Griep ASPRO NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 19 FEBRUARI 199 Visserijgolfjes Duitse regering geeft visserij iizonder veel steun bijl Rijnmond 1 Een aantal grotere visserijrederijen in Bremerhaven, Cuxhaven en Kiel heeft zijn vloot uitgebreid en uitgerust met fabrieksschepen van bet hektrawlertype. In de andere Westeuropese landen heerst momen teel een zekere verontrusting ten aan zien van de enorme Duitse activiteit die met veel regeringssteun tot stand Reders hebben aan de Amerikaanse attaché verklaard dat de staatshulp voor de bouw van vissersschepen uit ver schillende onderdelen is opgebouwd. In de eerste plaats is er sprake van een maximale lening van 25 percent van de totale kostprijs met een maximumstor. ting van 1.500.000 mark tegen 4 percent terugbetaalbaar in veertien jaar. De af betaling is slechts verplicht als het vaar. tuig met winst vaart. In 1962 had de regering een totaal bedrag van 8.000 000 mark uitgetrokken voor deze leningen De regering neemt drie percent van de betaalde renten voor haar rekening od de door de banken toegestane leningen voor die schepen die in 1960 en 1961 een verlies boekten, en eveneens voor de schepen, die in 1962 verlies leden Slechts drie tot vier rederijen maakten echter van deze mogelijkheid gebruik Een slooppremie van 400 mark per brutoton wordt toegekend aan alle sche pen die aan de voorwaarden voldoen. Gemiddeld werd per schip 160.000 mark uitgekeerd. Veel tong Het is opmerkelijk zoveel tong de laatste dagen in de Noordzee wordt ge vangen. De temperaturen in de zuide lijke Noordzee zijn laag en de platvis heeft dan ook snel warmere plaatsen opgezocht. Ook garnalen worden zeer veel gevangen. Niet alleen de Neder landse. maar vooral ook de Belgische vissers profiteren van deze situatie. Ierse Zee De visserij in de Ierse Zee is voor de Nederlandse vissersvloot nu vrijwel ge ëindigd. De makreel, die er de laatste dagen nog vandaan kwam, was van zeer slechte kwaliteit Daar de noordelijke Noordzee ook niet veel oplevert, is de KW 159 Marian Ellen, die van zUn vo rige reis 290 kantjes gezouten haring en 600 kisten vis meebracht, toch maar weer naar de Ierse Zee vertrokken, maar la ter keerde het schip terug naar de Noordelijke Noordzee. Het best verliep de visserij voor de schepen, die op tong visten. Ze pikten meestal heel wat goede kabeljauw mee tot zelfs dicht onder de kust. De prijzen waren redelijk, zelfs by de in grote hoeveelheden aangevoerde schol. Schel, vis was er maar weinig in de laatste dagen, met hoge prijzen als gevolg. Veel kotters, die normaal op haring vissen hebben nu al verscheidene malen wU- tinkjes aan de markt gebracht Rijnmond 1 De eerste reis naar IJsland is voor de Rijnmond 1 geen succes geworden. de omstandigheden zijn dan ook verre van normaal geweest. Men had ongeveer duizend kisten gevangen, hoofdzakelijk gul en wat koolvis. rood baars en schelvis. De gul bracht veertig cent per kilo op. Het schip zal snel weer ter verre visserij ver trekken en men hoopt dan op betere prijzen bij terugkomst. Het zuster schip Rijnmond 2 vist nu bij IJsland evenals de UM 99 Egmont. Op zee De SCH 196 Helena heeft de reis af gebroken. Men wil nu in Scheveningen de Ierse Zee gevangen vis verko pen. Wat er was De aanvoer in IJmuiden was 115 kis- n schelvis. 1030 wijting, 810 gul en kabeljauw, 595 koolvis, 30 roodbaars, 1075 haring, 140 makreel, 5000 schol, 160 tarbot. 530 varia, 7100 stuks kabel jauw en 150.000 kilo tong. Er waren 98 schepen. In Scheveningen was de aan- 200 wijting, 150 gul en kabeljauw. 1300 schol, 1100 stuks kabeljauw en 33.000 kilo tong. Vandaag aan de markt Voor vandaag zUn meer dan zestig schepen blijven liggen. Zeven jubilarissen NCAB gehuldigd in Noordwijk 17"ELE leden van de afdeling Noordwijk van de Ned. Chr. Agrarische Be- drijfsbond waren met hun dames en huisgenoten in het Verenigings gebouw bijeen gekomen om met elkaar de feestelijke jaarvergadering te houden. Op dit jaarfeest huldigde de N.C.A.B. niet minder dan zeven jubi larissen. Het waren de heren D. van der Niet, ere-voorzitter van de af deling, A. van der Zwart, die vele jaren de afdeling als bestuurslid heeft gediend, H Smit, vroeger eveneens vele jaren bestuurslid, C. van der Niet Dzn, die in de eerste jaren van het bestaan van de afdeling een bestuurs functie heeft vervuld, A. Perfors en A. Spaanderman. Allen waren zij veertig jaar lid van de afdeling. De heer 3. Star ontving het gouden in signe met oorkonde terzake van het zilveren lidmaatschap van de af deling. Namens het hoofdbestuur wenste de heer C. van Dalen, bestuur der van de N.C.A.B., de jubilarissen geluk. Hij overhandigde hun een dag boek. Voorzitter C. Benschop bood namens de afd. Noordwijk een attentie OECSTGEEST Ds. Hoekstra naar de zendin" De Generale Synode N an de Hervormde Kerk heeft ds. J. M. Hoekstra, wa mend directeur van het oecumenische vormingscentrum Oud-Poelgeest, noemd tot derde secretaris buitenland van de Raad voor de Zending van Herv, Kerk, naast dr. G. P. H. Locher mr, S. C. Graaf van Randwijck. Ds. Hoek stra, die in Oegstgeest woont, werd 1922 in Indonesië geboren. In 1955 werd hij als predikant voor buitengewone werkzaamheden mede-directeur van Oud- Dodelijk verkeersongeluk Op de rijksweg langs het Noordhol lands Kanaal is gistermorgen even ter zuiden van Schoorldam een militaire vrachtwagen, bestuurd door een 20-jarige dienstplichtig soldaat, geslipt en op de linker weghelft in aanrijding gekomen met een auto met eieren. De linker voorzijde van deze auto werd totaal in gedrukt, waarbij de bestuurder, de gros sier in eieren J. Vermeulen uit Oegst geest, op slag werd gedood. Zijn dochter, die naast hem zat moest naar een zii kenhuis in Alkmaar worden vervoerd. De kleuter en het verkeer In samenwerking met het „Landelijk voorlichtingscentrum voor ouders opvoeders" hield de Stichting voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting Oegst geest, in verband met de toenemende in tensiteit van het verkeer, een avond over de verkeersopvoeding van de kleu ter onder het motto: „De kleuter e Nadat 'mevrouw P. H. Smits-Witvliet als presidente een woord van welkom had gesproken, begon mejuffrouw W. A van Blommenstein. stafmedewerkster van het centrum, haar lezing. Een bU zonder belangrijk element in onze sa menleving is het verkeer. Deze begint al bij de baby's. Zij schrikken soms geluid; daarom is hot zaak de baby ver mogelijk van de drukte (het verkeer) af te houden. Het kind gaat zich echter aanpassen aan het huiselijke vorkeer. Het gaat stoeien met anderen. Grijpt u in „Zich zelf redden" is een belangrijk punt voor de toekomst Men moet het kind hiertoe aanwakkeren. Het is niet goed van alles en nog wat een drama te maken. Men kan gerust wel eens iets over zijn kant laten gaan. Ook angst aanjagen, voor auto's, wegen enz. is verkeerd. Men moet het kind hierin positief opvoeden en leiden. Het kind moet zich ook daar leren aanpassen. Men moet voorbeeld Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. KOUDEKERK a. d. RIJ IS Gevaarlijk ijs Op verzoek van het gemeentebestuur wordt meegedeeld dat. nu het gemaal te Katwijk is begonnen met malen, het ijs op de Rijn snel aan betrouwbaarheid ver liest. In verband hiermee wordt ernstig aangeraden het ijs te mijden. Collecte In de week van 1824 februari zal het Algemeen Sociaal Fonds ter bevor dering van de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten", de bekende instel- van het Christelijk Nationaal Vak verbond. in het gehele land een collecte houden. Deze gelden zijn bestemd om gezinnen te helpen die door ziekte in financiële moeilijkheden zijn gekomen. De collecte is in deze gemeente en te Hazerswoude-Rijndijk op zaterdag 23 fe bruari. Koppehvedstrüd Het comité „Hogewaard" -hield gister avond koppelwedstrijden op de Rijn. Achttien koppels namen hieraan deel Na een spannende strijd werden de prijzen behaald door: 1 Ant v. d. Meijden (Kou dekerk) en Jan Batelaan (Hazerswoude- Rijndijk); 2 S. de Rooy (Koudekerk) en C. Boers (Hazerswoude-Rijndijk); 3 G. de Hollander (Hazerswoude-Rijndijk) en Bas de Wit (Koudekerk): 4 Fr. Straver (Hazerswoude-Rijndijk) en H. v. d. Post (Koudekerk); 5 C. Goudkuil en W. v. d. Vis (Koudekerk). OUDE WETERING Cefafilm Woensdagavond om 8 uur bal in het jeugdgebouw de laatste Cefafilm van dit seizoen worden gedraaid, en wel de in teressante kleurenfilm over de emigratie „Naar Australië". aan. De heren D. van der Niet on A. van der Zwart waren verhinderd persoonlijk de huldiging bij te wonen. De heer A. Perfors sprak een dankwoord namens allen. Dat zovele leden met hun vrouwen en huisgenoten gladheid en koude hadden getrotseerd, stemde de voorzitter, de heer C. Benschop, tot voldoening. In zijn ope ningswoord trok hij een parallel tussen de „barre winter van 19631' en de door H. de Man beschreven „barre winter van '90". Zij waren beide van lange duur. de eerste was er een van bittere armoede, terwijl thans de sociale toe standen stukken beter zijn. Dit mogen wij zien als een zegen op het werk van de vakbeweging. De heer Benschop ge tuigde van waardering voor het werk der pioniers, die onder moeilijke om standigheden met dit werk zijn begon nen. De voorzitter herdacht het overleden lid de heer J. Wallenburg en de vroegere hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond. da heer Oudekerk. Jaaroverzicht In zijn met zorg samengestelde jaar overzicht, merkte de secretaris, de heer D. Berkhey. op, dat de bloembollen.be- drijven de afgelopen zomer weer gebruik hadden moeten maken van scholieren en in beperkte mate van werknemers uit het noorden. Het aantal zaterdagen, waarop in de bloembollenbedrij ven moet worden gewerkt, is teruggebracht van 26 op 8. hetgeen een belangrijke vooruit gang betekent Wat de nieuwe c ajO. betreft, is om trent het belangrijkste punt, de arbeids tijd. nog geen overeenstemming bereikt Het ledental van de afdeling bedraagt thans 85. een geringe terugloop. Uit het rapport van de heer J. G. de Bruin bleek, dat dank zij de tussenkomst van de plaatselüke commissie D.E.L. weer veel goed werk kon worden ge daan. Het financiële verslag van pen ningmeester J. van der Zwart vermeldde een flink voordelig saldo. Bestuurder C. van Dalen hield een toespraak, waarin hy vrij uitvoerig inging op de betekenis van de ge meenschappelijke markt ln Europa voor de agrarische bedrijfstakken in ons land. ZU «1 e«n verandering brengen in de sociale status van boer en arbeider. De afzet van het Ne derlandse produkt kan meer wel vaart brengen en dit schept weer mogelijkheden op sociaal terrein. So ciale harmonisatie beoogt gelijkscha keling van de arbeidsvoorwaarden, de arbeidstijden en de lonen. Ook als N.CA.B. dient men zich vo< te bereiden. Dank zy de goede invloed van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani saties is de verhouding tussen werkge vers en werknemers bijzonder gunstig. In andere Europese landen laat zij nog veel te wensen over. Over het algemeen heeft de arbeider in de agrarische bedrijfstak geen hoge dunk van zijn beroep. Dit geldt ook voor de boer. zoals uit een enquête bleek. Daarom bepleitte de heer Van Dalen het bezoek aan lagere land- en tuin bouwscholen. daar straks ndet alleen de vakbekwaamheid zal meetellen, doch ook de theoretische vorming. De heer J. Oosting bracht op dit jaar feest de gelukwensen over van de Chr. Besturenbond te Noordwijk. Daarna verscheen het Noordiwijkse to neelgezelschap „Thalia" voor het voet licht, dat een uitstekende vertolking gaf in het blijspel „Stoepkind". VOORSCHOTEL Burgeravond Dat het beleggen van „burgeravonden" .en gelukkig initiatief van het gemeente bestuur is geweest, bleek gisteravond weer. Het Cultureel Centrum was geheel gevuld met nieuwe inwoners van Voor- schoten, die door burgemeester en wet houders waren uitgenodigd om kennis te komen maken met allerlei facetten het Voorschotense leven. Na de gebruike lijke inleiding door burgemeester De Kool speelde mejuffrouw Andre ia - Scha ik ee-n polonaise van Chopin en prelude van Albeniz. Het betekende goed begin van deze voor de nieuwe inwoners zo interessante avond. Ook de toespraken van de wethouders Schra- ma en Dekker werd muziek ten gehore gebracht, ditmaal door mejuffrouw H. Vermet (zang) en de heren W. Rozendaal (reap, viool en piano). Wethouder Schrama behandelde aller lei tot zijn portefeuille behorende vraag stukken, dius op het gebied van onder wijs, culturele en sociale zaken, w wethouder Dekker zyn stokpaardje mocht berijden: de uitbreidingsplannen en Voor schoten als woongemeente. Na de pauze kregen zij, die daarvoor waren geïnte resseerd, gelegenheid in de smaakvol ver sierde zaal kennis te maken met afge vaardigden. bestuursleden en vertegen woordigers van verenigingen, organisa ties ed. op velerlei gebied. Ook de ker ken waren vertegenwoordigd. Judo-examens. Aan het sportinstituut Goederaad zyn jor de gele slip geslaagd: P Veltema, P L Cate, V Wegener, A Mout. C Kant man, K Oudshoorn, G Oudshoorn, H Roelse. J van der Heyden, R Tammerijn. M Tammerijn, R v d Hoek. B Turion, H Venema en L Drees. Voor de gele pand slaagden: R Pas- schier, C Korenhof, K Itstra en F Itstra. Voor de oranje slip: P Gotsohalk, Metz. F van Voorthuizen, J van Eek, E Greidanus en voor de aronje band: R van Weezei, J Veltema, F Edikshoven, M Post, A van Dis, D J Lekkerkerker, R Seelen, H Heys, L Blikman en T van Dis De groene slip verwierven A Schilper- oort, H de Bruin, A Verseeg, G Visser, T van der Meer en D Nagelkerke terwyl M Pénard en H Nagelkerke zich thans met de groene band mogen sieren. Bij de senioren slaagden voor de gele band F Taal en C v d Meer, voor de groene band E Broekhuizen en K Blom. Wereldgebedsdag. Dit jaar zal de vrouwen-wereldgebeds dag worden gehouden op 4 maart. In Voorschoten zal het gebedsuur plaats hebben in de Gereformeerde kerk en ginnen om acht uur 's avonds. Het derwerp van de liturgie luidt: „Meer dan overwinnaars?" (Rom. 8:37) en ij maal samengesteld door enige vrc uit Korea, een land waar men vele bange jaren van oorlog of oorlogsdreiging ge kend heeft en nog kent. Men wordt geraden zich tevoren een liturgie a; schaffen. In de dienst zullen voorgaan mevrouw Schuurman (R.K. vrouwenbe weging) en mevrouw Modderaar (Geref. vrouwenvereniging). Het Comité Vrou wen Wereldgebedsdag te Voorschoten samengesteld uit afgevaardigden van Gereformeerde vrouwenverniging, de Re monstrants Doopsgezinde kring, de Ne derlandse Christenvrouwenbond R.K. Vrouwenbeweging. Alphen aan den Rijn In opdracht van het gemeente bestuur van Hazerswoude is voor het nieuwe gemeentehuis aan de Rijndijk te Hazerswoude boven staand portret van H. M. de Koningin geschilderd door Theo Swagemakers. ROELOF ARENDSVEEN Overzicht bloemenveiling In de afgelopen week was de aanvoe: an tulpen en narcissen aan de veiling Roelofarendsveen weer van betekenis. Dank zij de grote vraag voor export n de pryzen bijzonder goed. Nood gedwongen paste de binnenlandse handel zich bij dit prijspeil aan, maar grootste gedeelte van de aanvoer werd toch gekocht voor „über die Grenzen" Zaterdagmorgen kwam echter het be richt dat geen tulpen en narcissen meet mochten worden verzonden naar Duits land aangezien het hiervoor vastgestelde contingent was overschreden. Hoewel de aanvoeren van tulpen be duidend later waren dan voorgaande ja ren was de volboeking van dit contin gent toch nog een week vroeger dan ir 1962. Zaterdag had dit gelukkig niet al te veel invloed op het prijspeil, dank zij een nog blijvende vraag voor Zwitser land. Maandag moesten de pryzen toch een veer laten, alhoewel van goedkope bloemen nog geen sprake was. Overigens bUjft het aanhouden va winter de kweker wel voor grote proble men stellen. Het uithakken van de kist jes uit de grond is beslist geen kinder werk te noemen. En al was de vorst in de afgelopen week dan wat minder streng, het stoken blyft toch een z lijk werk, waarbij over de hogere kos ten maar niet eens moet worden sproken. Enkele noteringen: zware tulpen 1,70- 3,40, lichtere tulpen 1.10-1,75, narcissen 0,80-1,30, blauwe druifjes 35-69, fresia; Golden Yellow 1,85. anemonen 1,85 per bos, Am. anjers 45-69 per stuk. Schaatswedstrijden De jeugdcommissie van D.O.S.R. hield schaatswedstrijden op de ijsbaan aa Hemweg. Uitslag koppelwedstrijd: 1. Ger Hoogenboom, 2. Kees v. d. Meer, 3. Piel v. d. Meer, 4. Peter van Klink. Persoon lijke uitslag: 1. Ger Hoogenboom, 2. Toon de Konng, 3. Mart v. d. Meer; verliezers ronde: 1. Lee Schouten, Sjaal de Ko ning, adspiranten: 1. Nico Bakker, 2 Dick v. d. Meer. 3. Leo van Klink. Zijarm van Rijnarm kost een miljoen Het hoge tempo waarin de verkoop van industrieterrein in het complex West heelt plaats gehad heeft het nodig ge maakt de aanmaak van nieuwe terreinen onder het oog te zien. In verband daar mede is in de raadsvergadering van 24 november 1961 een krediet van 10.000 beschikbaar gesteld teneinde de moge lijkheid te bieden opdracht te geven tot het ontwerpen van een plan voor het maken van een zyarm aan de Rijnhaven Deze opdracht is versteekt aan het In genieurs. en Architectenbureau voorheen J. van Hasselt en De Koning te Nijme gen. Dit bureau heeft ook de plannen voor de Rijnhaven gemaakt. Ter voldoening aan deze opdracht is door dit bureau een bestedingsklaar plan bij B en W. ingediend. Behoudens en kele opmerkingen ten aanzien van on dergeschikte punten waarmede in een nota van wijzigingen rekening gehouden kan worden kunnen zy met het plan akkoord gaan. Het gaat er van uit, dat alle voor de uitvoering nodig zijnde per celen eigendom zijn van de gemeente. Mocht dit onverhoopt op het tijdstip waarop tot uitvoering wordt overgegaan nog niet het geval zira. dan kan ook ten aanzien hiervan door een eenvoudige be- stekswijziging aanpassing van het plan plaats vinden. Met de uitvoering van het plan zal een bedrag van 950.000 gemoeid zijn- Damnieuws van HDC Het is DHC gelukt ook de laatste com petitiewedstrijd te winnen en wel van CGB uit Bodegraven met 119. HDC 1 heeft thans 13 punten behaald, wat gezien de slechte start niet onver dienstelijk genoemd mag worden. HDC 1 zal in de eindrangschikking wel een be hoorlijke plaats innemen HDC II wist ook 2 punten in de wacht te slepen en wel tegen ADC 2 met 128. Jaarvergadering CBTB-Boskoop Verlaging minimumprijzen boomkwekerijprodukten De onderhandelingen inzake de boomkwekers, vaststelling van de voor t seizoen geldende minimumprijzen van boomkwekerijprodukten tussen exporteurs en kwekers van deze cultures, is ditmaal ten aanzien van het bereiken van overeenstemming een moeilijke aangelegenheid geweest. Ontstemming over het prijsbeleid werd tijdens de onder-voorzitterschap van de heer J. Kooij Gz. gehouden jaarvergadering van de afdeling Bos koop van de door de heren C. de Jong en Jac Harkes aan de vergadering kenbaar gemaakt. kes als spreker hebben hun gefundeer de argumenten tegen verlaging Uit het jaarverslag van secretaris A. Veerman, zy gememoreerd, dat ten gevolge van de koude zomer de ge wassen zich minder goed hebben kun nen ontwikkelen. Er was evenwel veel vraag, zodat nagenoeg alles kon worden afgenomen. De juiste samenstelling van de sur- plus-lijst, als graadmeter van de nog in Boskoop en wijde omgeving voor handen zynde en in goede hoedanigheid verkerende leverbare boomkwekerij, produkten, meende de heer Veerman sterk te moeten betwyfelen. Ten aan zien van de export merkte spreker op dat deze met rond 10 pet is gestegen. Hier tegenover staat echter ook een gro- ere kostenstijging. Deze zal ook wel niet ver van de 10 pet af zijn. De C.A.O.-lonen werden opgetrokken en de vrije zaterdag heeft nu ook in de boom Kwekerij geheel en al haar beslag ge T uinbouwschool Dat de chr. lagere tuinbouwschool in een grote behoefte voorziet, kwam tot uiting in het door het hoofd der school, de heer A. Kruit, uitgebracht verslag Voor het nieuwe cursusjaar werden 48 leerlingen ingeschreven- In totaal wordt de school nu door 188 leerlingen bezocht van wie 79 uit Boskoop, 40 uit Hazerswoude, 19 uit Reeuwijk en 14 uit Alphen a/d RUn De heer C. de Jong. die met de heer Harkes by de vaststelling der mini mumprijzen de C.B.T.B. had vertegen, woordigd, bracht in deze vergadering naar voren, dat over de gehouden be sprekingen 'allerminst de loftrompet kan worden gestoken. Zowel de heer Har WOUBRUGGE De Kleine Lofstem gaf goede zang Onder leiding van dirigent Hans Boe- lee gaf het christeiyke jeugdkoor „De Kleine Lofstem" maandagavond een suc cesvolle zanguitvoering in de Gerefor meerde kerk. De heer S. Couperus zei in zUn openingswoord onder meer, dat in afwijking met vorige jaren nu een* in een kerkgebouw koorzang werd ge geven. De opvoering van een traditionele kinderoperette werd verschoven naar het najaar. Het gevarieerde programma werd ge opend met het optreden van de geza menlijke koren, opgesteld rond de katheder op het podium. Hierby viel dadelijk op, dat de zang in deze kerk beter tot zyn recht kwam dan in de lage, overvolle zaal van Het oude Raedthuys. De inzet met onder meer: „Jezus Christus, heil der aarde" van J. Schop was krach tig en zuiver van toon. Als steeds was het optreden van de kleuters een succes. Met pianobegelei ding van Willy Braakhekke werd een zevental speelliedjes ten gehore ge bracht. Ondanks het geringe stemvolume en de soms iets te dominerende piano begeleiding klonken de kleuterstemmen helder door de ruimte. Ook melodisch moeilijke liedjes werden goed gebracht, en de dirigent oogstte dan ook een dankbaar applaus. Het veel grotere kinderkoor, dat slechts enkele jongensstemmen bevatte opende met twee liederen, die vorig Jaar op het concours met een eerste prys werden beloond. Vooral het twee stemmige lied: „Nooit goed", van P. J van der Valk klonk verrassend zuiver terwijl ook de uitspraak weinig te wen sen overliet. Ongetwyfeld zyn met dit stemmenmateriaal goede prestaties te bereiken. Vooral het lied van H. vaD Tussenbroek Het Eendenhoedstertje, muntte uit door zuiverheid en frisheid Na de pauze trad het meisjeskoor od met een zevental originele liedjes. Ook dit koor gaat kwalitatief vooruit en oogstte eveneens een dankbaar applaus Tenslotte trad het kinderkoor nog een maal vooi het voetlicht. Een zangavond waarvan belangstel lenden ongetwyfeld veel genoten hebben) Prijsjassen. In Het oude Raedthuys werd maan dagavond een wedstryd klaverjassen gehouden om de wisselbeker. Er waren 32 deelnemers. De uitslag is: 1 W. Verkade. 6766 p; 2 H. Boer, 6085 p; 3 P. J. Zuidam, 5374 p 4 P. G. van Luiing, 5302 p; 5 H. Brunt. 5220 p; 0 D. Wittebol, 5162 p; 7 H. Koet sier, 5105 p. Devolgende wedstryd wordt gehou den op dinsdag 5 maart. Wat een ei l Kapper P. Groot te Woubrugge keek maandag vreemd op toen hy in zijn kippenhok een ei vond van abnormale proporties. Dit kippeëi bleek maar liefst 125 gram te wogen. De grootste lengte- omtrek bedroeg 21 on, de breedte-om trek bedroeg 17',4 cm, de grootste hoogte 8,6 cm. Moeder kip schynt zich niets van de barre winter aan te trekkenl ■pryzen kenbaar gemaakt. Niet temin hebben zy bij deze moeilijk tot overeénstemming komende besprekin gen een veer moeten laten. Naar de mening van de heer De Jong is de voor- lichting voor het samenstellen van het L.E.I.-rappori niet geheel en al juist geweest. De pryzen moeten aan de bui tenlandse markt worden aangepast. Het Is evenwel zo, dat de kwaliteit de prijs bepaalt. Met nadruk werd er door de heer De Jong op gewezen, dat de vast- gestelde prijzen die dc goedkeuring moeten hebben van het produktschap minimum-prijzen zyn. Eerst is men er toe overgegaan de maximum-prijzen af te schaffen en nu gaat men tornen aan de minimum-prijzen. Hier klopt iet* niet, en dit temeer nu de kosten een stijgende lijn te zien geeft. Onze kostprijs moet in de minimum prijs veilig worden gesteld, aldus de heer De Jong, die er nog de aandacht op vestigde, dat men wel vrij is om een hogere prys te vragen. Hierby moet wel in acht genomen worden, dat er een grens ligt in de exportmogelijkhe den. By de onderhandelingen zyn ex porteurs en kwekers scherper tegen over elkander komen te staan en dit werd door spreker betreurd. HAZERSWOUDE Oud-wethouder Van Dam gisteren overleden Gisternacht overleed te Hazerswoude-Rijn dijk de heer C. A. var Dam. die in 1951 werd benoemd tot ridder ir de Orde van Oranje' Nassau. De heer Van Dam werd in 1 boren en deed in sep tember 1919 intrede in de gemeenteraad van Hazerswoude. In sep tember 1935 volgde bijn benoeming tot. wethouder augustus 1942 tot 5 mcl 1945 trad hij op als loco-burgemeester. Tot augustus 1959 is hy wethouder geweest. Meer dan twintig jaar was de heer Van Dam voorzitter van de plaatselijke afdeling van de C.H.U. en ook gaf hy zijn krachten aan de burgerwacht. Van de coöperatieve maalderij en inkoopver eniging De Hoop te Hazerswoude hU 52 jaar bestuurslid, waarvan 17 jaar voorzitter. In 1915 werd hij lid kaascontrolesbation, in 1924 aanvaardde hy het secretariaat hiervan, in 1939 het voorzitterschap en hij werd ten slotte ook hoofdbestuurslid voor Zuid-Holland. In Koudekerk aan den Rijn was hij be stuurslid van de Hervormde school. De heer Van Dam wordt ter ruste legd op de algemene begraafplaats van Hazerswoude-dorp zaterdag om 2 uur. ABBELES Toezegging van beroep. Ds. H Brons. Hervormd predikant al hier, ontving een toezegging van beroep van de Hervormde Gemeente te Kamper land (Z.). Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Evangelisatie-avond In de Salvatorizaal is gisteravond eei vangelisatie-bijeenkomst gehouden, bt legd door het interkerkelijk zaai week) lité. Ds. W. Wyma, die de leiding haj de avond opende, sprak zyn vreugdi grote dankbaarheid uit over de opj komst. Men is voor dergelijke samenkom sten niet zo veel meer gewend en «ej volle zaal is dan een verrassing. Als spreker was aanwezig ds. M. Gri vend eel uit Genk (België) die daar U dienst is van de Belgische zendingskerk Een blijmoedig getuige van de Heilanc Dat bleek ook nu weer. Zijn toespraa) was getiteld: „Van Macedonië naar Wea, Europa". Spreker ging hierbij uit vai Handelingen 16, dat ons allen wat te zej- gen heeft. Eerst werd aandacht gevraagil voor vers 5: „De Gemeenten werden be vestigd en namen dagelyks toe in zielen tal" Daar heeft ongetwyfeld ook ha zaaiwerkcomité heimwee naar. Wat is het geheim van die toeneming! Paulus wil naar Azië gaan om daar he Evangelie te prediken. Maar de Heilig Geest zei: nee! Hij mag ook niet naa; Bythinië. Straks wordt hy in een droonj naar Macedonië geroepen. Paulus was za afgestemd op God dat Hij hem duidelijk kon maken, wat Hij van hem wilde. Za moet het ook in ons leven worden, dal we niet doen wat wij zelf willen, maa( wat God wil. Wij willen het veel te vaak zelf doen. Maar zolang we niet bij h*j kruis van Golgotha zijn geweest, is het niet mogelijk afgestemd te zUn op Jezui Ds. Gravendeel schetste de aankomst ia Macedonië. De ontmoeting met de vrou wen op de sabbat, bij de gebedsplaat! aan de rivier. Bij het afgestemd zijn on God behoort het gebed. De bidstond ij de kurk. waar de kerk op dry ft. Zo kan men dagelijks het feest van de toeneming beleven Lydia wordt door God gegrepen Haar hart wordt op God gericht. Beke ring. het is een woord, waar men in dene tijd maar moeilijk aan wil. Maar het li het begin van het afgestemd worden od God Spreker besloot zijn woorden met een dringend appèl het leven volkomen in' dienst van God te stellen. Dan zal hel' niet meer voorkomen, dat velen zondagi! wel naar de kerk gaan. maar zeven avon- den in de week thuis te vinden zyn. J Na de pauzé heeft ds. Gravendeel dia'i vertoond. Het Zaaiwerkkoor (dat in kwantiteit en kwaliteit groeit) verleen de onder leiding van de heer Lemkes medewerking. Speeltuin Bloemhof hield ouderavond Op de gisteren in de Nutszaal gehou den ouderavond van de speeltuinvereni ging Bloemhof hebben de kinderen ge zorgd voor een leuke opvoering va kindertoneelstuk „Het geheim va zilveren hoed", geschreven door Stien d« Zoals in vele van deze zangspelen ?n in dit spel enkele kinderen voerd door boze lieden. Natuurlijk komt alles goed, dank zy matrozen die i Oosterse stad aan het passagieren zya geraakt. t was een aardig geheel met uitste kende décors en kostuums, welke laatst* door het damescomité van Bloemhof wa ver vaardigd. Het spel was ingestu deerd door mevrouw Hoogerbrug—Kerk- Ril Verhagen met groepen kinderen ritmischi oefeningen gedemonstreerd, die getuigde; in een goede voorbereiding. De voorzitter van de speeltuinveren» ging, de heer J. de Heij, die in zijn wel komstwoord de algevaardigde van hel gemeentebestuur, de heer H. Brokaar, had mogen begroeten, dankte aan het slot van de avond allen die aan het sla gen ervan zoveel zorg hadden besteed. Postkoetsreis Dank zy het initiatief van de afdeling Alphen aan den Ryn van Tuinbouw Plantkunde hebben gisteravond in zaal van hotel Centraal leden van deze vereniging met de leden van de Ned. Huisvrouwenvereniging en de tennisclub TEAN genoten van het verslag van die enkele jaren geleden door Haagse zakenman werd georganiseerd van Istanbul naar Rotterdam per post koets. De aanwezigen hebben met grote aandacht geluisterd naar hetgeen de heer Joop Touw in een gezellige c vertellen had over deze tocht. Na de pauze werden films vertoond De leiding wa H. Altona. Beroep aangenomen. Ds. H. Koudstaal van Sleeuwyk heeft het beroep van de Hervormde Gemeente van Oudshoorn aangenomen. Onderwijszaken Voor de verschillende scholen gemeente worden voor 1963 de volgende vergoedingen voorgesteld: gewoon lager onderwys f 69,59 per leerling indien de kosten van instandhouding der school gebouwen wél en op f 60,49 indien deze kosten niet ten laste der gemeente ko men; voor het vg.l.o. f 120, R.K. school en voor het 7e en 8e leerjaar aan de Oranjeschool f 24 per leerling hoger dan voor het gewoon lager derwijs; voor het uitgebreid lager derwijs resp. f 95,16 en f 79.52; voor buitengewoon lager onderwys f 120 voor dc» bijz. school voor regerlngs- voogdijpupillen f 105. B. en W. verklaren zich voor uitbrei ding van het leerplan Chr. Nyverheids- school voor meisjes met een opleiding voor leerling-verkoopster. Aankopen bouwgrond B. en W. stellen de raad voo heer P. Groenhart te Alphen Rijn een perceel bouwgrond te verko pen voor de bouw van flatwoningen. Het perceel, groot ongeveer 1680 m2, gen tussen dc Fazantstraat cn de Reiger straat. ten zuiden van de Eksterstraat De koopsom is f 52.191. De firma J. van Wieringen alhier wenst ten behoeve van woningbouw een per ceel bouwgrond langs de nog door te trekken Conradstraat. gelegen ten zui den van de Vorsselenburgstraat, ter grootte van ongeveer 1825 m2 van dc gemeente aan te kopen. De prijs u f 24.50 per m2. Geslaagde spelavond De vierde avond, die twee leden van de M.V. en twee van de J.V. hebben georganiseerd voor de jeugd van 1216 jaar. en die werd gehouden in gebouw de Hooftstraat, is goed handen van de heer Rehoboth geslaagd. Voor de initiatiefnemers is°het een verheugend feit, dat steeds meer jongens en meisjes naar deze spelavon» den gaan. Nadat Marry Vcrsteegh de avond geopend had, hield Jan van dc Heent allen een kwartier bezig met zijn pantomimes, die een succes waren. Voorts ^'erden 'n aantal gezelschapsspelen ge- Na de pauze was er gelegenheid voor ■ije spelen waarvan men 'n goede voor raad heeft: stratego, dammen, schaken, mah. jong en scrabble. Het was 'n avond vol gezelligheid en men ziet alweer uit de volgende. J.V.-er A. Sijpestci» l dankgebed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4