CDU blokkeert stemming over anti-regeringsmotie Nederlanders en Belgen vormen Zuidpoolexpeditie eckte Willy Brandt: Berlijnse crisis is overwonnen Algerije dreigt Verdrag van Evian op te zeggen Sabena negeert Air Union, helicopters blijven vliegen Jja. een doftte lij, Drie OAS-leden in Chili Proeven Russische raketten op Cuba? Britse diplomaten moeten Somalia verlaten Diefstal uit KLM-toestel opgelost Embargo levering oliebuizen aan Rusland „Waarheidsserum" niet acceptabel DENTOFIX_J Bidault blijft in Steinbach Sjarif komt deze maand al Verpleegde blijft in afzondering m Geen wiskunde voor nodig TOCH IS HET ZO! DINSDAG 19 MAART 1963 Vertrekt einde van het jaar Nederland gaat met vijf of zes man deelnemen aan de nieuwe Bel gische Zuidpoolexpeditie. De Ne derlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek zal aan de financiering daarvan deel nemen tot een bedrag van 600.000 gulden. Dit is gisteren van offici ële zijde in Brussel medegedeeld. Uit Nederland afkomstige berichten over het vertrek van de expeditie wor den in Brussel echter voorbarig ge noemd. Het Belgische ministeriële, co mité voor het wetenschapsbeleid heeft namelijk drie voorwaarden gesteld voor de organisatie van een nieuwe expedi tie. De eerste is, dat de onderneming onder Belgische leiding staat, de twee de dat de buitenlandse deelneming niet hoger is dan 40 procent en de derde dat de Amerikaanse vloot zich bereid verklaart voor het transport te zorgen. De eerste twee voorwaarden zijn thans vervuld. Met de Amerikaanse ma rine-autoriteiten worden echter nog be sprekingen gevoerd. Er wordt gesproken over het huren van een Amerikaans marineschip, waarvoor een bedrag van ongeveer 15 miljoen frank beschikbaar moet zijn. Tweederde van het aantal leden van de expeditie zal uit Belgen bestaan. Er is een bedrag van 17 miljoen Belgische frank voor de onderneming uitgetrokken. Het Belgische leger zal materiaal ter beschikking stellen. De naam van de leider van de expeditie is nog niet be kend, maar het zal in ieder geval een officier zijn. Het Belgische team zal uit oudgedienden van de drie eerdere Bel- lische expedities bestaan, die onder lei- ling stonden van commandant De Ger- lache, kapitein Bastin en majoor Derom. Vijftien maanden De bedoeling is, dat de onderzoekers vijftien maanden aan de Zuidpool zullen blijven. De expeditie, waaraan dus voor het eerst Nederlanders zullen deelne men, hoopt zich te kunnen vestigen in de Konlng-Boudewijnbasis. Mocht deze echter „onbewoonbaar" zijn geworden de basis is drie jaar vrijwel ver waarloosd dan zal eerst een nieuw onderkomen in de nabijheid ervan moe ten worden aangelegd. Mocht de expeditie inderdaad door gaan, dan zullen er vrijwel zeker ande re volgen. Er is reeds bepaald, dat in de toekomst een expeditieleider van an dere nationaliteit kan worden aangewe zen. In Brussel wordt gehoopt, dat de Bel gisch-Nederlandse expeditie eind 1963 kan vertrekken. (Advertentie) WITTE KRUIS J DE PIJNSTILLER Een maand gaat vlug. Met WITTE KRUIS (poeders, tabletten of cachets) hoeft u niet meer op te zien tegen nare dagen. WITTE KRUIS Bij kernbomproef in Sahara De burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt, heeft gisteren in de raad van zijn stad gezegd, dat de crisis, die de Sowjetunie in novem ber 1958 had ontketend, in wezen is overwonnen. Niemand gelooft ech ter, dat het Duitse vraagstuk in d» nabije toekomst kan worden opge lost, zo zei hij. Het stadsbestuJHHH voorstander van een modus vivent lossing voor Berlijn, mits het een rede lijke en voorlopige oplossing is, die het Duitse vraagstuk open laat, zo zei de burgemeester. Hij vond het onwezenlijk en gevaarlijk Groot-Britannië, Frank rijk en de Verenigde Staten hun be schermende taak uit handen te nemen. De Westberlijnse burgemeester som de een aantal voorwaarden op die aan een mogelijke tussentijdse oplossing van de kwestie Berlijn dienen te wor den verbonden. De drie Westerse moge moeten hun troepen in West-Berlijn la ten en de volle verantwoordelijkheid voor de veiligheid van de stad blijven dragen tot de muur is afgebroken en de Duitse kwestie is opgelost. De verbindingen met West-Duits- land moeten worden verstevigd en het recht van de Westberlijners om vrijelijk over hun eigen aangelegenheden en toe komst te beslissen mag nimmer worden aangetast. De onmenselijke uitwerking van de muur moet worden verminderd. De vrije toegang tot Berlijn zowel over land als door de lucht moet wor den verzekerd en verouderde Oostduitse rechten in West-Berlijn, vooral wat be treft hun spoorwegen, dienen door nieu we overeenkomsten te worden vervan gen. Drie leden van de verboden Franse organisatie van het geheime leger (O.A.S.), die uit Spanje zijn verbannen, rijn gisteren in de Chileense hoofdstad Santiago aangekomen. Ze zijn daar on der politiebewaking gesteld in afwach ting van een besluit van de Chileense regering of zij in het land rullen mo gen blijven. Eerder waren de drie man nen, Claude Perez. Jean Casals en Pierre Sanchez, evenals een vierde O.A.S.'er J. Denis, in Buenos Aires aan- i gekomen, maar hier kregen zij te ho ren niet langer dan 24 uur te mogen blijven. Venezuela was het eerste land, waar zij zich, na de ontvangen aanzeg- ging om uit Spanje te vertrekken, had den willen vestigen. Twee Amerikaanse vrouwen, die in Cubaanse gevangenissen zitten, hebben beweerd dat de Russen op Cuba enkele proeven hebben genomen met het afvu ren van raketten. De proeven zouden rijn genomen in een ondergrondse schuilplaats op ongeveer 24 kilometer van de hoofdstad Havanna. Dit is een van de plaatsen waar de Russen voor de crisis in oktober raketten voor mid delgrote afstanden hadden geïnstalleerd. Een der vrouwen verklaarde dat het afvuren van de raketten de gevange nissen had doen schudden. Zij had op dracht gekregen niets over de proeven openbaar te maken. De andere Ameri kaanse zei aan het lawaai reeds ge wend te zijn geraakt. Somalia, dat eerder al had aange kondigd de betrekkingen met Enge land te zullen verbreken wegens de Britse weigering om een deel van Ke nya aan de jonge Afrikaanse republiek toe te voegen, heeft gisteren in een of ficiële nota Groot-Britannië gevraagd zijn diplomatieke vertegenwoordiging uit Mogadiscio terug te trekken. De V.S. is verzocht de Britse belangen in Somalia te behartigen. Zoals bekend heeft Engeland onlangs besloten een deel van het noordelijke grensdistrict in Kenya tot een aparte provincie te maken met een zekere ma te van autonomie. Dit ging de bevol king. die voor het merendeel uit So mali's bestaat, niet ver genoeg. Bij betogingen werd uiting gegeven aan de wens tot aansluiting bij Somalia. De regering van dit land zegt thans in haar nota dat de Britse regering geen acht heeft geslagen op de wens van de be trokken bevolking tot aansluiting bij Somalia. Het besluit van de regering van So malia is direct van invloed op de rech ten van de Britse luchtmacht om over te vliegen en'te landen. Een versterks- station van de BBC in Berbera, een der krachtigste ter wereld, is inmid dels gesloten. Bij de Dienst Luchtvaart van het korps Rijkspolitie is uit Kano (Nigeria) bericht ontvangen, dat de politie aldaar een stap verder heeft gezet naar de op lossing van de diefstal van circa 95.000 equatoriale Franse bankbiljetten uit een DC-8 van de KLM ontvreemd, die vanuit Johannesburg via Rome en Zu rich naar Schiphol op weg was. Enke le weken later werden drie Nigerianen, die als verladers op het vliegveld van Kano werkzaam zijn, verdacht van de ze diefstal in hechtenis genomen. Bij een van hen heeft men zo werd van daag medegedeeld thans thuis fon kelnieuwe Nigeriaanse bankbiljetten aangetroffen. Aan de hand van de serienummers kon worden vastgesteld dat deze biljet ten op 9 februari, dus op de dag van de diefstal, door een bank in Kano als wisselgeld waren uitgekeerd. De Ni geriaanse verdachte heeft echter niet bekend. Hij zegt dat hij op die dag Dij de bewuste bank zijn spaargeld voor grote biljetten had ingeruild. Op het passagiersschip Gullfoss, dat in een van de dokken van Burmeister-Wain in Kopenhagen lag, is maan dag jl. midscheeps een brand ontstaan. De schade was groot. De Gullfoss onderhoudt een geregelde dienst tussen Kopenhagen en Reykjavik. HET met grote spanning tege- moetgeziene debat in het Westduitse parlement over het regeringsembargo op de levering van oliebuizen aan de Sowjetunie is gisteravond op onverwachte wij ze geëindigd toen bij de stemming over een motie waarin om ophef fing van de verordening werd ver zocht, geen quorum aanwezig bleek. Daar te middernacht de ter mijn afliep, waarbinnen de Bonds dag het regeringsembargo onge daan had kunnen maken, is de ver ordening van kracht geworden. Ook de oude contracten worden dus niet meer nagekomen. In de motie, die was ingediend door de commissie voor de buiten landse handel van de Bondsdag werd gezegd dat de Bondsdag van het recht tot opheffing van de em bargoverordening gebruik moest ma ken, tenzij de bondsregering bereid was tot een bindende verklaring van goedkeuring voor de levering oan ruim 163.000 ton oliebuizen onder contracten die voor het desbetreffen de regeringsbesluit waren gesloten. Bij de stemming over deze mo'ti< ging men als volgt te werk: alle afge vaardigden moesten de zaal verlaten. De voorstanders van het totale embar go dus tegenstanders van de motie moesten door de ,,neen"-deur, d< tegenstanders door de ,,ja"-deur bin nenkomen. Er kwamen echter slechts 245 parlementsleden terug, terwijl voor een quorum 250 van de 499 leden moe ten stemmen. De christen-democraten (Advertentie) Weggebleven uit vergaderzaal en enkele afgevaardigden van de vrije1 democraten de coalitiepartners hadden zich door buiten te blijven van stemming onthouden en daarmee een beslissing die tot de val van de re gering had kunnen leiden onmoge lijk gemaakt. GERSTENMAIER Van degenen, ilie wel kwamen opda gen waren er 244 voor de motie en één tegen, namelijk de christen-democrati sche voorzitter van de Bondsdag, dr. Eugen Gerstenmaier, die vanwege zijn functie zich niet van stemming kon onthouden. Na het bekendworden van de uitslag stond de voorzitter niets an ders te doen dan de vergadering voor gesloten te verklaren. Terwijl de fractie der sociaal-demo craten die zich met hand en tand tegen het embargo had verzet op een in allerijl belegde bijeenkomst be raadslaagde over haar verdere hou ding, gingen de andere fracties direct uiteen. DEBAT In het debat, dat ongeveer 2>/è uur duurde, betoogden de regering en de christen-democraten dat men zich moest houden aan het door de NAVO- raad genomen besluit over een onver wijld embargo op de levering van olie buizen aan communistische landen, ter wijl anderzijds de sociaal-democraten en vrije democraten er de nadruk op legden, dat bestaande overeenkomsten moeten worden nagekomen. De minis ter van buitenlandse zaken, Schroder, en vice-kanselier Erhard verklaarden evenals de fractievoorzitter van de CDU, Von Brentano dat het hier niet om een economische maar om een politieke aangelegenheid gaat. Het na komen van handelsverdragen wordt door de politieke verbintenissen met de NAVO overschaduwd. Sprekers van de SPD en de FDP verklaarden met nadruk, de verplichtingen ten aanzien van de verdragsorganisatie te erken nen. Maar, zo3ls de socialistische af gevaardigde Deist zei, men moet de te genstander geen argument in handen geven, dat de bondsrepubliek het met het nakomen van verdragen niet nauw neemt. Het debat van de Bondsdag werd bij- Wellicht nog één keer toegestaan dat met /^LGERIJE heeft gedreigd het de overeenkomst Frankrijk zal opzeggen, wanneer dit land weer een atoomproef in de Sahara neemt. Premier Ah med Ben Bella van Algerije zou dit gistermorgen de Franse staatssecretaris voor Algerije Jean de Broglie, duidelijk heb ben gemaakt. Intussen heeft de Nigeriaanse af gevaardigde voor het ontwapenings- overleg in Geneve, M. T. Mboe, verklaard, dat een Franse kern proef in de Sahara een schending zal betekenen van het verdrag van Evian tussen Frankrijk en Algerije. Mboe zei: „Elke staat is vrij zijn eigen grondgebied voor elk doel te gebruiken. Zelfs het beproeven van kernwapens. Maar als- deze proe ven op het grondgebied van een an der land worden genomen tot scha de van de bewoners, is dit een dui delijke overtreding van het volken recht". Het verdrag van Evian staat Frankrijk toe bepaalde mili taire bases in de Sahara nog vijf jaar te behouden. Over de wijze waarop deze bases worden ge bruikt, vermeldt het verdrag niets. Comp] iromis gewoond door bondskanselier Aden auer die speciaal daarvoor uit zijn va kantieverblijf aan het Comomeer naar Bonn was teruggekomen. Hij zou van daag weer naar Cadenabbia terugke- OLLENHAUER De voorzitter van de sociaal-demo cratische Bondsdagfractie, Erich Ollen- hauer, heeft na afloop van de vergade ring gezegd dat dc christen-democra ten met hun boycot van de stemming een toppunt van minachting voor het narlement hadden getoond. Dit was ge beurd om een nederlaag te ontlopen, aldus Ollenhauer. Wie niet bereid is zich aan het oordeel van het parlement te onderwerpen handelt in strijd met de grondbeginselen van de democratie. Tijdens het debat had de CDU nadruk kelijk over veiligheid en vrijheid ge sproken. De bescherming van de de mocratie begint echter in eigen huis, bij de houding van het eigen parlement, zo zei de socialistische fractievoorzit ter. Hoewel de spanning tussen Frank rijk en Algerije aanmerkelijk is toe genomen, is in dit stadium een com promis niet uitgesloten. In Algerijn se regeringskringen heeft men na melijk begrip voor de enorme kosten De rechters van het Amerikaanse hooggerechtshof hebben gisteren met algemene stemmen de uitspraak daan dat bekentenissen, die zijn ont lokt door de beklaagden een bedwel mend middel toe te dienen, in proces sen tegen personen, die van misdrijven worden beschuldigd, niet als gerechte lijk bewijsmiddel kunnen worden be schouwd. Deze uitspraak werd gedaan naar aanleiding van het beroep, dat de verde- dige van een zekere Charles Towns- end, die ter dood is veroordeeld gens een moord, welke hij in 1953 te Chicago op een metaalbewerker zou hebben gepleegd, bij het hof had inge steld. Advertentie UW HAA?? CORRECT IN MODEL wellaform HAARCRÈME Aanschaf grotere toestellen nog niet mogelijk fpEGEN de wens in van de toekomstige ,,Air Union" heeft de Belgische luchtvaart maatschappij besloten haar helicopterdiensten op het huidige peil te handhaven. Alleen de lijn BrusselParijs wordt opgeheven. De moeilijkheid van de Sabena dat zij nog niet de beschikking kan krijgen over de meermotorige heli copters, die onder alle weersomstan digheden kunnen vliegen. De maat schappij heeft zelf niet voldoende fi nanciële middelen om deze toestel len aan te schaffen en de „Air Union" partners wensen, wat de ze helicopters betreft, de Sabena niet te helpen. Maar, zei de president directeur, de heer G. Perier giste ren, wij zetten door. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat over een jaar of vijf diensten als Brussel-Londen en Brussel-Pa rijs alleen door hefsehroefvliegtui- gen, of door vliegtuigen die vertikaal kunnen stijgen en landen, zullen worden gevlogen. Overigens liet de Sabena-direc- teur zich niet optimistisch uit over de Air Union. Voorlopig I De Haarlemse bloe menmeisjes, gestoken in een nieuwe jurk en een nieuwe mantel, wel ke in tegenstelling tot vorig jaar toen men een rode droeg, thans licht groen is geworden, zul len op 21 maart als de lente haar intrede doet weer in het Haarlemse stadsbeeld verschijnen. Zij zullen regelmatig op straat verschijnen om de vreemdelingen een welkom te bereiden in de vorm van het aan bieden van een bloem. l I Bij een inbraak in een woning in Londen werden in het afgelo pen weekeinde juwelen ter waarde van 60.000 gulden gestolen. Tot de buit behoorde ook een zegelring, die 3.400 jaar geleden de vinger sier de van de Egyptische koningin Nefertiti, die een der mooiste vrou wen in de wereldge schiedenis zou zijn ge weest. Koningin Nefer titi was de gemalin van koning Ikhnaton, die meer dan dertig eeuwen geleden over Egypte heerste. I Prof. Lev Landau, een der grootste specialisten op het gebied der kern fysica, die begin 1962 door een auto-ongeluk zwaar werd gewond, is thans zover hersteld dat hij zich weer voor na tuurkundige problemen interesseert. De Russi sche Nobelprijswin naar is driemaal „kli nisch dood" geweest. Meer dan honderd art sen hebben hem behan deld, onder wie buiten landse geleerden. I Een boer uit Tarqui- nia in Italië die met le de ogen aanzag hoe zijn bedrijf door zware slag regens was geteisterd, ontwaarde plotseling een grote ivoren slag tand boven de grond. Oudheidkundigen heb ben een deel van het skelet van een olifant opgegraven. net dier zou hier 400.000 tot 600.000 jaar geleden hebben geleefd. I Van het afgelopen weekeinde hebben in brekers gebruik ge maakt om him slag te slaan in een juweliers zaak in de Londense wijk Kensington. Na de kluisdeur te hebben opengebrand, een werk je dat minstens enige uren moet hebben ge duurd, gingen zij er vandoor met een buit ter waarde van onge veer 400.000 gulden. Gevoelt U zich onzeker met Uw KUNSTGEBIT? Metbehulpvan Dentofix kunt U weer alles kauwen!. Bevestig Uw kunstgebit voor de gehele dog door hel 's morgens eerst even met het spe ciale Dentofix-poeder te bestrooien. Dit on schadelijke, smaakloze hechtmiddel ver leent Uw tandprothese gedurende de ge hele dog een stevig en betrouwbaar hou vast. U kunt nu weer elen wat U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesten zonder in moeilijkheden te geraken. Als U iedere och tend wat Dentofix op de gebitsplaat strooit, kunt U verder vergeten, dat Ueen kunstgebit draagt. Probeert U hel eens; U zult meteen het verschil constateren! Meerdon 40.000 landartsen in de gehele wereld raden hun potiénlen oon Dentofix Ie gebruiken. Het is verkrijg- oar in alle apotheken en drogisterijen 6 f. 2,35 per plastic strooiflocon. zijn geen vorderingen te ver wachten in de onderhandelingen. De stand van zaken is zo, dat de Franse regering in januari heeft doen weten, dat zij bereid is aan de Air Union deel te ne men. Maar Parijs diende toen meteen bepaalde voorstellen in. Sindsdien hebben de Duitsers en Italianen niets meer van zich la ten horen en inspanningen, die Frankrijk zich voor de proef heeft moeten getroos ten. Eventueel zou de Algerijnse re gering de Franse proef kunnen ac cepteren, wanneer het de laatste zou zijn in de Sahara. In Algiers wordt reeds door studenten en leden van vakbonden hard gewerkt aan spandoeken om deze te gebruiken, wanneer er een proef in de Sahara wordt genomen. De teksten van de spandoeken proclameren het einde van de samenwerking met Parijs en de uit wijzing van alle Fransen uit Algerije. In het teken van het mogelijke com promis staat wellicht vandaag ook de herdenking van de wapenstilstand op 19 maart 1962. In Tizi Ouzoe zullen Alge rijnse en Franse militairen namelijk ge zamenlijk paraderen.... De Franse ex-premier Bidault, leider van de verzetsraad in Frankrijk, die van het Beierse ministerie van buitenlandse zaken het advies heeft gekregen het dorp Steinbach, waar hij nu verblijft, te ver laten met het oog op mogelijke aansla gen, zal hierop niet ingaan. Hij heeft het ministerie geantwoord er de voorkeur aan te geven in de woning waar hij thans vertoeft, te blijven tot hij antwoord van het ministerie zal hebben gekregen op zijn vraag welke politieke activiteiten hij bij een permanent verblijf in Beieren zal mogen bedrijven. Deze maand reeds zal de nieuw benoemde Indonesische zaakgelastig de in Den Haag, Moh. Sjarif, in ons land aankomen. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio heeft dit gisteren aan mi nister Luns getelegrafeerd. In dit te legram kwam verder nog de volgen de zin voor: „De hoop van de regering en het volk van Indonesië is, dat de her opening van de diplomatieke be trekkingen een eerste schre de vormt om inhoud te geven aan de toekomstige betrekkingen." De president van de arrondissements rechtbank in Groningen, mr. C. J. J. V. van Groeningen, heeft een vordering tot onmiddellijke opheffing van de afzonde ring afgewezen. Dit geschiedde in een kort geding tegen de Staat der Neder landen aangespannen door de 51-jarige ge Amsterdamse koopman W. G. van E-, die sinds juli 1962 in het rijksasiel voor psychopaten „Dr. S. van Mesdag" ïn Groningen verbleef. De president ver oordeelde gedaagde wel tot betaling van de kosten, die 170 beliepen. De koopman vertoefde in het rijks asiel als ter beschikking van de rege ring gestelde. Sedert september van het vorige jaar verbleef hij er in afzonde ring. De vordering van de koopman moest mr. Van Groeningen afwijzen, daar de minister van justitie per brief van 27 februari van dit jaar de noodza kelijke toestemming voor de afzondering had verleend. De president meende evenwel, dat deze toestemming te laat was aange vraagd en dat van 6 september 1962 tot 27 januari 1963 een onregelmatige toestand had bestaan. Hij sprak van een formeel verzuim van de direetie van het asiel, en betoogde, dat het juist voor de rust in dergelijke inrich tingen noodzakelijk is, dat de wettelij ke bepalingen strikt worden nageko men. (Advertentie) U proeft de moutwijn 1158) In zijn altijd nog lezens- wikkelde wiskundige theorieën lig- waardig werk „Untergang des gen niet ten grondslag aan de draal- Abendlandes", verkondigt de Duit- ende lasso, waar de handige paardc- se filosoof Oswald Spengler dat de jongen van de pampa's in- en uit Australische inboorlingen over een weet te springen. En de slinger voor- verbluffende intuïtieve wiskundige zien van twee ballen aan belde ult- kennis hebben beschikt, waarvan de einden, die de Zuidamerlkaanse uitvinding van de boemerang het be- Indianen met grote vaardig wijs is. Spengler, die zelf wel iets van wiskunde afwist, zal zich terde ge rekenschap hebben gegeven van de vele en afwisselende krachten die op de boemerang tijdens de vlucht inwerken en bij het uitspre ken van zijn oor deel zal zijn geest drift als wiskundige de overhand hebben gekregen over zijn bezonkenheid als fi losoof. Want het be wijs van zijn stel ling lijkt naar niets. We laten geheel in het midden, dat de boemerang géén typisch Austra lisch wapen is, maar door vele vol ken in uiteenlopende tijden werd ge bruikt, zodat de geniale wiskundige aanleg, die Spengler aan de Austra liërs heeft toegeschreven voor al die heid naar het wegvluchtende wild wierpen, zodat het dier door het touw omwikkeld werd en gebonden op de grond vlei, welk een blijk van wiskundige aanleg moet het gebruik van dit wapen dan niet geven! Bovendien, waar om zouden we ons tot dit terrein be perken? Er is geen enkele reden dc krans voor intuï tieve kennis uit sluitend nit te rei- ken voor het gebied van het gooien. We kunnen alle andere bezigheden met evenveel recht hier in betrekken. Dan is het gebruik van vuur. of van gist, het looien van leer, enz. zeer zeker een bwijs van intuïtieve scheikundige kennis i onbewuste ken nis van de leer der vitaminen, ad infinitum. ment du, builen beschouwing !•- »",erle' «enlupenie voeatafuml*. tend tuut bet ons vooruumeliik .°.P. om de veronderstelling dat een be paalde vaardigheid gedekt zou moe ten zijn door kennis van de thcore- Wat we met deze zonderlinge voor- tische grondslagen. Moeten we de beelden willen betogen? Dat aan het jongen, die steentjes over het water gebruik van allerlei voorwerpen, de ketst, aanleg voor de mechani- boemerang daarbij inbegrepen, meest- ca toeschrijven? Heeft de wildeman, ai geen onbewuste kennis van de the- die zijn tegenstander nauwkeurig oretische principes ten grondslag een steen tussen de ogen kan gooien, hebben gelegen, maar dat het de er- intuïtieve kennis van de theorie van varing is die de mens van de vroeg- de zwaartekracht? En de vlegel die ste tijden af bij het vervaardigen met een stukje spiegelglas de zonne- van deze voorwerpen heeft geleid, stralen door het open raam van het Nu we de boemerang hebben ge- huls aan de overkant laat spelen op het vredig gezicht van het ingedom melde besje, heeft deze jongen aan leg voor de lichttheorie? Dan zijn héél wat volken met een bewonderenswaardige wiskundige lezer, die inlichtingen aanleg begiftigd. Want welke Inge- de tlppc-top tol. noemd als een voorwerp, waaraan bijzonder moeilijke wiskundige theo rieën ten grondslag liggen, kunnen we niet nalaten eindelijk weer eens een vraag te beantwoorden van een vroeg over

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5