weekaanbiedingen A.R. toogdag in Hoofddorp werd goed bezocht 12 Broek in Waterlanders zijn rook en ratten beu Nood onder veehouders groter dan men denkt Test na test en dan referenties nog 0.89 1.39 0.85 0.65 0.55 NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 FEBRUARI 1963NIEIT TN Hoofddorp werd gisteren de 46ste A.R. toogdag gehouden voor het zuidelijk gedeelte van Noordholland en omgeving, 's Middags sprak in ,,'t Verscholen nest" mr. dr. J. Meulink, lid der Tweede Kamer, over „Be ginsel en beleid" en 's avonds behandelde staatssecretaris B. Roolvink in de Beurszaal een aantal actuele politieke vraagstukken. De belangstelling voor beide bijeenkomsten was bijzonder groot; wel viel het op, dat er weinig jongeren waren, vooral 's middags. Nadat de heer A. J. Visser, voorz. van de bondskiesvereniging „Haarlemmermeer", de middagbijeenkomst had geopend, kreeg mr. dr. Meulink het woord. Zijn onze beginselen niet verouderd en lap pen we in de praktische politiek de be ginselen niet aan onze laars?, zo vragen velen zich in deze tild af, aldus spreker. We hebben zogezegd last van onze be ginselen. De eerlijkheid gebood spreker te zeggen, dat de A.R. Party de laatste tien jaar niet zo best heeft geboerd. Veracheidenen gingen over naar andere partyen, terwyi er bovendien verdeeld heid was in eigen kring. Met dit laatste kampen overigens ook andere politieke partyen zoals de P. v. d. A. (Nieuw- Guinea en atoombewapening), de VVD en het Geref. Politieke Verbond (al komt de verdeeldheid in laatstgenoemde party niet zo in de openbaarheid door haar volgens de heer Meulink goed ge muilkorfde pers). Wil de A.R.P. werkeiyk beginselparty zijn, dan moet er overeenstemming zyn tuacen beginsel en beleid. Erkend moet worden, dat wjj ons zelf teveel binden aan zelf gemaakte beginselen en wat meer vrijheid zou men misschien wel kunnen gebruiken in de A.R. gelederen Maar het tegenwoordig veel gebruikte argument als zou de politiek geheel zyn verzakelijkt is fout aangezien de od Gods Woord gefundeerde beginselen voor alle terreinen des levens gelden. Atoomzwaard De voor-oorlogse zelfverzekerdheid van de A.R.P. heeft plaats gemaakt voor aarzeling. We zyn bijna een zuil gewor den tussen de andere. Het gebed en het wachten op Gods leiding is veel te veel een pro-memorie-post geworden in de politiek. Chrisbeiyke politiek is niet te bedryven door een grote reeks beginse len maar wel als we gegrepen zyn door het grote beginsel: Jezus Christus. Lezing voor Nijverheid en Handel dep. Leiden De vragen, die verband honden met ons vennootschapsrechtstaan op het ogenblik in het brandpunt ran de be langstelling. Het gaat hierbij in de eerste plaats om de jtructuur ran de onderneming. Zoals bekend heeft de regering kort nadat zij was gevormd verklaard, dat zij een onderzoek laten instellen naar de wenselijkheid het ondernemingsrecht te herzien. Er werd enige tijd later een commissie in het leven geroepen, van regerings zijde dus, die deze zaak nog steeds be studeert. In de periode, die ligt tussen de regeringsverklaring en de instelling wan de commissie verscheen een rap port van de Wiardi Beckmanstichting. Daarna kwam ook de T elder stichting in actie. Deze stelde namelijk op haar beurt een commissie in. de commissie Witteveen. Inmiddels is het boek „Open onder nemerschap" verschenen. Tijdens de lunchby eenkomst van het departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Ny verheid en Handel, die gisteren in restaurant Van der Heijden werd gehouden, lichtte prof. mr. W. L. Haardt enkele juridi sche aspecten uit dit boek toe. In te genstelling tot hetgeen de Wiardi Beck manstichting voor ogen staat meent de commissie-Witteveen te moeten vast. nouden aan het principe, dat alleen en uitsluitend de vergadering van aandeel, houders het recht heeft de commissa- rissen te kiezen. Wanneer de aandeel houders. de werknemers en de overheid een commissariaat benoemen bestaat het gevaar van onderlinge verdeeldheid dit (driezuilig) commissariaat, terwijl het verder niet denkbeeldig is. dat hierdoor de politiek de onderneming binnensluipt. De Telderstichting is vóór het be houd van een facultatief commi riaat en zeker waar het de kleinere dernemingen betreft. In de grote dernemingen kent men in de meeste ge vallen toch al een commissariaat. De stichting is er verder niet op tegen bepalingen uit te vaardigen, die ten doel hebben het commissariaat wat minder zetelvast te doen zijn, om. door het stellen van een leeftydsgrens. Prof. Haardt behandelde nog twee an- dere aspecten, n.l. van de niet-royeer- bare certificaten de stichting heeft geen bezwaar tegen een eventueel systeem van beperkt royeerbare certi ficaten en het recht van enquête, dat naar de mening van deze stichting doeltreffender behoort te zijn dan op het ogenblik het geval is. Ten slotte belichtte de heer Meulink enige praktische problemen, die dus met het beleid hebben te maken. Ten aan- van het „atoomzwaard" zei hy, dat de techniek niet mag worden losge maakt van de ethiek. Wel kan men enige vragen stellen als: is er een wezen- tyk verschil tussen een oorlog met con- oneie wapenen en een met kern wapens? De uitspraak van de Hervormde Synode komt er op neer, dat een keus tussen beide kan worden gemaakt. Als men echter zegt: geen atoombewapening, wil men in feite het zwaard van de overheid geheel neerleggen. Het atoom- zwaard heeft bovendien een preventief karakter, zoals in de Cubakwestie is gebleken Bij het punt „internationale samen- Eerste-Kamerleden vragen: Ook voor liet zuiden goedkoop aardgas Het voornemen van minister De Pous om 25 miljard m3 aardgas te reser\ voor de industriële ontwikkeling vai Noorden van het land is door de Eerste Kamer met instemming begroet. Toch rees de vraag, of alleen het Noorden van dit goedkope aardgas moet profiteren Bij de behandeling van de begroting voor de staatsmynen en het staatsgas- bedrijf stelden zowel prof. Thurlings (kath. v.) als prof. Witteveen (lib.) aan minister De Pous voor. ook de indus trialisatie van het Zuiden met behulp van goedkoop aardgas te bevorderen. De minister zal volgende week dinsdag antwoorden. De heer Kranenburg (cJi.) vroeg, in navolging van het buitenland goedkoop aardgas beschikbaar te stellen vooi stikstofindustrie. Hij informeerde, oude myngangen in Limburg geschikt zyn voor de opslag van aardgas. In tegenstelling tot prof. Witteveen vreesde de heer Van der Waarden (soc.) dat de grot» oliemaatschappijen teveel zullen profiteren van de aardgaswin ning. Witteveen drong aan op spoed met de onderhandelingen over een eventuele export van aardgas. De kans bestaat, dat onze concurrentiepositie in de toe komst slechter zal zijn. De heren Kranenburg. Hennekcns (kath. v.) en Van der Waerden stonden uitvoering stil by de moeilykheden de mynindustric. Zonder openlijk overheidssubsidie te eisen (dit zou strijd zijn met het EGKS-verdrag)meen de zy. dat de regering maatregelen moet nemen tot verbetering van de concurren tiepositie van de Nederlandse mynen De Duitse steunmaatregel aan de mijn bouw, de z.g. Bcrgmannspremie. ont moette opnieuw veel kritiek. I J Oogjes (Den Haag). •erkinig" zei spreker onder meer, dat de reacties op het standpunt van De Gauile ten aanzien van de E.E.G. hoe betreurenswaardig dit standpunt ook is in ons land misschien wel eens wat te wild zyn geweest. Na een pleidooi te hebben gehou den voor hulp aan onder-ontwik kelde landen, zei mr. Meulink. dat men zichzelf steeds weer moet cor rigeren in de christelijke politiek en dat men zijn kracht niet moet zoeken in leiders en beginselen maar in God. Zie ook pag 2 Volley hal MVC-Kangeroes (d.) speelden gelijk „Als raketten" was het commentaar van Kangeroes-trainer Taconis od de serves tijdens de overgangsklasse-volley balwedstrijd in Moordrecht van de Kan geroes dames tegen MVC. Het was spoe dig duidelijk dat met de goede, maar lichte bal van de thuisclub, de toch al sterke Leidse opslag het voornaamste wapen zou worden. MVC ging goed van start. Een 82 voorsprong werd allengs tot 135 vergroot en snel ging de eerste set met 157 naar de thuisclub. De Kangeroes antwoordden met nog beter spel. Lenny Schoneveld was spel- leidster en Ans Meyer wierp alle schroom van zich af en smashte als nooit tevoren (5—11) Vreemd genoeg "was er geen sprake van opslagseries De tweede set werd door de Leidse meisjes gewonnen (515), de derde begon met een klein MVC-overwicht (20) en eindigde even zo (15—13). De Kangeroes bleken echter niet ter neergeslagen. Suus Verhoekx en Kitty Kosto ..gingen er even voor staan" en toen Ans Vrielink met serveren de kleine 31 voorsprong van MVC had wegge werkt (34), bleek dat MVC verdedi gend zwakker was. Via 69 en 914 kwamen de Kangeroes op de drempel van setwinst waar ze door een forse klap van Kitty Kosto op een rustige set up van Ilonka Kruts ook belandden, hoe wel hun dat uiteindelyk (157. 515. 1513. 9—15) slechts een gelijkspel op leverde (22) De periode dat de zaal aan de Fruin- laan niet voor volleybalcompetities be schikbaar is. werd van zes op twee we ken teruggebracht. Vrydag 1 maart wor den de laatste wedstrijden gespeeld; de zaal wordt op 18 maart weer opengesteld Voetbal Het voorl. Ned. voetbal elftal heeft woensdagmiddag op de vlieg basis Twenthe een oefenwedstrijd ge speeld tegen S.C. Ensohede. De militai ren namen in de 43e min. een voorsprong door Keizer (Ajax). Een doelpunt vat) de En schede-speler Janssen in de aller laatste minuut, deed de ontmoeting ech ter in een gelijkspel eindigen. IJshockey Het Amerikaanse ys- hockeyteam dat zal deelnemen aai stryd om de wereldtitel, begin maart in Stockholm heeft woensdagavond in Kat- towitz met 4—4 gelijk gespeeld tegen de nationale ploeg van Polen, De tussen standen waren: 10. 21 en 13. Schaaknieuws Koudekerk-Pkilidor Het eerste tiental van de Koudekerkse Schaakclub speelde voor de competitie de Leidse Schaakbond een thuiswed strijd tegen Philidor VI uit Leiden. De uitslag werd: J. van Nieuwenhuizen (Koudekerk I)-B. van der Reek (Phili dor VI) afgebroken: H Boelee-J. Ba- rendse 10: B Groeneweg-E. van Riet kerk 10; L. van der Wulp-F. Vis 10: J. Colijn-F. Cornelissen 10; C. Reijne- veld-P. Wisse 0A. J. de Witte-L. Barendse 01; G. de Wit-C van Houten 01; A. Hogeveen (res)-B. Merbis 01; P. Vernet (res)rD de Laaf léVi. Hier door werd de voorlopige uitslag 4 lé— 4Vi pnt met één afgebroken partij. SCHAATSENRIJDEN Renes 3e in Arendal De Nederlander Klaas Renes eindigde tijdens int. schaatswedstryden te Aren- dal met een tyd van 43.5 sec. als derde op de 500 meter achter de Noren Gjest- vang (42,2) en Elvenes (43,0). De 3000 m werd gewonnen door de Noor Eriksen in 4 min. 46.8 sec, waar de Noor tevens op de eerste plaats in het klassement eindigde met 91.500 punten. De Brit Terry Malkin bezette de tweede plaats zowel op de 3000 Broek in Waterland ligt thans niet al leen ónder, maar ook in de rook van Amsterdam, of duidelyker: in de rook van de grote vuilstortplaats langs de grens tussen Amsterdam en Broek in Waterland. Sinds november is de bell nu al onafgebroken aan het smeulen hetgeen een „zoete, weeïge, stinkende misselijk makende rook" tot gevolg heeft zoals de gemeente-arts het uitdrukte. De 2000 Broek-in-Waterlanders hebben daar- door vaak keelpijn. Wat nog erger is- Door de koude zijn duizenden ratten uil de stortplaats te voorschyn gekomen, die het vredige dorpje onveilig dreigen te maken. Na jaren lange pogingen om er iet.» aan te doen is het gemeentebestuur thans vast besloten om desnoods de hulp var de Kroon in te schakelen. Maar de be volking zelf wil tot acties overgaan. Men had zelfs plannen om de vaart naar de stortplaats te versperren met oude auto's en rollen prikkeldraad, zodat de vuilnis schepen het terrein niet zouden kunnen bereiken en voor ontvoering van de brug wachter Thans heeft men echter geld ingeza meld en dc wilde plannen verworpen Er schijnt al genoeg te zyn om een kor» geding tc beginnen. Tegen wie? Dat is echter nog onduidelijk. Alle bescheiden zijn naar het provin ciaal bestuur in Haarlem gezonden inclusief de grote stapel bezwaarschrif ten van de Broek-in-Waterlanders. Af wachten? „Dat nooit", zeggen de dorps- Over de „rattenkwestie" zei het Am sterdamse gemeentebestuur, dat het on mogelijk was. dat het hoofdstedelyk huis vuil ratten zou meebrengen. De burge meester, de heer Te Boekorst, zei hier over teleurgesteld: „Ik kreeg de raad eens te onderzoeken of de ratten soms uit het huisvuil van de andere gemeen ten zouden komen. Het hoofdstedelijk gemeentebestuur meent dat er „absoluut geen uitvoerbare praktische oplossing voor dit probleem te vinden is". De brandweer: de tot diep in de grond smeulende massa Is onblusbaarHet wachten is od een nieuwe vuilverbran dingsinstallatie. N V. BAVO: Wij laten het vuil thans steeds omploegen in de hoop de brand uit te woelen. „Heel Broek in Waterland streeft naar de stopzetting van het stor ten van vuil", zegt de burgemeester. „En dan?" zeggen de andere partijen „Hun zaak", meent Broek in Waterland. „Wij willen in een gezonde gemeente leven; daarvoor zullen we blijven vech- i tijd 53.7 s als i het eindklassement met 93.250 punten. Schaatswedstrijden 15 febr: Wervershoof: ijsvereniging De Noord. Toertocht van Wervershoof naar Hindelopen via Stavoren. 65 km., start om elf uur in Wervershoof en in Hinde- lopen. 16 Febr: Andyk-West. Toertocht ove I.Tsselmeer naar Den Oever 32 cn 64 km. Start in Andijk-West en Den Oever. 16 Febr: Zwanenburg: Kortebaanwed- Sfirijd heren. Voetbal in Engeland Slechts twee wedstrijden hadden woensdag in Engeland doorgang. Het waren de leaguewedstrijd voor de eer ste divisie LiverpoolAston Villa, die door Liverpool met 40 werd gewon nen en de wedstrijd SouthamptonYork voor de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker met als re sultaat eén zége met 50 voor South ampton. dat nu ih de vierde ronde uit komt tegen de winnaar van Watford— Rotherham. Kartens winnaar in Rijsoord Gerben Karstens heeft woensdag de nationale langebaanwedstryd in Rysoord gewonnen. Verkerk verzameld in, het totaalklassement weliswaar minder pun ten dan Karstens maar toch werd deze eerste door twee van de drie afstanden te winnen: Eindstand: 1. Karstens (Leiden) 167.790 pt: 2. Cees Verkerk (Putters- hoek) 167.7737 pt; 3. Meijering (Anrhem) 175.617 pt. 500 Meter: 1. Karstens 49.2; 2. Verkerk kerk 49.3; 3. Hartman ('s Gravendeel) 51 6. 1500 Meter: 1. Karstens 2.54.0; 2. Ver kerk 2.54.8; 3. Meyering 2.55.5. 3000 Meter: 1. Verkerk 6.01.5; 2. Kar stens 6.04.2; 3. Van Heyst (Den Bosch) 6.12.7. KATWIJK AAN DEN RIJN Voorlichting voor tuinders In hotel De Roskam werd gistermid dag een voorlichtingsbijeenkomst gehou den, georganiseerd door het bestuur van de groenteveilingvereniging „Katwijk en omstreken" in samenwerking met de standsorganisaties. Als spreker was aan wezig rijkstuinbouwconsulent ir. G. W van der Helm. die een uitvoerige uiteen zetting gaf over de moeilijkheden en mogelijkheden bij de opbouw van een nieuw tuinbouwbedrijf. De individuele vestiging is wat uit dc tyd en heeft geleid tot ruilverkaveling ter intensivering van de teelten ter komt in onze dagen meer en meer voor. hetzij geleid door rijk. provincie of ge meente hetzij door de veilingen. Hier door komt tot royalere ontsluiting van gebieden. Spreker ging ook in op de financiering. De voorzitter van de veiling, de heer G Parlevliet, had de leiding. Kappers in Leiden op maandag vrij Eind januari is de nieuwe c.a.o. voor het kappersbedryf tof stand gekomen Daarmee is overeenstemming bereikt over een loonsverhoging, een verhoogde vakantietoeslag, een groter aantal aai eengesloten vakantiedagen, een nieuw gemeentelijke indeling, en een vijfdaag: werkweek. De afdeling Leiden van d Nederlandse Kappersbond hield een 1< denvergadering om deze c.a.o. nader tc te lichten. De vergadering sprak zich met grote meerderheid van stemmen er voor uit. dat de kappersbedryven in Leiden en omstreken op maandag geslo ten zullen zijn. De afdeling Leiden zal met de zusterorganisaties en werkne mersorganisaties nog nader overleg ple gen" Binnenkort zou het gemeentestuur kunnen worden gevraagd het een en an der bij een gemeentelijke verordening te regelen. Daar het kappersbedryf loon- intensief is zullen de loonsverhogingen eén aanzienlijke verzwaring betekenen voor de exploitatie in het kappersbedrijf. zodat een tariefsverhoging niet kan uit blijven. Hierover zullen de onderne Rundveefokkers in Alplien TAE gisteren in hotel Toor te Alphen aan den Rijn gehouden ledenverga- dering van de Bond van Rundveefokverenigingen in de Rijnstreek, gevolgd door de districtsvergadering van deze bond, verliep enigszins in een mineurstemming. Reeds lang immers moesten de boeren alle zeilen bijzetten om de financiële eindjes van hun bedrijf aan elkaar te knopen en was het allang geen geheim meer dat verscheidene boeren daartoe niet in staat bleken. Daarbij komen de bijzonder lange en strenge winter (waar door de voederprijzen met sprongen omhoog gaan) en het vooruitzicht van een late uitscharing van het vee in de weiden. n en ander kwam bij de behaivde- vam de agendapunten duiideiyk naar voren. De rijksveeteeltconsulent, de heer P. Verhoeven, waarschuwde de veehou ders niet verkeerd te bezuinigen. Im mers, verscheidene boeren bedanken nu voor de K.I.^verenigingen omdat zy er voordeel in zien zelf weer een stier op het bedryf te houden, wat nu wat ge- makeklijker is geworden omdat de ver plichte stierenkeuring is opgeheven. De heer Verhoeven noemde dit een achter uitgang, vooral ook omdat sommige boe bovendien nog voor de melkco-ntrol® bedanken. De heer Verhoeven kon voor deze houding geen bewondering opbren gen. De heer Verburg wees erop, dat de boeren uit financiële nood gaan bezui nigen daar waar zy dit zelf kunnen en mogen doen. De leiding van de vergadering was in handen van de heer S. J. van der StoeL die o.m. wees op het melkeiwitonderzoek. waarvoor de belangstelling nog nlei Het Jaarverslag van secretaris Job- de Jong getuigde eveneens van de onbevredigende financiële resultaten op de bedrijven. De heer De Jong kon voorts 245,21 overboeken bij het totale saldo van de bond, waardoor dit is gestegen tot ƒ1793,50. KATWIJK AAN ZEE Hoog cn laag water Vrijdag: hoog water 7.31 en 19.48 uur; laag water 3.05 en 15.28 uur. LEIDERDORP Ds. Banga blijft Ds. J. Banga, sedert 18 augustus 1957 Geref. predikant te Leiderdorp, heeft bedankt voor het beroep, dat de Geref. kerk van Haarlem-Zuid op hem heeft uitgebracht. Prof. Kelly over selectie Vredeskorps: „Kelly (je spelt het Karei, Eduard, dub bel Luns, Ysbrandj komt morgen naai Nederland", kondigde onze minister var buitenlandse zaken dinsdag al de komst van de Amerikaanse chef van de selec tiedienst van het Vredeskorps aan. En inderdaad hield de bekende Amerikaan gisteren in het hol van de leeuw: het Perscentrum, een büeenkomst. Professor Kelly is gebruind door de gloeiende zon boven Washington. Hy heeft een paar pientere plezierigbruine ogen onder een paar borstelige blauw grijze wenkbrauwen en heeft een snor retje, net als minister Luns Rustig docerend alsof het een college betrof, vertelde professor Kelly de jour nalisten nu eens precies hoe de vrywil- ligers voor het Vredeskorps moeten wor den geselecteerd. Vanmiddag zou hij het de organisatoren van het Nederlandse Vredeskorps nog eens vertellen. „Kwaliteit is belangrijker dan. kwanti teit" begon de professor heel "on-Ameri- kaans en we knikten goedkeurend, „en idealisme is niet genoeg." Iedere Amerikaan, die ouder is dan 18 jaar ingezetene is, kan zich als kandi daatlid opgeven. Per maand melden zich alleen al in de U.S.A. 2000 a 3000 jongelieden aan. om de befaamde Ameri kaanse levensgewoonten naar de onont- wikkelden over te brengen. Direct wordt al begonnen de jongelui, die uit egoïsme naar verre vreemde landen willen trek ken af te wijzen. Uitgekleed De jongeman of jongevrouw, die dan overblijft moet niet minder dan twaalf referenties opgeven. De ene psycholo gische test na de andere volgt nu, want de U.S.A. is het land van psychiaters en psychologen; de talenkennis wordt on derzocht. de vakkennis wordt beproefd Iedere Amerikaan die aldus geestelijk wordt uitgekleed krijgt aan het einde van deze proeven een cyfer, variërend van nul tot vijf, waarbij nul het laagste cijfer is. „Er zijn twintig Amerikanen. r(] Pon „j|f hebben gehaald „And boy, je zou willen dat je zoon of dochter met een dergelyk iemand zal trouwen." zei de professor. Over het algemeen is het zo, dat de U.S.A. slechts van de mensen die hoger dan een twee halen, gebruik maken. Deze groep krijgt een intensieve training van twee maanden in de taal, de levens gewoonten en de aardrykskunde van een land. Na een strenge medische keu ring worden de jonge mensen dan uil- gezonden. Besprekingen „Tot nu toe zyn er drieduizend Ame rikanen uitgezonden en dat heeft de Sta tes 30.000.000 gekost." zei de professor aan het eind van zijn betoog. In de komende dagen heeft E. L. Kelly nog eens uitgebreide besprekingen met de vertegenwoordigers van de Neder landse regering. Hij zal ze nog eens pre cies vertellen hoe ze nu vrijwilligers moeten recruteren. En dit doet hij op spe ciaal verzoek van onze „minister-presi dent" mr. Luns. zei de professor. Verbouwing aan Hogewoerd Namens de firma Bolle wordt aan de Hogewoerd-St. Jorissteeg een winkelpand verbouwd tot slagerij. De verbouwing wordt uitgevoerd door de firma TimiJ te 's-Gravenhage. promotie te leiden Op 13 februari Is aan de Rijksuntvrslteit te Leiden gepromoveerd tot doctor I geneeskunde op proefschrift getiteld: de Cerebrale Hypernatremte en het brale zoutvertles-syndrooin". de heer J B M J Trimbos, geboicu te Vujrht in 19» er thans wonende te Rotterdam. Promotoi was prof. dr. W J Bruine Slot. OEGSTGEEST Ds. Meyer ziek Wegens ziekte van ds. Meyer zal zon dag in de Gereformeerde kerk te Oegst- geest om 10 en 5 uur ds. C. Loosman van Het verslag van de kascornmissie werd uitgebracht door de heer G. Garritsen uit Alphen. De nieuwe kascontrolecom missie werd gevormd door de heren L. Eykelenboom uit Rijnsaterwoude e: heren G. Garritsen en L. van Galen uit Alphen aan den Ryn. Districtsvergaclering In de distiüotsvergaderinig van de bond. die eveneens onder leiding van de heer Van der Stoel werd gehouden, heeft ir. C. Stapel namens het NB8. een aantal mededeling gedaan. De uitvoer van vee is in 1962 belang rijk ten achter gekomen by voorgaande Jaren, zelfs 30 procent. Het rundveestara- boek zal dit jaar in een aantal landen propaganda gaan weren en deelnemen aan daar te houden veetentoonstellingen. Voorts zullen er buitenlandse fokkers naar ons land komen die zullen worden rondgeleid langs de bedrijven. Dat het mond- en klauwzeer zo hier en daar de kop weer opsteekt, baart nogal wat zorg, vooral de export kan daar wel eens hinder van ondervinden. Uitvoerig besprak de heer Stapel de In 1964 te houden tentoonstelling, waar bij het showelement niet kan ontbreken. Het benoemen van kampioenen hoort daar nu eenmaal bij, aldus spreker. En kele veehouders bleken een andere me ning te zijn toegedaan. Een selectiecom missie zal de te exposeren dieren aan- LISSE DeSliawano's' hadden een goed jaar In januari 1962 werd te Lisse gestart met een nieuwe groep padvinders ge naamd „Shawano's". Dit is een zoge naamde X-groep, hetgeen betekent dat jongens van iedere gezindte in de groep welkom zijn doch dat de leiders en leidsters de christelijke godsdienst be lijden. Drie welpenleidsters en een ver. kennersleider waren bereid mee te wer. ken aan de nieuwe groep en mevrouw G. Lancel-de Leeuw, oud-akela, eveneens tot hulp bereid. Men vond onderdak bij de heer G. van der Zaal. Zo kon op 13 januari de eerste horde en troepbij eenkomst worden gehouden met 23 welpen en verkenners. Onder leiding van akela Smink werd hard ge werkt en eind december waren er 24 welpen; de verkenners onder leiding van verkennersleider Ph. van Hoven stegen in aantal van 14 tot 27. De welpengroep staat onder leiding van akela M. Smink, bagheera W. Hoven en raksha G. van Rossen en loe Ton Tibboel. Toen de nieuwe groep op dreef was, trok mevr. Lancel-de Leeuw zich terug en In september trad mej. G. van der Zwan als leidster toe. Druk is gewerkt om donateurs te krij gen, 140 personen gaven zich op met een totaalbedrag van 467,25; aan ten werd ontvangen 159,36. De actie „een heitje voor een karweitje" bracht 142,12 op. BENTHVIZEN Burgerlijke stand Gehuwd: Cornelis Bastiaan de Lange, 23 jr, Hazerswoude en Ingetje Smink, 26 jr. Jaarvergadering De gymnastiekvereniging „Na arbeid sport" hield een ledenvergadering in de bovenzaal van Van Staalduinen. In zijn openingswoord en jaarverslag deelde voorzitter A. van Noort mede. dat 1962 een wyziging in bestuur en leiding bracht. Zoals men weet, berust de lei ding thans bij mej. A. Priem en de heer S. A. van Oosterhout. Wat 1963 betreft kondigde spr. een uitvoering aan op 16 maart a.s. en een speelavond in april. Uit het jaarverslag van secretaris J. Hartman bleek, dat de in 1962 behaalde resultaten op districtswedstryden bevre digend mogen worden genoemd. Zo behaalden de meisjes van 812 jaar in Gouda een eerste prijs. De adsp -dames kwamen met een eerste prij? uit Boskoop Een grote verbetering betekende het aanbrengen van centrale verwarming in het gymnastieklokaal, door welke werk zaamheden men echter gedurende twee maanden niet kon trainen. Het financieel overzicht van de pen- ningmeesteresse eindigde met een batig geldig van vrijdag tol vrijdag Abrikozen op sap inhoud flacon 720 gram Goudse jong belegen kaas 500 gram Gehakt „Linthorst" Inhoud per blik 425 gram Krakelingen of Arnhemse Meisjes kraakvers koekje. 250 gram voor Luxe melange bonbons zuiver chocolade in doosje verpakt. 100 gram Sperziebonen V.&D. Inhoud per flacon Zilveruitjes inhoud per flacon •K VOUW MIJN HANDJES Kindergebeden r ouders die hun jonge km- w gebedje willen leren. Een kostelijke broo voor deren van tijd lot tijd e«r_H Gebeden bij de maaltijden, morgen- RHQHH en gebeden voor speciale gelegenheden - zowel in pro za als in dichtvorm. Jo Kalmijn-Spierenburg, die het kind in zijn eigen wereld en uitdrukkingswijze bijzonder goed kent, heeft de meeste gebeden apart voor deze bundel geschreven. U zult verrast zijn door de een voud en zuiverheid van haar werk. f2.90 60 eenvoudige gebeden met een waardevolle inleiding gebonden in aantrekkelijk bandje tmk/uuuu ZOMER 8c KEUNING - WAGENINGEN Laten advertenties u inlichten eer u gaat kopen EN NOG VELE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN VROOM DREESMANN LEIDEN ALPHEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4