DUBBELBLAUW FUZ WAST BUBBELWiT f I M HOOGOVENS IJ MUI DEN elektromonteurs en elektriciens machine-bankwerkers en bankwerkers Olieverversen Doorsmeren «r- UITSTEKEND VOOR UW WASMACHINE met de dag belangrijker administratieve medewerkers m. en vr. N. Samsom n.v. NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 MAART 196) De Koninklijke Nederlandscjie Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrijven N.V. Mekog, Cemy N.V. en Breedband N.V. te IJmuiden vragen voor reparatie- en onder houdswerkzaamheden Ervaring op het gebied van sterkstroominstalla ties benevens het bezit van het diploma VEV sterkstroommonteur of gelijkwaardige opleiding strekken tot aanbeveling. Een goede praktische ervaring is noodzakelijk. Het aanvangsloon is afhankelijk van de funktie en de mate van vakbekwaamheid. De lonen zijn gebaseerd op werkclassificatie overeenkomstig de CAO in de metaalindustrie. Min. leeftijd 25 jaar, max. 45 jaar. Voorlichting: Onze personeelsdienst zal voor hen, die geïnteresseerd zijn in tewerkstelling bij ons bedrijf een voorlichting houden, alwaar alle inlichtingen betreffende het werk, loon en arbeidsvoorwaarden, sociale voorzieningen etc. vrijblijvend - zullen worden verstrekt. Deze voorlichting zal plaatsvinden op Vrijdag 22 maart a.s. te LEIDEN - in restaurant „Zomerzorg", Stationsweg 35 A. Aanvang van de voorlichting 's avonds om half acht. Personeel gevraagd 0 Voor direkt gevraagd hulp in de huishouding. In- of extern. Aanm. Telefo nisch na 18 uur. 01751—4098. 0 Nette werkster gevraagd voor 2 of 3 ochtenden per week. Mevr. Beekman, Mod- dermansstr. 8 bij Burggra- venlaan. Aanm.: na 6 uur. Telefoon 23107. 0 Gevraagd jonge werkster voor 2 middagen per week. 5 Meiplein 20. Tel. 31598. Na 7 uur 's avonds. 0 Hnish. hulp gevraagd v. een morgen of middag per week. Pr. Bernhardlaan 34, Oegstgeest. 0 Leerling verkoopsters ge vraagd in een textielzaak. Mondelinge sollicitaties tus sen 9 en 5 uur. Pieck. Haar lemmerstraat 228, Leiden. 0 Meisje of juffr. gevraagd voor winkel en afwerkin- richting voor 't a.s. seizoen. 18 jaar of ouder. Brieven met inlichtingen en foto Kunsthand. „Adfono" Noord- wijk. Kennis Engels-Duits gewenst. 0 Admin. kracht plm. 18 jr. ijverig en van goed begrip, kan goede betrekking ver werven als aank. archivaris en zich aanmelden tijdens kantooruren bij de N.V. NA V.O., Hogewoerd 126. Leiden. 0 Wij vragen een jongeman 18 jaar als hulpverkoper voor de gehele zaterdag. Pers. aanm. N.V. Hema. Leiden. 0 Wij vragen een ervaren hulpverkoopster, bekend m. fijne vleeswaren, voor de gehele zaterdag en enkele middagen per week. Pers. aanm. N.V. Hema. Leiden. 0 Bijverdienste. Bezorgers gevraagd voor ochtendblad. Boven 18 jaar. Aanmelden dagblad De Telegraaf, Bree- straat 30 Leiden. 0 Voor onze zagerij (ma chinale drukkerij) zoeken wij nette medewerkers. Om scholing is goed mogelijk. Kistenfabriek Guldemond. Katwijk aan den Rijn. Tel. 01718-2843. b.g.g. 3587. 0 Prot Chr. Verpleeghuis, Statenlaan 12 Bussum, tel. 02959-12119 (max. 30 bed den) vraagt wegens uitbrei ding a. Gedipl. Verpleegster met diploma A.; b. Gedipl. ziekenverzorgster: c. Enkele verpleeghulpen. Salaris naar leeftijd en ervaring. De Stichting is aangesloten bij de federatie van verpleeg inrichtingen. Sollicitaties aan de Directrice. 0 Gevraagd hulp In klein gezin voor enkele ochtenden of middagen per week. Niet voor schoonmaak. Emma- laan 14A Oegstgeest Tel. 09°Nette werkster gevraagd voor één morgen per week. Mevr. Wielinga. Hooigracht 42. 0 Winkeljuffrouw en flin ke jongen gevraagd. Lam penkoning, Haarlemmerstr. 41 t.o. Hema. Te huur gevraagd 0 Zit-slaapkamer te huur gevraagd door dame 56 jaar. Brieven met prijsopgaven bur. v. d. blad ond. nr. 5490. W'oningruil O Benedenwoning, gesch. v. bej. pers., bev.: huisk., port., kelder, w.c., slaapk., keuken, plaats, schuur m. achterom. Omg. Zijlsingel. Ruilen v. heel huisje of andere ben. w. Ook in randgem. Br. bur. v. d. blad onder no. 5486. Te kooD apvraaad 0 Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J. Borsboom. Oude Rijn 23. Tel. 21876. Te koop aangeb. 0 Aangeb. igst.z. snel- brommer Berlnl M 21; z.g.a-JJ accordeon pianoklavier 120 b. 6 registers, t.e.a.b. Albert Schweitzerplein 11 Voor- schoten. m uitbreiding vergunningen Deze kunt U verkopen, ver huren: warme en koude kas ook B. Er is nog plaats voor warme kas van 1 april--1 dec. tegen hoge prijs. J. Elsteeest Roelofarendsveen, relefoon 01714-291. PRIJZEN VOOR KOERIERS: I TOT 30 WOORDEN1.50 £LK WOORD MEER ƒ0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in reke nng gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST 0 Renault 4, bouwjaar '56 i.z.g.st. te koop. Tel. 33625. 0 Aangeb. Z CV 1960 3U.OOO km gelopen, van le eigenaar in uitst. staat Prijs 2650,— Te bevr. Tel 32901 0 /Aangeb.: i>romfieis, merk simplex. 2 versn. v. en a. tel. prima banden, 125, Bloemhofstr 19, Leiderdorp. 0 Naaimachine importeur biedt aan nieuwe elektrische naaimachines met kleine lakbeschadiging voor slechts 195,- ook met zig-zag, 3 jaar schriftelijke garantie. Bel of schrijf. Vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoop kantoor Haagweg 172a, Lei den. Tel. 32833. 0 Naaimachines occasions Leeuwenstein, Singer, Koh ier. Handnaaimachines 45,- 65,-, 85,-. Trapnaaimachi- nes 60,- 80,-. 1 jr schrif telijke garantie. Bel op of schrijf. Vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoopkantoor Haagweg 172a, Leiden. Tel. 32833. 0 Opgelet! Voor 95,- uw hand- of trapnaaimachine elektrisch gemaakt Met nieuwe motor, koffer en blok. Bel of schrijf. Vrijblij vend inlichtingen. Verkoop kantoor Haagweg 172a, Lei den. Telefoon 32833. Diversen 0 Kredieten tot 4000. Voor aankoop meubelen en woningtextiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. Mcubelhandel „Mors- Poort". Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58. 0 Trouwplannen?? Als eer ste in Nederland presenteert „Het gespecialiseerde trouw- autobedrijf' de nieuwste Chryslers. Vr. inl. De Jong. Zeemanlaan 12A. Telefoon 23055. 0 Wasmachines 135,. Nog enkele dure machines, iets beschadigd 155,Centri fuges Fa. Dusoswa. Turf markt 1-3. Tel. 24409. 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, verankeren en leve ren van elk slot. Haarlem merstraat 23 (bij de Over dekte). tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Za terdagmiddag en maandag morgen gesloten. 0 Meisje. 17 jaar zoekt vriendin. Liefst Katwijk of omgeving. Brieven ond. nr. 5487 bur. v. d. blad. 0 Gaat u inwonen? dan aanrechtblad. kastjes, geheel pas-klaar compleet, zeer voordelig in prijs: Jac. Ar- noldus en Zn,. Minnebroers- gracht 9, zaterdagsmorgens geopend. O 200,goedkoper de JAWA brommer, 2 versnel lingen, voor- en achterwiel- vering. Met snelheidsmeter. Kompleet 475,ook in ruil. Fa. DUSOSWA. Turf markt 2. Leiden, tel. 24409. 0 Ook uw rijbewijs ligt klaar! 10 lessen V.W. 69.-, per les 7,50. 10 lessen DAF 64,-, p. les 7,00. Desgew. worden de lessen in de mo derne talen gegeven. Kwak's Verkeersinst. o.l.v. oud-exa minator. Zoeterw. Singel 104 Telefoon 22803. 0 Maag van streek? Risp maagtabletten helpen direct, ook bij zuurbranden! 32 Risp tabletten 1, Gordynband, singelband, meubelkoord, vitrageband, kromme naalden, tapijtga ren, tapijtnaalden, terlenka- garen voor vitrages, vulwat- ten. Fourniturenhandel Mol, Hooigracht 26, t.o. Elisabeth, ziekenhuis. 0 Handschoenen, shawls, stola's, kragen, ïozetvestjes, jabots, ruches, galons, fes tons, ceintuurs, gespen kno- n. corsages. De Groot, inge Mare 118. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bot man, Hekkelaan 223, Den Haag. Telefoon 600355. O 12 lesuren voor 49, Fonkelnieuw lesmateriaal. Gediplomeerde instructeurs. Erkende Bonds Autorijschool „De Centrale", Veerstraat 31. Telefoon 24600 (na 19 uur). Verhuur v. nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W., en DAF Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66 Leiden. Tel no. 34403. 0 Strijkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn dijk 34a. Tel. 22675. 0Hjj loopt weer puik met onderdelen van Struik. Tel. 01710—22026. Autorijschool „Roman", gediplomeerd A.N.W.B. vakgroep instructeurs. Les! met nieuwe Taunus 17M Ook verlengen wij uw rij bewijs. S. W. Roman, Serin genstraat 26, Leiden. Tel. 23112. 200,goedkoper dc JAWA brommer, 2 versnel lingen, voor- en achterwiel- vering. Met snelheidsmeter. Kompleet V 475,ook in ruil. Firma DUSOSWA, Turfmarkt 2 Leiden, tel. 24409. 0 Vermager zonder moeite met Gracial. 50 dragees 1,98. Bij apoth. en drogist. Divanbedden, wentelbed- len, stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijs bij De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. Leiden 0 Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kre diet voor iedereen tot ƒ5000. voor aanschaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder. Dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 0 Markiezen. Rolschermen. Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen zenfabriek. C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst geest. Telefoon 01710-53105. 0 Een nieuwe woning? Voor al uw lampen LichthaL Gratis plaatsen lampen boven de 20. Haar lemmerstraat 293. 0 Wy verzorgen al nw druk werk tegen billyke prijzen. o.a. visitekaartjes, geboorte kaartjes, verlovingskaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa Vulpenser vice. Haarlemmerstraat 64. Naast Muziekhandel Gé Ho- fenk. f^Vsth rijvers ServiceSlation Hogewoerd 56-58 Telef. 20206 Kunt u er niét voor naar bed? Leg dan THER MOGENE watten op de pijnlijke spieren. De weldadige warmte verlost u van uw kwaal, ter- Z, wijl u gewoon aan uw werk blijft. fi/ERMOGÈNf -STILT PIJN DOOR WARMTE J Renault- R8 '63 Gloednieuw, moet nog gele verd wórden- Wegens opheffing bedrijf. Br. onder no. 5489, bur. blad. KIJK! Hemelsblauw poeder. Dat zuivert uw was onmlddellIJkvanalhetvull.EntegelIJkgeeft het een veilige bleking. Zo krijgt uw was 'n eerste zuivere witheld die u nog nooit heeft gekend. KIJK EENS DICHTERBIJ! Ontdek bovendien de exclusieve wonder- blauwkorrels In FUZ: zij blauwen wer kelijk. Zo krijgt uw was 'n tweede schit terende witheld, de schitterendste die een wasmiddel u bieden kan. ZIE HET VERSCHIL! Hemelsblauw poeder voor de eerste wit held en wonderbteuwfcorrela voor de tweede witheld geven sameodle dubbele wttwerklng. Daardoor wordt uw was schoner en witter dan ooit tevoren. Haal vandaag Dubbe[blauw FUZ voor een dub- helwitte was. mhueft 87. Blekkie liep haastig de lage gang door. Hij was bang geweest, dat hij ook daar door een orkaanwind zou worden te gengehouden of misschien zelfs wel terug geblazen, maar er werd hem geen enkele hinderpaal in de weg gelegd. Na een meter of vijftig splitste de gang zich en kon Blekkie drie kanten uit. Het was moeilijk een beslissing te nemen, want nergens ontdekte hij maar een spoor van leven. Hij besloot tenslotte de rechtergang te volgen, die dch als een nauwe, slecht verlichte tunnel voor hem uitstrekte. Blekkie zette er stevig de pas in, want omdat hij klein was kon hij gewoon recht op lopen, zij het ook dat hij zijn hoofd een tikje voorovergebogen moest houden. Maar hij had wel jen paar honderd me ter afgelegd, en nog steeds wees niets er op dat er maan wezens in de buurt waren, laat staan de Knilla. Blekkie keerde terug naar de splitsing en koos nu de middelste gang. Ook die volgde hij een heel eind, doch wederom moest hij overrichterzake op zijn schreden terugkerei». De enige kans bood hem nu de linkergang nog. Het leek wel of hij aan het eind daarvan nu ook een iets helder der licht zag gloren dan zoeven, maar he lemaal zeker was hij er niet van. In ieder geval begon hij welgemoed aan het volgende onderdeel van zijn verken ningstocht. Ditmaal bleef hij zeker tien mi nuten doorlopen. Maar nergens vond hij ook maar een spoor van de maanwezens. Het leek wel of ze door de grond waren opgeslokt. Bij die gedachte bleef Blekkie met een ruk staan. Natuurlijk, dat was immers best mogelijk! Waarom zouden zich ónder deze gangen geen andere gangen bevin den? Zij hadden, aangenomen dat de woon plaatsen van dé maanwezens zich alleen ir de lengte- en de breedte- richting uit strekten. Maar waarom ook niet in de diep te? Maar dan zou hij moeten trachten er gens een toegang tot dat lager gelegen gan genstelsel te vinden. In ieder geval moest hij er eerst met oom Bram over praten. Blekkie holde terug naar de rotszaal, waar hij oom Bram met zijn drie roerloze vrien- denhad achtergelaten. Maar toen hij de zilverkleurig verlichte ruimte bereikte bleef hij met een kreet van ontzetting staan. In plaats van drie onbeweeglijke gestalten in ruimtepakken stonden er nu vier! En een ervan hield een pneumatische hamer onder zijn arm geklemd I wordt de taak van de administratie. Die moet immers de gegevens leveren, die het de bedrijfsleiding mogelijk maken om te bepalen welke koers er gevaren zal worden. Daarom heeft de moderne administratie steeds meer behoefte aan jonge mensen die met inzicht, nauwkeurigheid en initiatief kunnen werken. Het zijn vooral deze drie eigenschappen die wij op prijs zullen stellen bij de van (circa) 16-20 jaar. die wij op dit moment kunnen plaatsen. Voor enkele (dus niet alle) functies die vervuld moeten worden is bovendien een opleiding op MULO-niveau gewenst. Wilt u werk doen, dat meetelt? Werk in een prettige, bedrijvige sfeer? Richt dan uw sollicitatiebrief aan de afd. Personeelszaken van Uitgever - Alphen aan den Rijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8