurs. Het mooiste is immers de beschikking te hebben over produkten van schrijvers uit het eigen volk. komt echter helaas nog zelden voor, zo dat men niet vaak tot originele presta ties komt. Indonesië heeft vele jonge au teurs, doch deze moeten op een of ande re wijze vrijgemaakt worden .van ander werk om zich ten volle te kunnen ont plooien. Tevens bestaan er cursussen tot vorming van schrijvers en journalisten. COLPORTEUR De uitgave van de literatuur is ui teraard ook van groot belang Een goe de typografie wordt vereist; de erva ring heeft geleerd, dat dit de omzet verhoogt. Het beste zou zijn, indien men over eigen drukkerijen beschikte daar de zetruimte in andere drukke rijen over het algemeen zeer beperkt is. De distributie kost in de regel vele hoofdbrekens. Het ideaal moet zijn: Iedere Christen een colporteur! Spr. meende, dat indien de distributie wat effectiever zou worden aangepakt, de omzet zeker zal stijgen. Momenteel is er een wereldwijde ac tie op dit gebied gaande. Er is een we reldfonds gevormd, waarin verschillen de organisaties samenwerken om het vraagstuk van de lectuur meer effectief tegemoet te treden. Tenslotte sprak dr. Vei-kuyl over de zegen, die van het werk uitgaat, zowel voor de Gemeente als voor haar niet- Christelijke omgeving. Mensen worden aldus in contact gebracht met het Evan gelie: zij gaan vragen stellen en vinden de weg tot de Kerk. Vaak wordt het al lereerste contact door de lectuur gelegd. De inleider noemde hiervan enige treffende voorbeelden. ALSTUBLIEFT... [f; VOOR UW® 1.40 T\E EERSTE, helaas koele, lentedag werd op zomerse wijze besloten door de modeflitsen van Gerzon. - modellen waren g'éinspireerd op en veelal afkomstig van buitenlandse mo- dehuizen. De mantels zijn sluikvallend of hebben een geheel nieuw silhouet, dat aan de voorkant de lichaamslijnen volgt, terwijl 'de rug recht valt of half wijd is. de moderne Zig-Zag naaimachine fantastisch1 Werkt ook met 2 naalden. Kom kiikcn en vergelijken. MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK Breestraat 171 Puzzelprominenteii 1. J. Lasschuit, Evertsenstr. 44. Leiden; 2. J. Voorwinden, Dijk 10. Tent huizen. 3. L. Hordijk-Kleywegt, Zwar- teweg 50, Noordwijk-Binnen. In kringen van tulpenkwekers en ex porteurs bestaat grote verontwaardiging over de bewering, dat Schotse bloemis ten verleden jaar minderwaardig plant goed gekregen zouden hebben. Deze Schotse en sommige Engelse kwekers hebben samen enkele miljoenen guldens verlies op het broeien van tulpen voor kerstmis geleden, maar dat verlies ligt niet aan het plantmateriaal. zo werd namens de exporteurs medegedeeld. Verleden jaar viel de bollenoogst door koud voorjaars- en zomerweer laat. Aan de uit te voeren bollen werden, evenals in andere jaren, de hoogste eisen gesteld. Ook aan het prepareren van de bollen, bestemd voor vroege bloei met behulp van kasbroei werd. zoals altijd, de groot ste zorg besteed. Het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse heeft "aan alle afnemers schriftelijke aanwijzingen gegeven hoe bij het broeien te hande len, omdat de oogst laat was en tijdige bloei met kerstmis zeer moeilijk te be reiken zou zijn. De Schotse en Engelse bollenbroeiers wisten dus. waar ze aan toe waren. Zij kregen bovendien te kampen met koud en slecht weer. waardoor dc bloei nog meer geremd werd. Het ontbreken van transport voor het in bloei gekomen produkt en het soms kennelijk ontbre ken van behoorlijke verpakking tegen de kou vermeerderden de schade nog. De opbrengsten waren dan ook matig tot slecht, echter door oorzaken, die buiten de macht van de Nederlandse kwekers lagen. Ook in Nederland kam pen de broeiers met wintermoeilijkhe- den. Vertegenwoordigers van de export- groep voor tulpen gaan naar Engeland om de zaken te bespreken, aangezien daar een aantal afnemers van broeibol- len niet wil betalen. Zij hopen deze „tulpentwist" spoedig te kunnen be slechten. Evangclisatiejcugdhui» in plan Bijdorp Gisteravond werd $n de Gereformeerde kerk een Gemeente-avond gehouden. De leden hadden tevoren een volledig finan cieel overzicht, het korkewerk betreffen de. thuisgestuurd gekregen en mede daar- door kon de agenda vlot worden afge wikkeld. Uit het verslag van de evange lisatiecommissie bleek onder meer, dat grond is gereserveerd voor de bouw van een evangelisatiejeugdhuis in het uitbrei dingsplan Bijdorp Er is behalve een te kort aan jeugdleidsters een érnstig te kort aan mensen, die een taak verrichten in het overige evangelisatiewerk. Woorden van dank sprak ds. Smit tot de voorzitter van de commissie van be heer, de heer W. Wielenga, die binnen af zienbare tijd uit Voorschoten zal vertrek ken. Voor het bouwfonds is voor 1963 bhans een bedrag van ruim f 17.000 toege zegd, doch de formulieren werden nog niet alle terug ontvangen. Het tot dusver gemiddeld toegezegde bedrag rechtvaar digt de verwachting, dat evenals het voorafgaande jaar de benodigde f 20.000 ruimschoots zal worden overschreden. Na dc pauze werden enige zendingsfilms ver toond. Heel apart van lijn was een mode) van Dior, dat was uitgevoerd in yersey en laag ingezette vleermuismouwen had De regenmantels waren van Amerikaan, se origine. Een representatief exemplaar voor het land van herkomst was een op vallende fel geruite mantel met een geestig bijpassend hoedje. Nappa en suède zijn dankbare mate rialen voor luxueuze mantels. Heel mooi van tint was de bleu-kleurige suède mantel met lage rugceintuur. De deux-pièces zijn deze lente wel heel erg pop»lair. Ze zijn er in het klassieke model, rechte rok met sluik vallend kort jasje, met bijpassende man tel. Modieus was het pakje van nappa- leer. Een extravagant geheel vormde de zwarte rok met het witte cape-vor- mige jasje met een Chinees aandoend opstaand boordje. De Japonnen zijn smal en recht en hebben dikwijls de moderne verlengde schouderlijn. Er was een sportief zwart mouwloos japonnetje met doorgestikte reverskraag, waarin een zwart-wit ge- nopte shawl xuerd gedragen. Heel fijn tjes stond een roze linnen japon met col-kraag en een iets verlaagde taille in het voorpand. Ook de chemisier was vertegenwoor digd, ditmaal van roze zijde met witte noppen. Bij de geklede japonnen was opvallend veel gebruik gemaakt van zwart-wit dessins. De rok had dan los se panden waaronder de zwarte onder rok steeds te voorschijn kwam. Heel chic waren de cocktail-japon nen. uitgevoerd in Luxueuze materialen, zoals groen-zilveren brocaatzijde, jacquard zijde en bedrukte zijde met lovertjes geborduurd. Zij hadden bij passende avondmantels. De hoeden, eveneens afkomstig van Gerzon, waren mooi en sierlijk van lijn. Ze waren veelal breed van rand. Voor ons winderige klimaat was er ook de praktische turban. KUNT U 10 x GENIETEN VAN ZO N - HEERLIJKE RITMEESTER PIKEUR tti&jL ^JËÊÊÈÉfc DEZE WEEK heeft het graan- en kunstmeststoffenbedrijf G. M. Beelen te Rijp wetering het 75-jarlg bestaan gevierd. Op 14 maart 1888 legde de vader van de huidige firmanten, wijlen de heer G. M. Beelen, de grondslag voor dit thans in de gehele omgeving bekende bedrilf. De oprichting geschiedde toen de 19-jarige Beelen de korenmolen aan de Kleipoel betrok, waarin hij tot 1905 zijn bedrijf uitoefende. In dat jaar stichtte hij een voor die tijd moderne graanmalerU op de plaats waar de huidtge zaak nog ls gevestigd. Tot kort na de tweede wereldoorlog is er in de zaak weinig verandering gebracht. Gezien de ontwikkelingen waren de huidige firmanten, de heren H. en G. Beelen en G. Beelen II zn, toen echter wel genoodzaakt het bedrijf te moderniseren en uit te breiden. de jongste firmant, de heer G. Beelen Hzn. dankwoorden tot allen die hadden meegewerkt Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur wordt speciaal voor de grotere zakenrelaties in De Vergulde Turk te Leiden nog een re ceptie gehouden. Met het personeel werd zaterdag ir café Rustoord de viering van het jubi leum ingezet. Tijdens deze bijeenkomst sprak de heer B. Baak, die bijna vijftig jaar aam de zaak is verbonden, namens het personeel gelukwensen uit. Hij bood de dames Beelen bloemen aan en de di rectieleden een rook stand aard. De heer G. Beelen sprak hiervoor de dank van de firmanten uit Woensdag volgde in Avifauna te Al phen aan den Rijn een feestavond, waa> op de jubilerende firmanten met hun echtgenotes de vele gelukwensen van in totaal ongeveer 550 relaties (op kosten van de firma met extra bussen en auto' naar Alphen gebracht) in ontvangst na men De heer G. Beelen opende de avond met een feestelijke rede. waarin hij on der meer de oprichting en historie van het bedrijf schetste. Ook herinnerde hli de aanwezigen aan de oprichter, die ou deze 20ste maart juist 95 jaar zou zijn geworden. Uit hulde en dankbare her innering aan diens onvermoeibare werk lust en stuwkracht hield men het jubi leumfeest juist op 20 maart In de dank werden ook de overleden heren Jac. Warmerdam en (zijn vader) C. Warmerdam, die een echte pionier was, betrokken. Voorts hadden in de vooruitgang van de zaak een belangrijk aandeel de heren Piet en Simon Beelen. de huidige personeelsleden onder wie de heren B. Baak, G. Warmerdam (ruim 40 Jaar), Th. Hogenboom (ruim 30 jaar) en J. Ganzefles (ruim 10 dienstjaren). Cabaret Met schetsen, spelletjes en dansmuziek vermaakte het cabaretgezelschap De Wit te Kraaien o.l.v. Han Krab uit Ernst de aanwezigen uitstekend. Vooral conferen cier Henk Buckman uit Rotterdam en vo. caliste Hansje Paliter oogstten succes De heer A. van Pelt uit Roelofarends- veen spaak namens de bakkersverenigung ..Alkemade" gelukwensen uit, namens de boeren deed de heer Jac. Verwey dat. Na een verloting van enkele taarten sprak Lustrumprogramma van Sanctus Augustinus De room^-katholieke studentenver eniging Sanctus Augustinus te Leiden heeft het volgende programma samen gesteld voor de herdenking van haar veertiende lustrum. Vrijdag 26 april: 's middags: opening door de rector magnificus. Eerste en tweede congrealezing; 's avonds: Lus- traal Eigen Huis Feest. Zaterdag 27 april: 's ochtends: derde congreslezing; 's middags: aankomst der reünisten op Het Eigen Huis: 's avonds: reünistenbuffet, .-toneel, -feest, ■■■-fi.r Zondag 28 april: 's middags: H. Mis voor reünisten; Simultaanmiddag: slot akkoord: 's avonds: diner oud-bestuurs leden en avunculs: burgerij toneel in de Schouwburg. Maandag 29 april: 's middags: ont spanning door inspanning; interne re ceptie bestuur en lustrumcommissie: 's avonds: verenigingsborrel en -diner: contrastavond. Dinsdag 30 april: 's middags: buiten dag te W. in (oud-) Hollandsche sfeer; 's avonds: terugkeer en verblijf te Lei den. Woensdag 1 mei. lustrale arbeidsdag: 's ochtends: H. Mis. opgedragen door Mgr. Jansen; 's middags: externe re ceptie bestuur en lustrumcommissie: 's avonds: galabuffet; galatoneel: gala bal. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Frederik Paul zn van W. Stavleu en W. M. van Kampen hout; Jolanda dr van C. H. v. d. Keur en L. G. Gelderblom; Pauline Hen- drika dr van C. D. Lucas en E. I. C. Fennema; Marinus Johannes zn van E. P. Oppelaar en S. E. Ouwerkerk; Wilhelmina Johanna dr van J. de Koning en M. J. van Bemmelen; Hen drik zn van J. Glasbergen en F. Ar- noldus; Sylvia dr van J. Kloos en S. H. W. Mieremet: Simon Albert zn van B. K. Tan en G. L. M. Goodwin. GEHUWD: T .van Meurs en H. M. Arnoldus; L. van Berkel en H. E. J. van Vliet; C. P. J. A. Janssen en M. Boekkooi. OVERLEDEN: P. Peters, 54 jr, man; L. Hardingsveld. 7 maanden, dochter; T. Ouwerkerk. 91 jr. man; M. v. Dijk. 26 jr, vrouw. Film in Volkenkunde Zondag 24 maart wordt in de aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde vertoond „Longhouse People", een film van de Iroquois-Indianen van Noord- Amerika, ingeleid door dr. S. Kooij- man. Aanvang 3 uur De kou is weg, maar nu regent 'f Als Uw zoon een regenjas nodig heeft, maak dan gebruik van deze fantastische aanbieding flNDER de geïnspireerde leiding van de nieuwe eerste dirigent van het R. Ph. O., Frans Paul Decker, gaf het Rotterdamse orkest gisteravond voor leden van K. O. een geslaagd con cert, waarbij de jonge en veelbelo vende pianist Malcolm Frager als solist een opmerkelijk succes boeldte We waren in Leiden al vroeger ge tuige geweest van het optreden van deze Duitse dirigent; we meenden toen een afwachtende houding te .moeten aannemen ten opzichte van zijn capa citeiten. Gisteravond werden we ech ter door zijn directie in gunstige zin geïmponeerd, al bleven er nog wel enkele verlangens bestaan. In Marius Flothuis' goed klinkende, naar de opbouw wellicht wat conven tionele Concert-ouverture wist Decker de Rotterdammers te inspireren tot een bijzonder suggestieve en evenwichtige verklanking. Dankzij deze presentatie en zekér ook het gemakkelijk aansprekende klankidioom van dit gematigd moderne stuk vond deze ouverture een tamelijk geestdriftig onthaal De jonge Amerikaanse pianist Malcolm Frager hadden we kort geleden te Lei den Mozarts pianoconcert K.V 415 op briljante wijze horen vertolken; het ver wonderde ons dan ook geenszins, dat hij met Mozarts concert K.V. 451 in D even- ens een schitterende indruk maakte Het doet om te beginnen al sympathiek aan, dat deze jeugdige virtuoos zich ge roepen voelt de ten onrechte minder vaak ten gehore gebrachte concerten van Mozart te brengen en niet een gemakke lijk succes le oogsten met veel briljan tere. overbekende reoertoirestukken. Ook nu trof ons zijn vitale, forse en toch zeer gevoelige aanslag, zijn spon tane muzikaliteit, zijn bescheidenheid, zijn feilloze techniek waarmee hij toch nooit speciale aandacht poogt te trek ken. Dit concert moge dan niet tot Mozarts geniaalste scheppingen beho- GROTE AANKOPEN kunt u DIREKT doen door hel sluilen v PERSOONLIJKE LENING ren, het is toch een zeer gelukkig ge componeerd, hoogst oorspronkelijk stuk. De boekdelen hebben een feeste lijke allure en Frager wist deze vreugde op zijn toehoorders over te brengen. Het orkest volgde de solist meestal zeer getrouw. Een warm applaus gaf uiting aan de algemene geestdrift. Schumanns vierde symfonie die eigen lijk zijn eerste was doch waaraan hij jarenlang zelf gedokterd heeft vormde de afsluiting van dit programma. Het is een merkwaardig werk, rijk aan boeiende thema's doch ook aan weinig zeggende opvullingen: de bouw in het langzame deel is zwak. weinig conse quent, het scherzo daarentegen schijnt „aus einem Guss" te zijn gemaakt. De finale sleept de toehoorder eerst gemakkelijk mee. vervalt dan in te uit voerige herhalingen en uitweidingen Decker bouwde het. eerste deel voor zichtig, fraai genuanceerd op, liet de koperblazers zeer gelukkig tot hun rechi komen om aldus de niet overmatig kleur rijke orkestratie boeiend te houden. Op een enkel detail na wist hij de musici goed mee te krijgen. In de finale waagde hij het zelfs de (Avertentie) gouden verlovingsringen v. d. WATER, Uaarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Dienst voor gehandicapten in Oosterkerk In de Oosterkerk wordt zondagavond om zeven uur een dienst gehouden waar in bijzondere aandacht wordt gegeven aan het werk voor het gehandicapte kind. Kinderen die b.l.o. ontvangen, hun ouders en anderen die ervan overtuigd zijn dat 't werk voor die kinderen verricht 'n taak is die door God ls opgelegd, zijn welkom de dienst. Ds. G. Moen, die in Alphen aan den Rijn veel werk verzet voor het b.l. onderwijs, en dr. P. L. Schoonheim hebben de leiding van de dienst. orkestleden een zeer snel tempo op te leggen, zodat dit echt romantische, maar niet erg diepzinnige speelstuk door de verkregen vaart een alleszins meesle pende allure kreeg. De dirigent is er gisteravond in ge slaagd het orkest op een zeer respectabel peil te laten musiceren, en dat geeft ons 't vertrouwen, dat dit ensemble ook inde toekomst, wanneer het de bezielende leiding van Eduard Flipse grotendeels zal moeten missen, in goede banen zaï worden geleid. Dr. J. van der Veen Rijdt corso maar één keer na start in Sassenheim Zijn we goed ingelicht, dan zal het jaarlijkse bloemencorso in de bollenstreek dit jaar niet starten in Lisse, zoals was aangekondigd, maar net als andere jaren in Sassenheim met dit verschil, dat het niet 's morgens om 11 uur zal starten maar 's middags om 1 uur. Het corso dan maar één keer de route Sassenheim- Bcnnebroek rijden. Expogé Leiden Maandagavond aanstaande om acht uur wordt in Central de jaarvergade ring gehouden van het district Leiden van Expogé. T~NE Leidse Politie Sportvereniging hield gisteren in de Stadsgehoorzaal -L' de nationale politie sabel-kampioenschappen, voor de politicschermers extra belangrijk, daar het hier tevens een selectie voor de Europese politie- schermkampioenschappen betrof. Na dc opening door burgemeester Van Kinschot bleek al spoedig dat een goede organisatie een vlot verloop ga randeerde. De arbitrage was in handen van K.N.A.S.B.-officials, met o.a. de hoofdsecondanten Vincent en Wolthuis. In de hoofdafdeling behaalde de Haag se sabreur Tjepkema de nationale titel. De Leidenaar D. J. Verzijden legde be slag op de tweede plaats. Zijn verkie- zing in het nationale politie-équipe voor de Europese kampioenschappen is dan ook wel verzekerd. De tweede Leidse vertegenwoordiger in dit gezlschap, E. de Vos, klasseerde zich als zesde. Een bijzondere vermelding verdient het feit dat hij de enige was, die kampioen Tjepkema een nederlaag (met 52) toe bracht. In de eerste afdeling ging de titel naai Huiskes uit Rotterdam. De derde plaats was voor de pasgepromoveerde LPSV-er A. Smiet. Hoewel J. C. Ham (51), dc tweede sabreur van de organiserende vereniging in deze afdeling, niet in de prijzen viel, was hij als oudste door zijn volhouden en sportief optreden nog een voorbeeld voor vele jongeren. De tweede afdeling bracht twee LPSV-ers in de finale-poule. A. Ker sten werd derde en F. v. d. Veer vijfde Winnaar werd de Haarlemmer Holtslag. Een prijs voor de schermer die de beste propaganda voor de schermsport maakte werd in de. tweede afdeling be haald door Koper van dc Kon. Mare chaussee, in de eerste afdeling door de kampioen Huiskes. In de hoofdafdeling was het voor de jury moeilijk, daar alle deelnemers wel voor deze prijs in aan merking konden komen. Bij lotmg werd Westenbrink aangewezen. De wedstrijden werden bijgewoond door kolonel W. de Gast van dc Rijks politie, de commandant van de Koks- school, kolonel Th. Wesscls, de voorzit ter van de Nederlandse Politie Sport bond, de heer G. J. Timmermans, mej mr. M. J. Zelenberg en vele anderen De voorzitter van de N.P.SJB. reikt f de prijzen uit. Hü bracht dank aan de Leidse Polltic Sportvereniging voor fie organisatie. De N.P.S.B.-praeses merkte op dat het voor velen goed was gewees' de politiemensen deze dag eens te aan schouwen, daar men ongetwijfeld over tuigd was geworden van de sportieve In stelling van de dienaren der wet. Prachtige JONGENSREGENJASSEN in het nieuwe model 1963, met ceintuur rondom, ingezette mouw, geheel changeant gevoerd. Aqua Finish. 9-16 [aar. Normale prijs 37.50 - 45.- Nu, ALLE MATEN Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. LEIDEN; Haarlemmerstraat ROTTERDAM: Korre Hoogiuaai HOOGVLIET: Wlnkelcenuum VLAARDINGEN: Lienreld ZEIST: siotiaan 'f

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3