C NU goedkoop kalfsvlees JOACHIM Gaf vrouw tip, die tot het misdrijf leidde? Prins kan niet gaan jagen KLM heeft geen geld om Antillen te helpen NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 Hoofdverdachten in café ontmoet Verdacht van uitlokking c.q. mede plichtigheid van het misdrijf aan de Hugo Verrieststraat heeft de recherche van de Haagse politie afgelopen woensdag de 48-jarige mevrouw C. F- van der L.-K. uit Spoorwijk aangehou den. Het is nog niet duidelijk geworden of de vrouw, die op de hoogte was van de financiële situatie van de om het leven gebrachte weduwe, met opzet een tip heeft gegeven aan de drie man nen die bekend hebben het misdrijf ge pleegd te hebben, of gewoon haar mond heeft voorbijgepraat. De politie heeft nog niet medegedeeld hoe de verklaringen van de verdachte vrouw luiden. Wel staat vast dat zij de drie hoofdverdachten tenminste één maal, in een café ontmoet heeft. H„ S., en Eddie van R. moeten zich ook omtrent dit punt nog nader verklaren. Overigens worden de verhoren van het drietal nog steeds ononderbroken voort gezet. Het vergt van de rechercheurs en commissaris H. van Harskamp onder wiens leiding het onderzoek wordt ge voerd, grote inspanning om de zaken waarbij de Delftse monteur G. P. van der Lugt en de weduwe A. C. van Ca- pelle-Lugtigheid om het leven zijn ge bracht, tot de bodem uit te zoeken: Wie is de hoofddader? Wat voor aandeel heb- Prins Bernhard heeft gezegd dat hij dit jaar als gevolg van het gesloten jacht seizoen niet in Lech kan gaan jagen. Vorig jaar was de Koninklijke familie hier vroeger voor haar wintervakantie gekomen en heeft de Prins een grote gemzebok geschoten. Zaterdag is de Ko ninklijke familie naar Sankt Anton ge gaan om op de Valluga Berg te gaan skiën en het hotel Post te bezoeken, waar zij tijdens vroegere vakanties in Oostenrijk gelogeerd heeft. De Koningin en de Prins keerden naar Lech terug, maar de Prinsessen bleven in Sankt An ton, waar zij skiden op de bergen Vallu ga en Galzig. De Koningin en de Prins hebben op de Kriegerhorn geskied. De koninklijke gasten hebben al verschil lende avonden gebowled met de eige naar van hun hotel, de heer Mossbugger. ben de anderen gehad. Heeft dezelfde man beide slachtoffers gedood en wie heeft of hebben dat gedaan? Om zeker heid te krijgen is een diepgaande onder vraging van de arrestanten noodzakelijk. Zeker is wel dat het motief waarom beide misdrijven zijn gepleegd roof is. Inbraken De eerste twee aangehoudenen, de 19- jarige losse werkman J. J. H. en de 26- jarige Surinaamse varensgezel H. C. S. hebben reeds bekend samen met de der de verdachte, die in Amsterdam is aan gehouden, een aandeel in de misdrijven te hebben gehad. Elk van hen ontkent echter geweldpleging. H. en S. bekenden wel schuldig te zijn aan een reeks in braken. Ook de relatie van de vierde aange-1 houdene, de eigenaar van café El Negro, waar H. en S. de nacht plachten door te brengen, is nog niet duidelijk geworden. L. wordt vastgehouden onder verdenking van inbraken. Hij ontkent echter iets af te weten van de misdrijven van het drie tal. De politie hoopt maandag meer bekend te kunnen maken omtrent de toedracht van beide zaken. Chaos op rijksweg 13 Twee gewonden bij tientallen kettingbotsingen Twee uur lang vrijdagavond had de Delftse politie geassisteerd door die van Rotterdam, de handen vol op rijksweg dertien, om enigszins orde te scheppen in de onoverzichtelijke chaos met tientallen kettingbotsingen. Het begon om een uur of vijf op de rijks weg Den Ilaag-Rotterdam ter hoogte van het St. Joris Gasthuis, toen de 38-jarige K. F. uit Amstelveen iets afremde, waardoor hij een lange file auto's achter zich kreeg, die de een na de ander tegen elkaar op botsten. Tweee personen werden hierbij licht gewond. Het zijn de 29-jarige A. v. D uit Zwijndrecht, die snijwonden in het gezicht kreeg en een wond boven het Markt- en visserijberichten Visserij SCHEVENïNGEN. 11 februari Besom mingen kustvissers: SCH 645060 SCHEVENÏNGEN. li februari VlssertJ- berichten. Totaal aan de markt: 17.000 ka tong en tarbot, 920 kisten schol. 285 kisten kabeljauw. 120 kisten koolvis, 300 kisten wiping. 40 kisten schelvis. 224 kisten vers» haring, 60 kisten makreel. 50 kisten dlver- UMUTDEN, 11 februari Besommingen. KW 93-1:0.400. KW 32— -.9.900. KW I«- 0 700 KW .101<14.800. KW 3—11.300. kw -.6—3460. KW ::4—3460. KW 209-8150. kw 2073340. KW 31—5300. KW 9: —4820. kw 172—3920 KW 10—2170. KW 91—3000 kw N—1401. KW 159—153. KW 126—33. KW 17- >250. KW 26—0100. KW 160—2740. KW 134- J62670. KW M 5—3860. 2T7—2710. kw '720900. KW 1373050. WR 25—5130. WH «6—5910. WR 46—3660. WR 51—2790. WR 49- «60. WR 34—0270. WR 50—262.0 KW 14»- 6350, KW 29—3490. KW 137—3G4Ó. KW 96— «925. KW 344460, KW 30—7850. KW 96- 8460. KW 103—2830 KW 79—3050 KW 10»- «0. KW 133—2560. KW 131—3680. IJM 43- '770. IJM 4—3620. IJM 50—1600. IJM 53- 2470. IJM 64—0620, IJM 61^2060. IJM 62— 2670. IJM 81—1800. IJM 63—2500 MO 1— 2840. Nagekomen van vrijdag: WR 7—2060. TX 31-0-470 VLAARDINGEN. 01 februari Visserij- berichten. Binnen van de haringvisserij in de Ierse Zee V"L 131 met 30 last. 50 kisten maikreel en 10 kisten vis. Te IJmuiden kwa men met verse vis aan de markt VL 101 KATWIJK AAN DEN RIJN. 53.000 kg industrie wera v. ROTTERDAM waspeen 32.000 kg. 529 varkens. Pr|j kwaliteit let» •tijver in prijs, 2e en 3e kw •nderd. Varkens (levend gewicht): ndel kalm. niet geheel prijs- Tcr compensatie van de Euratom-bij- drage zullen de elektriciteitsbedrijven zich moeten verplichten de algemene be drijfservaringen, en de resultaten de in overleg met Euratom uit te ren onderzoekingen, ter beschikking Euratom te stellen. oog en de Hagenaar V. d. B., die snij wonden aan de kin en een hersen schudding opliep. De politie, die. ondanks de grote chaos, het verkeer niet behoefde om te leiden, deelde mee. dat men veertig a vijftig beschadigde auto's had geregistrrerd. Het juiste aantal kan men echter niet noe men. omdat tientallen automobilisten, die slechts blikschade hadden zijn doorgere den. Bij de kettingbotsing zouden in to taal vijftig a zeventig auto's betrokken zijn geweest. Ongeveer twintig wagens zijn zo ernstig beschadigd, dat ze moes ten worden weggesleept LISSE A. Verduyn overleden In de leeftijd van 89 jaar overleeo zaterdag de heer A. Verduyn. Heren weg 341 te Lisse. Hij was in de bloembol lenstreek een zeer bekende figuur, die. ondanks zijn hoge leeftijd, nog regelmatig op openbare bijeenkomsten verscheen. Ja renlang had hij voor de C.H.U. zitting in de gemeenteraad van Lisse en was hij voorzitter van de afdeling Lisse van de Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur. Ook was hij voorzitter van de Siertceltcentrale. Voor het Groene Kruis was hij eveneens actief, hij was onder meer lid van de commissie die de bouw van het nieuwe centrum voorbereidde Op de Haarlemse bloembollenbeurs kwam hij uit hoofde van zijn beroep dikwijls en velen leerden hem daar dan ook kennen De heer Verduyn was ook officier in de orde van Oranje-Nassau. Woensdag wordt de overledene op Duinhof te Lisse begraven. Acht kinderen in Toronto verbrand Alle acht kinderen van een gezin in de Canadese stad Toronto zijn vrijdag omgekomen bij een brand in hun wo ning. De slachtoffers varieerden in leeftijd van vier tot zestien jaar. De vader moest door buren worden gedwongen het bran dende huis niet binnen te gaan. Hij er zijn vrouw werden naar een ziekenhuis gebracht. V€MM&r,i/aeu Onder Eltax-bus In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks tien over half 1, werd op de De Sitterlaan de 19-jarige mej. J. Her mans van de Corn. Schuytlaan aangere den door een stadsbus. Zij zat op de bagagedrager van een fiets die door de gladheid van de weg slipte ten gevolge waarvan mej. Hermans aan de voorzijde onder de bus terecht kwam. Door de vooras van de bus werd zij enige meters voortgeschoven. De chauffeur remde krachtig, maar de bus schoof nog enkele meters door. Het ongeluk is nog bijzon der goed afgelopen, want mej. Hermans had alleen schaafwonden en een bloed uitstorting. Met een taxi is zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Eigen luchtvaartmij gevraagd (Van onze parlementsredactie) De regering van de Nederlandse Antillen streeft naar de oprichting van een eigen Antilliaanse luchtvaart maatschappij. Zij heeft de KLM erugt tijd geleden verzocht, hieraan finan ciële medewerking te verlenen. De KLM heeft toen medegedeeld, hiertoe niet in staat te zijn. Ook staat de KLM met duidelijk voor ogen, op welke wijze de samenwerking met een van de nabuurlanden (waarschijnlijk Vene zuela, met welks luchtvaartmaat schappij, de Viasa, de KLM nauw sa menwerkt, red.) vorm zou moeten krijgen. De minister-president van de Neder landse Antillen, de heer E. Jonckheer. zei dit vanmorgen op een persconferentie in Den Haag. Tijdens zijn bezoek aan on» land heeft hij onder meer deze aange legenheid besproken met de minister van verkeer en waterstaat, drs. Korthal» Uit dit gesprek was hem niet positief gebleken, hoe de KLM op dit momen- over het Antilliaanse verzoek denkt (Desgevraagd werd ons van de zijde van de KLM meegedeeld, dat de directi» de grootste aandacht besteedt aan de voorstellen van de Antilliaanse regering en deze met de grootste ernst bekijkt. Id verband daarmee was het niet mogelijk nadere mededelingen te doen». De heer Jonckheer was van mening. Jat de KLM de Antilliaanse belangen momenteel te weinig behartigt. Het stre ven van de KLM, die een verbinding onderhoudt met Curacao, was er, aldus de heer Jonckheer, meer op gericht, ver voer naar Europa te krijgen, dan op hei dienen van de ontwikkeling van d» Antillen zelf: het verbeteren van de ver bindingen tussen de eilanden en het aan trekken van toeristen uit andere landen van het westelijk halfrond. Als er een eigen Antilliaanse lucht vaartmaatschappij komt. moet deze in elk geval worden geruggesteund door een grote luchtvaartmaatschappij, meen de de heer Jonckheer. Hü liet duidelijk OEGSTCEEST Auto ontvreemd Zondagavond omstreeks half acht het parkeerterrein bij de R.-K. kerk ten nadele van mevrouw C. R. V. uit Katwijk een personenauto ontvreemd. Het is grijs-beige Opel Rekord, met rose lederen bekleding. Het kentekennummer AP 31-93. merken, dat reeds andere luchtvaart maatschappijen dan de KLM bereidheid hebben getoond, aan de wensen van d» Antilliaanse regering tegemoet te komen Hoewel de heer Jonckheer dit niet me» zoveel woorden zei, gaat het hier waar- «chijnlijk om Amerikaanse maatschap pijen. die immers een uitgebreid Ameri kaans net onderhouden en dank zij dez» verbindingen het bezoek van Ameri kaanse toeristen aan de Antillen zullen kunnen bevorderen. Zichzelf aangegeven Kassier verduisterde f15.000 in garage Wegens verduistering van f15.000 gisteren de 25-jarige A. van H. aangt houden. Hij heeft zichzelf bij de poli gemeld. Sedert 1962, was hij gew. in het garagebdrijf, waar hü als boek houder-kassier werkzaam was. de uitga ven op te voeren en de inkomsten van vertegenwoordigers niet te boeken. Hi had wroeging gekregen en gaf zich ga teren bij het dichtbijzijnde politiebureai aan. Hij zei het geld te hebben bestee aan normale dingen, o.a. een huis en eej MEVROUW oqp Wer is uw (Keurslager KALFSLAPPEN 1.78 KALFSLAPPEN extra 1.98 per 500 gram KALFSFRICANDEAU 2.28 WOENSDAG GEHAKT 500 gram 1.48 100 gram CASSELERIB 49 cent 150 gram BOTERHAMWORST 38 ct. 150 gram LEVERWORST 48 ct. 150 gram ONTBIJTSPEK 58 ct. LAMSVLEES vanaf 1.48 y. d. MEER'S KEURSLAGERIJEN KOREVAARSTRAAT 4 JAC. CATSLAAN 12 ZIJLSINGEL 46 KOERIERS Personeel gevraagd Gevraagd hulp i. d. huis houding. Niet beneden 25 jaar in klein gezin. Centr. verw .Hoog loon. Br. onder no. 5274 bur v. d. blad. 0 Werkster gevraagd voor 1 of 2 ochtenden, of mid dagen per week. Leeuwen burg, Rijnsburgerweg 98. Rijnsburg. 0 Mevr. Zuidema, Hoofd straat 345, Sassenheim, tel. 02532-7970, vraagt een meisje -r dag of dag en nacht. Jongste bedienden kun- zich aanmelden bij de N.V. Verz. Mij. N.AV.O, Hogewoerd 126 Leiden Wonina'u-i Woningruil. Bieden wo ning Leidschendam, Den Haag of Rotterdam tegen woning op goede stand te Leiden. Troost, Haven 14. Tel. 21664. 0 Woningruil. Nieuwe 4 kamerflat in Leiden Zuid voor heel huis, liefst omg. Lage Morsweg of De Kooi. (Geen krot). Br. onder no. 5278 bur. van dit blad. Te koop ?anneb. Te koop: divanbed met matras, kinderwagen, stof zuiger. aquarium en stoel. Tel. 01711-560. Prachtig modern Philips •adiotocstel van 328.- voor 50.-. Nieuwe platenspeler met versterker in luxe kof fertje en platen, slechts 75. Nog nieuwe kinderwagen 15.-. Stofzuiger, brommo- tor. Haarden 7.50 p. stuk. Straalkachel 2,50. Waard- gracht 126. 0 Aangeboden: handnaai machines (Singer. Naumann U in prima staat 45.-. 65.- en 85.-. Inzinkbare trapnaaimachine in zeer goede staat 65.-. Verkoop met 1 jaar schriftelijke ga- e. Herenstraat 23. tel. Leiden. Off. Lewen- steindealer. N'leuwe elektrische Fal- (Lewenstein) naaimach. In koffer 245.- met zig zag 395.-. Betaling vanaf 12.- per maand. Hoge in- ruilwaarde oude naaimach. Bezoek aan huis of bel 32027 Herenstraat 23 Leiden. Off. Lewensteindealer. Diversen Vlccssnümachines, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh, Goudsesingel 47 Rotterdam. Telefoon 13995. 0 Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kre diet voor iedereen tot 5000 Voor aanschaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder. Dan krijgt u algehele 0 Kinderrijwielen va. 49,50 Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-2- 3. Telefoon 24409. 0 Verhuur v. nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel. Simca, V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66 Leiden. Tel. no. 34403. 0 Voor judo n. Sportschool de Vries. Lessen voor groot en klein staan o.l.v. rijksge- dipl. sportleraar (houder zw band). Oefenlokaal Os en Paardenlaan 2. Aanmelden sig. mag. Hollebeek, Heren singel 26 of tijdens de trai ningsuren. ook gevestigd in Oegstgeest. 0 Duitse, Oostenrijkse Zwitserse dames en heren, 1665 jaar, wensen corres pondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereld koerier. Postbus 6057, Rot terdam, tel. 33421. 0Strjjkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn- dü'k 34a. Tel. 22675. 0 12 lesuren voor 49. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gediplomeerde instructeurs. Erk. Bonds Autorijschool ,.De Centrale", Veerstraat 31 Tel. 24600 (na 19 uur). 0 Ook uw rübewijs ligt klaar! 10 lessen V.W. 69 - per les 7.50, 10 lessen DAF 64.-, p. les 7.-. Desgew. worden de lessen in de mo derne talen gegeven. Kwak's Vei-keersinsta o.l.v. oud-exa minator. Zoeterw. Singel 104 Tel. 22803. 0 Behangen, verven, wit ten? Goede voorlichting is het halve werk. U schenkt vertrouwen, wij 35-jarige ervaring. U koopt prettig en rustig. Komt u even praten? Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123. Erkend schil der-behanger. TERRY - JEUGDBOEKEN ZIJN ALTIJD WELKOM Op de verlanglijsten staan ze bovenaan. Een compliment voor jullie, jongens en meisjesTerryboeken behoren tot de beste, de spannendste. Geen wonder. Ze zijn geschreven door de beroemde verteller en globetrotter Bengt Daniels- son. (Hij is een van de mannen die met Thor Heyerdahl de avontuurlijke vlotreis met de Kon Tiki meemaakte - een trip van maar eventjes 4300 mijl over de Stille Oceaan) Overal in de boekhandel verkrijgbaar TERRY OP DE ZUIDZEE-EILANDEN f4.90 TERRY IN HET LAND DER KANGOEROES f 4.90 Boeken die ie steeds weer opnieuw wilt lezen N.V GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMJJ - WAGENINGEN Die daal-E RVC St. Pa sosbe 55. We keren nu weer even naar profes- haald? Er zijn hier sor Halewitski en onze andere vrienden te- wezens!" rug, die, toen wij hen verlieten, diep- slagen terugstapten mm j de raket. Doch toen ze ongeveer halverwege wa ren gekomen, bleef Blekkie plotseling staar.. „Spekkie moet op de een of andere ma nier verdwenen zijn op de plaats waar nij tussen de rotsen beklemd zat!" riep hij schor uit. „Zelf kan hij niet tegen de rot sen zijn opgeklommen, zegt u zelf, oom Bram! Maar dan moet iemand hem daar op de een of andere manier weggehaald hebben. Een andere mogelijkheid is er niet!" „Hem weggehaald hebben!" ant woordde oom Bram verbijsterd. „Ja. ja, het zou indèrdaad de enige mogelijkheid zijn. indien we ons op de aarde bevinden! Maar wie kan hem hier hebben wegge- „Dat weten we niet!" zei Bllkkie koppig. „We hebben het alleen aangenomen. De mensen van de wetenschap zeggen dat het onmogelijk is. Maar Spekkie's verdwijning i mogelijk nog onmogelijker!" „Tja. dat dat professor Halewitski peinzend toe. „We staan hier tegenover een duidelijke onmo gelijkheid: Spekkie kan niet uit zichzelf zijn verdwenen. En dan moet jij gelijk hebben, Blekkie: hoe buitengewoon onwaar schijnlijk het speciaal mijzelf ook in de oren klinkt, hij moet zijn weggehaald door andere wezens. En dat kunnen alleen maan bewoners geweest zijn." „Maar in dat geval lopen we waarschijn lijk allemaal gevaar!" riep oom Bram uit. „Dat lijkt me helemaal niet denkbeeldig", erkende de geleerde. „De grote vraag is alleen: wat doen we? Hoe komen we er achter, of er zich hier op de maan inder daad levende wezens bevinden, en hoe ont dekken we vervolgens, of ze zich werke lijk van Spekkie hebben meester gemaakt? We vermoeden het allebei wel, maar ik wil zekerheid." „Ik weet maar één manier, professor," antwoordde Blekkie met trillende stem." Ik ga ook in die rotskloof liggen en u houdt mij scherp in de gaten. Als die wezens mij dan pakken, moet u hen zien!" „Geen sprake van!" antwoordde oom Bram. „Als er iemand als lokaas dienen moet, dan zal ik dat zijn!" 123. Joachim was de klerk naar de vergaaeiz gevolgd. „Meneer Joachim, is 't niet?" sprak een grijze heer, die met nog enkele anderen achter een groene tafel was gezeten. „Zo is het", antwoordde Joachim. „U vraagt vergunning om muziek te maken", ver volgde de voorzitter, „langs de openbare weg, als ik goed begrijp". „Inderdaad", knikte Joachim. „Heeft u een gebrek?" vroeg de voorzitter en liet het oog zoekend over Joachims gestalte dwalen. „Een gebrek?" bracht deze verbaasd uit, „waarom zou ik een gebrek hebben?" „Dat moet", lachte de voorzitter, „alleen gebrekkige mensen komen in aanmerking voor een muziekver- gunning". „Ai, dat is lelijk", mompelde Joachim somber, „r heeft niet zo éèn-twee-drie een gebrek". De postsorteerder verzonk in een diep gepeins. De heren achter de tafel wachtten geduldig. „Heeft u al iets gevonden?" vroeg de voorzitter na een poosje. „Nee. eh ja natuurlijk", antwoordde Joachim verward, „ik heb een spraakgebrek, al sinds mijn ge boorte". De voorzitter keek Joachim fronsend aan. „Van dat euvel is anders niets .te bespeuren", sprak hij bedachtzaam. „Het is de laatste jaren aanzienlijk verbeterd", gaf Joachim toe, ,.maar het blijft een gebrek", liet hij er snel op volgen. De heren achter de tafel staken geruime ty'd de hoofden bijeen. „Het spijt me", richtte de voorzitter zich even later tot de postsorteerder, „wij kunnen uw verzoek niet ui willigen". Met een klap liet hij de voorzittershamer vallen. slaan, gezette varen, geen si de an Maasst veer. I een ge AMVJ handje naar R konde achters beste met di slachtt voorst: cordia die Sy

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8