Madrigaalkoor zorgde voor licht verteerbaar concert Rien Bal over de sport Goud voor de scheidende ambtenaar F. A. Wempe NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 30 JANUARI 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Geref. jeugdhuis, 8 uur: Medewer- kingsavond Open Deurwerk Herv. Ge meente, dr. P. L. Schoonheim met dia's over „Schip in nood". Levendaal 103a, 8 uur: Bethesda SurL nanieavond, spreker ds. W. J. Sythoff, met film. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Uitvoering Leidsch Politie Muziek Gezelschap o.Lv. D. Anderson. Verdamstraat 30, 3.305 scheidsreceptie F. A. Wempe, hoofdcom mies Openbare Werken. Gebouw Prediker, Janvossensteeg, uur: Herv. wijkgemeente Molenwijk, ds. J. M. D van den Berg over het onder, werp ..Het boertje van buiten collega", medewerking van het koor „De Zaaiers". Oegstgeest, 10—12 en 2—10 Rijkspolitietentoonstelling „Raad Daad". Geversstraat 44, 3.305 uur: Ontvangst tg.v. opening kantoor Rotterdainsche Bank N.V. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De lankmoedige minnaar". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Bruno Maderna, Hans Henkemans, piano, en Haags Ma- trozenkoor. Donderdag De Doelen. 4-5 u. afscheid mej. H. B. A. Heyse, directrice van Reuvens. Remonstrantse kerk, Hoogl. Kerkgracht. 34, 8 uur: prof. dr. L. J. van Holk het Concilie te Rome. Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Leugenaar", A Goldoni, voor K. en O. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds. J. A. Smink. Van der Heijden, 8 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging, Prinses Beatrixavond. Oegstgeest, Irene, 10-12 en 2-10 u: Rijkspolitietentoonstelling „Raad en Daad". Filmzaal academie, 8 uur: LAK-film- classics, „De witte duif", van F. Vlacil Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Venus be- spied" (abonn.). Diligentia, 8 uur: Tom Krause, bariton, George van Renesse, piano. Vrydag Breestraat 3. 26 uur: Heropenings- »eceptie fa. P. Langlhout Lidwinaschool, Lammenschansweg 6, uur: Contactcommissie Kinderbescher ming, prof. dr. G. C. van Niftrik over „D< mens in het ethische vacuum". Lakenhal, 8 uur: Dia-avond vereniging „Oud-Leiden" (7.30 uur: Ledenvergade ring). Schouwburg, o uur: Toneelgroep Cen trum met „De Meiden", van Jean Ge net, voor K. en O. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Uitvoering Leidsch Politie Muziek Gezelschap o.l.v. D. Anderson. Filmzaal academie. 12.20 uur: LAK- pauzefilm Leiderdorp, Irene, 35 uur: Re ceptie t.g.v. 40-jarig bestaan bouw-, woning- en aannemersbedrijf N. Mol. ag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil et de groene broek". Gebouw K. en W„ 8 uur: Het Natio naal Ballet. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse Jazz club m.m.v. Trio Pim Jacobs en Rita Reys. 1 Schouwburg, 8.30 uur: Diestoneel, „Der grüne Kakadu" van A. Schnitzler, onder auspiciën van het Luta. Restaurant Van der Heijden, 3 uur: Schoolverkeerscompetitie Verbond voor Veilig Verkeer. Stationsplein, 2.02 uur: Vertrek strand- excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Kon. Schouwburg, 3 u.: Werkgroep Haagsche Comedie met „Im provisatie" en „Het gedwongen huwe lijk"; 8.15 uur: Haagsche Comedie met .Tocht naar het duister". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. H. Rosbaud, m.m.v. Bram de Wilde, klavecimbel. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Hrdingh en Blanken, Hoge- woerd 171,tel. 20502. Deze apotheek neemt apotheek R. Leiderdorp. Films uur): Les enfants du Casino (2 en 7.30 paradis (18 jaar); donderdag 2.30, 7 en 9.15 uur): Minne spel (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De Overval (alle leeftijden). Luxor (2.30 en 8 uur): De langste dag (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De zwart< ridder van Cornwall (14 jaar); donder dag: Moordenaar te huur. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik beken (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Le repos du guerrier (18 jaar). Iscar Aribo leidt concert met lezing in De heer Iscar Aribo, dirigent van het jubilerende Toonkunstkoor Leiden, zal op vrijdag 1 februari in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg (20 uur) een lezing houden over het dramatisch ora torium .Jeanne d'Arc au Bücher" van Arthur Honegger op tekst van Paul Claudel, als inleiding op het te geven concert. De declamatie, die op het concert verzorgd zal worden door Elisabeth Lugt, wordt bij dè lezing gezegd door mevr. C. Ha meman-Verhagen, de partij van Ber nard Kruysen (als Frère Dominique) wordt vertolkt door de heer Jos Dros. Verder werken mee het Toonkunstkoor en het jongenskoor van de St. Petrus- kerk. Het is een goede gedachte van Iscar Aribo dit werk van Honegger, dat op 27 februari zal worden uitgevoerd, op deze wijze in te leiden. Daar de toe gangsprijs voor de lezing zeer laag is. sullen velen deze leerzame avond wil len bijwonen. Prof. Van Holk spreekt over het concilie Prof, dr. L. J. van Holk, hoogleraar san de rijksuniversiteit te Leiden, spreekt morgenavond om 8 uur in de Remon strantse kerk, Hooglandse Kerkgracht 34, °ver het concilie te Rome. Prof Van Holk werd door het „Internationaal ver bond voor vrijzinnig christendom" afge vaardigd naar het concilie. Heropening zaak Op 6 december 1962 brak brand uit zijn zaak, vrijdag 1 februari zal de beer P. Langhout, Breestraat 3. zijn bedrijf geheel gemoderniseerd herope nen. Tussen 14 en 18 uur kan men er •en kijkje nemen. De Stadsgehoorzaal was redelijk gevuld toen gisteravond het Ned. Madrigaalkoor onder Herman Stra- tegier een zeer gemengd program ma ten gehore bracht. De goede kwaliteit van dit koor, de uitsteken de training, de duidelijke articulatie, de bekendheid met menige moder ne partituur, garanderen uiteraard een behoorlijk niveau van musice ren. Het jeit, dat bovendien nog de medewerking was verkregen van het Utrechts Stedelijk Orkest en van enige solisten, wettigde de verwach ting een interessante avond te zul len beleven. Dit was ten dele stel lig het geval, alleen het muzikale gehalte van een deel der uitgevoer de werken viel ons wat tegen. Natuurlijk klinken de drie motetten van Strategier, „Domine non secundum peccata nostra", „Die nobis, Maria" en „Cantate Domino", uitstekend in de knappe contrapuntische schrijfwijze voor koor a cappella: het idiom is ech ter in zijn traditionalistische diatoniek en voorliefde voor drieklank-harmoniek nogal onpersoonlijk en weinig emotio neel. Het is goede en zeer bruikbare muziek voor de R.K. eredienst, doch in de concertzaal is zulks niet helemaal voldoende. De beide chansons op bekende Franse, wat ondeugende volksliedteksten, even van Strategier, voor vrouwenkoor strijkers, die na de pauze tot klin ken kwamen, vertonen enigszins het zelfde beeld. Hier is de vorm echter nog iets conventioneler door de lüks gevarieerde strofevorm, en de har moniek eigenlijk eveneens. De drie werkjes voor koor en orkest de jonge Fauré, „Cantique de Racine", „Madrigal" en „Pavane", die hierna werden uitgevoerd, klonken nauwelijks meer 19de eeuws, alleen wat salon-ach- tiger. Een succes van belang behaalde het koor, uitstekend gesteund door het U.S.O., in Poulenc's Gloria. Het koor schijnt wel een bijzondere af finiteit voor deze Franse componist te bezitten. Poulenc. die in zijn la tere werken steeds meer belangstel ling toont voor de geestelijke genres, tracht ook in dit Gloria kennelijk een synthese te vinden tussen stijl van de 17de en 18de eeuwse Franse barokke kerkmuziek a le Charpentier en Lalande, en de neo classicistische religieuze compositie- trant van bijv. de Strawinsky van vóór de laatste oorlog. Poulenc be reikt in elk geval een goed klinkend zeer zingbaar resultaat, doch erg persoonlijk is het niet. Voortdurend worden we aan allerlei voorbeelden herinnerd, vooral aan Strawinsky, in de akkoordbehandeling. "i een fraai Gloria In Excelsis komt een zeer contrastrijke zetting de gebruikelijke hymne, bij de eenheid wel eens verloren dreigt te gaan. De sopraan Elly Hil- linga viel als soliste in dit werk bij zonder op door haar gave, hoge gaan en stralende, niet al te ex pressieve, toonvorming. Had het koor reeds op vele wijzen getoond tot opmerkelijke dingen in staat te zijn met name de sopranen en alten verdienen veel lof het verraste ons nog tot slot van de avond met het zingen van de vocale delen van de bekende Polowetzer dansen uit Vorst Igor van Borodin, in het Russisch naar het programma stond; ware het in het Chinees geweest, het zou ons even- :ns zijn ontgaan. Intussen toonde Strategier in deze dansen wel, dat hij de orkestdirectie be hoorlijk meester is, al komt hij begrij pelijkerwijze niet boven een schoolse degelijkheid uit op dit domein. Indien we nog vermelden, dat na dë pauze een intermezzo was ingelast waar bij de fluitist Koos Verheul met pianist Jan v. d. Meer de Chant de Linos van Jolivet op schitterende wijze speelde zonder te doen vergeten dat deze mu ziek elke inhoud mist dan kan men het misschien begrijpen wanneer we ons tenslotte voelden als Vorst Igor; de vorst der Tartaren toont hem, ter af leiding. waartoe zijn Polowetzer strij ders alzo in staat zijn en hij valt van de ene verbazing in de andere. Een iets grotere samenhang in het Volkswagenbusje over de kop Gistermiddag om tien over half twee slipte op de Voorschoterweg te Leiden een volkswagenbusje. De wagen kwam op de oude trambaan terecht, sloeg over de kop en werd aan de zijkanten en aan de bovenkant zwaar beschadigd; er de den zich geen persoonlijke ongelukken ,,De sport met z'n anderhalf mil joen beoefenaars kan tegenwoordig niet meer van achter het bureau wor den beoordeeld, daarvoor is ze een t< belangrijk deel van het maatschappe lijk leven geworden. Er wordt in ons land geklaagd over gebrek aan ruim te en accommodatie voor de sport en de regering geeft nog steeds een fi nancieel „neen" te horen waar het subsidieverlening betreft". In deze zin begon de bekende sportjournalist Rien Bal gisteravond een lezing in een bij eenkomst, die was uitgeschreven door de afdeling Leiden van de Vereniging voor Pedagogiek en de Leidse Sport stichting. De heer Bal ontleedde de sportbeoefe ning in drieën, n.L de vrije beoefening, de sporten van de massa (naamlozen) in competitieverband en de wedstrijdsport de eivolle tribunes, de sport voor norme recordverbeteringen en de gouden medailles. Vooral de sportver- dwazing en het commerciële in de laat- jrm van sport vond hy zeer te ver achten. Hij keurde eveneens ten sterk ste het staatsamateurisme, zoals dat ach ter het IJzeren Gordijn voorkomt, af. Niettemin was hij van mening dat Ne derland en met name de overheid meer de sport moet doen, wijzend op het belang van grote „sportambassa- deurs", die ons land buiten de grenzen •n goede naam geven. De heer Bal achtte in ons land met zijn kille klimaat veel meer sporthallen overdekte zwembaden nodig. Sport hoe afstotend de uitwassen ook kun- i zijn heeft veel moois in zich, meende hij. Als voorbeeld hiervan noem- hij het volkomen wegvallen van grenzen en verschillen in nationaliteit levensovertuiging in het sportpark. Nog steeds vindt een groot deel van de sportbeoefenaars vriendschap bij elkaar en gezonde ontspanning in teamverband. Dit geldt volgens hem speciaal voor de assa-sportbeoefening. Na de pauze kregen de aanwezigen de gelegenheid de heer Bal vragen te stellen waaruit een gesprek ontstond de vraag of men in Nederland een juiste waardering voor de sport heeft. programma zou de volgende maal wel licht overwogen kunnen worden. Ove rigens veel lof voor dit merendeels lichtverteerbare concert. Dr. J. van der VEEN Ijs op zee thans in duizenden stukken Door de oostenwind is de onafzienbare ijsvlakte langs de kust van Katwijk en Noordwijk gebroken. Er drijven ontel bare schotsen op het weer golvende wa ter. Daarmee ig de onwezenlijke stilte op hot strand verbroken. De zee ruist als voorheen. Langs de vloedlijn bevindt zich nu een op sommige plaatsen mans hoge ijswal. Ook het gebroken ijs biedt een prachtig gezicht. DIJ zijn afscheid als ambtenaar is de heer F. A. Wempe vanmorgen in het Leidse stadhuis onderscheiden met de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden gouden ere-medaille. Van vele zijden werd de heer Wempe, die er vijftig dienstjaren op heeft zitten en het bracht tot hoofd commies van de afdeling Openbare Werken, lof toegezwaaid voor de voor treffelijke manier waarop hij zijn taak steeds heeft vervuld. Als volon- tairschrijver op de toenmalige rekenkamer begonnen, doorliep hij tal van rangen om in 1946 te worden overgeplaatst naar de in het leven roepen afdeling Openbare Werken. alle eigendommen van de ge ■K' JK meente en met de financiële administra tie van het Grondbedrijf. Buiten de ambtelijke sfeer bekleedt hij nog tal functies, onder meer is hij in de Lu therse Kerk een bekende figuur, de krant van jongstleden vrijdag gingen wij daarop reeds uitvoerig in. De Koninklijke onderscheiding werd de heer Wempe uitgereikt door burge meester van Kinschot, die de ambtelijke kennis van de jubilaris in alle opzichten voortreffelijk noemde. De burgemeester vond het prettig, dat de heer Wempe zich niet alleen voor honderd procent een plichtsgetrouw ambtenaar heeft ge loond, maar dat hy ook in het openbare leven een belangrijke plaats inneemt Ter herinnering aan de prettige per soonlijke verstandhouding overhandigde de heer van Kinschot de heer Wempe m zilveren asbak met een afbeelding in het Leidse stadhuis. Gemeente secretaris J. Bool citeerde de scheidende jubilaris als een rustig werker, betrouwbaar en degelijk, aan genaam in de omgang. Uit dankbaarheid voor al hetgeen de heer Wempe voor de gemeente heeft gedaan, schonk de fZie vervolg pag. 13) Benoemd aan universiteit By besluiten van Curatoren der Rijks universiteit te Leiden werd A. Breimer, wetenschappelijk ambtenaar le klasse (4 dagen per week), in tijdelijke dienst bij de geologie, voor het ty'dvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; Mevrouw dr. M. Brongersma-Sanders, •etenschappelijk hoofdambtenaar (8/10 dagtaak) in tijdelijke dienst bij de geo logie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd: J. van Brummelen, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964. wederom in deze functie benoemd; P. de Buck, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der tetteren en wijsbegeerte, voor het tijd vak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; J. J. Bunk, Wetenschappelijk ambtenaar in tydelijke dienst bij de farmacologie, het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. J. G. Defares, wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de fysiologie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, weder- in deze functie benoemd; H. E. Derksen wetenschappelijk hoofdambte- in tijdelijke dienst bij de fysiologie, het tijdvak van 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; J. J. van Gemund, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde voor 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, weder- n deze functie benoemd; A. C. van Ginkel, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de geologie, het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964 wederom in deze functie benoemd, C. E. Gischler, wetenschappe lijk ambtenaar der le klasse (halve dag taak) in tijdelijke dienst bij de geologie het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; Mej. C. A. de Groot, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de farmacologie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; J. A. Grubben, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de fysische chemie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd: P. J. M. van Heteren. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de fysische chemie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze func tie benoemd; G. Kortenbout van der Sluys, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de geolo gie, voor het tijdvak van 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; mr. R. A. V. baron van Haersolte, wetenschappelijk ambte naar A in tijdelijke dienst bij de facul teit der rechtsgeleerdheid, voor het, tijd vak van 1 januari 1963 tot 1 januari Mr. Menten ontvangt Universiteitspenning op 8 februari Zoals wij reeds schreven is bij gele genheid van zijn 80ste verjaardag, 7 no vember 1962 mr. E. E. Menten onder scheiden met de universiteitspenning, toe gekend voor het vele dat hij gedurende n reeks van jaren achtereenvolgens als se cretaris-penningmeester en voorzitter van gecommitteerden en thans als voorzitter de universiteitsraad van het Leidsch Universiteits-Fonds voor de Leidse Uni versiteit heeft gedaan en nog doet. De uitreiking van de penning zal plaats heb ben tijdens de dies-viering op 8 februari De heer Menten, die te Brussel is ge boren, studeerde rechten te Leiden er promoveerde aldaar. Na enkele jaren in de advocatuur werkzaam te zyn geweest in 1917 tot 1920 reizen naar het bui tenland te hebben gemaakt ter beharti ging van de belangen van vreemde krijgs gevangenen, was de heer Menten van 1921 af gedurende zeven jaren in diplomatiek* dienst, onder meer te Wenen en Parijs. In 1929 werd hij firmant van het bankiers huis Pierson, Heldring en Pierson te •Gravenhage, van welk huis hij thans adviseur is. Voorts was hy penningmeester van het Nationaal-Crisis-comité en van het Na tionaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Tijdens de tweede wereldoorlog werd de heer Menten, toen de vrijheid in zicht van Londen uit benoemd tot rege- ringscommisaris voor Nederlands Volks herstel De heer Menten Is onder meer Com mandeur van de Hulsorde van Oranje, Commandeur in de Orde van Oranje Nas- in Officier in het Legioen van Eer. Het hoofdbestuur van het Leger des Heils heeft hem eertijds een zeer bijzon dere onderscheiding verleend, uit dank de onderhandelingen die hij met goed resultaat voor het hoofdbestuur met de Duitse bezetter heeft gevoerd, en zijn medewerking aan de oprich- van het nieuwe Leger. Dr. J. J. P. Zaaijer gewoon lector Mejuffrouw dr. J. J. P. Zaaijer, die 1916 te Leiden werd geboren, is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der ge neeskunde om onderwijs te geven in d£ histologie, cytologie en cytologische erfe lijkheidsleer. Gistermiddag aanvaardde zij het lectoraat met een openbare les. Op 25-jarige leeftijd behaalde dc nieuw benoemde lector, die aan de universiteit in haar geboortestad studeerde, het doc toraalexamen in de biologie met als hoofdvak dierkunde. Na verschillende sistentschappen ln de periode 1939 tot 1947 (met onderbreking in de jaren 19421945) te hebben vervuld, werd dr. Zaaijer ii: 1947 benoemd tot conservatrice bij de ex perimentele histologie in de medische fa- culteit. Van dat jaar af vervulde zij te vens een leeropdracht, die sedert 1953 om vat de cytologie, experimentele histologi en cytologische erfelijkheidsleer. In 1953 werd zij bevorderd tot doctor i de wis- en natuurkunde op een proef schrift, getiteld: Embryonale pijpbeentjes van de mens in vitro. Nadien heeft dr. Zaaijer, die in 1956 bevorderd werd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar, veel gepubliceerd in vaktijdschriften, o.r het Nederlands Tijdschrift voor Genees kunde. In haar openbare les sprak dr. Zaaijer over het levende organisme, dat wordt geschetst als een ingewikkeld samenstel en samenspel van cellen, weefsels, orga nen en orgaansystemen. De gecomplice de structuur maakt het vaak moeilijk duidelijk beeld te krijgen van oorzaak gevolg van verschillende levensverschijn selen zoals groei- en ontwikkelingspro- cesen. De methode van de weefselkweek tracht de mogelijkheid tot een vereenvou digde analyse te scheppen. Door middel van deze methode kunnen in een aantal gevallen cellen, weefsels en organen van mens en dier buiten het verband van het lichaam voortleven, groeien en eventueel zich verder ontwikkelen. Het zyn in het bijzonder embryonale weefsels en orga nen die zich hiertoe goed lenen. Er werd een aantal voorbeelden bespro ken van toepassing van de weefsel- t het bijzonder de orgaankweek, die betrek king hebben op de ontwikkelingsgeschie denis van mens en dier. Het kweken van zeer jonge kiemen van tanden en kiezen, die buiten het lichaamsverband een deel van hun ontwikkeling kunnen doormaken en van het tandbeenvormend weefsel. Uit kweekexperimenten met delen het skelet kunnen gegevens worden kregen over de wijze waarop de karakte ristieke vorm van bepaalde skeletelemen ten tot stand komt en over de eerste sta dia van de vorming van gewrichten. 1964, wederom in deze functie benoemd; B. J. Hoff, wetenschappelijk ambtenaar le klasse (10/11 dagtaak) in tijdelijke dienst by de faculteit der letteren en wijsbegeerte, benoemd tot wetenschap peiyk ambtenaar le klasse (10/11 dag taak in vaste dienst; H. M. M. C. Kuy- pers, wetenschappeiyk ambtenaar (3 dagen per week) in tydelijke dienst bij de conflictpsychologie, voor het tydvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, we derom in deze functie benoemd; dr. P. Martinez, wetenschappeiyk hoofdambte- in tijdelyke dienst by de anatomie, het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; mevr. G. W. A. E. Mulder- Ie Coultre, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tijdelyke dienst by de fysio logie, voor het tydvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. H. Muller, weten schappelijk hoofdambtenaar (1/3 dag taak) in tijdelijke dienst by de heelkun- 'oor het tydvak van 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; A. T. Schweizer, we tenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst bij de kindergeneeskun- voor het tydvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd: mej. C. M. J. van Staay, we tenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tydvak van 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, weder om in deze functie benoemd; J. van Thuyl, wetenschappelijk ambtenaar :n tydelyke dienst by de organische che mie, voor het tijdvak van 1 december 1962 tot 1 december 1963 wederom in deze functie benoemd; mej. C. J. Ven- verloo, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de botanie, voor het tydvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. J. L. T. M. Vereecken, wetenschappeiyk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst by de psychiatrie, voor het tydvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; A. J. Weiman, wetenschappeiyk hoofd ambtenaar in tydelyke dienst by de neurologie, voor het tydvak 1 januari 1963 tot l januari 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. G. Milikowski, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in ty delyke dienst by de kindergeneeskunde EEN EERLIJKE NATUURLIJKE SIGARET Een evenwichtige melange van rijpe zuivergehouden tabakken Dr. Westerink 25 jaar in Leiden VrUdag 8 februari zal het 25 jaar ge leden zyn, dat dr. H. J. Westerink zich de Gereformeerde Kerk van Leiden verbond. Hy vervulde hiermee de vaca ture ontstaan door het emeritaat van ds. W. Bouwman. Op dezelfde dag werd ook ds. J. Weggemans, die wylen H. Thomas opvolgde, in zyn ambt bevestigd. De bevestiging geschiedde in één dienst in de Hooiigrachtkerk door ds. H. Wdersinga. Oe nieuwe predikanten deden daarna beurtelings hun intrede. Ds. Weggemans vertrok in 1946 naar Hilversum. Thans is dr. Westerink de nestor van de Leidse gereformeerde predikanten. Tot aan de komst van ds. Haverkamp werkte hij in de Kooiwijk en omgeving, beter bekend als wijk 2. Nu is dr. Wes terink werkzaam in wijk 4. de wijk van de Zuiderkerk. waar hy de plaats van H. von Meyenfeldt inneemt, die in 1960 naar Hilversum ging. Vier jaar geleden vierde dr. Weste rink zijn zilveren jubileum als predi kant van de Gereformde Kerken. Hij ontving toen vele blijken van waarde ring. De eerste Gemeente van de jubi laris was Tienhoven. Drumband „Jahn" in wit-groen-oranje De drumband van de Chr. gymnastiek vereniging „Jahn" zal zich medio april niet meer geheel in het wit aan de Leidse burgerij vertonen. Door een flinke gift (f500) van het Anjerfonds en door eigen activiteiten is de band thans Ln de ge legenheid zich een gedeeltelyk nieuw uniform aan te schaffen. Een groen pic- colovest zal nu over het witte gymnas- tiekuniform worden gedragen. Een groe ne veldmuts, een oranje stropdas en tressen zullen het geheel completeren. Zodra alles klaar is hoopt de band een ererondje te maken om zich te tonen aan de Leidse burgerij die men zeer er- kentlyk is voor de vlotte afname van loten ten bate van de nieuwe uitmonste ring. Het instrumentarium is vrywel geheel bezet, slechts voor een enkele bazuin blazer is er nog plaats. Haagse rechtbank Kerende autobus zorgt voor problemen Het was uitgerekend een auto. be stuurd door de zoon van de burgemees ter van Boskoop, waarmee op de Goud- serijweg dc bestuurder van een autobus in botsing kwam. Dat gebeurde, toen de chauffeur met zijn autobus achteruit reed, hetgeen ter plaatse noodzakelijk is als de bus terug moet keren. Bij dit keren is, wanneer de autobus schuin op de weg staat het uitzicht naar de ach terkant geblokkeerd. Nu is er op werkdagen een conducteur in de bus. die het terrein verkent, doch dat is op zondagen niet het geval en daardoor vond nu het ongeluk plaats. De kantonrechter had de chauffeur ver oordeeld tot f 30 boete, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam bij de Haagse rechtbank. De Officier vond het een ge vaarlijk stukje dat werd uitgehaald en eiste daarom nu f 50 boete. De verdediger zette echter uiteen, dat over dat draai-probleem van de auto bussen al heel wat over en weer door het gemeentebestuur en Citosa is ge schreven Al zou men er maar eei waarschuwingsbord voo bussen neerzetten dan j gedaan soort overmacht, want e sen te krijgen oi als conducteur i i goed kerende auto- >u er reeds iets r zyn geen men- op zondag met de bus te ryden, zodat de verdediger tot ontslag van rechtsvervol ging, subs, vrijspraak concludeerde. Uitspraak op 8 febr. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Conny dr van R. P. R. Jansen en L. M. P. de Ruijter; Theo doras Cornelis zn van N. J. Wijfje en C. E. Versteeg; Amerik Engel zn van M. Guijt en G. Vlielatid; Marco zn van A, G. Ober en F. Bylsma. OVERLEDEN: J. Barendse, 78 jr, man; W. A. C. van Norden, 68 jr, echtg. van G. G. T. Izaks; J. A. van ELk, 65 jr, echtg. van H. A. Middel- VALKENBURG Donderdag om 8 uur hoopt ds. Van Wingerden van Zoetermeer in zaal De Vries te Valkenburg een spreekbeurt te vervullen voor de Hervormde Evange lisatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3