Duits meisje zoog wilde avonturen uit de duim KW 200 (Antje) tussen pieren aangevaren de h Rijnsburg heeft weer een gouden bruidspaar Jos MEL WE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 Bianca vroeg asiel in Amsterdam Bianca Anuska Sandori Vercbi had ze als haar naam opgegeven. Ze was zeventien jaar, toen ze vorig jaar oktober bij de Amsterdamse vreemde lingenpolitie aanklopte om politiek asiel. Vier maanden lang hield dit meisje de politie in ons land, in Frankrijk, Duitsland en nog andere landen bezig met het controleren van haar geloofwaardige, maar toch heel wonder lijke verhalen over haar vlucht uit Hongarije en Polen. Tientallen des kundigen zijn er aan te pas gekomen en vorige week werd het onderzoek voltooid. De aanvankelijke indruk werd ook de conclusie van de politie: Bianca was een geraffineerde, maar zeer intelligente fantaste. tische actie. Er was een manifest ver spreid en toen was de geheime politie gekomen. Juist op tijd kon zij met paar vriendinnen ontkomen. Volgens haar verhaal, kwam ze met een Duits en een Deens schip in Engeland, daarna met het jacht van een rijke En gelse familie naar Frankrijk over te ste ken. Nog steeds zonder papieren zwierf zij in Zuid-Frankrijk rond. In Parijs kwam ze later in contact met de „blou- sons noirs de nozems van Parijs. Ze ontmoette daar ook Nederlanders, die haar voorstelden in hun vaderland asiel te vragen. Eind september kwam 't meis je in Zuid-Limburg. Ze logeerde bij vriend en trok vervolgens naar Amster- Verhalen klonken geloofwaardig Ze heette geen Bianca. maar Eliza beth Schielbach. Van haar vluchtverha len en haar verleden achter het IJzeren Gordijn bleek niets waar te zijn. We) kwam het avontuurlijke leven van Duitse meisje tot in details vas slaan, van maart 1962 af. Op een in die maand liep ze kwaad van huis weg. Dat huis stond in Keulen en daar begon zij een zwerftocht, die haar via München, Parijs, Avignon, Montpel- lier, Malaga, Tanger, opnieuw Parijs en Zuid-Limburg naar Amsterdam bracht TALENWONDER „Het was uitsluitend de zucht naar sensatie en avontuur", zei de commis saris H. Molenkamp van de Amster damse vreemdelingenpolitie, die sedert oktober vrijwel dagelijks bemoeienis met Bianca heeft gehad. Al die tijd logeerde het meisje in een politiecel, waarin ze op 5 januari j.L niet alleen haar 17de verjaardag vierde, maar waarin ze ook de Nederlandse taal vlot leerde spreken, lezen en schrijven. Vrijwel foutloos heeft ze een paar weken geleden nog eens haar fantastische verhalen in het Neder lands op schrift gesteld. Perfect sprak en schreef zij ook Frans, Engels en na tuurlijk Duits Ze beweerde in Hongarije te zijn ge boren, dat haar ouders al vroeg waren overleden en dat zij tot haar achtste jaar was opgevoed in een zigeunergezin. Deze zigeuners zouden haar later in een inter naat bij Warschau hebben ondergebracht, omdat Bianca's moeder Poolse van ge boorte was. Daar zou Bianca dan ook ..Pools" hebben geleerd. „EIGEN" TAAL Maar het Oosteuropese taaltje dat zij sprak, kon niemand ontcijferen. Zeven tolken kwamen er aan te pas, zelfs een zeer deskundige hoogleraar, maar nie mand kon de gesproken en geschreven taal van Bianca identificeren. „Hoogst interessant", zei de professor er van. Het internaat in Polen verliet ze vorig jaar, vertelde Bianca, omdat ze daar had meegedaan aan een anti-communis- werd dam, waar een dominee haar voorlopig onderbracht in het gezin van een dok ter. Deze waarschuwde de vreemdelin genpolitie en een verzoek om asiel ingediend. NIEUW VERHAAL Een intensieve controle begon, Bianca kwam steeds opnieuw met tegenstrijdige -rhalen. Eén daarvan dat ze in 1956 uit Hongarije was gevlucht tijdens de opstand. Ze was als pleegkind in een Zuidfrans gezin opgenomen, werkte bij een glazenier in Parijs, trouw de met een Pairijse violist, scheidde van hem en zo kwam Bianca met nog vele verzinsels. In samenwerking met Interpol kon worden nagegaan, dat het meisje inder daad geruime tijd in Zuid-Frankrijk had gezworven. Verder klopte niets van haar verhalen. Interpol werd ingeschakeld er de ontknoping kwam. toen de Vreemde lingenpolitie het verzoek om opsporing van Elizabeth Schielbachs ouders ont ving. Dat was het einde van een moei lijke zaak en Bianca-Elizabeth were naar een psychiatrische inrichting bfj Keulen gebracht. T7EEL bijzonders is er niet gebeurd in ons huwelijk, vertelt mevrouw Marijtje Schoneveld-Van der Haak, die op 20 februari vijftig jaar is getrouwd met de heer Gerrit Schoneveld. Het gouden echtpaar woont al' vijftig jaar op Brouwerstraat 33 en de heer Schoneveld is al vijftig jaar (en meer) schilder. Tijdens het gesprek dat wij had- Marktontwikkeling voor kaas gunstig Van De notering v velbeurs van v< Friese kaas en medewerker! in de Leeuwardense zui- rigs week gaf voor alle prijsstijging Reeds kort na de trouwerij werd de heei Schoneveld eigen baas en pas kortgele den is hij definitief opgehouqden mei werken; dat wil dan zeggen dat de brui degom zijn woonhuis eens een „grote beurt" gaat geven. Want als je voldoen de werk omhanden hebt, kom je daar eigenlijk niet aan toe. Naar menselijke maatstaven gerekend liep het huwelijksbootje in een slechte tijd van stapel: vlak voor de eerste reldoorlog. Het snel groeiende gezin maakte toen een moeilijke periode door. de mensen besteedden hun geld lievei aan eten dan aan het opknappen van hun huizen. Na de eerste wereldoorlog was er ech ter genoeg werk en de economische op. gang deelde zich ook mee aan de familie Schoneveld, tot aan de depressie ii dertiger jaren en daarna de tweede leldoorlog. Dertien kinderen bracht moeder Schoneveld ter wereld, van er nog twaalf in leven zijn. Hillegom Jubileumviering van V'H'K. personeel De personeelsverenigin) Herwaarden* Kerkzand: vierde zaterdag het tienjarig bestaans- feest in Flora te Hillegom. Voorzitter E. van 't Voort verwelkomde in het bij zonder de beschermvrouwe eniging, mevrouw Van Herwaarden- Van Es. en bood een mand bloemen Voorts waren aanwezig directieleden met hun dames, leden van de raad var beheer met echtgenotes en afgevaardig den van de personeelsvereniging var ..De Ringvaart", die ter gelegenheid var het jubileum een mand bloemen zon den. De voorzitter gaf een kort overzicht van de gebeurtenissen in de afgelopen tien jaar en zei, dat het steeds moeilij ker wordt de leden van de vereniging tot zelfwerkzaamheid te brengen. De mondaccordeongroep moest vanwege te geringe belangstelling dan ook worden opgeheven. De heer D. J. van Herwaarden felecl- teerde de vereniging en prees de werk zaamheden van het bestuur. Hij stelde vast dat de vereniging na tien jaar nog kerngezond is en voegde bij zijn goede wensen voor de toekomst een extra bij drage voor de kas. Het gezelschap „De Kluchtspelers" uit Amsterdam vermaakte daarna dc wezlgen enige uren lang met Johan Blaasers „Potasch en Perlemoer met va kantie". De vrouwelijke spelers kregen na afloop ieder een boeket bloemen, waarna men nog geruim te tijd gezellig bijeen was onder leiding van de heer C. Nieboer, met medewerking van het or kest „The O.K. Rythm Stars" (leiding de heer F. J. J. Houps). Agenda Donderdag 7.45 uur hotel Sistermans: jaarvergadering afdeling Christen-vrou wenbond Vrijdag 8 uur in Weltevreden: leden vergadering Bijbelgenootschap. Maandag 8 uur in Flora: jaarverga dering speeltuinvereniging Kinder vreugd. Postzegelactie De opbrengst van de kinderpostzegel actie is f 12.333.50. Toneelavond C.J.V. De Christelijke Jeugd Vereniging heeft vrijdagavond de jaarlijkse feest- bijeenkomst gehouden. Jeugdouderling D. de Gier opende de bijeenkomst en sprak een woord van welkom tot ds. Chr. Eerhard en ds. J. Veenendaal. De toneelgroep van de CJ.V. heeft daarna opgevoerd het toneelspel in vier bedrij ven van Jan Spit „De grote leugen". Het stuk handelt over het gezin Hurmeijer. directeur van een fabriek, zijn echtge note, „moeder Lien", zoon Dolf, de op volger en de jongste zoon Ko. die zich gaarne bezig houdt met de kunst, met een grote K, en enige bijfiguren, als de verloofde van Ko Bij een autoriUin de auto zaten .vader Hurmeijer den door komt niettemin uit. En nu gaat het er om wie aan het stuur van de auto zat. De vader besluit de schuld op zloh te nemen. Hij wordt dan ook tot gevange nisstraf veroordeeld. Het gevolg, is dat de gebroeders Hurmeijer nu een veel be tere verstandhouding hebben dan voor heen. Ko wordt niets meer in de weg gelegd en hij volgt zijn vioollessen met De rollen van de vader (vertolkt door de heer P. Mareijnis), Dolf (F. Philippo) Ko W. Mareijnis). moeder Lien (mej. Ivans) en de bijrollen werden goed ge speeld, maar er lag iets „tams" over dit VOORHOUT Feestelijke uitvoering van St. Cecilia De harmonievereniging St. Cecilia, gaf voor een groot aantal belangstellenden haar jaarlijkse uitvoering. Voorzitter P v. d. Geer herinnerde aan het overlijden van dirigent Jansen, die een goede mu sicus en een steunpilaar voor de ver- eniging was. Verheugd waren echter de leden van St. Cecilia toen een broer van de overledene diens plaats wilde inne men. „Ook u hebt de harten van onze leden kunnen veroveren", aldus de voor zitter, die tenslotte de weduwe Jansen verwelkomde. Onder leiding van de heer L. Th. Jan sen uit Den Haag werd begonnen met „Sons of the brave" van T. Bidgood. Van „Peter Schmoll" van Carl M. Weber-Alb Meijens was de klank goed, echter een was ongelijk spel. „Wiener Bürger Wals" na een pittige mars leek ons een lang statig stuk met onzekere inzet en vooral aan net einde een wat vermoeide indruk. Dirigent en leden zijn niet bang ook wat moderne muziek ten gehore te brengen, want „When the Saints" (arr. H. L. Wal ters) werd goed gebracht. Na de pauze traden „De Gastspelers" uit Leiden op. „Daar liegen we ons uit", klucht in drie bedrijven van Fr. Mor en W. Wyatt, kon niet worden opge voerd wegens ziekte van enkele spelers. Als compensatie kreeg men „Het witte schaap van de familie" te zien. Ver na het middernachtelijk uur besloot men de bijeenkomst. Begrotlngsraad De begrotingsvergadering van de raad zal plaats hebben op vrijdag 22 februari. LEIDERDORP Jonge Kerk Vanavond om 8 uur spreekt voor de leden van de Jonge Kerk van de Herv Gemeente in het gebouw aan de Eiken- taan dr. K. Strijd uit Amsterdam ove» „Wij en hert communisme". Ook ander» belangstellénden zijn welkom. den. kwam, zoon Dirk, organist, nog even binnenstappen. Curieus is dat de oudste zoon Geerlof, die in Oegst- geest een schildersbedrijf heeft, op 20 februari 1938 trouwde. Op 19 fe bruari is het in „Concordia" daarom dubbel feest: men viert dan niet al leen een gouden maar ook een zil veren huwelijksfeest. En de jongste dochter is in ondertrouw. Het gou den bruidspaar heeft 39 kleinkinde ren en één achterkleinkind. Schommelende prijzen op groenteveiling Ook deze week bleek weer dat er dit Jaar grote schommelingen te zien zijn in het prijsverloop van waspeen. In het be gin bewoog de prijs zich op een hoog peil, na woensdag trad een scherpe da ling op, waardoor de prijzen van woens dag en vrijdag soms 50 cent per kg uit elkaar lagen. De aanvoer van peen was belangrijk hoger dan vorige week, waar van weer het grootste gedeelte in' de eerste helft van de week viel. Voor AI was voornamelijk Engeland in de markt, dat maandag prijzen besteedde tussen 90 en 120 cent per kg. Woensdag noteerden we van f 103,50 tot fill per 100 kg, donderdag was er reeds een dui delijke daling en vrijdag werd voor AI betaald 5665 cent per kg. B I werd maandag ingezet op 78 tot 94 cent per kg, liep woensdag op tot f 1. waarna vrijdag werd besteed tussen 48 en 52 cent Voor All varieerde de prijs de gehele week van 16 tot 39 cent per kg. De prijs van uien bleef regelmatig hangen tussen 29 en 34 cent per kg. De prijs van rode en gele kool is weer gestegen. Voor rood werd in de afge lopen week besteed tussen 32 en 68 cenl oer kg, voor geel tussen 47 en 59 cent In de prijs van knolselderij kwam hoe genaamd geen wijziging, hiervoor werd betaald tussen 23 en 57 cent per stuk. één cent, vergeleken met de voorgaan- Het nog betrekkelijke korte aanbod werd door de handel vrij gemakkelijk opgenomen. Wel was de export en de binnenlandse afzet deze week van ge ringe omvang. Gegeven de omstandig heid dat met name de jonge kaas be treft de markt „schoon" is. heerst bij de handel een optimistischer stem ming ten aanzien van de afzetmogelijk heden, daarbij gesteund door de actieve of agressieve afzetpolitiek. van het pro- duktschap. Vorige week is de dreiging van een contingentering van de produktie afge wend, doordat het bestuur van het pro- duktschap zich ertegen uitsprak. Nu is binnenkort nog een beslissing te ver wachten inzake een advies aan de minis ter van landbouw inzake een verhoging van de heffing op het binnenlands ver bruik van 10 tot 18 eert. De voorraden koelhuisboter blijven van week tot week teruglopen. Aan het eind van de maand zal overal keuken- boter tegen verlaagde prijs beschikbaar zijn. De belangstelling voor deze boter L zeer levendig, getuige het feit dat bi: het VIB reeds 2500 ton besteld is. Ie totaal is 5500 ton beschikbaar. VOORSCHOTEN Ernstig ongeluk Zaterdagochtend omstreeks 9 uur ha.» een botsing plaats tussen een melkauu- •die van het erf van een boerderij d»- Veursaweg opreed) en een uit de rich- dng Leidschendam komende -personen- j iuto. De personenauto werd totaal ver uieuld en de bestuurder ervan, de 34- Jarige: gehuv.-de B P uit Den Haag, werd iet ernstige verwondingen, onder mee; ?n schedelbasisfrr.ctuur. naar het acade- isch ziekenhuis te Leiden overgebracht Enige uren later omstreeks 12 kwamen op de Leidseweg ter hoogt» van de Zilvcrfabriek een persn cn een bestelwagen met elkaar in bot sing. Hier was slechts blikschade Mannenvereniglng De Gereformeerde mannenvereniging vergadert donderdagavond in de kerke- raadskamer. De heer Huijing zal spre ken over het onderwerp „De Ouderling" Elke belangstellende is van harte wel kom. Opbrengst De vorige week zondag in de Gere formeerde kerk te Voorschoten eehouden extra collecte ten behoeve van de We- reldhulpactie heeft f 090.20 opgebracht- Operette Maandagavond 25 februari brengt de Hoofdstad Operette (voormalige Fritz Hirsch Operette) in het Cultureel Cen trum „In einer kleinen Konditorei". eer operette van Julius Bramraer en Alfred Grünwald met muziek van Leo Ascher en Johann Strauss. Deze avond wordt georganiseerd door het Nut en door de culturele commissie van de Hervormde Jeugdraad. Vrijdag 22 februari is i Cultureel Centrum gelegenheid plaatsbespreken van 19.30 tot 21.3( Voorts telefonisch van 20.30 tot 21.3 (tel. 4372). Zulveiavond Woensdag houdt de Federatie V.V.H. een voorlichtingsavond, die wordt verzorgd door het Nederlands Zuivel- bureau. De avond begint om I wordt gehouden in het jeugdgebouw bij de Gereformeerde kerk. Geslaagd Aan de economische hogeschool te Rot terdam is geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen, de heer J. H. van Ommen te Voorschoten OEGSTGEEST Burgerlijke stand GEBOREN: Petrus W G. z v W J A Bots en K J M Prince: Godefridus M M, z v H A Hoffmann en M G Peeters; Ja cobus C, z v J B E Schueler en M G van ïersel: Maria H L, d v J H P M van der Voort en R D M van Ginneken; Frank W J, z v H Coenraad en F Roos; Milko. z v W R Oudshoorn en P Onvlee. OVERLEDEN: D J Dijkema; H van der Meer: B L Vos; P van der Horst; W P C Rahder, w v H E Stenfert Kroese. Alphen aan den Rijn Bij Oosthoek wordt doorgebouwd We hebben reeds enkele malen kun nen lezen over bouwwerken, die in deze barre wintermaanden werden begonnen of zijn voortgezet. De lange duur de vorst werkt de kritiek in de hand. dat in Nederland alles maar stil staat terwijl de bouwvakkers in het buiten land doorgaan. Een probleem waarvan nen de urgentie thans gevoelt, ma; 'plossing zal men toch moeten vinden d normalere tijden. Ook In Alphen a. d. Rijn liggen vrll- wel alle bouwwerken stil. Wat jammer vooral voor de woningbouw (64 woning wetwoningen waren anders nu al onge- toegewezen) en de gebouwen ten algemenen nutte, zoals het bejaardencen- en het ziekenhuis. „Winterhulp De vorige week zondag gehou- den collecte voor de noodgebie- den (werelddiakonaat) bracht In de Gereformeerde Kerken van Alphen a. d. Rijn (Maranatha- en S 5 Salvatorikerk) ruim f 4500,op Temeer daar de maandelijkse l collecte voor de schulddelging j „Salvatorikerk" hier niet onder i leed, werd hiervan gisteren met i grote dankbaarheid melding ge- maakt. Ds. Schuring begon het gisteravond in de Salvatorikerk aldus te vertellen: „De vorige week gehouden collecte voor de Winterhulp Men zal begrijpen, dat dit hen. die de periode 19401945 bewust hebben meegemaakt, een brede glimlach ontlokte. Wie liepen toen ook weer voor de Winterhulp? Een naar Canada geëmigreerde Nederlander, enige tijd op faml l liebezoek in Holland, keek zijn broer-ouderling even stomver baasd aan. Was de Winterhulp 5 weer in het leven, geroepenDe l lachende gezichten hielpen hem l 5 spoedig uit de droom en hij kon 1 mee genieten van dit slippertje! Visserijgolfjes De nieuwe kotter „Antje" KW 200 is zaterdagmorgen om acht uur sen de IJmuider pieren aangevaren door de Noorse kustvaarder Bonn. Het Katwijkse vissersschip dat van visgronden kwam werd aari stuurboordzijde midscheeps geramd, De schade was groot. De stuurhut werd in elkaar gedeukt. Boven de waterlijn liep de „Antje" een grote deuk op. Het is een wonder dat niemand an de opvarenden werd gewond, zo groot was het geweld waarmee het 400 ton metende Noorse vaartuig de „Antje" raakte. Voor schipper H. Kuit is het ver der onbegrijpelijk dat zijn schip erd aangevaren. De „Antje" hield zich stipt aan de navigatiebepalin- gen, maar de Noor laveerde als een dronken man tussen de havenmond. De „Bonn" was uitgerust met radar zodat men de „Antje" tijdig had moeten opmerken. De „Antje' eigendom van de rederij Schaap. Zij is aan de zuidzijde afgemeerd, waar de schade zal worden hersteld. Pas woensdag zal de vangst worden ge lost. Russische invasie nister van visserij op aan, de Britse ter ritoriale wateren uit te breiden van 4.8 tot 19^1 kilometer. Dit met het oog op de overlast die de laatste weken wordt ondervonden van een grote concentra tie Russische schepen. Deze trawlers naderen de kust soms op een kilometer en halen daar de vis weg die rechtens alleen de Britse vissers toekomt Boven dien schromen de Russen niet in hun streven om ten koste van alles zoveel mogelijk vis te vangen het vistuig van hun Engelse collega's te overvaren. Geblokkeerd In de Belgische vissershaven Nieuw- poort is alle bedrijvigheid stil komen te liggen door de geweldige ijsvorming. Vandaag aan de markt Aan de IJmuider markt lagen vandaag 120 vaartuigen, onder meer de KW 159 Marian Ellen met 610 kisten en de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 815 kisten Lof voor Katwijk De Belgische onderzoekingsraad voor de zeevaart heeft de ondergang van de kotter Carina N232 behandeld. Zoals be kend verdween dit schip enige weken geleden na een mankement aan de mo tor bij Terschelling in de golven. De be manning van v(jf koppen werd gered door de KW 117 Mare Liberum. De raad had veel lof voor het moedi ge optreden van de Katwijkse vissers. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat de hulpmotor van de Carina bij het vertrek naar de visgronden niet werkte. De raad heeft over dit onbegrijpelijke verzuim duidelijk zijn misnoegen uitge sproken. Verder bleek dat de motor niet was geëxplodeerd maar dat een van de zuigers was losgeslagen. Schipper Beyen verklaarde dat hij op de brug geen in strumenten had om de motor, toen hij kuren begon te vertonen, af te zetten Als daartoen de mogelijkheid had be staan zou, volgens de raad, het schip niet zijn gezonken. Maar nu sloeg de zuiger van de derde cylinder door de vloer. Uit een eerste onderzoek is wel gebleken dat de Carina behouden had kunnen blijven als de hulpmotor niet de fect was geweest Op de volgende zitting zal het advies in de rijkscommissaris worden inge wonnen. Gratis maal Ook in België heeft men met bar win terweer te kampen. De visafvoer staat hierdoor voor grote moeilijkheden. Op de afslag van Oostende wordt veel vis opgehouden omdat de handel er toch geen kant mee op kan. Uit alle geledin- van het Belgische visserijbedrijf werden de koppen bij elkaar gestoken om de behoeftige inwoners van de kust plaatsen aan een gratis maal vis te hel pen. „Vrijwel alle" betekent, dat er ook hier een uitzondering is oip de regel. He) dakpannenbedrijf van Oosthoek en Zoon N.V. bevindt zioh in een stadium van volledige vernieuwing. Alle houten pan- nonloodsen maken plaats voor moderner»- bedrijfsgebouwen en voor zover men het geraamte had staan, is er in deze win termaanden aan doorgewerkt. Men u zelfs ook nog aan nieuwe opzet toe ge komen. De directie van Oosthoek heeft uiter aard haast met de uitvoering. Als strak.* de droogloodsen klaar zijn dan moet ook over de verwarmingsapparatuur kun. nen beschikken. De bouw van dit ketel- nuis kwam in <le knel door de vorst. De aannemersfirma Gesman en Zoetemeiji heeft, na aandrang van genoemde direc tie, het voor elkaar gekregen toch ge durende de vorstweken aan dit ketelhui» door te werken. Rondom het te bouwen object heeft men van hout een lood» opgetrokken. De uitvoering is zo sobei mogelijk, en als dakbedekking heeft me« enorm zeil gebruikt. In het midden deze omheinde ruimte werd een grote ouderwetse vuurpot geplaatst Voorts staan er twee potkacheltjes. En zodoende kon het karwei beginnen. Nu werkt reeds vrijwel gedurende de gehele vorstperiode een aantal bouwvakkers aan dit karwei. „Jubilate Deo" De chr. gemengde zangvereniging „Ju bilate Deo" te Oudshoorn heeft endge tijd geleden een gewaardeerde medewerking erleend op een Hervormde wijkavond 'te Leiden. Dit optreden was er de aan leiding toe, dat het koor gistermorgen In de kenkzaal van het academisch zie kenhuis te Leiden mocht zingen. De kerkdienst kon door de zieken en ver pleegden via de huisradio worden be- Waar nood is, moet de Kerk zijn De Hervormde Jeugdcommissie Oudshoorn hield zaterdag een jeugd- avond in Rohoboth, die matig werd be zocht. Nadat jèugdcommissielid Van der Waals de avond had geopend, kreeg G. Hamoen uit Oud-Alblas 't woord te spreken over het vluchtelingenpro bleem. Zijn onderwerp was getiteld: „Als één lid lijdt. Spreker wees erop, dat we niet alleen de zorg van eigen Gemeenteleden hebben te dragen, maar dat het werkterrein van de dia kenen veel groter is en dat 't de gehele wereld bestrijkt. En een dienende taak hebben we alien. Christus zelf is hierin voorgegaan, want Hij is naar de wereld gekomen om te dienen. Als wij Christenen zijn, zullen we Christus hierin volgen! Als er zo op het eerste gezicht geen behoeftigen in onze eigen omgeving zijn, is daarmede onze dienende taak niet af gelopen. Er ligt een groot werkterrein voor ons open. Er heerst heel veel nood op de wereld, en waar nood is, moet de Kerk zijn. Het is onze taak het Evangelie te verkondigen, maar alleen. We moeten dat niet doen met lege handen, maar ook materieel moe ten we onze bijdragen leveren. Een voorbeeld hiervan noemde spre ker het dorp, dat door middel van oecu. menische hulpverlening jn Perzië wordt gebouwd. Hij zag een groot verschil tus- en hulp via UNO enerzijds en dat van het Werelddiaconaat anderzijds. Het We-; relddioconaat werkt niet alleen daar waar men politiek voordeel zou kun nen verwachten, maar overal waar nood heerst. Niet uit angst, maar omdat Christus het verlangt! Op dit intersante onderwerp volgde een levendige bespreking, waarin veel van de ervaring die spreker opdeed in de vluchtelingenkampen te Berlijn, ter sprake kwamen. Ook werd er op gewe zen hoe we in het jeugdwerk daadwer kelijk kunnen helpen de wereldnood te lenigen. Een voorbeeld is de actie DAB AR, die de Herv.-Geref. Jeugd bond heeft gehouden. Een zeldzame gebeurtenis: zwanen landden op het Katwijkl se strand om uit te rusten. D( dieren waren zo hongerig, da\ ze uit de hand brood aanpakten Foto D. Kruytl HAZERSWOVDE Raptd-nieuws Het heren team van Rapid verloor terdag een beslissingswedstrijd van S Hierdoor is de kans voor het team nog kampioen der afdeling te word In rook vervlogen. Ongetwijfeld gebrek aan wisselspelers weer geweest voor Rapid. In ieder geval fa gen de Hazerswoudenaren nu een 14t nederlaag te slikken. De ruststand 3—3. De damesploeg van Rapid verloor a 8—2 van De Jagers II. Met nog frs) wedstrijden te spelen, hebben de danj thans een voorsprong van twee punü op de naaste concurrenten. WOBBRUGGE Priksleewedstrijden De door de IJsvereniging dagmiddag georganiseerde wedstrijden „Drie aan de stok" kor Jammer genoeg door de invallende geen doorgang vinden. In plaats dc werden priksleewedstrijden gehoud voor heren van 16 jaar en ouder. Op Usbaan stonden plaatselijk vele meters water, doch dit kon de vi slechts verhogen. Van de 38 deelne werden ten slotte de winnaars: 1. G. geveen, 2. H. de Jeu, 3. H. Boer. Honden aan de lijn Dé plaatselijke politie wijst er met i; druk op, dat zowel de wel- als niet in> ente honden buitenshuis nog steeds a: de lijn gehouden moeten worden. De a gelopen dagen zjjn reeds enkele eigenaa: bekeurd. TER AAR Arti gaf uitvoering Zaterdagavond gaf „Arti et Reli_ haar jaarlijkse uitvoering. De voorzit van Arti, de heer C. A. Volgering, door ziekte verhinderd. Pater Mi sprak daarom een woord van welkomf Nadat „Aan U o, koning dei- was verklonken, speelde Arti de T< Cun ken-mars van J Enert. De Italia: ouverture van E. Deneufbourg direct al stemming in het concert] gram ma. Nadat Arti het toneel had ontruii kwam tamboer-maitre N. Pieterse de drumband voor het voetlioht. Oi de levendige leiding van de heer Versluis werd een vlot programma bracht. Geheel nieuw was de show van 4 drumband een potpourri van bekeni' volkswijsjes, die aanschouwelijk wertty uitgebeeld. Na de pauze draaide de film „Fanfaw van Bert Haanstra. Zeer toepasselijk i een goed slot van deze geslaagde m» ziekuitvoering. R1JNSATERWOUDE Priksleewedstrijden Waarschijnlijk als gevolg van heersende dooi met als gevolg e ]e water op het ijs, trokken de zatei gehouden priksleewedstrijden voor mes slechts aoht deelneemsters. Uitsl l. mevr. G. van Bekkeur-Roos; Kempenaar; 3. mevr. N. v. d. Bogaai van Dorp; 4. mevr. Nieuwendijk-de I KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond half 8 spreekt Geref. Gemeente Remisestraat student Harinck van Goes. Geref. mannenvereniging Hedenavond 8 uur vergadert de G mannenvereniging „Wijsheid door Woord" in Irene. De heer D. de 1 spreekt over „De oude belijdenisgescl ten". Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 5.48 en 18 laag water 1.35 en 13.53 uur. Coöperatieve Raiffeisenbonk „OUDEWETERING" RENTEBIJSCHRIJVING OP DE SPAARBANKBOEKJES TE OUDEWETERING: op dinsdag 12 februari en donderdag 14 februari 1963, telken van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, op woensdag 13 februari en vrijdag 15 februari 1963 telken van 7 tot 9 uur des avonds. TE WOUBRUGGE: op woensdag 13 februari 1963 des morgens van 9.30 tot 12 uu des middags van 2 tot 5 uur. De avondzittingen zijn steeds bijz. druk. Komt dus bij voorkeur overdag Hebt u nog spaarbusjes thuis, welke niet meer gebruikt worden, wilt deze dan terugbrengen op de bank. |^l Al in Afri Ci regerin Hees, i defensi dat zij niet ee siepolit Sevig van de fensie aftrede hij is politiek de Can verbam de door (KAPU Salisbui recht e lijk me schap t tische 1 Madzin Het vie bank in onlangs verblijl rollei helft lijke vract naat\ wildt druk

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4