Alleen uit Voorhout weg. met zijn vieren terug Chr. plattelands jonger en worstelen nog met fusie Bloembollenvak vraagt om meer voorlichting Veel tulpen van goecle kwaliteit op keuring NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1963 (~)P twintigjarige leeftijd verliet hij in zijn eentje Voorhout (Boerhaave- straat 45) om zijn geluk in Canada te gaan beproeven. En maandag keerde Tony van den Berg er na negen jaar met zijn vieren terug. In zijn nieuwe vaderland ontmoette hij namelijk een leuk Iers meisje, dat zijn vrouw werd, en inmiddels zijn twee kinderen geboren: Norman (3 jaar) en Bryan (10 maanden). Voor de vader en moeder van Tony was de~i Nederlandse vakantie van hun zoon en de alleen nog maar op foto's ge ziene schoondochter en kleinkinderen natuurlijk een verheugende ge- Hoewel, een geheel nieuwe erv was het voor hen toch ook weer want in feite hebben zij iets dergelijks al een paar keer eerder bij de hand ge had. En deze zoon had zijn komst dan nog aangekondigd, de anderen belden hun moeder onverwachts op uit café De bonte Koe, toen zij dus alweer in Voorhout wa- j Vijf kinderen emigreerden, vier naar Canada en één naar Nieuw-Zeeland. Die uit Canada zijn nu allemaal een keer teruggeweest en één van hen is zelfs in Nederland gebleven. Alleen de zoon Nieuw-Zeeland heeft zich nog niet Voorhout laten zien. Tui mieren Tony laat Canada in ieder geval niet in de steek. Hij heeft het er goed de zin, woont even buiten Toronto in mooie bungalow en samen met één zijn broers tuinen onderhoudend, geniet hij een ruim inkomen. In Nederland werkte hij in de bloembollen, maar het voorbeeld van zijn broers voor ogen en gezien het feit. dat het in Nederland niet zo eenvoudig is voor jezelf te begin nen, zocht hij het buiten de grenzen Eerst een tijdje in Engeland om de taal te leren en vervolgens dus in Canad; Het Nederlands is hij nu natuurlijk nog niet verleerd, maar hij drukt zich in het Engels toch gemakkelijker uit. Toen wij hem dinsdag opzochten, had hij net een tijdje op bed gelegen om bij te komen van al dat geroezemoes in hoofd, ontstaan door de drukte van weerzien en het voortdurend als tolk fungeren voor zijn vrouw, die maar paar woorden Nederlands spreekt. Jaarvergadering van „Sportief" Na het meer dan slechte atletieksei- zoen in de „zomer" 1962 en het barre weer in '63 waardoor de buitentraining danig in de war liep waren, aldus me vrouw E. C. Bakker, voorzitster van de Leidse dames-atletiekvereniging Spor tief. de resultaten toch niet slecht te noemen en werden zelfs zeven records verbeterd. Maandag werd een ver gadering gehouden in Restaurant Van der Heyden aan de Breestraat. De jaarverslagen toonden duidelijk aan dat het Sportief nog steeds goed gaat. Slechts bij wedstrijden dient de animo groter te worden. Het jaarverslag van de technische commissie gaf een beeld van de voor uitgang speciaal op de lange afstand. Vele records werden in 1962 verbeterd. Bij de bestuursverkiezing werden de dames S. v. Royen-Bodijn en A. Wijngaard-Bruné herkozen. Na een ze volgde de prijsuitreiking. Gïoté Sportief-beker, Elly Mazurcl. Legelaar-beker. voor de beste pres taties 1962: Hanny Pauw. Klein Sportief-bekertje: Carla van Duyn. Meisjes C: Beppie Pauw (kogel 9.21 m) 653 punten, Elly Mazurel 60 m 8.7 sec., ver 4.19 m, kogel 7.29 m. totaal 1526 punten. Meisjes B: Ank Veltens 80 m 11.6 ver 4.60 m. kogel 8.— m. totaal 1695 punten. Meisjes A: Henny Pauw 100 m sec., ver 4.87 m, kogel 9.13 m, totaal 2067 punten. Dames: Hilde de Jong 100 m 15.2 sec., hoog 1.30 m. kogel 9.30 m. 1644 punten. Hanny Keyzer-v. d. Voort 800 m 2.33.9 (734 punten.) Of Van den Berg spijt heeft van zijn emigratiebesluit? „Nee. beslist niet. Ik ben er gelukkig. Heb veel vrienden en kennissen, taal er zelfs niet naar ginds Nederlanders te ont moeten, wat wel mogelijk is als je daarop uit bent. Toch zal ik niemand aanraden mijn voorbeeld te volgen. Afraden doe ik ook niet, maar wei zeg ik. weet wat je doet. De gebraden duiven vliegen je niet in de mond. Het is lange tijd hard werken geblazen, voordat je iets bereikt. Ook in Canada kost het je moeite een bestaan op te bouwen. Lukt dat je. dan heb je daar vanzelfsprekend voldoening maar voordat hef zover is. nee. niet zo plezierig. Dit geldt dan nog alleen voor on ge trouwden. Als je nog niet getrouwd bent. is het te doen. Maar als man met een gezin zou ik niet eens aan emigratie denken Tony van den Berg is blij voor een tijdje in Voorhout te zijn, het dorp waar hij is opgegroeid en dat hem nu zo klein, zo popperig voor komt. Hoe lang hij thuis blijft, weet hij nog niet'precies. „Ik zal zien, hoe lang ik het uit houd. Ik vind het heel plezierig mijn familie te ontmoeten en Voorhout weer te zien, maar met mijn Ierse vrouw, mijn Canadese kinderen en Canadese werk- en vriendenkring hoor ik hier toch eigenlijk niet meer thuis". Bridgevereniging Sans Atout" De uitslagen van en de standen na de .zesde avond van de viertalcompetitie van dg bridgevereniging „Sans Atout'" Groep Zwart: team Aenmeyteam Goutier 06; team v. d. Zeeuwteam Stikvoort 51. Stand: team tGoutier .6 - 20; team Stikvoort 6 - 20; team v. d. Zeeuw 6 - 17; team Aenmeij 6 - 15. Groep Zwart-Wit: team La Lauteam "Crama 06: team v. d. Oeverteam Bernard 06. Stand: team Crama 6-31: team La Lau 6 - 21team Bernard 6 16 \eam v. d. Oever 6-4. Groep Rood: team v. d. Driftteam Kins 24; team Mollemateam Sijpe- steyn 60. Stand: team v. d. Drift 6-24 team Kins 6 - 22; team Sijpesteyn 6 - 20; team Mollema 6-6. Groep Groen: team Schippersteam Verkerk 60; team Altink—team Schip pers 06; team Altinkteam Verkerk 6—0. Stand: team Schippers 6 - 30; team Altink 6 - 24; team Verkerk 6-0. L.S.B.-com petitie Katwijk I nog steeds kampioenskandidaat In de afgelopen week werden in de Leidse Schaakbond slechts drie inhaal wedstrijden gespeeld. Bovendien kwam een aantal afgebroken wedstrijden arbitrage tot een beslissing. In klasse 2B bleef Katwijk 1 op het rechte pad na een 714overwinning op Roelofarendsveen, dat er nu wel zeer slecht voor staat. De Katwijkers hebbei waarschijnlijk alleen van Leithen 1 nog reëel" gevaar te duchten. In klasse 3A blijft Alphen 4 na een krappe 64 overwinning op het niet zo sterke Nieuwkoop 2 de enige concur rent van het leidende Hazerswoude. In klasse 3C boekte Katwijk 3 de eer ste overwinning in dit seizoen, want Sassenheim 2 kreeg een fikse 7—3 ne derlaag te incasseren. Verder zijn de uitslagen van de vol gende wedstrijden na arbitrage gecom pleteerd. Klas 1: Voorschoten 1-LSG 2 28; Noordwijk 1-LSG 3 614—3 tl; Boskoop 1-Philidor 3 5144V4; Alphen 1-Philidor 2 4—6, Klasse 2A: Alphen 2-Bodegraven P»—2V4: Klasse 2B: Leithen 1-Rijnsburg 1 73. Klasse 3B: SPW 2-Rijnsburg 2 4—6: Leithen 2-Voorschoten 3 73. Klasse 3C: Philidor 5VTL 7—3. RIJNSBVRG Rijnsburgse schakers leden nederlaag Voor de derde klasse van de LSB speelde maandag RSC II een thuis wedstrijd tegen Leithen II. De Leidse schakers waren duidelijk sterker en breidden een snelle voorsprong al spoe dig uit tot een definitieve zege. Het eind resultaat (214714liegt er niet om. Gedetailleerde uitslagen: D. Schone- veld (RSC II)M. J, de Bock (Leithen II) 01; D. v. d. VijverL. Batenburg 01: H. de MooyJ. Neuteboom Vi G. van EgmondJ. Ligtvoet 01: G KromhoutA. Monteba 01; M. van der MeyM. C. Schouten 10: G. P. v. d. SohrierA. van Haasten 01: G. Slin gerlandJ. v. Kempen 01; Fr. Heems kerkH. Neuteboom 10: G. van Eg- mond DznW. F. de Ridder 01. Voor de bekerwedstrijd waren de vol gende uitslagen te noteren: W. Binnen dijkH. Tijsterman 01: M. J. Goudriaan B. Bijleveld 10 Woningcommissie De Woningcommissie zal op 4 februa ri van 7 tot 8 uur 's avonds voor het pu bliek zitting houden In het raadhuis te Rijnsburg. Geen spreekbeurt De bijeenKomst die vrijdag om acht uur in de zaal achter de Chr. Geref. kerk te Riinsburg voor de afdeling Ge reformeerde Bond zou worden gehou den. gaat niet door. Wat doet de CBTB TAE vakgenoten moeten niet denken, zo zei de algemeen voorzitter van Bloembollencultuur onlangs, dat de mannen van de keuringsdienst wel als ziekzoekers kunnen fungeren. De zorg voor de gezondheid van het gewas ligt bij de ondernemer. En dr. Hes van de Plantenziektenkundige Dienst waarschuwde, dat men vooral moest zorgen voor een behoorlijk korps ziekzoekers. Terwijl de ondernemers in het bloembollenbedrijf mo menteel met voorlichting op allerlei gebied als het ware worden overladen (niet alleen vanwege het wetenschappelijk onderzoek, maar ook op het gebied van mechanisatie, bedrijfsleiding, personeelsbeleid) mag de vraag worden gesteld of deze zorg zich ook uitstrekt tot de werknemers. Het is immers voor het goed fungeren van het bedrijf en voor het produceren van een kwaliteitsprodukt (onze allereer ste concurrentie-factor!) levensnoodzake lijk, dat het bloembollenvak beschikt personeel, dat het vak tot in de toppen van de vingers beheërst. En dat is vandaag-de-dag moeilijker dan voorheen. Toen gingen vele jongeren uit de bollenstreek als het ware auto matisch in het vak over en de besten kwamen vooruit. Nu moet m< trekken". Van alle kanten worden de mensen goede betrekkingen aangeboden en het bloembollenvak zal op zijn tenen moeten gaan staan om een korps werk nemers daaruit voor zich te reserveren, dat is ingesteld op de eisen van de toe- Ook ouderen Men zal veel meer dan tot nog toe de voorlichting tot de werknemers, de de schuur en de tuin, moeten gaan uitstrekken en zorgen dat niet alleen de jongeren hun vakkennis ontwikkelen, dat ook de ouderen bij blijven. Want daar heersen nog wel eens inzichten die beslist niet meer van deze tijd zijn. In der keuringsverslagen werd onlangs nog opgemerkt, dat de voorman var bedrijven er beslist niet aan wilde, dat virus door bladluizen wordt overgebracht! Vooral de werving zal door het bloembollenvak ter hand moeten worden genomen. Het heeft velen geërgerd, dat op de beroepskeuze tentoonstelling, onlangs ook in Lissc gehouden, de mogelijkheden in het hoofdbedrijf van de streek er zo kaal tjes afkwamen. Zij, die zich ergerden, doen beter de hand in eigen boezem te steken. Men zal dit vak aan de jonge werknemers moeten „verko pen" en hun duidelijk maken, dat ze daar niet alleen een behoorlijke be loning, goede sociale verzorging en een prettig arbeidsklimaat vinden, maar dat men juist bij deze arbeid voor geen automatisme behoeft te Dit zal vooral de taak zijn van de orga nisaties. En in dit verband mag de vraag gesteld worden, wat nu de CBHB bollenstreek doet? We hebben hier een „Christelijke Patroonsvereniging voor de Bollenstreek". En wij beleven een tijd waarin de bollenman voor allerlei pro blemen wordt gesteld, waarmee hij vroe ger niet te maken had. Deze problemen zeker niet alleen materieel wor den bekeken, ze hebben een duidelijk levensbeschouwelijke kant. We denken de ontwikkeling van de Euromarkt. het personeelsbeleid, om er maar enkele te noemen. Voorbeeld king tot al deze vraagstukken? Hoe wor den onze jongelui voorgelicht? Is het vol doende, wanneer zij deze zaken alleen van de materiële kant, op „neutrale" wijze horen behandelen? Heeft de CBTB geen taak ten aanzien van het vakonderwijs? Wanneer we de activiteiten zien van bijvoorbeeld de Katholieke Vereniging yan Ondernemers in het Bloembollenvak. geruggesteund door de machtige LTB, dan kunnen die aan de protestants-chris telijke vakbroeders ten voorbeeld strek ken. Wij hebben niet alleen behoefte aan vaktechnici. Wij hebben juist in dit tijds gewricht vooral behoefte aan mensen met een principiële visie op de problemen van de dag. En wanneer de christen-werkge vers in het bloembollenbedrijf zich ver enigen in een organisatie, zijn ze er niet af met onderhandelingen over een c.a.o. Wanneer men de zaken niet thans aan pakt, dan mist men de boot! DE KAAG Koppehvedstryden De ijsclub Kagermeer houdt morgen middag om twee uur te Kaag-dorp een nationale koppelwedstrijd. Er worden prijzen uitgeloofd van 100 tot 10. Op geven telefoon 02534268. President Tweede Kamer vandaag geïnstalleerd (Van onze parlementsredactie) In de Tweede Kamer heeft gistermid dag de nieuwe Kamervoorzitter mr. F J F M. van Thiel zijn ambt aanvaard. Na uit handen van plaatsvervangend voor zitter J. Bommer (soc.) de presidentiële hamer in ontvangst te hebben genomen hield de heer Van Thiel een korte rede. waarin hij o.m. zei. dat de nieuwe Kamer, die na de verkiezingen bijeenkomt, volle dig vrij moet zijn in de keuze van haar voorzitter. ..Het feit", zo zei hij. ..dat ik nu deze functie aanvaard, mag niet wor den gezien als ook maar enige beper king van deze vrijheid." De nieuwe Kamerpresident zei van plan te zijn in de komende maanden de „stijl-Kortenhorst" in de Kamer te hand haven, t.w. de verandering van de werk wijze van de Kamer en het nader bren gen van het parlement en de staatkun dige arbeid daarvan tot het volk. Bij de volgende begrotingsbehandeling zal op ruimere schaal een proef met de nieuwe werkwijze worden genomen. Mr. Van Thiel sprak verder de hoop uit, dat de ..verkiezingspropaganda" in de komende periode steeds het aanzien van de Kamer waardig zal mogen blijven. De Kamer begroette de heer Van Thiel met hartelijk applaus. Mr. F. J. F. M. van Thiel richtte zich gistermiddag tot de Tweede- Kamerleden in een nieuwe hoe danigheid thans niet meer vanaf het spreekgestoelte als lid der Kamer doch nu als voorzitter Eerste jaarvergadering in Utrecht (Van onze sociaal-economische redactie) TAE fusie, die vorig jaar september tot stand is gekomen tussen de Chris- telijke Jonge Boeren- en Tuindersbond en de Christelijke Plattelands Meisjesbond (sectie van de Christelijke Plattelands Vrouwenhond) zit vele leden van deze organisaties nog steeds een beetje dwars. Dit is wel ge bleken op de eerste jaarvergadering, die de nieuwe organisatie (dc Neder landse Christelijke Plattelands Jongerenbond) gisteren in Utrecht hield. Zowel tijdens de ochtend- als in de middagvergadering werd herhaaldelijk dit samengaan gesproken en het bleek, dat dc fusie niet overal is doorgewerkt. Vier provincies blijven(?) achter Zo hebben de provincies Friesland, Noordholland. Noordbrabant en Zeeland de nieuwe organisatievorm nog steeds niet ingevoerd, onder meer omdat men bang is (zo klonk een Friese stem), dat er gezellig heidsverenigingen zullen ontstaan, waarin aan de vorming der leden (wat het mannelijk deel betreftte weinig aandacht zal kunnen wor den geschonken. Van de zijde van het bestuur nog eens op gewezen, dat een fusie niet behoeft te betekenen dat de jongens meisjes altijd samen zullen moeten v gaderen. De C.P.J. heeft welbewust de C.J.B.T.B. en C.P.M. als secties handhaafd en beide secties hebben afzonderlijk bestuur. De verwachting werd uitgesproken dat de fusie ook der wel zal worden doorgevoerd. organisatorische werkzaamheden het bondsbureau zijn door de r opzet hier en daar aanmerkelijk traagdzo bleek voorts in deze verga dering, doch de secretaris, de heer R. Bos, kon toezeggen, dat de „schade" binnenkort ingehaald zal zijn. In zijn jaarverslag kon hy verheugd constate ren dat de fusie niet tot ledenverlies heeft geleid, maar dat er daarentegen stijgende tendens in het aantal leden It waar te nemen. Hun totaal momenteel ruim 8300. Hoewel er alle reden is tot optimis- e en er als gevolg van de fusie tal rijke nieuwe perspectieven zijn er worden geopend, is het probleem der financiële tekorten nog steeds groot. In het afgelopen boekjaar werd een tekort geconstateerd van ruim f6.200. Ook op dit punt zit de C.P.J. echter niet in de put. De „Drie Gulden Actie" is een groot succes geworden en er zijn plan nen om, zoals voorzitter T. Tolman In zyn openingswoord onthulde, nu specia le aandacht te gaan besteden aan het fonds van donateurs en begunstigers. Er zal een actie worden begonnen onder allen, waarvan verwacht kan worden dat zij de C.P.J. een goed hart toedragen. Voor een jaarlijkse bijdrage van f25 zullen de begunstigers alle uit gaven van de bond ontvangen en zodoen de volledig op de hoogte blijven van het werk der organisatie. In deze actie zullen vooral de land- en tuinbouw scholen en de huishoudscholen worden betrokken. NIEUW BONDSLIED In de vergadering werd voorts mee gedeeld dat 't bondsbestuur binnenkort een opdracht zal verstrekken voor de vervaardiging van een nieuw bondslied, waarvan de inhoud zowel b(j de jongens als bij de meisjes aanslaat. Ook zal een nieuw bondslnsigne komen. Gebleken is dat diverse provinciale secretarissen het werk voor de organi satie nauwelijks meer aan kunnen. De suggestie werd gedaan in de provincies dan maar vaste krachten aan te stellen, doch van de zijde van het bestuur geopperd dat er voor een deel der werk zaamheden misschien een beroep op het apparaat der C.B.T.B. zou kuhnen den gedaan. Deze kwestie zal t.z.t. met deze organisatie worden opgenomen. De heer Tolman sprak in zijn openings woord de wens uit dat de C.J.P. binnen afzienbare tijd een functionaris zal be noemen voor „buitenlandse zaken' noemde dit een zaak van zeer hoge prioriteit, die direct aan de orde moet komen als de nieuwe organisatievorm voldoende is geconsolideerd. De internationale contacten C.J.P. zijn zeer gegroeid en c zitter verklaarde van mening te zijn dat voor de christelijke plattelandsjon geren ook in Europees verband een grootse taak is weggelegd. Aan het eind der vergadering, waar- Dor een goede belangstelling bestond, zowel van jongens als van de meisjes, gaf de heer Gerard Hoek uit Hilversum de jongeren nog een principieel „woord de toekomst" mee. Hij schetste het levenspatroon van het gezin van >r de eerste wereldoorlog en daarna concludeerde, dat het gezin van van daag bedreigd wordt door het gevaar meegesleurd te worden op de golven het gemak, mede door de invloed televisie, radio en pers. Het gesprek in de gezinnen en daardoor de positieve gerichtheid in de gefundeerde doelstel ling, alsook de onderlinge band zijn in gevaar gekomen. Met name de jeugd dreigt gegrepen te worden in de geraf fineerde vangarmen der commercie, die wel tegemoet komt aan dc zucht naar ontspanning en gemak, maar niet inner lijk bouwt. „Pas op", zo waarschuwde de heer Hoek. „Blijft zélf bezig. Blijf zélf actief en laat je innerlijk niet af stompen". Hij noemde o.m. het vereni gingswerk daartoe een prachtig middel. G. Bouwmeester (Nw'hout) vannacht overleden Vannacht is de oudste inwoner van Noordwijkerhout, de honderdjarige heer Gradus Bouwmeester, in zijn woning de Dorpsstraat 8 overleden. De heer Bouwmeester was vooral ook in Leiden als veehandelaar bekend, want geduren de zijn 87-jarige activiteiten in de vee handel bezocht hy ettelijke malen de veemarkt in de Sleutelstad. Bovendien verwierf hij bekendheid door zijn ver schijnen voor de televisie, waar hij als levende herinnering aan ds. L. D. Ter Laak Poot in september 1961 optrad. Als twaalfjarige jongen kwam de heer Bouwmeester al met zijn vader mee naar de Leidse markt. Eind oktober 1961 ging hij er voor dc laatste maal heen (in gezelschap van zijn zestigjarige zoon) voor de verkoop van zijn laatste twee koeien. De heer Bouwmeester was in zijn leven voorts lid van de gemeenteraad de kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente. In november 1962 bereikte hij de leeftijd van honderd jaar. Hoe D minder vlotte broeiselzoen niet meer te zien. Er waren vele tulpen en stuk voor stuk best van kwaliteit: goed op kleur, flink van stuk en fors op de been. Ook dc narcissen waren bijzonder goed. Fr. v. d. Hoek, het brociproeven- bedrijf uit Oude Niedorp, bracht een ryk sortiment en zag zyn prestatie beloond et een gouden medaille. Prima narcissen zagen we van G. Lubbe Zn., Oegstgeest. Vooral de gele trompet Domdnator, de grootkronige Yellow Sun en de bicolor Trou- waren briljant. Formidabel vonden de conditie van de gele trompet Golden Triumph en de grootkronige Eddy Canzoni, ten tonele gevoerd door B. Vroomen Zn. te Sassenheim. Ruigroks Broeiproevenbedrijf te Hil- legom bracht ook beste narcissen naar- We noemen de grootkronige Af lame van G. Enthoven, Nieuw Vennep, de sierlijke Peeping Tom van D. van Egmond, Hillegom. de eigenaardige Ear ly Bright van de fa. Reeuwyk. Abbenes. de cup kennelijk de neiging vertoont dubbel te worden, de charmante Bridal Crown met de dubbele cup van de fa. Philippo, Valkenburg, de voorna me gele trompet Giuseppe Verdi van de fa. Liefti nek. Breezamd De mooie gele trompet Forum was in gezonden door dc fa. J. Rijkelijkhuizen. Hillegom en de fa. J. Gerritsen Zn.. Voorschoten, terwijl H. P. Zwetsloot Zn.. Sassenheim. prachtige Mercato en Gold Flake presenteerde. De kleinbloe- mige Obvalaris. de grappige witte trom pet W. P. Milner en de kleinkronige Queen of Stars bracht P. Dames. Lisse over het voetlicht. Wonderlijk mooi wa ren de pannen met de gele trompet Gol den Harvest van de fa. G. Bakkum Zn.. Breezand. Hyacinten Hyacinten waren er weinig. Alleen di- ;rse pannen met mulbiflora's van Pink Pearl. Carnegie. Delfts Blauw en Perle Brillianie die P. Dames. Lisse, exposeerde Aan tulpen daarentegen geen gebrek' Opmerkelijk goed van kwaliteit gehele linde. Ruigroks Broeiproevenbe drijf, Hillegom. liet beste rose Blenda zien. de slanke Alice Leclerq was er van P. Dames. Lisse. en de vrolijk ge tinte randtulp Margot Fontein van J. H. Clement. Lisse De steenrode Dixieland van C. Colijn Zn.. Voorhout, viel op door de levendige kleur en sprankelend van tint was ook de oranjerode Inter national van J. Barnhoonn, Sassenheim. Uitstekend deden het de pan met Gan der van Hettema Zn, Beetgum, en de geel gerande, rode Golden Olga van H. P. Zwetsloot Zn. Sassenheim. Uit de groep van Van der Hoek willen we ver der nog noemen: de gele Ralph, Lustige Witwe. de kwieke Tommy, een best snijtulpje, de lakrode Charles, de pur peren Prince Charles, enz. Jac. Tol, Sl. Pancras. liet de bezoekers genieten van de aparte oranje High Society en de gele Winter Joy en C. Colijn Zn, Voorhout, had veel succes met de lila purperen Astoria. Ant. Nijssen. Santpoort, bracht bijkans een tafel vol aanwinsten, w.o. de gele, iets rood genuanceerde Christmas Fa vorite. de dubbele gele Monte Carlo, en de gele Mona Lisa. De mooie Kaufman- niana Stresa was opnieuw van verschei dene inzenders aanwezig. Tot slot: dc krokussen Vanguard en Violet Vanguard van Jac. Tol. St. Pan cras. en het grappige irisje Danfordiae van P. T Lissc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11