C.B.C. tegen proeven voor verre visserij Chr. bejaardentehuis te Alphen aan den Rijn Gereformeerde jeugd van Rijnsburg vierde feest NIEUWE LEIDSE COURANT VM*OA<* 14 WMHIlT.Wt Visserijgolfjes De Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale in Nederland heeft in „De Gids" gewaarschuwd tegen de pogingen om de verre visserU In Nederland op gang te helpen. Men is wel voor de verre visse rij maar niet op de manier zoals zU nu wordt aangepakt. Wèl is de regering bereid een poging om de verre visserij weer ter hand te nemen te steunen door een subsidie van een miljoen gulden, en wel zijn reders bereid een tiental schepen in te zetten bij wijze van proef, maar voor de ar beidsvoorwaarden van de bemanningen worden generlei garanties gegeven. Ter wijl het varen onder de huidige over eenkomsten. die voor de Noordzee-vls- serU zijn opgesteld, betekent dat het werk zeer wordt verzwaard en het mo gelijk is dat de bemanningen financieel en wat de overige arbeidsvoorwaarden betreft er slechter aan toe zUn. Eén van de fouten, die de oorzaak hiervan zijn, is dat de minister van Landbouw en Visserij de zaak wel be sproken heeft met de reders, maar zich ervan heeft onthouden ook met de orga nisaties van de vissers overleg te plegen Ook weigert hij zich in te laten met de arbeidsvoorwaarden. Zoals het voorstaat, zien de organisaties een mis lukking van de proef, met grote schade voor de bemanningen, tegemoet. Deze poging is te beperkt opgezet. Van een ononderbroken visserij zal geen sprake zijn. Er is wel een coöperatie gevormd van de reders, die deelnemen, maar ie dere reder behoudt ten volle zeggen schap over zijn eigen schip. Dat wil zeg gen: hij kan het naar believen aan de proef onttrekken. De reders willen niets aan de beloning doen en de mannen laten varen onder de regelingen die thans voor hun sche pen gelden en die zijn afgestemd op de huidige visserij. De loonopbouw vraagt volgens de CBC een nieuwe regeling. De organisa ties vragen een aan de eisen van de tijd en aan de omstandigheden aangepaste loonregeling, waardoor het risico, dat de vissers hun zware arbeid met een lager beloond, wordt beperkt. Wijkavond in Katwijk aan Zee Zuid-Afrika is een land dat gebukt gaat onder problemen Gisteravond sprak mejuffrouw N. Par- lev liet in de Oranjezaal van het Jeugd huis voor de leden van de wjjkgemeente noord-west over Zuid-Afrika, waar *U 13 jaar heeft gewerkt als maatschappe lijk werkster, eerst in een visfabriek cn later In een kleurlingcndorp nabij Kaap stad. Na een historisch overzicht te hebben gegeven, waarin de betrekkingen mei Nederland wenden besproken, ging zij in op het -hedendaagse rassenprobleem, dat de Afrikaanse regering voor onover komelijke moeilijkheden stelt. Voor de industrie werden vele inlandse arbeids krachten aangetrokken, die hun gezin echter niet mochten meenemen. Het ge volg was, dat in de loop der jaren een vermenging van -russen plaats had. Duj- aenden kleurlingen werden geboren, die weer een aparte bevolkingsgroep verte genwoordigen. De onder toezicht van de regering ge bouwde woningen voor de kleurlingen (Bantoes) waren aanvankelijk slecht in gericht. In het dorp waar mej. Parlevliet KATWIJK 'AAN ZEE Vijf-cent-actie f 13.852,41 In het Jeugdhuis had de overdracht plaats van gelden die in 1962 waren bij. eengebracht door de vijf-cent-actie. In totaal is in de afgelopen 19 jaar al een bedrag van bijna 3 ton ingezameld. De heer A. de Jong gaf een financieel overzicht van het afgelopen jaar per wijk. Wijk Noord 3155,65; wijk West 1337,—; wijk Oost 3035,45; wijk Overduin 2040.38; wijk Zuid 4328,78; algemene giften 35.Totaal 13.968.26. Onkosten 115,85; Saldo 13.852,41. Het saldo werd aan de president-kerk voogd, de heer D. J. Kleen. overhan digd, 'die voor dit mooie bedrag har telijk dankte. Na de pauze, waarin drie collectan ten uit de wijk Noord met gitaar-be geleiding leuke liedjes zongen, voerde het toneelgezelschap van Synthese een blijspel op. WUkavonden In het wijkgebouw aan het Abeelpleln sprak voor de leden van de wijkge- meente Overduin dr. L. van Hartingsveld hervormd predikant te Maassluis, ove» de uitverkiezing. In de pauze werd een verloting gehouden, waarna er gelegen heid was over genoemd onderwerp vra gen te stellen. De avond stond onder leiding van de wijkpredikant ds. Jac de Vos. In het wijkgebouw bij de Oude Kerk sprak ds. S. J. Kalf uit Bennebroek voor de leden van de wijkgemeente Zuid-west over het onderwerp De engelen en hun betekenis voor ons leven. Ds. W. A. B Hagen had de leiding van deze avond. Carillonspe! Morgenmiddag van half vier tot half vijf wordt een carillonbespeling gegeven door Hesesl H. de Harder. Het pro gramma: 1 Preludium, van Hessel H de Harder; 2 Sehnsucht naoh dem Friihling. van W. A. Mozart; 3 Veel gedaagde volksliedjes: a) De waldhoorn; b) Hol lands liedje, c) Het viel eens hemels dauwe, d) Als hier een pot met bonen staat, Een middagslaapje; 4 Gavotte van Telemann; 5 Duitse liedjes: a) Rel- ters Morgenlied; b) Altes studentisches Tafellied; 6 Andante cantabile, van Denijn; 7 Geestelijke liederen: a) Een naam is onze hope, b) Vaste rots van mijn behoud. Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Marijke op maandag 18 februan zal 's avonds van 6-7 uur een beiaardbe speling worden gegeven. Toezegging van beroep Ds W. Vroegindewey hervormd predi kant te Barneveld, heeft een toezegging van beroep ontvangen van de Hervormd» Gemeente te Katwijk aan Zee. Hoog en laag water Zaterdag: hoog waiter 8.09 en 20.31 uur laag water 3.37 en 16.03 uur. als maatschappelijk werkster heeft ge werkt. is in dat opzicht veel verbeterd Zowel op sociaal als politiek terrein ko men vele conflicten voor. De apartheids politiek wordt streng toegepast. Ook op kerkelijk gebied. Er zijn aparte kerken voor blanken en kleurlingen. Het is blan ken verboden zich met kleurlingen in te laten, zelfs al hebben dezen een univer sitaire opleiding genoten. Na de pauze werd een verloting ge houden.' De leiding van de avond was in har» den van de wijkpredikant, ds. P. Moe- renhout Contact-avonden Amicitia De drumband Amicitia heeft in het gebouw Muslca twee contactavonden be legd voor ouders van de leden en de donateurs. Amicitia voerde eer varleerd programma uit, onder leiding van de heer W. Meijvogel. Begonnen werd met Amerikaanse marsen. Ook bracht men ten gehore de Stepln man en de Mars de Jabuté. Conférencier Frank Vink uit Noord, wijk vertelde guitige dingen, waarna de Coanto's. drie leden van de vereniging, vrolijke liedjes zongen. Een modeshow anno 1900 en 'n accordeonpotpourri van Hannie cn Coba oogstten eveneens veel succes. Na de pauze sprak de heer Chr. Ver- plancke een opwekkend woord. De drumband voerde uit de Marhabémars de Posthoornmars, de Paukenmars en Swing back home. Frank Vink, de Coanto's en het accor deonduo bleken ook de rest van de avond goed in vorm te zijn. Vakopleiding In Casa Cara hield het arbeidsbureau een voorlichtingsavond. De heer J Pluimgraaf! sprak een inleidend woord, waarna de heer Kottelaar, directeur van de regionale werkplaats voor vakoplei ding van volwassenen te Leiden, een causerie hield over de werkplaats ei» alles wat daarmee in verband staat. Er werden dia's over de vakopleiding vei toond. RIJISSBURG Het rijdende bijbelhuis Van maandag 18 februari tot 22 fe bruari komt een ..bijbelauto" van he' NBG in ons doip. 'sMorgens en '«mid dags wordt een rondrit door het dorp gemaakt en 's avonds van 7—8 uur zal de auto kunnen worden bezichtigd Standplaats is Vliet ZZ bij de Koestraat- brug. Bejaardensoos Dinsdagmiddag wordt in de zaai ach ter de christelijke gereformeerde kerk de bejaardensoos gehouden. Gemeente-avond Vandaag wordt in De Jeugdhaven een gemeente-avond gehouden van de Her vormde Gemeente. Ds. H. Sohroten uit Rotterdam zal spreken over „De nieuw» psalmberijming" Belastingbetalers en NDP samen in verkiezingen De bond van belastingbetalers zal niet zelfstandig, maar tezamen metdenieuw- democratische partij (N.D.P.) aan de ko mende kamerverkiezingen deelnemen. Dit heeft de voorzitter van de Bond, de heer M. Lewin uit Diemen, die ook voorzitter is van de N.DP, op een pers conferentie in Amsterdam medegedeeld. Een of meer personen uit de bond (die ongeveer 1100 leden heeft) zullen op d« kandidatenlijsten van de N.D.P., die in alle kiesdistricten uitkomt, worden ge nen worden bewandeld is de vorming van een stichting of een N.V.. waarin de schepen, die voor de verre visserij het meest geschikt worden geacht, worden ingebracht of die deze huurt. Stellendam In IJmuiden hebben enkele schepen gelost, die echt wel als vreemde eenden In de bijt kunnen worden beschouwd. Eerst losten de spanvissers Stellendam 1 en 12, die voor 238 kisten wijting zorg den. Deze bracht f 10 per kist op. De sprot is later in Scheveningen gelost. Verder kwam de Goeree 28 in IJmuiden aan de markt met 718 stuks kabeljau en veel platvis. Op ze« Verscheidene trawlers blijken met hun tongennetten zeer veel kabeljauw te vangen. De SCH 22 Magnolia maakte 600 stuks buit, de SCH 125 Maria 300 stuks. Met de haringnetten kwam de SCH 3 Johanna maar tot 30 stuks ka beljauw. De KW 15 Rijnmond 1, die op de verre visserij is, wilde eerst ten zuid westen van IJsland gaan vissen i nu heeft men het verder naar het ten gezocht. Dat zat in de -grote hoeveel heden ijs die op de oorspronkelijke plaats ronddreven. Wat De aanvoer in IJmuiden bedroeg don derdag 90 schelvis, 520 wijting. 300 dich te wijting. 190 gul en kabeljauw. 680 koolvis, 285 haring, 35 makreel. 580 schol 25 tarbot. 110 diversen. 1560 stuks kabel jauw. 20.000 kilo tong. In Scheveningen was de schelvis, 850 wijting, 210 gul en kabel jauw, 96 koolvis, 210 haring, 15 makreel 620 schol. 75 varia. 2500 stuks kabeljauw en 17.000 kilo tong. Wat er komt De ÏJM 37 Delft is al binnen met 200 wijting. 40 schelvis, 40 gul en kabeljauw 110 koolvis, 160 haring, 20 makreel. 30 varia, 150 stuks kabeljauw. De IJM 26 's Gravenzande hééft 500 wijting, 25 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 450 kool vis, 15 diversen en 15 kilo heilbot. De VL 110 Michiel Jan lost heden 5000 kilo tong, 10 tarbot, 140 schol, 40 gul ZWAMMERDAM Benoemd De kèrkeraad der Geref. kerk heeft In de vacatures Jac. de Bruin en J. Sto ter, tot lid van de commissie van beheer benoemd de heren Joh. van Leeuwen en A. Verijurg. Burgerlijke stand GEBOREN: Comelis, zn van L. G. den Kartog en M. Stam. Molenkade 11; Yvon ne, dr van C. de Jong en N. J. Visser. Kerklaan 17; Hadrina C., dr van A. J. Uithol en A. Angenent, Kerkstraat 4: Wilhelmina M., dr van W. van Eijk en in Ommeren, woonschip nabij Rijks straatweg 58; Gepke E., dr van A. N. Domburg en C. G. de Leeuw, Oud Bode- graafseweg 34. ONDERTROUWD: Wilhelmus F. J. Bakker, 24 jr. Bodegraven, en Antfoonia Th. Drooglh, 24 jr, Rijksstraatweg 11. Gevestigd en vertrokken INGEKOMEN: E. M. Buis, Overtocht 27. uit Haarlem; N. G. Ederveen. Swa- denburgerdam 18, uit Alphen a. d. Rijn: M. M. van Berkel. Overtocht 27, uit Schipluiden; D. W. Lammers, Swaden- burgerdem 18, uit Winterswijk; E. J. de Bruijn, Rijksstraatweg 8, uit Egmond aan Zee. VERTROKKEN: P. Griffioen van Swa denburgerdam 18 naar Rotterdam; H. J. Hulscher van Swadenburgerdam 18 naar Rotterdam; A. B. M. Broersen van Over tocht 27 naar Grootebroek; A. C. van Muiswinkel van Rijksstraatweg 70 naar Amsterdam. Van de bouwwerken, die nu reeds bijna twee maanden stil« bruik, 's winters zit i met de neus op de ijsbaan- liggen, is het bejaardencentrum ongetwijfeld wel het imponerendst genoegens en voor wandelgelegenheid is er in de onmiddellijke na- Op de foto is te zien, dat het betonskelet al in een vergevorderd bijheid het bospark. Het wordt daar goed wonen voor de bejaarden! stadium verkeerde toen men omstreeks de kerstdagen moest stop- Overigens is aan deze laatsten door bestuursleden van de Stichting pen. En het rijtje ook in aanbouw zijnde huisjes aan de zuidzijde Prot. Chr. Bejaardentehuis in verscheidene bijeenkomsten met be staat daar al wekenlang met half opgetrokken muren, alsof de met- jaarden toch altijd weer geadviseerd: Blijf, zolang het mogelijk is, sclaars even zijn gaan schaften. Meer dan een tekening dit aan- zelfstandig wonen. De bouw mag stilstaan, en het mag nu vrij zeker geeft is nu wel voor ieder duidelijk de uitstekende plaatsing van een eind in 1964 worden eer het tehuis in gebruik genomen zal het centrum. Naar de oostzijde zien dc bewoners straks in het hart kunnen worden, het bestuur zit niet stil. Er is reeds een oproep van Alphen, de Pieter Doelmanstraat; het westen geeft uitzicht op geplaatst voor een directrice en wellicht is men zich ook reeds het wijde polderlandschap en de steeds weerkerende gezelligheid aan het oriënteren over mogelijke toekomstige bewoners. Het is van de treinenloop. Voorts komt de Europasingel al meer in ge- te wensen, dat de bouw spoedig kan worden voortgezet. WOUBRUGGE Gemeentevergadering Geref. Kerk Onder leiding van ds. G. W. J. var Bleek werd donderdagavond in de kerk- zaal de jaarlijkse Gemeentevergadering gehouden van de Gereformeerde Kerk. Het huisbezoek met twee ploegen ambts dragers kon regelmatig doorgang vinden. Het in januari geopende contact met de plaatselijke Hervormde kenkeraad zal de ze maand worden herhaald. De indruk van dit contact was zeker niet ongunstig, aldus ds. Van Bleek. Het werk der jeugd verenigingen stond de laatste weken door de ijsvreugde nogal eens Stil. Het aantal kerkleden steeg in 1962 van 330 tot 345. van wie 177 doopleden. Er werden huwelijken voltrokken, waarvan twee buiten de gemeente. Vijf kinderen den gedoopt. De heer A. Peters lichtte de kerkelijke rekeningen over 1962 en de begroting over 1963 toe. De eerste vertoonde kort van 1645 gulden, dc laatste gulden. De predikant lichtte toe, dat de vrijwillige bijdragen ter plaatse twee gul- den lager zijn dan het landelijke gemid delde. Alleen door deze bijdragen te ver hogen en door extra collecten zijn de inkomsten en uitgaven weer in evenwicht te brengen Uit het jaaroverzicht over dc diaconale as (van de heer J. Terhorst) klonk een optimistischer geluid. De invloed van de lectuurverspreiding, speciaal van de Elisabethbode, moet ze ker niet worden onderschat, zo meende De nieuwe psalmberijming is nog een punt van bespreking bij de kerkeraad. In zijn slotwoord sprak de eind februari naar Marken vertrekkende predikant een kort afscheidswoord. Agenda Zaterdag 16 februari: 7.30 uur. Het O. Raedthuys: Jaarfeest Hervormde jeugd vereniging Nieuw Leven uit Hoogmade. toneelopvoering. Maandag 18 februari: 7.30 uur, Geref. kerk: uitvoering christ. kinderkoor De kleine Lofstem, 8 uur, O. Raedthuys: prijsj assen. Dinsdag 19 februari: 7.30 uur. Het O. Raedthuys: jaarfeest Volksonderwijs, to neelopvoering. A LS de belangstelling op een jaarfeest als maatstaf mag gelden, kunnen de geref. jeugdverenigingen bepaald niet klagen over een gebrek aan interesse bij de ouderen voor het jeugdwerk. De Petrakerk had tenminste tekort aan plaatsruimte om alle bezoekers van het jaarfeest behoorlijk te kunnen herbergen. Er werd dan ook een attractief programma geboden. De leiding berustte bij de heer Rikers de Mooy.^ Omdat niet minder dan negen jeugd verenigingen bij dit jaarfeest trokken, moesten de jaarverslagen in ge comprimeerde vorm worden uitgebracht Ook dit jaar werd dat op een leuke ma nier gedaan; negen soldaten brachten rap port uit aan hun commandant, de ver persoonlijking van de toehoorders. Het gaat de meeste verenigingen niet slecht Het totaal aantal leden is rond 200. Er waren drie korte inleidingei nauw op elkaar waren afgestemd: „Het zaad viel" door Cees de Mooij, „Het zaad komt op" door Anne Marie Verhey en „Wat wordt er geoogst?" door Willy van Veen. Mooiste dog Een belangrijk onderdeel van het pro gramma was de éénacter „De mooiste dag van je leven". De hoofdrollen werden verdienstelijk vertolkt door Joke Heems kerk en Bab Kralt. Toch was het Jannle van Delft, die met de kleine rol van tante Lola de harten van de toeschouwers stal. In een komische schets was Theo van der Vijver de zenuwachtige nog-net-niet- Jonge vader, die voortdurend met „dok ter" Teun de Mooy overhoop lag. Twee maal strooiden de gebroeders Joop en Jan van Egmond met gulle hand hun elektrische) gitaarklanken over het voet licht- In de zusters Annie en Marie Paauw beeft Rijnsburg een evenbeeld van de bekende zingende zusjes. Ook zij traden tweemaal op. De heer D. Hoge woning bracht de fe licitaties over van de kerkeraad met deze 87e verjaardag van de Jeugdverenigingen. Voorts werd er veel gezongen en de uit slag werd bekend gemaakt van een intel ligentietest. Het slotwoord van ds. Post was naar aanleiding van een tekst uit Spreuken 3. Alphen aan den Rijn Gevestigd en vertrokken Ingekomen van: Leiden: Johannes P van der Linden e echtgenote, Raafstraat 38; 's-Gravenhage Jan van Spengen, Raadhuisstraat 44: Poortugaal, Jacobus Lange en echtgeno te, Prunusstraat 5; Gorinchem; Marijke Altona, Zoutmanstraat 49; Bodegraven; Maria Kramer-Van Vliet, Burg. Visser, park 16a; 's-Gravenhage; Arie H A v Jaarsveld, Raafstraat 3; Bunnik; Maria P Wijnhoven, Prins Hendrikstraat 163; Veenendaal, Sander de Kleuver en ge zin, arbeidsanalist. Prunusstraat •s-Gravenhage, Dirkje van Egmond, copeuse, Hugo de Grootstraat 3; Am sterdam, Fredericus P Kloot, Raadhuis straat 44; Amsterdam, Agnes P Kloot, Raadhuisstraat 44; Amsterdam; Hendrj- kus J Bottelier, Raadhuisstraat 44; Am sterdam; Paulus H Bottelier, Raadhuis straat 44; Amsterdam, Beatrix Bottelier Raadhuisstraat 44; Leiden, Nicolaas H Koning en gezin Eikenlaan 55; Nieuwer- Amstel, Comelis den Blanken Raadhuis straat 34: Nijmegen, Jan van der Linde n echtgenote, Julianastraat 92; 's-Gra- 'enhage, Hendrika J Willemsen. Pru- nusstr. 27; Leiden, Hendrikus Fontein, Prunusstraat 3; Epe Gld, Willemina Straver-Limburg Willemstraat 33; Frank rijk, Paulus Trouw, Buitendorpsingel 27; Wieringen, Jacobus Engel, Van Eijck- straat 6. Vertrokken naar: Utrecht, Marnixlaan 134b, Marus A. Flikweert, Prins Hendrikstraat 188 Zwammerdam. Swadenburgerdam 1, Ak- ke P Reumerman-Verbuirg. Vinkebuurt 3; Zwammerdam, Swadenburgerdam 1. Albert J Reumermann, Steekterweg 24: Ede. Sumatralaan 36. Gijsbertus M van de Craats. Noordeinde 71; Rotterdam. Klaasje Ze ven sterstra at 95, Antonia A M Camman 19. Raadhuisstraat 44: Bos koop, Tuinstraat 65, Bartholomeus Hoo- geveen Goudse Rijpad 178: Arnhem. Roermondsplein 33, Helena J Venema Raadhuisstraat 44; Sleen. Bannerschul- testraat 15, Antoon C J Diekema, Raad huisstraat 44; Huizen. Weeshuisstraat 5. Willemientje de Bruin, Raadhuisstraat 44. Bejaardenmiddag Voor de gistermiddag in de Salvatori- zaal gehouden bejaardenbijeenkomst weer grote belangstelling. Ds. Schuring opende, waarna plaatjes werden ge draaid voor hen die jarig waren geweest Uit het boek van dr. Gilhuis „Hoe dich ter ik nader" werd het hoofdstuk „Het laatste gezicht" voorgelezen. Na de eer- te pauze werd een groot aantal lappen dekens ingeleverd, door de dames ge breid, voor het zendingsgebied Ruanda. Er werd opnieuw wol uitgereikt. Ds. Schuring las enkele schetsen van God fried Bomans. Hierna volgde hersen gymnastiek. Mevrouw Koo ij-Haring ver telde over een door haar gemaakte reis naar Portugal, waarbij dia's werden toond. Medegedeeld werd dat het bestaat in mei weer een vaartocht maken; men kan zich bij penningmees ter Verschuur opgeven. Lezing over Leger des Hells In de grote zaal van de Salvatorikerk wordt morgenavond om half acht bijeenkomst gehouden voor jongeren bo- 16 jaar, waarin de commandant het Leger des Heils in onze gemeente, luitenant Van der Hen, over het werk het Leger zal spreken. Er wordt ook film vertoond. De avond is belegd Produktschap groenten en fruit Stemmen over beëindiging koolteeltregeling staakten (Van onze sociaal-economische redactie) TTET bestuur van het Produktschap voor groenten en fruit heeft in aijn gistermiddag gehouden vergadering geen besluit kunnen nemen over de vraag of de koolteeltregeling al of niet moet worden beëindigd. De stemmen staakten met zes tegen zes en daar de vergadering niet voltallig was. komt de kwestie op 14 maart opnlenw aan de De koolteeltrcgeling werd in 1958 in gevoerd, waarbij de teelt van sluitkool werd beperkt tot 80 pet. van de produc tie-omvang in 1957. Deze maatregel werd voor een belangrijk deel genomen om de structurele moeilijkheden r de teelt in Noord-Holland te helpen ver lichten. Geconstateerd werd dat dezelfde pro blemen echter nog onverkort bestaan, hoewel mogelijk begin 1964 een stem ming over een eventuele ruilverkaveling zal plaatsvinden. Het bestuur van schap is unaniem van mening dat de koolteeltregeling geen blijvende zaak mag zijn, doch over het tijdstip van op heffing werd zeer verschillend gedacht. Het Landbouwschap heeft geadviseerd de regeling voorlopig te handhaven. Besloten werd verder o.m. onbeperkt vergunningen af te geven voor contract teelt van rode kool voor de verwerken de industrie. De aanvragen hiervoor om vatten momenteel een produktie van 500.000 kg. Het personeel van het produktschap. met uitzondering van de hogere gesala- rieërden. alsmede de gepensionneerden 'e wachtgeldtrekkenden, zullen een koudetoeslag van f 50 ontvangen. Johannes-Passion De Chr. oratorium-vereniging „Hos- sanna" zal ditmaal de „Johannes-Pas sion" uitvoeren op dinsdag 5 maart, in de Hervormde kerk aan de Juliana straat. Concert van „Arti" De jaarlijkse concertavonden van de Chr. muziekvereniging „Arti et Religio- ni" worden gegeven op maandag 1 er dinsdag 2 april, in het Nutsgebouw. Evangelisatiebijeenkomst Maandag 18 februari, 's avonds ore half acht, wordt in de grote zaal van d< Salvatorikerk een evangelisatiebijecn- komst gehouden door liet plaatselijke Zaalweekcomité. Ds. Grave:.Jeel uit de Belgische plaats Geng hoopt te spreken over zijn evagelisatiewcrk in België. Het interkerkelijke Zaaiweekkoor onder leiding van de heer B. Lemkes verleent medewerking. Burgerlijke stand GEBOREN: Aiida dr van P Vos en H Vis; Cecilia W M dr van W T J M Hek kens en J F M Terlinigen; Elizabeth G dr van G W van Deuren en G Cam- menga; Anna M E dr van H T van Hat- tem en M van der Born; Elisabeth dr van O den Hollander cn E de Roode; Tneodorus A M zn van Th van Zanten en M Klijn; Chandria S S dr van J Bunt en S D Nandelall; Francisca dr van A J Zuiderhof en T van der Pol; Eibert B H zn van H Romijn on D Loedeman; Nicolaas zn van N Bode en J Pont; Anna M W dr van M van der Vis en W Bol; Johanna dr van M H van der Lingen en C G Speijer; Helena I J dr van J N Smit en H M T Driessen: Connelie E dT van C de Kuijper en P J Paauwe. OVERLEDEN: Adrianus M J Veriioolj 19 jr; Pieter van Greuiningen, 79 jr; Ma ria K Splinter e.v. J Droog, 76 jr. GEHUWD: Wilhelmus G Vreeswijk, 32 en Johanna M van Engelen, 24 jr; Leonardus C G Moerings, 31 jr, en hanna M A van Rijn, 24 jr. ONDERTROUWD: Gerrit de Jong. 29 en Engel ina A H Hellema, 21 jr; Cor nells van Noort 28 jr, en Petronella Ba- sie, 22 jr. Technisch Bureau „RIJDAM" n.v. vraagt voor haar nieuwe fabriek a. DRAAIERS b. DRAAIERS (die opgeleid wensen te den tot slijper). Sollicitaties: schriftelijk of mondeling Energieweg 6 of v. Lennepstraat 40. Telefoon 01720-3788, Alphen a. d. Rijn. HAZERSWOVDE Uitvoering Johannes Passion De culturele commissie te Hazerswoude zal dit jaar op 12 maart a.s. in de Her vormde kerk te Hazerawoude-dorp voor de tweede ma ad een uitvoering verzor gen van de Johannes Passion van Joh. S. Bach. Ook deze keer zijn hiervoor weer uit genodigd het Residentie-Orkest en het Leids Kamerkoor. Als solist zijn aange trokken: Chris van Woorkom, evange list; Henk v. d. Brink. Christus-partij; Ank Rednders, sopraan; Bella Keiizer. alt; Jan Koot, tenor-aria's; Henry Black- mon, bas-aria's. Klavecimbel Hans Schouwman en or gel de heer J. M. Wesselingh, Het geheel staat onder leiding van de heer Willem Ml zee. AfvalwedstrUd en weder dienende zal morgen middag om 2 uur op de veldijsbaan een grote nationale afvalwedstrijd worden gehouden. Er zijn prijzen in de vorm vap huishoudelijke artikelen ter waarde van ƒ250. Aanmeldingen: tel. 01728—300 Handbalnleuws Het Rapid -here nteam speelt zaterdag avond tegen het Leidse L.Z.C. In de vol gende opstelling: doel H. Slootweg, veld S. Ruis. H. Ruis. J. de Bruin. J. Boetimer. B. Zandstra, C. Bol. Het damesteam speelt tegen E.D.H. met de volgende opstelling: doel G. de Bas. veld P. Huisman. W. Slootweg, A Huisman, A. van Zanten, N. Zin tel. G Plaisler. Wisselapeelsters: R. van Veen. M. Boen- mer. I. Tazelaar. Vertrek van belde teams om kwart voor 7 met een particuliere bus van <J» Oxide Gemeneweg. Aanvang wedstrijden 7.45 in Houtrust. Haxerswoude—Rijndijk Jeugd behaalde schaatsdiploma Bij de voortgezette wedstrijden voor i schooljeugd, georganiseerd door de IJ| club Hazerswoude (Rijndijk), ter verkri ging van een K.N.S.B.-diploma slaagde de volgénde leerlingen. Van de Chr.-Nationale school aan 6 Rijndijk: meisjes: Corrie Boom, Jam, de Houdijker, Tineke de Kooter, Ann< de Lange. Cootje van Leeuwen, Nell< Reijneveld, Willy Starreveld, Corrie der Vis, Nanny van der Voorst, Laurier, Marja van Poelgeest, Verburg, Martilia van Veen, Lily v wen, Heiltje de Wit, Rita Kok, van der Vis, Greet de Wit. Lyda der Voorst, Marje Hoogeveen, Ginde lema, Gerrie van Dorp, Reina Reijnevelt Lyda van Veen, Nelleke van der Ste EUy Verheul; jongens: Marrie van Bostelen, Ja. Brommers. Peter van Dam, Arie Di'dde! Henk Duiker Lzn, Jan Guldemand, Be tho Horstman, Fred, van der Meijdei Henno Baitelaan, Arie van Bostelen, Ti ter de Jong. Gert Snatersen, Gert va Veen, Henk Nagtegaal, Ad. Rij laar sdar. Otto Ketel, Nico Reijneveld, Piet Smii Wim Hoogeveen. Klaas Reijneveld, Wl» Wille, Piet van Hemert, Jan Dirk Schei! penzeel, Henk Laros, Bert Didden, Gij* de Wit. Ad'rie Wille, Teun van Ginhovet Ton van der Meijden, Adric Boog, Huil de Wit Gert Vergunst, Peter Molemt Jaap Cok, Jaap Duiker Jaczn. R.K. school Zwaantje: meisjes: Lii van Beek, Marianne Bos. Joke de Joni Annie van dor Laan, Anneke Menket Ada Meyer. Ada van Rooyen, Marijk van der Werf. Tineke Wijsman, Nelli van der Zon, Maria Zuidwijk, Lia Bal ker, Jolanda van Wetten, Joke Wijsmar, Manga Heemskei-k, Anny Westgeest, Wil ly Pljnaoker, Willy de Groot, Lia va der Zon, Mich. Kompier. Lyda Zuidwijk Willy van der Werf. Corry van Beet Toos van Beek, Marijke Pijnacker, Li» neke Schakenbos; jongens: Leo Capteyn, Gé van Dijt Wim de Groot, Hans Heemskerk, Hen ttle de Keyzer, Andre Maurits, Bert va: der Meer, Herman van Niekerk, Jool Penning®, Charles Post Adrie Slengei) land, Jacques van Velzen, Ben Zuidwijk Jan Westigieest, Kees van Rooyen, Gerart Nuland, Jan van den Laan, Theo v. Gooi zen, Theo Meyer, Dick Bakker, Jan vai der Meer, Peter Hoogeboom, Leo Slin gerland. Antoon Schakenbos. Jan val Kampen, Hein van der Hulst. Rob Uljet Nico Oaptein, Tom van Dijk, Bert Meyei, Bernard van der Laan, Kees van dei Berg, Frans Blokland, Frans Heemskerk Hans Pont, Fred Voskuil. Chris WUi man, Jan van der Zon, Henny MeyerJ Jan de Rooy, Hans van Goozen, HennJ Slingerland. R.K. scholen in de Groenendijk ej Leerlingen die elders schoolgaan: mek jes: Rite Boer. Ermelinda de Boer, Adrit Zonderop, Betty van Teylingen, Will} de Roo, Willcke Vriesekoop, Wilma vas) Wetten, Marga Spierenburg, Tineke vat Wetten. Toos de Boer, Trees Borst Betsj van Wetten. Joke VerdegaaL José dt Groot, Joke Spierenburg. Mariëtte di Boer, Margaret de Boer, Lyda Verklei. Lia van Vliet Annie de Groot, Willek» van der Werf, Sjakelien Kraan, Elsjt Zonderop, Joke Sohoonderwoerd, Tree» Verkley, Angela de Boer, Thea Loomani Magda Zuidwijk, Cok Vriesekoop, Aa neke van Wetten. Joke Menken, Annck» Borst Cobie Slera; jongens: Adriaan Verkley, Noke Hen mans. Koos Jansen, Wim van der Laan! Nico Wesselingh. Frans Verkley, Niet Verkley, Eddy Heyman, Jan Verklei Theo Koeleman, Jos ELsgeest Jan Groen' Hans de Boer, Jaap van Diemen, Hei-j man van Teylingen, Dick van de Ven Theo dc Boor. Johan van der Bulk, Ton! Vervloet, Bart de Roo, Jantje Groen, Paul) van Wetten, Jan Wesselingh. Martien van der Zwaan. Theo van Beek, Wim Koe leman. Gijsbert Spierenburg, Peter Wel- Bink, Nico Captein. Peter Heemskerk Theo Verkley. Nico Vriesekoop, Kees d» Groot Sjef de Groot, Jan Bank, Jol Zwaan, Wil Mens. Tormie Verdegaal, Ni co van Schalk, Frans van Schalk, Ber nard Wcsselinglh, Eddie Vervloet, Freddii Bisschop, Jan van der Zwaan, Doke van Niekerk, Leo Woriiman. Corn, van di Zand, Cor Kruit Danie van Aalst van Aalst Gerbrand van Aalst. Aan deze wedstrijden die vier dagen werden gehouden, namen in totaal 260 kinderen deel, van wie 278 met goed gevolg. TER AAR Collecte In de week van 18 tot 23 februari wordt dc jaarlijkse huis-aan-huis-col- lecte voor het algemeen sociaal fondl „Draagt Elkanders Lasten" gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4