IViet-erkende bond min of meer achter de reders 7ié*rtni Proefneming verre visserij IToneelspel in Noord wijk 3 De Nacht, film over de vergankelijkheid van innerlijke zaken ,De Harpe Davids' Noordwijkerhout verdient onbekommerd bestaan „JIEWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 FEBRUARI I9M KATWIJK KATWIJK Neveda - Angora - Pinguïn - Noorse - Soedan- en Smyrna - WOL Breimodellen in Noorse patronen. Smyrna kleden passend bij moderne interieurs. Handwerken. „DE WOLBAAL" H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk aan Zee Telefoon 2363 Zo juist verschenen: DICHTERKUUR Een keuze uit verten dezer eeuw. Dr. W. L. Brandsma Prijs 4.90. RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT Andreasplein 12 Katwijk a. Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Voor de natuurliefhebber DIERENWERELD VAN EUROPA Maak koude winteravonden gezel lig met Jumbo gezelschapspelen, Compas legpuzzels, Reveil plastic modelbouw, modelspoorwegen, (M3rklin, Fleissmann, Trix, enz.) In al deze artikelen vindt u een ruime keuze bij Het Emaillehuis PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 TEL. 2863 PRINCESTRAAT 11-13 - TEL. 3700 DE B E S T E BROMFIETS is en blijft Rijwielhandel E. H. van GALEN Kon. Julianalaan 88 KATWIJK - Telef. 2450 Fa Wed. C. de Wit Haven 2 - Tel. 2229 Katwijk aan Zee DAGELIJKSE AUTODIENSTEN EN TRANSPORT Katwijk - Rotterdam \E door de regering gesubsidieerde proefneming met de verre visserij is in volle gang. Eigenlijk een merkwaardig feit, omdat de drie er- nde vakbonden de vissers hebben opgewekt niet aan het experiment mee l werken. Dat de vissers zich aan dit min of meer verkapte stakingsparool ■iets gelegen hebben laten liggen, is vermoedelijk een gevolg van het feit, kt het argument van de bonden, dat de arbeid aan boord van deze sche- tn onaanvaardbaar zwaar is, door de vissers zelf als ireëel wordt be- Thouwd. Zij vinden, dat het best meevalt en dat die bondsvertegenwoor- [ers kennelijk niet goed op de hoogte zijn. BOpvallend is ook, dat de bedrijfsorga- n zeevarenden, een niet-erken- bond die zegt zestig procent van de jrganiseerde vissers in zijn gelederen hebben, zich wel voor het experiment eft uitgesproken. Deze organisatie ls s meestal haantje de voorste bij een |>roep tot werkweigering. Meer rust De bedrijfsorganisatie zegt met de be- bemanningen en de reders, dal st werk aan boord van de hektraw- irs helemaal niet zwaarder is dan ot> trawlers. Er wordt op een be- :hut dek gewerkt en bovendien heef! :n door de langere uit- en thuisstoom el meer rustige dagen. Over de finar- n tijdens de proefneming is de bond renmin bezorgd. Men moet niet ver- •ten. dat het hier een experiment be eft, waar de reders zelf ook geld bij kunnen schieten. De reders zijn niel vervelend, dat zij de eerste klappen de rug van de bemanningen afwen- len. De Rotterdam bijvoorbeeld maakte :n proefreis naar de Canarische eilan- ;n en be somde maar 5000. De reder betaalde de bemanning ui» sof een bedrag van ƒ50.000 was be- «md. Bovendien deelt de bemanning nu ook de vaarpremie van de regering en venmin mag worden vergeten, dat deze «izen niet alleen in het belang van de sders zijn, maar van het gehele visserij- jedrijf. Wanneer ons land niets aan de Perre visserij gaat doen, dan kon op den Juur het Nederlandse visserijbedrijf .wei tens te gronde gaan. En daar zijn vooral >ok de vissers niet bij gebaat. Wur de bedrijfsorganisatie een warm voorstandster van is. is dat alle vissersschepen gaan varen op een vaste gage met procentengeld Op een deel van de schepen zijn de bemanningen voornamelijk aangewe zen op een vastgesteld percentage van de besomming. Is deze hoog dan (Advertentie) GEM. KATWIJK BEKENDMAKING Iet Hoofd van het gemeentebestuur van Catwijk brengt ingevolge het bepaalde n artikel 37, vierde lid, der woningwet er openbare kennis, dat met ingang van 5 februari 1963 gedurende veertien da len ter gemeentesecretarie (afdeling al- emene zaken) voor een ieder ter inzage igt het besluit van de raad, genomen in jens vergadering van 14 februari 1963, 'loudende: de herziening van het uitbreidings plan, regelende de bestemming in hoofdzaak van de gronden, gelegen in het landelijke gebied der gemeente Katwijk. linnen zes weken na afloop van de ter- ijn van ter visielegging kunnen belang- jbbenden, die zich met bezwaren tot de •aad hebben gewend, bij gedeputeerde laten dezer provincie bezwaren tegen dit esluit indienen. 0 De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH a.d. Rijn BEDSTELLEN U moet beslist eens komen kijken. GIN RICHTING J. BUIS en Zn jnir 1ALUISWEG 25 TELEFOON 2964 JKILI) KATWIJK AAN ZEE STOFZUIGERS RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk a. Zee Telefoon 4336. verdienen zij veel, is zij laag dan is de verdienste gering. Tal van vis sers prefereren laatstgenoemd sy steem. Een nadeel ervan ls evenwel, dat men er nu niet tegen opziet met enkele mensen minder zee te kiezen, omdat het aandeel van elk der op varenden daardoor groter wordt. Vol gens de bedrijfsorganisatie ligt hier de oorzaak van te zware arbeid, ter wijl bovendien de veiligheid in ge vaar zou worden gebracht. De enige mogelijkheid deze klip te omzeilen zou zijn, dat alle vissers vaste gage plus procentengeld krijgen- De vaste gage voor de bestaanszekerheid, het procentengeld ter stimulering de arbeid. Wordt dit systeem ingevoerd dan is men, vólgens de bedrijfsorganisa tie, af vafl het euvel van de onderbe- mande schepen en zal ook op de verre visserij het aantal bemanningsleden kun nen worden aangepast aan de omstan digheden. Van te zware arbeid zal dan geen sprake meer kunnen zijn. Blijft dan wat de verre visserij betreft alleen nog het nadeel van de. lange duur van de reizen. Daarvoor wordt het nut tig geoordeeld ontspanningsmateriaal te geven. De bedrijfsorganisatie meent, dat hierover geen moeilijkheden zullen ontstaan, omdat de reders een open oog hebben voor de wenselijkheid daarvan. Hier dus het standpunt van een Goede vangsten in de Noord De schipper van de Egmont IJM 99 die bü IJsland vist was niet ontevreden de tot nu toe bereikte resultaten. Dit deelde hU mee aan zijn collega Klaas van der Plas op de Rijnmond I KW 15 die thans onderweg is naar dit vlsgebled. Di Egmont maakte 300 kisten schelvis, 100 kisten kabeljauw, 200 bisten koolvis 500 kisten roodbaars bult. Als het zou doorgaan zou vrijdag aan de thuis reis worden begonnen. De Egmont zou In dat geval maandag in IJmuiden kun nen zijn. Uit de Noord kwamen eindelijk goede vangstmeldingen binnen Vooral iets bo ven de 60 NB werden bemoedigende resultaten geboekt. Er werden trekken doorgegeven van 80-150 manden. Het grootste gedeelte bestond uit koolvis en wijting. Tussen 50 en 60 NB was het minder. Daar brachten de schepen het niet verder dan trekken van 20-30 man den haring en makreel. De grote schepen bij de Pit-boei en bij de P-boeien ver schalkten per trek 60-90 kilo tong, 5-10 manden schol en een enkel kabeljauwtje. Donderdagmorgen had de Katwijkse logger Arend hier moeilijkheden met de winch. Dit geschiedde tijdens het binnen halen van het net dat men met geen mogelijkheid meer aan boord kon krij gen. Machinisten van een in de buurt opererende Nederlandse politiekruiser zijn aan boord van de Arend gestapt om assistentie te verlenen Wat er was In IJmuiden versohenen 22 vaartuigen aan de markt. Zij zorgden voor een aan voer van 4125 kisten waarvan 2600 kisten schelvis, 80 kisten gul en kabeljauw, 820 kisten schol, 35 kisten tarbot, 90 kisten diversen, 800 st. kabeljauw en 25.000 kilo tong. De wijting was voornamelijk af- omstig van de spanvissers. Haring kun nen die niet goed vangen. Maar nu zich onder de Nederlandse kust tamelijk veel wijting bevindt, jagen zij achter dit visje aan. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag onder meer aan de markt de Sch 261 met 600 kisten en de IJM 26 's-Gravenhage met ruim 1000 kisten. Laatstgenoemd schip voerde voornamelijk koolvis aan. Die was dins dag in twee trekken gevangen; Nadat de 900 manden die in een zwarte en zilveren vloedgolf op het dek belandden waren gesorteerd heeft de 's-Gravenhage onmid dellijk de steven naar de thuishaven ge- In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 850 kisten wijting. 40 kisten gul en kabel jauw, 40 kisten koolvis, 250 kisten schol en 500 kisten spro.t niet-erkende vissersbond. Gezien het merkwaardige feit, dat het de me ning van de reders op sommige pun ten zo dicht benadert, meenden wij het onze lezers niet te moeten ont houden. Zoals -werd meegedeeld, is het gemaal van Rijnland in werking gesteld en is een paar dagen water uit de binnenwateren naar zee gestroomd. Dat de waarschuwing voor gevaar niet overbodig is. blijkt wel uit het volgende. Maandag was het ijs het Kanaal op vele plaatsen 40 cm d Gisteren hebben wij op dezelfde hoogte in het Additionele Kanaal een onderzeok ingesteld naar de dikte van het ijs twee a drie dagen malen. We vonden toen plaatsen, waar hef ijs niet dikker was dan vijf cm, terwijl hier en daar reeds gaten ontstonden. KAWIJK AAN ZEE De klaverjaswedstrijd, georganiseerd door de contactcommissie van de Voet balvereniging „Quick Boys" ten bate van een liefdadig doel, is wederom een suc ces geworden. De uitslag luidt: 1. P Kuyt 7335 pnt; 2. C Zwaan 7236 p; 3. S van der Meü 7227 p; 4. P Helling 7080 p; 5. F1 Schaap 6933 p; 6. J de Best 6908 p; 7. C J Haasnoot 6846 p; 8. mevr Tr v Duijn- Zwanenburg 6825 p; 9, L Aandewiel 6759 p; 10. D E Schoneveld 6529 p; 11. A den Hoed 6398 p; 12. Jac van der Plas 6389 p; 13. C Kuijt 6306 p. Wijkgemeente „Overduin" In het wijkigebouw Abeelplein iverd gisteravond een bijeenkomst van de Jon ge Kerk wijkgemeente „Overduin" ge houden. Na een kort openingswoord door ds. Jac. de Vos, vertelde hij over de Avondmaalsgave, waarna de heer H. de Wit uit Wassenaar een serie dia's ver toonde over het reisje dat hij heeft ge maakt met een Katwijkse logger en nog een aantal andere, w aaronder opnamen Beiaardbespeling Op zaterdag 23 februari des middags in half vier tot half vijf zal een be speling worden gegeven door de beiaar dier Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Mars van Hartop; 2. drie Engelse liedjes: a. My bonny is over the ocean, b. My old Kentucky home, c. Home, sweet home: 3. Bruidskoor uit de opera Lohengrin van Richard Wagner; 4. twee Afrikaanse liedjes; a. Gertje (Transvaals minneliedje), b. Sarie Marijs; 5. Sand- mannchen van Johannes Brahms; 6. Wie geliedje van Brahms; 7. Menuet van Lud- van Beethoven; 8. Improvisatie, Hes sel H. de Harder. Hoog en laag water Vrijdag 22 febr.: hoogwater 2.05 en 14.23; laag water 10.05 en 22.32. GROTE SORTERING POSITIE KLEDING Alles voor de baby, wandelwagentjes, wiegen, commodes, ledikantjes, kinderstoelen en boxen. EEN RUIME SORTERING BIJ J. HAASNOOT op de Sluisweg en Adm. de Ruyterlaan KATWIJK AAN DEN RIJN De toneelclub van de Van den Berghstichting te Noordwijk, Djatti Rongo, heeft op eigen terrein met. veel succes opgevoerd het toneelstuk „Het spook van de Vrijburcht" van Gerard Hielen. Om een zo geestige en vlotte ver tolking te geven, moeten de opvoe- renden zich wel terdege hebben voor bereid. Hun moeite bleek niet ver geefs te zijn geweest, want de toe schouwers hadden een avond van gezellige en vrolijke ontspanning. Dat het vormen van een vaste to neelgroep een goede gedachte was. werd duidelijk uit de grote vooruit gang van het spelpeil. Zonder de an deren tekort te willen doen, moet vooral hoofdrolspeler W. Ravens- bergen worden genoemd, die zich met verve van zijn zware taak kweet. Natuurlijk haperden sommige spe lers wel eens. Storend was dit even- wel nergens. Integendeel, het ver hoogde zelfs de hilariteit. De regie was in de bekwame han den van de heer H. v. d. Broek. Huisvrouwen worden voorgelicht In het Hof van Holland waren de le den van de afdeling Noordwijk van de Nederlandse vereniging van Huisvrou wen bijeen onder leiding van mevrouw T. Terpstra-Verschoor. De heer Oversie; en mevrouw Bekink van een voorlich- tingsinstituut vertelden een en andei over de aardappel. Er worden in Neder land ongeveer 80 soorten aardappels ge teeld. De beste consumptiesoorten zijri Eigenheimers en Bintjes. De aardappel heeft veel voedingswaarde en het is een sprookje dat men er bijzonder dik van zou worden. De aardappelen kunnen ln de winter het best bewaard worden op een lucht- gekoelde plaats bij een temperatuur avn plm. 6 graden. Er werd een instructieve film gedraaid Medegedeeld werd dat op 5 maart de volgende vergadering gehouden wordt waarin kapitein P. Verhoog een causerie zal houden. Er is op 12 maart een forumavond Oranjevereniging In De Roskam werd de jaarvergade ring gehouden van de Oranjevereniging. De voorzitter, de heer J. Bergman her- innerde aan de in het afgelopen jaar gehouden feesten. De feesten zullen dil jaar in de eerste helft van juli plaats hebben. De Oranjevereniging bestaat in okto ber 50 jaar. Hervormde Jeugdraad Noordwijk ISTERAVOND draaide de Hervormde Jeugdraad in het Royaltheater te Noordwijk-Binnen de voortreffelijke Italiaanse film La Notte (De Nacht). Er zijn vaak „moeilijke" films, omdat de makers gewoonweg te machteloos zijn hun stof te beheersen en te overzien, maar dit is niet het geval met Antonioni: hij is een groot.kunstenaar en als hij iets moeilijk uitdrukt in beelden, dan is dit omdat de zaak zelf zo bovenmenselijk moei lijk is. Hij maakte namelijk een film over de vergangelijkheid en dan niet de vergankelijkheid van uiterlijkheden, van dingen, die voorbijgaan, maar van de vergankelijkheid van innerlijke zaken, van gevoelens, emoties, wensen, dromen; kortom van de bezittingen van de ziel, van de rijkdom van het hart. dn het vervolg van de film zal zij In de nacht van La Notte maakt een jonge vrouw de balans op van wat zij in haar hart nog over -heeft. En- dat Is i bitter weinig alleen nog maar her inneringen aan een liefde, die voorbij ging. omdat zij geen antwoord kreeg. Deze innerlijke weg tot zelfinkeer de- overleggingen van het hart drukte Antonioni in beelden uit. Het is een film geworden geheel bekeken van „binnen een eerlijke, in dit geval ook oto- barmhartige. bittere uitbeelding van 'elstoestanden. Reis De vrouw gaat deze reis naar het ver loren verleden maken, omdat een sterf geval haar daarbij bepaalt. Met haar een gevierd schrijver, bezoekt zij zieke vriend in het ziekenhuis. Het ;n goedmoedige man op een luxieu? sterfbed. Van terzijde slaat de vrouw het gade en realiseert zich dan, dat deze echt van haar gehouden heeft, ter wijl zij van haar kant niet van hem hield. En haar man? De grote schrijver, die zo honderduit zit te babbelen? Haai verhouding tot hem is geheel anders De gedachte wordt haar tot een obsessie TIE chr. muziekvereniging „De Harpe Davids" te Noordwijkerhout gaf in de zaal van hotel Van der Geest een goed bezochte winteruitvoering. Voor zitter Laros deelde mee, dat de burge meester was verhinderd, maar ds. en mevrouw Smits kon hij welkom heten. We zijn wél tevreden, vervolgde de voorzitter, maar toch nog niet tevre den genoeg. Er zijn wat moeilijkheden geweest met de bezetting. Drie muzi kanten, onder wie twee zéér goede, vervullen hun militaire plichten, een vierde vertrok ook, maar in het huwe lijk, dat voor hem in de plaats kwam van de muziekvereniging. Gelukkig kon nog uit een kleine reserve (restant van het voormalige jeugdkorps) wor den geput. Deze jonge spelers bezetten hun plaats op waardige wijze, maar hebben uiteraard, om de volwaardig heid te bereiken, nog enige jaren nodig. De heer Laros verzocht zijn toehoor ders met klem, hun best ervoor te doen, dat de Harpe in korte tijd een dozijn muzikanten erbij krijgt. U zult versteld staan, hoe snel we hen zullen klaar maken. En verder: steunt ons ook met geld en goede woorden We kunnen niet anders don dan, uit kracht van overtuiging, de oproep var voorzitter Laros op papier verveelvou digen. De Harpe Davids, klinkende ver tegenwoordiger van de kleine Noordwij- kerhoutse protestantse gemeenschap, ver dient het in menig opzicht, onbekommerd zijn mooie taak te kunnen verrichten. Aan de opening was de mars „Militair Escort", van H. Bennet (uitgevoerd ln samenwerking met de drumband) voor afgegaan. In het programma sprongen door aard en omvang twee werken uit Het waren dramatische ouvertures: „Troilus en Cressida" van Hendrik Altink en „Caesar en Cleopatra" van Gerard Boedijn. Onze mening over zelfstandige, situatie-schilderende ouvertures willen we als bekend veronderstellen. Ze be horen tot een voorbije periode, althans voorzover ze de muzikale structuur aan de uitbeelding van buiten-muzikale zaken, handelingen en gevoelens ondergeschikt maken. Naar deze maatstaf moest Boe- dij ns Caesar en Cleopatra hoger worden geschat dan de Troilus en Cressida van Altink. Dit laatste werk liet aanvankelijk (afgezien van de erg romahtische klank) wat goeds verwachten, maar het bleek halverwege, dat de componist de hoofd gedachte niet vasthoudt en nieuwe ele menten in zijn muziek betrekt, waardoor he geheel een rommelige indruk achter laat. Het korps bezit een aantal vaardige spelers, maar juist in de genoemde over gang, toen de hoofdlijn werd gebroken, merkten we duidelijke aarzelingen in de middengroep op. De ouverture van Boedijn klinkt veel nieuwer en gedurfder. Deze doorge winterde blaasmuziek-schrijver over zag de situatie met één blik, waar Al tink op de grond zoekend en dwalend bleef. Nu is de oude Trojaanse geschie denis van de zoon van koning Priamos en zijn geliefde, minder doorzichtig dan die van de Egyptische koningsdochter en haar vriend, maar de stelling, het uitzichtpunt is hier beslissend. Boedijn verstaat vele beter dan Altink de kunst, met een paar grondgegevens ilies te zeggen in muzikale vormentaal. Met deze erkenning behoeft men nog niet van het genre te houden. We vonden, dat De Harpe zich kranig heeft geweerd. De opgave was moeilijk maar het korps slaagde erin, zij het in niet ongerepte afwerking, de muzi kale idee toch in voldoende mate te realiseren. Dirigent Van der Hoef kon echter zijn muzikale bewogenheid met de Triomf mars uit Aïda en de aloude Alte Kame raden (Teike) toch gemakkelijker over dragen. In deze werken werd men im mers in minder mate met technische moeilijkheden bewaard, zodat de muziek zelf zich verder kon uitleven. Toch droegen ook de beide ouvertures wel het kenmerk van een behoorlijke voorbereiding. Tussen de oude dramatiek in stond de parafrase op het geestelijke lied „Heer, ik hoor van rijke zegen" van J. Nauta, een compositie, die, naar onze mening, evenals vele gelijksoortige, op andere geestelijke liederen gebaseerde parafrases, geen hogere waarde bezit dan die van goed studiemateriaal-zonder-meer. Het werk ls zelfs lang niet gemakkelijk. Dit kon men aan het spel ook wel horen, al was het verloop als geheel niet onbe vredigend. De details verlangen echter nog nadere zorg. Met Walters' „Half Time Strut"-mars en de melodie van psalm 69 werd het concert besloten. „Gasten in eigen huls", een blijde drie- acter van Dick van Maasland, vroeg en kreeg in het tweede deel van de avond de aandacht. Joh. van Wolfswinkel. hoe langer hoe meer gaan ontdekken, dat hij haar eigenlijk „vergeten" ls. Zij is nog wel'altijd bij hem. Zo uiterlijk bezien een behoorlijk huwelijk, maj Innerlijk De vrouw verlaat de sterfkamer en dwaalt door Milaan. Alleen met haar gedachten. Zij komt ln een af gelegen buurt, waar zij vroeger in het begin van hun liefde veel samenkwamen. Alles is vervallen. ZU belt haar man om haar daar to komen halen, maar de omgeving heeft hem niets meer te zeggen. Thuis neemt zij een bad. HU maakt een praatje, maar „ziet" haar niet eens. ZU gaan naar een nachtclub. Interesse van de man voor de striptease-danseres. maar héér „ziet" hij niet eens. Wat ia zij nog voor hem. ZU gaan feest van een miljonair. De maakt zich, maar haar „ziet" hij niet De mensheid gaat aan amusement ten onder. De vrouw voelt het, dat al deze verstrooiing er slechts toe meewerkt de mensen het wezenlijke te doen vergeten Tegen het aanbreken van de dag, dwalen zij door het immense park. Zij gaan zit ten. De vrouw neemt een oude brief uil haar tasje en leest hem voor. Een prach tige lofzang op een vrouw. Ja, op haar. Geboeid gaat de man luisteren naar de mooie taal. „Van wie Is die brief?" „Van Jou". Denk u dat in: zoiets verrukkelijk moois. en hij was het gewoon verge ten. Bitter Kan er iets bitterder zijn voor een vrouw dan te worden vergeten. In een opwelling omhelst de man de vrouw Keert de herinnering weer? De vrouw verzet zich. Is alles niet tevergeefs! Tocb geeft zij zich gewonnen. Kan het verle den herleven? Is er toch een nieuw begin mogelijk? FIN kondigt het doek aan, want An tonioni is geen voorspeller van de toe komst Hij heeft alleen (en misschien voorlopig) willen zeggen, hoe verganke lijk het menselijk leven is. Ook, ja juist naar zyn innerlijk bezit Een machtig Romeo en Julia-epos. deze film, waarvan de Romeo ver stek liet gaan. Een opzettelijke visie van Antonioni? Of soms het belijden van een diepe waarheid, dat de vrouw de bewaarster is van de lief de, van de innerlijke waarden van het leven, terwijl de man de raison neur is, die met zijn gepraat het wezenlijke kwijtraaktHij is „de schrijver", die als het ware bij het leven op bezoek is, om erover te schrijven. Zij is het leven en de lief de zelf. Christen Vrouwenbond De afd. Noordwijk-Binnen van de Chris ten Vrouwenbond hield haar jaarfeest on. der leiding van moj. P. Krabbendam. Het echtpaar Olff uit Rijswijk vertoonde fraaie kleurendia's over de Scandina- vlsche landen. Mevrouw Olff-van Boven declameerde en een koortje onder leiding van mevr Kaptein-Wasscnaar zong. Op 27 maart wordt de volgende ver gadering gehouden. VALKENBERG Collecte Morgen zal het Algemeen Sociaal Fonds ter bevordering van de Volksge zondheid „Draagt Elkanders Lasten", e,n instelling van het Christelijk Nationaal Vakverbond, in Valkenburg een open bare collecte houden. De gelden zijn be stemd voor gezinnen die door ziekte ir finanoiële moeilijkheden geraken. De secretaris, de heer E. van Wens- vt-en bracht het jaarverslag uit. Dank bracht hU aan de Harmonie, de politie en het bestuur van de veiling voor da medewerking en prettige samenwerking. Het aantal leden bedroeg aan het eind van het jaar 606. De penningmeester de heer J. J. Fen- nes, meldde een klein batig saldo. De feesten in 1962 vergden ongeveer een bedrag van f 6000. Namens de kascom- missie bracht de heer J. Breedijk ver. slag uit en in de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren G. Oudshoorn, J. Wagter en L. A. Kreft. BU de bestuurs verkiezing werden de heren A. van der Jagt en N. Kleyne herkozen. De heer Th. van Schie stelde zich in verband met zUn leeftUd niet meer als bestuurs lid beschikbaar. In zijn plaats werd ge kozen de heer C. van Kesteren. Da voorzitter, de heer J. Bergman werd als zodanig herkozen. Speeltuinvereniging hield jaarvergadering ln de Zonnehoek werd de jaarverga dering gehouden van de speeltuinver eniging „De Molentuin". De voorzitter, de heer M. A. de Vries dankte in zUn openingswoord de speel tuinopzichter, de heer C. Cheret voor de wUze, waarop hU in 1962 voor d« kinderen zorgde. Dat er een toenemen de belangstelling van de zUde der leden het speeltuinwerk is vond hjj ver heugend; dat betekent een grote rugge steun voor het bestuur. De heer De Vries dankte de afgetreden vice-voor- zitter, de heer A. Angerman voor zUn arbeid en voorts allen, die in het be lang van de speeltuinvereniging werk- zUn geweest. Zorgen bestaan er ten aanzien van het winterclubwerk, dat ook dit jaar niet kon voortgaan. Nu het eerste lustrumfeest voor de deur staat, zou het plezierig zUn als de plan voor een clubhuis spoedig konden worden gerealiseerd. De secretaris. de heer P. C. Leemans, deelde mee dat het aantal leden aan het eind van het afgelopen jaar 205 bedroeg. De wandelsportvereniging is nu aan gesloten bU de wandelkring Leiden en omstreken. Het financiële overzicht meldde een nadelig saldo van f 368.81. De penning meester de heer J. Plagman, die het toelichtte, was desondanks van oordeel, dat de vereniging er financieel niet on gunstig voorstaat. Mevrouw H. Bikkers- Mensert en de heer P. C. Leemans wer den in het bestuur herkozen. De heren B. BUsterbosch en J. van Eersel werden gekozen. Reservebestuursleden zUn de heren J. L. van Klinken en S. Vermeer. juni 1963 zal de wekelUkse con tributie-inning worden omgezet in een maandelijkse inning. Besloten werd de toegangsleeftUden voor de speeltuin te stellen op drie tot en met dertien jaar. WARMOND Burgeineestersbungalow gaat een ton kosten Woensdagavond vergadert de gemeen teraad van Warmond. De agenda ver meldt onder meer de volgende punten: aanvulling van de verordening inzake binnen de gemeente (do de Sasseriheimersloot blijken bronnen van Infectie te zUn); verhoging belasting voor waak- of bedrijfshonden 3,50 tot ƒ6,80: bouwen van een ambtsbungalow voor de burgemeester de noordzijde van de Beatrixlaan totale stichtingskosten ƒ107.052; vast stelling van het bedrag per leerling voor 1963 op 70; benoeming van een direc teur van gemeentewerken (op de aan beveling van B. en W. komen de namen >or van de heer R. de Jong te Aalten de heer L. Waardenburg te Goes). Bindingsavond B.B. In hotel „De stad Rome" hield de BH. >n bindingsavond. De burgemeester zei rer de samenwerking in het korps zeer tevreden te zijn. Hij reikte aan de BH - met een vijfjarige diensttijd een oor konde met zilveren ster uit De heer Tijdhof bracht dank aan de heer Beumer voor diens voortreffelijke leiding. De bijeenkomst werd besloten met een maaltijd, waarbij de heer Steenvoorden uit Noordwijk als conférencier optrad. Scliaatsuitslagen Uitslagen jeugdwedstrijden schaatsen op het Poelmeer: meisjes 9-10 jaar: 1. Annemieke Broxtérman; 2. Ria van Dam: Okkie van der Voet. Meisjes 11-12 Jaar: 1. Erna Mesker; 2. Liselotte Beu- gelsdijk; 3. Joke Versluijs; 4. Corry van Leeuwen. Jongens 7-8 jaar: 1. Peter Schoonderbeek: 2. Henny van Velzen: 3. Kees Visbeen; 4. Wim Schepers. Jongens 9-10 jaar; 1. Henk Hoekstra; 2. Albert Meskers: 3. Frank Beugelsdijk; 4. Henk Velzen. Jongens 11-12 jaar: 1. Dolf Kok; 2. Honk van D'ijk; 3. Sjef Beugels- Hendrik van Olden. Jongens 13-14 jaar: 1. Hans TUssen; 2. Jan van Leeuwen; 3. Gerard Landman; 4. Ton Morgenmiddag om twee uur wordt op het Poelmeer een nationale kortebaan- wedstrijd voor dames gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9