CAREL BRIELS ARCHITECTEN-ECHTPAAR STUNTMAN VAN EUROPA EEN TWEEDE HUIS VOOR DUIZEND GULDEN PER METER ZONDAGSBLAD Twaalfhonderd paarden- 160.000 toeschouwers Waterloo in de Goffert: ZATERDAG 9 MAART 1963 Een generaal, geschoold in de strategie van de nucleaire oorlogsvoering, zou in een collega, ■ie liet nooit verder heeft gebracht dan hel musket of de veertienponder nimmer een gelijk waardige gevechts- of zelfs maar gesprekspartner kunnen vinden. Daar zit 'm de kneep bij de kandel en wandel van Carel Briels, Kareltje in zijn eigen mond, Carol in de buitenlandse (orrespondentie. Want Carol is de man, die denkt in de grote getallen, de man van de mega- pnnen, die in Nederland almaar zijn overigens keiharde kop stoot tegen de wereld van inbegrip in zijn fantasieën. Hij, de Cecil B. de Mille van Europa, de Sacha Guitry van Amster dam, hij kan de hoog gehoede, streepjesbroeken dragende oranjecomitéleden van vaderlandse bodem nooit beschouwen als meer dan muskettendragers. Het meest sprekende voorbeeld zijn eigen Amsterdam. De stad, /aar hij triomfen vierde met zijn ïassaspelen in het stadion, vaar hij zijn grote denkbeelden ntvouwde voor de oprichting an het Koningin Wilhelminafonds oor de kankerbestrijding, een iee, dat, ondanks alle tegenstand an mannen met andere plannen, reerklank vond bij het Neder- indse volk als geen plan er voor er na, uitgezonderd dat van Klapwijk en Mies Bouwman. Lmsterdam, die grote stad. Wat rganiseren ze, wat spelen ze laar? Vraag het Carel Briels. „De nige manifestatie", zal hij u ant- oorden. ..bestaat uit de jaar- jkse traditie van de Sinterklaas- itocht. Dat ter ere en glorie van e commissieleden in jaquets en oets. Met zwarte Pieten, die de interklaas aan het oog onttrek- en en met een heleboel stomme eclame om het verkoopbaar te laken." Hij zwijgt even om adem te ha- n en barst dan dubbel fel it. ,.Het jaarlijks hoogtepunt uit et leven van de commissieleden. die kindertjes maar staan -achten in de kou en de regen p die schamele Sinterklaas, die een, twee. drie weer voorbij Neen. laat die kerels er wat in maken: een show van Spaan- - allure. Laat van de Bijenkorf •n paar honderd zwarte Pieter. ikken. die snoep uitdelen aan de lachtende kinderen. Laat de hele overstromen met duizend >n, die urenlang in de weer met van alles. Maak er een eweldige show van... —Waterloo herleeft Carel Briels. geweldenaar van Alrganisatiekunst. Zijn naam staat C/inds kort weer op de voorpagi- ,a's. Want Carel Briels gaat de 'iering van 150 jaar Nederlandse «cinafhankelijkheid luister bijzet- Het comité Herdenking 1813- 663 schoof hij een plan in de fchoot, dat in één klap alle on- lerustheid over waarmee zo'n lest nu werkelijk een feest van-* n voor alle Nederlanders zou lorden, aan de kant veegde. Want Carel Briels weet zijn -eetje: twaalfhonderd paarden jat hij opdraven en de hele Ne- jerlandso hippische wereld staat trappelen. Het ruitervolk en de oeren: de White Horse whiskey - ibrikant en de maker van de loxy sigaretten. Alles wat paard en paard heet hoort van nu af n Carel Briels. Honderd en zestigduizend men en trekt hij in de laatste avon- en van augustus naar Nijmegen, ij laat ze het paard zien in al 3 jn glorie. En hij laat ze genie- in van het grootste schouwspel at Nederland ooit zag: een her- pvoering van de slag bij Water- >o. Precies zoals nu 150 jaar ge lden. Een beeld uit het leven van die jd met in de laatste koets de ichte) Rothschild, die in 1913 jn wereldrijk stichtte, wat voor e financiering van belang kan jn. Met de pakken uit de film an Sacha Guitry, met echte imboermajoors; met marketen- :ers en een heuse Wellington. De affuiten staan klaar, de uifkarren en karossen, de sjezen n arren worden opgepoetst; de agenmakers en hoefsmeden, de uters en de vendeliers maken ich op. Want het is gauw augus- s. Uiterlijkheden Wie hem daar zo ziet zitten chter zijn magistrale bureau, de eurige manchetten onder het Smpelloze colbert uit, zo nu en an het open haardvuur oppor- :nd, bladerend in mappen, ges- lulerend en zijn verhalen on- irstrepend met de gebaren van geboren acteur en regisseur .aagt zich af, hoe deze man ter fereld is gekomen. Vast niet als "in gewone baby: op z'n minst ibben alle boerenkapellen uit de ijde omtrek die gebeurtenis luis- 'jfcr bijgezet. Het kan nauwelijks anders. zo is het leven van Carel •riels. De gentleman, niet hele- aal zonder ijdelheid, maar die ilfde ijdelheid van anderen met leesterhand bespelend, de man lie beroemd is om zijn vlijm- cherpe onderhandelingstactiek en |e vlekkeloze correspondentie die ij voert. Uiterlijkheden zijn dingen, die fe zelf in handen hebt. Daar mag 'iet het minste op aan te mer en zijn, zo moet hij redeneren, 'andaar geen stofje op de jas, -aaraan een heel goede kleerma- :r zijn krachten moet hebben igeven, vandaar de charme en let edele gebaar, dat deze twin- .hoJgste ecuwse stuntman verge- lne,Lit ag Zakelijk wer( beni id'nl'Er ,s 8een waas van fieheim- ,ieu#nnigheid bij. Alles is zakelijk, ik de fantasie. Ook de bruisen- dynamiek, het onverwoestba- optimisme dat hem helpt alle genslagen met een glimlach ten loedigste naar het rijk der her- «roering te verwijzen. Een glim- 'htetpch vooral voor Amsterdam, d h«Zijn grote plannen, die Nijmc i he|en nu zal realiseren, trekken dui gstf-nden naar de Keizer Karelstad "Vaarom niet naar Amsterdam"? ■Als we er nu over zouden gaan aten, zouden we het 200 jaar koningschap vieren, alvorens we tot zaken zouden kunnen komen", aldus Carel Briels, de man, die beslissen moet op het moment, waarop een plan in zijn brein opkomt. Op 17 december schreef hij naar B. en W. van Nijmegen (de B. is overigens al lang een van zijn goede kennissen) en op 27 decem ber lag er een expresse op het bureau, met de bevestiging dat B. en W. hadden besloten mede werking te verlenen; de vele hec tares van de Goffert beschikbaar te stellen en het organisatieco mité vrij te stellen van verma kelijkheidsbelasting. Ziedaar: dat is de taal, die Carel Briels ver staat. Hij trekt fors aan de sigaar en vergeet even Nijmegen. We dui ken terug naar jaren geleden, toen hij de eerste steen legde voor dit showmanship. Hij stu deerde rechten, maar wilde naar de toneelschool, waarna papa Briels zei: dan red je je maar. Zo werd hij een van Neer- lands eerste werkstudenten. Studerend aan de toneelschool, gelijk chauffeur van Charlotte Kohier. Hij speelde wat, regis seerde zijn eerste stuk in het openluchttheater van Oisterwijk (Don Quichotte) en kreeg toen een aanbieding van Cor. v. d. Lugt Melsert. Een engagement voor 125 in de maand. Dat was heel wat in die tijd, maar niet voor Briels, die liet weten, dat hij daar nauwelijks zijn garderobe van kon onderhouden, laat staan de automobiel, die enzovoorts. „Oranjehotel" Maar bluf moet je waar ma ken. Carel kon dat toen al. wat zijn kracht was. Hij richtte een eigen gezelschap op. met grote mannen als medewerkers. De klad kwam er in, toen de Duitsers bleken niets op. te hebben met dit klassieke gezelschap. Briels meende zijn afscheid te moeten vieren met een showstuk... hij liet een deurwaarder moeilijk te vinden voor dit karwei per exploit meneer Goedewagen dag vaarden wegens z'n tegenwerking zijnde een ..onrechtvaardige daad". Het gevolg was een verhui zing naar het Oranjehotel. Rust verder de tijd van de duistere oorlogsjaren. Want een man als Care. brle's is een kind van het lielit Van de fe'ste schijnwerpers der publiciteit. Hij i. au j» uii m- uuisiernis in het licht en zijn eerste stadion- spel werd een monsterachtig suc ces. Er zijn er meer gevolgd. Totdat de rijkste der Griekse reders. Aristoteles Onassis, iets zag in deze showman, hem naar zijn jacht Christina ontbood en hem aanstelde voor de public re lations en wat daar alzo bij hoorde. Die tijd was de mooiste van het toch al niet zo rustig voort kabbelende leven van Carel Briels. Hij ontmoette Callas en Churchill, Garbo en Grace Kel ly; hij organiseerde de feesten voor het huwelijk van prins Rai nier. Stuntreclame En hij kreeg een baan bij de Bi'itish American Tobacco mei nog een stuk of wat van die con cerns. Dat was weer heel wat an ders: het voeren van reclame, het maken van propaganda voor fris dranken, sigaretten en zo. En het knokken tegen mannen met pa raplu's en bolhoeden en daaron der gedachten aan reclamebud getten. Carel Briels had ook in die re clame de stunt op het oog. Geen advertentietjes, geen neen al leen maar grote stunts. Hij had het voor mekaar om Arsenal de naam was goed voor de siga retten in Amsterdam te laten spelen tegen Real Madrid. Toe gang zonder dure bondsbaantjes of zonder lid te zijn van voetbal clubs. Kaartje voor iedereen bij aankoop van een pakje van de sigaretten, die „erin" gebracht moesten worden. Kijk. redeneerde Carol, dan moet de bereden politie de belang stellenden in bedwang houden. En over die wedstrijd en de si garetten praten ze na jaren nog. Maar de bolhoeden hadden het anders gezien: geen stunt, liever een reeks advertenties. En nu zijn die sigaretten eruit, verzucht stuntrftan Briels. die het organiseren van onmetelijke fees ten altijd in zijn achterhoofd heeft gehouden en die er nu weer een business van heeft gemaakt. Hij hielp Limburg in vier da gen aan de feesten voor de ont vangst van de Belgische en Ne derlandse koningsparen; hij liet de straaljagers dansen op muziek van Rossini bij de Deltafeesten: hij verschafte duizenden melk- brigadiertjes onvergetelijke uren in Utrecht. En daar zit hij nu dus weer in zijn oude metier: de meest ver zekerde man van Nederland, die zichzelf als sleuteldrager van iede re show, die hij organiseert, voor recordbedragen verzekert, omdat zonder hem de show nooit ,,can go on". Plannen? Meer dan een paar ,,Maar", zo overpeinst hij. „die plannen moet je niet for ceren. In dit vak gaat het alle maal goed als het op het juiste ogenblik komt". Zijn oude plan om een kampe ment van honderden paarden aan te leggen onder de titel „Van jachthoorn tot kampvuur" het paard, in al z'n facetten kwam weer boven, nu de herdenking van de nationale onafhankelijk heid ter sprake kwam. Hij kop pelde het aan de manifestatie „Voor en na Waterloo". Pasklaar voor het herdenkmgscomite. Tot in de puntjes georganiseerd, nu al, compleet tot en met de open bare toiletten en de tenten, de oud-Hollandese jaarmarkt en wat er al meer voor nodig is. Financiering? Rond! Formaat van de plannen? Geweldig Nog nooit vertoond! Carel Briels al pratende verhuisd naar het haard vuur: al gesticulerend klaar met het opentrekken van een goed flesje heeft zijn vleugels nog al een eindje uitgeslagen, sinds hij Don Quichotte regisseerde. Hij speelt poker met alles en iedereen; hij accepteert elke uit daging met een charmante glim lach en offreert zijn tegenstan der dan nog een tuiltje bloemen. Soms kan hij zich boos maken, als hij met zijn Barnum en Bai- ley-visie blijkt in een kermis- paardenspul verzeild te zijn ge raakt. Een andere keer lacht hij zich tranen om de in zijn ogen „bloo- dy-shame" van de burgerlijke benepenheid, die denkt in dub beltjes, waar hij over duizendjes praat (en erin rekent ook). Praten en rekenen Zijn reconstructie van de slag bij Waterloo houdt hem nu hele maal bezig; vreet hem op. Pra ten met officiële mensen en pret instanties, contracten afsluiten met leveranciers en exploitanten. En brieven lezen, zoals die van de man, die er vast op rekent Napoleon te mogen zijn; van die dorps-timmerman, die kwam mel den, dat zijn voorvader meevocht als tamboer-majoor en erbij vroeg, of hij dat nu ook maar mocht; van meneer pastoor uit een klein plaatsje, die meedeelde, dat de pastoor uit hetzelfde oord naast de prins van Oranje reed als aalmoezenier (of hij dat nu dan ook maar weer kon)van die jonkheer, wiens naam aan de slag verbonden is en die nog eens zonder de kans z'n hach je erbij in te schieten het feest mee wil vieren. Het zijn drukke tijden, want al zijn er verzoeken om plaatsen te reserveren, alle 160.000 zetels in het Goffert-park vier avonden lang veertigduizend zijn nog niet bezet... En 't is nodig, dat het zover wel komt. En toch denkt Carel Briels tus sen dat alles door nog iedere dag aan dat andere project. Dat Amerikaanse plan van Carol, dat onder de titel „One world or none" te boek staat, is vorig jaar als „extravaganza" gepre senteerd in het Barbizon Plaza Hotel in \ew York tijdens een persconferentie, waar ook figuren als wijlen mevr. Eleanor Roose velt en Marian Anderson aanwe zig waren. Een geweldige extra vaganza, Carol Briels waardig, waarvoor koningen en koningin nen als eregasten worden uitge nodigd, waaraan kunstenaars van alle landen deelnemen, waarvoor duizenden mensen in touw moe ten. „Eén wereld of geen wereld" In een immens stadion, met uit beeldingen van de primitieve mens tot het atoomtijdperk, met een grandioos atoomballet, waar bij dansers en danseressen de kernsplitsing in beeld zullen bren gen. Een tableau van verschrik kingen vdn de atoombom, Carol is er een keer of wat voor in Amerika geweest en gaat binnen kort weer. Kijk. dat zal dan de kroon op zijn Werk worden. In het land van de onbegrensde mogelijkhe den een stunt, waar zelfs de Ame rikanen van opkijken, 't Had ook in Nederland gekund. Dat was zelfs de bedoeling. Maar... en Carel lacht... „de BVD dacht, dat ik een soort Simon Vinkenoog- tocht naar de Amerikaanse am bassade wilde organiseren Hij schampert erover. Hij had wel wat anders in het hoofd. „Maar goed, als ze niet willen..." Nu gaat het over en krijgen de Amerikanen de eer: Want kijk. dat is nu het conflict in de wereld van Carel-Carol Briels. Hij voelt zich Nederlander in hart en nie ren en hij is er in z'n hart een beetje trots op ook. Maar aan de andere kant... is-ie niet teveel Carol voor de Careltjes...? f000000000000000000000000000000000000000000 MEVROUW TRUUS DF. BRUIN-W A Al JEN BORG architecte DE HEER CEES J. DE BRUIN architect ,De mens moet niet verloren gaan in hulzenzee" Dat een architectenbureau medewerkers heeft, is geen nieuws. Dat een jonge archi tect zijn vrouw tot naaste medewerkster heeft is iets, dat bijna niet voorkomt. De ze vrouw kan een hartig woordje meespreken in de op zet van een bouwplan voor woningen en dit kan alleen al bij indeling van die wonin gen ten behoeve van de vrou welijke bewoner een heel groot winstpunt zijn. Vaak wordt er door vrouwen-orga nisaties op aangedrongen de vrouw bij de indeling van een woning uit praktisch oogpunt mee te laten spreken. Doch dit schijnt op veel punten niet te verwezenlijken. Dat een architecten-vrouw tevens de technische werktekeningen voor het plan maakt en de constructie berekent, hadden wij nog nooit gehoord. Tot wij een uniek bouwolan voor de gemeente Voorschoten onder ogen kregen en werden geconfronteerd met de Rotter damse (Plein 1953 nr. 180) ar chitect Cees J. de Bruin (35) en zijn vrouw Truus de Bruin- Waaijenborg (34), die in één van hun slaapkamers op de elf de verdieping van hun hoog- bouwflat in Pendrecht hun werk kamer hebben. Het is een ka mer, waar een aantal tekenta fels dicht op elkaar staan en een kast uitpuilt van de bouw tekeningen. Niet alleen voor de heer en mevrouw De Bruin is dit een vertrek waar zij met plezier zijn, doch ook hun zoon tje Elbert (4) voelt zich hier thuis. De heer De Bruin heeft eerst M.T.S. afdeling bouwkunde ge daan. Tijdens zijn werk op ver schillende grote en kleine ar- chitectenbureaux heeft hij het V.B.O.-diploma gehaald. Ontwerpt plannen in hoogbouwflat in Pendrecht Privacy Ook MTS Mevrouw De Bruin belandde na het behalen van haar HBS- diploma op de administratie van een architectenbureau. „Daar kreeg ik met de bouwerij te ma ken en dit pakte me steeds meer. Toen ben ik naar de M.T.S. gegaan en heb bouwkun de gestudeerd", vertelde zij. „Uit onze opleidingen komt nu in de praktijk al een taak verdeling voort. Ik maak gro tendeels de ontwerpen, ook wel het bestek en de bestektekenin gen, maar mijn vrouw maakt de werktekeningen. Mijn vrouw werkt ook vaak de beton- en staalconstructies uit, omdat zij nu eenmaal een goede wiskunde knobbel heeft. Veelal wordt een vrouw na een dergelijke studie binnenhuisarchitecte, maar dit werk ligt mijn vrouw zeer goed. Daarom kunnen wij zo goed sa menspelen. Zij babbelt ook wel eens mee over een stedebouw- kundige opzet, maar als het op de plattegrond van een woning aankomt, staat zij haar manne tje. Je kunt dan met elkaar bij voorbeeld heel goed praten over de plaats van de keukenkasten en de indeling van het huis vol gens de vrouwlijke visie. Dan krijg je werkelijk een goed be woonbaar geheel". De heer De Bruin stelt, dat de architect er vanuit moet gaan dat het te bouwen huis bestemd is voor het individu, het gezin. De huidige nieuw bouw heeft het grote nadeel, dat er een zekere mate van priva cy ontbreekt. „Dit is enorm be langrijk in een mensenleven. Het wonen in hoogbouw heeft voor iedereen iets aantrekke lijks, vooral wat betreft het uit zicht Nu is de moeilijkheid, waar ligt de grens tussen nor male flatbouw en hoogbouw. Ik juich niet óver flatbouw van vier etages op een onderbouw. Kijk, in dergelijke blokken ont breekt een lift. Dan heeft men weer geen rekening gehouden met de ouden van dagen, die nu gedwongen worden trappen te klemmen. In Leidschendam bijvoorbeeld heb ik flats vier hoog gebouwd, maar met lift. Het is sociaal gezien een nood zaak dat dit gebeurt. Ook de isolatie is belangrijk voor de privacy. In eengezinswoningen is dit gemakkelijker te verwe- zenlijkert^dan in flatbouw. maar gelukkig zijn er nu wat dit punt betreft betere voorschriften. Tot nu toe heb ik gelukkig nog de kans gekregen al mijn flats met zwevende vloeren te maken". Uniek voorbeeld Uitgaande van al deze gedach ten. komt hij met een voorbeeld aandragen. Een uniek voor beeld, wat stedebouwkundige si tuering en architectuur in ons land betreft: zijn plan voor Voorschoten. Het was een moeilijk drie hoekig terrein. Ik kreeg de op dracht van Bouwbureau Brand wijk te Leidschendam. Niets werd omschreven. Er werd al leen maar gezegd: maak er maar iets van". Cees J. de Bruin heeft er met zijn vrouw werkelijk iets van gemaakt. Tegen het bestaande dijkje werd een langgerekt blok semi bungalows geprojecteerd. „Op de begane grond komt de garage met een extra kamer. Op de verdieping komen de woon kamer en keuken en daarboven de slaapvertrekken. Tegenover dit blok in zig-zag-vorm waar door iedere woning als het ware zelfstandig staat komt een aantal bungalows, die ook weer met elkaar zijn verbonden door middel van o.a. een garage en een terraskamer, de extra ka mer, die voor allerlei doelein den kan worden gebruikt. Het terrein moest een accent krijgen tegenover de in de na bijheid lopende spoorbaan. Op de punt van het terrein heeft de heer De Bluin een hoog flat gebouw met tien bouwlagen ge projecteerd. Een smal slootje wordt straks bij deze woonpaal verbreed, zodat het gebouw als een fort uit het water zal op rijzen. Langs het water en de flat komt een wandelpad. ,Uit de kijkert" „Ook heb ik getracht een zo danig plan te maken, dat geen doorgaand verkeer mogelijk is. De woningblokken zijn op dit punt in twee delen verdeeld. Bij de hoogbouwflat komt een par keerterrein. Tussen de woningen komen gemeenschappelijke- eij eigen tuinen met veel groen. Door deze gehele opzet heb ik de toekomstige bewoners de Idee gegeven op eigen terrein Een tekening tan het bouw plan Oranjekade te Voorscho ten, dat uerd ontworpen door het Rotterdamse architecten- echtpaar De. Bruin. te zitten. Daarbij zijn de hul zen zo gesitueerd ten opzichte van elkaar, dat iedereen „Uit de kijkert zit". Iedere woning heeft een extra kamer, die naar eigen goeddun ken kan worden ingericht. Deze meerruimte heeft een mens no dig. om werkelijk goed te kun nen leven. Als de bewoners op hun terras zitten, zitten zij al tijd aan de zonkant, doch kun nen hun buren niet zien". Hoewel dit plan nog niet is gerealiseerd, hebben de bewo ners van Voorschoten al een bij naam voor het plan bedacht: het „poenenpark" of het „gou den randje". Toch hebben zij ontdekt, dat deze koopwoningen niet zo bijzonder duur zijn. In ieder geval in verhouding goed koper. dan een behoorlijke nieuwbouwflat in een van onze grote steden. Drie jaren geleden is Cees J. de Bruin voor zichzelf begonnen, na veel ervaring te hebben op gedaan bij grote, bekende ar chitecten en op kleine architec- tenbureaux. Omzeild Alle zaken waarmede men bij de huidige nieuwbouw geen re kening houdt door de vele on mogelijkheden, die nog steeds worden gehanteerd, heeft hij zijn plan Voorschoten trachten te omzeilen. Daarbij stond voor hem de privacy van de bewo ners voorop. „De mens moet niet verloren gaan in een hui zenzee. Dat behoeft bij een ver standige opzet ook bij de hui dige bouw niet", zo meent hij. De rijksgoedkeuring voor zijn bouwplan is al een tijd geleden aangevraagd. Hij hoopt nu maar, dat binnenkort de zo be geerde vergunningen worden verstrekt, opdat hij aan de daad werkelijke uitvoering van zijn plannen kan beginnen. Dan kan hij iedereen met trots het werk stuk van hemzelf cn zijn vrouw laten zien. Een plan, waarover criticas ters ongetwijfeld het hunne zul len zeggen. Maar is dit mis schien omdat zijzelf niet die unieke kans hebben gekregen? Het voorjaar heeft het nu toch wel definitief van de strenge winter gewon nen en dat heeft bij de meesten van ons al weer vage (of zelfs al heel vastomlijnde) vakantie plannen wakker geroe pen. De nieuwe carrosse- riefabriek, die onlangs in Ede werd geopend, appel leert met haar nieuwste produkt zeker niet aan de grote massa der vakantie gangers. want daarvoor is de „Sta-Caravan", die door haar werd uitge bracht, wel een tikie te duur. Die „Sta-Caravan" kan zonder overdrijving een bun galow op wielen genoemd worden. Het is een gevaar te van vijftien meter leng te en de kosten bedragen vijftienduizend gulden, dat is dus duizend gulden per meter caravan. Maar daar heeft men dan ook wel iets voor. Nee. niet om achter het kleine vier-cylinder-auto- tje te koppelen en er even gauw mee de Alpen over te gaan naar een zonnig plekje in Italië. Dat zegt de naam trouwens al: het gaat om een min of meer permanente behuizing, die men als „tweede woning" voor vakanties en weekends op een stukje gehuurde (of eigen grond) in bosrijke of in ieder geval pittoreske, omgeving gaat neerzetten. De „Sta-Caravan" biedt binnen zijn vijftien meter lengte alle comfort, die men zich ook thuis maar zou kun nen wensen. Er is ruimte voor zes personen, er is een salon van 4.50 meter bij 2.90 meter, er is een zonne terras. een keuken van 2 bij 1,95 meter en verder zijn er nog drie slaapkamers Alles is zo economisch mogelijk ingericht en als bergruimte heeft men de beschikking over zes kasten. De meubi lering is niet in de aankoop som begrepen. Die moet men zich dus nog apart aan schaffen. Voor degenen, die min naars zijn van het buitenle ven en dat niet in alle pri mitiviteit van een tenten kamp willen uitoefenen, is zo'n „Sta-Caravan" de ide ale oplossing. Men kan het ene jaar hier en het ande re jaar daar staan, maar men dient er toch wel reke ning mee te houden, dat het niet zo eenvoudig is, om zo'n stukje goedkope bos grond tc kopen en er dan maar die riante bungalow caravan neer te zetten. Men dient toch echt wel eerst goed te verifiëren, hoe de (soms strenge) voorschriften in de plaats van keuze zijn en pas dan over zo'n prach tig tweede huis tc gaan den ken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13