Uitbreidingsplan Katwijk ontmoet veel bezwaren Onder wij sop voeding bleek een heet hangijzer Uitgeputte man gevonden in Noordwijkse bunker Ssg&S»» Hervormde kerk Warmond weer 111 gebruik Sombere geluiden over Ilmuiden overdreven? Eigen bad voor Lisse losgelat en 1963 NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 FEBRUARI 1963 irritsen i WIJ SCHREVEN dinsdagavond reeds over de herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak voor het landelijk gebied. De tijd, waarin het ontwerp voor een ieder ter. inzage heeft gelegen, liep dinsdag af en nu zijn acht bezwaarschriften binnengekomen, terwijl met één bezwaarschrift adhesie werd betuigd. Allereerst is er een bezwaarschrift van de luite nant-kolonel der Genie, hoofd van het Arrondissement West van het B.A.B.O.V., die het gemeentebestuur er op wijst, dat zich militaire gebou wen bevinden in het in het ontwerp bedoelde gebied en dat door de aan leg van de ontworpen provinciale weg no. 1 een deel van een rijksper ceel aan de bestemming als militair terrein wordt onttrokken. B. en W. adviseren aan het eerste bezwaar tegemoet te komen door die grond niet te noemen als zijnde bestemd voor agrarische doeleinden, maar grond, bestemd voor militaire kampementen en werkplaatsen. Over het tweede bezwaar zeggen B. en W.. dat mocht te zijner tijd blijken, dat de bestemming van de aangeduide gronden inderdaad dient te worden srE» wijzigd, het gemeentebestuur bereid is een herziening van het plan aanhangig te maken. Een tweede bezwaarschrift komt van de firma Prins en Topper, die ernstig bezwaar heeft tegen het leggen van een weg door haar eigendommen. Een groot gedeelte van de goede teeltgrond van het bedrijf zou wegvallen. De firma ad viseert de aan te leggen weg meer naai het oosten te projecteren, waar de gron den armer zijn. Verder vreest men ver storing van de waterhuishouding in d€ strook bollengrond. Ook wordt bezwaar gemaakt tegen beziging van het begrip tuinderij: een betere benaming zou zijn tuinbouwbedrijf, waardoor bouw van kassen zou zijn toegestaan. De Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur ondersteunt het bezwaar schrift van de genoemde firma. Waterhuishouding Van de zijd^ van de stichting inmaling Rijksdorp wordt eveneens gewezen op het verloren gaan van uitstekende bol lengrond en op het feit, dat bij de uit voering van de geprojecteerde weg de waterhuishouding zodanig in de war zal lopen, dat een veel grotere oppervlakte grond zijn waarde verliest De Leidse Duinwater Maatschappij ziet gevaren voor de waterwinning in ver band met een eventueel toestaan van kamperen. Zij vraagt om een verbod van deze recreatievorm in het bedoelde ge bied. Voorts uit men bezwaren tegen de verkeersweg langs de noordgrens van het waterwingebied. Het hoogheemraadschap van Rijn land schrijft de raad, dat het de zorg heeft voor de zeewering over een diepte van 250 m. Rijnland Is van mening, dat het hoogheemraad schap de vrijheid moet hebben en honden in het onderhavige gebied die gebouwen neer te zetten die het nodig acht om de gestelde taak te verrichten. Verscheidene tuinders vragen de Zan derij een zodanige bestemming te ge ven, dat daar de bouw van kassen gelijk wordt Zij achten de verplaatsing van de provinciale weg naar het oosten dringend gewenst Reactie Reagerend op het bezwaarschrift 3 de firma Prins en Tapper schrijven en W., dat de bestemming van de in het geding zijnde gronden voortvloeit uit de door de provincie Zuid-Holland ont worpen plannen met betrekking tot de aanleg van een nieuwe provinciale weg B. en W. zullen daarom de hier aange voerde bezwaren ter kennis van G.S brengen. Wij hebben, aldus B. en W., overigens de indruk, dat het tracé van de nieuwe weg zodanig is gekozen, dat de aanleg, doorgaande op Wassenaars grondgebied, zo min mogelijk hoogwaardige cultuur gronden zal aantasten. Ten aanzien de waterhuishouding mag worden wacht, dat de bezwaren binnen redelij ke proporties zijn te houden. Over de kassenbouw in de Zande rij zeggen B. en W.. dat zij dit een halve maatregel achten. De waarde van een kas wordt in hoge mate mede bepaald door de mogelijkheid deze te plaatsen bij een bedrijfswo ning. Daar komt nog bij, dat juist de hoge produktiewaarde van de gron den in de Zanderij een argument is tegen het verlangen de bouw kassen op deze plaats mogelijk te maken. LARIE Noordwijkse schooljongens, die zich gistermiddag in de met sneeuw en ijs bedekte duinen vermaakten, zagen in een van de bunkers, een paar hon derd meter ten noorden van Helmhorst, een man liggen. Hij gaf vrijwel geen tekenen van leven meer en direct waar schuwden zij de politie. Met de pientere knapen als gids stel den twee patrouilles een onderzoek in. Zij troffen in de bewuste bunker inder daad een door koude en ontbering vol komen uitgeputte man aan, die waar schijnlijk van de spiegelgladde beijsde trap naar beneden was gegleden. Zijn beide voeten waren erg opgezet. Slechts met grote moeite gelukte het hem naar boven te brengen, waarna een potige politieman hem op de schouder man en naar de politiewagen op de Klaverjascompetitie De Noordwijkse klaverjasvereniging Nooitgedaóht speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd. Uitslag: 1. J. Olie mans 5321 p;. 2. P. van 't Wout 5297 p.; 3. J. Blaauw 5229 p.; 4. J. van Duyn 5136 p.; 5. W Hazenoot 5125 p; 6. H. Hooge- veen 4996 p.; 7. E. de Ridder 4971 p.; 8. W Hoek 4921 p.; 9. L. van Beelen 4891 p. 'en 10. D. Vink 4839 p. Haliplus f Uw vitaminenschild tegen griep, vermoeidheid, V" slapte, nervositeit, verkoudheid.j Neem nu elke dag zo'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo y 0 gemakkelijk is in te nemen. U komt dan gezond de winter door Haliplus DE Hervormde kerk zal in de ochtenddienst van 24 februari weer in gebruik worden genomen. De diensten zijn de laatste vijf maanden in 't Trefpunt gehouden en in die tijd heeft men het gehele interieur van de kerk onder handen genomen. De werkzaamheden waren te verdelen in die aan het orgel en aan het gebouw. Het orgel is geheel in de oorspronke lijke staat teruggebracht, waarbij de wind voorziening van beneden naar bo ven werd verplaatst. In de hierdoor vrij komende ruimte naast de ingang is nu een ruime garderobe, waarvan veel ge bruik zal worden gemaakt nu het moge lijk is de kerk goed te verwarmen.. De zitplaatsen op de orgelgalerij zijn ver vallen nu de uitbreiding van de orgel kast meer plaatsruimte vergde. De kerkeraadsbank werd gesloopt, waardoor het mogelijk was de kansel iets omlaag te brengen en een liturgisch centrum in te richten. De oude verlich- In Roelofarendsveen DUBBELE INBRAAK: BUIT ROND f1400 Naar de rijkspolitie thans heeft mee gedeeld is in de nacht van zaterdag op zondag jongstleden op twee plaatsen in gebroken in Roelofarendsveen. In de fa briek van scheeps- en sportartikelen van de fa. Heemskerk werd udlt het kantoor tje een geldkist met 400 ontvreemd: in de autostalling van de fa. N. W. Ver haar is een z.g. rijdende winkel van huis houdelijke en toiletartikelen beroofd. De eigenaar, de heer J. v. H.. schat de waar de van de gestolen artikelen op onge veer 1000. Niet minder dan 850 artike len, zoals zemen, eau de cologne, zeep- soorten ed. werden ontvreemd. Het on derzoek van de rijkspolitie groep Alke made heeft nog geen direct resultaat opgeleverd. ting is vervangen door meer aan het in terieur aangepaste lampen, terwijl een nieuwe vloer en nieuw schilderwerk een stemmig en fraai geheel van het in terieur maken. Plaatsengeld De kerkvoogdij heeft kortgeleden be sloten het zitplaatsengeld op te heffen, zij vertrouwt erop dat dit geen achter uitgang in de inkomsten zal betekenen. Aan de gemeenteleden is verzocht zo veel mogelijk van hun oude plaatsen ge bruik te maken. In de openingsdienst hoopt ds. H. L. Boonstra voor te gaan; medewerking zal worden verleend door het kerkkoor on der leiding van-Job de Vries, en de or ganist, de heer H. van de Voet, zal in deze dienst het gerestaureerde orgel weer in gebruik nemen „Stille Kracht" De Hervormde Vrouwengroep „Stille Kracht" houdt dinsdag 19 februari in 't Trefpunt een jaarvergadering. De heer J. Oostwelder uit Amsterdam zal het historisch gegeven: „Maurits, de zoo het schatrijke gezin" voordragen. KOUDEKERK A. D. Rijn Schaaknieuws Voor de onderlinge wintercompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep II: L. VijfhuizenJ. van Eg- mond 10; E. DorrepaalP. de Jong 10; J. CokN. van Donselaar 01. Groep HI: P. VernetH. Starre veld 01; T. van DorpG. Snatersen 10; H. StarreveldJ. den Houdijker 01; J. RafainJ. C. Spaargaren 10. Koningin Astrid Boulevard droeg. Het bleek een patiënt uit een elders geves tigde inrichting te zijn, die dinsdagmor gen was weggelopen. Twee dagen en een nacht heeft hij in de bunker gelegen. Overheidspersoneel De aid. Noordwijk van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel kwam gis teravond onder leiding van de heer J. Oosting in Die Ossewa bijeen. Besloten werd op 15 maart in het Verenigings gebouw een feestelijke jaarvergadering te houden. Het bestuur zal een en ander organiseren. De bestuursverkiezing leverde een herbenoeming op van de heer P. Edelen- bos. In de vacature van de aftredende secretaris de heer B. van Doorn, werd kozen de heer B. van Duin. Verder werd gesproken over twee voorstellen die zullen worden ingediend op de algemene vergadering, eind april te Arnhem. Het eerste heeft betrekking op het omzetten van de prestatiebelo ning in een vast bedrag en het andere op de achterstand in de salariëring der laagst bezoldigden. Toneelavond Dinsdagmiddag om half drie geeft hét fanfarekorps Excelsior in het Royal-thea- ter te Noordwij k-Binnen een toneeluit voering. Opgevoerd zal worden het blij spel „De Sukkel" van Dick Faber. Alle Noordwijkse bejaarden zijn hartelijk welkom. Het is niet nodig, dat kaarten worden afgehaald. Programma's worden aan de zaal verstrekt. De firma Beuk heeft zich bereid verklaard de Zeeërs naar Noordwijk-Binnen te brengen. Be jaarden die willen meerijden, dienen dit op te geven aan mevr Crama, Beatrix- straat 10. tel. 2293. De verzamelpunten zijn Piet Heinplein en Dalrust. Landelijke expositie Onder voorzitterschap van de heer J. van Bohemen hield de pluimvee- er konijnenfokkerij-vereniging in De Beurs een goed bezochte ledenvergadering. In zijn openingswoord kon spreker met trots wijzen op de lopen jaar op de nationale, en plaatse lijke tentoonstelling. Het ledental gaat omhoog. De feestavond werd vastgesteld op 22 februari a.s. Het verslag van de plaat selijke tentoonstelling, waarop door de leden waren ingezonden 144 konijnen, 58 hoenders, 22 sier- en 10 postduiven, gaf aan, dat deze in alle opzichten is geslaagd. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan de heer D. de Bruin vooi de goede organisatie, kwam in bespre king de tentoonstelling 1963. Het bestuur was van mening bij de viering van het 10-jarig bestaansfeest een grotere ten toonstelling te moeten organiseren. Na vele besprekingen werd het bestuur ge machtigd een goede expositiegelegenheid te zoeken en bij de bond aan te vragen een landelijke tentoonstelling te mogen houden omstreeks 15 december. In de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op de actie „Vogels in nood". Hierbij kwam naar voren, dat samen werking tussen de plaatselijke vogel-, pluimvee- en postduivenvereniging nood zakelijk is om deze actie te doen slagen. In afwachting hiervan werd besloten alvast een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen voor de aankoop van voer. Uitvoering Crescendo De harmoniekapel Crescendo geeft vrij dag 22 februari in het Casino te Noord- wijk haar jaarlijkse zaalconcert. De lei ding berust bij kapelmeester Alb. Mey. Aanvang 8 uur. Crescendo zal het volgende programma uitvoeren: 1. The Fairest of the Fair, mars van Sousa; 2. Symphonie in C., Cos- sec-Molenaar; 3. Espana Wals, Waldteu fel-Molenschot; 4. La Cóte d'Azur, ouver ture van Eugen Fülling; 5. Airs and Graces, suite van A. den Arend; 6. Prince- ville, suite van Gerard Boudijn; 7. Pun- jaub. mars van Payne-Mol. Verder heelt een optreden plaats de tamboers onder leiding van de heer G. A. Scheurwater. Na de pauze optreden van De Wama' Cees Schilperoort, conférencier en quiz master, Willy van Drunick met cabaret- liedjes en chansons, Fred. Menger, muzi kale parodieën en Wim Bosch, pianist er accordeonist. Tot besluit is er een bal. Lenie Hoogteyling (midden) met haar inzending en prijsje Haar vriendinnetjes behaalden geen prijs, maar het plezier was er niet minder om. ALPHEN AAN DEN RIJN Kinderen toonden krokussen Tegen Ihet eind van vorig jaar ontving een 300-tal kinderen ter gelegenheid vian het feit, dat zij tot lild van de Jeugdna- tuurwadht werden geïnstalleerd elk tien knóku^bollen. om deze thuis te kweken. Ruim tevoren heeft het bestuur van de Jeugdnatuurwacht laten weten, dat men de resultaten gistermiddag in het gebouw Vreugdenoord aan de Vorsselertburgstraat ter keuring kon aanbieden. Voor de bes ten werd een aantal prijsjes beschikbaar gesteld. Een prijsje kon worden toegekend aan Frans Cavaljé, Thorbeckesdhool, Han6 van der Graaf, Da Costasdhoofl, Hans van der Velden. Da Oostasdhiool, Elsje Treu ren, O.L. school Javastraa't, Reinier Wijs man. Oranjeschoöl, Yvon van der End, Bonifaciussdhool. Wim Baay, Da Cbsta- sehool. Ronnie Wittebol, OranjeeschooJ, Annie Ouwerkerk, Bonifaciusschool, Le nie Hoogteijling. Bethléhemschool, en Hermie Bulk, BethlehemschooL LISSE Begrafenis A. Verduyn jr. Woensdagmiddag is in alle eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer A. Verduyn jr. Bij de begra fenis op „Duinhof" werd alleen gespro ken door de consulent van de Herv. Ge meente te Lisse. ds. W. H. Walvaart van Sassenheim, waarna de schoonzoon van de overledene, de heer M. R. H. ten Hagen, dankte voor de grote belangstel ling en het medeleven. Chr. Bedrijfsgroepencentrale De afld. Lisse van de Chr. Bedrijfsgroe pencentrale houdt zaterdagavond half 8 een feestelijke jaarvergadering in De Witte Zwaan. Vul nu Uw boekenkast bi]* 3 prachtige romans: De liefde wandelde door het zuiden. Mary's tweede huwelijk De dokter en Maggie normaal 8.95 nu voor 3.95 per stuk. „DE ENGEL" Heereweg 44Sa, Lisse. Tel. 02532—7701 Visserij golfjes VOLGENS wethouder H. de Boer van Velsen staat de toekomst van IJmuider visserijbedrijf er niet zo slecht voor. Dit zei de wethoudef in het raam van de begrotingsbehandeling in antwoord op bezorgde vragen van de heer J. Kolkman. De buitenhavens die er als een gevolg van de uifc» breidingswerkzaamheden aan de havenmond ongetwijfeld zullen komen, gaan eerder een voordeel dan een nadeel voor de visserij betekenen. Do kans zich te ontplooien wordt dan nog groter. Maar een voorwaarde zal zijn, dat alle geledingen van het bedrijf, reders, handel en werknemers, do krachten samenbundelen. Men treedt nu nog veel te gedecentraliseerd op) Ook in het sociale klimaat dient wat te veranderen. De wethouder noemdo het een veeg teken, dat steeds meer vissers naar de industrie overstappon. Zij willen, zoals zij opmerken, 's avonds bij moeder de vrouw voor anke* De belangstelling om op de kottervloot te gaan varen, laat niets te wensen maar de leeftijdsopbouw op de andere schepen verraadt duidelijk, dat de jeugd er niet veel meer voor voelt op deze tuilgen een stuk brood te verdienen. De gemiddelde leeftijd van de bemanningen ligt tegen de 60 jaar. De heer De Boer kon zich niet inden ken, dat dn een industrieel gezonde streek als de IJmond de visserij geen redenen van bestaan zou kunnen hebben. Dit moet juist een stimulans zijn de zaken energieker en minder versnipperd gaan aanpakken. De tijd dat de huls vrouw een visje aan een karretje koopt is definitief vooobij. Er zullen geheel andere methoden moeten wonden iwge- voerd. Het grootwinkelbedrijf met zijn diepvriesinstallaties moet in de verkoop- ketting meer en meer worden opgeno- Burgemeester mr. J. C. Bührmann merit te over dit vraagstuk ook het en ander op. Het bevreemdde hem zeer. dat de Vereniging De IJmuider haven waarin 14 visserijbedrijven zijn verte genwoordigd nodit iets van zich heeft laten horen. De heer Bührmann conclu deerde hieruit dat de noden niet zo groot zijn als de heer Kolkman had moed. Overigens zal het Velser gemeen tebestuur altijd een welwillend oor lenen aan noden van de visserij. Maar dan zal men ook het raadhuis moeten weten te vinden. Wisselend De grote schepen die bij de P-boeien opereren. meldJden wisselende vangsten Sommige schepen vingen bijna geen tong maar wel kabeljauw, er werden zelfs trekken van een paar honderd „dikkop pen" doorgegeven. Andere trawlers, die tussen een grote concentratie kotters ren terecht gekomen, verschalkten per trek 50 kilo tong en een mand of tien schol. De vaartuigen die maandag dinsdag weer naar zee vertrokken, zijn ln de omgeving van de P-2 boei in actie Bekomen. De VL 84 Jan Senior meldde een trek van 70 kilo tong en een paar manden andere vis. De Onderneming 2 bracht het in één trek tot 65 kilo torug en 2 manden tarbot. De KW 3 Kc bank trof het niet. De eerste trek lever de niets op, alleen een gescheurd net In de Noord blijft de visserij schraal De KW 159 Marian Ellen voelde niets voor dat ongewisse avontuur en heeft de steven naar de Ierse Zee gewend. Ook Compromis in raad RIjNSBURG burgemeester B. H. Koomans in openbare vergadering bijeen kwam, had ruim drie uur nodig om de achttien punten tellende agenda af te werken. Hiervan werd bijna twee-en-een-half uur besteed aan het voor stel bij de vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs, de vergoeding voor de bijzondere scholen niet meer te koppelen aan de openbare lagere school. Door de geringe bezetting van de openbare lagere school thans nog slechts 31 leerlingen zijn de exploitatiekosten, uitgedrukt per leerling, thans zo hoog gestegen, dat burgemeester en wet houders het onverantwoord achten dezelfde maatstaf ook voor het bijzon der onderwijs toe te passen. Een lange rij van sprekers, die hier over het woord voerde, werd geopend door de heer C. van Egmond (AR), die het voorstel wel begrijpelijk achtte. In derdaad ligt de verhouding een beetje scheef en het gevolg zou kunnen zijn, dat men de uitgaven voor het openbaar onderwijs gaat drukken, uitsluitend tot een wat redelijker uitkomst ten zien van het bijzonder onderwijs te ko men, Hij wees er echter op, dat in vroe ger jaren het bijzonder onderwijs veel tekort is gekomen. Dat is weliswaar ln de laatste tijd veranderd, doch dat neemt niet weg, dat er nog een grote achter stand dient te worden ingehaald. Hij verklaarde zich dan ook slechts met het voorstel te kunnen verenigen duidelijk zou worden aangetoond, dat de schoolbesturen met het thans voorgestel de bedrag zullen toekomen. Te vroeg De heer W. L. van der Gugten (CH) vond, dat B. en W. met dit voorstel te vroeg komen, omdat de bijzondere scho len nog zoveel moeten doen om de ach terstand van vroeger jaren in te hal* Wanneer B. en W. stellen, dat het thans voorgestelde bedrag van f 60 aanmerke lijk ligt boven het gemiddelde van ande re gemeenten met een vergelijkbaar In wonertal, dan meende spreker dit moeten betwijfelen. Hij staafde dit met een lange reeks cijfers van gemeenten, die een veel hoger bedrag uittrekken. De heer J. Kromhout (PvdA) vond, dat men niet te veel moest beknibbelen op de vergoedingen voor het bijzonder onderwijs. Over het ter tafel gebrachte voorstel werd geen overleg gepleegd met de besturen van de bijzondere scho len, hetgeen spreker onjuist achtte. Hij wees erop, dat de kosten van het bij zonder onderwijs zeer hoog zijn. Hij digde B. en W. uit het voorstel voorlopig terug te nemen. De heer G. van Delft (AR) meende, dat het in beginsel juist was rekening te houden met het budget der gemeente. Niettemin zou hij toch bereid zijn de vergoeding op een hoger bedrag dan f 60 per leerling vast te stellen. De heer C. Vianen (AR) was van deel, dat tegen dit voorstel geen enkel bezwaar zou bestaan, wanneer voorheen aan de bijzondere scholen een redelijker vergoeding zou zijn gegeven. Thans ech ter zou hij liever de scholen nog eer kans geven zich te herstellen van d< oude tekorten De heer D. van der Meij (PvdAJ steunde de suggestie van zijn frac tiegenoot om het voorstel terug te nemen. HU achtte het niet tactisch dat terzake geen overleg met de schoolbesturen is gevoerd. De bU- zondere scholen hebben grote tekor ten en moeten deze gaten stoppen met kerkcollecten e.d. Het moest toch niet nodig zyn. dat het christe- lük onderwijs op deze wijze aan geld moet zien te komen. Nadat ook nog enkele anderen het woord hadden gevoerd, diende de zltter de sprekers van antwoord. In de eerste plaats wees hij er op, dat i discussie het verlenen een te grote rol heeft gespeeld. Het is onjuist vroegere tekorten thans te willen opvangen door verhoogde uitkering. Met de feiten rekening houdend dient de raad zodanig te besluiten, dat de gelden der gemeente op verantwoorde wijze worden besteed. Schroom Reeds veel eerder hadden B. en W. met dit voorstel willen komen, doch tot dus- heeft een zekere schroom hen daar- weerhouden. Het is echter niet ver antwoord op deze wijze door te gaan Dat geen overleg met de schoolbestu- s gehouden, vindt zijn oorzaak in het feit. dat het hier een zaak is waarbü de openbare school en dus de gemeente betrokken. De bedoeling is zeker niet het bijzonder onderwijs te benadelen. Het bedrag dat B. en W. thans voorstel len, is voortgekomen uit overleg met de inspecteur van het lager onderwijs. Bo vendien kunnen de schoolbesturen in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten in tweede instantie bij de Kroon als zU menen tekort te worden gedaan. Dat de gemeentebegroting voor 1963, zoals deze door de raad is vastgesteld, niet de goedkeuring van Gedeputeerde Staten krijgt, moet een waarschuwing inhouden voorzichtig te zijn met verho ging der uitgaven. Er moet bezuinigd worden en ln dit kader past geen extra bevoordeling van het lager onderwijs. Er kan beslist niet worden aangetoond dat de bijzondere scholen niet voldoends hebben aan f 60 per leerling. Het stand punt van burgemeester en wethouders werd door de wethouders K. Zandber gen en H. de Mooij onderstreept, z De voorzitter zei. dat een beslissing diende te worden genomen. Indien dit niet zou geschieden, zouden automatisch de bedragen van 1962 moeten worden aangehouden, waardoor het bijzonder oi derwijs nog veel slechter af zou zijn. Ook in tweede instantie ontspon zich een langdurige discussie, waar bij B. en W. zich bereid verklaarden het bedrag van f 60,te verhogen tot f 62,50. Hierop volgde een voor stel van de heer W. L. van der Gug ten (CH) tot f 65,te gaan. Dit voor stel werd ten slotte in stemming ge bracht en aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heren J. Kromhout (PvdA), C. van Egmond (AR), W. L. van der Gugten (CH), T Kralt (CH), C. Kralt (AR), C. Vianen (AR) en J. de Heijer (CH). Tegen wa de heren D. van der Meij (PvdA), jan Delft (AR), P. Ravensbergen (AR), H. de Mooij (AR) en K. Zand bergen (CH). Enige aandacht werd nog besteed het voorstel tot sanering van de geving Dubbele Buurt, waar men het algemeen wel mee eens Wethouder K. Zandbergen wees er dat het niet de bedoeling is onmiddellijk te gaan saneren. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aanvaard. Uitwisseling Bij de aanvang van de vergadering kon de voorzitter mededelen, dat door Gedeputeerde Staten goedkeuring werd verleend aan het krediet tot het aangaan internationale gemeentecontacten. Op 6 en 7 maart zullen burgemeester wethouders een oriënterend bezoek brengen aan de Duitse gemeente, waar mede Rijnsblirg contacten zal gaan on derhouden. Dit is de gemeente Klafeld. aarvan binnenkort de naam wordt ge- ijzigd in Geischweid. De overige voorstellen, waarop wii in is blad van gisteren reeds ingingen, werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Na afloop van do openbare vergade ring bleef de raad in besloten zitting nog enige tijd bijeen. daar is het afwachten geblazen of er iets wordt gevangen maar toch meende schipper Glas in deze contreien meer succes te kunnen boeken dan in de Noord. De Marian Ellen is op het ogen blik het enige Nederlandse visserwae» tuig dat in de Ierse Zee te vinden is. Wat er was Na de drukte van de eerste twee wccb dagen was Ihet woensdag vrü stil in de IJmuider viShallen. Tien vaartuigen zorg* den voor een aanvoer van 1435 kisten) waarvan 70 kisten schelvis, 190 kietel) wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 160 kisten kool vis, 120 kisten haring. 500 ka» ten schol, 20 -kisten tarbot, 60 kisten diversen, 1250 st. stijve kabeljauw e* 12.000 kilo tong. In Schevepingen In Schevemingen was eveneens wetatg te doen. Daar bestemd de aanvoer slechts uit 200 kisten wijting en 200 kisten sprei. Al vele jaren zit men in Lisse te dol» teren aan de stichting van een zwembad) waaraan zeer grote behoefte bestaat. De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. A de Graaf, heeft de laatste jaren ver scheidene besprekingen gevoerd met de buurgemeenten Hillegom en Sassenheim. DaarbU stond voorop, dat getracht son worden een overdekt zwembad te stich ten, waarvoor de hulp van de buurge meenten onmisbaar bleek te zijn. zU het dan ook, dat Lisse de grootste financiële partner zou zyn. In een schryven van B. en W. aan de raad van Lisse moest echter worden meegedeeld, dat mede werking van Hillegom en Sassenheim niet te verwachten ls, zodat men zich op een ander plan heeft gericht, name lijk de stichting van een overdekt bad afgestemd op de behoefte van Lisse self- Sinds enige tijd is een zwembad-com missie werkzaam onder voorzitterschap van de heer H. C. Broxterman, KVP- raadslid en directeur van de Twemtsche Bank. B. en W. is gebleken, dat de com- missie-Broxterman zich grondig georiën teerd heeft omtrent de financiële en technische aspecten. De commissie verzoekt thans machti ging een architect een vrijblijvende op dracht te geven tot het ontwerpen van een schetsplan, dat bij het Rijk kan wor den ingediend om de gemeente op de wachtlijst geplaatst te krijgen. Het is de bedoeling een overdekt zwembad annex openluohtbad te stichten. B. en W. staan achter de plannen van de oommissie-Broxterman. Een reserve van ruim 3 ton is reeds aanwezig. Voor de voorbereidende werkzaamheden is een krediet nodig van 15.000. Is het prijsbeleid Gisteravond werd in „Salvatori" d« gecombineerde jaarvergadering gehou den door de afdelingen Lisse van de Chr .Metaalbewerkersbond en de Ned. Chr. Bond van werknemers in Hout en Bouwnijverheid. De hoofdbestuurder van de N.C.B. de heer P. H. de Kleuver wees op de nood van de tijd in het algemeen en op die van de bouwvakarbeiders in het bijzonder, die door de lange vorstpe riode financieel een harde klap krijgen. Bovendien wordt veel duurder. Spreker vroeg zich af, of het prijsbeleid ineens is losgelaten. Alles? schijnt toelaatbaar. Met veel moeite hebben de organisaties het erdoor weten te krijgen, dat een koudetoeslag wordt gegeven. De organisaties hebben ook nu nog een verantwoordelijke taak als we we. ten, dat er nog vaklieden zijn, die een uurloon van 1,40 tot 1,50 verdienen. Deze achtergebleven groepen moeten zeer noodzakelijk worden opgetrokken, willen de gehuwden in de behoeften van hun gezinnen kunnen voorzien. Het was de hoofdbestuurder een aan. gename taak de heer J. Huneman het gouden insigne op de borst te mogen spelden wegens 25-jarig lidmaatschap van het C.N.V. Hem werd tevens een oorkonde uitgereikt. De heer E. van 't Voort sprak na- ens de afdeling Lisse van het C.N.V. Het klein kunstensemble „Humoreske" uit Amsterdam zorgde voor de vrolijke Uit de raadsstukken De verordening op de vermakeiijfc- heidsbelasfcing bepaalt, dat hiervan vrij gesteld zijn verenigingen met leden be neden de 21 jaar. De nieuwe vormen het jeugdwerk richt zich echter ook tot de iets oudere jeugd, om welke reden wordt voorgesteld de verordening zo t wijzigen, dat de leeftijdsgrens voor vrij stelling wordt bepaald op 28 jaar. Wegens stijging van het inwonersaan tal boven 14 000 moet de gemeente Lisse ijf aandelen van ƒ200 méér nemen in het aandelenkapitaal van het N.V. Elec- fcriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen- heim. De raad wordt voorgesteld hier mede akkoord te gaan. Teneinde te voorkomen dat op lande lijk gebied bebouwing zal komen die niet zal passen in het nieuwe uitbrei dingsplan wordt aan de raad geadviseerd het vervallen van het voorbereiding» bedluit krachtens art. 36 van de woning een mcuw besluit te nemen voor het landelijk gebied. Forum-avond Vrijdag 8 uur wordt in „Salvatort" «en forumavond gehouden door C H.. en A.R.-raadsleden onder leading m de heer Adr. de Vries. Ieder ie hier harte lijk welkom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5