goed hè die nylons Agenda voor Leiden en Den Haag Oproep aan Leidse jongelui om zich niet schuldig te maken aan winkeldiefstallen Clir. Lyceïsten door Rijswijk verslagen 1 45 1 95 1-145 Indrukwekkende Johannes Passie in de Zuiderkerk Zét Studenten zetten Zwammerdam op stelten C.M.B. Leiden 60 jaar Geslaagd IKI-feest in „Den Burcht" Harddraverijvereniging heeft meer leden nodig Lezingencyclus afdeling Leiden Geref. Bond NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 4 MAART 1963 Maandag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Uitvoering Har- (nome-Kapel „Wtrkmans Wilskracht" Prediker. 8 uur. Jaarvergadering Chris- lenvrouwen Leiden-Centrum Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 (lur: Nieuw Rotterdams Toneel met LMedea" en „Hughie" (ab.). Gebouw K. en W., 8 uur: Nationaal pallet m.m.v. Amsterdams Kunstmaand- frkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 8 uur: Ernestine Riedel, riool. Dinsdag Schouwburg, 8 uur. Toneelclub oud- itudenten met „De impresario van imyrna", van Goldni. Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur. fkvr. dr. M. W. Stoop over „Nieuwe op- rravingen in Paistum". Oegstgeest: Witte Huis. 8 uur laarvergadering w.b.v. „Buitenlust". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Die Schauspieltruppe, Ziirich, met .Penthesilea", van Heinrich von Kletst Woensdag Gravensteen, 8 uur: Uag van Europa, fr. L. F. Brinkhorst over „Vijf jaar E.G." Konirigskerk, S uur: Oprichtingsver- adering Christenvrouwenbond Leiden- 'oord. Uitgang station. 7 uur njn.: Vertrek (xcursie N.C.-Reis Ver. naar IJsrevua. Jen Haag. Prediker, 8 uur Norman Perryman >ver „Israël, het beloofde land" (Broe ders in Chri6ius» Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Sir: Ned. Comedie met „De dans van de iger". Gebouw K. en W., 8.15 uur. Residentie Jrkesl o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v ilalcolm Frager, piano. Diligentia, 8 uur: Volkszangavond o.l.v. Herman Stenz. Schouwburg, 7.30 uur. Albert Vogel (ver Couperus voor leerlingen v.h.m.o. Donderdag Kleine Stadszaai, 2.30 uur. Ned. Ver- iniging van Huisvrouwen, lezing bureau foorlichting Bedrijf en Industrie „Huis in haard". - Kleine Stadszaai, 8 uur: Recital Joop «tokkermans, piano, Leidsohe Kunst- ping „Voor Allen". De Lakenhal, uur: Vereniging „Oud- beiden", lezing mi. H. van der Linden (ver vorming graafschap Holland Prediker, 7.45 uur: Jubileumvergade- nng Geref. Bond, ds A. A. Koolhaas over luidige situatie in de Hervormde Kerk. Schouwburg, 8 uur: Weldadigheids- Ivond Lions Club. Albert Vogel over Louis Couperus. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 lur: Haagsche Comedie met „Venus be- pied". Diligentia, 8 uur: Sita Dewi, hindoe' lansen. Vrijdag i Antoniusclubhutó, 7.45 uur: Feestavond 5ZHVM, m.m.v. Sempre Avanti's Jong |n Jolig. De Doelen. 8.15 uur: St. Adelbertver- niging, inleiding op het algemeen tihe- fia door dr. A. Fiolet Rehobobh, 8 uur: Centrale a.r. kiesver- niging, praatavond met P. S. Harmsen in mr. C. J. Woudstra. t Stadsgehoorzaal. 8 uur: Rotterdams fhiharmonisch Orkest o.l.v. Eduard i fliose, m.m.v. Eduardo del Pueyo, pia- i |o, voor K. en O. 1 D e n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 iur: Haagsche Comedie met „Pas op de 1 lerf'. f [Gebouw K. en W., 8.15 uur. Residentie brkest o.l.v. Antal Dorati, m.m.v. lobert Casadesus piano l Op gouden Wieken, 8 uur: Toneelgroep Itudio met „Harttn 2, Harten 3". Kurhaus, 8 uur: Modeshow Couture f-fET AANTAL winkeldiefstallen in Leiden is van dien aard, dat een warenhuis enige tijd geleden een eigen rechercheur heeft aangesteld. Ook vele jongelui maken zich daaraan schuldig, terwijl sommigen niet schij nen te beseffen dat dit niet een sport maar een vergrijp is, een strafbaar feit. Deze rechercheur Is van plan rich onder anderen met de hoofden van de scholen te verstaan om door middel van een op schrift gestelde kernachtige uiteenzetting te proberen de jongens en meisjes de ernst van een en ander bij te brengen. De verklaring luidt aldus: „Het is mij bekend, dat verscheidene leerlingen van lagere, middelbare, nij verheids- en technische scholen (zowel Jongens als meisjes) zich in de waren huizen schuldig maken aan diefstal van schrijfwaren, snoep, gereedschappen en dergelijke. Velen zijn reeds op dergelijk»- diefstallen betrapt en als dit zo doorgaat zullen er nog velen betrapt worden Ik doe een ernstig beroep op het ver «tand van de jongelui. Dit is geen SPORT doch een m i s d r ij f ingevolge het Wet- Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en f 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v, d. WATER Haarlemmerstr 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken. Jazz-quiz in Rotterdam In het dakpaviljoen van het Groot handelsgebouw te Rotterdam heeft het zaterdag gedaverd van vrolijke klanken, gebracht door de Diamond Five onder leiding van Cees Slinger. Er waren heel wat jongelui, zo van 16 tot 17 jaar, die naar deze jazz muziek luisterden. Zij hadden dat daarvoor, als leerlingen van middel bare scholen, al meer gedaan. Uit e'lke school werd een team ge vormd van drie scholieren, die niet al leen kritisch moesten luisteren maar te vens soms vrij moeilijke vragen hadden te beantwoorden op het gebied van de lichte muziek. Deze muzikale quiz was georganiseerd in opdracht van de N.V Ermi-ijs en werd op de band opgenomen om later te worden uitgezonden door radio Veronica. Zaterdag was dan de finale. In deze eindstrijd kruisten de jongelui van het Christelijk Lyceum uit Leiden en het Gemeentelijk Lyceum uit Rijswijk met elkaar de degens. Cees Slinger fungeerde als quizmaster. De inzet was voor elke deelnemer (ster) van het winnende groepje een elektrische platenspeler. I Rijswijk werd vertegenwoordigd door Tineke Roelants, Jacq. van Kleef en Tom Spiero; voor Leiden waren het Maarten Trippenzee, Hans Voge en Kees van der Plas. die met veel denkwerk op de proef werden gesteld. Rijswijk wist het beste raad met de vragen en won tot grote vreugde van de supporters met 5 tegen 2%. De heer R. Krol, directeur van de RMI, reikte de prijzen uit. In het tweede gedeelte van deze ge zellige middag mocht de zaal muziek nummers opgeven, die door de Diamond Five met verve werden gespeeld. Op de vrijdagen 22 en 29 maart van kwart voor zeven tot zeven uur is de uitzending te beluisteren. KATWIJK AAN DEN RIJN Opbrengsten De opbrengst van de verkoopavond in de Gereformeerde kerk bedroeg f 300. De maandelijkse collecte in de Hervorm de gemeente ten behoeve van de kerk voogdij bracht f 379.43 op jtiël. Zaterdag Bevrijdingskerk, 7 30 uur. Avondgebed [oor Hervormden en Gereformeerden. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 Haagsche Comedie met ,JDe zaak a|ur: Haagsch- n toward. rl Diligentia, o8 uur: Sebastiaan Benda. jiano. Gebouw K. en W„ 8.15 uur. Residentie [jrkest o.l.v. Antal Dorati, m.m.v. "ïaurice Gendron cello. m Dagelijks Den Haag: Houtrusthallen, 8 uur: (Deense IJsrevue. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Dtheek 'Van Driesum, Mare 110, tel. 6; apotheek R. van Breest Smallen- rg te Leiderdorp is geopend. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): En eeu- ig zingen de bossen (14 jaar); donder- Die Brücke. Lido (2.30, 7 e jaar). Luxor (2. 14 jaar) 7.15 en 9.15 uur): Salvo's 14 jaar); donder- 9.15 uur): Vroeg rijp en 8 uur): De langste dag JRex (2.3' het hooggebergte Desiree. /•[Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): l'Eclips c*l8 jaar). •jTrianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Op ka ders bij „die" vrouw (14 jaar). Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier motief in de antieke kunst'" (tot 3 vni). IJ Regionale werkplaats voor vakontwik- i^eling van volwassenen, Rooscveltstraat beroepententoonstelling, tot en met maart; op 5, 12 en 19 maart ook avonds van 7.30 tot 9 uur. Lakenhal, eretentoonstelling werken H. H. Kamerlingh Onnes (t./m. 17 .rt). ^Academie, tekeningen en gouaches .^ustave Asselbergs (tot 12 maart). Leeszaal en bibliotheek Keuvens, Bree Vaat 27, maandag en woensdag van 1 boek van Strafrecht, vallende onder ar tikel 310, luidende: Hij (zij), die enig goed, dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, wegneemt, met hei oogmerk het zich wederrechtelijk toe t« eigenen, wordt, als schuldig aan diefstal gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ter noogste honderd en twintig gulden. Straf verzwarend is het. als dit misdrijf wordt gepleegd door twee of meer personen. Ik wil er bij de jeugd de nadruk op leggen, dat het verschijnen voor de rech ter. niet de enige narigheid is. waarmee «nen te doen krijgt. Een ieder heeft we' eens gehoord van een straflijst die men krijgt als men zich terzake van misdrijf oij de justitie moet verantwoorden. Al* ie in het bezit bent van een dergelijke straflijst, krijg je geen bewijs van goed gedrag, dat je nodig hebt om te kunnen kamperen, te kunnen emigreren en bii oet aanvragen van een toeristenkaart of paspoort. Zeer belangrijk is ook het feit. dat je goede naam is besmeurd, dat je het ver trouwen van je ouders en onderwijzers moet zien terug te winnen. En als je la ter na je studie een goede baan tracht te bezetten, komt die straflijst weer op de proppen en vis je achter het net. De jeugd gaat prat op kennis en ver stand van zaken en terecht er wordt meer geleerd dan vroeger. Laat deze jeugd dan het verstand goed ge bruiken en zich verre houden van deze. tn de grond van de zaak, gemene dief stallen. De hedendaagse verkoopmethode is ge richt op deze moderne tijd. dus zelfbe diening. Gespeculeerd wordt op de spor tiviteit van de klanten en de verant woording in deze is ook meer verlegd naar de klanten. Ook in het hedendaagse verkeer vinden we de grotere verant woordelijkheid van de weggebruiker te rug. Ik denk aan de halve-overwegbomen. Als men deze negeert, zijn de gevolgen funest AAN U, JEUGD, IS HET WOORD EN DE DAAD." "Gold" nylons - satijn-zacht, perfekte afwerking, I j en I j "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag 7 en j Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier ~\NDER leiding van Willem Mizée heeft zaterdagavond in een goed ge vulde Zuiderkerk het Leids Kamerkoor Bachs Joliannes-Passie op hijzonder mooie wijze uitgevoerd. Dit was naar we menen de derde maal dat dit koor te Leiden deze passie gaf en we overdrijven stellig niet wan neer we deze uitvoering hoger nog waarderen dan de voorgaande. Het bij zondere van deze verklanking was, dat er tussen de hij dirigent Mizée reeds menigmaal geconstateerde voorliefde voor een gevoelige, bijna ro mantische Bach-interpretatie en het streven naar kamermuziek-achtige doorzichtigheid en discipline, een heel opmerkelijk evenwicht was ge groeid. KATWIJK AAN ZEE Biddag Morgen houdt de Gereformeerde Ge meente biddag. Ds. Van Gilst uit Lisse gaat voor in 't gebouw aan de Remise straat, 's middags om 3 uur en 's avonds om half acht. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 11.42 uur; water 6,50 en 19.45 uur. laag De eenheid tussen het ca. 35 leden tellende Kamerkoor en het Residentie kamerorkest, versterkt door Han: Schouwman als clavecinist en Albert de Klerk als organist, was reeds in het wat moeizame beginkoor „Herr unser Herrscher" aanwezig. De koralen klonken doorleefd, discreet, gevoelig en toch niet overdreven slap of sentimenteel, zoals verleden jaar een enkele maal wel eens het geval was. Het staccato-zingen in sommige dramatische koren, bijv. bij het verdelen van Jezus' kleren of het verontwaardigd reageren van de Joden op Pilatus' spottende opmerkingen, von den we bepaald bewonderenswaardig. Welk een prachtig opgebouwde climax en een volmaakte discipline werd bereikt in het slotkoor „Ruhet wohl"' en in het slotkoraal „Ach Herr lass Dein lieb Engelein"! Deze beheerste dramatiek met de middelen van de kamermuziek, deze gedempte expressiviteit, het lijkt ons alles zeer wel in overeenstemmin met dit meesterwerk, dat, nog meer mis- sohien dan de Matthaus Passie van zes jaar later, doordrenkt is van een bijna experimentele gevoelsharmoniek. In de geestdrift voor zijn juist ontvangen aan stelling als Thomas-cantor te Leipzig in 1723 heeft Bach in deze Passie het meest oorspronkelijke willen geven waartoe hij op dat ogenblik in staat was. FEN belangrijk aandeel aan het 1 slagen van de uitvoering hadden zeker ook de solisten, die een uitstekend team vormden. Chris van Woerkom zong vanaf de preekstoel (we zijn er nie' zeker van of dit een gelukkige methode is, doch belangrijk is het eigenlijk niet) de evangelistenpartij knap. hoewel aan vankelijk en tegen het einde niet zonder Zaterdag landde in Zwammerdam een helikopter met de „kerkvorst" die Zwam merdam kort na zijn ontstaan stadsrech ten zou hebben gegeven. Voor deze at tractie en alles wat daaromheen zorgde het studentendispuut Olympos van de Vrjje Universiteit te Amsterdam. Dat waardeerde de activiteit van dc Zwam- merdammers om zelfstandig te blijven zo hoog, dat het daarvan op studentikoos- spectaculaire wiize wilde getuigen Het spreekt vanzelf, dat de kerkvorst hartelijk en langdurig werd begroet. De burgemeester en een wethouder kregen de gelegenheid een vlucht per helikopter te maken om hun gemeente nu eens uit de lucht te aanschouwen. Een ervaring, die hen ongetwijfeld in het besef zal hebben versterkt, dat Zwammerdam zelf standig moet blijven. Bij het od het Kerkblein ontwikkelde tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van I tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur: zaterdag van 105.30 uur Bijkantoor chr schooJ Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur n.m. zaterdag 2—5 uur; Jeugd: elke oensdag 2—5 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6: maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag eD zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd; van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. programma kreeg de familie Van Rijn namens de NutssDaarbank een boekie met 25 voor haar onlangs geboren kind. dat de 3000 van Zwammerdam vol maak te. Mej. De Kruijf werd uitgeroepen tot Miss Zwammerdam. De kerkvorst bond haar in het huwelijk met een lid van het dispuut. Daarmee werd de tedere band tussen de gemeente en dit dispuut wel op bijzondere wijze gesymboliseerd De dag werd besloten met een feest in de Nutszaal. Begrijpelijk dat een en ander vrijwel het gehele dorp od de been bracht. De afdeling Leiden van de Chr. Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie iC.M.B.) be staat zestig jaar. De heer A. L. Verhoo is er voorzitter van en de "eer A. van der Velden secretaris. Op vrijdag 15 maart wordt om 8 uur in de Stadsge hoorzaal een feestavond gehouden, waarvoor de medewerking is verkregen van het muziekgezelschap Sempre Avan- ti. De heer C. Jaarsma, lid van het cen trale bestuur, hoopt deze avond een kort woord te spreken onder de titel .Wij bouwen mee". inzinkingen. Herman Schey vertolkte dc Christuspartij met overtuiging en nobele zelfbeheersing, zoals we dit van hem gewoon zijn. De tenor-aria's en ariosi zong Jan Waayer op bijzonder knappe en fraaie wijze, hetgeen in dit geval, waar de tenor-aria's zo bijzonder moei lijk zijn. wel wat wil zeggen. Bleef de alt Rijkse Wolleswinkel eerst wat vlak en soms wat flakkerig, in haar aria „Es ist vollbracht" wist ze toch wel te ont roeren. Een woord van gio*e lof komt de sopraan Ank Reinders toe, die met name de onvergelijklijk schone aria „Zerfliesse mein Herze" zo sereen en gaaf zong. als we het nog maar zelden hebben gehoord. Zij geeft de laatste tijd blijk van een opmerke lijke technische en vooral muzikale groei en we mogen nog veel van haar verwachten. De bas-aria's en de uitbeelding van de overige dramatis personae, vooral van Pilatus. waren bij Henri Blackmon 'n kundige handen. Wellicht kan hij nog wat meer zorg besteden aan de dyna mische nuancering, doch de stem is be paald rijk aan timbre en de muzikaliteit ontbreekt hem niet. We hopen van harte, dat het Leids Kamerkoor deze Johannes Passie-traditie op dit peil zal weten vol te houden. Het koor behoeft dan voor geen mededinging, hoe legitiem ook te vrezen. Mr. J. A. Ankuin gewoon hoogleraar Bij K.B. is mr. J. A. Ankum benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid om onderwijs te ge ven in het Romeins en oud-vaderlands recht. Mr. J A. Ankum legde in 1953 op 23-jarige leeftijd met lof het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid aan de Universiteit van Amsterdam af. Van 1954 tot 1956 zette hij zijn studie voort aan de faculteit der rechtsgeleerdheid te Parijs. Na zijn terugkeer was nieuwbenoemde hoogleraar tot werkzaam als assistent in het Romeins recht en de papyrologie aan de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam, al waar hij in 1962 promoveerde op een proefschrift, getiteld: „De geschiedenis der Actio Pauliana". In 1960 werd professor Ankum al* wetenschappelijk ambtenaar verbonden lan de Leidse Universiteit, welke funtv tie hij dus thans verwisselt voor hel orofessoraat. Behalve zijn proefschrift voor de uitgave waarvan hij een sub sidie van Z.W.O. ontving, heeft prof Ankum die sedert 1960 tevens een leer opdracht in de Griekse papyrologie aan de Amsterdamse Universiteit vervult, gepubliceerd de „Pauliana buiten fail lissement in het Nederlands recht sa- dert de codificatie" en voorts nog an dere artikelen over dit onderwerp ïd «ie desbetreffende vakbladen. Benoemd aan universiteit Bij besluiten van Curatoren der Rijks universiteit te Leiden zijn: mevr. dr* K. W. Boesjes-Hommes. wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sociologie, benoemd tot wetenschappe lijk ambtenaar in vaste dienst: J. M. van den Brink, assistent op ar beidsovereenkomst bij de psychologie, benoemd tot wetenschappelijk ambte- naar in tijdelijke dienst; J. C. Choufoer, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bii de inwendige geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst; dr. M. Durieux, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de natuurkunde, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; J. G. Eernisse, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; me. drs. A. Gast. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de bibliotheek, voor het tijdvak 15 januari 1963 tot 15 januari 1964, derom in deze functie benoemd. Huisarts en medische psychologie In het kader van de Boerhaave cur sussen voor voortgezet medisch onderwijs aan de Leidse Universiteit wordt van 28 tot 30 maart een cursus gehouden, die gewijd is aan „toepassing van de medische psychologie door de huisarts". Naast Nederlandse deskundigen houden verschillende buitenlandse specialisten inleidingen. Prof. dr. P. Christian, direc teur van het Instituut voor algemene ge neeskunde van de Universiteit te Heidel- berg, dr. W. Schindler, consultant voor psychiatrie en groepspsychotherapie aan het St. Marylebone Hospital te Londen, prof. dr. J. H. Schultz en dr. H. Stolze, psychotherapeut te Berlijn, resp. te Mün- chen en dr. E. Wiesenhtitter, onder meer leider van de psychotherapeutische-heil- pedagogische kinderpolikliniek te Würz- burg. Moeders en dochters in collegebanken Vrijdagmiddag bevond zich onder het gehoor van prof. dr. A. G. H. Bachrach. hoogleraar in de Engelse letterkunde, een aantal dochters met haar moeders. De leden van de eerstejaarsclub van de V.V.S.L. „Mozaïque", hadden toen haar dag met de moeders. In het kader van deze moederdag was opgenomen een ge meenschappelijk bezoek aan het college van professor Bachrach, dat hu houdt over Shakespeare en zijn tijd. Voor zover bekend betreft het hier een novum, dat door de oudere generatie zeer is gewaar deerd. ACADEMISCHE EXAMENS LEIOEN, 1 maart Aan de Rijksuniver siteit zijn geslaagd voor de examens: kand. Frans: mej. A J Varkevisser (Katwijk aan Zee) en de heer M Margitic (Leiden). VOORHOUT VYV verwacht nu veel toeristen in Voorhout De Voorhoutse V.V.V. zal woensdag om acht uur in de Bontekoe in jaarver gadering bijeenkomen. De leden hebben in een klein boekwerkje een overzicht omtrent het wel en wee van het afge lopen seizoen, benevens een rekening en verantwoording van dc penningmees ter ontvangen. Het bestuur van de V.V.V. spreekt ten aanzien van het vorige seizoen van een minder gunstig jaar. Het koude voor jaar bezorgde de stranden minder toe ristenbezoek; mozafeken in de bollentijd konden niet worden gelegd in verband met de verbreding van de Jacoba van Beierenweg en evenmin ging de auto rally door. In het seizoen 1963 zullen deze beide evenementen wel weer plaats hebben. Het ledental bleef stabiel, groeide waarschijnlijk zelfs iets. De toegangs wegen naar Voorhout zijn thans zeer goed te noemen; het bestuur verwacht ook hierdoor veel toerisme. Rij kspostspa a r bank In februari werd door 172 inleggers op de Rijkspostspaarbank f 28.884,71 ge bracht. Dc 47 terugbetalingen beliepen een bedrag van f 15.586,57, Hervormde contactavond De kerkeraad van de Hervormde Ge meente zal op woensdag 6 maart om acht uur in de pastorie. Kerkweg 11, een contactavond beleggen- De bedoeling is onder meer buiten de zondagse kerkgang om (vooral ook om de uitbreiding van het aantal nieuwe gemeenteleden) elkaar beter te leren kennen. Voor degenen die bezwaarlijk op eigen gelegenheid kunnen komen, zijn er auto's beschikbaar waar mee men kan worden afgehaald. Er zijn enkele zakelijke punten op de agenda geplaatst, maar voornamelijk zal men vragen kunnen stellen aan een forum. Vooral vragen die de eigen ge meente betreffen. SASSENHEIM Het personeel van de „„I.K.I." te Voorschoten heeft zaterdagavond ln de grote zaal van „Den Burcht" genoten van de jaarlijkse feestavond. Voorzitter A. v. d. Velden opende het IKI-famihe- feest met een hartelijk welkomstwoord, waarin hij zich wendde tot de IKI-staf- functionarissen en de afgevaardigden van de muziekgezelschappen „Sempre Avanti" en ,,Benvenuto"_ alsmede de P.V. „Nefaboline" uit Voorschoten. Hierna heeft men zich enige uren uit stekend geamuseerd met een feestpro gramma, dat onder het motto: „promi nenten met talenten" werd gepre senteerd door Roland Wagter jr. Na een geestig praatje van Roland Wagter zelf, bracht de bekende accordeoniste Will} Ré met een potpourri de nodige sum ming er in. Ad Engel oogstte succes met epn serie mysterieuze goocheltrucs, die hij op geestige en spectaculaire wijze te brengen. Vervolgens demon streerde „The Red Girl" haar nummer partcrre-acrobatiek en kreeg „The Han dy Fool" niet minder bijval als de muzi kale clonwn, die o.m. uit enige minia tuur-muziekinstrumenten zeer wellui- dennde melodieën wist te halen. Het ge- deelte voor de pauze werd besloten door „De Selvera's", met o.a. „De Speeldoos en „Dank je wel Na de pauze kwamen alle medewer kenden nogmaals voor het voetlicht met enkele topnummers uit hun succesvol repertoire. Al met al een feestprogram- waarop de IKI-familie weer met Dr. J. van'der Veen veel genoegen kan terugzien. Advertentie Niet machteloos tegenover gfl6p. Nu dc griep in Nederland om zich heen grijpt, is het voor iedereen belangrijk te weten „Wat kan ik doen?" Eenvoudig dit: kruip onder de wol, zodra u meent het te pakken te hebben. Raadpleeg uw dokter. Hij zal er geen bezwaar tegen hebben, dat u intussen zelf een verstandige maat regel neemt door Aspirin in te nemen. Aspirin waar Bayer achter staat. Neem de grote voordelige gezins verpakking, dan bent u goed voorbereid. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de afdeling Leiden e.o. van de Gereformeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk heeft het bestuur een serie opeD- bare avonden «georganiseerd, waarop ac- tuelc vraagstukken van het Gereformeerd kerkelijk leven ter sprake komen. De eerste avond, die aanvankelijk op 7 febr j.l. zou zijn gehouden maar toen moest worden uitgesteld wegens de weersom standigheden, is tevens jaarvergadering en wordt donderdag gehouden. Dan zal het woord worden gevoerd door de con rector van het Hen-. Seminarium te Drie. bergen, dr. A. A. Koolhaas (Amersfoort), die enige jaren geleden praeses is ge weest van de Generale Synode der Herv. Kerk. Hij zal spreken over het onderwerp „De huidige situatie in de Herv. Kerk" In deze zelfde vergadering die om 7.45 uur gehouden wordt in gebouw Prediker Janvossensteeg zal ook een overzicht worden gegeven van de positie van d* Gereformeerde Bond in de Herv. Ge meente van Leiden gedurende de achter- liggende 50 jaren. De tweede avond is belegd voor don derdag 4 april. Dan spreekt dr. C. Graaf land, Herv. Predikant te Woerden, over het onderwerp: „Verschuiving in de theo. logische achtergrond van de Gerefor meerde prediking". De derde lezing is op donderdag 6 juni 1963, Dan zal het woord worden gevoerd door prof. dr. H. Jonker, hoogleraar van wege de Herv. Kerk aan de Rijksuniver- siteit te Utrecht, over het onderwerp: Verschuiving in de liturgische vormge ving van de Gereformeerde eredienst". De vierde avond staat in het teken van de nadere Reformatie. Prof. dr. S. v. d. Linde, hoogleraar aan de Rijksuniversi teit van Utrecht en bekend om zijn ken nis van de nadere Reformatie, zal spre ken over: „Verschuiving in de waarde ring van de nadere Reformatie". Dit zal D.V. zijn op donderdag 5 september. Op de vijfde avond, die voor donderdag 7 november is ontworpen, zal aandacht worden besteed aan het feit, dat het dan juist 12% jaar geleden is dat de nieuwe Kerkorde in de Herv. Kerk in werking trad. Dr. H. Schroten, Herv. pred. De harddraveryvereniging „Sassen- heiim en Omstreken" 'heeft haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in het Bruine Paard te Sassenheim gehouden. De bijeenkomst werd bezocht door on geveer 35 leden. Bij het voorlezen van het verslag van de penningmeester werd al gauw duidelijk dat. indien de vereni ging financieel gezond blijven, de in komsten aanzienlijk moeten worden op gevoerd. De inkomsten aan contributies van de driehonderd leden kunnen „Sas- senheim en Omstreken" niet draaiende houden Voorzitter Remmerswaal wijdde enige woorden aan het plotseling overleden bestuurslid J. Phllippo, die veel werk voor de vereniging heeft verricht. Hij had indertijd nog zitting in het voor lopige comitc. Men herdacht hem in enkele ogenblikken stilte. Het jaarverslag van de secretaris be vatte weinig algemene bijzonderheden, maar ging uitvoerig in op de draverij van 1962. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de wedstrijd een vrij groot tekort had opgeleverd. Het bestuur was gedwongen geweest een lening van f1109 te nemen. Dank zij deze lening kan de vereniging nu pre cies „rond draaien". De voorzitter merkte op dat het gedwongen zijn een lening te nemen, op zioh zelf niet verontrustend is. Een jonge vereniging moet nu een maal kosten maken waarvan men later profiteert. Afgezien daarvan was hij toch ook wel van mening dat de inkomsten aanzienlijk dienen te worden opgevoerd door nieuwe leden te winnen. Aangezien door de vergadering geen tegenkandidaat was gesteld, maakt H. van P-poijen sr (Van Pallandtlaan 20) sinds vrijdagavond ook deel uit van het bestuur, in de vacature L. J. v. d. Mey. Ook puzzelrit In 1953 zal de harddraverij worden ge houden op woensdag 11 september, de eerste dag van de najaarsfeesten. Het is niet mogelijk Je wedstrijd od 12 sep tember te houden aangezien dit de dag is voor Purmerend. Het bestuur van de Oranje-vereniging zal moeite doen om de puzzelrit voor auto's op de morgen van de eerste dag te houden. Het publiek kan dan aan de puzzelrit meedoen en ook de harddraverij meemaken. Met het oog od de komende wedstrijd deelde de voor zitter mee dat de eerste prijs niet f 850 zal zijn. maar f 1050. In Sassenhelm wordt name'trk het „Kampioenschap van het Zuiden" verreden en de bond vond dit een reden om de eerste pr-ijs met f200 te verhogen. De bespreking van de ledenwerfactie was een moeilijk punt. Twee bestuurs leden waren er enige tijd geleden enkele avonden opuit getrokken om leden te winnen. De voorzitter deelde nu mee dat deze bestuursleden de ervaring hebben dat ruim zestig procent van het aantal mensen dat wedt bezocht lid wordt Een „huis aan nuis-bezoekactie" is dus verreweg het beste. Hoewel de voorzit ter hierop aandrong stelde niemand van de aanwezigen 'eden zich ter beschik king om aan deze actie mee te doen. Nadat de heer Remmerswaal de ver gadering had gesloten, werd nog een verloting gehouden. Rijkspostspaarbank Bij dc Rijkspostspaarbank werd in fe bruari f74.248.87 ingelegd en f50.299.42 uitbetaald Sassenheimse tennisvereniging Zeer onlangs hield de Sassenheimse tennisvereniging in de van het Bruine Rotterdam en praeses van de Provinciale Kerkvergadering van Z.-Holland, spreekt over: 12% jaar onder de nieuwe Kerk orde: een nadere analyse en beoordeling." Ten slotte is een zesde avond belegd voor donderdag 12 december Dan zal een forum worden gevormd ter bespre king van de vraag: „Kunnen wij samen Kerk zijn?". Over de samenstelling van dit forum wordt nog onderhandeld, maar medegedeeld kan worden, dat hiervoor medewerking gevraagd en ten dele reeds verkregen is uit alle richtingen van het Hervormde kerkelijke leven. Al deze openbare avonden, die dus voor iedere belangstellende toegankelijk zijn en die bedoeld zijn als informatie- en dis cussie-avonden voor allen wie hot kerke lijke leven ter harte gaat. worden ge houden In gebouw prediker. De afdeling van dc Geref. Bond acht zich hiervoor in staat een bijdrage te Ie Paard haar algemene ledenvergadering, de eerste officiële na de samensmelting van de twee plaatselijke verenigingen. S.T.V. zal in het komende seizoen één team in de zomdagoompetitie laten spe len, terwijl aan de zaterdagcompetiti* van de K.N.L.TB. meer teams waar onder een jeugd team, mee zullen doen. De Sassenheimse tennisdag is vastge steld op 6 juli. De plaatselijke (open) kampioenschappen zullen worden ge houden van 1 tot 10 september. De ont moeting tegen Hillegom zal eerst aan het eind van het seizoen plaats hebben. IJs en weder diende zullen de Sas senheimse banen op zaterdag 30 maart worden geopend. S.T.V. telt 200 leden. Ncd. Ver. van Huisvrouwen Mevrouw Duyckers houdt hedenavond voor de leden van de Ned. Vereniging van huisvrouwen een lezing over „'s Avonds nog fit". De avond wordt ge houden -in het Jeugdhuis aan de Juliana - laan en vangt aan om 8 uui „Excelsior" Op 11 en 12 maart geeft de Chr. Mond- accordeonvereniging „Excelsior" in het KSA-gebouw haar jaarlijkse uitvoerin gen. VOORSCHOTEN Huldiging de lieer Lekkerkerker Vrijdag was het een kwart eeuw ge leden, dat de heer J. G. Lekkerkerker werd benoemd tot commandant van do Voorschotense brandweer. In afwijking van de bU dergelijke gelegenheden ge volgde «gang van zaken, namelijk een ont vangst ten gemeentehuize, bleek burge meester De Kool er de voorkeur aan to hebben gegeven de jubilaris 's avonds In diens aan de Voorstraat gelegen boerde rij met dit heuglijke feit te complimen teren. De bedoeling daarvan was de burge meester wèl. doch de heer Lekkerkerker niét bekend. Lang zou laatstgenoemde echter niet in onzekerheid blijven, want terwijl hij in het voorhuis allergenoeg lijkst herinneringen zat op te halen, kwam via Jiet achterhuis de Benvenuto- harmonie alsmede het voltallige Voor schotense brandweerkorps in alle stil to binnen. Onder een voorwendsel werd do heer Lekkerkerker naar het achterhui* gelokt, waar hij tot zijn verbazing werd geconfronteerd met zijn daar opgestelde spuitgasten en met een door Benvenuto uitgevoerde „klinkende" muzikale hulde. Burgemeester De Kool hield hierna een toespraak, waarin hij zijn waardering jegens de jubilerende brandweercomman dant uitte. Adjudant Van Dijk. sprekende namens de groep Voorschoten van de rijkspolitie, roemde de goede samenwer king tussen brandweer en politie in Voorschoten. De heer J. Zandee overhandigde na mens het jubileumfonds van Openbare Werken 'n enveloppe met inhoud. Voorts waren er bloemen van de brandweer en van de marktkooplieden (de heer Lek kerkerker is tevens marktmeester) en si garen van de politie. Het duurde tot omstreeks middernacht alvorens de familie Lekkerkerker ge legenheid kreeg van deze zo onverwachte huidebetoging te bekomen. RIJNSBVRC Groenteveiling Er was de afgelopen week een willige vraag naar waspeen, zodat de prijs voor- M in de eerste helft van de week regel. matig opliep. Ook de B-sorterlng wa« steeds goed gevraagd met duidelijk op. lopende prijzen, hetgeen er op zou kun nen wijzen dat Duitsland ineer belang, stelling voor peen krijgt, omdat deze sor tering het meest naar dit land wordt ge ëxporteerd. Ook voor de binnenlandse sortering was meer vraag dan voorheen. Voor AI betaalden de exporteurs in het begin van de week van 60% tot 70 cent Der kg. later schommelde de prijs tussen 63 en 82 ct en tegen 't eind van de week werd tussen 65 en 75 cent besteed BI werd aanvankelijk verhandeld tu*. «en 54 en 58 cent per kg, later tussen 67% en 72 ct en tegen het eind van de week tussen 72% tot 75 cent per kg. De binnenlandse kwaliteit vond koper* voor prijzen tussen 18 en 51 cent per kg. Hoewel kroten hier nog sporadisch veren in de noodzakelUke bezinning op de verschuivingen die zich overal In de worden aangevoerd, bleek uit de prij*. Gereformeerde gezindte en dus ook in de dat dit artikel duur is. Er werd 42 een* te Gereformeerde Bond voltrekken. per kg voor betaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3